Tunni jooksul 6 peatatud tsiklit...!?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

417
Postitusi: 1426
Liitunud: 11 Dets 2003, 15:15
Asukoht: Jawad ,SZR 660; YZF 600R;KTM 620 DUKE;YZF R1 ; KTM 625 sxc ,xt125x, KTM 600sixday,gsx-R600,KTM620sc

Lugemata postitus Postitas 417 »

Cocafantasprite kirjutas:
Et kui B, C olemas, siis D ja E võiks samuti niisama anda? A kat koolitus ei ole ainult testide lahendamine, vaid ka esmase sõiduoskuse arendamine liiklusesse sobivani... Erinevaid jahupäid on linnas niigi liiast!

Ei hakka praegu jahuma paari nädala pärast räägin pikemalt, mul ühel tuttaval segane värk B ja C ja A juba 90 datest olemas kuid eesti ja vene aja vahetumisel tekkinud segadususes A juhtimisõigus tühistaud. Nüüd aga üüe seadusega tohib juhtimisõiguse tühistada ainult kohus niiet nagu oleks load ja juhtimisõigus ja nagu poleks kaaa.

Erinevad ARK d näevad asja erinevalt ja nii kahe näd pärast peaks lõplik lahendus tulema


Hälvik mootorratturhiir Zamundast
[17:51] <R417> ma pole pretendeerinudki aasta mootoratturi aunimetusele

Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Lugemata postitus Postitas Tort »

Et lube teha pole aega, aga ringi kruisida on küll? :D Häbi öelda, aga ma olen veidi rahul, kui mõni ilma a-katita seltsimees trahvi saab lubadeta sõidu eest. No mida sa ronid sinna sadulasse siis, kärsituse etalon? Eks tegelikult ilusti liigeldes saab aastaid ilma sõita vast, midagi ei juhtu. Üks argument oleks ilmselt "aga ma ju oskan sõita küll", ent nii võib ilma igasuguste lubadeta 14 aastane mehike ka öelda.
Kasutaja avatar

Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik »

Movistar kirjutas:
Aatomik kirjutas:
Tehti trahvi "igaks juhuks"? Ei tahaks nagu uskuda.

Äkki kommenteerid täpsemalt, kui juba sellise väitega lagedale tulid?
A kat.puudu.Kiirus oli arvatavalt üle kuid radarisse ei saadud.Arvatav kinnipüüdmise põhjus, tagarattalsõit.Mendid olid kahekesi teele jooksnud ja käed laiali ajanud,et äkki sõidetakse lihtsalt mööda.
Loe ja imesta ainult. Kui kellegi arvates on lubadeta tagarattal kiiruseületamise eest kinnipidamine "igaks juhuks", siin minul igatahes rohkem sõnu ei ole...

Edit: kustutatud liigne ja eksitav viide
Viimati muutis Aatomik, 09 Aug 2006, 13:47, muudetud 1 kord kokku.
Pilt
Kasutaja avatar

nitse
Postitusi: 696
Liitunud: 05 Dets 2004, 17:38

Lugemata postitus Postitas nitse »

Padjakluuubi, padjakluuubi :twisted: :twisted: :twisted:
eksid sõber, sellist paska siin sadat lehte küll ei teki. :mrgreen:

RKsilver
Postitusi: 454
Liitunud: 16 Mai 2006, 07:55
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas RKsilver »

Tort kirjutas:
Et lube teha pole aega
pigem puudub vastav väljaminek rahakotist :(
Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik :)
Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Lugemata postitus Postitas tali »

Pädjasõda käib täiega, nii et suled lendavad! (lol) Huumorinurka pole enam vajagi, loe, kuidas rahvas võmme kardab ja hirnu, et saba sõlmes
18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!
Kasutaja avatar

scryth
Postitusi: 1094
Liitunud: 26 Apr 2006, 09:18
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas scryth »

Aatomik kirjutas:
scryth kirjutas:
Movistar kirjutas:
A kat.puudu.Kiirus oli arvatavalt üle kuid radarisse ei saadud.Arvatav kinnipüüdmise põhjus, tagarattalsõit.Mendid olid kahekesi teele jooksnud ja käed laiali ajanud,et äkki sõidetakse lihtsalt mööda.
No näed. Ei olnud siis ju "igaks juhuks".
Loe ja imesta ainult. Kui kellegi arvates on lubadeta tagarattal kiiruseületamise eest kinnipidamine "igaks juhuks", siin minul igatahes rohkem sõnu ei ole...
Seda minagi ju, et ikka asja eest oli. Algne info oli siin, et 5k tehti igaks juhuks.
kus viga näed laita, seal mine ja hakka mölisema
Kasutaja avatar

Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik »

scryth kirjutas:
Aatomik kirjutas:
scryth kirjutas:
Movistar kirjutas:
A kat.puudu.Kiirus oli arvatavalt üle kuid radarisse ei saadud.Arvatav kinnipüüdmise põhjus, tagarattalsõit.Mendid olid kahekesi teele jooksnud ja käed laiali ajanud,et äkki sõidetakse lihtsalt mööda.
No näed. Ei olnud siis ju "igaks juhuks".
Loe ja imesta ainult. Kui kellegi arvates on lubadeta tagarattal kiiruseületamise eest kinnipidamine "igaks juhuks", siin minul igatahes rohkem sõnu ei ole...
Seda minagi ju, et ikka asja eest oli. Algne info oli siin, et 5k tehti igaks juhuks.
Jep, ei pidanudki sinu posti silmas, olin selle asjatult viitesse lisanud. Nüüdseks kustutatud.
Pilt

Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Lugemata postitus Postitas Tort »

kutsa99 kirjutas:

pigem puudub vastav väljaminek rahakotist :(
Ahsoo, et R1 ostust ei jää piisavalt raha üle või? :D :D
tali kirjutas:
Huumorinurka pole enam vajagi, loe, kuidas rahvas võmme kardab ja hirnu, et saba sõlmes
Millal ja kui kõrgelt sa kukkusid? Ma küll kuskilt välja ei loe, et keegi VÕMME kardaks. Kui kõik dokid korras ja täis ei ole, mis siin siis põdeda? Kiirus läheb ikka teinekord üle, so what?
Kasutaja avatar

non-smoking
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Veebr 2006, 22:15
Asukoht: Harku

Lugemata postitus Postitas non-smoking »

Laagris jälle täna võeti vahele 5 rolleri venda ja paar motikat. Kontrolliti dokumente ja pandi puhuma. Valge era- politsei auto.
Hoidke kiirused seal kandis kontrolli all ja kellel midagi on varjata ärge sinna kanti sattuge :P

olli
Postitusi: 384
Liitunud: 11 Okt 2004, 21:27
Tsikkel: BMW F650GS
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas olli »

Tulin üks õhta maalt koju. Oli mingi pisemat sorti kontroll käigus vist. Valikuliselt peatati autosid. Muidu peatati ainult teisest suunast tulevaid masinaid, aga kui nähti mind tsikliga tulemas, jooksis üks politseinik üle tee ning andis märku, et tee äärde võtaksin. Pidin puhuma ja kõik paberid kontrolliti ka väga põhjalikult üle. Mingit probleemi mul sellega muidugi pole. Tubli, politsei! :)
Kasutaja avatar

3m
Postitusi: 408
Liitunud: 25 Juul 2005, 16:24
Asukoht: Keila
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas 3m »

Sauel pidas Politsei täna minu ja mu sõbra kinni ja pani puhuma. Meil vedas, mina olin just hommikul loa kätte saanud ja politsei leppis sellega et sõber saab 2 päeva pärast 16. Kohe peale meid kinni üks bike, kus paistis väga noor poiss peal olema.

Kristoferr

Lugemata postitus Postitas Kristoferr »

Mitte "täie pasaga" (ei viitsi iga tühise asja pärast nüüd kiirendama ka hakata) vaid ääretult viisakalt. Nemad lehvitavad mulle, mina lehvitan neile vast ja nii kogu aeg
Nahhuj üldse kinni pidada,, keera natuke rutskat juurde ja pole -5,1K ja pole probleemi, :twisted:

ps. Sekkasin hoolega Pärnus tsiklimendi sõitu ( sõitis mul ees)
Ratas paistis olema mitu korda kukkunud ja mees ei tundnud kah ratta seljas end just kõige mugavamini... :lol: Oleks midagi põnevat temaga ette võtnud, aga
seekord olin ise kahjuks autoroolis :wink:
Kasutaja avatar

Salvo Kelk
Postitusi: 198
Liitunud: 20 Juul 2005, 22:39
Asukoht: Tartu / FZR600/TT600

Lugemata postitus Postitas Salvo Kelk »

Kristoferr kirjutas:
seekord olin ise kahjuks autoroolis :wink:
sul ju tsiklilube polegi. Kahjuks. :wink:
The two rules for success are:
1: Never tell them everything you know.

rass999

Lugemata postitus Postitas rass999 »

(Y)
Viimati muutis rass999, 12 Aug 2006, 01:09, muudetud 1 kord kokku.

Credo

Lugemata postitus Postitas Credo »

rass > vana teema, kuid kas tõepoolest on raske 13 aastasel nagamannil tegeleda oma põhitööga ning jätta meelde, mida õpetajad koolis räägivad.
meie kaunis emakeeles on olemas sellised asjad nagu kirjavahemärgid. kindasti oled neid kohanud - punkt, koma, hüüumärk, küsimärk, koolon, semikoolon, sulud.
palun kasuta neid, siis on ka sinu kirjutisi lihtsam lugeda ja aru saada juba esimesel korral.
Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 15 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas korke »

mis sa oleks teinud ?
200 kmh lennuga mööda kimanud ning kilomeetri pärast talle kutsika silmi teinud ,et ärge tehku mulle liiga olin väga loll ?
Kristoferr kirjutas:
Oleks midagi põnevat temaga ette võtnud, aga
seekord olin ise kahjuks autoroolis :wink:

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.

Kasutaja avatar

bash
Postitusi: 786
Liitunud: 13 Mai 2005, 15:23
Asukoht: Saue
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas bash »

korke kirjutas:
mis sa oleks teinud ?
200 kmh lennuga mööda kimanud ning kilomeetri pärast talle kutsika silmi teinud ,et ärge tehku mulle liiga olin väga loll ?
Kristoferr kirjutas:
Oleks midagi põnevat temaga ette võtnud, aga
seekord olin ise kahjuks autoroolis :wink:
Äkki tal on enduro ja oleks hoopis 40-nega metsavahele põristama läinud :wink:
Just enjoy ... nothing less, nothing more
Kasutaja avatar

HeitiKender
Postitusi: 450
Liitunud: 24 Nov 2004, 08:32

Lugemata postitus Postitas HeitiKender »

Ega elukogenenumad ka eriti targemad ei ole vahel. Ma oleks mineva reede a-kat teooriaeksamist läbi kukkunud. Sest mul polnud õrna aimugi, et liikluskindlustus katab ka "valu ja vaeva". Ma arvasin, et ainult varalise ja terviseparanduse kahjud ja kulud. Ja, et suunda ei tule mitte ainult näidata enne manöövri alustamist vaid ka "enne seisma jäämist ja enne peatumist". Eile naastes kesklinna näitasin autoga igaks juhuks kogu aeg suunda ühele ja teisele poole - ei saa kunagi liiga ettevaatlik olla nendes asjades. Õnneks kaaseksamineeritavad aitasid. Nüüd ma ei teagi mis platsieksamist saab, seal ei tule ju keegi pilli toetama. Ning suure tõenäosusega saan ma siis endale paberid, et ma võin sõita tänavatel. Mille poolest ma parem olen kui need jalgratturikiivrite(ga/ta) noorikud :)
Tõsi, on lootust. Sest kui ise ei suuda hea olla siis tuleb sarjata neid kes on veel halvemad, tõstes enda suhtelist headust. EPLis hiljuti alguse saanud "kodanik pildistab" kampaania. Eile nägin kahte väga head situatsiooni kus oleks politseiauto pildile saanud. Aga ei hakanud tegema. Sest terve mõistus ütles, et kuigi nad rikkusid mõnda LE punkti, oli üldine olukord siiski "inämbvähemb" ning mahtus mööda nii auto kui jalakäia. Mõtle kui meist tehakse pilti iga piiiiisimagi rikkumise korral - või peatatakse kinni. Enamike pihta kaamera välguks pidevalt ning paljud kogu aeg seisaks. Kõige lihtsam näide - suunatuli. 3 sekundit enne manöövrit? ARE YOU KIDDING? Isegi 40ga sõites on see 36 meetrit ehk 6 autopikkust. Suuna ja keeramise vahel saab olla ainult mikrosekund, sest muidu on su koht kõrvalreas läinud - tagasõitja näeb su kavatsust keerata talle ette ning ta kiirendab peaaegu automaatselt. See on inimloomus, can't fight it.

Et kas 13-aastane võib ilma lubadeta rolleriga lihtsalt sõita ja 16 peab omama lube, et tänavale tulla? Miks see nii on?

stonefree
Postitusi: 542
Liitunud: 22 Mai 2004, 14:08
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas stonefree »

HeitiKender kirjutas:
Ega elukogenenumad ka eriti targemad ei ole vahel. Ma oleks mineva reede a-kat teooriaeksamist läbi kukkunud. Sest mul polnud õrna aimugi, et liikluskindlustus katab ka "valu ja vaeva". Ma arvasin, et ainult varalise ja terviseparanduse kahjud ja kulud. Ja, et suunda ei tule mitte ainult näidata enne manöövri alustamist vaid ka "enne seisma jäämist ja enne peatumist". Eile naastes kesklinna näitasin autoga igaks juhuks kogu aeg suunda ühele ja teisele poole - ei saa kunagi liiga ettevaatlik olla nendes asjades. Õnneks kaaseksamineeritavad aitasid. Nüüd ma ei teagi mis platsieksamist saab, seal ei tule ju keegi pilli toetama. Ning suure tõenäosusega saan ma siis endale paberid, et ma võin sõita tänavatel. Mille poolest ma parem olen kui need jalgratturikiivrite(ga/ta) noorikud :)
Tõsi, on lootust. Sest kui ise ei suuda hea olla siis tuleb sarjata neid kes on veel halvemad, tõstes enda suhtelist headust. EPLis hiljuti alguse saanud "kodanik pildistab" kampaania. Eile nägin kahte väga head situatsiooni kus oleks politseiauto pildile saanud. Aga ei hakanud tegema. Sest terve mõistus ütles, et kuigi nad rikkusid mõnda LE punkti, oli üldine olukord siiski "inämbvähemb" ning mahtus mööda nii auto kui jalakäia. Mõtle kui meist tehakse pilti iga piiiiisimagi rikkumise korral - või peatatakse kinni. Enamike pihta kaamera välguks pidevalt ning paljud kogu aeg seisaks. Kõige lihtsam näide - suunatuli. 3 sekundit enne manöövrit? ARE YOU KIDDING? Isegi 40ga sõites on see 36 meetrit ehk 6 autopikkust. Suuna ja keeramise vahel saab olla ainult mikrosekund, sest muidu on su koht kõrvalreas läinud - tagasõitja näeb su kavatsust keerata talle ette ning ta kiirendab peaaegu automaatselt. See on inimloomus, can't fight it.

Et kas 13-aastane võib ilma lubadeta rolleriga lihtsalt sõita ja 16 peab omama lube, et tänavale tulla? Miks see nii on?
kas panid narkotsi eile kõvasti? ;) :mrgreen:
ZX-9R. Vahel sõidan kiiresti aga rullnokk ei ole :)

stonefree
Postitusi: 542
Liitunud: 22 Mai 2004, 14:08
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas stonefree »

korke kirjutas:
mis sa oleks teinud ?
200 kmh lennuga mööda kimanud ning kilomeetri pärast talle kutsika silmi teinud ,et ärge tehku mulle liiga olin väga loll ?
Kristoferr kirjutas:
Oleks midagi põnevat temaga ette võtnud, aga
seekord olin ise kahjuks autoroolis :wink:
ma arvan, et ta oleks mööda sõitnud ja näppu näitanud :lol:

kristoffer oli vist see tegelane kellele politsei külma tegi, eks tal vaikselt kättemaks meeles mõlgub. :D

Aga see näitab, et eesti politseiga pole ikka kõik korras kui iga bike omanik arvab, et ta võib eest ära sõita ...
ZX-9R. Vahel sõidan kiiresti aga rullnokk ei ole :)
Kasutaja avatar

Salvo Kelk
Postitusi: 198
Liitunud: 20 Juul 2005, 22:39
Asukoht: Tartu / FZR600/TT600

Lugemata postitus Postitas Salvo Kelk »

HeitiKender kirjutas:
Kõige lihtsam näide - suunatuli. 3 sekundit enne manöövrit? ARE YOU KIDDING? Isegi 40ga sõites on see 36 meetrit ehk 6 autopikkust. Suuna ja keeramise vahel saab olla ainult mikrosekund, sest muidu on su koht kõrvalreas läinud - tagasõitja näeb su kavatsust keerata talle ette ning ta kiirendab peaaegu automaatselt. See on inimloomus, can't fight it.
Suuna näitamise vajadus on siiski selles, et teisi liiklejaid oma kavatsusest - sooritada manööver, informeerida. Kuskil LE-s v. seaduses pole minu meelest enam kirjas, et seda tuleb teha just 3 sek enne manöövrit.
Aga mulle meeldiks küll, kui politsei võtaks käsile just need tegelased, kes hakkavad suunda näitama koos keeramisega v. üldsegi mitte. Selliseid 'spetsialiste' on aga liikluses hulgim. Mõnele olen foori all maininud, et tal tagumine suunatuli ei põle. Siis tehakse küll imestunud nägu.
The two rules for success are:
1: Never tell them everything you know.
Kasutaja avatar

Kameeleon
Postitusi: 572
Liitunud: 06 Dets 2003, 14:30
Asukoht: Siin. Ratas- kah siin

Lugemata postitus Postitas Kameeleon »

Meil pole erilist mõtet siin jageleda kes mida näitab, või keda kuidas näidatakse. Selge on see, et meie liiklemine ei ole normaalne. Ei ole normaalsed meie autojuhid, taksojuhid, bussijuhid ega ka mootorratturid. Liikluskultuur on massipsühoos. Võtame kasvõi meie naaberriigid. Soomes on lausa häbi kui eesti numbritega autot näed, sama lugu on ka Lätis. Käisin perega Jurmalas ja ainukesed idioodid kes kõigist ja kõigest mööda kihutasid, kruusa keerutasid ja oma üleolekut näitasid olid EST tähisega sõidukid. Tuleme ju ometi samast kultuuriruumist ja peaksime seega sarnase kultuuri või kultuuritusega olema. Aga kahjuks on nii, et mujal on alati parem ja meil on alati sitem.
Nagu ma ütlesin pole mõtet selle üle soiguda, sest 10, 20, 100 või isegi 1000 liiklejat ei muuda liikluskultuuri.
Aksepteerigem seda mis meil on ja katsugem selles ilma kadudeta liigelda.
Timex käekellad Bikeri raffale hea hinnaga
Kontakt: www.watches.ee
kari@jewelry.ee
Kasutaja avatar

HeitiKender
Postitusi: 450
Liitunud: 24 Nov 2004, 08:32

Lugemata postitus Postitas HeitiKender »

stonefree kirjutas:
HeitiKender kirjutas:
Ega elukogenenumad ka eriti targemad ei ole vahel. Ma oleks mineva reede a-kat teooriaeksamist läbi kukkunud. Sest mul polnud õrna aimugi, et liikluskindlustus katab ka "valu ja vaeva". Ma arvasin, et ainult varalise ja terviseparanduse kahjud ja kulud. Ja, et suunda ei tule mitte ainult näidata enne manöövri alustamist vaid ka "enne seisma jäämist ja enne peatumist". Eile naastes kesklinna näitasin autoga igaks juhuks kogu aeg suunda ühele ja teisele poole - ei saa kunagi liiga ettevaatlik olla nendes asjades. Õnneks kaaseksamineeritavad aitasid. Nüüd ma ei teagi mis platsieksamist saab, seal ei tule ju keegi pilli toetama. Ning suure tõenäosusega saan ma siis endale paberid, et ma võin sõita tänavatel. Mille poolest ma parem olen kui need jalgratturikiivrite(ga/ta) noorikud :)
Tõsi, on lootust. Sest kui ise ei suuda hea olla siis tuleb sarjata neid kes on veel halvemad, tõstes enda suhtelist headust. EPLis hiljuti alguse saanud "kodanik pildistab" kampaania. Eile nägin kahte väga head situatsiooni kus oleks politseiauto pildile saanud. Aga ei hakanud tegema. Sest terve mõistus ütles, et kuigi nad rikkusid mõnda LE punkti, oli üldine olukord siiski "inämbvähemb" ning mahtus mööda nii auto kui jalakäia. Mõtle kui meist tehakse pilti iga piiiiisimagi rikkumise korral - või peatatakse kinni. Enamike pihta kaamera välguks pidevalt ning paljud kogu aeg seisaks. Kõige lihtsam näide - suunatuli. 3 sekundit enne manöövrit? ARE YOU KIDDING? Isegi 40ga sõites on see 36 meetrit ehk 6 autopikkust. Suuna ja keeramise vahel saab olla ainult mikrosekund, sest muidu on su koht kõrvalreas läinud - tagasõitja näeb su kavatsust keerata talle ette ning ta kiirendab peaaegu automaatselt. See on inimloomus, can't fight it.

Et kas 13-aastane võib ilma lubadeta rolleriga lihtsalt sõita ja 16 peab omama lube, et tänavale tulla? Miks see nii on?
kas panid narkotsi eile kõvasti? ;) :mrgreen:
Pole elus mõnuaineid tarvitanud ja ei ole kavatsust ka edasipidi. Isegi naljad sel teemal ei ole naljakad minu jaoks. Küll aga on sul võimalus mu tekstist kommenteerida seda osa mis sulle tundus kui narkouimas kirjutatu, ja miks.
Kasutaja avatar

HeitiKender
Postitusi: 450
Liitunud: 24 Nov 2004, 08:32

Lugemata postitus Postitas HeitiKender »

Salvo Kelk kirjutas:
HeitiKender kirjutas:
Kõige lihtsam näide - suunatuli. 3 sekundit enne manöövrit? ARE YOU KIDDING? Isegi 40ga sõites on see 36 meetrit ehk 6 autopikkust. Suuna ja keeramise vahel saab olla ainult mikrosekund, sest muidu on su koht kõrvalreas läinud - tagasõitja näeb su kavatsust keerata talle ette ning ta kiirendab peaaegu automaatselt. See on inimloomus, can't fight it.
Suuna näitamise vajadus on siiski selles, et teisi liiklejaid oma kavatsusest - sooritada manööver, informeerida. Kuskil LE-s v. seaduses pole minu meelest enam kirjas, et seda tuleb teha just 3 sek enne manöövrit.
Aga mulle meeldiks küll, kui politsei võtaks käsile just need tegelased, kes hakkavad suunda näitama koos keeramisega v. üldsegi mitte. Selliseid 'spetsialiste' on aga liikluses hulgim. Mõnele olen foori all maininud, et tal tagumine suunatuli ei põle. Siis tehakse küll imestunud nägu.
liiklus.ee annab teada:

JUHI MÄRGUANDED
§ 82. Suunamärguanne tuleb vastavalt liiklusolukorrale anda õigel ajal, kuid mitte hiljem kui 3 sekundit enne sõidu, manöövri või peatumise alustamist. Suunatulemärguanne peab jätkuma manöövri ajal ja tuleb lõpetada kohe pärast manöövrit, käemärguande võib lõpetada vahetult enne sõidu alustamist, manöövrit või peatumist.

Tõesti, ma ei mõtle neid asju välja :)
Kasutaja avatar

HeitiKender
Postitusi: 450
Liitunud: 24 Nov 2004, 08:32

Lugemata postitus Postitas HeitiKender »

Kameeleon kirjutas:
Meil pole erilist mõtet siin jageleda kes mida näitab, või keda kuidas näidatakse. Selge on see, et meie liiklemine ei ole normaalne. Ei ole normaalsed meie autojuhid, taksojuhid, bussijuhid ega ka mootorratturid. Liikluskultuur on massipsühoos. Võtame kasvõi meie naaberriigid. Soomes on lausa häbi kui eesti numbritega autot näed, sama lugu on ka Lätis. Käisin perega Jurmalas ja ainukesed idioodid kes kõigist ja kõigest mööda kihutasid, kruusa keerutasid ja oma üleolekut näitasid olid EST tähisega sõidukid. Tuleme ju ometi samast kultuuriruumist ja peaksime seega sarnase kultuuri või kultuuritusega olema. Aga kahjuks on nii, et mujal on alati parem ja meil on alati sitem.
Nagu ma ütlesin pole mõtet selle üle soiguda, sest 10, 20, 100 või isegi 1000 liiklejat ei muuda liikluskultuuri.
Aksepteerigem seda mis meil on ja katsugem selles ilma kadudeta liigelda.
Ainult surnud kala liigub koos vooluga. Ning me ei jagele ega soiu :)
Mu kaaskannatajad ja -foorumlased, seltsimehed ARKis ja liikluspolitseid, meil on pikk ja raske tee minna koolitamises. Just endast ja sõpradest-tuttavatest peab hakkama liikluskultuuri parandama. Kui mitte meie siis kes :) ?
Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 15 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas korke »

Enamus arvavad ,et saavad eest ära sõita ....aga kui paljud reaalselt seda teevad ?
Omast kogemusest ütlen ,et vaatamata sellele ,et tsikli politseil on mingid saanid all, nad suudavad oma hea sõiduoskusega ikka kätte saada või püsida nii kaua sabas kuni teised politsei autod tee kinni pannud :)

stonefree kirjutas:
Aga see näitab, et eesti politseiga pole ikka kõik korras kui iga bike omanik arvab, et ta võib eest ära sõita ...

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.

Kasutaja avatar

Kameeleon
Postitusi: 572
Liitunud: 06 Dets 2003, 14:30
Asukoht: Siin. Ratas- kah siin

Lugemata postitus Postitas Kameeleon »

HeitiKender kirjutas:

Ainult surnud kala liigub koos vooluga. Ning me ei jagele ega soiu :)
Mu kaaskannatajad ja -foorumlased, seltsimehed ARKis ja liikluspolitseid, meil on pikk ja raske tee minna koolitamises. Just endast ja sõpradest-tuttavatest peab hakkama liikluskultuuri parandama. Kui mitte meie siis kes :) ?
Heiti. Sinu entiusiasm on väärt kiitust. Oleks aga rohkem sellest tuld võtvaid inimesi.
Lubage siiski lisada oma laenatud mõttetera, teie entusiasmile teele kaasa

Sõita või mitte sõita - see on küsitav.
Mis oleks üllam - vaimus taluda kõik ettekeeramised,
mida vali autojuht paiskab,
või, tõstes rattad hädamere vastu
sõit lõpetada? Müüa, vahetada-
muud midagi, sest nõnda jalakäijana
kaoks hingepiin ja kõik need tuhat trahvi,
mis meie load pärivad Rahumäelt.
See oleks lõpetus,
mis hardasti on ihaldatav: süüa, magada.
Jah magada ... Võibolla rattast undki näha?
Siin ongi konks. Sest see, mis unenäod
meil võivad tulla selles surmaunes,
kui liiklus möllu puntrast pääseme -
see paneb kõhklema;siin peitub põhjus
miks mootorratturil iga pole pikk:
kes taluks seaduse piitsutust ja torkeid,
politsei kalkust, komisaari solvamisi,
põletatud ratta piinu,kohtu aeglust
ja võimu jultumust, ning jalahoope
mis malbe mootorrattur saab väärituilt
kui ennast igaveseks vabastada
võiks sõites kiivrita? Kes kombet kannaks
ja higistaks ning oigaks riide vaevus,
kui kartus autojuhi ees-
sel uurimata maal, kust ükski rattur
ei tule tagasi - ei tabaks tahet,
mis pigem talub tuntud halbusi,
kui pageb teiste, jalakäijate juurde?
Nii kaalutlus teeb pelgureiks meid kõiki
ja mootorratturi loomulikust jumest
saab nukra mõtte põdur kahvatus
ning lennukad ja suured mõtted
teelt targutuste tõttu kalduvad
ja kaotavad teo nime ...

________________________________
....aga ega mina pole pessimist, pigem realist
Timex käekellad Bikeri raffale hea hinnaga
Kontakt: www.watches.ee
kari@jewelry.ee

stonefree
Postitusi: 542
Liitunud: 22 Mai 2004, 14:08
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas stonefree »

HeitiKender kirjutas:
stonefree kirjutas:

kas panid narkotsi eile kõvasti? ;) :mrgreen:
Pole elus mõnuaineid tarvitanud ja ei ole kavatsust ka edasipidi. Isegi naljad sel teemal ei ole naljakad minu jaoks. Küll aga on sul võimalus mu tekstist kommenteerida seda osa mis sulle tundus kui narkouimas kirjutatu, ja miks.

eeh, no natuke kontekstist mööda tundus ja eriti imelik oli see A-kategooria tegemise jutt .. Ma eeldaks justkui et sellel, kes aastaid superbikega sõitnud on ja kes tänaval korralikust liiklemist räägib on ammu endal load olemas. :wack:
ZX-9R. Vahel sõidan kiiresti aga rullnokk ei ole :)
Kasutaja avatar

PsychoDad
Postitusi: 319
Liitunud: 25 Nov 2003, 11:12
Asukoht: Kloostri taga metsas.

Lugemata postitus Postitas PsychoDad »

stonefree kirjutas:
HeitiKender kirjutas:
stonefree kirjutas:

kas panid narkotsi eile kõvasti? ;) :mrgreen:
Pole elus mõnuaineid tarvitanud ja ei ole kavatsust ka edasipidi. Isegi naljad sel teemal ei ole naljakad minu jaoks. Küll aga on sul võimalus mu tekstist kommenteerida seda osa mis sulle tundus kui narkouimas kirjutatu, ja miks.

eeh, no natuke kontekstist mööda tundus ja eriti imelik oli see A-kategooria tegemise jutt .. Ma eeldaks justkui et sellel, kes aastaid superbikega sõitnud on ja kes tänaval korralikust liiklemist räägib on ammu endal load olemas. :wack:
Järgige mu sõnu, mitte tegusid... :P
Royal Einfield 350 Classic
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”