Hälvik-autojuhid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


entropiK
Postitusi: 48
Liitunud: 10 Mai 2012, 08:27
Tsikkel: Bandit 1200

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas entropiK »

Aukude eest aga võid onu Eedikula aitähh öelda ja kes tema autol peeglid ära murrab on minu poolt igatahes suure Bacardi ära teeninud.

http://www.tallinnapostimees.ee/1231600 ... siga-toole Vali milline Scania tahad

Aivar123 kirjutas:

Omal "anna teed" märk ees, ringil olijal suund sees.. ja tema kukub veel tuututama. Aitäh, et ühe autojuhi jälle rattureid vähem sallima panid.

Sul load ikka on?

Viimati muutis entropiK, 11 Mai 2013, 12:45, muudetud 1 kord kokku.


Martti_V kirjutas:
Endal oleks päris asjalik 316 pealt m3 peale üle minna. See nagu tõukerattalt mingi yamaha ninja peale minek:D
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

see on hea pilt jahh, riided ja ilm ei klapi kohe kuidagi kokku.
aga ma ei teadnudki et mõni tallinna bussiliin hundisilmani pikendatud on, või jättis oma Mersu Lasnaka Maksimarketi parklasse või?

Kasutaja avatar

Filomen
Postitusi: 24
Liitunud: 10 Apr 2007, 11:31
Tsikkel: CBF1000F '11
Asukoht: Tallinn/Viimsi

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Filomen »

entropiK kirjutas:

Kusjurees seda, et andud Corolla juht suunda näitas nägin ma alles videot vaadates kuna jälgisin neid suuri auke mida ka näha on. Nagu arusaada siis avastasin, et ta mulle ette keerab alles siis kui signaali lasin.
Algselt oli mul plaanis nagu kõik "pooljumalad" siin õpetanud on "peegleid klappima" minna , aga kuna ta oli juba selleksajaks vastasuunda keeranud, ning tagant ja vastu tuli autosi või olin lihtsalt möku ja lõin kartma.
Minust paremal paiknes veel teine ratas üritasin vältida olukorda kus oleks veel temale kah ette keeranud, kuna ei olnud kindel mis hooga ta tagant järgi tuleb...

Tundub väga huvitav foorum olevat, kõik kiruvad autojuhte mingite kirjandite lugemise põhjal ja kui on reaalselt näha, et tekkib liiklusohltik olukord siis olen mina hälvik, et Corollat vahele ei lasknud :bsmile:

Kui ei suuda jälgida tänavaauke ja liiklust korraga, siis peab väiksema sõidukiiruse valima või siis vaiksema liiklusega teid valima, et kogemusi omandada.


Kiks
Toetajaliige
Postitusi: 74
Liitunud: 30 Mai 2009, 21:16
Tsikkel: zr-7, nc700sd
Asukoht: Kuusalu
Tänatud: 4 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Kiks »

Teeme selgeks, tegemist oli siiski Avensisega mitte Corollaga ning autojuht ei reastunud õigel ajal ümber. See, et lõppus punnitama hakati ja vastassuunas sõitis on pigem Avensise mehe suutmatus leppida tõsiasjaga et valesti tegi. Aga mühakaid on piisavalt. Sõites tuleb ikka arvestada et B-katti jagatakse ka debiilidele.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kas seal Haaberstis ei ole paar sissesõitu ringile nii, et kui sa tahad maha sõita mitte esimesel mahasõidul vaid m'nel järgmistest, pead sa peale sõitma vasakpoolsest rajast ja siis ringi peal ennast paremale nihverdama?


Kiks
Toetajaliige
Postitusi: 74
Liitunud: 30 Mai 2009, 21:16
Tsikkel: zr-7, nc700sd
Asukoht: Kuusalu
Tänatud: 4 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Kiks »

Tore raamat ringteedest on "Ringle õigesti".

Kasutaja avatar

Pjootr
Postitusi: 9
Liitunud: 01 Nov 2010, 13:32
Tsikkel: 03`ZX-6R
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Pjootr »

mx77 kirjutas:

Kas seal Haaberstis ei ole paar sissesõitu ringile nii, et kui sa tahad maha sõita mitte esimesel mahasõidul vaid m'nel järgmistest, pead sa peale sõitma vasakpoolsest rajast ja siis ringi peal ennast paremale nihverdama?

Nii on, tulles nt Paldiski mnt poolt ja suundudes Ehitajate teele. Päris paljud autojuhid ei jaga seda millegipärast ära ja keeravad otse sisemiselt rajalt. Seal ringil vaja koguaeg eriliselt tähelepanelikult sõita.

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas tfr »

entropiK kirjutas:

Avensis tuli Paldiski mnt-d mööda linna poolt ja põhimõtteliselt sõitis täiesti korrektset trajektoori - linna poolt tulles keeravad mõlemad rajad edasi Keila poole ja Ehitajate teele saamiseks tulebki selle koha peal reavahetus teha. Jah, oleks võinud grammi varem seda teha, aga see on selline sekundi küsimus - vabalt võis olla, et jälgis peeglit ja ootas, kuni Sa ruumi teed, aga seda ei juhtunud ja aeg sai otsa. Suund oli ilusti sees. Ja selle asemel, et gaasi millimeetri jagu tagasi lasta ja lasta inimesel manööver ära teha, oli vaja hakata signaalitama, kõrvale suruma ja kätega vehkima.

Kergelt arusaamatu.

TransAlp '02
Kasutaja avatar

Jan
Postitusi: 69
Liitunud: 02 Okt 2009, 18:00
Tsikkel: Honda CBR 600 F
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Jan »

tfr kirjutas:

Avensis tuli Paldiski mnt-d mööda linna poolt ja põhimõtteliselt sõitis täiesti korrektset trajektoori -

Vabandust, aga mis Kuradi moodi see Avensise mees mööda korrektset trajektoori sõitis???!

Vaata, uuri, vaata uuesti, võrdle! Vahet pole, et näite video auto tuli statika teeotsast, ehitajale väljumine toimub nagunii samamoodi. Mittemidagi tal polnud seal vaadata või oodata, tsikkel alles startis ringile, sellel hetkel kus avensise torbik oleks pidanud juba õiges reas olema!

Jutt endiselt sama, tsiklimehe olukorra lahendamine on ainuke vaidluskoht, toyotisti manööver kindlasti korrektne polnud!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Jan kirjutas:
tfr kirjutas:

Avensis tuli Paldiski mnt-d mööda linna poolt ja põhimõtteliselt sõitis täiesti korrektset trajektoori -

Vabandust, aga mis Kuradi moodi see Avensise mees mööda korrektset trajektoori sõitis???!

Vaata, uuri, vaata uuesti, võrdle! Vahet pole, et näite video auto tuli statika teeotsast, ehitajale väljumine toimub nagunii samamoodi. Mittemidagi tal polnud seal vaadata või oodata, tsikkel alles startis ringile, sellel hetkel kus avensise torbik oleks pidanud juba õiges reas olema!

Jutt endiselt sama, tsiklimehe olukorra lahendamine on ainuke vaidluskoht, toyotisti manööver kindlasti korrektne polnud!

see on kena vidoe küll aga tiheda liikluse korral ei õnnestu sul seal see reavahetus sugugi nii kergelt

Kasutaja avatar

Jan
Postitusi: 69
Liitunud: 02 Okt 2009, 18:00
Tsikkel: Honda CBR 600 F
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Jan »

mx77 kirjutas:

see on kena vidoe küll aga tiheda liikluse korral ei õnnestu sul seal see reavahetus sugugi nii kergelt

Proovime siis veel ....
Pilt pärit videost, märkisin primitiivselt ära Avensise Õige trajektoori, mille tulemusena oleks ta olnud tsiklimehe ringile sisenedes juba tema ees ...
Teda selleks takistavat liiklust mina märgata ei suutnud ...

Pilt

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

kui me kõik hakkame ringi peal 100'ga sõitma ja oma õigust taga ajama on varsti laibarida taga. Olgem mõistlikumad ja püüdke ikka aru saada, et no ei ole neid siklimehi näha nii hästi.... Lisaks on inimesi ka erinevaid.

Said avensisest mööda- vehkisid käega ära sõida edasi mitte ära jää seisma keset teed ja asju arutama. Tahad pasunasse panna pead selle autojuhi nii või naa mööda laskma, et näha kuhu ta sõidab- eeldatavasti keegi endale perse peale pole silmapaari kasvatanud

Mis sellesse trajektoori puutub, siis jah toiki mees oleks võinud varem liigutama ennast hakata. Aga kas elu jääb seisma nüüd? Kui ma igal ristmikul oma õigust taga ajaksin oleks auto ammu romulasja ise haiglas ilmselt.

Kasutaja avatar

laf1247
Postitusi: 54
Liitunud: 04 Apr 2009, 17:16
Tsikkel: KAWASAKI Z900 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas laf1247 »

Kri§to kirjutas:

Kui ma igal ristmikul oma õigust taga ajaksin oleks auto ammu romulasja ise haiglas ilmselt.

Autoga sõites, ma näiteks selliseid vahele ei lase ja pressin vastu (liiklen muidugi Haabersti ringil igapäevaselt ja näen selliseid palju) aga rattaga on lihtsam ja turvalisem mitte tõmblema hakata :D

MB W202 C250 TD 1997 > MB W210 E220 CDI 2001 > MB W211 E220 CDI 2007 > MB W204 C200 CDI 2013 > MB S205 C220 d 4Matic 2016
K1 SUZUKI GSX-R 750 2001 > KAWASAKI Z900 2020
Pilt


madjs
Postitusi: 1458
Liitunud: 17 Juun 2005, 14:36
Tsikkel: VX 800
Asukoht: Läänemaa, Lihula; Kasari
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas madjs »

Eks on ka rattaga erinevaid situatsioone olnud, rääkimata autost. Aga tõesti pole mõtet raskema rauaga kakelda, kuskil parklas võib ju kärssa põrutada, aga enne peab sinna jõudma. Ma nagu ei saagi aru mis meil siin teedel toimub, teed möödasõitu siis surutakse juurde jne. jne. Maantee nagu võistlusplats, jube palju paksu verd suudetakse ei millestki teha. Kõik inimesed ei ole lenksu, rooli sündinud. Sellepärast ei pea veel kuuli kohe pähe laskma. Kohad ja teed ka tihti võõrad, ei sõideta alati koduhoovis.

Kõik mis ei tapa teeb tugevamaks, või siis sitaks haiget. Ps.Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
http://www.krracing.ee/
Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

vaatasin uuesti üle video- jah lootusetult hiljaks jäi see toiki mees.... on põhjust närvi minna küll. Aga ellu tahaks ka jääda :D


davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Ma ütleks, et tsiklijuhil oli väga nõrk liikluse lugemise võime. Ma nägin esimesel korral vaadates, et Toyota juht näitab suunda ammu ennem kui tsiklimees talle kõrvale jõudis ja tsiklimees oleks pidanud seda märkama ja mitte kõrvale ronima hakkama. Tsiklimees läheb ja õpib nüüd peale liikluseeskirja ka liiklust lugema.

Olles nüüd üle poole aasta aktiivselt tsikliga UKs liigelnud, võin öelda, et siinne liiklus on palju rahulikum. Siin sõidetakse ringide peal täiesti suvaliselt ja MITTE KEEGI ei vehi kätega ega signaalita. Kaherealistel ringidel sõidetakse suvaliselt üle ridade ja mitte keegi ei hakka kellegagi kõrvuti sõitma ringi peal, sest suht suvalisel hetkel keeratakse ringilt välja. Tuletan meelde, et ikka MITTE KEEGI ei vehi kätega ja kõik toimib ja plekk ei kolksu. Kui siin keskmise eestlase moodi oma õigust taga ajama hakkaks saaks kohe surma.

Lennunduses töötavatel inimestel on kohustuslik iga kahe aasta tagant läbida koolitus nimega "Inimfaktor lennunduses". Seal õpetatakse, et absoluutselt KÕIK teevad vigu. Iga mingi hulga õigete otsuste järel me võtame vastu VALE otsuse. Mida rohkem kordi me mingit tegevust kordame, seda vähem valesid otsuseid me vastu võtame, kuid valede otsuste hulk ei muutu kunagi nulliks. Seega kallid "maailmadirektorid-peeglitepakkijad-kätegavehkijad", võtke elu rahulikumalt ja andke andeks see vale otsus teisele inimesele, sest ühel hetkel võib ta selle andeks anda teile. :bsmile:

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

ringi peal justkui käis tal korra suund välja enne kui uuesti sisse läks

Kasutaja avatar

Kullik
Postitusi: 35
Liitunud: 26 Veebr 2012, 21:09
Asukoht: Rakvere

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Kullik »

Selline käitumine ei loo küll head mainet tsikliga liiklejatele

Viimati muutis Kullik, 19 Juun 2013, 19:11, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

rasmus2
Postitusi: 69
Liitunud: 06 Sept 2012, 08:31
Tsikkel: Yamaha YZF-R125
Asukoht: Tartu

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas rasmus2 »

Kullik kirjutas:

Tundub mingi eriline kukk see tsiklimees. Suund oli autol sees, kõik tegi õigesti mingi kukemoodi käitumine, kätega vehkimine jms. võib teinekord halvasti lõppeda ja näitab lihtsalt intelligentsuse taset. Elu on näidanud, et kui oleks mingisugune edevam auto olnud, oleks ilmselt kortsu tõmmanud kohe.

Selline käitumine ei loo küll head mainet tsikliga liiklejatele

Mis vahet seal on kui edev auto on?

YAMAHA

Ktsort
Postitusi: 35
Liitunud: 06 Okt 2005, 23:38
Tänatud: 2 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Ktsort »

reimps kirjutas:

Kuna 1) mul oli kellaaja peale Laagrisse vaja jõuda; 2) ei taha laskuda sellise m**n* tasemele nagu seesama väikese-nokuga-jeebimees [tunnistajate juuresolekul eriti] ja 3) püstol oli koju jäänud, siis sõitsin edasi, samamoodi suht rahulikult ummiku vahel, teisi autojuhte segamata ja riivamata. Vähemalt jõudsin Laagrisse õigel ajal ja sain värskeltremonditud saapad kätte. Mis oligi kogu point.
Numbri jätsin aga meelde, teistelgi hea teada ja kellelgi on ehk guugeldadeski sellest postist kasu :)

Lihtsalt siuke lugu õhtusest Tallinnast, internetikõvatamist pole vaja küll alustada (relvamärkus polnud eespool kõvatamisena mõeldud, lihtsalt konstateerimiseks ja mõtteaineks kõigile - kunagi ei tea, kellel tukk hõlma all võib olla, seega tšill, ela ise ja lase teistel ka olla). Ma pigem usun karmasse 8)

Õige! Kui sul tukk kaasas on, lased kõik X-Traili mehed kohapeal maha. Kui tuki välja võtad, märgavad kirbulolijad ennast koheselt täis ja hakkavad vabisedes armu paluma. Kõik kardavad sind ja su tukki. (w)

Kasutaja avatar

walkman
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Apr 2013, 16:51
Tsikkel: HD FXSTB Softail Night Train

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas walkman »

Ktsort kirjutas:

Õige! Kui sul tukk kaasas on, lased kõik X-Traili mehed kohapeal maha. Kui tuki välja võtad, märgavad kirbulolijad ennast koheselt täis ja hakkavad vabisedes armu paluma. Kõik kardavad sind ja su tukki. (w)

:bsmile:


leib
Postitusi: 185
Liitunud: 10 Mär 2013, 03:54
Tsikkel: Cz 86

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas leib »

Ma pidasin seda reimpsi enam vähem tüübiks aga ühe lausega teinekord paljastab inime tihti oma tegeliku olemuse ehk nüüdsest minu jaoks täielik tont.

Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas madone »

Kuulge härrad, teil on varsti ohkimises rohkem km sõidetud kui ratta seljas kokku :D

Siin on ju sisuliselt pastakast imetud probleem, suunatuli põles tegelasel 5 aastat ja autojuht minu seisukohast käitus täitsa normaalselt. (st. 10-st 1 ehk oskab haabersti ringi sõita by the book - sellega tuleb ära harjuda või kodus patja nutta)
Mis ma veel autojuhi kaitseks ütlen, et ma sõidan isegi seda sama pööret sirgeks kuna ma ei ole nõus oma auto amorte ja rattaid sinna parempoolsesse teelõiku jätma. Youtube videost eriti aru saada pole aga seal on tegelikult räige kraater ja kui veel autoga ilusti poognaks see sõita siis vajub korralik raskus paremale poole ning kogu sild saab päris head vatti.

Mina sellises olukorras oleks valinud A. randmejõnksatus ja sekundiga autost möödas (ruumi oli ilusti), B ohutum ja rahulikult auto taha jääda.

Ei mõista probleemi siin jah...

Kasutaja avatar

Dog
Postitusi: 25
Liitunud: 18 Aug 2011, 21:45
Tsikkel: Suzuki
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Dog »

leib kirjutas:

Ma pidasin seda reimpsi enam vähem tüübiks aga ühe lausega teinekord paljastab inime tihti oma tegeliku olemuse ehk nüüdsest minu jaoks täielik tont.

reimps kirjutas:

3) püstol oli koju jäänud, siis sõitsin edasi, samamoodi suht rahulikult ummiku vahel

Seda Reimpsi lauset ei saa sõna-sõnalt võtta. Siin peitub peenike huumor! :mrgreen:

"...If you think you don't need a helmet - you probably don't...! " (Internet)

Teema algataja
reimps

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma ei tahaks väga iskuliseks minna, aga Ktsort on seni mulle küll täitsa hea mulje jätnud oma teksti järgi. Kodanik leib aga kipub niigi lambist lahmima, ise süvenemata - lugege parem mu postid hoolega läbi, seal on ridade vahel ka asju peidus ja ma (kahjuks) väljendan end sedasi, et sunnin teisi ka mõtlema ja kaasa töötama oma ajudega. Huumorist rääkimata. Pigem vist isegi irooniast ja sarkasmist. Aga sellest arusaamiseni küündib kahjuks järjest vähem eestlasi/eestimaalasi (peale paksenemise kipub me rahvas ka juhmistuma).
Muide, tsiviilrelvaluba on enese ja vara kaitseks. Jeebiga pealesõitmine on tegelikult kui just mitte tapmiskatse, siis vähemalt tahtlik kehavigastuste tekitamise katse. Selle vastu on üks tukk ilgelt hea, eriti inimeste jaoks, kes on silma järgi keskmist mõõtu või isegi alla selle veidi. Kaks rammimissituatsiooni on lahenenud kui võluväel, kui juhiga kõrvuti sõites jopet kohendada ning nad arvavad midagi nägevat. Neid nägusid tahaks muidugi filmida, kui aru saadakase, et vist ei ole mõtet enam mingeid ägedaid "napikaid" teha oma vana mersuloksuga või misigans romuga sõidetakse. Ja kõik on seaduslikkuse piires minu poolt..
Ja teiseks, isiku relvakandmiskultuur võib olla ka selline, et seda tukki ei võeta kunagi välja ega vehita. Mina usun ütlusesse, et "hea sõna ja relvaga saab pahatihti palju rohkem kui lihtsalt relvaga" :mrgreen:

Aa, too konkreetne märkus oli irooniline huumor peeglipakkimistaktika suunas. Mul on viimastel päevadel mitu korda olnud juhus, kus autojuht on võibolla isegi ära teeninud jalahoobi esitiiba või peeglikaotamise. Olen lihtsalt debiiliku ta oma mulli jätnud ja edasi sõitnud, mina nende tasemele ei lasku. Ja tegelikult käitun ma just praegu vastupidi, kui ma vastan neile kahele mürgisemale märkusele mu isiku suunas. Võiks kah täitsa vabalt vait olla (ja edasi sõita), aga ma loodan, et keegigi saab äkki must aru :)


Tonis_T
Postitusi: 147
Liitunud: 03 Dets 2012, 10:05
Tsikkel: GSF1250SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Tonis_T »

reimps kirjutas:

Ma ei tahaks väga iskuliseks minna, aga Ktsort on seni mulle küll täitsa hea mulje jätnud oma teksti järgi. Kodanik leib aga kipub niigi lambist lahmima, ise süvenemata - lugege parem mu postid hoolega läbi, seal on ridade vahel ka asju peidus ja ma (kahjuks) väljendan end sedasi, et sunnin teisi ka mõtlema ja kaasa töötama oma ajudega. Huumorist rääkimata. Pigem vist isegi irooniast ja sarkasmist. Aga sellest arusaamiseni küündib kahjuks järjest vähem eestlasi/eestimaalasi (peale paksenemise kipub me rahvas ka juhmistuma).
Muide, tsiviilrelvaluba on enese ja vara kaitseks. Jeebiga pealesõitmine on tegelikult kui just mitte tapmiskatse, siis vähemalt tahtlik kehavigastuste tekitamise katse. Selle vastu on üks tukk ilgelt hea, eriti inimeste jaoks, kes on silma järgi keskmist mõõtu või isegi alla selle veidi. Kaks rammimissituatsiooni on lahenenud kui võluväel, kui juhiga kõrvuti sõites jopet kohendada ning nad arvavad midagi nägevat. Neid nägusid tahaks muidugi filmida, kui aru saadakase, et vist ei ole mõtet enam mingeid ägedaid "napikaid" teha oma vana mersuloksuga või misigans romuga sõidetakse. Ja kõik on seaduslikkuse piires minu poolt..
Ja teiseks, isiku relvakandmiskultuur võib olla ka selline, et seda tukki ei võeta kunagi välja ega vehita. Mina usun ütlusesse, et "hea sõna ja relvaga saab pahatihti palju rohkem kui lihtsalt relvaga" :mrgreen:

Aa, too konkreetne märkus oli irooniline huumor peeglipakkimistaktika suunas. Mul on viimastel päevadel mitu korda olnud juhus, kus autojuht on võibolla isegi ära teeninud jalahoobi esitiiba või peeglikaotamise. Olen lihtsalt debiiliku ta oma mulli jätnud ja edasi sõitnud, mina nende tasemele ei lasku. Ja tegelikult käitun ma just praegu vastupidi, kui ma vastan neile kahele mürgisemale märkusele mu isiku suunas. Võiks kah täitsa vabalt vait olla (ja edasi sõita), aga ma loodan, et keegigi saab äkki must aru :)

Juhtusin lugema ühes ameerika motofoorumis umbes sarnast teemat, kus vennad rääkisid, et kuidas nad napikategijatele relva näidates tagasihoidlikuse õpetusi jagavad.
Üldine konsensus oli selline, et kui keegi autoroolis olles näeb mootorratturit relvaga vehkides enda suunas ärevaid liigutusi tegevat, siis ei ole aega pikalt mõelda vaid tuleb vehkleja kiiresti autoga kraavi rammida, et oma elu ja vara kaitsta.
Arvestades, et eestis on relvi vähem ja natuur inimestel natuke teine, siis vaevalt, et siin selline asi väga tihti juhtuks. Üks võimalikke asjade käike võib see siiski olla, millega arvestama peaks. Kui võtta rammimissituatsioon auto vs mootorratas, siis jääb 100% kaotajaks mootorratas relvast sõltumata.

Kasutaja avatar

lebokas
Postitusi: 213
Liitunud: 12 Apr 2013, 20:50
Tsikkel: RIP-Suzuki GSX600,´Thunderace´
Asukoht: Vantaa
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas lebokas »

Minul jäi mulje, et Avensise juht kahtles, kas süstid mööda või ei, andes sulle teed, suund märguandeks ammu sees. Nähes et mootorra kiirus aeglustub, lootes et annabki teed, reastus, ja see oli ka ta viimane võimalus. Vigu teevad kõik, arvestades ka sellega, kui ebaloogiline liikluskorraldus Tallinnas on, ja eriti arvestades sellega, et paljud ei pruugi ´kohalikud´ olla. VIISAKUS on ikkagi see, mis muudab liikluse ohutumaks ja turvalisemaks, mitte oma õiguse otsas istumine. Alati peab arvestama, et (ka) teised teevad vigu, ja suhtuma sellesse mõistvalt, või siis enesestmõistetavalt. Mujal maailmas tuleb sellist olukorda vähe ette, et ei anta teed, kui teine on eksinud sõidureaga, või kui tõesti ei pane teist sõidukit tähele.


leib
Postitusi: 185
Liitunud: 10 Mär 2013, 03:54
Tsikkel: Cz 86

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas leib »

Sa võid olla peen manipulaator ja seletustemeister aga ka sellised teevad kord vigu paljastades oma tõelise olemuse mis on mõnda pisikesse repliiki peidetud. Üldiselt kohtab aga meie liikluses haruharva ,üliharuharva , kes sõidaks korralikult,üldiselt on nad sellised kassajärjekorras vaheleronijad , kelledel on õigust ja ülbust kuhjaga ja proovi talle midagi ütelda siis saad nii sõimu,tatte ja kuule. Pean silmas tsikeldajaid.


Teema algataja
reimps

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Njakaa, manipuleerimisega ma ei tegele, kuigi verbaalsed oskused on mul piisavalt head. Ma olen lihtsalt otsekohene ja ütlen välja asju, mida vist enamuse arvates ei tohiks öelda. Mida ma ütlen nii päris elus kui foorumis, seda ma ka mõtlen. Põhjendada suudan oma seisukohti ka. Huumori- ja irooniaprismad on ka alati käepärast, sinusuguste asi on proovida oma hallollust liigutada ja võtta kas südamesse või teha omad järeldused. (Kasvõi järeldus, et ma olen debiilik ja ühiskonnale ohtlik, on juba samm edasi sinu poolt. Edasi pead ise vaatama, kas kasutad seda linki mu allkirjas või helistad mulle ja selgitad isiklikult, mis suhtes ma siis eksin. Ma olen õppmisvõmeline, kui uus info on argumenteeritud.)

Autoroolis olen hälvik, sest kihutan, kui vähegi ruumi on. Kusjuures saab kiiremini sõita ikkagi ka siis, kui teistega maksimaalselt arvestada ja kolm sammu ette mõelda. Kehtib ka tsiklite kohta. Ohtlik on elamine niivõinaa, seega summa summarum on tulemus üpris sama - lõpetame kunagi kastis igal juhul.

Kassajärjekorras trügin ka ette, kui mingi möku passima jääb ja ma peaks tema taha ootama jääma. Elu on järjest kiirem ja tähelepanelikumad/kiiremad jäävad ellu. Ka kassajärjekorras. Ja üldiselt pole kassjärjekorras mõtet sõna võtta, kui sõnavara piiratud mõnesaja/-tuhande sõnaga - sellised panen ma sõnadega paika, kui mul õigus on. Vastasel juhul vabandan, sest tegelikult olen ma hea inimene. Tatti võivad teised pritsida, ma parem võtan midagi ette (ja kirjutan foorumisse ägedaid postitusi.)


leib
Postitusi: 185
Liitunud: 10 Mär 2013, 03:54
Tsikkel: Cz 86

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas leib »

Vahukulp. Kuula vahelduseks Wagnerit ja liitu Kromozoomidega ehk leiad sealt lahendust oma maailmale.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”