Lubadeta sõitmine :(

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Kameeleon
Postitusi: 572
Liitunud: 06 Dets 2003, 14:30
Asukoht: Siin. Ratas- kah siin

Lubadeta sõitmine :(

Lugemata postitus Postitas Kameeleon »

Üldiselt on niimoodi, et politsei töötab neile üldsuse poolt seatud ülessannete raames. Juhul kui me oleme üldsusega otsustanud, et mootorsõiduki juhtimiseks on vajalik koolitus ja selle läbimist tõendav juhtimisluba siis olgem head ja ärgem ronigem rooli kui sõita ei oska. Lubadeta sõitmine ei tähenda vaid politseile vahelejäämise ohtu.!!!
Ausalt öeldes peaks olema kaasliiklejail õigus ilma loata sõitjaid ise karistada, sest mis krdi õigusega istub ta kas tsikkli või auto rooli ja seab sellega ohtu näiteks minu autos istuva pooleteist aastase lapse. Seega ühes eelmises foorumis väga seinast seina vaieldud vale kat-i lubadega või üldse ilma lubadeta sõitmise teema ei tohiks tegelikult üldse teema olla.

NB! Rulli põhja keeramine ei ole sõiduoskus


Timex käekellad Bikeri raffale hea hinnaga
Kontakt: www.watches.ee
kari@jewelry.ee

GPX 600 R

Lugemata postitus Postitas GPX 600 R »

Lubade puudumine ei tähenda seda, et inimene sõita ei oska. Mul ka ei ole A- katti, kuid sõita nagu oskaks küll- juba teine hooaeg läheb ja siiani veel luud- liikmed terved :)
Ma ei mõista mis see teema Sind nüüd nii erutas, et pidid kohe uue ja eraldi teema püstitama.....
Kasutaja avatar

esaarik
Postitusi: 101
Liitunud: 31 Mär 2004, 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas esaarik »

Kui sõita oskad mine autokooli. Kas 2 kuud on siis nii palju tahetud või. Ja jõudsid osta tsikli ja varustuse, jõuad ka autokooli läbida.

Kameeleonile 5 tubrikut
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Load EI OLE välja mõeldud liiklejate kiusamiseks. Sõiduoskus ja liikluses osalemine on ka erinevad asjad.
Kameeleoniga olen 100% nõus.
Suzuki GSX 750 Inazuma

GPX 600 R

Lugemata postitus Postitas GPX 600 R »

Küsimus ei ole rahas, vaid viitsimises ja motivatsioonsi ja otstarbekuses. Lubade tegemine kuskil 5K maksab, selle eest saab 2 korda trahvi maksta.
Ja 2 korda lugadeta Tallinna vahel vahele jääda- ehk nii 5 aastat läheb selleks.... Ja selle asemel, et autokoolis käia suvel 2 kuud saab hoopis TSIKLIGA SÕITA!!!
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

@GPX 600 R: ole nii hea ja mine arene kuskil.sellise arvamuse/mõtlemisega inimesed teevadki tsiklistide maine maatasa.selline arvamus, et ega load ei sõida on vale.kui sõidad ilma lubadeta, siis sõida kuskil polügonil või lennuvälja, aga mitte TALLINNAS :evil: .seal on niigi palju isikuid autodega, kes absoluutselt sõita ei oska.puudus seal veel oskamatu tsiklimees :!: Nii et mõtle õige, mida sa kirjutad :!: :evil:
Challenge the Adventure.Ride The World

GPX 600 R

Lugemata postitus Postitas GPX 600 R »

Ma ei mõista mis ühist on oskamatul tsiklimehel ja lubade puudumisel?!
Kas Sind õpetati autokoolis sõitma või? Kas sõidad praegu ka nii nagu autokoolis räägiti? Kui, siis mine arene ise ja ÕPI SÕITMA!
Autokoolis õpetatakse nii tsikli kui ka autoga LIIKLUST SEGAMA JA TEISI HÄIRIMA mitte ohutult sõitma. Mul kulus naise ümberõpetamiseks päris kaua aega enne kui meie peale enam signaali ja vihaseid pilke ei saadetud kui ta autoload sai. Ma ei väida, et lubadeta sõitmine vale ei oleks aga alati ei saa inimesed kõige õigesti teha ja lubade puudumisel ja sõiduoskuse puudumisel EI PRUUGI alati midagi ühist olla, kuigi võib ja üldjuhul vist ongi. Väga kitsarinnaline suhtumine muideks Sul Primo.
Kasutaja avatar

vx800
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Apr 2004, 21:13
Tsikkel: Zr7
Asukoht: tallinn-rapla / Jawa suzuki vx800 honda nx650 suzuki dr350 suzuki xf650 tdm850 zr7
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas vx800 »

Rahune nüüd maha ja törista edasi kuni vahele jää.
mees jääb alati iseendaks
Kasutaja avatar

Soultrain
Postitusi: 970
Liitunud: 29 Sept 2003, 18:28
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Soultrain »

teema jälle stiilis a la ebaseaduslikus. tegelt ma ise mõtlen nii et kui keegi tahab sõita lubadeta ja arvab et teeb seda piisavalt hästi siis lasku käija, kui vahel politsei aktsiaid vaja osta siis see on paratamatus, paraku kipub vahel nii olema et need lubadeta sõitjad kipuvad just esinema ja ei suuda esiratast maas hoida ja slaalom keset tipptundi kuulub ka asja juurde. kindlasti on ka neid kes sõidavad lubadeta ja tükk maad korralikumalt kui mõni kellel aastaid load olnud. lasusel : Load ei sõida, on tõepõhi all sest ka koolis käinud lammas jääb lambaks mis siis et ta paberitega lammas on...
Loud pipes save lives!!!

GPX 600 R

Lugemata postitus Postitas GPX 600 R »

Täpselt VX800- küll ma oma vitsad kätte saan ja need load ka ära teen.
Küsimus on ainult selles, et ma ei ole veel 100% kindel, kas tsiklihaigus mul üle ei lähe ajapikku...
Ja sestap esialgu ei viitsi lubade peale aega raisata ja võtan vabast ajast viimast, ei sõita saaks..
Viimati muutis GPX 600 R, 17 Mai 2004, 12:50, muudetud 1 kord kokku.

GPX 600 R

Lugemata postitus Postitas GPX 600 R »

Seaduserikkumiste koha pealt- väike lubadeta sõitmine ei ole ilus, kuid pole ka midagi hullu. Ise olen selle põhimõttega, et ei tohi segada ja ohustada teis inimesi ja nende vara ja vajadusel tuleb ka teisi inimesi KAITSTA!
Näiteks joobes juhist teatan alati politseisse ja kui tänaval kaklus lähen ka alati vahele. Sellest tulenevalt olen seisukohal, et teen enda põhimõtteid järgides enda väikesed seadusetähest üleastumised tasa ja ei jää ühiskonnale võlgu.
Seepärast panengi enda totaalset hukkamõistmist pahaks.
OK, tegelikult poleks pidanud mainimagi, et mul lube ei ole, kuid ma ei pea salatsemist õigeks ja väike arutelu inimeste erinevate seisukohtade ja maailmavaadete üle on alati teretulnud.
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

Autokoolis õpetatakse sõidutehnikat ning viimistletakse sõiduoskust.Kas sa arvad, et sa oled Joey Dunlop (puhaku tema hing rahus).Ei taha kakelda, aga lihtsalt mainin, et ikka oleks targem load ära teha.Kergem tunne :D .Kui ei taha praegu lube teha, siis arvatavasti varsti sa oled selleks sunnitud :wink: , kuna igavesti ei saa miilitsa aktsiaid osta.Sõida eeskujulikult ning ära vääna rulli linnas põhja :D .

Edu,

primo
Viimati muutis Primo, 17 Mai 2004, 12:55, muudetud 2 korda kokku.
Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

vx800
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Apr 2004, 21:13
Tsikkel: Zr7
Asukoht: tallinn-rapla / Jawa suzuki vx800 honda nx650 suzuki dr350 suzuki xf650 tdm850 zr7
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas vx800 »

Nüüd ajad küll hullu juttu. Tsuklihaigus võib jah üle minna aga tsikkli oma ei iial :D
mees jääb alati iseendaks

GPX 600 R

Lugemata postitus Postitas GPX 600 R »

Ei väänagi rulli põhja või teen seda kohas kus teisi ei sega ja ei ohusta.
Mis see Dunlop siia puutub? See on kohatu võrdlus ju siin kontekstis...
Nujah mul sõbra isa teeb tsikliga õppesõitu, olen linnas jälginud neid inimesi... Ma ei annaks iialgi pooltele neidt lube- üldse ratast ei valitse ka koolituse lõppfaasis....
Niiet asi ikka eelkõige inimeses kinni.

Ah, ärme vaidle sel teemal, see on mõttetu!
Kõik me armastame tsikleid ja tsiklimehi mis siis ikka kakelda.
Pühendugem rohkem sellele, kuidas autode vahel ellu jääda.
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

P.S. @GPX 600 R - Ma väga vabandan, aga lihtsalt sinu esimeses postituses kõlasid sa 16-aastasena kellele vanemad ostsid uhiuue Kawasaki ja nii see postitus tuligi.Kui sa ikka suudad end selle bike'i sangas talitseda, siis sõida palju tahad, aga ära üle ka pinguta :D :wink:

sry about OT
Challenge the Adventure.Ride The World

GPX 600 R

Lugemata postitus Postitas GPX 600 R »

Nu mis bike see 600- ne kawasaki ikka niiväga on, ammu nõrgaks jäänud juba... Piidlen siin uut, tublisti üle 100 kw- st juba :oops:
Kasutaja avatar

Mari Öö
Postitusi: 479
Liitunud: 01 Veebr 2004, 22:16
Asukoht: Tallinn-Tartu
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Mari Öö »

GPX 600 R kirjutas:
Küsimus ei ole rahas, vaid viitsimises ja motivatsioonsi ja otstarbekuses. Lubade tegemine kuskil 5K maksab, selle eest saab 2 korda trahvi maksta.
Ja 2 korda lugadeta Tallinna vahel vahele jääda- ehk nii 5 aastat läheb selleks.... Ja selle asemel, et autokoolis käia suvel 2 kuud saab hoopis TSIKLIGA SÕITA!!!
sa räägid endale tugevalt vastu.

kui asi pole rahas, siis ära räägi sellest, mida sa lubadele kulutatava summaga teha saaksid.

kui sa suuremt ratast ihkad, siis pole ka sellest juttu, et tsiklihaigus ära läheb.

ja kuni sa pole motokoolis käinud, pole sul õigust rääkida, et see on mõttetu jutt, mida seal räägitakse. no ei saa öelda, et X on s**t film, kui näinud ei ole, eksju.

miskipärast kipub ikka nii olema, et need, kel load taskus, ütlevad, et koolis tuleb käia, aga need, kel pole, ütlevad et kool on jama. aga viimased isegi ei tea ju, mis seal räägitakse...

teeme parem nii - raha ei olnud ju probleem - et sa käid oma tavasõitude vahel seal koolis ära (sa poleks ainus, kes oma rattaga koolis käib), saad legaalseks, räägid SIIS, kas sa said sealt ka midagi uut teada või mitte, ja alles siis ostad sajakilovatise. see oleks nii sinu, kõigi teiste liiklejate kui tsiklimeeste maine huvides.
If it wasn't for last minute, nothing would ever get done.
Kasutaja avatar

Karupoeg puhh
Postitusi: 603
Liitunud: 19 Okt 2003, 18:37
Asukoht: Laagri

Lugemata postitus Postitas Karupoeg puhh »

Targem on ikka jah load ära teha. Kuigi kui arkis sõidueksamil käisin siis olid seal küll sihukesed vennad kellele tsiklit küll ei julgeks kätte anda, kohe VÄGAGI ebakindel oli seal mõne mehe sõidustiil.
Kasutaja avatar

Inz001
Postitusi: 459
Liitunud: 26 Nov 2003, 15:30

Lugemata postitus Postitas Inz001 »

Ma ka aru ei saa mille eest osad mehed load on saanud ja ka saavad edasi, krt mõnel on sõiduoskus null. Aga räägib et just sai load kätte ja kiideti teda autokoolis, et küll sõidab ikka hästi.
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Lugemata postitus Postitas wicked »

autokoolis tsiklilube pole vist siinolevast tiba vanemast seltskonnast keegi tegemas käinud. see jaburdus mõeldi ju alles 2001 seotembrist välja. enne seda sai eksternina teha. minagi sõitsin kunagi 2 hooaega Dnepriga ilma A-kategooriata ja siis alles läksin lube eksternina ARK-sse tegema kui bike ostsin. autokoolis ei saa selle paarikümne sõidutunniga mitte kottigi selgeks. ikkagi on vaja rohkem praktilist sõidukogemust. ma ei väida nüüd,et autokoolis ainult ila aetakse,aga minu arust on omal käel kuskil inimestest eemal harjutamine hoopis tulemuslikum.
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Mis jura te siin ajate? Autokoolist ei tule mitte ühtegi ässa ei tsikli selga ega auto rooli. Ei ole kunagi tulnud, ega saa mitte kunagi tulema. Vastupidi ! Kaks aastat pead üldse vahtralehega sõitma, et kõik aru saaksid : sa oled kogenematu juht ( kes ise VÕIB endast arvata, et tegelikult on äss ).

Ajalugu on näidanud, et juba hobusega sõitmise aegadest alates leidsid need vennikesed, kes käisid ja rusikatega vastu rinda tagusid ning seletasid KUI kõvad mehed nad on, end varem või hiljem käpuli poris mulistamas. Tänapäeval kipuvad nad lõpuks ikkagi kasti sattuma.

Tänapäeval on üleüldse oluline ka selline asi nagu üldsuse poolt aksepteeritav tava. No näiteks : normaalne inimene palja p****ga tänaval ei käi, normaalne inimene punase tulega üle ristmiku ei sõida, normaalne inimene viitsib ja suudab koolituse läbida ja juhiload saada.
Aga elu on erandeid täis : ikka ja jälle kuuleme, et keegi on kuskil palja p****ga tänaval käinud, punasega üritanud üle ristmiku sõita või ei viitsi/ei suuda autokoolis käia ( põhjuse leiab ju alati ).


:evil:


EDIT - tänav ja maantee EI OLE ringrada, krossitrekk ega ka mitte dragstrip. Mida tihedamini selle ära unustad, seda viletsam liikleja oled.
( Ma ei räägigi, et ma ise kah perfect oleks)

Kas te kujutate ette näiteks, et Erkki Nool sätiks kaubamaja ette matid maha ja kukus teibaga hüppama ? No ikka selleks, et kõik näeks, kui kõva mees ta on. Vaevalt et Teesalu või Rohtlaan kaubamaja ees puusa tolmuseks tegemas käivad. Leok ei käi ju kah tsikliga linnavahel hüppamas. Nii et, load on ikka liiklejatele, mitte ässadele vajalikud.
Viimati muutis spinna, 17 Mai 2004, 14:42, muudetud 1 kord kokku.
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Mari Öö
Postitusi: 479
Liitunud: 01 Veebr 2004, 22:16
Asukoht: Tallinn-Tartu
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Mari Öö »

minu meelest pole motokooli väärtus mitte niivõrd see, et sind sõitma õpetatakse - valge lehena siiski! - vaid see, et sa kuuled veidi tsiklisõidu eripäradest. enne, kui sa neid päris elus kohtad. et sa ei pea omal nahal õppima, et teekattemärgistus on ilgelt libe; et autojuhid sind ei näe; et purjus inimest tagaistmele võtta pole üldse tark ja muud sellist. osa asju mõtled ise välja - noh et kollane värv on kõige silmatorkavam - aga osa asju on hea teada ja sõites saad nendega arvestada: sa oled neist kuulnud.

konkreetselt sõiduOSKUSe annab loomulikult ainult praktika, kool ei tee kellestki rinka-tippu või maanteegeeniust. aga enda ja teiste luid päästab kool veidi küll, ja kiirendab oskuste saamist.
If it wasn't for last minute, nothing would ever get done.
Kasutaja avatar

mumm
Postitusi: 627
Liitunud: 12 Nov 2003, 15:34
Tsikkel: horney Helga
Asukoht: Kohatu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas mumm »

huvitav, kas ma olen siis mingi imelik või, et autokoolis sõidu selgeks sain :roll: iseasi on see, et seda va oskust lihvida on kõige kergem, kui endal ratas olemas, et muidu nats kehvem seis. kuid siiski, sõiduoskuse, millest edasi minna, saab ka "valge lehena" lube tegema minem isend seal selgeks.
ja muide, autokool on ka selles suhtes hea läbida, et kuigi ma 10 a olen lubade omanik olnud, siis niisama LE-d ikka üle vaatama ei kippunud.

mumm
väike kuri mootorrattur

Martään
Postitusi: 323
Liitunud: 01 Okt 2003, 18:58
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Martään »

Ei vaidle vastu sellele et autokool on kasulik aga
Liikluseeskirjast pole eksamitel mitte haisugi. Eksamitesse on pandud trikiga küsimused kus üks on õige, teine õigem, kolmas enam-vähem. Ja mis siis kui need kaks õiget on teineteisega vastuolus? Teed liikluses ühteviisi ei saa teistviisi teha, samas on mõlemad õiged?

Eks mõtle siis ise kuidas küsimustekoostaja on kunagi mõelnud. See asi on ikka tehtud nii et võimalikult paljud eksamitel läbi kukusid. Selleks et pääseda läbi et tuubita mitte LE-d vaid liiklusteste.
Tuubid LE-d - kukud läbi, tuubid teste - oled kohe hea liikleja :roll:

Mäda on see värk.
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Martään kirjutas:
Tuubid LE-d - kukud läbi, tuubid teste - oled kohe hea liikleja :roll:
Eile sattusin just samal teemal vestlema inimesega, kes ütles, et peale teist läbipõrumist otsustas, et testide tuupimisest ei piisa. Olevat LE pähe tuupinud ja eksami ära teinud. Kummaline kokkusattumus, aga ausõna, selline vestlus täiesti juhuslikult eile õhtul ühe noormehega oli :)
Kusjuures B oli inimesel enne olemas, tõstis katti lihtsalt.
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

N
Postitusi: 258
Liitunud: 08 Mär 2004, 20:03
Asukoht: Mähe

Lugemata postitus Postitas N »

Päris nii se ka ei ole, et testides on üks vastus õige, teine enam-vähem õige. Liikluseeskirjades on ikka nii, et kas on õige või on vale. Alguses tõesti tundub, et testid on nii koostatud, et trikiga küsimustega inimesi läbi kukutada, aga kui asja lähemalt uurida ja natuke järele mõelda, siis just sellised küsimused toovad kõige paremini selle välja, mis on lubatud ja mis mitte.
Ise tegin eelmisel esmabal ARK teooria eksami ära, nii et ma ei räägi oma ammustest kogemustest vaid praegustest.

Ints
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mär 2004, 21:18
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Ints »

No ma ei tea kuidas teistes autokoolides on, aga seal kus mina käin, on auto ja tsikli teooria koos, ja mina küll mingit tsikli teooriat ei saanud. Sõit oli kah nii, et algul tegin paar tundi platsil ark-i harjutusi ja siis linnale. Ei mingit sõidu lihvimist ega teooriat. Suht närvi ajab tegelt selline asi, nagu ainult ark-i pärast käiksin koolis, edasine sõit neid ei kotigi.
take the corner, join the crash
Kasutaja avatar

varavaht
Postitusi: 276
Liitunud: 16 Mai 2003, 15:09
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas varavaht »

:idea: :roll: Jp, Autokoolitus OÜ`s oli sama stuff..kuigi vaevalt nad väga pohhuiistid siiski selles osas on 8) :roll:

good things come to those who belive, better things come to those who don`t give up...


Intruder
Postitusi: 349
Liitunud: 30 Sept 2003, 14:07
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas Intruder »

Nii, vaatan et siin nii palju lolli juttu....kuss!!! Loll jutt kohe suhu tagasi!!!!!

Ära jumala eest mine autokooli, loomulikult pole sulle lube vaja..mõttetu paber mis maksab niiiii palju..uihh.
Ära jumala eest soovi teada midagi ohutust sõidust jne....see on äpudele.
Kima mööda linna tagarattal ja vähemalt 120 km/h...see on ju Sinusugusele käkitegu, või mis?
Aga vaata nyyd kui Sinusugune alaarenenud ajuga organidoonor näiteks paugu paneb.... toome näita, et sõidad nii milts maksnud mersule küljepealt tsikliga sisse...poohh..juu või mis? Loomulikult pohh aga kui sul lube ei ole siis LKF, pöörab kahjunõude avarii tekitaja vastu sisse... kindlustus ei maksa muffigi...seega pead selle 30,40,50 keek oma taskust välja maksma.....samas kui piisavalt kiirssti ja osavalt sõita...ei tulen
nõuet sinusuguse ajukääbikule...juhul kui sa end ikka surnuks sõidad.
Filosofeeriksin veel antud teemal edasi aga ma EI <font color=#ff0000>viitsi</font>. Uurin parem Raidolt, et kas Mai lõpus minusugustele sitanäppudele ikka survaivali (ohutu sõidu koolituse) teine osa hakkab.
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Mnjah. GPX ga, tuleb välja, ei olegi võimalik väidelda - postituste lõviosa koosneb seikadest -> meeldib linnavahel kihutada, kiivrivõrgu katsetamine 170 km/h, lube pole vaja, sumpsidest sõelad välja ja kas Reinu ratas nokka tõstab.... :roll:

Siin ongi siis faktiline kinnitus : autokool ON vajalik.
Suzuki GSX 750 Inazuma
Suletud

Mine “Vaba teema”