Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Siia teemasse nagu rusikas silmaauku. Anonüümne episood tänasest õhtpoolikuselt Järvevanalt.

Tõmbluku koht, see, kus vasakul jõhkralt ruumi, aga triibuliseks joonitud. Koletu ummik. Tsikkel põristab (loe: siiski mõistliku kiirusega, tuntavalt alla 70) mööda joonitud ala, teadlikult rikkudes seadust, aga kedagi ohustamata. Ei ole nagu väga loogiline passida ummikus autodega samas järtsus, meeldivaid gaase sisse hingata ja sidurit küpsetada, seaduse järgi muidugi oleks. Areenile ilmub motopolitseinik, kes haagib kõrvale ja kukub end tutvustamata, väikesel kiirusel kaasa liikudes, sõidu ajal seletama, et kust siia said jms. Miskit muud ta ette ei võtnudki peale kaasasõitmise kuni Tondi Selkuni, omaarust distsiplineeris tsiklisti autot imiteerima.

Miks siin teemas, siis põhjused on lihtsad:

  • tutvusta ennast, ametnik
  • kui tahad suhelda, tee korrektne peatumine, mitte ära sõida kõrval ja seleta läbi avatud kiivri. Iseenesest geniaalne viis ju määrata trahv sõidu ajal kõrvaliste asjadega tegelemise eest pealekauba
  • ära ole nii kinni paberis ja lase tsiklil autode vahel minna, terve mõistusega inimene saab aru, et ummikus tiksuvate autode kõrvalt minnes on oht pääris tilluke
  • ma saan aru, et sa oma kohvritega ei mahu autode vahelt ette jõudma, lase siis saledamad lähevad, kahju on või?

Karbi võttis lahti, kui seda asja kuulsin. Allikas usaldusväärne.
PS Numbri "remontisin" ära, mis teha, kui selga ronides vahetevahel kannaga pihtaminnes ülespoole paindub, kogu aeg ei jõua jälgida seda nurka. Loetav on igatmoodi, pärispatrullide käest üle küsitud.
PPS Ma tean, et keegi loeb ja teeb omad järeldused. Siin episoodis on motopolitseinikule rohkem ette heita kui tsiklistile, kes vaid kasutas ummikus tiksuvate autode aeglast voolu ja, oo õõvastust, mahamärgitud valgeid kaste-jooni-kujundeid kiiremini kojujõudmiseks.

Flame on, kaitske nüüd süütut, kumbiganes siin kellegi arvates õigem on. Mina leian, et ment tootis pa*ka (minupoolne tahtlik sõnastus).



Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

kumb see hälvik oli

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma ootasingi, et sa muffigi aru ei saa või proovid huumort teha :)

Ma muidu lisan ühe pisiasja veel, mis ennist selgemalt väljendamata jäi:

  • lp ametnik, teeks nii, et sinatamine jäägu foorumitesse või tutvusringkonda, ametiasjus pöördume siiski teie-vormis, eks?
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ain »

Spoiler
reimps kirjutas: 15 Aug 2019, 17:52

Siia teemasse nagu rusikas silmaauku. Anonüümne episood tänasest õhtpoolikuselt Järvevanalt.

Tõmbluku koht, see, kus vasakul jõhkralt ruumi, aga triibuliseks joonitud. Koletu ummik. Tsikkel põristab (loe: siiski mõistliku kiirusega, tuntavalt alla 70) mööda joonitud ala, teadlikult rikkudes seadust, aga kedagi ohustamata. Ei ole nagu väga loogiline passida ummikus autodega samas järtsus, meeldivaid gaase sisse hingata ja sidurit küpsetada, seaduse järgi muidugi oleks. Areenile ilmub motopolitseinik, kes haagib kõrvale ja kukub end tutvustamata, väikesel kiirusel kaasa liikudes, sõidu ajal seletama, et kust siia said jms. Miskit muud ta ette ei võtnudki peale kaasasõitmise kuni Tondi Selkuni, omaarust distsiplineeris tsiklisti autot imiteerima.

Miks siin teemas, siis põhjused on lihtsad:

  • tutvusta ennast, ametnik
  • kui tahad suhelda, tee korrektne peatumine, mitte ära sõida kõrval ja seleta läbi avatud kiivri. Iseenesest geniaalne viis ju määrata trahv sõidu ajal kõrvaliste asjadega tegelemise eest pealekauba
  • ära ole nii kinni paberis ja lase tsiklil autode vahel minna, terve mõistusega inimene saab aru, et ummikus tiksuvate autode kõrvalt minnes on oht pääris tilluke
  • ma saan aru, et sa oma kohvritega ei mahu autode vahelt ette jõudma, lase siis saledamad lähevad, kahju on või?

Karbi võttis lahti, kui seda asja kuulsin. Allikas usaldusväärne.
PS Numbri "remontisin" ära, mis teha, kui selga ronides vahetevahel kannaga pihtaminnes ülespoole paindub, kogu aeg ei jõua jälgida seda nurka. Loetav on igatmoodi, pärispatrullide käest üle küsitud.
PPS Ma tean, et keegi loeb ja teeb omad järeldused. Siin episoodis on motopolitseinikule rohkem ette heita kui tsiklistile, kes vaid kasutas ummikus tiksuvate autode aeglast voolu ja, oo õõvastust, mahamärgitud valgeid kaste-jooni-kujundeid kiiremini kojujõudmiseks.

Flame on, kaitske nüüd süütut, kumbiganes siin kellegi arvates õigem on. Mina leian, et ment tootis pa*ka (minupoolne tahtlik sõnastus).

Siin on huvitav paradoks...tsiklimees võib sisuliselt igast asendist seadust rikkuda. Seda peaks tolereerima. Aga kui politseinik teeb oma tööd lihtsalt ja juhib tähelepanu vms. siis on ta automaatselt töll kes rikub igasuguseid seaduseid ala. tutvustamised jne. ja kotib teisi..
Sarnaneb EKRE retoorikale kus nemad võivad kottida kõiki igast asendist. Kui neile samaga vastatakse siis on nutt lahti. Sõimatakse pealekaebajateks ja kelleks veel.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

No kui trahvi ei tehtud ja lihtsalt aeti sõbramehe juttu kõrval tiksudes siis ilma huumorita ma tõesti aru ei saa milles probla.
Oleks vist pidanud piirdesse ära sõitma ja kogu rangusega teietades trahvi ära väänama siis oleks ok olnud?

Ei öelnud "teie" my ass? päriselt v?

ok 100% ei väida aga lahjemat sorti mürki võin võtta küll, et oleks võinud konstaablile kohvirtele pilku heites head tiksumist soovida, käppa tõsta ja oma teed sõita. Pole ükski politseinik kunagi reageerinud kui normaalselt lanepspliti teed ja no t*** kohe üldse ei usu, et motopolitseini seda teinud oleks. Seega konstaablile minu poolt tervitus (ja kui mind näed siis võib sinatada küll ja veel) :bsmile:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Sa nagu üldse ei lugenud?
Tsiklist rikkus teadlikult teemärgistusel sõitmise keeldu, et mitte passida ummikus. See oli ta ainus rikkumine. Ametnik võiks siis vastukaaluks eriti eeskujulik olla jah:

  • ei sinata
  • tutvustab end
  • ei loe mingit mõttetut moraali sõidu pealt, vaid sooritab korrektse peatamise ning vormistab asja nagu peab, kui leiab, et on nii jõhker rikkumine

Vähe loll post oli sul nüüd küll, Ain.

Madlobster, sa nii usin seadustestuhnija, miks seekord ametnikule kehtestatud käitumisnõuded ei kehti? Et politseiauto sõidab sul maanteel näiteks 100 alas kõrvale, kerib akna alla ja hakkab uurima, kuhu lähme? Veits narr oleks või mitte?

Madlobster kirjutas:

Ei öelnud "teie" my ass? päriselt v?

Kusjuures võõras tont ei sinata mind tõesti.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

sa reimps oled päriselt tiba kuku v? või lihtsalt trollidiki nii palju kui vähegi kuskil trollida annab?

loomulikult oleks pidanud seal järvevanas tipptunnil ühe rea kinni panema ja viisakusavaldusi vahetama hakkama.
Veelkord tsiklpollarile viis pihku. :bsmile:

seadust rikkunud preilile ei öeldud keset liiklust nime ja teie. (togi) mis kõige hullem ei peetud kinniga. Vaja ulguma hakata. :wack:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ain »

Spoiler
reimps kirjutas: 15 Aug 2019, 18:11

Sa nagu üldse ei lugenud?
Tsiklist rikkus teadlikult teemärgistusel sõitmise keeldu, et mitte passida ummikus. See oli ta ainus rikkumine. Ametnik võiks siis vastukaaluks eriti eeskujulik olla jah:

  • ei sinata
  • tutvustab end
  • ei loe mingit mõttetut moraali sõidu pealt, vaid sooritab korrektse peatamise ning vormistab asja nagu peab, kui leiab, et on nii jõhker rikkumine

Vähe loll post oli sul nüüd küll, Ain.

Madlobster, sa nii usin seadustestuhnija, miks seekord ametnikule kehtestatud käitumisnõuded ei kehti? Et politseiauto sõidab sul maanteel näiteks 100 alas kõrvale, kerib akna alla ja hakkab uurima, kuhu lähme? Veits narr oleks või mitte?

Madlobster kirjutas:

Ei öelnud "teie" my ass? päriselt v?

Kusjuures võõras tont ei sinata mind tõesti.

Et siis tsiklist või kes iganes ütleb ette politseinikule kuidas ta reageerima peab? Päriselt mõtled seda? Kuhu me sedasi jõuame?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Üldiselt võiks igasugu linna- ja ummikusõidu teemadel mitte sõna võtta inimesed, kes ilmselgelt reaalselt oma igapäevasõite tsikliga ei tee.


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mida see motopolitseinik siis kokkuvõttes saavutada või väita üritas? Et tsiklistid peavad passima seal ummikus täpselt samamoodi nagu autod, sõltutama sellest, et täiesti ohutult mööda minna on ruuumi küll ja veel?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

motomees, kes tuleb foorumisse ulguma, et teine motomees talle teie ei öelnud, hmm, hmm ....
novot ei tohi öelda, saan sule sappa kohe :)
aga noh pole hullu, mõelda ikka võib ;)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Õõvastav nagu kolleeg Reimps ütles! Aga üldiselt - laena mulle saagi ja saeõli, Vanemuine!

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Madlobster kirjutas: 15 Aug 2019, 18:19

sa reimps oled päriselt tiba kuku v? või lihtsalt trollidiki nii palju kui vähegi kuskil trollida annab?

loomulikult oleks pidanud seal järvevanas tipptunnil ühe rea kinni panema ja viisakusavaldusi vahetama hakkama.
Veelkord tsiklpollarile viis pihku. :bsmile:

seadust rikkunud preilile ei öeldud keset liiklust nime ja teie. (togi) mis kõige hullem ei peetud kinniga. Vaja ulguma hakata. :wack:

Ma pole kuskil öelnud, et tegu preiliga oli.. :mrgreen:
Järvevanas on sitaks ruumi isegi auto rajalt mahavõtmiseks, nii et teisi ei sega.

Tundub, et sain ilusti pihta adressaadile oma algse postitusega. Ole nüüd hea laps ja mine loe politseiametniku kohustusi kodanikega (loe: maksumaksjatega) suhtlemisel. Ulgumisest on asi kaugel, sinu väljendusoskus aga küsib lausa postitamispuhkust - minu postid on seevastu täitsa loetavad ning väljapeetud olnud, vajadusel ebaviisakamaid asju lihtsalt stilistiliselt rõhutades.

Aga mina isiklikult võin nii mõnegi arvates kuku olla, see mind ei morjenda. Mul on oma loogika ja arusaamad, mis töötavad märksa paremini ametnikuloogikast, kuid tõsi, mõnikord mööda halle alasid käivad.


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ain kirjutas: 15 Aug 2019, 18:20

Et siis tsiklist või kes iganes ütleb ette politseinikule kuidas ta reageerima peab? Päriselt mõtled seda? Kuhu me sedasi jõuame?

Ütlen jah, seda kusjuures kirjalikult vormistatud määruse läbi, mis sätestab neile määratud kohustused. Jõuame sinna, et inimesed on viisakad nendega, kes on viisakad esimesena ja ebaviisakad nendega, kes plõksivad. Sa päriselt mõtled, et kui üks määrus liiklusseaduse näol on täitmiseks, siis ametniku juhendid pole? Rikkus tsiklist teadlikult seda ühte asja (tunnistades seda ise ka), siis on motomendi asi vähemalt viisakalt käitumist alustada ja reageerida alles tulevale vastusele. Sa pole vist ise taolises ametis olnud?
Ma ment pole olnud, aga sarnaseid asju, st võõrastega suhtlemist ametlikus asjaajmises näiteks turvakontrollides ja autode läbivaatustel küll tehtud. isegi kui "klient" ülbitseb, säilitab ametnik professionaalsuse. Üllatav, eks?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

see sinu isiklik vimm minu vastu ei morjenda eriti, võid lõtva parema une saavutamiseks oma jumala õigusi siin minu vastu kasutada ;)

jään oma arvamuse juurde, et motopolitseiniku käitumine siin ulgumist ei vääri ja usun, et valdav enamus ühtib selle arvamusega.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Eksid


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Madlobster kirjutas: 15 Aug 2019, 18:42

see sinu isiklik vimm minu vastu ei morjenda eriti, võid lõtva parema une saavutamiseks oma jumala õigusi siin minu vastu kasutada ;)

jään oma arvamuse juurde, et motopolitseiniku käitumine siin ulgumist ei vääri ja usun, et valdav enamus ühtib selle arvamusega.

Pole kombeks "oma võimu" kuritarvitada, tegin lihtsalt märkuse.
Su arvamus on õnneks nagu per*seauk, kõigil on üks. Vale on aga, et valdav enamus ühtib selle arvamusega, vähemalt ma loodan - vastasel juhul olen ma tsikliinimesi ühendavas kommuunis pettunud. Oleks sel juhul oodanud rohkem oma peaga mõtlemist, mitte lambakarjana määgimist. Samas ega hetkel ei tea seda arvamust, kuigi seni oma "toetust" väljendanud kasutajad on minu kogemuse pealt just need normaalsed tsiklistid.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will sa ei ole valdav enamus :D
aga kindlasti on siin ka teisiti mõtlejaid (muidu oleks suht igav)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Madlobster kirjutas: 15 Aug 2019, 18:47

will sa ei ole valdav enamus :D
aga kindlasti on siin ka teisiti mõtlejaid (muidu oleks suht igav)

Seda küll, sul on see au olla teisitimõtleja (loe: valestimõtleja). Jep, ma ütlen, kuidas on õige, sest üldiselt on mul õigus olnud just subjektiivetes asjades. Sama kahel korral on su komanu**ija olemus mullegi tarkust juurde andnud (foori alt punasega paremale ja see ajuvaba stopp-märgi asi). Sellega su positiivsed jooned mu jaoks ka lõpevad, kahjuks. Mõttetu mendi kaitsjana (jah, kolm eraldi sõna, loe hoolega) kinnitad sa mu arvamust, et oled suht rumal inimene.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

reimps kirjutas: 15 Aug 2019, 18:46
Madlobster kirjutas: 15 Aug 2019, 18:42

see sinu isiklik vimm minu vastu ei morjenda eriti, võid lõtva parema une saavutamiseks oma jumala õigusi siin minu vastu kasutada ;)

jään oma arvamuse juurde, et motopolitseiniku käitumine siin ulgumist ei vääri ja usun, et valdav enamus ühtib selle arvamusega.

Pole kombeks "oma võimu" kuritarvitada, tegin lihtsalt märkuse.
Su arvamus on õnneks nagu per*seauk, kõigil on üks. Vale on aga, et valdav enamus ühtib selle arvamusega, vähemalt ma loodan - vastasel juhul olen ma tsikliinimesi ühendavas kommuunis pettunud. Oleks sel juhul oodanud rohkem oma peaga mõtlemist, mitte lambakarjana määgimist. Samas ega hetkel ei tea seda arvamust, kuigi seni oma "toetust" väljendanud kasutajad on minu kogemuse pealt just need normaalsed tsiklistid.

Ei ole minu arvamus rohkem perseauk kui sinu oma.
ma olen samamoodi tsiklkommuunis väga pettunud kui antud juhul motodiskorit sarjama hakatakse ning teiet oodanud seaduserikkuja pühakuks tembeldatakse

so I need a poll :D
sa reimps osakad raudselt selle siia üles sättida ;)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

reimps kirjutas: 15 Aug 2019, 18:49

Mõttetu mendi kaitsjana (jah, kolm eraldi sõna, loe hoolega) kinnitad sa mu arvamust, et oled suht rumal inimene.

Vali sõnu noormees, kuskilt jookseb minu piir ka.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Huvitav, kas oli sama motopolitseinik, kes mulle ükskord karjus "Mis sul viga on?", ise samal ajal paremal teepervel autodest möödudes.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Madlobster kirjutas: 15 Aug 2019, 18:50

ma olen samamoodi tsiklkommuunis väga pettunud kui antud juhul motodiskorit sarjama hakatakse ning teiet oodanud seaduserikkuja pühakuks tembeldatakse

Khm, siiski oma seaduserikkumist tunnistanud seaduserikkuja.

Muudab seda statement'i päris korralikult, mis? Motodiskor pole sinu suu läbigi oma tegevust selgitanud, vaid demagoogiliselt lora ajanud, unustades enda möödapanekud. Jätab hea mulje motopolitseis kindlasti. Veel vähem viitsin ma nendega suhelda, kui nad niikuinii ülbitsevad ja on võrdsemad kui teised kodanikud ja liiklusseaduse täitmist nõuavad, ise sellele sülitades (vihjan tsikliga teise tsikli kõrval sõites suulise seletamise asjale, mis siiski on sundimine vormiriietuse abil tegelema kõrvaliste asjadega sõiduki juhtimisel).

Kas see, kui ma oman arvamust, et "mõttetu ment" oli see, kes sinu arvates samuti seaduserikkujana siiski õige mees on ja nimetan sind tema kaitsjaks seetõttu, ongi see piir, kus sul veen otsaees tuksuma hakkab? Ma pole ühtki nime toonud, kui tunned end või oma sõpra puudutatuna, siis palju õnne, pole kuskilt kinni võtta tegelikult. Ma olen oma sõnade taga ikka - sa kaitsed ise samamoodi seadust rikkunut, kes raskendava asjaoluna täitis ametikohustusi. Ongi kõik, sealt ka see omadussõna "mõttetu" ja nimisõna "ment". Politseinikud on need, kes saavad elust aru, teised on need, kes paberist/vormist võimu saavad. Kui see ei meeldi, siis kahju, aga ametnik on selle suhtumise enda suhtes ise välja kutsunud.

EDIT: Seda ka, et mind hakkas tõsiselt huvitama, kust su info pärineb, et tegu preiliga oli? Natuke liiga lambist tead natuke liiga palju.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Tühi teema ja ving :!:

Aga mõistvat suhtumist LS rikkumisel võiks üles näidata veel:
Autodele, kus on väikelapsed, koduloomad, pensionärid ja WWII veteranid.

Ju siis ületas tema "valuläve" vmi.....

:-||| juba käib!

Saadetud kettaga lauatelefonist!


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ei ole kusjuures tühi teema ja ving - liikluskultuuri kultiveerides võiks ise olla eeskujulik ja järgida kehtestatud norme, isegi "paadunud tsiklihuligaaniga" tegeledes. Ametiisikud on nähtavamad kui tavakodanikud ja nende käitumisest sõltub kodanike käitumine. Samas 50-alas 60 kopikatega laskvad sinivalged autod on tavaline, millest me siis räägime..

PS Tähestiku omajana sõidan kusjuures näiteks linnas 50-55 sõltuvalt spidost, kas on meerikuga (taadeldud siis) või näiteks bemmi analoogspido. Parkimiste ja manöövrite puhul järgin märke ja jooni nagu oskan. Ütleme nii, et väga paljud ametikohustusi täitvad inimesed ei vaevu neid pisiasju märkamagi oma sõidukultuuri juures, lastakse nagu tuju on ja peatutakse-pargitakse täitsa suvalt. Üldmulje on kehv, ka tavaliiklejate kultuur on suht olematu, suurelt tänu sellele, et eeskujud on nagu nad on.
Tsikliga lasen nagu turvaline on eeskätt endale ja siis teistele liiklejatele. Põhimõtteliselt sõidan ka autodest mööda nende real, kui nad foori all passivad ja ma mahun - säästan ummikuruumi teistele ja saan vingu seest varem minema. Ei ole ingel ega pole seda kunagi ka väitnud, aga sõidan ise ja lasen teistelgi seda teha. Idikaid ei pea ka paljuks seisma sundida ja möliseda, aga see on mu enda privalõbu.
Ootan aga ametiisikutelt asjalikku ja professionaalset käitumist, mitte mingit omaloomingut. Eelmise aasta oktoobris näiteks trehvasin kahte patrulli, kellega kokkupuude oli ülimalt positiivne, kuigi pidin alguses MP5 rauast sisse vaatama, sest ega nad ei teadnud kohalejõudes detaile ju. Sarnase erialaga tegelejana saan ma neist ideaalselt aru ja nad tegid kõik õigesti, paar taktikalist pisiviga ainult oli, mida ma neile ka hiljem ütlesin :)

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Esiteks oled sa siia telefoni mängides, kellegi helbekese nuuxuloo ümberjutustanud, kust ei ole võimalik päris kindlasti välja lugeda situatsiooni olemust ega jutuajamise sisu. (ära püüa seda viimast siia tuua see ei ole kindlasti tsiteeritud)

Teiseks ei saa ma aru mille üle niuksutakse, kas selle üle, et trahvi ei saanud, või selle üle, et teie ei öeldud või selle üle, et motodiskori nime teada ei saanud?

Äkki hoopis oli täiesti normaalne motopolitseinik, kel polnudki plaanis mingit trahvi teha, vaid leidis seadusrikkumist nähes hea võimaluse tiba sõbralikult juttu puhuda? (välistatud?) ja sinu usaldusväärne allikas hoopis etendas sulle õõvastava loo, mille sa siis kõikvõimaliku sõnaosavust appi võttes üritad ümber mängida.

Ma ei ole siin kellegi kaitsja vaid loodan, et järgmine kord selle asemel, et juttu ajama tulla, maoli piirdesse ei sõideta ja teietamise saatel kviitunigt ei kirjutata, sest siit võib jääda mulje, et see esimene ei sobi kohe üldse.

Minule väga sobib esimene versioon palju rohkem ja seega võta seda kui kaitsmisena kui tahad. Mulle istub inimesega vestlemine mitte pähe õpitud lauseid korrutav üliagar ametnik. Seega võib jätkuvalt minu väiksele seaduserikkumisele reageerida läbi visiiri sinatamisega. Seda teemat oleks munder väärinud siis kui ta oleks selle rikkumise eest piinlku täpsusega etiketti järgides (teietanud ja tutvustanud ja kummardanu/niksu teinud ja veel midagi) seal peatamisaktsiooni koos riigiabiaktsia ostuga tekitanud.

Viimati muutis Madlobster, 15 Aug 2019, 23:15, muudetud 3 korda kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ma saan aru, et Sa asja isiklikult võtad( arvan, et Hullhomaar ei pea eriline Sherlock olema :) )...

Vajadusel oleleme ühtne tsiklipere, vajadusel Teietame, vajadusel juhime teiste tähelepanu nende vigadele, vajadusel rikume ise...

PACE :bsmile:

Saadetud kettaga lauatelefonist!


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Madlobster kirjutas: 15 Aug 2019, 19:37

Esiteks oled sa siia telefoni mängides, kellegi helbekese nuuxuloo ümberjutustanud, kust ei ole võimalik päris kindlasti välja lugeda situatsiooni olemust ega jutuajamise sisu. (ära püüa seda viimast siia tuua see ei ole kindlasti tsiteeritud)

Teiseks ei saa ma aru mille üle niuksutakse, kas selle üle, et trahvi ei saanud, või selle üle, et teie ei öeldud või selle üle, et motodiskori nime teada ei saanud?

Äkki hoopis oli täiesti normaalne motopolitseinik, kel polnudki plaanis mingit trahvi teha, vaid leidis seadusrikkumist nähes hea võimaluse tiba sõbralikult juttu puhuda? (välistatud?) ja sinu usaldusväärne allikas hoopis etendas sulle õõvastava loo, mille sa siis kõikvõimaliku sõnaosavust appi võttes üritad ümber mängida.

Ma ei ole siin kellegi kaitsja vaid loodan, et järgmine kord selle asemel, et juttu ajama tulla, maoli piirdesse ei sõideta ja teietamise saatel kviitunigt ei kirjutata, sest siit võib jääda mulje, et see esimene ei sobi kohe üldse.

Minule väga sobib esimene versioon palju rohkem ja seega võta seda kui kaitsmisena kui tahad. Mulle istub inimesega vestlemine mitte pähe õpitud lauseid korrutav üliagar ametnik. Seega võib jätkuvalt minu väiksele seaduserikkumisele reageerida läbi visiiri sinatamisega. Seda teemat oleks härra/proua munder väärinud siis kui ta oleks selle rikkumise eest piinlku täpsusega etiketti järgides (teietanud ja tutvustanud ja kummardanu/niksu teinud ja veel midagi) seal peatamisaktsiooni koos riigiabiaktsia ostuga tekitanud.

Teeks siis nii ,et sõidu pealt kõrval sõites suhtluse alustamine ei ole mingist asendist okei, vaid sunnib tavaliiklejat tegelema kõrvaliste asjadega (sidur, visiir üles, tähelepanu rääkijale jms). "Hea võimalus tiba sõbralikult juttu puhuda" ei ole esimese lausena "Noh, kust sina siis siia said?". Kui sa leiad, et see on ok, sest trahvi ju ei saa, siis oled ise kahepalgeline nagu too mentki.
Teietamine ja korrektne pöördumine enese tutvustamise läbi on kusjuures politseiametnikul (ja teistel korrakaitsjatel) kohustuslik. Mingi värske tattnokast politseinik ei tule mind sinatama, kui ma pole oma käitumisega seda põhjustanud, samuti ei sinatata võõraid preilisid esimeses lauses.
Trahvi saamine või mittesaamine pole üldse keiss siin, see on nii poh selle rikkumise eest, aga muud asjaolud siin kraabivad korralikult. Kaasaarvatud sinu sõna otseses mõttes rumal tekst.

Ma tean väga hästi, kes mulle selle ümber jutustas ja kas seal on õhku sees või mitte. Seda võta kuidas tahad, minu olukorrakirjeldus on raudselt täpsem ja adekvaatsem kui too motopolitseiniku versioon, võin lausa (lahjemapoolset) mürki võtta.

Ma, muide, olen vägagi poolt, et politsei oleks olemas, aga ma tahan maksumaksjana, et nad ka käituksid vastavalt. Samamoodi nagu minu elukutse puhul ootavad teised maksumaksjad, et ma vajadusel teen seda, mida olen pea elu aeg teinud ja teeksin seda korrektselt. Minul sellega probleemi pole, taolistel mentidel ja nende õigustajatel tundub aga olema.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

reimps kirjutas: 15 Aug 2019, 18:11

Sa nagu üldse ei lugenud?
Tsiklist rikkus teadlikult teemärgistusel sõitmise keeldu, et mitte passida ummikus. See oli ta ainus rikkumine. Ametnik võiks siis vastukaaluks eriti eeskujulik olla jah:

  • ei sinata
  • tutvustab end
  • ei loe mingit mõttetut moraali sõidu pealt, vaid sooritab korrektse peatamise ning vormistab asja nagu peab, kui leiab, et on nii jõhker rikkumine

Vähe loll post oli sul nüüd küll, Ain.

Madlobster, sa nii usin seadustestuhnija, miks seekord ametnikule kehtestatud käitumisnõuded ei kehti? Et politseiauto sõidab sul maanteel näiteks 100 alas kõrvale, kerib akna alla ja hakkab uurima, kuhu lähme? Veits narr oleks või mitte?

Madlobster kirjutas:

Ei öelnud "teie" my ass? päriselt v?

Kusjuures võõras tont ei sinata mind tõesti.

Reimps, sa oled möttetu mees (absoluutselt)


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Õnneks jagavad su arvamust vaid need vähesed, kelle suhtes mul sarnane seisukoht on. Tasakaalustab ära ja ei sega.
Las ma nüüd mõtlen, kas siin oleks veel etteaimatavaid ullikesi peale teie paari-kolme.. Kodanik Mküla vms on veel puudu, aga ta vist loobus tsiklimaailmast, sest minusugused rikuvad selle meepoti ju ära :)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”