Tsikli ostmine Rootsist

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


RedBeard
Postitusi: 15
Liitunud: 05 Mär 2016, 22:34
Tsikkel: H-D Deuce
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas RedBeard »

Äkki keegi teadjam jagaks mõnda linki, kust tsikleid osta saab rootsis?



Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas puna »

äkki alustad teema lugemisega algusest


RedBeard
Postitusi: 15
Liitunud: 05 Mär 2016, 22:34
Tsikkel: H-D Deuce
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas RedBeard »

No need lingid ei päde või ei tee minu nutiseade neid lahti. Ega ma muidu ju ei küsikski.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas puna »

https://www.blocket.se/
Kasuta arvutit siis


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Ahoi,

jäi korra silma, et keegi foorumis umbes paar-kolm nädalat tagasi otsis abi tsikli ära toomisel Rootsist (vist Sundsvalli poolt)...aga "rootsi" järgi otsides enam seda teemat ei leidnud!? Kas rändas juba prükki see teema, kui mitteaktuaalne...või ei oska ma lihtsalt seda taasleida?

Ning küsin üldse selle pärast, et endal aprilli lõpupäevil taas Rootsi minek ees. Marsruudil Kapellskär-Gävle-Sandviken-Stockholm ja ennekõike järelhaagisel üht autot tooma, aga kuna "veduriks" kaubik, kuhu võiks siis üks suurem, või paar väiksemat sääreväristit mahtuda...siis võiks mõelda ka variandile, et transakulude lahjendamiseks kellelegi sealtkandist veel ratta (või miks mitte ka mõne muu suurema kola , mis veel inimliku vaevaga tavalisse Transporter T5 mahub) transa/ostu abi pakkuda!

NB! Usun, et olen üle keskmise võimeline ratta tehnilist olukorda hindama- enamus oma tsiklite, nii enduro kui tänavarataste, rem.tööd ise läbi teinud-käinud.
Ja tegelikult olen tänu oma saksa keele oskusele kunagi ka mitme tuttava soovil rattaid Saksast toonud (lihtsalt siia pole seda välja hõisanud, siin selleks oma väljakujunenud inimesed olemas juba ; ), lisaks kolm enduurokat ka rootsist ostetud, seega mingi kogemus nagu oleks.
Muidugi oleks eelistatud, kui huviline esmase kontakti müüjaga ise loob ja müüja inglise/saksa keeles suhtleks (kuna "min svenska är inte bra" : ), et mul jääks pigem "kirjeldusele vastavuse" kontroll ja transapool...aga kui huvi väga suur, siis ühe ratta isegi sain ostetud müüja käest, kes viitsis ainult rootsi keeles suhelda ;)

parimat,
Meelis
5o5968o või
meeliskiri(ät)gmail.com

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Thesaarlane
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Okt 2008, 22:41
Tsikkel: Kawasaki 636
Asukoht: Saaremaa - Tallinn - Saaremaa
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas Thesaarlane »

FB kommuunist Tsiklirahvas otsiti, et kes saaks aidata Stocki ääre alt toomisega Eestisse (veel parem Tartusse). Kuid tal pidi juba olema paar varianti.
Võid pakkuda ikka.

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1485
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Thesaarlane kirjutas:

FB kommuunist Tsiklirahvas otsiti, et kes saaks aidata Stocki ääre alt toomisega Eestisse (veel parem Tartusse). Kuid tal pidi juba olema paar varianti.
Võid pakkuda ikka.

Kui otsijaks oli Oliwer, siis talle ma saatsin juba info edasi.

Kasutaja avatar

Thesaarlane
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Okt 2008, 22:41
Tsikkel: Kawasaki 636
Asukoht: Saaremaa - Tallinn - Saaremaa
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas Thesaarlane »

Ivoonu kirjutas:
Thesaarlane kirjutas:

FB kommuunist Tsiklirahvas otsiti, et kes saaks aidata Stocki ääre alt toomisega Eestisse (veel parem Tartusse). Kuid tal pidi juba olema paar varianti.
Võid pakkuda ikka.

Kui otsijaks oli Oliwer, siis talle ma saatsin juba info edasi.

Just, Oliwer oli

Kasutaja avatar

Urmas79
Postitusi: 270
Liitunud: 01 Mai 2013, 22:20
Tsikkel: IZ,Jawa,GSXF,R1,XL1000
Asukoht: Tartu/Stockholm
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 14 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas Urmas79 »

No kui kellelgi peaks veel olema probleem Rootsist ratta või auto ostmisega, siis alati võib ka minu poole pöörduda. Transpordiga on rohkem joppamise teema, aga suhtluse, ostmise ja asjaajamise poole pealt saan abiks olla. Ja eelistatavalt Stockholmi ümbrus. Ma väga kaugele ei viitsi sõita. Oliweri ratas tuli ka minu kaudu, aga kuna ma veel ise ka ei tea, millal Eesti saan, siis transpordiga peab keegi teine abiks olema :)

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Tekkis küsimus termini Landsvägsregistrerad kohta, ma saan aru et see on mingi maastikusõidukite register, aga mis on tõenäosus et ARK palub numbri andmise asemel see traktor kuuri taga sisse soolata? Kuna sõidukiks on stock KTM EXC, siis igasugu tüübikad, tuled, viled ja asjad on ilmselgelt olemas.

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Jesper kirjutas:

Tekkis küsimus termini Landsvägsregistrerad kohta, ma saan aru et see on mingi maastikusõidukite register, aga mis on tõenäosus et ARK palub numbri andmise asemel see traktor kuuri taga sisse soolata? Kuna sõidukiks on stock KTM EXC, siis igasugu tüübikad, tuled, viled ja asjad on ilmselgelt olemas.

Tõenäosus on vägagi suur(pakun, et kuuri taha sind saadetaksegi), sest meie ARK ametnike asjaajamisagarus-ogarus on teada-tuntud.

SERTÃO

042083
Postitusi: 47
Liitunud: 14 Aug 2015, 09:32
Tänatud: 9 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas 042083 »

Peaks tähendama, et on registris. Las Rootslane saadab sulle passi koopia, siis saad ARK järgi küsida.
ARK-is millegi arvele võtmine on tõesti viimastel aegadel muutunud hirmsaks tähenärimiseks.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma hea meelega ei hakkaks härrasrahvast üldse vaevama mingite nii keeruliste küsimustega, neil on kõige lihtsam kõige kohta "ei saa" öelda ja kohvi edasi juua, noh ja siis kui hakkad protsessima on asi kohe juba põhimõtteline. Ehk siis kui selle landvägsgripeni tehniline pass on põhimõtteliselt ikka sama asutuse poolt välja antud ja laias laastus samas formaadis kui tavalise tsikli oma, siis jalutaks kalanäoga kohale ja ütleks et palun, siin on välisriigi registreerimistunnistus. Või siis pigem küsida juba Rootsi ARK-ist nõu, need seal peaks õnnelikud olema kui risust lahti saavad.

Aga mõtlesin et äkki keegi on juba läbi teinud ja asjaga kursis, sest sealmaal on osade asjade registreerimine päris omapäraselt lahendatud, näiteks laevadel vist ei pea üldse mingeid pabereid olema.

Kasutaja avatar

Thesaarlane
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Okt 2008, 22:41
Tsikkel: Kawasaki 636
Asukoht: Saaremaa - Tallinn - Saaremaa
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas Thesaarlane »

Minu teada tähendab landsvägregistrerad, et tsikel on registris. Ehk kui on tegu KTM EXC siis on sel ka vôimalus, et kasutatakse ainult kodu ümber vôi vôistlustel. Eesti ARK-s probleeme ei tohiks küll tulla. Landsväg MC on maantee rattad.


Jacco
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Aug 2018, 12:08
Tsikkel: Husqvarna 900 Norden

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas Jacco »

Kas keegi saab aidata ratta toomisega Rootsist Tallinnasse. Stockholmist kuni 100 km raadiuses.


werst
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Nov 2014, 19:59

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas werst »

keegi veel rootsi vahet käib ja tsikli saaks tuua?


sarapuu
Postitusi: 138
Liitunud: 19 Mär 2006, 18:18
Tsikkel: ei ole
Asukoht: Tartumaa, Vara
Kontakt:

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas sarapuu »

werst kirjutas: 29 Okt 2019, 19:42

keegi veel rootsi vahet käib ja tsikli saaks tuua?

Oleksin samuti sellistest kontaktidest huvitatud. Ilusaid klassikuid seal mõistliku hinnaga.
Näiteks see. Töötab, elab keegi seal lähedal?
https://mobil.blocket.se/annons/gavlebo ... 6/86266266

ega vähe ei ole

albert52
Postitusi: 25
Liitunud: 09 Juul 2007, 21:20

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas albert52 »

Aeg-ajalt olen Rootsi vahet käimas suure kaubikuga.
Pilt

Huvi korral PM.


imps.74
Postitusi: 75
Liitunud: 25 Apr 2010, 19:21
Tsikkel: ktm 300 exc
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 1 kord

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas imps.74 »

Kas keegi saaks ühe enduroka tuua Gõteborgist
tel 5286669

Lihtne tehe:4x6=1 x nädalas
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 468
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 40 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Kas keegi tänasel päeval ka veel Rootsist toomist pakub?
...
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 368
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas Henn »

zorten22 kirjutas: 19 Sept 2022, 12:31
Kas keegi tänasel päeval ka veel Rootsist toomist pakub?
Ma septembri alguses tõin. Autoga Paldiskist Kapellskäri. Tsikliga sõitsin tagasi. Kaubiku pilet on veidi kallim. Ma ei viitsinud mõelda, kuidas tsikli kaubikusse saab ning tsikliga sõita on nagunii ägedam kui kaubikuga.
Kõige keerulisem on rootslasega üldse kontakti saada. Me oleme nende jaoks ikka üks huiarite kamp, koos leedukate, mustlaste ja venelastega. Ma lasin tuttaval helistada rootsi keeles ja nö eeltöö teha. Need, kes teenust pakuvad, müüvad kohta transpordivahendis. Pigem räägivad asja ilusamaks, et sulle koht maha müüa. Samas Stockholmist järgmine linn on 200+km. Ise minna on ka loto, aga raipe korral pääsed koolirahaga.

Ropka
Postitusi: 2
Liitunud: 07 Nov 2020, 16:07
Tsikkel: VN1700 Custom, XVZ1300

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas Ropka »

Küsi, Bikepoindist, mina sain sealt abi
Kasutaja avatar

Andrea
Postitusi: 741
Liitunud: 29 Mär 2004, 07:54
Tsikkel: Ducati Streetfighter V4S '21
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas Andrea »

Kui ise orgunnid tehingu, siis julgen soovitada seda firmat transa jaoks https://arcotransport.ee/

Mul olid nõus ratta ära tooma sisuliselt kohe ja ka Ölandist. Hind oli suvel ca 200 (+-30 eur eksimisruumi halva mälu tõttu, sh KM).
Suzuki SV650 S 2001 -> Yamaha YZF750R 1995 -> Aprilia RSV 1000 Tuono 2003 -> Ducati 999 Biposto 2005 -> Ducati 1098 Streetfighter S 2009 -> Ducati Diavel Carbon 2011 -> Aprilia Tuono V4R APRC 2012 -> KTM SuperDuke 1290 R 2015 -> Kawasaki KX250F 2008 -> Aprilia Tuono V4R APRC ABS 2014 -> Aprilia Tuono V4 1100 RR 2017 -> KTM Superduke 1290 R 2020 -> Ducati Streetfighter V4 2020 -> Ducati Streetfighter V4S 2021

hmm
Postitusi: 423
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas hmm »

Kiibitsen ka ühte ratast rootsist.
Ise lähen järgi ning sõidan Eestisse. Selleks kasutan sellist huvitavat lahendust nagu ajutne registreerimine ekspordiks:
https://www.transportstyrelsen.se/en/ro ... -vehicles/

Ma nõks vajaks suunamist selle lause osas:
The following documents must be attached to your application:

a Swedish traffic insurance certificate for temporary registration or, for exports to other EEA countries: a 30-day insurance certificate issued in the country to which the export is to be made (does not apply to trailers)

Kas mul tuleb kuidagi see kindlustus rootsi kindlustusseltsi kaudu sebida või Eesti kindlustusega?
Ülejäänud nõuded ja dokumendid on arusaadavad ja müüjaga läbiräägitav.
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 468
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 40 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Kas müüja pole nõus tavalise OM lepinguga müümisega?
...
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 526
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas kiilas »

hmm kirjutas: 13 Mär 2023, 13:56


Kas mul tuleb kuidagi see kindlustus rootsi kindlustusseltsi kaudu sebida või Eesti kindlustusega?
Ülejäänud nõuded ja dokumendid on arusaadavad ja müüjaga läbiräägitav.
Kas müüja on eraisik või salong? Salong peaks/võiks ise kõik paberid korda ajama(da).
Eesti kindlustusega pole sul midagi teha, see tuleb ikka Rootsi oma teha, sama teema nagu Saksast transiitnumbriga autogagi.

hmm
Postitusi: 423
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas hmm »

kiilas kirjutas: 13 Mär 2023, 15:32
hmm kirjutas: 13 Mär 2023, 13:56


Kas mul tuleb kuidagi see kindlustus rootsi kindlustusseltsi kaudu sebida või Eesti kindlustusega?
Ülejäänud nõuded ja dokumendid on arusaadavad ja müüjaga läbiräägitav.
Kas müüja on eraisik või salong? Salong peaks/võiks ise kõik paberid korda ajama.
Eesti kindlustusega pole sul midagi teha, see tuleb ikka Rootsi oma teha, sama teema nagu Saksast transiitnumbriga autogagi.
Ma tahan endale kõigepealt asjad detailideni selgeks teha enne kui swnssonitega suhtlema hakkan, siis on selgem oma soove kuvada.
Hetkel on mind aidanud rootsis elav tuttav, kes on neid dokumente nii inglise kui rootsi keeles studeerinud ning mainis, et inglise keeles on kuvand natuke teine, kui rootsi keeles aga suures pildis mõte sama.
Tema ei saanud 100% üheselt aru sellest kindlustuse teemast ja selle pärast ma siin küsingi.

Ostan ratta eraisikult kelle müüki vahendab salong. Suhtlus on müügisalongi kaudu - seega minu kontaktiks hakkab olema tõenäoliselt salong, kes peaks suutma ka dokumendid nii ajada. Jah tean, et ajakulukas, kuid praegu ei sõidaks seal ka rattaga - lumi on neil ju ka maas ;)
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 368
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas Henn »

Mina tõin 2022 septembris ratta Rootsist eraisiku käest. Inglise keeles ostu-müügi leping. Kui raha oli rootslase kontol, siis kruttis numbri maha, andis tehnilise passi ja võtmed ning soovis kena reisi. Kindlustus pidi kehtima mõned päevad veel. Numbri tahtis ta ise Rootsi transpordiametisse viia. Eestis võtsin arvele ja meie Transpordiamet ise tegeles, et saaks Rootsi registrist maha. Samasugust varianti pakkus ka tsikleid müüv Rootsi ettevõte - klots lauda, saad võtmed ja dokid ja sõida koju. Või vea treilaga / kaubikuga, kuidas soovid. Võimalik, et segadust tekitab see, kes on enne Eestis arvele võtmist vastutaja (kui mingi jama korraldad, avarii või kiiruseületamine jne)- kas ostu-müügi lepingus ostja või veel kehtivas Rootsi tehn passis märgitud isik.
Lisaks: Võibolla sellised asjad juhtuvad ainult minuga.
Ma läksin tsiklit ostma Mariestadi, 370km Kapelskärist. Autoga sinna, naine autoga tagasi ja ise sõidan tsikliga tagasi. Väga ilus plaan ju. Aga.... Rootslane ei tahtnud sularaha (115000sek), neil mingi foobia suuremate summade vastu (maksuamet). E-riigi tiiger ajas siis rinna kummi ja tegi mobiilis ülekande - vaata roots kuidas meil asjad käivad. Kõik see toimus laupäeval, mingeid rahvusvahelisi ülekandeid ei toimunud (ise loll, tegin ülekande SEK-des). Aeg tiksus ja naine pani autoga minema, et laeva peale jõuda ja kodus vaja olla. Ma jäin lõug töllakil rootslase garaazi juurde. Lõpuks rootslane tegi mulle öömaja välja lähedal hotellis. Esmaspäeva lõunaks raha veel tema kontol polnud, aga minu kontolt oli läinud. Siis juhtus mingi ime, rootslane andis võtmed ja dokid ja ütles, et olgu - ta võibolla teeb elu suurima vea, aga usaldab mind. Sõitsin kodu poole. Tüüp saatis kolmapäeval sõnumi, et nüüd lõpuks laekus raha. Kokkuvõtteks, sain kena punase GL1800, ööbisin nädalavahetuse Göta kanali ääres hotellis. Vaatasin kuidas purjekad silade alt ja pealt mööda kanalit liiguvad.
Igaks juhuks uurige kuidas raha maksmine /ülekanne käib :)
Viimati muutis Henn, 14 Mär 2023, 09:00, muudetud 1 kord kokku.

hmm
Postitusi: 423
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas hmm »

No see lihtne Ostu-müügileping ja rootsi nr+dok eestisse ja siin arvele ning dok-nr postiga rootsi oleks ju Bro aga...
Nüüd võtan enda vaatevinklist, et kas mina tahan nii masinat müüa või oleks lihtsam pigem "ei" öelda ja oodata sevenssonist ostjat... eriti kui riiklikul tasandil on tehtud tasuta versioon ekspordiks ajutine registreerimine ja müüja võtab arvelt maha ning tal käed puhtad.
Eks müüjaga käin kõik võimalused läbi ja teen nii, kuidas endal lihtam tuleb
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc

Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Tsikli ostmine Rootsist

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Henn kirjutas: 13 Mär 2023, 16:10
Mina tõin 2022 septembris ratta Rootsist eraisiku käest. Inglise keeles ostu-müügi leping. Kui raha oli rootslase kontol, siis kruttis numbri maha, andis tehnilise passi ja võtmed ning soovis kena reisi. Kindlustus pidi kehtima mõned päevad veel. Numbri tahtis ta ise Rootsi transpordiametisse viia. Eestis võtsin arvele ja meie Transpordiamet ise tegeles, et saaks Rootsi registrist maha. Samasugust varianti pakkus ka tsikleid müüv Rootsi ettevõte - klots lauda, saad võtmed ja dokid ja sõida koju. Või vea treilaga / kaubikuga, kuidas soovid. Võimalik, et segadust tekitab see, kes on enne Eestis arvele võtmist vastutaja (kui mingi jama korraldad, avarii või kiiruseületamine jne)- kas ostu-müügi lepingus ostja või veel kehtivas Rootsi tehn passis märgitud isik.
Mina tõin täpselt samuti ühe ratta Rootsist. Ma veel ei saanud mõlemaid dok pooli kaasa ka. Tänu sellele läks meie arkis 2 päeva 1 asemel kuna nad peavad järelpärimise tegema Rootsi. Asi selles, et jääb ära kohalike ametiasutuste vahel jooksmine ja mina käisin nädalavahetusel järgi kui kõik kinni. Reedel läksin laeva kolmapäevaks oli ratas Eestis arvel.
Pole mõtet oma elu keerulisemaks elada.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”