Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas morse »

reimps kirjutas:
Allan_Merik??la kirjutas:

Seda elu kaotust oleks olnud võimalik seal ära hoida - ta polnud toime pannud tegelikult mitte ühtegi seaduserikkumist, ta polnud kedagi rünnanud ega isegi ilmutanud selleks mingit tahet jne. Järelikult toimus infotöötlemine puudulikult ja võimalik, et just seetõttu oli ka reaktsioon vale.

Täitsa mööda - rünnak toimus, ainult korraldusi andnud politseiniku suhtes, mille peale pidi sekundi murdosa jooksul paarimees reageerima. Ja reageeris adekvaatselt, ohtu neutraliseerides.
Juhtimiskeskus võib seda infot analüüsida ja edastada ka reageerivale patrullile, aga sündmuspaika jõudes võib (ja reeglina ka selgub) alati tegelik olukord, seega on patrullidel reageerimisesk ning kohanemiseks suht napilt aega. Loomulikult oleks võinud seal asja ka rääkimisega lahendamist proovida, aga no näed, ei läinud nii. Misiganes põhjus(t)el, kas siis väidetava liigse jõu kasutamise, liiga järskude korralduste andmise, vähese kogemuse või hullukese keeleoskuse puudulikkus jms jms tõttu.
Pragmaatiliselt võttes - vähemalt säästeti maksumaksja rahakotist natuke raha, sest sundravi ja/või kinniminek oleks kindel olnud. See-eest kulutati umbes 10.- laskemoona näol. (See lõik on ses suhtes tundlikumatele muidugi räige, aga saab ka nii vaadata asja.). Võideti aga terve kasulik õppetund nii noaga vehkimise planeerijate, juhtimiskeskuse anaüütikute parendamise kui rünnet tõrjuvate politseinike mõttes.

Ma pole kogu seda kukepoksi siin kahes teemas läbi lugenud. Aga Vabaka juhtumi ajal olin juhuslikult asjale ülilähedal (reaalselt varjusin posti taha, kui laskma hakati). Sellest mehest on südamest kahju. Olen nõus, et politseinikud andsid väga järske ja üheülbalisi käsklusi. Aga mõelge, kui olukord oleks teine olnud. Kui politseinikud oleks kuidagi ülileebed olnud ja see õnnetu noormees oleks reaalselt kedagi pussitanud. Mind? Või neid lasteaia lapsi, kes hetk peale tulistamist Harju tänava poolt platsile astusid (suunasin nad kiirelt teisele poole).

Kui nüüd konkreetset ohuolukorda kirjeldada, siis seal polnud mitte midagi teha. Kutt oli politseinikele väga lähedal ja jooksis otsustavalt noad ees nende poole. Tõsi - enne juhtunut oli ta väga rahulik - rahvamustriga kampsun seljas kõndis minust paari meetri kauguselt mööda, ma arvasin, et hakkab mingit etteastet korraldama väljakul - ei tundunud ohtlik. Aga minut hiljem oli olukord juba hoopis teine ja veelkord - mina ei näe, et sellel hetkel politseinikud suurt teisiti oleks saanud käituda. (Tazerid oleks teema muidugi - ja on ka peale juhtunut).

Laskemoona VS ravi hind ei ole lihtsalt kohane. Jutt pole tundlikusest. Proovi näiteks nii mõelda, et su vend (ütleme, et sul on vend) jääks haigeks...



Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Siit küll kipub järgmine emotsionaalne joorup välja kasvama.
Ise ma pigem arvan, et kui nugadega sõge sinu suunas jookseb siis see oli siniste poolt suht õige käitumine.
Mis mul aga peast läbi käis tookordset uudist lugedes oli see, et aga kui see kuul oleks mööda läinud? Morse loost lasteaia pägalikud veel sinna mõttekäiku lisada.
Jaa oleks on sama, mis poleks. Lihtsalt see surmava jõu kasutamine relva või rammimisega on see piir nii terava servaga, kus kõik lõppeb hästi või totaalse jamaga võimalus on 50/50
Mainitud tazerid ei ole ka hirmus hea lahendus. USA´s, kus need korravalvuritel kasutusel on, on neist saanud ägedad mänguasjad, st neid võetakse 100x hõlpsamalt taskust välja ning iga vähegi sõnakam tegelane saab siniste naeru saatel põrandal vänderdades pyxikusta.

Ma ei otsigi sellele teemale lahendust või ei räägi, et sinised oleks valesti teinud.

Viimati muutis Madlobster, 24 Apr 2018, 16:05, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 302
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas zombi »

JAWAmees kirjutas:

Lihtne oled w?

Näide: hääletad tee ääres, peatub auto(mootorratas, veok) ja juht võtab su peale. Mingi aeg haagib sappa politsei- selgub, et juht on ohtlik kurjategija. Politseinikud omavahel:

  • Pets, tal mingi inimene veel autos.
  • Pohhui, laseme auklikuks. Reisija tervis on juhi vastutada. Oma süü, et autosse ronis, teadis ju KINDLASTI et tegu on pätiga.

P.S. Inimesed, kes ei saa tsikliga autost mööda sõidetud võiksid üleüldse buduaari foorumisse üle kolida.

J.

Järelikult olengi ma lihtne.
Ma ei hääleta kah - kui omal transat ple, kasutan ühistransat. Ja "nui-neljaks" autodest möödakihutama ka ei hakka. Möödun, kui olen kindel, et see on ohutu. ERITI "seljakotiga" Kui on vaja sõita miski mõnisada meetrit veel, või ka paar kilti, siis eelistan parem sabas rippuda kaheldava väärtusega möödasõidumanöövri asemel. Mis teha, lihtsate asi :wack:

"Reisija tervis on juhti vastutada". Jah, on küll, hääletaja puhul tähendab see näiteks seda, et reisija kinnitab turvavöö, autos. Autojuht vastutab. tsikliga...kui just kiivriga hääletaja ei ole, siis ma ei tea... Reeglina korjatakse "seljakott" kindlast kohast peale ja siis on ka juhti vastutada, et reisija oleks piisavalt varustatud.
A mis Sul Jawaga viga, külgkorvis kiiver olemas kindlasti ja muudkui nopidki hääletajaid peale (w)

P.S. Ja kuna hoolimata oma ebatraditsionaalsetest vaadetest olen ma siiski igapäevamootorrattur hooajal, siis jään ma siiski siia foorumisse, mitte ei kasuta meeliülendavat soovitust siirduda buduaari foorumisse.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

tu zombi: A kui keegi surma saab, kas siis on vahet, et juht vastutab? Hukkunu perekonnal muutub sellest mis?
Ja, kas see muudab kuidagi fakti, et kaasreisja liha ning vaimu eraldumine toimus eesrindliku korravalvuri manöövri tagajärjel, kes eemaldas liiklusest ilma vastava kategooria juhiloata kurjategijat? Kas see muudab fakti, et eesrindlik noorkadett näeb seda tee ääres vedelevat verist rümpa elulõpuni unes ning, et kuidagi elatud saaks neelab AD´d?

See, et täisnahas ässad trussikutes tibinaid saba peal kiljuma ajavad ei ole teab mis eeskujulik tegevus teame me kõik ilma selle moraalitagi.

Edit: ma mõtlesin tsikli saba peal :D
Selle teise saba peal ... kiljumine... :bsmile:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 302
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas zombi »

Madlobster kirjutas:
Spoiler

tu zombi: A kui keegi surma saab, kas siis on vahet, et juht vastutab? Hukkunu perekonnal muutub sellest mis?
Ja, kas see muudab kuidagi fakti, et kaasreisja liha ning vaimu eraldumine toimus eesrindliku korravalvuri manöövri tagajärjel, kes eemaldas liiklusest ilma vastava kategooria juhiloata kurjategijat? Kas see muudab fakti, et eesrindlik noorkadett näeb seda tee ääres vedelevat verist rümpa elulõpuni unes ning, et kuidagi elatud saaks neelab AD´d?

See, et täisnahas ässad trussikutes tibinaid saba peal kiljuma ajavad ei ole teab mis eeskujulik tegevus teame me kõik ilma selle moraalitagi.

Edit: ma mõtlesin tsikli saba peal :D
Selle teise saba peal ... kiljumine... :bsmile:

Jah, kui juht ise kutsus esile korravalvuri sellise käitumise, siis on esmajoones süüdi justnimelt juht mitte korravalvur. Õudukaid näeb ta unes peale seda nii kui nii, see korravalvur siis. Seega hukkunu perekond esitagu siis tsiviilhagi pigem juhi vastu, mitte oma tööd seaduse piires teinud korravalvuri vastu.
Ega ma ei taha moraali lugeda, vaid lihtsalt öelda, et kui keegi midagi (mittelubatut) teeb, siis olgu ka peale vahelejäämist nii mees (või ka naine,) ja vastutagu ise oma tehtu eest, mitte ärgu sõimaku neid, kelle töö on korrarikkumistele reageerida. Nii lihtne see ongi.

Kiiruse ületamisel ole valmis ka trahvi tasuma, kui ei vea ja radarisse kihutad.
Joobes juhtimisel ole valmis lubade hoiuleandmiseks või ka platelpikutamiseks.
Peatumismärguandele mittereageerides ole valmis, et saad aia. Või siis väga aia.

Kui oled vaimselt trahvi või väga aia saamisega nõus ja rahul, anna aga minna. Lihtsalt ära süüdista neid, kes sind vahele võtsid, vaid ennast, et tegid.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.

morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas morse »

Madlobster kirjutas:

Siit küll kipub järgmine emotsionaalne joorup välja kasvama.
Ise ma pigem arvan, et kui nugadega sõge sinu suunas jookseb siis see oli siniste poolt suht õige käitumine.
Mis mul aga peast läbi käis tookordset uudist lugedes oli see, et aga kui see kuul oleks mööda läinud? Morse loost lasteaia pägalikud veel sinna mõttekäiku lisada.
Jaa oleks on sama, mis poleks. Lihtsalt see surmava jõu kasutamine relva või rammimisega on see piir nii terava servaga, kus kõik lõppeb hästi või totaalse jamaga võimalus on 50/50
Mainitud tazerid ei ole ka hirmus hea lahendus. USA´s, kus need korravalvuritel kasutusel on, on neist saanud ägedad mänguasjad, st neid võetakse 100x hõlpsamalt taskust välja ning iga vähegi sõnakam tegelane saab siniste naeru saatel põrandal vänderdades pyxikusta.

Ma ei otsigi sellele teemale lahendust või ei räägi, et sinised oleks valesti teinud.

Väga pikka joorupit ei viitsiks. Olen kahte avalikku kohta oma arvamuse kirjutanud, kuna juhtusin väga lähedal olema.
See kuulivärk on päris karm. Ma ei ole spetsialist ja ei tea, kuidas lastakse ja kui palju arvestatakse jne. Aga olen nõus, et lendavad kuulid tundusid ohtlikud - ma olin ainult natuke tulejoonelt kõrval - ohutunne oli kõrge... Vabakal on 17m kõrgused terasest valgusmastid. Selle varju oli hea hoida.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

tu zombi: väga aia ja tsiviilhagi, lihtne ja lilleline elu. Sa ei saanud ikka mitte millestki mitte midagi aru :D
Kui hing on suure vaimu juurde läinud siis ei ole enam mitte mingit vahet, kas keegi vastutab, süüdi on või trahvi maksab.
Kui trahvirahast loobumine hoiaks ära matused siis mina lülitaks tuled / viled välja ning istuks põõsasse kiirguspulgaga järgmist "ohvrit" püüdma.
On ikka nõme otsus küll eks?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 302
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas zombi »

Olgu, see vaidlus ei vii kuhugi. Seisukohad välja toodud, piisavalt põhendatud. Ainus, mis selgunud on, et oponentide koljukujud on liiga kapitaalselt erinevad.
Case closed.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

zombi kirjutas:

Olgu, see vaidlus ei vii kuhugi. Seisukohad välja toodud, piisavalt põhendatud. Ainus, mis selgunud on, et oponentide koljukujud on liiga kapitaalselt erinevad.
Case closed.

:bsmile:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas:
zombi kirjutas:

Olgu, see vaidlus ei vii kuhugi. Seisukohad välja toodud, piisavalt põhendatud. Ainus, mis selgunud on, et oponentide koljukujud on liiga kapitaalselt erinevad.
Case closed.

:bsmile:

Teises teemas tõmmati kässarit ja siin sai ka nüüd kiirelt lugemismaterjal otsa, mis nüüd teha? :roll: :mrgreen:
A nii soliidselt lõpetatud vaidlust polegi näinud :bsmile:
Loodetavasti pole see nakkav ja ei saa normiks siin edaspidi :ner:

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

M.T. kirjutas:

Teises teemas tõmmati kässarit ja siin sai ka nüüd kiirelt lugemismaterjal otsa, mis nüüd teha?

Kui sul on igav siis mine loosi endale raamat: viewtopic.php?p=803539#p803539
(eeldusel, muidugi, et sa ikka lugeda oskad :-||| :ner: )

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Macintosh kirjutas:
Spoiler
M.T. kirjutas:

Teises teemas tõmmati kässarit ja siin sai ka nüüd kiirelt lugemismaterjal otsa, mis nüüd teha?

Kui sul on igav siis mine loosi endale raamat: viewtopic.php?p=803539#p803539
(eeldusel, muidugi, et sa ikka lugeda oskad :-||| :ner: )

No tähed on ikka selged ja veerin ka suht soravalt. A ma jätan lahkelt selle tasuta raamatu võitmise võimaluse teistele. :bsmile:

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

Eks see ole tavapraktika, et tapetakse teemad, kui hakatakse orgaaniliselt kujunenud arutelu mingisse mittekellelegivajalikku raami suruma. Kui kasutajaskond tahaks mingeid kohitsetud poliitkorrektseid teemasid arendada, küll nad siis neid ka arendaks.

Kasutaja avatar

Kawaix
Postitusi: 75
Liitunud: 21 Dets 2007, 18:26
Tsikkel: Aprilia RST Futura/HD Electra
Asukoht: Harjumaa
Tänatud: 3 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Kawaix »

Olen pikalt jälginud teemat kiiruseületamine jne, eest ära sõitmine,200 jube kiirus.Tõstke nüüd käed vanemad mootorratturid kes ei ole kunagi oma tsiklil torusid puhtaks lasknud? ja veel vanemad mootoratturid kes ei ole ühiskondlike eest ära sõitnud.

Kes sõidab see võidab !

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Prets »

Veidike OT, aga kurat, siinsetel maanteedel kus lubatud kiirus on 100 ja mu tsikli viimane "talutav" tippkiirus on tuuleta tasasel maal 105 ma tavaliselt isegi ei mõtle autodest möödumisele. Pigem tõmban ise koomale, et autosid mööda lasta. Ja oi blin, kui hirmus on, kui siinsed 18-rattalised otsustavad tailgatema hakata. Eriti kitsastel kurvilistel mägiteedel, kus ma oma kärnrehviga end niigi eriti kindlalt ei tunne.

Aga Buduaari fororumist ka nagu midagi mõistlikku ei leia.

Teemasse ka, siin üks madallendur lendas meile täna teetööde 50 alasse, kus väga värske kild maas ikka selgelt kolmekohalise kiirusega sisse. Baigilisega. Tõmbas rattad kihelema küll, napilt vedas et tankslapper ei tuld ja maad verega ei määranud.

(togi)
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas pühak »

Prets kirjutas:
Spoiler

Veidike OT, aga kurat, siinsetel maanteedel kus lubatud kiirus on 100 ja mu tsikli viimane "talutav" tippkiirus on tuuleta tasasel maal 105 ma tavaliselt isegi ei mõtle autodest möödumisele. Pigem tõmban ise koomale, et autosid mööda lasta. Ja oi blin, kui hirmus on, kui siinsed 18-rattalised otsustavad tailgatema hakata. Eriti kitsastel kurvilistel mägiteedel, kus ma oma kärnrehviga end niigi eriti kindlalt ei tunne.

Aga Buduaari fororumist ka nagu midagi mõistlikku ei leia.

Teemasse ka, siin üks madallendur lendas meile täna teetööde 50 alasse, kus väga värske kild maas ikka selgelt kolmekohalise kiirusega sisse. Baigilisega. Tõmbas rattad kihelema küll, napilt vedas et tankslapper ei tuld ja maad verega ei määranud.

Ja varsti kirjutab keegi hälvik-teetöölistest. :bsmile:

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kaiman »

:lol: Ei usu mina elusees,et tõmbad sajaga killule sisse ja püsti jaad.jargi proovitud teema.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

kaiman kirjutas:

:lol: Ei usu mina elusees,et tõmbad sajaga killule sisse ja püsti jaad.jargi proovitud teema.

Krossirattaga on pikematel sirgetel kiirus ka kuskil veits üle saja ja keegi ei kipu kukkuma

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kui ideaalselt otse liikuda, võib jopata ilmselt jah. Mitte et ma sellest midagi teaks.
Krossika rehv ka ehk abiks pisut?


erkil
Postitusi: 58
Liitunud: 10 Dets 2012, 14:23
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas erkil »

Kui seda lahtist kildu nüüd päris kümnete sentimeetrite paksuselt ei ole, et ratas sinna sisse vajuks, siis reeglina on suuremast kiirusest ikka abi - güroefekt hoiab ratta stabiilsemana. Mul küll rohkem kogemusi kruusateedega, mis koduteele jäävad - kui ratas ikka värskelt hööveldatud kruusateel imelikult vibama hakkab, siis järelikult on kiirus liiga väike, 80-90ga on paras lasta:p

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Krl kirjutas:

Kui ideaalselt otse liikuda, võib jopata ilmselt jah. Mitte et ma sellest midagi teaks.
Krossika rehv ka ehk abiks pisut?

Arvamus, et krossika rehv tagab metsiku pidamise on linnelegend.


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Aga te minge ja proovige nö seljakotiga paar kilti kasvõi killul sõita,saate eluks ajaks unustamatuid elamusi. :D (crash)

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas indumen »

linnainimestele vist killustik mingi tulnukate toodang ja müstiline materjal. OK baigiga põlve maha ei kalluta,saba natuke liputab kiirendades, aga niisama pikali ka ikka naljalt ei viska, seljakotiga või ilma ;)
see kild mis asfaldi peale augu täiteks pannakse on muidugi omaette ooper, seal ei tasu väga kaldenurka tekitada isegi niisama veeredes.

krdi teetöölised ( õigemini teedevalitsus jne)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

mx77 kirjutas:
Krl kirjutas:

Kui ideaalselt otse liikuda, võib jopata ilmselt jah. Mitte et ma sellest midagi teaks.
Krossika rehv ka ehk abiks pisut?

Arvamus, et krossika rehv tagab metsiku pidamise on linnelegend.

Võrreldes tänavarehviga samaväärne tegelikult?


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kaiman »

indumen kirjutas:

linnainimestele vist killustik mingi tulnukate toodang ja müstiline materjal. OK baigiga põlve maha ei kalluta,saba natuke liputab kiirendades, aga niisama pikali ka ikka naljalt ei viska, seljakotiga või ilma ;)
see kild mis asfaldi peale augu täiteks pannakse on muidugi omaette ooper, seal ei tasu väga kaldenurka tekitada isegi niisama veeredes.

krdi teetöölised ( õigemini teedevalitsus jne)

Ma kyll ei viitsi aga ikkagi :bsmile: jumala ässa jutt kes ainult auto roolis killustiku näinud,mees teab isegi mis kallutamine tähendab :mrgreen: kui sa satud teeremondi lõiku mis on parasjagu puistatud killustikuga kus pole veel rullitatud, autod ülekäinud,siis on väga raske bikega sõita.ja "saba natuke liputab kiirendades" on täitsa mööda,kogu rõhk ja vaev jaab ainult esi hargiga mängimisega,milline rehv sul ees juhtub olema see ei mängi mingit rolli :bsmile: :bsmile:


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

kuulge, lahtise killuga kaetud suhteliselt sile asfalt ja lihtsalt kruusatee, olgu siis kõvaks sõidetud või ka üsna lahtine...need on ikka kaks täitsa eri asja. rääkimata sellest, et üks tuleb sul tavaliselt ootamatult ja järsku ning teine on lihtsalt pikalt mingi teatud liiki pinnas, millel sa teadlikult liigud vastava kiiruse ja sõidevõtetega selle pinnase jaoks.

baigiga kallutab põlve maha väga lihtsalt, kõik muu ka sinna järgi. peale seda kui korra sai proovitud ühte sellist kohta, kadus pikaks ajaks üldse isu ära mootorrattaga sõita avalikel teedel. kahjuks pole nii rikas ja ei ela pärnus ka, et muudkui iga päev ainult ringrajal sõita.


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Prets »

Siin kohalikud sõitjad ka väga kiruvad seda killuga lappimise teemat, aga kui kilomeetreid elaniku kohta, mida hooldada, on väga jõhkralt, siis lihtsalt ei jätku raha igale poole asfaldi panemiseks.
Ja kildu sisse lendur päris kolmekohalisega ei pand, enne ikka sai järsku pidurit pandud ja hoogu maha, aga kiiruspiirangud ja muud hooldustööd ja sildid olid mitusada meetrit enne.

(togi)

kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Prets kirjutas:

Siin kohalikud sõitjad ka väga kiruvad seda killuga lappimise teemat, aga kui kilomeetreid elaniku kohta, mida hooldada, on väga jõhkralt, siis lihtsalt ei jätku raha igale poole asfaldi panemiseks.
Ja kildu sisse lendur päris kolmekohalisega ei pand, enne ikka sai järsku pidurit pandud ja hoogu maha, aga kiiruspiirangud ja muud hooldustööd ja sildid olid mitusada meetrit enne.

no vot peaaegu jain jalle lolliks :mrgreen: proovi siis tõestada ja seletada,aitäh et niigi läks, :bsmile: :bsmile:

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas indumen »

kaiman kirjutas:

Aga te minge ja proovige nö seljakotiga paar kilti kasvõi killul sõita,saate eluks ajaks unustamatuid elamusi. :D (crash)

tõlgendasin seda juppi ilmselt valesti sellisel juhul, nii pikka lahtise killuga pinnatud lõiku tavaliselt ei leia, läks otse kruusatee kategooriasse :P
aga kui nüüd korra veel lugeda täpsustust minu postis siis asfaldile puistatud "killu" osas on nukram seis jah, raske on sõita muidugi aga see ei tähenda, et peaks pikali viskama ennast ju kohe (crash)

üldiselt olen ma ilge äss küll jah, eriti internetis :bsmile:, tonnise baigiga on siiski ka 3 aastat mingisugune persetunne olemas
ja praegu tuleb ka tänavarehviga ja natuke raskema rattaga hakkama saada. turvalisi kildusid kõigile, teeremont on alanud täies mahus vähemalt pealinnas.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas isakene »

Kuulge tüübid, te pole vist elu sees tõelist kildu tee peal näinud?
Minge proovige IdaVirus paroodat (aheraine, rusikasuurused paekamakad enamasti). Kilomeetrite kaupa metsa- ja põlluvaheteid. Samas , kui riigil raha on rohkem olnud, kilomeetrite kaupa jämedat, 30-50 mm fraktsiooni killustikku, paksus 5-20 cm. Kõik on rõõmsalt sõidetav. Kergenduroga lust ja lõbu, mammutiga lihtsalt mõnus. Miinimumkiirus olenevalt pinnasest ja tsiklist 50-80 kmh, sajaga saab lõdvalt lasta. Ka seljakotiga, aga kvalifitseeritud seljakott peab olema. Kui keegi mu sõnades kahtleb või tahab niisama proovida, võin seltsiks tulla kaasa veerema... :D Krossirehv ei ole primaarne, aga natuke võiks ikka mustrit olla.
...janomaitia... kus see kirjas on, et riigimaanteed peavad 100% ajast kallutatavad olema? Kui on teetööde või lahtise killu hoiatusmärk, võtad sadulas smirno ja veered remonditava osa lõpuni maantee suhtes 90kraadise nurga all (mitte ajada segamini vee keemistemperatuuriga!) ning pidureid liig kõvasti ei käpi ja ei juhtugi sinuga midagi... kui märk puudub, lükkad tsikli küljeli ja lähed nõuad teeehitajalt kahjud sisse...

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”