Neile kes langesid liikluses.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kas sidusid oma sõidukile reedel 18. augustil musta lindi?

Hääletus lõppes 17 Sept 2006, 11:38

Milleks? Mis see minu asi on?
15
18%
Ei panegi! Nõme üritus!
23
28%
Vaatan mis teised teevad, siis võib olla seon ka.
25
30%
Jah sidusin küll. Näitan sellega oma suhtumist olukorda.
18
22%
Jah sidusin küll. Hukkunud sõprade ja lähedaste pärast.
2
2%

Hääli kokku: 83
Kasutaja avatar

Teema algataja
spinna

Neile kes langesid liikluses.

Lugemata postitus Postitas spinna » 18 Aug 2006, 11:38

Täiesti uudishimust tahaks teada, kuidas siis Ansipi musta lindi kampaania ka üle Eesti vastu võtmist leidis?
Kuressaares olen näinud kokku ainult kolme autot lindiga ...

tegelikult oli üks vastusevariant veel, aga ju ei mahtunud softi ära :

Oleks sidunud küll, kui selle eest oleks tasuta parkida vms saanud. :roll:

Suzuki GSX 750 Inazuma

april15

Lugemata postitus Postitas april15 » 18 Aug 2006, 11:52

pärnus hommikul bussiga tööle tulles nägin ka mingi kolmel autol leinalinti küljes. mu arust võiks ikka panna, tükki küljest ära ei võta ju. juhul kui su tutvuskonnas ka keegi oleks nende hukkunute seas küllap siis paneksid. või siiski mitte!?
Kasutaja avatar

stonefree

Lugemata postitus Postitas stonefree » 18 Aug 2006, 12:27

linnas sõites ei näe mõtet ja polnud meeles, vaja ruttu tööle saada ja hakka veel kuskilt seda linti otsima ...

Teiseks, suht mõtetu üritus kui eesmärk oleks kuidagi liiklusohvreid vähendada. Üks päev sõidetakse pisut vaiksemalt, järgmine päev sama viisi edasi. Politsei peab paremat tööd tegema ja seadused natuke karmimad olema, ega muidu asi ei parane. Aga eks nad seal riigikogus tahavad ka purjus peaga sõita :?
ZX-9R. Vahel sõidan kiiresti aga rullnokk ei ole :)
Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Tsikkel: roller
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas korke » 18 Aug 2006, 12:43

Ehk just see üks päev kus sõidetakse vaikselt ning rahulikult võib säästa nii mõnegi elu ....ehk äkki mõne sinu lähedase elu .
stonefree kirjutas: Üks päev sõidetakse pisut vaiksemalt, järgmine päev sama viisi edasi.
Viimati muutis korke, 18 Aug 2006, 13:04, muudetud 1 kord kokku.

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.

Kasutaja avatar

-MeltDown-

Lugemata postitus Postitas -MeltDown- » 18 Aug 2006, 13:00

minu pisike atm musta lindiga täna !
Äigrumäe MC :)

ciim

Lugemata postitus Postitas ciim » 18 Aug 2006, 14:06

arvan ka, et kui see üks päev mööduks ilma ohvriteta oleks juba väga hea...

meenub mingi lastepõlve raamat "Kurjam ja Nurjam", mille autor vist Kirill Teiter kui ei eksi, see just räägibki sellisest ühest päevast kus õnnetusi pole...
Kasutaja avatar

stonefree

Lugemata postitus Postitas stonefree » 18 Aug 2006, 14:14

korke kirjutas:Ehk just see üks päev kus sõidetakse vaikselt ning rahulikult võib säästa nii mõnegi elu ....ehk äkki mõne sinu lähedase elu .
stonefree kirjutas: Üks päev sõidetakse pisut vaiksemalt, järgmine päev sama viisi edasi.

vaata, see on inimese loomuses, et ta võib paar päeva rohkem kaine olla kui tavaliselt aga seejärel joob ennast rohkem kui kunagi varem mäluauku. Kokkuvõttes statistika sellest ei muutu ...

Ma muidugi pole selle algatuse vastu, parem kui ükskõiksus. Võibolla õnnestub kah õhtuks must lint kuskilt välja sebida :)
ZX-9R. Vahel sõidan kiiresti aga rullnokk ei ole :)
Kasutaja avatar

manager2

Lugemata postitus Postitas manager2 » 18 Aug 2006, 14:29

Hukkunuid võib alati mälestada ja seda tulebki teha.
Teine asi on see miks või kuidas seda tehakse.
Tänasel hetkel on meie peaministri poolt küll kohatu sellise algatusega välja tulla, kui eesti seadusandluses ja Politseis valitseb olukord, mille tõttu on meie liiklus kontrolli alt väljunud. Narkareid ja muidu fufloosid on kogu ilm täis ja mitte midagi ei suudetagi nagu teha.

Nagu öeldakse - kala hakkab mädanema peast. Tegeleda tuleb põhjustega, mitte tagajärgedega.

Kõigile hukkunutele sellegi poolest - RIP.
THESE FEW MINUTES ON THE TRACK… YOU LIVE MORE THAN SOME PEOPLE DURING THEIR LIFETIME
Kasutaja avatar

Teema algataja
spinna

Lugemata postitus Postitas spinna » 18 Aug 2006, 14:46

Manager, ma olen su mõttekäiguga politsei ja pritsumeeste olukorra ning selle põhjustamise üle väga päri, aga tänase ürituse põhjustena peaks ikka vaatlema kõigi meie endi suutmatust ilma järelvalve ja "lapsehoidjateta" viiskakaks ja mõistlikuks jääda ja ka kodanikujulguse puudumist. Siis algpõhjuseid.
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Kri$o$
Tsikkel: rod ja pooleli xs
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Kri$o$ » 18 Aug 2006, 14:48

idee ju hea aga välja kukub nagu alati. kiirkampaania, kus idee hõigatakse maha eelmine päev ja teostus on enamusele märkamatu, on mõttetu.

lihtsalt must lint liiklusvahendi küljes ... see ei kohusta, ei sunni ega ka pane mõtlema mis tegelikult liikluses toimub. täna linnas liigeldes ei märganud lindikandjaid praktiliselt ülde. enamus kihutas ja trügis vahele nagu ennegi, pigem on seoses algava sügise ja koolialgusega liiklus isegi intensiivsem ja sellest tulenevalt ka rullnoklasi rohkem kui suvel oli.

hukkunutele kaastunne, kuid tänane "kampaania" on minu arust läbi kukkunud.
Sex is like a card game, if you don't have a good partner, then you better have a good hand ...
I don't give a shit, I don't take any shit, I'm not in the shit busines!
Kasutaja avatar

Teema algataja
spinna

Lugemata postitus Postitas spinna » 21 Aug 2006, 08:21

Upitan polli veel korra nähtavale, kuigi järeldusi saaks juba teha. Ehk tuleb mõni hääl juurde.
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

piiks
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 49 korda

Lugemata postitus Postitas piiks » 21 Aug 2006, 09:49

Ei sidunud.

Ei näinud erilist pointi just nendele viimasetele sündmustele erilist tähelepanu pöörata. Põhimõtteliselt oleks õige kogust aeg ju musta lindiga ringi sõita. Iga päev saab viimasel ajal keegi surma.

Loomulikult oleks õige tegeleda põhjustega. Keegi naljahammas siin pakkus välja võimaluse ka ise midagi muuta ja pani lingi politsei tööpakkumise kuulutusega. Lugesin selle lihtsalt läbi, seal oli ikka normaalset kommiraha tasuks töö eest pakutud. Selle rahaga ei saaks hädavajalikugagi hakkama, mis siis rääkida tsikli ülalpidamisest ja interneti püsika eest tasumisest.
Vaadates seda tööpakkumist ei jäägi muud üle, kui konstanteerida, et politseile antav altkäemaks tuleks kiiremas korras ametlikult mõne seadusemuutmiseseadusemuutmiseseadusega nimetada ümber hädapäraseks humanitaarabiks.

Eks need viimase aja sündmused on väga paljuski seotud karistamatuse tundega liikluses.

Hääletusele vastata ei saa, seal on nõmedad vastused.
Viimati muutis piiks, 21 Aug 2006, 13:07, muudetud 1 kord kokku.
Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

masto

Lugemata postitus Postitas masto » 21 Aug 2006, 09:57

tõesti kas ei võinud siis siduda see nii väike asi ju
tähtis on v6it mitte osav6tt
Kasutaja avatar

Nigga
Tsikkel: Tsikkel: Tsikkel: Tsikkel

Lugemata postitus Postitas Nigga » 21 Aug 2006, 10:13

Mingi eriti mõttetud vastusevariandid. Normaalne inimene kustutaks selle teema ära nüüd...
Kasutaja avatar

Teema algataja
spinna

Lugemata postitus Postitas spinna » 21 Aug 2006, 11:21

Aga oma foorumipostituses on alati võimalik palju sisukam vastusevariant esile tuua.
Üldjoontes peaks küll olemasolevad vastusevariandid enamvähem kõik arvamussuunad ära katma.

Tore oleks, kui keegi seda nüüd vägisi mingiks poliitkampaaniaks või ühele konkreetsele õnnetusele suunatud palaganiks ei mõtleks.
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

anarhismikaplan

Lugemata postitus Postitas anarhismikaplan » 21 Aug 2006, 12:47

Ma ise ei sidunud, mulle ei meeldi musti linte siduda isegi matustel. Kuid sattusin sel nädalavahel kaitseliidu suvepäevadele ja riigi sõidukitel oli see lindike vist pool kohustuslik. Igatahes parktiliselt kõigil autodel oli lindike küljes. õnneks ei seganud see ohjeldamatut pummelungi ja keegi ei plaaninudki nii väga ringi sõita.
Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Tänanud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas » 21 Aug 2006, 13:13

mina ei pannud, sest polnud teemaga eriti kursis. Kuskilt uudistest hakkas miskit kõrva küll, aga see lõppes lihtsalt fakti konstateerimisega, et olukord liikluses on suht hull.

Aga see lint ei muuda ju midagi. Olgem ausad - igasugune liiklusjärelvalve on praktiliselt null. Kõik käituvad liikluses täielikult oma sisetunde järgi ja juhte, kes seda ära kasutavad, tekib pidevalt juurde. Kõige lähedam näide on ühest noorest autojuhist, kes Tallinnast Keila poole sõites hakkas enne BRC ristmikku tegema möödasõitu ning vastutuleva veokaga kokku laksas. Arvestades liiklusvoolu ja sõidukite hulka ei olenud ühtegi mõistlikku põhjendust selleks möödasõiduks ning teistmoodi ei saanudki see lõppeda. Kui loota sellele, et veokajuht tõmbab instiktiivselt paremale, et tekitada kolmas rida, siis mõistusega võttes mul hukka saanud mehest kahju pole.

Pole ma ka ise liikluses mingi pühak. Kui tahan kiiresti sõita, siis ka sõidan ja kui miskit juhtub olen ise süüdi.

onu Reemus

Lugemata postitus Postitas onu Reemus » 21 Aug 2006, 14:46

Ei sidunud ma kuhugi midagi.Meedia tuututab iga päev nendest õnnetustes.Osade ajalehtede esilehed meenutavad juba liiklusajakirjade teatud rubriiki ja nüüd äkki peaks midagi siduma hakkama - milleks?
Näen linnas iga päev selliseid manöövreid,et suu jääb lahti ja tekib küsimus,kas elementaarne vaimse seisukorra kontroll on neil läbitud(sooritatakse lähemate sugulaste poolt) ja kas omaksed tõesti ei karda nende pärast. :cry:
Teen pigem üleskutse,et iga kaaskodanik,kellel on mõni sugulane või tuttav,kes ei adu liikluses toimuvat ja oma tegude ohtlikust,ütleks välja oma arvamuse sellise käitumise suhtes.Hetkel on ilmselt isiklik autoriteet see,mis kõige kiiremini aitab kadunud hingi päästa.

Ei ole mingi ingel aga püüan arvestada teistega.
Kasutaja avatar

citikas
Tsikkel: Honda Blackbird
Tänanud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas citikas » 21 Aug 2006, 14:51

See lint ei tähendanud mõnele juhile küll midagi :( Laupäeva hommikul Tartu sõites,lindiga Land Cruiser tegi sellist surmasõitu et hoia ja keela. :shock: Vägisi tahtis rekka lauba tugevust proovida.
Sama asi oli ka peale Marko ja Beefi õnnetust kui rullnoksid ilusa idee oma nõmetsemisega ära rikusid :evil:
Kasutaja avatar

piiks
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 49 korda

Lugemata postitus Postitas piiks » 21 Aug 2006, 15:57

onu Reemus kirjutas: Näen linnas iga päev selliseid manöövreid,et suu jääb lahti ja tekib küsimus,kas elementaarne vaimse seisukorra kontroll on neil läbitud(sooritatakse lähemate sugulaste poolt) ja kas omaksed tõesti ei karda nende pärast. :cry:
Ma ei ole samuti miski pühak, mulle ka meeldib teha autodest kiireid möödasõite, aga....

Eila jäi ka suu lahti, liikusin autode reas üles mäkke, kuna tee oli väga lühidalt näha, ainult harjani, möödasõit juba ammu keelatud, siis mina ei riskinud enam möödasõitu alustada. Kuigi mu rattal on hea kiirendus maantee kiirusel ja pole ta nii suur ka kui auto.
Küll, aga riskis möödasõiduga alustada minust kolme auto jagu eespool olev auto. Ja ta ei olnud veel tõusu tipus, et teisele poole alla näha.

Ja sellist asja kohtab igapäevaga aina rohkem. Absoluutselt ei valita enam kohta, aega, ega sobivat momenti möödasõiduks. Lihtsalt minnakse.
Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

paarn
Toetajaliige
Tsikkel: EXC350, Lynx 600E
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas paarn » 21 Aug 2006, 16:09

spinna kirjutas:Manager, ma olen su mõttekäiguga politsei ja pritsumeeste olukorra ning selle põhjustamise üle väga päri, aga tänase ürituse põhjustena peaks ikka vaatlema kõigi meie endi suutmatust ilma järelvalve ja "lapsehoidjateta" viiskakaks ja mõistlikuks jääda ja ka kodanikujulguse puudumist. Siis algpõhjuseid.
Ma ei sidunud - sest tagant järgi ohkida ei ole mõtet, polnud see ka Ansipile mingi uudis, et liikluses on olukord kehv ja liiklusjärelvalve Harjumaal lausa 0 lähedane. Villu ostab ka tõrjelaevu siis kui naftat meri täis ...

Aga mul hakkas veidi aega tagasi, kui ma jälle kord seda Võru-TLN otsa läbisin, meeles mõlkuma üks teine vigur. Teadagi on viimasel ajal palju kodanikualgatust rikkujate suhtes näha olnud, nii pesulajärjekorras pasunasse andmist kui ka rikkumiste pildistamist.

Soomes aga, antakse politseile isegi märku ilmselgetest kiirusületajatest. Ei tea, kas eestlane ka nii arenenud mõtlemisega suudab olla ja nii enesekriitiliselt käituda või millal oleks aeg nii küps, et seda tehtaks ka Eestis?

Mina leian, et inimesed peaksid aru saama, et just kiirus on see, mis tapab. Seetõttu, miks peaks laskma enda sõiduoskustest liialt heal arvamusel olevatel inimestel teisi kaaskodanikke tappa?
Mis Teie sellest asjast arvate?
Moto-orineteerumine: http://www.villamoto.ee
Kasutaja avatar

Teema algataja
spinna

Lugemata postitus Postitas spinna » 21 Aug 2006, 16:10

Politsei palkade teema haakub küll hästi selle olukorra olekuga, aga ikkagi on eelkõige küsimus ühiskondlikus hoiakus ja sallivuses. Ehk siis selles, et keda ja mida üldiselt ja massiliselt tõlgendatakse jobudeks ning keda ja mida mitte.

No mida sa sellisega teed või oled : http://www.saarlane.ee/uudised/uudis.as ... &kat=1&y=0
peale hädatapu minu arust muid variante lihtsalt ei olegi.
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Aatomik
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik » 21 Aug 2006, 16:30

paarn kirjutas:Mina leian, et inimesed peaksid aru saama, et just kiirus on see, mis tapab. Seetõttu, miks peaks laskma enda sõiduoskustest liialt heal arvamusel olevatel inimestel teisi kaaskodanikke tappa?
Lugesin hiljuti kuskilt, et mitte kiirus pole see mis tapab, vaid hoopis äkkpidurdus.

Nali naljaks, aga tõde see on, et suur osa liiklejatest, minu arusaamist mööda ka osa bikerlastest :O, ei jaga täielikult matsu ära, kust läheb see piir millal rullnokk muutub nn. padjaklubi liikmeks ja vastupidi.
Aga kuna kellelegi ei saa mõistust vägisi pähe toppida, jääb üle ainult loota, et küll see arusaamine ja äratundmine ükskord ikka tuleb.
Pilt
Kasutaja avatar

paarn
Toetajaliige
Tsikkel: EXC350, Lynx 600E
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas paarn » 21 Aug 2006, 16:39

Aatomik kirjutas:
paarn kirjutas:Mina leian, et inimesed peaksid aru saama, et just kiirus on see, mis tapab. Seetõttu, miks peaks laskma enda sõiduoskustest liialt heal arvamusel olevatel inimestel teisi kaaskodanikke tappa?
Lugesin hiljuti kuskilt, et mitte kiirus pole see mis tapab, vaid hoopis äkkpidurdus.

Nali naljaks, aga tõde see on, et suur osa liiklejatest, minu arusaamist mööda ka osa bikerlastest :O, ei jaga täielikult matsu ära, kust läheb see piir millal rullnokk muutub nn. padjaklubi liikmeks ja vastupidi.
Aga kuna kellelegi ei saa mõistust vägisi pähe toppida, jääb üle ainult loota, et küll see arusaamine ja äratundmine ükskord ikka tuleb.
Seda minagi. Avalikuks liiklemiseks mõeldud teedel tänavatel, peaks rikkumistega üritama jääda ikka mõistuse piiridesse. Nendel kehtestatud piirangud peaksid tagama 100% turvalise sõidu igas olukorras.
Moto-orineteerumine: http://www.villamoto.ee
Kasutaja avatar

HeitiKender

Lugemata postitus Postitas HeitiKender » 21 Aug 2006, 16:48

Üks mida endale selgeks ei teha, on kineetilise energia valem: energia = (mass korda kiirus ruudus )/2. Pidurdusmaad ja kõik muu mis siis vastavalt muutub kordades.

Ise ei kandnud musta linti, ei osanud seisukohta võtta, kas leinamine on õige tegu. Ma suunan energiat sinna, et juba eos oleks liiklus turvalisem. :)

Ning muidugi ilge nõmedalt mõjub sellenädalases Just ajakirjas Värniku intekas. Sportlane oli trennis just siis kui Jumal mõistust jagas.
Kasutaja avatar

Salvo Kelk

Lugemata postitus Postitas Salvo Kelk » 21 Aug 2006, 17:58

Parem tehke selline kampaania, et paneme sõidukitele kollased lindid külge ja anname sellega teistele liiklejatele märku, et mina olen korralik liikleja, lasen ka jalakäija üle tee, olen kaine ja üldse ei riku LE-d. :roll:

ise olin reedel hoopis valge lindiga.
The two rules for success are:
1: Never tell them everything you know.

y2k

Lugemata postitus Postitas y2k » 21 Aug 2006, 20:17

Suzumen kirjutas:Ma üritan siis tuua minu jaoks sisukama vastuse varjandi:
Ei pannud, kuna kampaanja korras ja toetudes inimeste karjainstinktile ei näe selles erilist mõtet. Liiklust ja selles toimuvat tuleks toetada tegudega aga mitte kampaanjatega (tõsta tunduvalt päästeameti, politsei palku, et sinna siirduksid tööle tagasi inimesed kes on profesionaalsed. Et oleks võimalik lahti lasta need isendid, kes said lapsepõlves, koolis kogu aeg tappa kuna olid jobud ja kitukad ning nüüd elavad võimu esindajana välja oma komplekse teiste kodanike peal.
Oma hinges aga leinan kõiki ja alati, kelle eluküünal sellisel moel kustund. RIP
Olen nõus aga minu seisukoht on selline,et liikluspolitsei peaks palka saama iga joobes autojuhi pealt mitte,et panna neile kohe palgaks 20k ja asi vask.Sa võid selle 20 000 neile küll palgaks panna aga see muudab politseid veel laisemaks ja liiklusõnnetusi tuleb järjest rohkem.Selline diil oleks hea,et iga joobes sõidukijuhi peatamise eest saab ntx 300kr.Kuus saab kuskil 40-50 joodikut ikka kätte ja see on piisav motivaator,samas palk on kah enamvähem ju. :wink:

errorcode12

Lugemata postitus Postitas errorcode12 » 21 Aug 2006, 20:22

Palju mõjuvam oleks kui kusagil avalikus kohas demonstreeritaks neid autosid mis on mingis räiges liiklusõnnetuses osalenud ja mis peab maha kandma. Kindlustusseltsid ja riik võiksid siinkohal koostööd teha. On ju siin foorumiski olnud materjali mis mingiks hetkeks on mõnele mehele/naisele külmavärina ihule tõmmanud ja eks väheke liikluses ka korrale kutsunud.

No sisuliselt sama asi nagu nõuka aja lõpul bussijaama juures võis näha. Ainult et sinna juurde võiks korraliku pildimaterjali (ikka suured pildid nagu reklaambännerid) õnnetuskohast ka panna. No kindlasti peaks suurelt näha olema ligikaudne kiirus millega antud autost eksponeeritav vrakk vormiti kui õnnetuse uurimise käigus see miskitpidi tuvastati. Hukkunute pilte ei peaks vast seal näitama (puhaku nad rahus), kuigi see paha vist ei teeks, sest siis pistaks teatud ringkonnad jälle kisama. Kohana pakuks välja Tartu maantee alguse, Laagna tee eraldusriba, Paldiski maante ringtee keskele jms kohad. Öösel võiks need valgustatud olla!

šokiteraapiaga on ainult üks viga muidugi, mingi aja möödudes ta ei toimi enam ja need vrakid tunduvad loomulikud, ..... et siis neid peaks pidevalt vahetama, aga see ei tohiks vist probleem olla, sad!
Kasutaja avatar

shadows

Lugemata postitus Postitas shadows » 21 Aug 2006, 20:41

Need EI vastuse variandid on julmad.
Küll ei sidunud autodele, aga see ei tähenda , et too teema oleks minu jaoks savi.
Mülkas kinni koguaeg !

Pilt
Kasutaja avatar

rolex
Tsikkel: Suzuki 1400

Lugemata postitus Postitas rolex » 21 Aug 2006, 20:47

errorcode12 tartus on seda tehtud ja toodud need autod kesklinna teistele vaatamiseks.
Ise vändramees aga liiklen palju tallinnas, ei pannud musta linti sest polnud seda käepärast võtta, aga mis puutub liiklushuligaanidesse siis on tahtmine kyll mõnel (ka naisterahval) natuke tutist sakutada, et see aju natukenegi kainelt mõtlema hakkaks. Ise vahel liikluses niimoodi vihastanud ja isegi auto numbri yles kirjutanud aga paraku minut hiljem jälle maha rahunenud ja enesekeski mõtisklenud no kellele ma nyyd siis peaks helistama see sama liikleja on ju minut hiljem jälle korralik ning igasugune tõestusmaterjl puudub, et teda korrale kutsuda... nokk kinni saba lahti.
tasa ja targu

Vasta

Mine “Vaba teema”