Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ttt »

Gerd kirjutas:

:D 1 sõidab laevaga Hel-Tal praegu... laeva ei täpsusta, aga situatsioon koomiline... kuna ise panen autotekil sõidukeid paika, siis tuli see punase suure kruiseriga kiilakas härra peale... näitasin koha kätte, vaatasin, et ei sobinud vist, kukkus edasi-tagasi paremat kohta otsima... siis küsis, et kuhu kinni panen... ma ütlesin, et pole vaja, tormakas möödas, pane käik sisse ja klotsid alla... sellepeale kosteti... nalja teed vä, ma olen kõvem tsiklimees kui sina.... :wack: (lol) (lol) ... õnneks mul kuuli kokku ei võtnud, ütlesin, et ma olen kõvem meremees kui sina! ... minust ta sinna pusima jäi, kuna oli vaja edasi töötada, mitte ühe kõva jonniva tsiklitüdrukuga tegeleda...selline koomiline lugu, täpsustaks ka, et ratas risti laevaga ja minu päris pika kogemuse juures pole veel ükski ratas kukkunud ja kui tõesti s**t ilm on, siis soovitame ikka kinnitamist ka... jutu mõte on siis, et pole enne kuulnud, et keegi kiitleb, kui palju kõvem tsiklimees ta on... kuidagi mannetu :D

Keegi võib mu posti sinna praamide teemasse ümber tõsta aga, ma tahaks küsida kuidas siis ikkagi praami peal oleks kõige parem parkida, kui töötajad ise ei täpsusta. Tulin ka esimest korda Saaremaalt ja sattus ilgelt kehva ilm.. no mitte nii hull, et ratta pärast väga suur mure oleks olnud, aga päris täpselt nagu ei teadnud ka.. igaks juhuks kallaku peale ei parkinud :D Kas oleks näiteks mõistlik veidi diagonaalis parkida? Sõltub vist natuke lainetusest ka, mis pidi rohkem kõigutab? Või on äkki mingeid nippe?




reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Võtad oma esi- ja tagapuki kaasa, kaks koormarihma ka ja igaks juhuks posu liivakotte ka, kui koormarihma kuhugi aasaa taha kinnitada ei õnnestu. Siis saad liivakottidega põrandale ankurdada. Hüva praamikogemust :)


Gerd
Postitusi: 91
Liitunud: 25 Nov 2015, 09:26
Tsikkel: Yamaha XV1700 Warrior
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Gerd »

reimps kirjutas:

Võtad oma esi- ja tagapuki kaasa, kaks koormarihma ka ja igaks juhuks posu liivakotte ka, kui koormarihma kuhugi aasaa taha kinnitada ei õnnestu. Siis saad liivakottidega põrandale ankurdada. Hüva praamikogemust :)

:D hea mõte... aga tegelt on teemat lahatud teemas “tsikli kinnitamine praamidel” ja mingi “TS laevade vastutuse” teema ka... esimeses olen ma oma argumendid ilusasti lahti kirjutanud!


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ttt »

Gerd kirjutas:
reimps kirjutas:

Võtad oma esi- ja tagapuki kaasa, kaks koormarihma ka ja igaks juhuks posu liivakotte ka, kui koormarihma kuhugi aasaa taha kinnitada ei õnnestu. Siis saad liivakottidega põrandale ankurdada. Hüva praamikogemust :)

:D hea mõte... aga tegelt on teemat lahatud teemas “tsikli kinnitamine praamidel” ja mingi “TS laevade vastutuse” teema ka... esimeses olen ma oma argumendid ilusasti lahti kirjutanud!

Tänud viitamast! Lugesin mälu värskenduseks üle :P

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 302
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas zombi »

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Black »

Siin on rohkem pilte: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=83847061

Esipidurite järgi vist 250-kuubikune. CBR?


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

sumpsi järgi 125'ne (2-taktiline). muidugi jutt juures on nagu midagi muud kui pildid räägivad. artiklis oli kirjas a'la, et sõideti sisse aga kiirused olid hästi madalad ja kumbki sõiduk sai vaid väikseid kahjustusi. Piltidel on näha, et esiteks ratas ja auto olid (või vähemalt ratas) lõpetanud ikka kuskil suht konkreetselt keset põldu ning teiseks ratas on ikka päris katki. Tea kui väiksed need kiirused ikkagi olid..

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

will111 kirjutas:

sumpsi järgi 125'ne (2-taktiline). muidugi jutt juures on nagu midagi muud kui pildid räägivad. artiklis oli kirjas a'la, et sõideti sisse aga kiirused olid hästi madalad ja kumbki sõiduk sai vaid väikseid kahjustusi. Piltidel on näha, et esiteks ratas ja auto olid (või vähemalt ratas) lõpetanud ikka kuskil suht konkreetselt keset põldu ning teiseks ratas on ikka päris katki. Tea kui väiksed need kiirused ikkagi olid..

Kiiruse, mille pealt ta lubadeta ja reeglitevastase sõidu eest politsei eest põgenedes teelt välja rammitakse, valib ikka mootorattur alati ise.


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kas ma ütlesin midagi selle kiiruse valiku kohta? Ei öelnud. Aga milleks ajada mingit häma avalikus uudises kui piltidelt on üsna selgelt näha, et ega need sõidukiirused nüüd ikka väga väiksed ka ei saanud olla?Juba puhtalt sel eeldusel on seda äärmiselt raske tõsiselt võtta, et tüüp ju ikkagi sõitis eest ära, mitte ei tiksunud vaikselt omas tempos järgides kõiki eeskirju. "Sõidukiirused ei olnud suured ja mõlemad sõidukid said peatamise käigus väiksemaid kahjustusi"

Öelgu siis nii nagu asi oli, et vend kupatas linnavahel eest ära ja peatamiseks lihtsalt sõideti sisse. Mida seal ilustada ja milleks, mis eesmärgiga...mingi krdi mainekujundus? Ning selle asemel, et kommenteerida kui suured või väikesed olid mingi sõiduki kahjustused (who the fuck cares anyway!?!) võiks ju ära mainida, et mis vigastused sel sundpeatutud tegelasel olid. Aga sellest mitte sõnagi. Kriminaal või mitte, inimene võiks ikka uudises natuke suuremat tähtsust omada kui mingi 300 eurose väärtusega rauahunnik.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

will111 kirjutas:

(who the fuck cares anyway!?!)

See osa võtab teema suht hästi kokku.
Kui üldse midagi lisada, siis ehk see tsitaat klassikutelt:
Pilt


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Mentid..aga jh ma olen mõelnud kui oleks maailma valitseja siis laseks need igasugused piirangud tsiklitele vabaks :ner:
pohui kh las sõidavad ennast kasti inimestest puudust pole.siis äkki mõeldakse teist moodi.tegelt nii ongi et sõidetakse niikuinii kuidas tahavad.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

will111 kirjutas:

.....võiks ju ära mainida, et mis vigastused sel sundpeatutud tegelasel olid. Aga sellest mitte sõnagi. ...

Tsiteerides klassikuid: "Who the fuck cares anyway!?!"

Asi ilusti kokku võetud:

Krl kirjutas:

Kiiruse, mille pealt ta lubadeta ja reeglitevastase sõidu eest politsei eest põgenedes teelt välja rammitakse, valib ikka mootorattur alati ise.

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 403
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas TiitX11 »

kaiman kirjutas:

Mentid..aga jh ma olen mõelnud kui oleks maailma valitseja siis laseks need igasugused piirangud tsiklitele vabaks :ner:
pohui kh las sõidavad ennast kasti inimestest puudust pole.siis äkki mõeldakse teist moodi.tegelt nii ongi et sõidetakse niikuinii kuidas tahavad.

Õige jah! Tsikliroolis nutiseadmete näppimine on keelatud või lubatud? Ja turvavöösid ka ei nõuta :D

Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

TiitX11 kirjutas:

...
Õige jah! Tsikliroolis nutiseadmete näppimine on keelatud või lubatud? Ja turvavöösid ka ei nõuta :D

Minge autokooli, lapsed!

(11) Juhil on keelatud:
1) tegeleda juhtimise ajal toimingutega, mis võivad segada juhtimist või liiklusolude tajumist, sealhulgas kasutada telefoni ilma käsi vabaks jätva vahendita, sõiduki liikumise ajal hoida telefoni käes;

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Will, su halast nüüd küll aru ei saa, mida sa politseile hetkel ette heidad või kuskohast on sul andmed, et kiirused ei olnud väikesed? Jep, tüüp lõpetas suht kaugel põllul, nagu sa mainisid. Samas on uudises konkreetselt kirjas, et ette keerati haljasalal, mitte tänaval. Tüüp üritas üle haljasala põgeneda ja seal ta ka maha võeti. Suur see kiirus selle võrri ja tänavarehviga seal murul siis olla võis? Ja vigastused mis rattal on, selleks pole ka suurt kiirust vaja. Jääb korra mätta taha kinni, rullub ja ongi pilbasteks.
Kutil pole esimene kord lubadeta sõita ja vahele jääda. Sai nüüd natuke vastu nina selle eest, äkki koputas midagi paika. Loota ju võib.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas pühak »

Huvitav, polegi veel kuhugi sotsiaalmeediasse pisarakiskumise pilti üles pannud, nagu üks varasem mahavõetud "võidusõitja" seda kunagi tegi. Või pole mulle lihtsalt silma jäänud.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

joekas
Postitusi: 122
Liitunud: 31 Aug 2004, 16:51
Tsikkel: S10
Asukoht: Kiili
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas joekas »

"...Honda, mille välimus tekitas politseinikes kahtluse, et see pole tehniliselt korras..." Tõenäoliselt oli aparaat laiali pudenenemas juba enne haljasalale jõudmist :)

T200M ´64, Dnepr "KutuPiilu" ´72, NTV 650 Revere ´91, XT1200ZE "Hambutu" '18

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

jajah, ning meie superpolitseinikud loomulikult tegid ka saja meetri pealt läbi autoklaasi täisülevaatuse ning tuvastasid sekundiga kõik mootorrattal olnud vead ja selle laiali pudenemise ning just selle tõttu otsustasid anda peatumismärguande.

KINDLASTI ei saanud mingit rolli mängida selle juures näiteks hoopis fakt, et kuskil keskeesti linnakeses sõitval rattal on soome number küljes :D ja ilmselt puudub näiteks kindlustus ja/või üv.


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Vaata pilte, see ratas nägi juba enne murukündmist välja selline, et ongi konkreetne raibe ja tahaks lähemalt uurimist.

Kasutaja avatar

The Lawbreaker
Postitusi: 47
Liitunud: 07 Apr 2017, 04:07
Tsikkel: Honda cbr
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas The Lawbreaker »

will111 kirjutas:

KINDLASTI ei saanud mingit rolli mängida selle juures näiteks hoopis fakt, et kuskil keskeesti linnakeses sõitval rattal on soome number küljes :D ja ilmselt puudub näiteks kindlustus ja/või üv.

Ülevaatus soome rattal? :roll: Kindlustus oli numbrijärgi olemas.

445CI V8 ja ZZR
Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Spetsialistid, seltsimehed, jätkem spekulatsioonid margi ja mudeli osas, maha niidetud ratas oli honda Nsr 125 2takti. See ratas on juba power valvega ja ram air torudega. Enda omast pigistasin kunagi 160kmh välja.
Minu oma oli ka tema omamise vältel rohkem katki kui terve, tundub olevat tüüpviga.
Pilt

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kesk-Eesti nolgid sõidavad enamasti uute ratastega ainult (nagu me kõik teismelistena). Seega ratta tehniline seisund väärib kõvemat sorti ilkumist.

Eelnevad maha sõitmised on lõppenud avaliku kaagutamisega võimalikest tagajärgedest. Seega nüüdsest kõik otsa sõitmised toimuvad väga väiksel kiirusel ja ainult pehmel murul. Peale juhi pehmet potsatust samblatuustil tormas koormast vabanenud ja hullunud tsikkel edasi kuni pilbasteni.

Ma lihtsalt pole ammu midagi kirjutanud :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kõlab nagu true story :D


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Erci »

Võib-olla kedagi huvitab lugeda, mis teemast sai.
21.04.2017 sündmus. Foorumis ning ajakirjanduses palju räägitud mootorratta rammimise ja selle kohta kaebuse kohtulahend:
https://www.riigiteataja.ee/kohtulahend ... =241907154

___________________________
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

See oli see õnnetu tropp koos oma leedukast seljakotiga?

Kasutaja avatar

Peet
Postitusi: 200
Liitunud: 21 Apr 2013, 14:38
Tsikkel: Tagaveoline
Asukoht: Tallinn/Soodla
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Peet »

Paistab et tema neh...
Ei uskunud seda, mis teised rääkisid ning tahtis ikka ametlikult oma rumaluses veenduda...?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas: 10 Apr 2019, 09:08

See oli see õnnetu tropp koos oma leedukast seljakotiga?

Just ja vedas neil,et kohtukulud jäid mõlemal poolel enda kanda.Kaebaja oligi see leedukast seljakott,nagu ma aru sain,kõike ei viitsinud lugeda. Tegelikult oleks nad võinud ka PPA kulud(ehk meie maksuraha) kinni maksta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Tundub, et s**t advokaat olnud neil :)
Õige advokaadi korral oleks uus tsikkel pakendis väravasse toodud

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 719
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 109 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Eks ta ole tõlgendamise küsimus ja hälvikjuristide magustoit.

... aga kui keeleka teemasse põigata, siis paadunud keelenatsina avastasin otsuse viimaselt leheküljelt "süütekoosseisu" (kõlab pigem nagu pioneeriasjanduse termin). Ei tea, kas nüüd tuleks see, kui ametlik dokument, kirjavea tõttu seibideks saagida? Äkki on seal kaebaja esindajal millestki kinni haarata...

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

suslik83
Toetajaliige
Postitusi: 154
Liitunud: 26 Dets 2003, 17:14
Tsikkel: k175b, Riga 13,
Asukoht: Paide-Ardu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas suslik83 »

Kui see rattur peaks kunagi päriselt õigeks mõistetama, siis vast järgmistel kordadel jääb politseinikel bussi pidurdamine peale rattaga "põkkumist" hilisemaks ja seljakotist ning ratturist sõidetakse lihtsalt üle.

sõidan võrriga!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”