Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

Milles see mahasalgamine seisneb?
Kui kuskil on politsei pressiesindajalt või kellelt iganes küsitud, et "kas kunagi on keegi ka ees ära saanud rattaga?" ja see pressiesindaja on väitnud, et "Ei ole!" siis on tõesti tegu mahasalgamisega.




reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ega varjamine tõesti valetamine pole.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

reimps kirjutas:

Sest arvestades, palju politseinikud ise meedia hambusse jäävad protsentuaalselt oma kangelastegudega, ütleb see mulle küll, et igapäevane töö on nagu igal teiselgi ametil - vahepeale ei õnnestu lihtsalt mõned asjad. Ja hale on oma feile maha salata. Mulle meeldib oma eksimusi küll tunnistada, milleks põdeda.

Kaubikuga baigi käest laskmine mu arust eriline feil ei ole :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

Reimps, aga räägi siis ikkagi lähemalt, mis selle väärtus oleks, kui politsei ja meedia pasundaks suurelt, kuidas mõnda kihutajat, vägistajat, või tanklaröövijat kätte ei saadud?


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Tee vahet "pasundamisel" ja objektiivsel nentimisel, et näed, seekord ei saanud kätte, võtame õppust, edaspidi kaasame neid asju jne. Potetntsiaalsetel eestlaskjatel ja ka kõrvalseisjatel natuke eelhoiatust, millega arvestada. Samas võib samamoodi üllatunud nägu teha, kui järsku kaubikuga tsikkel kummuli sõidetakse ja oh seda nuttu ja hala siis pärast - vanasti ju ei rammitud teelt välja ja lumehelves sai haiget. Nüüd juba teate, et kui väga vaja, sõidetakse tagarattasse sisse ka - kogu selle naljaka loo oleks aga saanud märksa politseisõbralikumalt üles ehitada.
Sama nagu jõhkrate kiiruseületajatega on toimunud: 60+ ületad, on platele minek suht kindel. Alguses oli subjektidel valus, nüüd juba teab vast iga juhiloaomanik, et lõige 3 ja rohkem = plateleminek.

Kui aga eelnevalt on avalikkusele sõnum edastatud, et näete, see vend sai minema, aga taoliste puhkude tarbeks hakkame rakendama meetmeid b ja c lisaks, siis on nagu vähe mugavam oma elu planeerida kõigil.

PS OK, tegelt see eesviidatud kaubikuga kummulisõitmine oli tegelikult apsakas, kaubik ei saanud lihtsalt pidama, aga ei muuda mu pointi.
Muide, kihutajatel ning vägistajatel/tanklaröövlitel on ses kontekstis vaks vahet - kihutajaid püüab politsei vahetult, muid meha nö kannatanute vahendusel.

Kasutaja avatar

dixon
Postitusi: 28
Liitunud: 07 Mär 2018, 10:07
Tsikkel: Intruder 1400
Asukoht: Pärnumaa

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas dixon »

reimps kirjutas:

Tee vahet "pasundamisel" ja objektiivsel nentimisel, et näed, seekord ei saanud kätte, võtame õppust, edaspidi kaasame neid asju jne.

Ega nentima ei pea meedias, seda tehakse kontooras nelja seina vahel ja õppuse võtmise kohad rakendatakse juba liikluses.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

See murule hüppamine tuli tal päris hästi välja :lol:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

vot nii kukutakse, raisk! :D

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

dixon kirjutas:
reimps kirjutas:

Tee vahet "pasundamisel" ja objektiivsel nentimisel, et näed, seekord ei saanud kätte, võtame õppust, edaspidi kaasame neid asju jne.

Ega nentima ei pea meedias, seda tehakse kontooras nelja seina vahel ja õppuse võtmise kohad rakendatakse juba liikluses.

Haifaiv!


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

dixon kirjutas:

Ega nentima ei pea meedias, seda tehakse kontooras nelja seina vahel ja õppuse võtmise kohad rakendatakse juba liikluses.

Õhuke ja läbipaistev riik võiks siiski seda teha avalikumalt, mõjub kodanikele usaldustäratavamalt. Teoreetiliselt.

Kontooras ei järelda nad mu**nigi, ülevalt antakse patrullidele käsulauad ette, kuidas järgmine kord käituda, et vähem meedia-shitstormi oleks vaid. Mitte et oleks ühiskonnale kasulikum ja ohutum ja efektiivsem, vaid justnimelt vähem kisa oleks kodanikel. Süsteem on selles asutuses suht pe*ses, areng suht olematu ja juhtimisahel väga nõrk.

Mitte et ma halvustaks südamega ja õiglaselt sinist tööd tegevaid tegelasi, aga üldises plaanis olgem ausad - "pakazuhha" ja enda pe*se on olulisem kui "protect and serve"-idee.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kas läbipaistvuse eelduseks on see, et sulle lusikaga putru suhu pistetetakse ja ebaolulist infot vägisi kuskilt kanalitest pale surutakse? Või oled sa ikkagi reaalselt teinud mõne päringu selle eestärasõitmise teema kohta ja sinu eest on varjatud infot, mille saamiseks on sul õigus(põhiseadusega antud, või mis iganes õigus)?

Samahästi võiks viriseda selle üle, et uudislugusid tehakse ainult lotovõitjatest, mitte neist, kes iga nädal lotoga ei võida.


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Demagoog much?

Kasutaja avatar

stiiv
Postitusi: 69
Liitunud: 02 Dets 2016, 20:59
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas stiiv »

reimps kirjutas:
dixon kirjutas:

Ega nentima ei pea meedias, seda tehakse kontooras nelja seina vahel ja õppuse võtmise kohad rakendatakse juba liikluses.

Õhuke ja läbipaistev riik võiks siiski seda teha avalikumalt, mõjub kodanikele usaldustäratavamalt. Teoreetiliselt.

Kontooras ei järelda nad mu**nigi, ülevalt antakse patrullidele käsulauad ette, kuidas järgmine kord käituda, et vähem meedia-shitstormi oleks vaid. Mitte et oleks ühiskonnale kasulikum ja ohutum ja efektiivsem, vaid justnimelt vähem kisa oleks kodanikel. Süsteem on selles asutuses suht pe*ses, areng suht olematu ja juhtimisahel väga nõrk.

Mitte et ma halvustaks südamega ja õiglaselt sinist tööd tegevaid tegelasi, aga üldises plaanis olgem ausad - "pakazuhha" ja enda pe*se on olulisem kui "protect and serve"-idee.

Mis krdi demagoog? Kas mitte su enda jutt ei lähe vinguva eide kategooriasse, et arvuti taga on hea kritiseerida ja näpuga näidata sellele mis kõik on valesti (kuigi see on ka väga subjektiivne, mis on õige ja mis vale), selmet siis käed külge panna ja parandada. Miks sa politseikooli ei astu? Peale selle (edukat) lõpetamist oleks meil üks tubli patrullpolitseinik teedel olemas ning siis umbes 10a pärast juba (võimalusel ja hea käitumise korral) kontooras, kus saad käsulaudu anda nii nagu õige on.

Ja kas tõesti peab väga suur osa elust käima ümber mootorratturite? Et tuleb rääkida sellest, mis nad teevad hästi ja mida halvasti ning mida saab paremini jne. See oleks nagu 30-40a tagasi, kui kõikides uudistes oli kindel rubriik põllumajandus ja selle saavutused. See lihtsalt pidi nii olema.
Ja miks siis mootorratturid ikka nii erilised on? Siis peaks räägitama ka kindlasti autojuhtidest rohkem ning jalgratturitest ja jalakäijatest, trollijuhtidest, arstidest, õpetajatest, päästetöötajatest, poemüüjatest, treialitest, elektrimähiste koostajatest, metsavahtidest, hambaarstidest jne. Igaühel oleks ikka oma kindel aeg ja meediaruum.

Aga üldiselt ikka on nii, et arvamus on ikka nagu per se, igaühel on oma ja sinu oma ei ole kuidagi teistest parem. Või on?


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma ei saa tehnilistel põhjustel politseisse üle minna, mul on oma valitud elukutses piisavalt oluline funktsioon juba olemas ja parandan sealtkaudu maailma.
Maksemaksva kodanikuna aga on mul täielik õigus omada ja avaldada arvamust avalikus foorumis. Lootus on küll väike, aga siiski on, et mõni keskmine ja kõrgem sinine loeb ja postituste arvu järgi arvamusliidri seisukohtade põhjal mingeid üldistavaid järeldusi teeb. Näiteks. Teoreetiline teema, noh.

Hullult läheb hinge, et ma mingeid asju oluliseks pean, vingun nende üle ja proovin ka ettepanekuid teha, mis võiks muutuda? Pole mõtet emotseda, minge surfima :)

Kasutaja avatar

h0lger
Postitusi: 508
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:56
Tsikkel: roheline
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 108 korda
Tänatud: 30 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas h0lger »

Natuke teisel teemal.
Pilt

Mootorrattaga sõitmine on kallis, kuid see-eest ohtlik tegevus.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

Viimasega olen nõus.
Pole siiamaani aru saanud, mis on Harley meeste vigastus, et neile ei kõlba bike`i meestele käppa visata, või koos nendega Viru ringi ääres chillida?

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ja Viru ringil tolgendamise mõte on?

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

franz125 kirjutas:

Ja Viru ringil tolgendamise mõte on?

Parema tulba keksmine pilt holgeri postist :bsmile:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Tunnistage üles, kes on see külkaga tropp, kes sõidab 87kmh ja varastab korralikelt autojuhtidelt võimaluse tervelt 3kmh kiiremini sõita. :-) [/iroonia]
https://goo.gl/8YUcSe

anna_teed.png
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Selle "vihakõneleja" loogilise arutelu tase on suht olematu. Et kui sõita 87-89 siis võib minust möödasõita rahulikult 6nda käiguga. Aeglasematest meestest möödudes tuleb käik alla raiuda.
Kas ta ise on üldse roolis või vaatab liiklust kõrvalpingi pealt ja targutab.

Tegelikult on aga tegemist kondiga, mis paljudel silmad põlema ajab ja kaasa targutama paneb. Sellest tekib klikke ja targad mehed oskavad klikid maksevahendite vastu vahetada. Kogu jutt pole palju arukam kui lamemaa teooria.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Kauri »

1000 km kuus on pigem selline linnast väljas elava koduperenaise läbisõit.
Kui nii vähe aega autoroolis viibitakse, siis ei näe nagu üldse põhjust kuskil tõmblema hakata.


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kes oled sina, et reguleerid minu õigust max lubatud kiirusega sõita? Heades oludes sõidangi vastavalt teeoludele, oskustele ja lubatud normidele, mis minu jaoks on kuni 96km/h 90 alas (loogika ütleb, et kuna kaamera siis veel pilti ei tee, on see ka täiesti legaalne ja seaduste poolt aktsepteeritud kiirus).

Jõuan sulle sappa, siis sinu asi on teed anda, st vajadusel tee serva tõmmata, aga sellist pisiasja liiklusseadusest ei tea ükski neist aeglasematest kulgejatest.

§ 53. Juhtide vastastikused kohustused möödasõidul
(4) Kui sõidutee laius, kulg või seisund koos tiheda vastassuunaliiklusega ei võimalda ohutult mööda sõita aeglasest, suurest või piiratud sõidukiirusega sõidukist, peab sellise sõiduki juht vähendama kiirust ning vajaduse korral hoidma esimesel võimalusel võimalikult tee äärde, et tema taha kogunenud sõidukid pääseksid ohutult mööda.

Jah, 95 versus 90 km/h võib matemaatiline ajavõit kokkuvõttes olla vaid minut-paar, aga näiteks Paidest Tallinna sõites oled sina tunni ajaga alles Peetri juures, kui mina olen juba Mustamäel. Ja see tuleb märksa suurem ajavõit kui labane arvutus näitab, tehke kasvõi katset.

Andke nüüd tuld, eeskujulikud liiklejad.

EDIT: See esimene lause ei ole konkreetse adressaadiga, pigem üldiselt liiklusesse trüginud abordijäänukite pihta.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Madlobster kirjutas:

Tegelikult on aga tegemist kondiga, mis paljudel silmad põlema ajab ja kaasa targutama paneb

:-|||

reimps kirjutas:

pigem üldiselt liiklusesse trüginud abordijäänukite pihta.

:-|||

No, mis ma ütlesin :mrgreen: :bsmile:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mina näiteks, sõites gps'i järgo 90,0km/h kui nn "Reimpsi" peeglist näen, siis võtan kohe eos sõidurea vasakusse serva ja lasen vaikselt laulukest - see, kuidas sa mööda peaksid saama on puhtalt sinu, ehk siis võõras mure :-)
PS Isegi kui see 1000km läbida keskmiselt 87 vs 90 on kuuga võit 22 minutit - sellega jõuab muidugi 2x sital ära käia, eeldusel muidugi, et sitahäda kiirenenud graafikuga sammu jõuab pidada (lol)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas srx »

reimps kirjutas:

(4) Kui sõidutee laius, kulg või seisund koos tiheda vastassuunaliiklusega ei võimalda ohutult mööda sõita aeglasest, suurest või piiratud sõidukiirusega sõidukist


Kõik need juhtumid on konkreetsed definitsioonid seaduses.
Aeglane sõiduk on sõiduk, mille liikumiskiirus on kuni 40km/h ja vastavalt seadusele tähistatud ka aeglase sõiduki tähisega.
90 alas 87km/h sõitev sõiduk ei ole antud konktekstis aeglane.

Aga üldiselt nõus sellega, et aeglasemalt liikudes tee teistele möödumine võimalikult lihtsaks. Kiiremate enda sabas hoidmine ei täida ühtegi mõistlikku eesmärki ja kui sügelejad sabast minema saab, on omal ka ohutum.

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas claw »

Miks ühe mehe õigus tee peal muneda ja liiklusvoolu takistada peaks olema tähtsam kui teise mehe õigus seaduse piires maksimaalse lubatud sõidukiirusega liiklusvoolus kulgeda?

Gps järgi 93 km/h tunnis näitab spido peal ca 100. Ja nii on juba päris palju möödaminejaid, aga las nad siis lähevad, mind küll ei häiri. Võimalusel teen ruumi ja annan märkugi. Aga kui tee peal on veel teine äärmus, et siis spido järgi 90km/h sõitjad (GPS 85 km/h), on kiirustevahe päris suur.
Miks ei peaks saama heade teeolude ja ilma puhul trassil hoida sõidukiirust 93km/h GPS? On mingi hea põhjus ka selleks, peale selle et "ma võin muneda sul ees, kui tahan ja minge kõik kabelisse oma 95km/h surmasõiduga!".

Ja tsiklifoorumis (kus statistliselt on krooniliste kiiruseületajate protsent väga kõrge) minna kaasa selle halaga, et üle 87 ei peagi sõitma.. nalja teete? Minge hobuvankriga siis sõitma. Teatud sõidukid on ikka kergeks kiiruseületamiseks juba tehasest loodud, enam pole vene tsiklite aeg.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

claw kirjutas:

Miks ühe mehe õigus tee peal muneda ja liiklusvoolu takistada peaks olema tähtsam kui teise mehe õigus seaduse piires maksimaalse lubatud sõidukiirusega liiklusvoolus kulgeda?

Gps järgi 93 km/h tunnis näitab spido peal ca 100. Ja nii on juba päris palju möödaminejaid, aga las nad siis lähevad, mind küll ei häiri. Võimalusel teen ruumi ja annan märkugi. Aga kui tee peal on veel teine äärmus, et siis spido järgi 90km/h sõitjad (GPS 85 km/h), on kiirustevahe päris suur.
Miks ei peaks saama heade teeolude ja ilma puhul trassil hoida sõidukiirust 93km/h GPS? On mingi hea põhjus ka selleks, peale selle et "ma võin muneda sul ees, kui tahan ja minge kõik kabelisse oma 95km/h surmasõiduga!".

Ja tsiklifoorumis (kus statistliselt on krooniliste kiiruseületajate protsent väga kõrge) minna kaasa selle halaga, et üle 87 ei peagi sõitma.. nalja teete? Minge hobuvankriga siis sõitma. Teatud sõidukid on ikka kergeks kiiruseületamiseks juba tehasest loodud, enam pole vene tsiklite aeg.

Lihtsalt kõigil pole GPS-i ja ei tea ka kui palju nende autospido eksib.


grahv
Postitusi: 1175
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas grahv »

Maaks kirjutas:

kui nn "Reimpsi" peeglist näen, siis võtan kohe eos sõidurea vasakusse serva

Ületab "Reimps" lubatud kiirust natuke või mitte, selline käitumine on m**n* ikkagi. Foori taga ka teed ukse lahti onju?


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

grahv kirjutas:
Maaks kirjutas:

kui nn "Reimpsi" peeglist näen, siis võtan kohe eos sõidurea vasakusse serva

Ületab "Reimps" lubatud kiirust natuke või mitte, selline käitumine on m**n* ikkagi. Foori taga ka teed ukse lahti onju?

Tahtsin just analoogselt vastata - kõvad moraalijüngrid ja eeskujulikud liiklejad koos, aga seda ei suuda jälle liiklusseadusest välja lugeda, et asulavälisel teel tuleb hoida oma sõiduraja paremasse serva. Ära siis imesta, kui peeglid põrkuvad või brake-check'i saad mõnelt nõrgema närvikavaga "reimpsilt".

claw kirjutas:

Miks ühe mehe õigus tee peal muneda ja liiklusvoolu takistada peaks olema tähtsam kui teise mehe õigus seaduse piires maksimaalse lubatud sõidukiirusega liiklusvoolus kulgeda?

Täpsuse huvides:
ma pole liiklusvoolust rääkinud - minu jaoks oleks liiklusvoolus olemine selline olukord, kus kõik lasevad ühtlaselt minu jaoks normaalse kiirusega ja ma saan marurahulikult püsika peale panna ning normaalse pikivahega kulgeda. Ma pigem rääkisin enne olukorrast, kus üksik masin jalgu koperdama jääb ja kolonni sappa tekitab - liialdatult on taolisel hetkel selline emotsioon küll peas, et sellised peaks teelt välja rammima, kui ise ei mõista paremale tõmmata ning teised mööda lasta. Hullult teatakse oma õigust sõita oma tempoga ja mitte-maksimaalse-kiirusega, aga kohustust sellisel juhul mitte jalus olla, vot mitte ei meenu.

Tõe huvides - kulgen vahetevahel suuremate ja aeglasemate masiantega ja no ei ole raske hoida pilku peeglis ja tagantlähenejatel elu lihtsamaks teha, neid mööda lastes ja/või veel rohkem teeserva võtta, et neil ruumi minna/näha oleks. Mul jumala suva, kas ja kui palju nad lubatud piirkiirust ületavad, pole minu mure. Üldiselt võiks elada oma muredega, mitte teiste omad enda omadeks teha.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Maksimaalse lubatud kiirusega sõitmiseks tuleb sõita tühjal teel. Selle võimaluse eeldamine igal sekundil ja lõigul on tiba liig või ... :?:
Kogu liiklejate massi rekast kuni rollerautoni, sinna vahele jäävad hallmetallikdiislid, tänavalegaalsed R tähistega tipprelvad ja lääpa tallatud 90 lõpu jäänukid. Ning neid juhtivaid; vanemast kübaraga daamist, kuni jaanpiimdriftiässadeni panna kõik igal sekundil max kiirusega sõitma on ikka absurdne ettevõtmine. Pea liha- viha- või kehakõnet, liiklema pead sa ikka nii nagu hetke liiklustihedus, olud ja kiirus on. Sõgedalt vahtu suust välja ajades maalt tulevast kurgikäruga vanaisa taha kogunenud rivist 180 ga nippnapikaga mööda lajatamist ei õigusta ka see kui sa varem kohale jõuaksid kui sõitma hakkasid. Rääkimata mõne minutistest vahedest.

Jah ei meeldi mulle ka seal kurgikäru taga uimerdada aga no ku mosse+subrjonok+79 aastat juhi turjal rohkemat ei võimalda no mida vahutada?
Kui nina alla vahtu kogunema hakkab peaks tee äärde tõmbama ja tiba loodust nautima

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”