Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

pets&kats kirjutas:

Ma saan aru bussirajal sõitmisest aga no ei ole ikka norm jalgrattateel tsikliga uhada (togi) Kuhu järgmiseks - jalgratta ja jalgteele? Siis võiks juba Järvevanas ka mööda kergliiklusteed ummikut vältida. Jalgrattateel ja rajal on lubatud liikumine mõlemas suunas. Ei ole normaalne kui seal motikas vastu lendab.
Möödasõit ja möödumine võiks käia ikka vasakult poolt kui just kiirteel mõni tropp vasakus reas ei uima.

Oot, mis ajast on sõidutee serva joonitud "jalgrattarajal" lubatud velodel vastassuunas sõita? Liiklusseadus küll midagi sellekohastest muutustets ei pajata. Tead, pets&kats, Pärnu maanteel, ummikus, kuuma ilmaga, vingu sees, paistavad need asjad juba hoopis teistmoodi. Seal hakkab ohutus tempos liikumine jalgratturite sektsioonis üsna "OK" tunduma. Ma ei propageeri seda aga kui ikka kaks Landroverit telgjoone ääeres küljed kokku panevad ja eespool lösutab buss koos valge kaubikuga kõrvuti ning rohelise "tordikäru" juht ajab sind peeglist silmates nimme kesketeljele lähemale, siis palju valikuid üle ei jää.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Yerba »

pets&kats kirjutas:
Yerba kirjutas:

Täiesti norm on tsikliga jalgrattateid-radu kasutada.

Ma saan aru bussirajal sõitmisest aga no ei ole ikka norm jalgrattateel tsikliga uhada (togi) Kuhu järgmiseks - jalgratta ja jalgteele? Siis võiks juba Järvevanas ka mööda kergliiklusteed ummikut vältida.
Jalgrattateel ja rajal on lubatud liikumine mõlemas suunas. Ei ole normaalne kui seal motikas vastu lendab.
Möödasõit ja möödumine võiks käia ikka vasakult poolt kui just kiirteel mõni tropp vasakus reas ei uima.

Täiesti norm on. Väike täiendus - ma ei ela-sõida Eestis. Aga Eestis sõitsin ka mööda rattaradu. Samas common sense ütleb, et ei lähe kuskile mändide vahele rattarajale sõitma tsikliga. Ning kui 20km/h liikumist uhamiseks nimetada, siis ma ei taha teadagi mis emotsioone Sinus tekitab linnakiirus või legaalne maanteekiirus. 8)

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!

kalleu
Postitusi: 481
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Eks lõpuks taandub kõik igaühe kainele mõistusele ja mõne mehe 30 km/h on ohutum kui teise 15 km/h AGA ma sõidan rattateel/rajal väga sageli koos lastega ja nende rattatunnetus ei ole veel nii täpne. Motikas on siiski suurem/laiem kui jalgratas ja niigi kitsal rajal tekitab selline kohtumine mõttetult ohtliku olukorra.
Siiani ei ole ka kitsastel tänavatel vasakult möödumisega probleeme olnud. Kui kahe sõidusuuna autodel peeglid just üksteise vastu ei käia, mahub üks motikas alati vahele. Teinekord saateks kostuv signaal ja mölin käib asja juurde. :bsmile:

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Mul pole õnnestunud enamusel Tallinna mahajoonitud "rattateedel" ühtegi jalgratturit näha, selleks, et seal jagrattaga vurada peab ikka paras kamikadze olema. Ma ei usu eladeski, pets&kats, et sa nendele tee äärde joonitud lõikudele oma lapsed tassid. Kuule, ma ei sõida isegi nendel jalgrattaga, sest elu on liialt armas. Lastest pole siinkohal mõtet rääkidagi.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

kalleu
Postitusi: 481
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Macintosh kirjutas:

Oot, mis ajast on sõidutee serva joonitud "jalgrattarajal" lubatud velodel vastassuunas sõita? Liiklusseadus küll midagi sellekohastest muutustets ei pajata.

Mis ajast see keelatud on? Ei leia liiklusseadusest sellist punkti. Üldiselt asub jalgrattarada ainult ühel pool sõidutee servas ja seal toimub mõlemat pidi liiklus. See, et sina seal kedagi ei näe, pole mingi näitaja 8)
Aitab OT-st. Minu jutu ainus mõte on, et suures omakasu tuhinas palun ärge unustage, et mootorrattur ei ole kõige kaitsetum liikleja.


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Seega on sul (teil?) selge veendumus, et kurjad tsiklsitid ajavad kaitsetud jalgratturid oma rauast kolakatega julmalt alla seal jalgrattaribal? Lubage naerda, aga ma mitte ei usu seda. Velomehed peaks aga oma "kaitsetuse"-iba vahepeale meelde jätma, et seal jalgrattateel on fooriga ristmike ka pisike foor, mis justnimelt velotajatele kehtib. Pole mu silmad seda näinud, et mõni väntaja seda järgiks, Luise tänava oma taga nägin oma silmaga, kuidas neljakümnendates härrasmees sujuvalt läbi tuhises (jah, ma lootsin, et ta kohe alla ka aetakse selle triki peale, aga joppas napilt).

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

pets&kats kirjutas:
Macintosh kirjutas:

Oot, mis ajast on sõidutee serva joonitud "jalgrattarajal" lubatud velodel vastassuunas sõita? Liiklusseadus küll midagi sellekohastest muutustets ei pajata.

Mis ajast see keelatud on? Ei leia liiklusseadusest sellist punkti. Üldiselt asub jalgrattarada ainult ühel pool sõidutee servas ja seal toimub mõlemat pidi liiklus. See, et sina seal kedagi ei näe, pole mingi näitaja 8)
Aitab OT-st. Minu jutu ainus mõte on, et suures omakasu tuhinas palun ärge unustage, et mootorrattur ei ole kõige kaitsetum liikleja.

sind peaks vist sundkorras korduseksamile saatma või oled sa oma load lammaste eest saanud?

§ 14. Liikluskord
(1) Sõidukite liiklus on parempoolne.

ja veel

14) jalgratas on vähemalt kaherattaline sõiduk

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Pets&Kats on kuskil allahindlusega sarviku peale sattunud? Ärge nüüd olge kadedad, jagage infi.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas pühak »

pets&kats kirjutas:

/.../
Aitab OT-st. Minu jutu ainus mõte on, et suures omakasu tuhinas palun ärge unustage, et mootorrattur ei ole kõige kaitsetum liikleja.

Kas koos enesehävitusliku aspektiga või ilma?

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Nolan
Postitusi: 13
Liitunud: 26 Mai 2014, 17:27

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Nolan »

mulle heideti ka seda ette, kui tehnika tänaval antud võtet praktiseerisin, aga nagu ma mainisin samuti: pole seal ühtegi jalgratast näinud. võibolla nad liiklevad hommikul või õhtul, aga ummikute ajal null.

Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Nüüd väheke rohkem võrdlusmomenti omades - Eesti kergliikluskultuur on ikka 10 palli süsteemis üsna nulli lähedane. Ja seda just tänu autojuhtidele, kes tihtipeale üritavad mõnuga ***e r e e r i d a ( mis õigekeelsuse speller nüüd siia ehitatud on, tehnojumal appi! ) läbi kõikvõimalike ettekeeramiste ja blokeerimiste tsikliste-rolleriste. Selle peale nende aju ei tule, et lastes tsiklisti endast mööda minna, siis väga tõenäoliselt lähema poole minuti jooksul enam sedasama mööda lastud tsiklisti enam ei näe ka. Võib-olla tuleb ka aju selle peale, aga siis lööb välja kadedus ning Tammsaare Tõde ja Õigus. Naxxui vaja kellegil kiiremini mööda saada, las istun nagu minagi, ummikus.
Igatahes - liiklustihedus ja ummikud on võrdlusena Belgia kahjuks. Nii üks viiele, pakun silma järgi. Aga liikluskultuur ja kergliiklusega arvestamine võrreldes Eestiga öö ja päev. Siin autorägastike-rollerite-jalgratturite vahel infiltreerudes ja edasi tiksudes võib end kordades kindlamini tunda kui Eestis sama asja tehes.

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

AN-400
Postitusi: 448
Liitunud: 14 Okt 2003, 17:00
Tsikkel: Suzuki 650
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AN-400 »

no luise tänaval jah...seal pidevalt seltsimehed baigilised ja härrased kroomid kasutavad seda velorada . erandina kord oli, kus kroomiline oma mõõtutelt laiemapoolsem ja siis närv ei pidanud vastu härral :D .. keeras autode vahelt vasakule kõnniteele ja rahumeeli veeres sealt edasi. mammad oma lastekärudega tõmbasid maja äärde sirgeteks nagu noored kased :P

aga heake küll siis, ootan järgmist sattumist ummikusse neil lõikudel ja proovin siis ka "velomees" olla ja seda rada kasutada vaikselt veeredes ära :bsmile:

Suzuki 650 K7

kalleu
Postitusi: 481
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kalleu »

mx77 kirjutas:

§ 14. Liikluskord
(1) Sõidukite liiklus on parempoolne.

ja veel

14) jalgratas on vähemalt kaherattaline sõiduk

Kas see osa jäi sul kahe silma vahele, et jalgrattarajal ja -teel on lubatud kahesuunaline liiklus sama raja/tee piires?
Ja sellesama raja/tee peal hoitakse oma suunas liikudes paremale poole.

Nagu tavaliselt, läks fleimiks kui teistsuguse arvamusega esineda. Enda viga, kuna tegin ühe näite (Tehnika tn) põhjal üldistuse.
Yerba juba mainis, et common sense eelkõige ja kui vaja siis lase rahulikult rattarajal. (w) Aga see ei tähenda, et see norm peaks olema.

minu 2 senti

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

pets&kats kirjutas:

Kas see osa jäi sul kahe silma vahele, et jalgrattarajal ja -teel on lubatud kahesuunaline liiklus sama raja/tee piires?
Ja sellesama raja/tee peal hoitakse oma suunas liikudes paremale poole.
....Enda viga, kuna tegin ühe näite (Tehnika tn) põhjal üldistuse.

Ilma vähimagi irooniata küsin, et kas tõepoolest lubab liiklusseadus teeserva joonitud jalgrattarajal sõita ükskõik kummas suunas? Saad sa palun viidata konkreetsele paragrahvile? See tundub mulle ülimalt jabur ja tõeliselt ohtlik. Mina sellist kohta ei leia.
Kus täpsemalt Tehnika tänaval on koht, mis üldistuse aluseks on? Minuteada on seal lihstalt mõlemas suunas tee ääres jalgrattarada.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Tuono

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tuono »

pets&kats, kas teil on ikka juhiload, kui on siis ilmselt sellest ajast, kui neid sai "lammaste" eest, loodan siiralt, et te mingi masinaga liikluses ei osale, edu LE õpingutel :bsmile:

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ei saa, juhul kui rattatee on sõidutee osa. Tohib sõita kummagit pidi vaid siis, kui rattatee on, kas eraldi või kõnnitee osa.
Sõiduteele joonitud rattatee on siiski sõidutee ja seal kehtivad vastavad reeglid.
Küll on aga üks erand ja see on selline:
"Vastava liikluskorraldusvahendi olemasolul võib jalgrattaga sõita ka ühissõidukirajal ning vastassuunas ühesuunalisel teel. "

Lugege seadust enne kui väntama kukute ja siis tulge absurdi puhuma. Jumala eest, kui kangema masina rooli minek, siis kindlasti läbige koolitus. Palun? Ma ei taha teid surnuks sõita :(

Aga mulle meeldib.

kalleu
Postitusi: 481
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Macintosh kirjutas:

Ilma vähimagi irooniata küsin, et kas tõepoolest lubab liiklusseadus teeserva joonitud jalgrattarajal sõita ükskõik kummas suunas? Saad sa palun viidata konkreetsele paragrahvile? See tundub mulle ülimalt jabur ja tõeliselt ohtlik. Mina sellist kohta ei leia.
Kus täpsemalt Tehnika tänaval on koht, mis üldistuse aluseks on? Minuteada on seal lihstalt mõlemas suunas tee ääres jalgrattarada.

AzA luges seaduse ette. Tehnika tn näite kohta juba ütlesin, et minu viga üldistamisel. Saage juba üle ükskord, et väljaspool Tallinnat on ka elu ja liiklus. Tartus on sellised jalgrattarajad nt. Veski ja Baeri tänaval. Näituse ja Veski ristile on spetsiaalselt STOP märgid pandud, et raudtee poolt piki Näitust tulevad autod peatuksid ja Veskist "vastassuunas" tuleva rattarajaga arvestaksid. Esimene kord oli omal ka "wtf" moment, et miks on stop märk kui vasakult paremale läheb ühesuunaline tee.
See teema sobib juba rohkem velo foorumisse.


triplekix
Postitusi: 851
Liitunud: 23 Mai 2005, 17:06
Tsikkel: Suzuki GSX-R 1000 K8 2008a.
Asukoht: Tallinn, WSK
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas triplekix »

Geniaalsuse tipp on muidugi Tehnika tänava ülekäiguadade "kitsendused".
Seal jalgrattaga sõites autoga kohakuti sattudes on küll nii, et tugevam võidab...

Ma usun, et Pets ja Korsten ajab rattaraja (mis on joonitud sõidutee äärde) ja rattatee ehk kergliiklustee (mis näiteks jookseb parralleelselt Paldiski mnt-ga) segamini.

Kui sa ikka kõike oskad, siis ei ole karta miskit.

Õigusabi.

Perekonnaõiguslike probleemide (elatise määramine, suhtluskorra määramine, elukoha määramine jms) puhul, saate abi siit:
http://www.puurits.ee
Hagide koostamine, konsultatsioonid, kohtus esindamine jms.

SiimM
Postitusi: 45
Liitunud: 16 Nov 2013, 14:37
Tsikkel: GS500e
Asukoht: Tallinn

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas SiimM »

Algul sõitsin tsikliga mööda tehnika rattateed. Kuid lõpetasin selle tegevuse, kuna autojuhid ei vaata peeglitesse.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

pets&kats kirjutas:
Macintosh kirjutas:

Ilma vähimagi irooniata küsin, et kas tõepoolest lubab liiklusseadus teeserva joonitud jalgrattarajal sõita ükskõik kummas suunas? Saad sa palun viidata konkreetsele paragrahvile? See tundub mulle ülimalt jabur ja tõeliselt ohtlik. Mina sellist kohta ei leia.
Kus täpsemalt Tehnika tänaval on koht, mis üldistuse aluseks on? Minuteada on seal lihstalt mõlemas suunas tee ääres jalgrattarada.

AzA luges seaduse ette. Tehnika tn näite kohta juba ütlesin, et minu viga üldistamisel. Saage juba üle ükskord, et väljaspool Tallinnat on ka elu ja liiklus. Tartus on sellised jalgrattarajad nt. Veski ja Baeri tänaval. Näituse ja Veski ristile on spetsiaalselt STOP märgid pandud, et raudtee poolt piki Näitust tulevad autod peatuksid ja Veskist "vastassuunas" tuleva rattarajaga arvestaksid. Esimene kord oli omal ka "wtf" moment, et miks on stop märk kui vasakult paremale läheb ühesuunaline tee.
See teema sobib juba rohkem velo foorumisse.

On ikka suur vahe, kas ühesuunalisele on tehtud vastasuunas sõitmist võimaldav jalrattarada või see et pärisuunalisel jalgrattarajal sebivad ratturid mõlemas suunas, nagu sa enne siin väitsid.

Kasutaja avatar

Piimanina
Postitusi: 128
Liitunud: 08 Sept 2008, 17:01
Tsikkel: Ducatisti
Asukoht: TLN
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Piimanina »

triplekix kirjutas:

Geniaalsuse tipp on muidugi Tehnika tänava ülekäiguadade "kitsendused".
Seal jalgrattaga sõites autoga kohakuti sattudes on küll nii, et tugevam võidab...

Ma usun, et Pets ja Korsten ajab rattaraja (mis on joonitud sõidutee äärde) ja rattatee ehk kergliiklustee (mis näiteks jookseb parralleelselt Paldiski mnt-ga) segamini.

OT.
Lisaks on need kõik ohutussaared vähemalt korra "sirgeks" sõidetud...

Kasutaja avatar

Säga
Postitusi: 914
Liitunud: 14 Juul 2005, 17:03
Tsikkel: HYBRID- POLTAA BENSAA JA KUMIA
Asukoht: Tallinn. Varese tn.
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Säga »

ma ei saa üldse aru sellest miks 1 realisele ja 2 suunalisele tänavale mingi nahhui saareke vahele teha. see on ikka geniaalsuse tipp :wack:

SYLB

Flatlander
Postitusi: 16
Liitunud: 27 Jaan 2013, 19:51
Tsikkel: GasGasFSR450, GasGas ec300

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Flatlander »

Ma arvan just on õige jalgratturid teele tuua, siis õpitakse arvestama. Alati pole võimalik eradi rattateed teha, kui rattas seal sõidab ega siis keegi üle ei sõida ja kui pole ,sõidad autoga kitsamas kohas üle ratta raja.
Mujal euroopas lähevad risti-rästi rattateed autoteedega.

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Flatlander kirjutas:

Ma arvan just on õige jalgratturid teele tuua, siis õpitakse arvestama. Alati pole võimalik eradi rattateed teha, kui rattas seal sõidab ega siis keegi üle ei sõida ja kui pole ,sõidad autoga kitsamas kohas üle ratta raja.
Mujal euroopas lähevad risti-rästi rattateed autoteedega.

Mina olen see mongol, kes sõidab veloga kõnniteedel. Mitteüks vägi ei kisu mind mingisuguse abitu jalgrattaga mitmetonniste rauakolakate vahele slaalomit laskma.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Hanna
Postitusi: 176
Liitunud: 21 Aug 2003, 15:31
Tsikkel: SuzukiMarauder/YamahaWildstar
Asukoht: Tallinn

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Hanna »

sinilind123 kirjutas:

Mitteüks vägi ei kisu mind mingisuguse abitu jalgrattaga mitmetonniste rauakolakate vahele slaalomit laskma.

Nõus! Mind ka mitte...

Life is like a dick. When it get's hard, fuck it!

madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas madmax »

Säga kirjutas:

ma ei saa üldse aru sellest miks 1 realisele ja 2 suunalisele tänavale mingi nahhui saareke vahele teha. see on ikka geniaalsuse tipp :wack:

tule sõida münda aega soomes, siis näed et aint geniaalsuse tipp ongi kogu see liikluskorraldus. ohutussaared on ka sellisel kahesuunalisel tänaval, kuhu kaks normaalses mõõdus sõidukit kõrvuti ei mahu. valgusfooridest rääkimata, vasak nool on roheline, otse on roheline, aga parempööre on punane.... vat see on geni(t)aalsus :wack:

allways mad!
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

pets&kats kirjutas:

AzA luges seaduse ette. Tehnika tn näite kohta juba ütlesin, et minu viga üldistamisel. Saage juba üle ükskord, et väljaspool Tallinnat on ka elu ja liiklus. Tartus on sellised jalgrattarajad nt. Veski ja Baeri tänaval. Näituse ja Veski ristile on spetsiaalselt STOP märgid pandud, et raudtee poolt piki Näitust tulevad autod peatuksid ja Veskist "vastassuunas" tuleva rattarajaga arvestaksid. Esimene kord oli omal ka "wtf" moment, et miks on stop märk kui vasakult paremale läheb ühesuunaline tee.
See teema sobib juba rohkem velo foorumisse.

Veski (Näituse-Kuperjanovi lõigus) ja Baeri tänavatega on sedasi, et need ei ole ühesuunalised tänavad vaid on ebasümmeetriliste sõiduradadega kahesuunalised tänavad. "Vastassuunas" tohib sõita ainult jalgrattaga.


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tarts »

madmax kirjutas:

... valgusfooridest rääkimata, vasak nool on roheline, otse on roheline, aga parempööre on punane.... vat see on geni(t)aalsus :wack:

Kui ma su jutust õigesti aru sain, siis kirjeldad sa kolme sektsiooniga foori (eraldi tuled vasakule, otse ja paremale). Sellisel juhul on kõik loogiline. Kui vasakule ja otse on roheline ja paremale punane, siis järelikult on sul vasakule ja otse sõiduõigus kuid paremale on punane näiteks see tõttu, et seda teed ületavatele jalakäijatele on roheline. Alati ei pruugi see olla jalakäijate pärast. Igas kohas ju eri olukorrad. Sellist vigurit kasutatakse EL-is tegelikult päris palju. Eestis olen kolmesektsioonilist ja nooltega foori senini silmanud vaid Narvas.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

triplekix kirjutas:

Geniaalsuse tipp on muidugi Tehnika tänava ülekäiguadade "kitsendused".
Seal jalgrattaga sõites autoga kohakuti sattudes on küll nii, et tugevam võidab...

Ma usun, et Pets ja Korsten ajab rattaraja (mis on joonitud sõidutee äärde) ja rattatee ehk kergliiklustee (mis näiteks jookseb parralleelselt Paldiski mnt-ga) segamini.

Tehnika tänaval on nendes kohtades eesõigus jalgrattal.See on nii ka liiklusseaduses(paremal olijal on eesõigus).Vaatasin mingit uudiste saadet ,kui seda tänavat avati ja seal öeldi see ka otse välja ning see on taotluslik,et jalgrattal oleks eesõigus.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tarts »

XL1000 kirjutas:

Tehnika tänaval on nendes kohtades eesõigus jalgrattal.See on nii ka liiklusseaduses(paremal olijal on eesõigus).Vaatasin mingit uudiste saadet ,kui seda tänavat avati ja seal öeldi see ka otse välja ning see on taotluslik,et jalgrattal oleks eesõigus.

Minu jaoks on see arusaamatu.

LS tunneb vaid kahte punast värvi teemärgist. Üks on kiirusepiirang (40 cm paksune ühekordne pidev joon) ja õueala (kaks 40 cm paksust paralleelset pidevat joont). Seega pole Tehnina tänava punastel asfaldilaikudel õiguslikku tähendust.

LS ütleb, et sõidurada on sõidutee pikkiriba mille laius on küllaldane autode liiklemiseks ühes reas (see sõnastus on praktiliselt sõnasõnalt üle toodud 1968 aasta Viini konventsioonist). Mil moel on saanud Tehnika tänavale sõidurada mis on kitsam autost? Tallinnal peaks teeomanikuna olema kohustus tagada tee vastavus normidele.

Kogumis jätab mulje, et Tallinna LV on taaskord soovinud parimat kuid välja on kukkunud nagu Läti parlamendis.

Minu väljaütlemine ei tähenda, et jalgrattureid võiks seal süümepiinadeta laiaks litsuda. Kindlasti kannatab olla vastastikku lugupidav, seda enam, et printsiibis vastutab autojuht alati. Isegi kui ta on justkui täitnud kõik LS nõudeid. Kuid LS ei anna seal jalgratturile eesõigust. Ja on vastutustundetu meedias rääkida sellest et seal on jalgratturil eesõigus. Suur osa jalgrattureid ei ole autojuhid ning ei tea LS nõuetest vähimatki. (Nii nagu ka suur osa autojuhte). Ja sisestada jalgratturitele eesõiguse teavet olukorras kus neil seda ei ole, paneb jalgrattureid liikluses vääralt käituma ning selline tõlgendamine pigem suunab neid auto rataste alla selmet neid kaitsta.

P.S. meedias rääkimise all ei pidanud ma silmas XL1000 öeldut vaid seda linna tegemisi kajastanud telesaadet.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”