Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tuleb välja,et see polnudki ainult selle seltskonna probleem, vaid siis äkki hoopis mingi tava :shock: :wack:
Ma lihtsalt siis pole sellega enne kokku puutunud.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

pahadeplaneet
Postitusi: 432
Liitunud: 25 Juun 2006, 22:56
Tsikkel: t*** seda teab,aga liigub!
Asukoht: Raja 31, Tartu 50417, Tartumaa, Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas pahadeplaneet »

Piinlik on,Ema pani koduaresti 3 kuuks,isa lubas võrri maha müüa.Kahetsen oma tegu :( Ma siiralt vabandan kõigi maailma LIVE TO RIDE RIDE TO LIVE inimeste ees et ma olen nende mainet kahjustanud ja neile nii palju pahandust kaela toonud.Ausalt mul on nii häbi et ma käin väljas must prügikott peas millel on ainult silma augud need ka väiksed. Jah ma eksisin ja ma vabandan.

1%bad ass REAL BIKER never dies!
www.facebook.com/realbikerid

Troll
Postitusi: 30
Liitunud: 05 Okt 2015, 10:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Troll »

Vähemalt leidsid õige teema ülesse.

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kaimex »

pahadeplaneet, millega siis täpsemalt hakkama said? Paugutasid vabakäigul? Palju ära väänati siis?

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Et siis tühikäigul pöördesse, kas umbes nagu rollerihundid vänn vänn teevad fooride all, et tähelepanu saada?

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

zidmänn
Postitusi: 85
Liitunud: 01 Mär 2009, 14:41
Tsikkel: Suzaki
Asukoht: Sinu selja taga
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas zidmänn »

Kasutaja avatar

pahadeplaneet
Postitusi: 432
Liitunud: 25 Juun 2006, 22:56
Tsikkel: t*** seda teab,aga liigub!
Asukoht: Raja 31, Tartu 50417, Tartumaa, Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas pahadeplaneet »

kaimex kirjutas:

pahadeplaneet, millega siis täpsemalt hakkama said? Paugutasid vabakäigul? Palju ära väänati siis?


Ilus eksole. Midagi ei väänatud.Lihtsalt kihutasid 2 km mulle järgi seatsid ohtu kõik need üksikemad kes oma lastega maantee ääres mängivad ja teised liiklejad et ära mainida et see ei olnud ilus tegu,me jäime eri arvamustele :) Eks SMASH on ka mõeldud ju debiilikutele kes lihtsalt nänn nänn teevad. Minu meelest on see Eestis ainus üritus mis on üritus.

1%bad ass REAL BIKER never dies!
www.facebook.com/realbikerid
Kasutaja avatar

Unt
Postitusi: 72
Liitunud: 18 Juul 2006, 18:29
Tsikkel: HD
Asukoht: Tallinn, Vantaa

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Unt »

vähemalt ei sõida sa enam xj 600 jalgrattaga :P

oh aegu ammuseid!
Kasutaja avatar

pahadeplaneet
Postitusi: 432
Liitunud: 25 Juun 2006, 22:56
Tsikkel: t*** seda teab,aga liigub!
Asukoht: Raja 31, Tartu 50417, Tartumaa, Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas pahadeplaneet »

Unt kirjutas:

vähemalt ei sõida sa enam xj 600 jalgrattaga :P

No sina ei saaks ju selle jalgrattagagi hakkama.

1%bad ass REAL BIKER never dies!
www.facebook.com/realbikerid
Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas efendi »

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!

tehh
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Juul 2007, 22:16
Asukoht: keila
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 3 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas tehh »

Ma ei saa aru,miks kohe hälvik? Kas sellepärast,et vahele jäi või mingi muu põhjus. Enamus mootorrattureid on proovinud oma rattal tippkiirust. Kõik on nad siis hälvikud.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

tehh kirjutas:

Ma ei saa aru,miks kohe hälvik? Kas sellepärast,et vahele jäi või mingi muu põhjus. Enamus mootorrattureid on proovinud oma rattal tippkiirust. Kõik on nad siis hälvikud.

Täpselt, tegemist on täiesti häbiväärse tegevusega!
Õige oleks olnud eest ära panemine, see motopolitseinik oli kindlasti veel vähema sõidukogemusega, kui A1 lubadega neiu.

Tunnistan ausalt, ma ei ole proovinud oma ("lääne") tsiklite lõppkiirust, tean kindlalt, et nad ületavad Eestis lubatut tunduvalt.

Kiirust ületanud: JAH :oops:

Ah jaa, tegemist oli KORDUVALT LS rikkunud isikuga-, ilmselt räme ebaõnn, et iga kord vahele jääb :roll:

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas claw »

Isikut ei tunne. Aga tsikliga 200 tuleb ka ikka väga kergelt ja selleks nad ju ongi.

Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

tehh kirjutas:

Enamus mootorrattureid on proovinud oma rattal tippkiirust. Kõik on nad siis hälvikud.

Mind kohe huvitab see psühholoogia, kuidas see teil seal peas töötab (tegelikult ka, ilma irooniata või halvustamiseta). Selgitage mulle lollile. Mul näiteks on rattal passis kirjas tippkiirus 169 vms. Milleks seda proovima peab või mida seal proovida on teiste sõnadega? Olenevalt sajast muust asjaolust võibolla läheb 159, aga võibolla 179, eksole. Veelkord, ei oskagi kuidagi huvitavamalt küsida kui et WTF, mida perset sa seal "proovid"? Paned kirja ka kuskile tulemuse ja kasutad hiljem mingites arvutustes? Ja kas oluline on spidomeetri näit või täpne kiirus GPSi järgi?

Ja näiteks kui on vastutuul 10m/s, see on 36km/h, siis juba 164-ga sõites saab sama kogemuse nagu oleks 200. Kas siis on ka huvi ilmateadet vaadata ja käia proovimas erineva tuuelga, et saada teada, mis tunne on?

In India, you brake by steering into the nearest elephant.

madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas madmax »

Päris palju eeskujuliku liikleja etalonidest moraalitsejaid meil siin foorumis... ilm ei olegi hukas...

allways mad!
Kasutaja avatar

voyager
Postitusi: 114
Liitunud: 23 Mär 2010, 00:56
Tsikkel: ZX-6R
Asukoht: Läänemaa

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas voyager »

See arest on viimastel aastatel üsna tihti kasutusel. Kindlasti proovib nii mõnigi kiirusega radarisse jäädes seetõttu eest ära sõita.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

madmax kirjutas:

Päris palju eeskujuliku liikleja etalonidest moraalitsejaid meil siin foorumis... ilm ei olegi hukas...

Mina sõidan näiteks kogu aja täpselt õige kiirusega.
Tõsi, paar korda olen selle eest ka trahvi saanud. Nendel kordel on politseil olnud erinev arusaam sellest, milline kiirus on õige.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas madmax »

Mulle meenub mu viimane kohtumine politseiga maanteel, kus ametnikuhärra möönas, et kiirus polnudki väga vale arvestades häid teeolusid ja olematut liiklust tühjal teel, ent samas ka mitte päris õige kiirus elik preventatiivsed 100 euri ikkagi tuli ära, elimineerimaks kiiruse suurenemist. Sattus mõistev tegelane.

allways mad!

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

jkristjan küsib siin "psühholoogia" kohta, tõsimeeli...no ma siis pakun välja ühe võimaliku vastuse, ikka tõsimeeli :)

Vastavat inimloomale omast tunnust nimetatakse uudishimuks. Siin ka miski väike definitsioon: Uudishimu saab kirjeldada kui kvalitatiivset tunnust, mis avaldub avastamisel, uurimisel ja õppimisel ning mis on omane nii inimestele kui ka paljudele loomaliikidele.[1] Teise definitsiooni järgi võib uudishimu seletada kui käitumist ennast, tingituna emotsionaalsest uudishimust. Uudishimu tekitab vajadust uute teadmiste omandamiseks.

Mina seda ei tea, ja pole kunagi uurinud pole tahtnud uurida ja mind absoluutselt näiteks ei huvitagi, mis kiirus või tippkiirus minu ühel, teisel või kolmandal rattal kuskil passis on (aga mind siinkohal huvitab, et miks keegi raiskab oma aega selliste asjade uurimise, veel enam meelde jätmise peale...eriti aga juhul kui seda proovida nagunii kunagi plaanis ei ole :shock: ). Anyway, sellest sõltumata on minus ikka tekkinud kunagi uudishimu, et mis tunne on sõita umbes nii kiiresti või umbes naa kiiresti. Kus selleks sobivad tingimused leitud, eks seal on see ka ära proovitud. Ja näed ongi see uudishimu rahuldatud ning nii enne kui peale seda proovimist sõitsin tavaoludes ikka tavakiirusega edasi.

Mootorrattad on sellised asjad, et ega nad kuigi praktilised ei ole. Rohkem sõidetakse nendega ikka emotsiooni ja fiilingu pärast, aga näed mingisugusel müstilisel kombel on maailmas asjad nii, et jõuliselt kiirendamine on palju huvitavam fiiling kui tigukiirendamine, ja kiiremini sõitmine annab kuidagi teistsuguse fiilingu kui aeglaselt sõitmine.
Eks võid muidugi ka minna ja küsida näiteks mõne võidusõitja käest, et mis sul küll seal peas toimub...miks on vaja üritada teistest kiiremini sõita, miks ei tegele selle asemel näiteks kudumisega? kindlasti kuuleks ka sealt päris huvitavaid vastuseid :D

Aga mis puudutab 200st tsiklineiut siis paistab, et kohta ja aega valida vist väga ei oska sellise asja proovimiseks. Samas, eks nüüd siis on katsetatud...ja 10p aresti on talle ilmselt soodsam karistus kui maksimaalne rahatrahv, mida ikka annaks kokku kühveldada :D

Kasutaja avatar

Lontrus
Postitusi: 95
Liitunud: 23 Apr 2015, 15:10
Tsikkel: TDM850 '92
Asukoht: Vembutembumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Lontrus »

Pildil olevate koordinaatide järgi toimus see Valga - Tartu maanteel Rõngust 3,5 km Tartu poole. Seal teel omajagu suuremaid - väiksemaid ristmikke, kust teele pöörajad ja muud liiklejad ei oska raketiga arvestada.

Mootorrattaid sisaldavate muusikavideote playlistid: https://www.youtube.com/channel/UCn4gSk ... /playlists


madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas madmax »

Lontrus kirjutas:

Pildil olevate koordinaatide järgi toimus see Valga - Tartu maanteel Rõngust 3,5 km Tartu poole. Seal teel omajagu suuremaid - väiksemaid ristmikke, kust teele pöörajad ja muud liiklejad ei oska raketiga arvestada.

Kas seal kandis on kombeks pöörata teele teadmisega, et sel kellajal kedagi ei tule, ilma vasakule ja paremale vaatamata?

allways mad!
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Nagu nõuka ajal, kui rekat ei tule võib minna...

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

madmax kirjutas:

Kas seal kandis on kombeks pöörata teele teadmisega, et sel kellajal kedagi ei tule, ilma vasakule ja paremale vaatamata?

Mida sa nüüd sellega mõtlesid? Proovi ise ära kui hästi õnnestub kaugelt läheneva motika kiirust silma järgi hinnata ja kas üldse õnnestub märgata kui veel äkki mõni auto vahel on?
Iidne Tõstamaa vanasõnagi ütleb, et on noori ja vanu mootorrattureid ja uljaid ja mitte nii väga, aga ei ole ühtegi uljast ja vana mootorratturit :(

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1485
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

madmax kirjutas:
Lontrus kirjutas:

Pildil olevate koordinaatide järgi toimus see Valga - Tartu maanteel Rõngust 3,5 km Tartu poole. Seal teel omajagu suuremaid - väiksemaid ristmikke, kust teele pöörajad ja muud liiklejad ei oska raketiga arvestada.

Kas seal kandis on kombeks pöörata teele teadmisega, et sel kellajal kedagi ei tule, ilma vasakule ja paremale vaatamata?

200 kmh on 55m/s, 300 m läbitakse alla 6". Kas sina jääd 300 m kauguselt paistvat sõidukit läbi laskma?


taat007
Postitusi: 60
Liitunud: 24 Mai 2012, 17:23
Tsikkel: jawa250 jawa350 honda650
Tänatud: 3 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas taat007 »

vat seda tibi juba nii kergelt kätte eisaa

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/


madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas madmax »

No sellisel juhul see ühe tulega täpp läheneb ka märgatavalt kiiresti... muidugi kui eeldad, et kõik liiguvad max 90km/h ja silmamõõtu ka pole, siis on raske jah.

allways mad!
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

madmax kirjutas:

No sellisel juhul see ühe tulega täpp läheneb ka märgatavalt kiiresti... muidugi kui eeldad, et kõik liiguvad max 90km/h ja silmamõõtu ka pole, siis on raske jah.

Silmamõõt ei aita. Praktiliste katsetega on tõestatud, et inimene ei suuda läheneva objekti kiirust õieti hinnata. Kõik autojuhtide poolt tehtud otsused põhinevad juhtmiskogemusel ja eeldusel, et teised liiguvad enam-vähem kiiruspiirangute raames.

Kasutaja avatar

Lontrus
Postitusi: 95
Liitunud: 23 Apr 2015, 15:10
Tsikkel: TDM850 '92
Asukoht: Vembutembumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Lontrus »

Lisaks et sellel kiirusel läheneva täpi kiirust on raske hinnata, ei pruugi seal mingit täppi märgata, normkiirusel sõitvat mootorratastki on vahel raske märgata. Seal kerge kurv ka Tartu poolt tulles, ma ei tea muidugi kustpoolt ta tuli.
Natuke teemast mööda, aga ühesilmseid autosid on niipalju liikvel et tihti, pimedas/hämaras muidugi rohkem, ei oska arvata mis sealt nüüd tuleb.

Mootorrattaid sisaldavate muusikavideote playlistid: https://www.youtube.com/channel/UCn4gSk ... /playlists


madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas madmax »

mx77 kirjutas:

Kõik autojuhtide poolt tehtud otsused põhinevad juhtmiskogemusel ja eeldusel, et teised liiguvad enam-vähem kiiruspiirangute raames.

Just kogemused ütlevadki, et kõik ei liigu neis raames.

allways mad!
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

madmax kirjutas:
mx77 kirjutas:

Kõik autojuhtide poolt tehtud otsused põhinevad juhtmiskogemusel ja eeldusel, et teised liiguvad enam-vähem kiiruspiirangute raames.

Just kogemused ütlevadki, et kõik ei liigu neis raames.

Noh, mõtle veel midagi huvitavat välja.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”