Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


grahv
Postitusi: 1175
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas grahv »

Madlobster kirjutas:

Maksimaalse lubatud kiirusega sõitmiseks tuleb sõita tühjal teel.

Selle loogika järgi, mida täiem tee, seda aeglasemalt peaks sõitma? Nt tipptunnil tln-trt mnt-l 60kmh?

Madlobster kirjutas:

aga no ku mosse+subrjonok+79 aastat juhi turjal rohkemat ei võimalda

...siis mõistlik käitumine ON paremasse serva hoida ja teisi võimalikult vähe takistada.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

reimps kirjutas:
grahv kirjutas:
Maaks kirjutas:

kui nn "Reimpsi" peeglist näen, siis võtan kohe eos sõidurea vasakusse serva

Ületab "Reimps" lubatud kiirust natuke või mitte, selline käitumine on m**n* ikkagi. Foori taga ka teed ukse lahti onju?

Tahtsin just analoogselt vastata - kõvad moraalijüngrid ja eeskujulikud liiklejad koos, aga seda ei suuda jälle liiklusseadusest välja lugeda, et asulavälisel teel tuleb hoida oma sõiduraja paremasse serva. Ära siis imesta, kui peeglid põrkuvad või brake-check'i saad mõnelt nõrgema närvikavaga "reimpsilt".

Huvitav et see punkt liiklusseaduses neile esimesena meenub, mul justkui meeles et seal rohkem punkte oli :mrgreen: Ma pole kellegi oma peegleid keelanud, aga nad ei ole tasuta :ner:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

grahv kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Maksimaalse lubatud kiirusega sõitmiseks tuleb sõita tühjal teel.

Selle loogika järgi, mida täiem tee, seda aeglasemalt peaks sõitma? Nt tipptunnil tln-trt mnt-l 60kmh?

Madlobster kirjutas:

aga no ku mosse+subrjonok+79 aastat juhi turjal rohkemat ei võimalda

...siis mõistlik käitumine ON paremasse serva hoida ja teisi võimalikult vähe takistada.

tipptunnil tuleb sõita 30nega. (togi) Ja mis loogika alusel sa sellele järeldusele jõudsid?

Mis puutub sinna õigesse käitumisse, siis vanaisa taha sattunud kooliõpetaja, kes ei sõida mööda ka siis kui vanaisa tee äärde tõmbab ja kiiruse 30ne peal laseb ning neile järgi jõudnud põltsamaa piimaveok tekitavadki juba paraja tropi. Jah käib närvidele mulle ja sulle ja talle ka.

Mõistlik käitumine ON ?
Tegelt on see sama totter väitlemine, et kummad on paremad, kas blondid või brünetid. Igal liiklejal on igal aja hetkel oma põhjus ja seletus varnast võtta, miks ta just nii või naa kiiresti sõidab ja tema kõrval/taga/ees oleval on kindlasti vähemalt kaks põhjendust, miks to esimesena mainitud liikleja täielik jobu on ning pigem ühistranspordis oma sõidud tegema peaks.

Viimati muutis Madlobster, 13 Juun 2018, 13:36, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

No küll te viitsite ka vaielda. Sõitke iga mats oma sõitu ja ärge muretsege liiga palju teiste pärast. Kõigil tuju parem ja ilmselt ka tervis.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?
Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas indumen »

viimane saagimine sai alguse küll irooniast, aga oleme siiski õiges teemas kui tsikliga maanteel kedagi mööda ei lase 87-ga sõites :P

ja tänapäeval vabandus, et pole gpsi on suht mage, igal suvaliselt odaval hiina androidil on ka juba gps sees ja tasuta äppe on jalaga segada :P ühtlase kiiruse juures reaalse näidu saab ikka kätte :D ja kui endal ikka nuppudega nokia vms siis lapsele ju ikka ostad vinge telefoni vähemalt.

las saag käib :D tööl on jälle igav !!!

ma pean see hälvik olema kes sealt kolonni tagant raiuma kipub, sest esimesed kolm ei suuda hakkama saada omavahel ja sinna otsa võibolla mõni vabalthingav hallmetallikdiisel ja paar blondi ka ja ongi kolonn olemas :D sõidud saab sõidetud aga kui pole ammu trassil käinud siis kipub ununema et võiks väljasõidu aega sättida tipptunni väliseks, seal vahemikus käib elu ikka täie hooga. egas muidu uudistesse jälle mingi statistika ei keri et surmasid nii ja niipalju. (w) Paneme aga teeäärde külmkappe juurde ja kõik saab korda

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Madlobster kirjutas:

Tegelt on see sama totter väitlemine, et kummad on paremad, kas blondid või brünetid. Igal liiklejal on igal aja hetkel oma põhjus ja seletus varnast võtta, miks ta just nii või naa kiiresti sõidab ja tema kõrval/taga/ees oleval on kindlasti vähemalt kaks põhjendust, miks to esimesena mainitud liikleja täielik jobu on ning pigem ühistranspordis oma sõidud tegema peaks.

Kedagi ei huvita subjektiivsed põhjused.
Mul on ka omad põhjused, miks ma pean õigeks oma maksimaalse lubatud kiirusega liikumist ja valeks silmnähtava põhjuseta uimerdamist ning vale paiknemisega jalus koperdamist.

Kui ma mingil põhjusel aeglasemalt liigun, siis ma täidan ka liiklusseaduses nõutud paremale hoidmist ja teiste vajadusel möödalaskmist, pole üldse raske. Samamoodi ootan teistelt liiklejatelt sarnast käitumist. Kui ei saa hakkama, kao teelt (loe: liiklusest) ja otsi endale endast pädevam sohver. Bussid ja rongid näiteks sõidavad.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

reimps kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Tegelt on see sama totter väitlemine, et kummad on paremad, kas blondid või brünetid. Igal liiklejal on igal aja hetkel oma põhjus ja seletus varnast võtta, miks ta just nii või naa kiiresti sõidab ja tema kõrval/taga/ees oleval on kindlasti vähemalt kaks põhjendust, miks to esimesena mainitud liikleja täielik jobu on ning pigem ühistranspordis oma sõidud tegema peaks.

Kedagi ei huvita subjektiivsed põhjused.
Mul on ka omad põhjused, miks ma pean õigeks oma maksimaalse lubatud kiirusega liikumist ja valeks silmnähtava põhjuseta uimerdamist ning vale paiknemisega jalus koperdamist.

Kui ma mingil põhjusel aeglasemalt liigun, siis ma täidan ka liiklusseaduses nõutud paremale hoidmist ja teiste vajadusel möödalaskmist, pole üldse raske. Samamoodi ootan teistelt liiklejatelt sarnast käitumist. Kui ei saa hakkama, kao teelt (loe: liiklusest) ja otsi endale endast pädevam sohver. Bussid ja rongid näiteks sõidavad.

A tule loe oma posti uuesti kui 79 oled ning oma memme ja lapselapsega Hauka laadalt tulete :bsmile:

Jaa ma olen nõus, et teineteisega tuleb arvestada. Lihtsalt võimatu on kogu liikluses olevat raua- ning lihamassi panna oma äranägemise järgi liikuma. Vahet pole kui palju tähti, vahtu ja klikke ka ei kuluks. Seega kõige mõistlikum käitumine ON säilitada rahu ja tiba hiljem kohale jõuda, vahet pole mis tüüpi pupsik ka vaatevälja parajasti ei ilmuks. Seest poolt tatise tuuleklaasiga puusse sõitmine on ka kõige lollimast jalus koperdajast lollim käitumine.

EDIT: Mis sest, et jutu (loe: targutamise) järgi sobikisn ETV´s liiklusminuteid lugema siis päris elus ma nii eeskujulik ei ole :wack: :mrgreen:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Madlobster kirjutas:

A tule loe oma posti uuesti kui 79 oled ning oma memme ja lapselapsega Hauka laadalt tulete :bsmile:

Teen siis täpselt nagu mu oma isa eelmisel nädalal - võttis mu autojuhiks, et oma vanemate (ja minu vanavanemate) hauaplats korda teha. Tallinn-Sangaste-Valka-Tallinn nagu naksti, jumala tsill käik oli ka mul - vahetevahel on ju äge papsiga seiklemas käia ikka veel. Sai alkotripp ka tehtud muude huvi(gruppi)de tarbeks.

Isa mul 80.

Nii et mis ma sest postist ikka loen 41 aasta pärast, ma tõenäoliselt ise sealsamas Sangastes seks ajaks. Ja kui ei olegi, käsutan oma minioni rooli. Miks mulle tundub, et olles küll rullnokk ja mitte kõige eeskujulikum liikleja oma 2+ A4-täie rikkumiste nimekirjaga, saan ma ometi märksa paremini aru sujuvast liiklemisest ja teistega arvestamisest kui siin nii mõnigi?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Keegi meist ei ole reimpsi, mis tahes võimetes kunagi kahelnudki. :D
Jääb vaid loota, et suur osa joonduks reimpsi tegude ja sõnade järgi ritta. Sest, kellel on teistsugune elu, see meie ühiskonda ei sobi.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Hull vahe on nüüd muidugi see 3km/h, et peab ikka armatuurlaua GPS-e täis riputama ja rehvid üle mõõtma ja nii edasi, et oleks ikka TÄPSELT :lol: See meeletu täpsuse taga ajamine meenutab natuke neid vanema generatsiooni tegelasi, kes panevad linna turule sõites mammi taha paremale istuma, et rehvid oleks ühtlaselt koormatud.

Kui 87 või 80 vms km/h sõitvast autost mööda saamine raskendatud on, siis tuleks viga ikka eelkõige enda kapoti alt või tsikli puhul siis jalge vahelt otsida, mitte nõuda jalgu trampides et Punane meri kahte lehte laiali läheks.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ttt »

grahv kirjutas:

Selle loogika järgi, mida täiem tee, seda aeglasemalt peaks sõitma? Nt tipptunnil tln-trt mnt-l 60kmh?

Aga nii ju ongi. Ma tean konkreetseid teelõike kus 70-90-50 vahelduvad ja kui on pikk joru autosid siis sõidavadki kõik 60ga 90 alas. Sama on linnas - õhtusel ajal lendavad 70ga, aga pärast tööd tiksuvad 38.
See 87/90 on selline pseudoprobleem. Mina näiteks ei näpi ei autoga ega tsikliga sõites telefoni ja mul pole aimugi mida mu tsikli spidomeeter näitab, üritan liiklusvoos püsida või vastavalt teeoludele/ilmastikule/kogemusele aeglasemalt sõites mitte teisi takistada (sõidan tee ääres ja aeg-ajalt vaatan peeglisse, et oleks teadlik möödasõitjatest). Palju hullem on kui reaalselt keegi munebki 60ga ees, pikk rida järel ja mööda ka ei lase, see on probleem, näiteks mingid mopeedautod. Siin võiks eeskuju võtta Lätist, kus teatakse, kuskohas tuleb sõita. Üldiselt rohkem hoolimist ja vähem närvamist.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Lätis on jämedalt kaks korda suurem tõenäosus liikluses surma saada, see küll pole riik keda eeskujuks võtta.

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas claw »

gps-i pole vaja kaasas kanda.
Kui autot vahetan, siis korra vaatan kontrolliks üle, aga üldiselt valetavad paljud suht sarnaselt - ei tohiks olla just salastatud info see.

Liiklusõnnetustest: http://www.worldlifeexpectancy.com/caus ... y-country/


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Jesper, ei huvita selline pseudodata. Ma parem elaksin riigis, kus on "tõenäosus" suurem liikluses surma saada, kui riigis, kus maksimaalne llubatud kiirus igalpool on 10kmh ja tõenäosus surma saada on 0. või õigemini, kus isegi vaatamata sellele absurdile oleks ikkagi olemas täitsa reaalne tõenäosus liikluses surma saada :D


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ttt »

Jesper kirjutas:

Lätis on jämedalt kaks korda suurem tõenäosus liikluses surma saada, see küll pole riik keda eeskujuks võtta.

Pidasin silmas seda kommet, et teed on laiad, inimesed sõidavad tee ääres ja lubavad möödasõitjad mööda. Aga no kui selle tõttu surma saab siis ma ei tea jah :D


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

absoluutselt kõigi asjade tõttu on võimalik surma saada. ja lolle, kes surma saavad või kellegi surma saamist põhjustavad leidub alati, igalpool, sõltumata kõigest muust.
õige oleks keskenduda sellele, et liiklus olev sujuv, ühtlase "tasemega", ettearvatav ja et juhtidel oleks ka oskus juhtida. aga eestis keskendutakse sellele, et kui kuskil juhtub mingi õnnetus siis tõmbame selle koha peal piirkiiruse 20km alla, kui ikka juhtub õnnetus tõmbame veel 20km alla. KINDLASTI on asi selles, et järsku on just see koht jube ohtlik ja midagi tuleb hirmsa hooga muutma hakata...ja mitte kunagi pole asi selles, et juht või juhid, kes õnetuse põhjustasid äkki lihtsalt ei sobi juhtima.
või kaotame tee ära nagu juhtus tammsaarel. lihtsalt sry duudid, kuna kord siin mingid idioodid suutsid crashida siis nüüd edaspidi kõik hakkate sõitma siia majahoovi kilomeetrise ringiga ja tekitama kuskile 2 sekundise tsükliga foori alla megaummikuid :D alati kui midagi juhtub siis KINDLASTI tuleb sada asja kohe ära muuta ja "turvalisemaks" teha.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

ttt kirjutas:
Jesper kirjutas:

Lätis on jämedalt kaks korda suurem tõenäosus liikluses surma saada, see küll pole riik keda eeskujuks võtta.

Pidasin silmas seda kommet, et teed on laiad, inimesed sõidavad tee ääres ja lubavad möödasõitjad mööda. Aga no kui selle tõttu surma saab siis ma ei tea jah :D

Jep, seal on täitsa tavalised topeltmöödasõidud, st. mõlemad vastassuunas sõitjad hakkavad korraga möödasõitu tegema

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

ttt kirjutas:

Pidasin silmas seda kommet, et teed on laiad, inimesed sõidavad tee ääres ja lubavad möödasõitjad mööda. Aga no kui selle tõttu surma saab siis ma ei tea jah :D

No inimesed on seda palju uurinud, et mida teha kui tee on 3 auto laiune - on jõutud järeldusele et kõige ohutum variant on muutuva suunaga keskmine rida ja aed sõidusuundade vahel. Üleüldiselt meie riigis on paljud asjad ikka piisavalt hästi, et ei pea kinnisilmi igat lollust järgi tegema, kuna "välismaal on kõik parem".

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

will111 kirjutas:

absoluutselt kõigi asjade tõttu on võimalik surma saada. ja lolle, kes surma saavad või kellegi surma saamist põhjustavad leidub alati, igalpool, sõltumata kõigest muust.
õige oleks keskenduda sellele, et liiklus olev sujuv, ühtlase "tasemega", ettearvatav ja et juhtidel oleks ka oskus juhtida. aga eestis keskendutakse sellele, et kui kuskil juhtub mingi õnnetus siis tõmbame selle koha peal piirkiiruse 20km alla, kui ikka juhtub õnnetus tõmbame veel 20km alla. KINDLASTI on asi selles, et järsku on just see koht jube ohtlik ja midagi tuleb hirmsa hooga muutma hakata...ja mitte kunagi pole asi selles, et juht või juhid, kes õnetuse põhjustasid äkki lihtsalt ei sobi juhtima.
või kaotame tee ära nagu juhtus tammsaarel. lihtsalt sry duudid, kuna kord siin mingid idioodid suutsid crashida siis nüüd edaspidi kõik hakkate sõitma siia majahoovi kilomeetrise ringiga ja tekitama kuskile 2 sekundise tsükliga foori alla megaummikuid :D alati kui midagi juhtub siis KINDLASTI tuleb sada asja kohe ära muuta ja "turvalisemaks" teha.

Tegelikult on see loll jutt. Euroopas, kus on kordades tihedam liiklus ja ei tehta autojuhikandidaadile lenduri sobivustesti just täpselt neidsamu liikluse rahustamise meetodeid kasutatakse ja see annab tulemust. Töestuseks piisab kui vaadata veidi riikide statistikat.
Meil on ikka siiani veres mingi Ida-Euroopa arvamus, et küll mina olen kõva rallimees nagu Marko Märtin, aga vot need teised ei oska sõita.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ttt »

Jesper kirjutas:
ttt kirjutas:

Pidasin silmas seda kommet, et teed on laiad, inimesed sõidavad tee ääres ja lubavad möödasõitjad mööda. Aga no kui selle tõttu surma saab siis ma ei tea jah :D

No inimesed on seda palju uurinud, et mida teha kui tee on 3 auto laiune - on jõutud järeldusele et kõige ohutum variant on muutuva suunaga keskmine rida ja aed sõidusuundade vahel. Üleüldiselt meie riigis on paljud asjad ikka piisavalt hästi, et ei pea kinnisilmi igat lollust järgi tegema, kuna "välismaal on kõik parem".

Nojah aga jutt oli hoopis teisest asjast: kuna tee (ja isegi sõidurada) on laiem kui auto, sõidetakse sõidutee paremas servas. See, kes mööda sõidab, peab ohutuses ikka ise veenduma. Aga no thank god siis et meil nii laiu teid ei ole.


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

MIs osa täpsemalt loll jutt on, ja millele tuginedes väidad, et see loll jutt on? Euroopa on väga lai mõiste, väidad, et KÕIKJAL euroopas, igalpool, suvalistes küla ja metsateedel on tihedam liiklus või mida sa täpsemalt üritad öelda?
Statistika on üks tore asi jah, aga lihtsalt misiganes statistika vaatamine või võrdlemine on täielik lolli lohutus. Statistikat mõjutavad mustmiljot erinevat faktorit ja enamasti vahitakse lihtsalt mingit numbrit, püüdmatagi aru saada kust või kuidas või mis tingimustel see tegelikult üldse tuli, rääkimata sellest, et kui täiesti erinevate keskkondade statistikat võrreldakse on tegelikult üsna võimatu seda võrdlust objektiivselt teha.

Ma ei tea mis see arvamus ida-euroopa või märtiniga seotud, aga täiesti ilmselgelt kohtab sellist arvamust absoluutselt igalpool maailmas. Kui väidad vastupidist, pole sa lihtsalt mitte kuskil mujal maailmas sõitnud. Ida-euroopa eripära on ehk see, et vahel tehakse oma arvamus ka teisele selgeks näiteks rusikate või relva abiga. Ja vot väga huvitaval kombel on just viimase aasta, paari jooksul ka eestis aina populaarsemaks muutunud sellisel moel asjade ajamine. Varem ikka ei kuulnud põhimõtteliselt mitte knuagi selliseid uudiseid, et liikluses keegi oleks kedagi pussitanud, relvaga vehkinud, kurikata peksnud või ka lihtsalt emmemmamaad teinud. Nüüd on see minimaalselt iganädalane "uudis" delfis. Et kas siis ikka on nii, et "meil on siiani veres" või äkki on hoopis nii, et "meil on moodi läinud"? Põhjust pole vaja kaugelt otsida miks moodi on läinud ma usun. Kui liikluses toimub selline asi nagu täna seal toimub siis ma ei imesta absoluutselt. Viimase aasta jooksul vähemalt 10 korda on tulnud ette olukordi, kus tahaks samuti kedagi füüsiliselt noomida. Samas see on loomulikult emotsioon ja mitte midagi paremaks see kokkuvõttes ei muuda. Mis muudaks? See kui lube ära võtma ja aresti pistma hakataks ka neid imbetsille, kes IGAPÄEVASELT liiklust selliseks muudavad. Vahtides oma telefone, takistades põhjuseta liiklust and the list goes on and on..

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

mx77 kirjutas:

Meil on ikka siiani veres mingi Ida-Euroopa arvamus, et küll mina olen kõva rallimees nagu Marko Märtin, aga vot need teised ei oska sõita.

Marko Märtin polnudki kõva rallimees, aga Markko Märtin oli küll.
A ma niisama nokin :bsmile:

Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 468
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 40 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Kas juba on sõiduilmad läbi ja hapukurgihooaeg käes?!?

...

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

jah, kaua sa seda hooaega ikka pead siis, oma poolteist kuud jutti juba sõita saanud :S 3x rohkem kui tavaliselt suve jooksul

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:
will111 kirjutas:

absoluutselt kõigi asjade tõttu on võimalik surma saada. ja lolle, kes surma saavad või kellegi surma saamist põhjustavad leidub alati, igalpool, sõltumata kõigest muust..................

Tegelikult on see loll jutt. Euroopas, kus on kordades tihedam liiklus ja ei tehta autojuhikandidaadile lenduri sobivustesti just täpselt neidsamu liikluse rahustamise meetodeid kasutatakse ja see annab tulemust. Töestuseks piisab kui vaadata veidi riikide statistikat.
Meil on ikka siiani veres mingi Ida-Euroopa arvamus, et küll mina olen kõva rallimees nagu Marko Märtin, aga vot need teised ei oska sõita.

Nii on ja lisaks veel ,et suur vahe meie ja vana Euroopa ehk Lääne- ja Põhja-Euroopaga on see,et seal peetakse piirangutest ja muudest liiklust reguleerivatest asjadest kinni ka siis,kui seal märgi taga politseid ei seisa ja kaamerat ei ole.
Kõik(valdav enamus vähemalt) saavad asjast aru ühtemoodi. Saksas kiirteel,kus on piiramata kiirusega alade vahel piirataud kiirus võetakse see üldiselt ka kõige kallimate ja kiiremini liikuvate autode poolt maha,sest piirang ongi selleks,et ohuolukordi minimiseerida.Kõrvalteelt tulev liiklusvoog arvestab sellega,et tulles peale on seal kiiruseks X millega ma pean arvestama, et mitte ette jääda või selga sõita.
Meil on paljuski piirangud ja reeglid justkui ainult selleks,et politsei juuresolekul neist kinni pidada.Vähehaaval on olukord paranemas,aga arenguruumi on meil veel palju.

Paljudel uuematel autodel valetab spido suht vähe ehk siis näitab 2-3km/h vähem,kui GPS-i järgi tegelik kiirus on.Eeldusel,et rehvid on autole ostetud õiges mõõdus,mitte suvalised mis kasutatud rehvide müügikohast leiti.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

Täna olin halvikuks mina - politsei võttis rajalt maha ühistranspordi rea kasutamise eest (kasutasin auto rivist möödumiseks).
Kuid, peale väikest loengut ja kerget diskusiooni (viisakas ja rahulik jutuajamine) selle kohta, kas mootorratturid võiksid kasutada ühistranspordi sõidurada või mitte, mulle sooviti head teed ja lasti minna. Isegi autosee ei kutsutud et vaadata rikkumiste ajalugu.
Nii et, vahest juhtub ka nii...

Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas isakene »

urmas66 kirjutas:

Kõik(valdav enamus vähemalt) saavad asjast aru ühtemoodi. Saksas kiirteel,kus on piiramata kiirusega alade vahel piirataud kiirus võetakse see üldiselt ka kõige kallimate ja kiiremini liikuvate autode poolt maha,sest piirang ongi selleks,et ohuolukordi minimiseerida.Kõrvalteelt tulev liiklusvoog arvestab sellega,et tulles peale on seal kiiruseks X millega ma pean arvestama, et mitte ette jääda või selga sõita.

Võetakse kiirus maha küll. Aga normaalseks loetakse ka piirangust +20 - +30 ja ma pole veel tähele pannud, et sellisel tegevusel mingid tagajärjed oleksid...

Kasutaja avatar

Stealth
Postitusi: 74
Liitunud: 05 Mär 2017, 22:03
Tsikkel: Bandit 1200cc
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Stealth »

Põhja Siil kirjutas:

Täna olin halvikuks mina - politsei võttis rajalt maha ühistranspordi rea kasutamise eest (kasutasin auto rivist möödumiseks).
Kuid, peale väikest loengut ja kerget diskusiooni (viisakas ja rahulik jutuajamine) selle kohta, kas mootorratturid võiksid kasutada ühistranspordi sõidurada või mitte, mulle sooviti head teed ja lasti minna. Isegi autosee ei kutsutud et vaadata rikkumiste ajalugu.
Nii et, vahest juhtub ka nii...

Ega ometi mitte Tehnika tn? Ma arvasin, et see punane tee ongi mulle tehtud kella viieseks kasutamiseks :)

Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

Stealth kirjutas:
Põhja Siil kirjutas:

Täna olin halvikuks mina - politsei võttis rajalt maha ühistranspordi rea kasutamise eest (kasutasin auto rivist möödumiseks).
Kuid, peale väikest loengut ja kerget diskusiooni (viisakas ja rahulik jutuajamine) selle kohta, kas mootorratturid võiksid kasutada ühistranspordi sõidurada või mitte, mulle sooviti head teed ja lasti minna. Isegi autosee ei kutsutud et vaadata rikkumiste ajalugu.
Nii et, vahest juhtub ka nii...

Ega ometi mitte Tehnika tn? Ma arvasin, et see punane tee ongi mulle tehtud kella viieseks kasutamiseks :)

Paldiski mnt, hipodroomi ja Sõle ristmikute vahel, pritsumaja ees seisid. Ja, muideks, salvestasid.

Aga see Tehnika tänava punane tee serv, on ka minule korralikult aega kokku hoidnud :)
Peeasi sõita seal rahulikult, sest kõrvaltänavatelt lendavad autod vahest suht järsku ette.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”