Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

M.T. kirjutas:
jaan mmc kirjutas:

Kaadriga, kes ei suuda sõidukit ja selle kasutajaid tuvastada, muidu, kui tagaajades, on ka üpris lootusetu midagi arutada.

Lihtsalt huvist küsin - kui tegemist oleks olnud vargaga, kes rotti pannud just sinu ratta ja sa veel ei tea vargusest ning seetõttu ei tea ka politsei. Ehk selle andmebaasi ja teadmisega, et sina oled ratta omanik, poleks muud teha kui sulle teatada, et nad nägid su ratast kimamas kuid midagi ette ei võtnud. Sest arvasid, et lenksus sina ja nad teavad kuhu hiljem trahv saata. Kas sa räägiks sama juttu ja oleksid happy nende mittemidagi tegemise üle või arvsksid natuke teisiti siis?
Huvist lihtsalt küsin?

Siis nutavad sellised jaanisugused nii, et terve internet on seda hala täis.




Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Loodame, et vaidlemised vaieldud ja kõik oleme omavahel ära leppinud :wink:

Täna oli ilus ilm ja PALJU tsikliste! Tervitan kõiki kes tervitasid! :bsmile:

Lepime nüüd kokku, et sügisel kui tibusid loeme on kõik tibud ilusti alles ja valmis 2019a. hooajaks.


jaan mmc

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

M.T. kirjutas:
jaan mmc kirjutas:

Kaadriga, kes ei suuda sõidukit ja selle kasutajaid tuvastada, muidu, kui tagaajades, on ka üpris lootusetu midagi arutada.

Lihtsalt huvist küsin - kui tegemist oleks olnud vargaga, kes rotti pannud just sinu ratta ja sa veel ei tea vargusest ning seetõttu ei tea ka politsei. Ehk selle andmebaasi ja teadmisega, et sina oled ratta omanik, poleks muud teha kui sulle teatada, et nad nägid su ratast kimamas kuid midagi ette ei võtnud. Sest arvasid, et lenksus sina ja nad teavad kuhu hiljem trahv saata. Kas sa räägiks sama juttu ja oleksid happy nende mittemidagi tegemise üle või arvsksid natuke teisiti siis?
Huvist lihtsalt küsin?

Kui sa ei lugenud, siis minu kriitika oli just politsei ükskõiksuse kohta, varavastastes kuritegudes. Nii siis, neilt sa mingit abi 99% ei saa. On kahjuks olnud paar kokkupuudet, millest ühe 15 a. tagusel juhul oli politseist niipalju abi, et kuulasid mure ära ja andsid dabroo, aimatavat varast ise külastada ja küsitleda. Seda sai ka tehtud ja ese õnnega pooleks, sealt ka kätte saadud.
Kui sellises õigusruumis elada ja näha, kuidas politsei täna, üldse ei liiguta ja pigem kurjategijate poolele asub, siis on asjad kurjasti.
Eelnevale ja tutvusringkonnast teadaolevate varavastaste kuridegudele , mis kõik on lahendamata, toetudes, pole mingit põhjust, taluda liikleja või linnakodanikuna, peastpõrunud tagaajamisi. Ja kui, siis paremal juhul saavutatakse risuks sõitmine või sõelapõhjaks laskmine, nagu hiljuti Pärnust virutatud usa auto või üks varasem BMW juhtumeist nähtub. Sellist debiiloperatiivsust, kus mõttetute tagaajamiste käigus inimesed ülekäiguradadel hukkuvad, pole vaja.

AzA rääkis siin midagi paarimehe hoidmisest, ka see ülekäigu rajal hukkunu oli kellegi paarimees, poeg jne. Nii, et kui mõni sealt sinivalgest seltskonnast operatiivselt kihutama hakkab, arvates et MEIE JU VÕIME siis, pööra oma toru, sinnapoole. Te ise olete reaalsed rullnokad ja oht.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Eksid, mina pole selles mundris, pole ka kunagi olnud ja ei saa kunagi olema. Küll aga ma tunnen mingil määral süsteemi. Tean, et liiklus, varavastased, majandus, krimka, jne. jne on absoluutselt eri osakonnad. Samuti tean ma seda, et sinised lähtuvad seadusest, isetegevus on seal pea lubamatu. Ma tean, miks siseministeerium mingeid käske annab.

Oh kindlasti, Laiksoo oli kellegi poeg, samuti mu naabritest jalgrattur paari kasti sõitnud 150kmh vend ... siinsamas pärnus muide. Tea, kas neil 3-l tüübil oli sugulasi, kes kuskil kilingi-nõmmes 200kmh lenduri poolt igaveseks kustutati?
Jääb üle vaid oletada kui palju mu naabritest elavad tänu sellele, et ogarad on maha võetud.
Pole kunagi kuulnud, et tagaajamise käigus keegi kõrvaline oleks kasti läinud.

Samuti tean ma, et risuks sõidetud usa auto leiti risuks sõidetuna, keegi neid taga ei ajanud.

Mina ei lähtu emotsioonidest, kuigi ka minu deltat ei leidnud politsei kunagi üles, ma lähtun lihtlabastest faktidest.
Nendin jätkuvalt edasi, et selline maha võtmine ei ole tore, aga midagi paremat ka pole.

Neljandat korda ... lahendus?

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

AzA kirjutas:

...
Pole kunagi kuulnud, et tagaajamise käigus keegi kõrvaline oleks kasti läinud.

...

Kunagi ammu, Tallinnas aeti vist Scorpat taga ja see pani surnuaiast tulnud penskarid tagasi surnuaeda....

Aga selles mõttes, et igasuguseid hilisemaid jamasid vältida, tuleks tagaajamine KOHE ja konkreetselt lõpetada, et peale idioodi rohkem ohvreid ei oleks (crash)

Viimati muutis yeekim, 15 Apr 2018, 14:04, muudetud 1 kord kokku.

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ilmselt on 90mnendate arhiivides palju valgust kartvat materjali, tänapäevast ilmselt ka, kuigi aina vähem suudetakse kinni mätsida. Eriti taolist avalikku tagaajamist.

Minu arvates süüdistada siniseid selles, et nad mürske maha võtavad on vale, süüdistama peaks ühiskonda, sealhulgas mind, eelnevast postitusest lähtuvalt yeekimit ning ilmselgelt suuremat osa ratturitest ... pluss enamikke mitteratturitest.
Sinised täidavad meie nõudmisi nii hästi halvasti kui nad oskavad.

Vaatamata asjaolule, et sinised ei ole suutelised tagama minu ohutust öösel lakkutäis peaga Kopli kandi baarides kakerdades, leian, et on hea põhjus talumaks peastpõrunud tagaaetavate mahavõtmisi.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Aga mind huvitab ikkagi see, et miks siniseid ei karistata oma vigade eest ? Kas nad on tavakodanikust kuidagi kõrgemal või mingid üli-inimesed ? :D

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

RasmusL kirjutas:

Aga mind huvitab ikkagi see, et miks siniseid ei karistata oma vigade eest ? Kas nad on tavakodanikust kuidagi kõrgemal või mingid üli-inimesed ? :D

Oi, siin Sa eksid!
Nende siseosakond töötab täistuuridel ja otsib intensiivselt "sisevaenlast"- pisikene rikkumine ja...

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

RasmusL kirjutas:

Aga mind huvitab ikkagi see, et miks siniseid ei karistata oma vigade eest ? Kas nad on tavakodanikust kuidagi kõrgemal või mingid üli-inimesed ? :D

Kirjuta korra guuglisse "politseinik sai karistada"

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Pluss enamik neist karistustest ei jõua üldse avalikkuseni, sest muidu tekivad igal purjus nagamannil kohe ideed, et protsessiks ja kaebaks, äkki näkkab ja saab politseinikule ka mingi jama kaela tõmmata. Reaalselt asi pigem ongi selles, et politseinikud pole üli-inimesed, vaid adrenaliin kikib sisse ja kuskil pimedas agulis sinises sähvivas valguses vastu võetud otsused ei pruugi alati 100% optimaalsed olla. Hilisem vigade eest liistule tõmbamine aga toimub puhtas ja soojas kabinetis, päevavalguslampide säras...

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Spoiler
yeekim kirjutas:
RasmusL kirjutas:

Aga mind huvitab ikkagi see, et miks siniseid ei karistata oma vigade eest ? Kas nad on tavakodanikust kuidagi kõrgemal või mingid üli-inimesed ? :D

Oi, siin Sa eksid!
Nende siseosakond töötab täistuuridel ja otsib intensiivselt "sisevaenlast"- pisikene rikkumine ja...

Ok no siis jääb üle loota et nii ka on. Muidu on seal vormi all küll väga lihtne hakata ennast jumalaks pidama.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Spoiler
RasmusL kirjutas:
yeekim kirjutas:
RasmusL kirjutas:

Aga mind huvitab ikkagi see, et miks siniseid ei karistata oma vigade eest ? Kas nad on tavakodanikust kuidagi kõrgemal või mingid üli-inimesed ? :D

Oi, siin Sa eksid!
Nende siseosakond töötab täistuuridel ja otsib intensiivselt "sisevaenlast"- pisikene rikkumine ja...

Ok no siis jääb üle loota et nii ka on. Muidu on seal vormi all küll väga lihtne hakata ennast jumalaks pidama.

Vaadates enda ümber ja lugedes, tundub, et ilma vormita on see veel kiirem juhtuma...

Saadetud kettaga lauatelefonist!


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

vaata yeekim, vormita võib see ju juhtuda...kiiresti või mitte nii kiiresti aga rasmusL rääkis karistamisest ja karistamatusest. sel ei ole seost enese jumalaks pidamise või jumalaks saamisega. sel on seos, keda ja kuidas selle jumala ameti eest karistatakse ning mil määral. minul pole infot kuivõrd seda täpselt tehakse, nii et ma ei hakkagi üldse midagi oletama. küll aga on näha, et ega karistused vist teab mis tõsiseltvõetavad ei ole...sest politseis tehakse lollusi ikka üsna igapäevaselt edasi. ja need on vaid asjad, mis jõuavad konkreetselt meediasse ning saavad kajastust. nagu näiteks see vilkuritega ja üle ristmike kihutades vangi kainerisse viimine tartus. no tule taevas appi kui lolle vabandusi annab välja mõelda :D :D

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Oh neid juhte pole raske leida, lihtsalt keegi pole väga viitsinud, suht kasutu informatsioon.
Pigem on kinnimätsimisi keerukas harutada, aga sisekontroll paneb tõsi täistuuridel juba oma dekaadi kaks.
Esimene ülemäärase jõu eest saanu meenub muidugi kodulinnast, pole aastatki kui nätaka sai.
https://www.postimees.ee/4163395/polits ... asutamises

Igatsorti leebemad lekitamised jms.
https://www.ohtuleht.ee/198271/politsei ... -valeinfot
https://www.postimees.ee/3152965/alice- ... usega-nous

Minu õiglustunne ütleb, et minu vara jäätükkidega loopinule jalaga perse anda on täitsa okei, kui mu poiss seda teeks oleks selline väike klohm litsimusi. Aga nagu will mainis, kuskil on piirid, võimu ei tohi lasta pähe hakata. Sellega tegeletakse nagu artiklist näha on.
Teisalt kui pärakad kellegi auto virutavad, siis kaeveldakse, et kallistusi saavad.
Nokk kinni, saba lahti.

Ja lingike klassikat ka :) Ei saa öelda, et olukorda rahulikult lahendada ei püütud.

Ilmselt leebemad juhud lõppevad nii:
Näe valge paber on siin, kirjuta valmis ja ära kunagi süsteemi nina pista või siis läheme keerukamat teed.
Pingo-pongo, pani poksikoti pihta pärast ilmselt ei viitsita makulatuuri toota ja aega ning raha raisata. Tood stufi tagasi ja nägemist.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

jaan mmc kirjutas:

Kui sa ei lugenud, siis minu kriitika oli just politsei ükskõiksuse kohta, varavastastes kuritegudes. Nii siis, neilt sa mingit abi 99% ei saa. On kahjuks olnud paar kokkupuudet, millest ühe 15 a. tagusel juhul oli politseist niipalju abi, et kuulasid mure ära ja andsid dabroo, aimatavat varast ise külastada ja küsitleda. Seda sai ka tehtud ja ese õnnega pooleks, sealt ka kätte saadud.
Kui sellises õigusruumis elada ja näha, kuidas politsei täna, üldse ei liiguta ja pigem kurjategijate poolele asub, siis on asjad kurjasti.

Lugesin küll. Kuigi arusaamatuks jääb miks sa liikluspolitseid loobid selle poriga, mis peaks teisele osakonnale kuuluma. Nagu eespool keegi näite tõi juba, siis see et ühe ettevõtte santehnikud on objektil pasa maha pannud, ei tähenda automaatselt et elektrikud oma tööd hästi ei tee. Loomulikult ühe osakonna halb maine rikub kogu ettevõtte või organisatsiooni mainet ja kujundab eelarvamusi. Eks musti lambaid jagu kõikjale, ka politseisse. Aga püüdkem siiski objektiivsed olla. Ka meie ehk ratturite hulgas on igasugu troppe, kas me siis oleme kõik automaatselt tropid? Ei ole, kuid kui mõni meist on jälle mainekujundusega tegelenud, siis Delfi kommentaaride järgi on kõik tsiklistid sellised.
Kuna sa siin oled pettunud politsei suhtumisse varavastase kuriteo osas, siis ongi ju see mida ma väitsin. Oleks rott olnud parajasti sinult tuuri pandud rattaga Läti suunas kimamas ning politsei oleks tal minna lasknud, oleks su :-||| jälle täistuuridel käinud.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

AzA kirjutas:

Neljandat korda ... lahendus?

Kas ma pean ilmtingimata omleti maitse kritiseerimiseks muneda oskama? :roll:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

kalleu
Postitusi: 477
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Macintosh kirjutas:

...
Kas ma pean ilmtingimata omleti maitse kritiseerimiseks muneda oskama? :roll:

Munema ei pea aga enne maitse kritiseerimist võiks ise esmalt mõne omleti valmis teha ja seda maitsta. Siis saad paremini aru miks nii ja mitte naa. Ja oskad teinekord üldise kirumise asemel teadlikult soovitada, miks soola asemel võiks nt. tera pipart lisada. :bsmile:

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Muneda pole vaja, aga rohkema kui ühe omletiga võiks ikka kursis olla. Nimelt kritiseerijad panevad rõõmsalt kirja, nagu kalleu viitas ... soola vähe, veidi palju praetud, vorsti mekki pole tunda jne.
Mulle ei meeldi, pask ... oskab iga lapakas iga asja kohta lausuda, see pole kriitika, vaid lihtsalt kirumine.

Küsin siis lihtsamalt .... mida tegi politsei kehvasti?
Tõsi, pädevat lahendust on taolisele probleemile vast palju oodata, kuigi ka üleval olevale küsimusele pädeva vastuse andmine on iseenesest lahendus.

Kas sa Mac väidad tõsiselt, et peatumis märguannet eiravad ratturid peaks lihtsalt minna laskma?
Tegelt ka?

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

AzA kirjutas:

Muneda pole vaja, aga rohkema kui ühe omletiga võiks ikka kursis olla. Nimelt kritiseerijad panevad rõõmsalt kirja, nagu kalleu viitas ... soola vähe, veidi palju praetud, vorsti mekki pole tunda jne.
Mulle ei meeldi, pask ... oskab iga lapakas iga asja kohta lausuda, see pole kriitika, vaid lihtsalt kirumine.

Küsin siis lihtsama asja .... Mida tegi politsei valesti?
Tõsi, pädevat lahendust on taolisele probleemile vast palju oodata.

Hoiatus: alljärgnev võib nõuda võimet tajuda irooniat ja võrdlust läbi hüperbooli.

Ütlen kohe ausalt ära, et ei oska muneda aga tean soovitada, et pipra kogus antud roas võiks väiksem olla - maitse tuleb paremini esile.

Vastates küsimusele: kujundab kokkupõrketrendi mootorratastega (tahaks öelda, et "otsasõidutrendi mootorratastele" aga siis tulevad kohe kõik tähenärijaist väikesed vihased tüdrukud osundama. seda pole vaja, pole teema).

Inimlikult saan ma politseist aru: istud sina, ühiskonna valevkoer, sisuliselt superman, seal teeveeres ja vahid neid kuradi lollakaid kiiruseületajaid, lubadeta või kindlustuseta sõitjaid, või jumal hoidku mõni on suisa paar nädalat ülevaatuseta ringi kärutanud. Aeg-ajalt tuleb isegi selliseid ette kellel load nädal tagasi aegunud ja pole vaevunud isegi kontrollima. Ühesõnaga ühiskonna põhjakiht. Kurjategijad, aga sellised igavad, väikese kaliibriga. Vahid nende lube, kuulad nõmedaid vabandusi, mõtled, et haige töö, s**t ilm ning väike palk ja korraga ... hoplaa, taeva kingitus idika näol, kes kinni ei pidanud. Lükkad vilkurid sisse ja vajutad gaasi: päeva naelaks kujuneb ajujaht hirmunud elukale. Elus peab ikka värvi ka olema! See, et selle käigus kiirused suureks läheva ja lõpuks natuke kurjategijat rammida saab kuulub ametikirjelduse sisse. Sellest kõigest saan ma inimlikult aru.

Kui omlett kõrvale jätta siis olen endiselt seda meelt, et peab eksisteerima paremaid lahendusi kui mootorratturite rammimine. Miks see rammimine mulle ei sobi võid lugeda varasemast. Kui sa nüüd järjekindlalt väidad, et rammimine on just see parim lähenemisviis ja minu esitatud seisukoht on idiootne siis tegelikult on kas sinu oma ajuvaba. Sa nõuad ilmselgelt liiga vähe. Tagaajamist ja rammimist pole vaja. Mõtettu. Selle asemel võiks mootorratturi (või suvalise liikleja) pärast korralduse täitmata jätmist lihstat maha lasta. Liikluskahju pea olematu, isikukahju riskid madalad ja kuul ei maksa midagi ning ohtu seatakse palju väiksem hulk liiklejaid. Vot see oleks lahendus, kas pole? :-|||

Kas sa Mac väidad tõsiselt, et peatumis märguannet eiravad ratturid peaks lihtsalt minna laskma? Tegelt ka?

Hmm, et suisa selline oligi minu mõte? ... karistuseta minema lasta? ... no mis sa sa kostad!
Selle ettepaneku teen siinkohal küll, et palun ärme lähe demagoogiasse. Usu mind, kui ütlen, (heatahtlikult) et sa oled selles kategoorias oma kaaluklassist jube kõvasti väljas. :bsmile:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas simp »

Ma endaarust ütlesin suht konkreetse piiri ja lahenduse, mida sellises olukorras kasutada tuleks.

Peatamissund peaks piirduma sarnaste kahjudega, nagu on võimalik rikkujale määrata antud rikkumise eest kohtus.
Tagaajamine peaks kestma seni, kuni rikkuja on peatatud kirjeldatud piiridesse jäävate kahjude raames, kuni rikkuja 'pääseb' või oht ümbritsevale muutub suuremaks kui asi 'väärt' on.

On neid varem pääsenud, osa pääsevad ka täna. Anarhiat pole.
Halvemal juhul saab pääseja natuke kergema karistuse, kuna ei suudeta ära tõestada, et sõidukit juhtis omanik. (omanik saab trahvi, kuna ei teadnud kes juhtis)
Paremal juhul saab pääseja maksimaalse trahvi, st suudetakse ära tõestada, et sõidukit juhtis omanik.

Olukorras, kus patrullil on võimalus rikkujale suurem 'karistus' tekitada kui rikkumise eest määrata saab, tekib tõsine oht võimu kuritarvitamiseks.

Viimati muutis simp, 16 Apr 2018, 00:05, muudetud 1 kord kokku.

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Prets »

Sõitvat mootorratturit proovida maha lasta on küll kümme korda hullem lollus. Esiteks pead olema pigem arvutimängude valdkonda kuuluva täpsusega, et üldse kiiresti liikuva mootorratta poolegi lasta. Tabamise tõenäosus on 0,00001%. Palju suurem on tabada kedagi süütut kõrvalseisjat või tema vara.

Kui kuidagi "ohutult" maha võtta, siis naelad oleks vist ainus variant, aga seegi eeldab, et seni oleks tagaajamine kuni saab teise patrulli ette paigutatud. Naelu siiski peaks Eesti Politsei oskama kasutada, arvestades, et selle stiilinäide ka rahvusvahelisse meediasse jõudis.

(togi)
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas simp »

Üks võimalik lahendus rikkuja väiksema kahjuga peatamiseks:

https://www.theengineer.co.uk/issues/oc ... -from-50m/

Töötab ainult pritsega masinate puhul

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Macintosh kirjutas:

Hmm, et suisa selline oligi minu mõte? ... karistuseta minema lasta? ... no mis sa sa kostad!
Selle ettepaneku teen siinkohal küll, et palun ärme lähe demagoogiasse. Usu mind, kui ütlen, (heatahtlikult) et sa oled selles kategoorias oma kaaluklassist jube kõvasti väljas. :bsmile:

Argument, et lähme pärast koju järgi tehti sul siin täiesti tümaks. Midagi targemat sa kirja panna ei suutnud.
Ongi kogu heatahtlikkus, demagoogia ja muu iroonia :)
Enivei pole mõtet ilmselt jahuda, reaalsed argumendid ei päde, sest oled otsustanud, et mahavõtt on paha paha .... isegi kui see korraldatakse niivõrd sujuvalt nagu antud juhul tehtud oli.
Nukker.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

simp kirjutas:

Paremal juhul saab pääseja maksimaalse trahvi, st suudetakse ära tõestada, et sõidukit juhtis omanik.

Olukorras, kus patrullil on võimalus rikkujale suurem 'karistus' tekitada kui rikkumise eest määrata saab, tekib tõsine oht võimu kuritarvitamiseks.

Siis peab patrullid hiromantideks õpetama. Neid juhte, kus peatumis eirajal hoopis rohkem südamekesel kui konkreetselt märguandmise põhjus on palju, suisa väga palju. Nende seas muide mitte just hiljuti varavastaste kuritegude poolt tagaotsitav, sekka viskab mõne kilo heroiiniga ringi tuiskajaid ja ebakainetki rahvast.
Isegi antud juhul lisaks juhtimisõiguseta sõit.
Võimu kuritarvitamise kohitsemiseks kohitseda ära korrakaitse? Mnjah, kah muidugi võimalus.
Igaks juhuks võiks neil relvad, erivahendid jms ka ära võtta, äkki kuritarvitavad.
Sellisel tegevusel on muide huvitav psühholoogiline aspekt, mida kergemini objekt pääseb, seda lihtsamini tarvitatakse võimu.
Relva naljalt sinine näppu ei haara, kumminui ja tazer lendab palju kergemini välja. Raudu pekstakse peale asja eest teist taga palju tihedamini kui kedagi kasti sõidetakse. Viimaseid juhte muide pole. Esimese korrani muidugi.

Üldiselt taandub asi lihtlabaselt ikkagi selleni, et kas peatumismärguande eiraja lasta minema või võimalusel parimal moel maha võtta, vahet pole, kas tegu ratturi või autoga. Siili peale võib samamoodi võpseris oma elunatukese lõpetada. See, et minema pääseb majade vahele ei ole hetkel üldse oluline.
Ehk siis lasta minema või maha võtta, muu on irrelevantne :-|||

Aga mulle meeldib.

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Prets kirjutas:

SKui kuidagi "ohutult" maha võtta, siis naelad oleks vist ainus variant, aga seegi eeldab, et seni oleks tagaajamine kuni saab teise patrulli ette paigutatud. Naelu siiski peaks Eesti Politsei oskama kasutada, arvestades, et selle stiilinäide ka rahvusvahelisse meediasse jõudis.

Tegelt ka , palun unustage siilijutt ära (ma saan aru küll, et suurõppus SIIL tulemas ja see pakitseb mõnel), aga kaherattaline lõpetab väääga halvasti, kui siilist üle lendab. Olete reaalselt mõnd peatamiseks mõeldud siili lähemalt näinud ja/või teate, mis juhtub sellest suure(ma) kiirusega üle sõites? Kui ei ole, siis palun mitte pakkuda siili tsikli peatamiseks.
Sisuliselt supermanid-ühiskonna valvekoerad ei ole kasutanud (ja ei hakkagi kasutama) muideks siili tsikli peatamiseks.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas:

Inimlikult saan ma politseist aru: istud sina, ühiskonna valevkoer, sisuliselt superman, seal teeveeres ja vahid neid kuradi lollakaid kiiruseületajaid, lubadeta või kindlustuseta sõitjaid, või jumal hoidku mõni on suisa paar nädalat ülevaatuseta ringi kärutanud. Aeg-ajalt tuleb isegi selliseid ette kellel load nädal tagasi aegunud ja pole vaevunud isegi kontrollima. Ühesõnaga ühiskonna põhjakiht. Kurjategijad, aga sellised igavad, väikese kaliibriga. Vahid nende lube, kuulad nõmedaid vabandusi, mõtled, et haige töö, s**t ilm ning väike palk ja korraga ... hoplaa, taeva kingitus idika näol, kes kinni ei pidanud. Lükkad vilkurid sisse ja vajutad gaasi: päeva naelaks kujuneb ajujaht hirmunud elukale. Elus peab ikka värvi ka olema! See, et selle käigus kiirused suureks läheva ja lõpuks natuke kurjategijat rammida saab kuulub ametikirjelduse sisse. Sellest kõigest saan ma inimlikult aru.

Mäkk, tunnista nüüd ausalt üles, kas see su eelmise juhtumi korral kasutataud sõnastus oli ikka "arusaamatus" või ikka mõtlesidki nii?

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Mille pärast te siin üksteise kõri kallal olete?Ilmselgelt ei loe seda auru ei politsei ega see eest ärasõitnu.Tahate üksteist tundma õppidda?Siin käib ilmselt suurem möll kui delfi kommentaariumis.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

Aga üldiselt arvan, et tasub natuke sallivam olla üksteise suhtes. Isegi kui keegi on peast veidi lihtne(ma ei väida, et on), siis seda enam peaks püüdma mõista ja aidata.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Krl kirjutas:

Aga üldiselt arvan, et tasub natuke sallivam olla üksteise suhtes. Isegi kui keegi on peast veidi lihtne(ma ei väida, et on), siis seda enam peaks püüdma mõista ja aidata.

Ainult üks error, kui liiga palju sallida ... kiputakse haiget saama :(

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Omleti näide oli suht hea, kuid mitte keegi ei mõistnud seda.
Pika ninga jäänud sinine on parem kui surnud või invaliidistunud rattur. (vahet pole olid tal load või polnud) thats it! Vaielege vastu kui tahate.

Argument, et mis ma siis tegema pean??? No kui ei saa tehtud, siis tuleb lihtsalt tegemata jätta ja ongi kõik.

Vahet pole. Üsna lähedal on aeg, kus liikuritel on peal gps, mis on ühenduses sinu pangakontoga ning killswitch, mis ilmub sinumundri ekraanile teatud raadiuses.
Seega AzA mõte, et lööme pätipoisi avalikult risti ning paneme põlema, siis saame ise pikemalt hullata mu arust nagunii pikalt ei toimi. St ma saan AzA mõttest väga hästi aru.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”