Hälvik-autojuhid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

saigon kirjutas:

Ma ei mõista, mida see naine mõelda võis - kui eespool olev auto ülekäiguraja ees pidama jääb, siis on ju ilmselgelt keegi teed ületamas või ületama asumas

Juhid ei osale ammu enam liikluses, muud põnevatki on roolis teha: meikida, maile lugeda, SMS'e kirjutada, raadiot näppida, habet ajada, süüa, suitsetada, otsida istme alla kukkunud prille/dokumente/tulemasinat/huulepulka, häälestada GPS'i/raadiot, sorida käekotist/mantli taskus, rääkida mobiiliga, vaielda/vestelda kõrvalistujaga, lohutada/kasvatada tagaistuvat last või manageerida seal olevat lemmiklooma, jne, jne, jne, jne ..... Lisaks on uuringud tõestanud, et kallite autode omanikud (sic!) on sisimas veendunud, et nemad on priviligeeritud liiklejad. Ja lõpuks on osakaal naiste poolt põhjustatud ülekäigurajal juhtuvates õnnetustes suurem, kui nende osakaal liikluses.
Milline osa sinus segaduse esile kutsus? :D

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kusjuures mingi hetk avaldati eesti statistika, et naisautojuhid põhjustavadki rohkem õnnetusi ülekäigurajal kui meesautojuhid. Hiljem see statistika kui soolise ebavõrdsuse näide peideti ära.


üksik hunt
Postitusi: 185
Liitunud: 06 Mai 2008, 14:26
Tsikkel: ise tegin (doonor xv1100 yam)
Asukoht: Tallinn

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas üksik hunt »

Ju siis vaatas Kaubanduskeskuse uusi reklaame,need ju olulisemad Jälgisin ka ükspäev vähe teravama pilguga autojuhte,jgal teisel naisterahval oli mobiil kas kõrva ääres või käes ja sõitmine oli selline teisejärguline tegevus.

Kiirusta aeglaselt
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Oh selliseid vahvaid tegelinskeid on nagu mudru. Ülekäigu raja ees pidurdades panen juba reflektoorselt sõrme/käe pasuna nupule ja jälgin pingsalt teisest rajast tulevaid spetsialiste.
2-3 nädalat tagasi oli mul analoogne juhtum, aga selle vahega, et raketsik sai teenitud karistuse. Minu selja taga seisatas eravärvides skoda .... ja kohe kui neiu vankriga üle tee sai lennati roheliste lehtedega mazdale järele kogu aparatuuriga, mida seal masinas sisse lülitada sai. Mõtisklesin veel, et tea, kas sellise jama eest on korduseksami ring kui esmane peal?

Aga mulle meeldib.

kevin1995
Postitusi: 169
Liitunud: 29 Mär 2010, 21:52
Asukoht: Viljandi

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas kevin1995 »

Minu teada enamvähem või täiesti ükskõik mis rikkumine liikluses esmaste lubadega võrdub lubade vahetamisel uus teooria eksam.

et OT poleks, siis mind paneb imestama, et miks sõidavad inimesed autodega täiesti pimedatel tänavatel ilma tuledeta(isegi pargid ei põle), vot see ajab närvi. Veider see, et viimasel ajal olen neid ikka päris mitu näinud :wack: ise sõita nad ei näe ja ei lase teistel ka ennast näha... Eile alles olukord kus sõitsin ette autole, kuna tal keset ööd mitte ükski tuli ei põlenud, siis kui risti ees olin, nägin(siis otsustas ta salongituled põlema panna, kõik muud tuled ikka pimedad :lol: )

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Black »

kevin1995 kirjutas:

et OT poleks, siis mind paneb imestama, et miks sõidavad inimesed autodega täiesti pimedatel tänavatel ilma tuledeta(isegi pargid ei põle), vot see ajab närvi. Veider see, et viimasel ajal olen neid ikka päris mitu näinud :wack: ise sõita nad ei näe ja ei lase teistel ka ennast näha... Eile alles olukord kus sõitsin ette autole, kuna tal keset ööd mitte ükski tuli ei põlenud, siis kui risti ees olin, nägin(siis otsustas ta salongituled põlema panna, kõik muud tuled ikka pimedad :lol: )

Ilmselt harjunud oma auto tulede automaatlülitusega ja siis sattunud mõne sellise rooli, millel seda pole ja tõenäoliselt pole siis tuledelülitit ka üles leidnud. Laelamp läheb tavaliselt ka enamiku XX-kromosoomidega juhtide jaoks enamvähem loogilisest kohast põlema.

Kuna paljudel põlevad tänapäeval päevatuled ilma gabariitide ja armatuurivalgustuseta, siis mõni laseb öises linnas ka nii ringi.


Teema algataja
reimps

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Black kirjutas:

Ilmselt harjunud oma auto tulede automaatlülitusega ja siis sattunud mõne sellise rooli, millel seda pole ja tõenäoliselt pole siis tuledelülitit ka üles leidnud.
Kuna paljudel põlevad tänapäeval päevatuled ilma gabariitide ja armatuurivalgustuseta, siis mõni laseb öises linnas ka nii ringi.

Ja mis on autojuhi esmane kohustus enne sõitma hakkamist?
Olen veendunud, et siitki paljud ei tea seda või lasevad üle - tuleb nimelt teha nö "walkaround check" ehk siis tsekkida, et tuled-viled töötavad. Ma näiteks teen seda suht sageli (aga oma isikliku autoga kah mitte iga kord, "tööautodega" aga kogu aeg), sest mu autol tahab tagumine parempoolne gabariit väikest võmmu, siis läheb põlema..

Telefoniga latrajaid kiusan teistmoodi - sõidan kõrvale, panene madalama käigu ja sõidan meeldiva lörinaga kõrval. Foori taga passin lihtsalt telefonimeeste kõrval ja hoian pöördeid peal - kui ikka ****igi ei kuule, küll see jutt siis ka lõpeb. Ei saa mina sõites rääkida, ei pea ka teised saama. Olen isehakanud ment ses suhtes :mrgreen:


Magician
Postitusi: 198
Liitunud: 20 Aug 2008, 11:21
Tsikkel: Triumph Speed Triple 955i

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Magician »

Täna oli kuskil 9 paiku tunnistajaks järjekordsele ebardile liikluses. Sõitsin mööda Nõmme teed Staabi poole ja üks universaalkerega must Opel Insignia sõitis mul suht sabas. Kui ma korraks kiirendasin et vahet suurendada, tuiskas see must mööda üle ohutussaare(see mis tee peale joonistatud on) läbi vastassuuna vööndi. Ma jäin Staabi juures seisma siis nägin kuidas ta veel 2-st autost mööda kihutas. Nr märki ei pannud tähele aga loodan, et sul on nüüd meheuhkus 10cm võrra pikem kohe! :bsmile:

Delta-Kavrovets 175-Yamaha FZS600-Suzuki SV1000S-CBR1100XX-Triumph Speed Triple 955i

jopakoll
Postitusi: 233
Liitunud: 17 Aug 2013, 00:36
Tsikkel: aabits

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas jopakoll »

ära jonni, ela ja ole õnnelik selle üle (lol)

Magician kirjutas:

Täna oli kuskil 9 paiku tunnistajaks...


Magician
Postitusi: 198
Liitunud: 20 Aug 2008, 11:21
Tsikkel: Triumph Speed Triple 955i

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Magician »

Sa olidki selle Ingsignia roolis? :bsmile:

Delta-Kavrovets 175-Yamaha FZS600-Suzuki SV1000S-CBR1100XX-Triumph Speed Triple 955i
Kasutaja avatar

Säga
Postitusi: 914
Liitunud: 14 Juul 2005, 17:03
Tsikkel: HYBRID- POLTAA BENSAA JA KUMIA
Asukoht: Tallinn. Varese tn.
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Säga »

jopakoll kirjutas:

ära jonni, ela ja ole õnnelik selle üle (lol)

Magician kirjutas:

Täna oli kuskil 9 paiku tunnistajaks...

mis elus ee ka on, kui isegi opel sust linnavahel mööda sõidab :)

SYLB

Magician
Postitusi: 198
Liitunud: 20 Aug 2008, 11:21
Tsikkel: Triumph Speed Triple 955i

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Magician »

Just selle pärast ma siin foorumis oma muret kurdangi :bsmile:

Delta-Kavrovets 175-Yamaha FZS600-Suzuki SV1000S-CBR1100XX-Triumph Speed Triple 955i
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Black »

Käi ratas igaks juhuks kiirelt vaha ja roostesurmaga üle.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas 426f »

sõitsin politsei auto taga ja ta keeras paremale ja paremalt keeras kohe mulle ette must audi mille roolis blond vanamutt.
kas sedasi peabki sõitma kui juhiload olemas

Pilt

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

Nõmmik
Postitusi: 249
Liitunud: 01 Veebr 2013, 22:10
Tsikkel: Yamaha V-Star
Asukoht: Tallinn , Nõmme
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Nõmmik »

Tervitaks seda proktoloogi musta Renault Trafic´u roolis, numbrimärgiga 470AYO, kes korduvalt üritas sõiduajal mulle pärasoole uuringut teostada! (moon)
Kuradi idikas, järgmine kord voldin sul peegleid!!! (togi)

Argipäevas on vähe värvi - ole vähemalt ise nähtav !
Motoratturi diagonaalse helkur tähelepanu rihmade tootmine ja müük ...

Teema algataja
Tuono

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Nõmmik kirjutas:

Tervitaks seda proktoloogi musta Renault Trafic´u roolis, numbrimärgiga 470AYO, kes korduvalt üritas sõiduajal mulle pärasoole uuringut teostada! (moon)
Kuradi idikas, järgmine kord voldin sul peegleid!!! (togi)

Juhtraua juurde väike magnet, mille külge paar kuulikest ja lased ühe kuuli lendu sellele p***, kes liiga p*erse alla ronib :bsmile:

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Mida kurjem mees seda rohkem kuule magneti küljes v? :mrgreen:
P.S Mis teema selle "Hoiatus, Soome petturid! http://www.elisanet.fi/mjl-huolto/index.htm" on? Omal oli plaan jus lasta seal oma yamu õlid ära vahetada :shock:

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

Buratiino
Postitusi: 183
Liitunud: 02 Apr 2012, 17:23
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Buratiino »

:mrgreen:
"järgmise korra mees" nr.236 sul ju järjekord vale. voldi peegleid ja järgmine kord kirjuta sellest siia...... :bsmile:

http://www.youtube.com/watch?v=hsjiPFDo-Fg, attention! ära klikka! so sensitive :oops:
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3139
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas ranel »

Sõitsin täna Võru tänaval ühest munevast sinisest crysler 300 tüübist mööda, säästumarketi ees kaherealisel. Mõlemad tegime enne vasakpööret. Tüübil jooksis kusi pähe ning kiirendas järgi. Enne raudteed bussipeatuse ajaks oli jõudnud järgi kiirendada, sõitis kõrvale ning hakkas mind äärekivisse suruma. :shock: Lasin lolli siis ette ja seal ta tiksus 35-40-ga edasi, kuni enne maksimat pööras vasakule ära. Kust küll sellised tulevad?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Teema algataja
Tuono

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Tuono »

ranel kirjutas:

Sõitsin täna Võru tänaval ühest munevast sinisest crysler 300 tüübist mööda, säästumarketi ees kaherealisel. Mõlemad tegime enne vasakpööret. Tüübil jooksis kusi pähe ning kiirendas järgi. Enne raudteed bussipeatuse ajaks oli jõudnud järgi kiirendada, sõitis kõrvale ning hakkas mind äärekivisse suruma. :shock: Lasin lolli siis ette ja seal ta tiksus 35-40-ga edasi, kuni enne maksimat pööras vasakule ära. Kust küll sellised tulevad?

Jutt on liiga segane aga soe soovitus, sõida oma rea keskel, et idikad ei pääseks kõrvale :bsmile:

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3139
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas ranel »

Sõitsingi algselt, kuni suruma hakkas ...

Lihtsalt sellist lolli pole veel kohanud.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Teema algataja
reimps

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Sa unustasid kohustusliku lõpu oma jutule:
Järgmine kord löön peegli küljest.

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Pontus »

reimps kirjutas:

Sa unustasid kohustusliku lõpu oma jutule:
Järgmine kord löön peegli küljest.

Ja kindlasti lõuga kah veel (lol) (lol)

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas puna »

Lõuaga ei pruugi alati õnneks minna

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas 426f »

sul on 600 bike ja uimad sedasi et suur tank sõidab ka mööda.ma ninjaga uimasin ka,sest juhiload puudusid ja mendile vahele jäädest ei saanuks edasi sõita.linnapeal on paras lasta 70kmh siis ei pressi kunagi autod järele 50 alas.lõpuks läheb isegi igavaks kuna peeglist pole autosi näha.sõidan nüüd nii nagu tuono õpetas.linna tänavatel ju reaalselt pole kedagi kiirust mõõtmas,ma vähemalt pole näinud.kevadel sõitsin 50 alas 85kmh ja politsei buss tuli vastu ja jäi tee äärde seisma,lasin kiiruse 60 peale ja veeresin rahulikult edasi ja kõik ok

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Tarts »

:D Loogiline ju! Ilma lubadeta sõites vahele jäädes ei saaks enam edasi sõita.

Kasutaja avatar

z1000
Postitusi: 305
Liitunud: 16 Okt 2009, 23:46
Asukoht: Tallinn

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas z1000 »

see on mingi tüüpreaktsioon. isegi kui kõik on õige ja aus siis osadel on mure sellega et rattur neist mööda läks. eile oli mul ka au kohtuda ühe kiilaneva uhiuue bmw omanikuga, kes lihtsalt järvevana peal hakkas agiteerima ja siis kui ma hiljem pärnumaanteele üles keerates foori taga ta kõrvale tõmbasin, filterdamise eesmärgil ainult, siis ta lahkus ristmikult lihtsalt punase tule all. ja sellega seoses, kas see punase noole alt läbi sõitmine on nüüd uus komme? varem pole täheldanud aga viimase 3 nädala vältel olen näinud 3-4 autojuhti, kes tuleb, vaatab et kedagi vasakult ei tule, ja siis sõidab rahulikult punase noolega edasi.. ei saa aru.

.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Proovisin täna hommikul omal nahal järgi kuidas on tänavat jagada hälvik-autojuhiga, kes on tõeliseks valge kaubiku sündroomi etaloniks.

Filtreerisin nagu tavaliselt foori taga seisvate autode vahelt rahulikult, viisakalt ja jalakäija kiirusega esimeste hulka. Olles jõudnud veoauto ja kaubiku vahela asuvasse kitsavõitu prakku otsustas kaubiku juht ootamatult edasi ja vasakule liikuda. Arvasin algatuseks, et ta lihstalt ei märganud mind. Peatselt sain aga teada, et oli teine näinud mind liigagi hästi. Kogu ülejäänud tee Hotell Tallinnast kuni Paksu Margareetani tegi kaubik kõik, mis tema võimuses, et ma mingil juhul ometi temast ette ei saaks. Sinna kuulus nii vastasuunavööndi kasutamine, kui ka üle kahe rea paremasse ritta põikamine. Sellega seoses tekkis minul küll küsimus: mis selliste inimeste peades liigub? Ja muidugi: mida tuleks sellisel juhul ette võtta? Jätta reageerimata ja nentida, et targem annab järele? Mis sa ikka kaubikuga puksid, auto jääb alati selleises olukorras võidumeheks ja elus on muudki põnevat teha, kui haiglavoodis aega mööda saata.

Käesoleval kevadel olen sellist vahkviha fitreerijate vastu juba paaril korral kohanud. On see minge leviv trend või pigem õnnetu kokkustattumus tingitud Tallinna niigi ahtast ja pingelisest liikusest justnimelt sel kevadel? Mõtteid?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas tfr »

Üldiselt on politseil see 6123000 liiklusliin selliste idiootide korralekutsumiseks, aga tsikli puhul teeb asja veidi raskemaks see, et sõidu pealt ei saa helistada ja tund-kaks hiljem takkajärele pole see enam nii efektiivne.

TransAlp '02
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ainuke variant oleks helmet-cam ja video hiljem politseile. Muud selliste debiilide vastu ei oska soovitada.
Isegi auto roolis ikka täielike hälvikute otsa sattunud. Hiljuti oli hommikul Smuuli ja Peterburi ristis avarii, millega seoses ummik linnast väljuval suunal päris pikk. Kuna Peterburi maantee sillal on tee ääres mingi rattatee moodi asi ja ka kõnnitee, ja mul vaja paremale keerata, siis lootsin seda riba mööda ennast autodest mööda hiilida. Just kui seda plaani hakkasin teostama, tõmbas ees seisev Audi tee serva nagu oleks tal sama mõte, aga mõtteks see tal jäigi ja jäi sinna täiesti paremasse teeserva töllerdama. Kuna ma oleks ikka mööda tahatnud, siis vilgutasin talle paar korda tuledega tagant. Selle peale ta siis ikka roomas paremata ratastega kõnniteele ja sõitis selle parempöörde kohani. Aga ossa pagan, mis selle peale juhtuma hakkas - roolis olnud sibul jäi pöörde kohale seisma, keris akna alla ja kukkus mind kaunis vene keeles sõimama. Ega ma hästi aru ei saanudki mis seda debiili häiris ja ei viitsinudki taga vaidlema hakata. Aga hea näide oli mõne autojuhi asjast aru saamisest: ei sõida ise ja ei lase teistel sõita ja kui on vastupidi, siis on põhjust rõvedalt sõimata.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”