Hälvik-autojuhid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ei ole rulad teretulnud, need on jalgrattarajad ja kergliiklustee mõistet seaduses pole. Tavalise sõiduraja muudab jalgrattarajaks see tee peale joonistatud jalgratas, aga no kuna suur juht ja üksjalg on otsustanud nende arvelt värvi kokku hoida, siis on see riba isegi juriidiliselt enamasti lihtsalt üks sõidurada :). Rääkimata lihtsalt tervest mõistusest, sest kui juba rolleriga jalgrattarajal sõita võib siis suht napakas oleks tsikliga kuskil peeglite vahel slaalomit harrastada.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Enne kui lubada kõnniteele (mis on sulaselge absurd), võiks tõesti mitte keelata sõitmist jalgrattarajal ja lubada sõitmist ühistranspordi rajal.


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Tarts »

rannamees kirjutas:

Pole olemas mõistet - jalgrattatee.
On mõiste- kergliiklustee.

Khm khm. Päriselt?
LS § 2 p 17 tunneb mõistet jalgrattatee ja defineerib selle.
Ei liiklusseadus ise ega ka näiteks liiklusmärkide ja teemärgiste tähendused ning nõuded fooridele või mõni muu õigusnorm ei tunne mõistet kergliiklustee. Tõsi, doktor Google ja professor Vikipeedia räägivad kergliiklusteest. Nii nagu nad räägivad ka põhjakonnast, libahuntidest ja kiirest rikastumisest kodust väljumata.


Rincu
Postitusi: 18
Liitunud: 04 Mai 2010, 17:58
Tsikkel: Yamaha xj600/Honda crf250l

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Rincu »

Niipalju kui mina aru saan, siis nn kergliiklustee on pigem vastavuses LS-s defineeritud mõistega jalgratta- ja jalgtee.
Aga teemaks on hoopis jalgrattarajal sõitmine. Kui nüüd võtta käiku LS-s defineeritud mõisted :D

Kasutaja avatar

bandiit
Postitusi: 111
Liitunud: 20 Jaan 2015, 11:08
Tsikkel: GSF600 ´97 & R35 ´47
Asukoht: tln
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas bandiit »

Tehnika uulitsal näiteks autojuhid blokeerivad mõnuga seda rattarada


kopu
Postitusi: 293
Liitunud: 11 Mär 2005, 15:04
Tsikkel: KTM 250 EXC-F
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas kopu »

Tehnikas on niivõrd perversne tee ehitus läbi viidud, et seal ilma blokeerimata ei saagi sõita.

Kasutaja avatar

bandiit
Postitusi: 111
Liitunud: 20 Jaan 2015, 11:08
Tsikkel: GSF600 ´97 & R35 ´47
Asukoht: tln
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas bandiit »

kui sa pead silmas neid jalakäijate ohutussaari, siis blokivad ka mujal, mitte ainult nende juures


Rincu
Postitusi: 18
Liitunud: 04 Mai 2010, 17:58
Tsikkel: Yamaha xj600/Honda crf250l

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Rincu »

tehnika tänaval on sõidurajad osades kohtades ka nii kitsad, et on valida, kas sõita autoga rattarajale või jalakäijate saarele... valik ei ole just raske
ja ega see tee ka mujal laiusega ei hiilga... nii jalakäijate saared kui ka punased rattarajad on ikka erilise aju sünnitised seal

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma sõidan Tehnikas iga päev ja mingit väga silmapaistvat blokeerimist pole küll märganud. Või no vähemalt mitte tihemini kui niisama splittides, mõni vihast puksuv pähklike on vast ette tulnud, aga neid on igal pool. Pigem see joon seal servas ikka soodustab läbipääsu, lihtsalt laial rajal osad paiknevad ühes servas ja teised teises, aga seal on kõik ilusti üksteise sabas.

Jalgratast pole ka veel kohanud :)


Teema algataja
reimps

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Keegi üldse on näinud nende "jalgrattaradade" aktiivset kasutamist velomeeste poolt? Ma näen ikka peamiselt kõnniteel sõitvaid, mul siin Mustaka kandis enamik kõnniteid niikuinii kahejalgsete- ja rattaliste vahel pooleks jagatud vastava tähistusega.

Tehnnika tänava lahendus on sama läbimõeldud kui pagulaste probleem. Ehk siis surume oma tahtmise peale, poh see lihtrahvas ja terve mõistus. Kontekstis erinev muutuja vaid linnavalitsus (sorry, -pea ikka, linnavalitsus omapäi mingeid otsuseid ju tegelikult ei tee) versus kõrgema astme valitsejad.
Ma ei sõida veloga linnas kahjuks, ei oska kommenteerida, aga kas need sõiduteele joonitud jalgrattaribad on eesmärgipäraselt kasutatavad ka? Tsikliga on väga hea seal lasta, aga mul on tuled, suurem mass ja müra küljes - liibukates hipsterid on ju märkamatud, rääkimata liiklusseaduse valikulisest tundmisest. Ma pole nüüd meenutama hakates erilist jalgratturite masse näinud.. Üksikud erandid muidugi välja arvata, aga see kaasneb juba tõenäosusteooriaga :)

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

reimps kirjutas:

liibukates hipsterid on ju märkamatud

khmm.. sujuvalt lükkasid ühte patta hipsterid ja lycra-ossid ehk MAMILid (aka lycra spordiriietust 24/7 kandvad isendid ehk Middle-Aged Men In Lycra)... :D hipsterid on ikka salli ja vesti ja muu vanaisariietusega :nono:

ma olen eriti seda tehnika rattarada möödunud aastatel väga aktiivselt süganud ja kui need surmasaarekesed välja arvata, siis suvisel ajal on need täitsa (aktiivselt) sõidetavad. sügisel on need muidugi konstantselt lehtedest ja sopast ligased ja kevadeks pole enam mingeid jooni järgi jäänud, seega kogu see rattarajandus on pigem mõtteline..

..et, kas ma midagi tarka ka sellega öelda tahtsin... emm... vist mitte.. nüüd, kui ma pigem eelistan mootoriga kaherattalist, siis jätkub silmi ka ainult mootoriga isenditele.. :mrgreen:


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas will111 »

reimps, ma ise kasutan neid näiteks...kui vahel harva veel veloga sõidan. samas, mul oleks küll sügavalt savi kas mingi tsikkel seal vurab või mitte, ilmselt laseks tolle sujuvalt mööda kui seljataha ilmuks ja kui ette jääb (ma rattaga küll kuskil sirge tee peal a'la 20ga ei veni :lol: ) siis trügiks ise mööda või oleks ehk veidi pahane, et hea hoo maha pidin pidurdama. aga noh, ma olen sõiduteel nagunii sõitnud koguaeg, alati ja täiesti olenemata mingitest kuradi joontest. seda muidugi siis ja seal, kus kõnniteel sõitmine ei ole mingil põhjusel mõistlik - kas liiga palju uimerdavaid jalakäijaid, liiga palju auke ja äärekivisid vms.
üldiselt on minul liiklusest selline mulje, et tegelikult võiks vabalt kõik toimida ilma suuremate probleemideta kui 99% inimesi kasutaks mõistust, loogikat ja oskaks ka vajadusel arvestada piisavalt palju teistega, kes nende vahetus läheduses midagi üritavad. tõsi, mõnikord ajab mõni oss ja tola oma täiesti mõttetute manöövritega vihaseks aga no üldiselt pole nagu midagi väga hullu. ei ole olnud ei etturina, ei jalgratturina ega motoristina. küll aga on eesti keskmisel liiklejal SUJUVAST liiklemisest küll ikka eriti odavalt kehv arusaam. nagu mingi vastutöötamine lausa kohati, et saaks ikka palju pidurdada ja kiirendada...aga võibolla see ongi ühe igava kontorinimese "fun package of the day", foori alt skodaga 45ni kiirendada :lol:

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas zombi »

nu isegi pea igapäevane Tehnika kasutaja. jalgrattureid olen seal isegi paari näinud. ja nagu ma korra nentisin siinsamas eespoolt, kohtasin ma korra foori all selsinatsel "jalgrattarajal" ka kaht autot foori taga, kui mina ise olin kenasti mootorsõidukitele mõeldud sõidurajas. võiks öelda, et oli üllatav... ise põikan seal jalgrattateele siis, kui autode liiklus kohe mitte sujuma ei kipu ja siis kah mõõdukalt esimese käiguga - Endla poole sõites sealt hipsterkommuunist ikka igasugu tegelasi ette võib ootamatult keerata.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.

Overkilla
Postitusi: 237
Liitunud: 17 Mai 2008, 18:10
Tsikkel: BMW F650CS Scarver
Tänanud: 9 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Overkilla »

Hea näide välismaalt hälvik autojuhist: http://www.wfaa.com/story/news/local/20 ... /74240788/

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Loff »

Rünnak surmava relvaga, miks meil selliseid seaduseid ei ole?

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02

will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas will111 »

eks iga seadus ole kahe otsaga asi...samas hetkel tuleb olla õnnelik, et meil VEEL vist päris selliseid ajukääbikuid teedel ei liikle või siis on nad loodetavasti väga väikse grupina esindatud. samas on neid isehakanud seadusimehi, ja naisi ka siin piisavalt...eriti ulme on venna enda kommentaare kuulata muidugi seal videos. IQ põhine lubade kätte andmine tuleks ikka läbi suruda :D

Kasutaja avatar

bandiit
Postitusi: 111
Liitunud: 20 Jaan 2015, 11:08
Tsikkel: GSF600 ´97 & R35 ´47
Asukoht: tln
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas bandiit »

lihtsalt, et saaks ära öelda - valgete kaubikute juhid on endiselt debiilikud

Kasutaja avatar

Mart
Postitusi: 396
Liitunud: 18 Juun 2014, 21:53
Tsikkel: Aprilia Pegaso Trail 650
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Mart »

Mul on valge kaubik. Miks ma nüüd debiilik olen??
Märkan ratturit, lasen neid viisakalt maanteel mööda või linnas splittida jne
Võimalusel teen ka ise seda, aga,kui see must debiiliku teeb, siis ilmselt nii on :-)

56271134
Kasutaja avatar

bandiit
Postitusi: 111
Liitunud: 20 Jaan 2015, 11:08
Tsikkel: GSF600 ´97 & R35 ´47
Asukoht: tln
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas bandiit »

ei saa aru miks Sa ennast isiklikult puudutatuna tunned. jutt on ju sellest legendaarsest "valgest kaubikust" mida kõik alati kiruvad ja mille juht liikluses kõikvõimalikke sigadusi korraldab. ei ole ju Sina, või mis?


Teema algataja
reimps

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Räägi parem asjast, mis sa lahmid :)

Ma sõidan halli bussiga vahetevahel, mis selle eest olla saab?

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2505
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mart kirjutas:

Mul on valge kaubik. Miks ma nüüd debiilik olen??
Märkan ratturit, lasen neid viisakalt maanteel mööda või linnas splittida jne
Võimalusel teen ka ise seda, aga,kui see must debiiliku teeb, siis ilmselt nii on :-)

Valge kaubikuga splittija on päris kindlasti hälvik :mrgreen: See et tal önnestub kedagi mingites olukordades hetkeks ära petta ei ole oluline hetkel.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Mart
Postitusi: 396
Liitunud: 18 Juun 2014, 21:53
Tsikkel: Aprilia Pegaso Trail 650
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Mart »

Maaks kirjutas:
Mart kirjutas:

Mul on valge kaubik. Miks ma nüüd debiilik olen??
Märkan ratturit, lasen neid viisakalt maanteel mööda või linnas splittida jne
Võimalusel teen ka ise seda, aga,kui see must debiiliku teeb, siis ilmselt nii on :-)

Valge kaubikuga splittija on päris kindlasti hälvik :mrgreen: See et tal önnestub kedagi mingites olukordades hetkeks ära petta ei ole oluline hetkel.

Noh jahh.. Ma nüüd kaubikuga ei spliti ka, vähemalt veel ei ole seda teinud :P

56271134
Kasutaja avatar

Mart
Postitusi: 396
Liitunud: 18 Juun 2014, 21:53
Tsikkel: Aprilia Pegaso Trail 650
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Mart »

bandiit kirjutas:

ei saa aru miks Sa ennast isiklikult puudutatuna tunned. jutt on ju sellest legendaarsest "valgest kaubikust" mida kõik alati kiruvad ja mille juht liikluses kõikvõimalikke sigadusi korraldab. ei ole ju Sina, või mis?

Ei saa mind jah liiklusdebiilikuks nimetada, ja isiklikult ka ei võtnud. Aga võiks jah vähe täpsemalt kirjeldada, millrst selline järeldus tekkis?

56271134
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas simp »

http://www.urbandictionary.com/define.p ... 0van%20man

white van man
A threat to road safety, these kinds of so-called drivers spend their time wolf-whistling at women, making stupid gestures with their hands at passers-by and generally carrying on as though they're on the dodgems. They can be found in vans of any colour, or other vehicles such as lorries, but the white van seems to have become traditional with people whose IQs are lower than their shoe size. They are often fat and reckon they're well'ard and'll give yer a slap, yer know wot I mean, mate?
A short guide to white van man hand signals.
Middle finger = "This is the number of my IQ"
Hand-cranking gesture = "This is what I do often because I can't pull a bird on account of too many of them having a brain".
Honking their horn = "I'm a complete inadequate and my vehicle's an altermnative to a dick".


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas pühak »

Prügikonteineri drift. :D

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Risto88
Postitusi: 26
Liitunud: 11 Veebr 2015, 20:18
Tsikkel: tonnine R6

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Risto88 »

Ardilla kirjutas:

vaese mehe fast and furious :D


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Risto88 kirjutas:
Ardilla kirjutas:

Aaaa nüüd ma tean kus Pärnakad raha hoiavad :D


isonts
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Mai 2004, 17:37
Asukoht: eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas isonts »

Tln-tartu maanteel enne tallinnat on kahest kaherealisest remondi tõttu saanud üks kolmerealine. Täna siis kaks rida tuli tallinna poolt ja üks siis linna poole. Pühapäeviti on vist vastupidi. Kulgesin siis rahulikult sellel ühel real linna poole ja ette sattus soome registrimärki kandnud masin. Lubatud kiirus oli 70 ja jäin soome härrasmehe taha mõneks hetkeks ca 60kmh tiksuma. Kuna linnapoolt olid kaks rida vaba ja kaugusest paistis mingi punane masin kollase Olerexi respohaagise moodi asjaga äärmisel paremal rajal vastu kulgemas siis otsustasin meie vahele jäävat tühja rida kasutada soomlasest möödasõidu tegemiseks. Seejuures saadan oma vabandused olerexi käru vedavale punase tundmatu linnamaasturi roolis olnud härrale, kes minu manöövrist erutus ja ilmselt tekkis tal just sellel hetkel vajadus liikuda mõlemal rajal korraga ning paari rammiva sõiduvõttega üritas mind tagasi oma rajale suunata. Käemärgid sealjuures olid küll täiesti asjatud. Nendest ei saanud halligi aru, aga rammimine jõudis väga hästi kohale ja sain aru küll, et pidasid mind hälvikuks.


madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas madmax »

No vott, kui mökutad möödasõiduga, siis oledki hälvik :D oleksid normaalselt mööda sõitnud, siis linnamaasturlene mõtleks siiamaani, et missenüüdoligi

allways mad!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”