Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

pets77
Postitusi: 568
Liitunud: 22 Nov 2004, 20:58
Asukoht: TLN Liiva
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas pets77 »

Mac, oleksid pidanud oma väikse auto nina... suure egoga mehe perse parkima, küll siis oleks kas mööda lasknud, või oleks kiirust lisanud. Mulle sellised ise hakanud mendid ei istu.



KTM 890 Adventure . Ktm 525 xc. Honda TRX450R quad. Peugeot 55TA 125cm 1954a. Aprilia SR50 Factory 06. Kõik garages
EX: võrrid,mopid,Jawad.Yamaha: 2xRaptor 660,700, Xjr1200, Virago 750, XVS 1100.Kawa: Zr750, Z750, Z1000. Ktm 620SM. Aprilia 4xPegaso.BMW F650. Honda CB500X.

sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

Black kirjutas:

Mul oli esimene auto 1.3 Civic ´85. Ei mäleta, et maanteel möödasõitudega kuidagi ikaldanud oleks. Käigukast on ka muidugi kasutamiseks. Või on uuemad väikesed punnid ohutuse nimel nii palju raskemad?

Huvitaks ka, kas Mac sõitis spidoka või gepsu järgi kiirust hoides? 5-7km/h vähem näitav spidokas on ju tüüpiline.

Esiteks roostetas see Civic iga aastaga kergemaks ja teiseks mitte ainult turvavarustus ei kaalu vaid ka lisavarustus, mis oli 85 aasta Civicul tõenäoliselt olematu.

Kasutaja avatar

Andrus54
Postitusi: 140
Liitunud: 14 Mär 2007, 06:33
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Andrus54 »

M.T. kirjutas:

Õige eestlane ajab oma õigust ja võimalusel hoiab ilusti telgjoone lähedal ennast, et möödumine ikka võimalikult raske oleks. Riia vahet sõites näeb selliseid päris tihti seal kus teepeenar hästi lai ja enamus tõmbab ilusti teeäärde, et kiiremad mööda lasta, siis eestlane kütab silmaklapid peas keset teed oma 90-ga.

Eesti on selles suhtes eriline maa tõesti. Nii kui üle Läti piiri lähed reastuvad autod äärele, et sind mööda lasta, ka siis kui autoga oled. Leedu ja edaspidine samamoodi.

Samas meil on minu meelest paremaks läinud, vähemalt rattaga sõites on tunnetuslikust rohkem inimesi, kes kõrvale tõmbavad. Autoga muidugi üldse mitte.

Sent from my iPhone using Tapatalk


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kusjuures Lätist tulles teen ma harjmusest samamoodi (tegelikult isegi võimalusel kogu aeg, lihtsalt meil teed liiga kitsad korraliku kolmerealise tekitamiseks), aga meie enda kohalikud lolljuhid ei saa aru, mida ma üritan.

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas indumen »

eesti ja läti teepeenart ei anna eriti võrrelda, tõmbaks isegi kõrvale, aga ei tundu just väga turvaline üritus (sõiduautodest rääkides siis). tsikli mööda laskmine muidugi on köömes,
samas võiks ju ka aeglasemalt kulgev tsiklist ennast kõrvale võtta et auto saaks mööduda, seda mina veel pole näinud, sõidetakse tuimalt keset oma rada ja siis on jälle kuulda, et küll tahetakse üle sõita jne. puhtalt isiklikust vaatevinklist, hoolimata igasugustest kampaaniatest üritan ikka kõigist liiklejatest aru saada ja mõista, aga vahest viskab tõesti hämmingusse.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Täna hommikul oli mingi tüüp Peterburi teel maxirolleriga ridade vahel uimerdamas.Paar korda reastus mulle nii ette(olin autoga) ,et pane või sisse.Siis jäi pikemalt minu ette ,aga ei suutnud ta ühtlaselt liikuda,kiirus koguaeg üles alla.Käis ikka juba närvidele,kui vahele trügides veel ette uimerdama jäädakse.Tuli teglasest paremalt möödudes mööda sõita,sest pikivahe tema eessõitva autoga hakkas juba 50-60m lähenema. Samalaadne juhus oli ka millalgi ringteel ühe chopperiga.kiiruse piirangu alal,paugutas mööda,et siis 85-ga ees jätkata.
No minul puudub selliste vastu igasugune respekt ja ei saa ma aru sellistest.Kui ei oska ja julge sõita,sõida autodega koos sama kiirusega ning on kõigile turvalisem.
Viimasel ajal selliseid oskamatuid ikka väga palju tänavatele tekkinud.Tänav ei ole "õppesõiduks",mine kuskile,kus teisi pole ja saa oma kogemused kätte,ning siis alles liiklusdžunglisse.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L, Husqvarna 701
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

urmas66 kirjutas:

Täna hommikul oli mingi tüüp Peterburi teel maxirolleriga ridade vahel uimerdamas.Paar korda reastus mulle nii ette(olin autoga) ,et pane või sisse.Siis jäi pikemalt minu ette ,aga ei suutnud ta ühtlaselt liikuda,kiirus koguaeg üles alla.Käis ikka juba närvidele,kui vahele trügides veel ette uimerdama jäädakse.Tuli teglasest paremalt möödudes mööda sõita,sest pikivahe tema eessõitva autoga hakkas juba 50-60m lähenema. Samalaadne juhus oli ka millalgi ringteel ühe chopperiga.kiiruse piirangu alal,paugutas mööda,et siis 85-ga ees jätkata.
No minul puudub selliste vastu igasugune respekt ja ei saa ma aru sellistest.Kui ei oska ja julge sõita,sõida autodega koos sama kiirusega ning on kõigile turvalisem.
Viimasel ajal selliseid oskamatuid ikka väga palju tänavatele tekkinud.Tänav ei ole "õppesõiduks",mine kuskile,kus teisi pole ja saa oma kogemused kätte,ning siis alles liiklusdžunglisse.

Olen sama asja märkand. Võimalik, et ongi palju uusi kogemusteta rattureid juurde tulnud. Käe viskamine on ka kuidagi kaduma hakanud, mõni päev alla poole tervitab vastu...

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Honda CRF1000L Africa Twin, Husqvarna 701 Rally

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Noh, eks siis tule oodata, kuniks looduslik valik ridu harvendab :mrgreen:

(Must huumor, sensitiivsematele märkusena)

Kasutaja avatar

Pensionär
Postitusi: 20
Liitunud: 05 Juun 2016, 20:03
Tsikkel: Yamaha XJ 600s
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Pensionär »

iSlanderEST kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Täna hommikul oli mingi tüüp Peterburi teel maxirolleriga ridade vahel uimerdamas.Paar korda reastus mulle nii ette(olin autoga) ,et pane või sisse.Siis jäi pikemalt minu ette ,aga ei suutnud ta ühtlaselt liikuda,kiirus koguaeg üles alla.Käis ikka juba närvidele,kui vahele trügides veel ette uimerdama jäädakse.Tuli teglasest paremalt möödudes mööda sõita,sest pikivahe tema eessõitva autoga hakkas juba 50-60m lähenema. Samalaadne juhus oli ka millalgi ringteel ühe chopperiga.kiiruse piirangu alal,paugutas mööda,et siis 85-ga ees jätkata.
No minul puudub selliste vastu igasugune respekt ja ei saa ma aru sellistest.Kui ei oska ja julge sõita,sõida autodega koos sama kiirusega ning on kõigile turvalisem.
Viimasel ajal selliseid oskamatuid ikka väga palju tänavatele tekkinud.Tänav ei ole "õppesõiduks",mine kuskile,kus teisi pole ja saa oma kogemused kätte,ning siis alles liiklusdžunglisse.

Olen sama asja märkand. Võimalik, et ongi palju uusi kogemusteta rattureid juurde tulnud. Käe viskamine on ka kuidagi kaduma hakanud, mõni päev alla poole tervitab vastu...

Ei kaitse uimerdisi ja taolisi koperdajaid aga no seda, et ega autode vahelt trügimist platsil ju ei harjuta :oops: Tõsi, platsi peal saab ratast talitsema õppida aga see ju kuiv trenn. :wack:
Ma ei sündinud ka heeblid käes nii, et tuli kogu asi endale motokoolis selgeks õppida. Seda käeviskamise asja ma ei mäleta, et motokoolis oleks räägitudki aga siin Tartu manu igatahes käib see käe viskamine nagu muiste (w) Sageli tulevad "kolleegid" nii ootamatult endalegi, et näed siis kui juba möödas :oops: ja kust need kogemused siis ikka tulevad kui mitte ajaga (crash)

Don´t follow me, I am not a Twitter

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Tuleb avada ridade vahel sõitmise kool, aeg on küps


kenk
Postitusi: 98
Liitunud: 17 Apr 2013, 10:26
Tsikkel: SpeedTriple 1050
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kenk »

Kindlasti on palju kogemuseta rattureid tekkinud. Mitmetel on rattal see ebakindlus väga märgatav kui liikluses väiksel kiirusel peaaegu pikali komistatakse tasakaalu kaotades, väga nurgelisi manöövreid tehakse, sõidetakse suurte ratastega tee paremal servas jne. Eriti palju olen näinud viimasel ajal just tee paremal servas sõitmist - kui mõlemas suunas 1 rida siis jätab autojuhile väga ahvatleva ohliku pinna kus isegi vastutuleva auto puhul hakata vahelt läbi suruma. 99% autojuhtidest seda ei tee aga alati on see 1%...

iSlanderEST kirjutas:

Olen sama asja märkand. Võimalik, et ongi palju uusi kogemusteta rattureid juurde tulnud. Käe viskamine on ka kuidagi kaduma hakanud, mõni päev alla poole tervitab vastu...

I like them naked.

koma2
Postitusi: 94
Liitunud: 21 Mai 2014, 20:51
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas koma2 »

Igat pidi on mootorratur häda, kord sõidab suure rattaga paremal servas ja siis jälle tee keskel ja ei lase mööda, sõidab ummikus autode järel või sõelub nagu hull autode vahelt, ja lõpuks on eriline mootorraturi staatus ka kaduma hakanud, sest neid on nii palju ja käppa tervituseks enam ei tõstetagi... Kohutav.

Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

kenk kirjutas:

Kindlasti on palju kogemuseta rattureid tekkinud. Mitmetel on rattal see ebakindlus väga märgatav kui liikluses väiksel kiirusel peaaegu pikali komistatakse tasakaalu kaotades, väga nurgelisi manöövreid tehakse, sõidetakse suurte ratastega tee paremal servas jne. Eriti palju olen näinud viimasel ajal just tee paremal servas sõitmist - kui mõlemas suunas 1 rida siis jätab autojuhile väga ahvatleva ohliku pinna kus isegi vastutuleva auto puhul hakata vahelt läbi suruma. 99% autojuhtidest seda ei tee aga alati on see 1%...

iSlanderEST kirjutas:

Olen sama asja märkand. Võimalik, et ongi palju uusi kogemusteta rattureid juurde tulnud. Käe viskamine on ka kuidagi kaduma hakanud, mõni päev alla poole tervitab vastu...

Kallid algajad kaherattalistel, olen seda vb juba ka siin öelnud aga ütlen veel ja veel - käige ära Moto Survival-il või mõnel analoogsel koolitusel (ma ei tea kas on mõni selline). Mul on mitmeid kolmnurkseid klepse ette näidata aga kindlasti lähen uuesti kui ratta mark vahetub. Kui mitte varem. Seda tunnet et tsikkel on osa sinust ei saavuta mitte kusagil nii kiiresti kui seal. Pärast on sõit tegelikult ka palju kindlam ja nauditavam. Ja üritus ise on väga chill. Nagu ka tegelased kes seda korraldavad.


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Survivalitüübid on varjatud reklaami eest maksu Piipzule ikka tasunud? :mrgreen:

Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

reimps kirjutas:

Survivalitüübid on varjatud reklaami eest maksu Piipzule ikka tasunud? :mrgreen:

Põhimõtteliselt kõlas küll nagu reklaam aga võin kinnitada et raha osalustasu näol on liikunud ainult minu poolt nende poole ja mitte vastupidi. Ja lisaks olen ma enam kui kindel et tegelikult see üritus reklaami ei vajagi.
Balanseerimiseks panen siis kirja et ka Team Green koolitus annab väga palju juurde. Aga seda veidi teise nurga alt. Survival oleks väga hea just nendele kellest siin juttu oli - vänderdajatele ja muidu saamatutele.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ega ma ei pidanud silmas,et kogemusi peab kuskil külavaheteel hankima,aga elementaarset tasakaalu hoidmist ja lihtsalt rattaga kokku harjumist saab ka seal teha.Hommikusse ummikusse ,on ikka asja siis,kui vähemalt ratta valdamine,käiguvahetused ja muu on selge nagu vesi.Pole mõtet sõita foori taga autodest ette,kui ei suuda neist kiiremini kohalt võtta või sõita.
Vapsiku soovitused on väga omal kohal.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas simp »

kenk kirjutas:

Kindlasti on palju kogemuseta rattureid tekkinud. Mitmetel on rattal see ebakindlus väga märgatav kui liikluses väiksel kiirusel peaaegu pikali komistatakse tasakaalu kaotades, väga nurgelisi manöövreid tehakse, sõidetakse suurte ratastega tee paremal servas jne. Eriti palju olen näinud viimasel ajal just tee paremal servas sõitmist - kui mõlemas suunas 1 rida siis jätab autojuhile väga ahvatleva ohliku pinna kus isegi vastutuleva auto puhul hakata vahelt läbi suruma. 99% autojuhtidest seda ei tee aga alati on see 1%...

iSlanderEST kirjutas:

Olen sama asja märkand. Võimalik, et ongi palju uusi kogemusteta rattureid juurde tulnud. Käe viskamine on ka kuidagi kaduma hakanud, mõni päev alla poole tervitab vastu...

mis seal paremas servas sõitmisega valesti on? kui olen kiirem, siis on täitsa äge ja viisakas kui keegi vähe koomale võtab. Nüüd kui olen aeglasem, ei peaks samamoodi käituma ja ruumi tegema?

Kui näen, et auto kiiremini tagant läheneb, võtan paremale ja vajaduse korral teeme kolm rida, pole seal kellelgi midagi halvasti.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

See tagant tulemise hirmu teema on pädev siis, kui sõidetakse klapid peas ja peeglid on vaid iluasjad, igal muul puhul saab väga edukalt ka autojuhtidega igast suunast hakkama, imho.

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Macintosh kirjutas:
rannamees kirjutas:

ehk oleks aeg hakata mõtlema "päris" auto ostmisele? :D sellisega saaks igast asendist möödasõidu edukalt sooritatud.

Ma ei taha "päris" autot, mulle meeldivad hea sõidutunnetusega väikesed masinad. "Päris" (loe: suurte) autodega võivad sõita mehed, kellel kompenseerida on vaja. :wink: Mul on kõik hästi. Kui vahetaks, siis samasuguse vastu, ainult kubatuuriga 1.6L ja sildiga "Sport" tagaluugil (100kw). Naisele ostan "pärisauto". Kokkuvõtteks tahaks näha, kuidas sa igast asendist möödasõitu teed, kui tsiklimees möödasõiduga nõus pole.

Võin lahkelt demosõitu teha, kui ükskord kõrvalistmele satud :bsmile:

Pilt
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

elektromargu kirjutas:

See tagant tulemise hirmu teema on pädev siis, kui sõidetakse klapid peas ja peeglid on vaid iluasjad, igal muul puhul saab väga edukalt ka autojuhtidega igast suunast hakkama, imho.

(minus pesitsev hälvik kirjutab) Peeglid on mootorratta küljes täiesti mõtetud vidinad! Kiiresti sõitmisele ei aita nad kuidagi kaasa (rinkal pole kellelgi peegleid) :mrgreen: , kui piisavalt kiiresti sõita, siis on savi mis taga toimub. Minu soovitus - vaadake ettepoole kui sõidate.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

Ma tõmban nii auto kui rattaga paremale kui tagant kiirem tuleb ja kui eest näen, et keegi möödasõitu ootab, siis teen sama. Üli närvi ajavad need chopperi vennad kes vastu tulles võtavad ruumi rohkem kui rekka ( vastu tulevad kauem ka ) ja ette jäädes passivad keset teed selle asemel, et liiklusvahendid oma tugitoolidest mööda lasta.

kawasaki zx7r

wend

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas wend »

Stonekurg kirjutas:

Ma tõmban nii auto kui rattaga paremale kui tagant kiirem tuleb ja kui eest näen, et keegi möödasõitu ootab, siis teen sama. Üli närvi ajavad need chopperi vennad kes vastu tulles võtavad ruumi rohkem kui rekka ( vastu tulevad kauem ka ) ja ette jäädes passivad keset teed selle asemel, et liiklusvahendid oma tugitoolidest mööda lasta.

Hea, kui keegi on nii kiire ja ilus. (w)

Kasutaja avatar

Palm.
Postitusi: 108
Liitunud: 03 Mär 2013, 10:00
Tänanud: 11 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Palm. »


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Ega järgminegi video sealt parem pole.

Mitte, et ma nüüd ise ideaalne olen. Aga kõnniteel ma ei ralli :?

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Tänapäeval kätte saadav tehnika võimaldab erinevaid eneseimetlemise tasemeid.Kurb ainult et nad inkognito esinevad,täisfeim jääb saamata.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Numbrid näh ju... Politseinikele ka karuteene teevad. Vennad ainult manitsesid, mina ka pooldan enne vestelda kui riiki kohe nuumata, ainult mõned saavad aru ja teised aunult irwitavad tagaselja. selliseid videosid ei tasu panna veebi, pärast saavad politseinukud vastu päid ja jalgu ja järgmine kord ei ole mõistvad, kui kuskil tühjal teel korra lahti keerad mõistuse piirs või esiratta maast lahti hetkeks saad.


kenk
Postitusi: 98
Liitunud: 17 Apr 2013, 10:26
Tsikkel: SpeedTriple 1050
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kenk »

Ma ei väidagi, et peaks tuimalt ainult rea keskel sõitma ja kedagi ei peaks kunagi mööda laskma. Maanteel muidugi tõmban ka ise nii rattal, kui autos paremale serva kui keegi mööda tahab. Linnas rattaga aga teeservas sõites (üldiselt ka vastutulevat liiklust küllalt) tekitad ise endale ohtliku olukorra kui mõni auto Sinu kõrvalt tahab läbi pressida isegi siis, kui vastu tuleb autosid. See on hoopis eri teema , kui viisakusest kuskil kedagi mööda lasta.

Stonekurg kirjutas:

Ma tõmban nii auto kui rattaga paremale kui tagant kiirem tuleb ja kui eest näen, et keegi möödasõitu ootab, siis teen sama. Üli närvi ajavad need chopperi vennad kes vastu tulles võtavad ruumi rohkem kui rekka ( vastu tulevad kauem ka ) ja ette jäädes passivad keset teed selle asemel, et liiklusvahendid oma tugitoolidest mööda lasta.

I like them naked.
Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas tuman »

Ardilla kirjutas:

Ega järgminegi video sealt parem pole.

Mitte, et ma nüüd ise ideaalne olen. Aga kõnniteel ma ei ralli :?

Sellist videot vaadates ei imestagi...
..miks tsiklimeeste maine nii vilets on
..miks juba suht igapäevaselt lehes mingi tsikkel külili ja juht haiglas

Eriline nahaalsuse tipp veel see video netti riputada, muidugi video kirjelduses oleva keele järgi ei imesta ka seda.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Eelmisel nädalal oli vajadus keskpäeva paiku kiirelt Pärnus ära käia.Pole seda teed juba ammu tööpäeval sõitnud ja ebameeldivaks üllatuseks oli üli tihe liiklus,millest üle poole veoakad.Muidu polnud nagu häda midagi,autol hea minek ja möödasõidud sujusid ladusalt.
Närvi ajas mustaks,aga punt choppereid, soome numbritega.
Harutee ja Kernu vahel(pikad sirged lõigud) jõudsin järgi pikale autode rodule,mis liikus kiirusega 80-85 GPS-i järgi.Kuna eespool liikujad midagi ei teinud,siis hakkasin neist paarikauppa mööda minema.Kümmekonna sõiduka ees liikus paarikümnest ratturist kolonn,mis omakorda oli end "parkinud" kolme veoka sappa.Veokad olidki need 80-nese tempo tegijad.Kuna kogu see kolonn liikus maleruudus,siis oli see ikka vähemalt paarsada meetrit pikk ja ühekorraga mööda minna neist ei õnnestunud.
Tuli kaks korda sinna vahele sukelduda,aga see valmistas härradele HD seljast tõelist pahameelt,nii,et üks kõvem tegelane otsustas lausa, minu autole paremale kõrvale sõita ja midagi seal vehkida.Tal oli viitsimist, isegi minu teiseks manöövriks vahele tulemisel, omade vahel edasi puksida ja veel kord mulle seal midagi vehkida.
Vot siis oli küll tunne ,et tahaks vennale peale keerata,või midagi halba talle teha.No mida kuradit,kui olete kogu pundiga sellised jobud,et ei suuda veokatest sirgel teel mööda mina,siis sõiteke vähemalt hanereas ja laske teistel seda teha,aga sellist emmi mängimist ma küll neilt ei oodanud.

Veokad nende ees olid soome nr-ga haagistega(haagist vedas loomilkult poolakas) ja kas see oli neile mingiks mõõdupuuks ,et kui "soomlane" ees nii sõidab,siis on kõik OK või mida iganes,aga istusid nad veokatel nii sabas,et esimese ratta ja veoka vahele igal juhul sõiduauto ei mahtunud.Veokad ise pidasid sellist kahe veoka pikkust vahemaad omavahel,mis oli igati ok.
Enne Kernut sain lõpuks neist kõigist mööda ja minu järel hakkasid ka teised sõidukad seda tegema.Käisin kiirelt Pärnus Tervisepardiisis ära,seal läks mul umbes 10 min ja panin tagasi.See jõuk tuli mulle vastu Sauga poolt linnapiiril,Järelikult nad ikka jatkasid kõigi meelehärmiks "turvaliselt " 80-ga kuni Pärnuni,sest mina sõitsin kogu tee,kus sai ,GPS-i järgi 100-ga ja vahel ka veidi aeglasemalt.
Soomlased ütlevad küll,et "maassa maan tavalla",aga seekord panid oma maa(80 lubatud) tavade järgi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 314
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: MT-09
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Romka »

Oh jah, viimase loo peale meenutus siitsamast teemast:

Post #1046 by oldmoped » Sat Jun 19, 2010 1:27
Tere lugupeetud Gospel Riders liikmed, kui teist keegi seda foorumit juhuslikult sattub lugema.
Saage aru, et kui teie jumal ei luba teil 100kmh alas maanteel kiiremini kui 75-80km sõita, siis palun ärge tehke seda malelauana oma grupiga kogu sõidusuunda umbes nelja täishaagisega rekka jagu hõivates vaid hoidke ilusti tee parempoolsesse äärde.
Tänan!

Ausõna, ma ei tahtnud siin saagi käima tõmmata. Juhtisin lihtsalt tähelepanu sellele, et osad ratturid ise selle peale võibolla lihtsalt ei tule.
Antud situtsioonis oli tegu suhteliselt pimedate kurvidega teega ning antud kruisijate taha oli tekkinud juba umbes 20-25 sõidukiline saba.
Kui samasuguse alakiirusega kolm-neli rekkat reas sõidavad, lähed möödasõidule, kuna kui vaja oma ritta tagasi tõmmata, saad rekkade vahele. Mootorratturite tihedasse malelauda ju nõrgematega arvestades hooga sisse ei keera. Ainuvõimalik lahendus oli lapats põhja ja kiirusega 140-150 kogu kolonnist ühe korraga mööda saada. Tõenäoliselt osad õrnemast soost juhid jäidki sinna taha kuni ratturite puhkepeatuseni tiksuma.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”