Liiklus- ja karistusseadus karmistuvad 1 juulist 2008

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Liiklus- ja karistusseadus karmistuvad 1 juulist 2008

Lugemata postitus Postitas spinna »

http://www.postimees.ee/131207/esileht/ ... ikkujatele

Kas keegi oskab ka eelnõu netist üles leida ja lingi siia riputada?

Suzuki GSX 750 Inazuma

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Lugemata postitus Postitas Tort »

Ka delfis kirjutati sellest.

Quote: Kui parlament ettepaneku heaks kiidab, peavad inimesed, kes oma auto teistele kasutada annavad, arvestama, et kui need teised inimesed liikluseeskirju rikuvad ja kiirust ületavad, siis hoiatustrahv võib langeda osaks neile, kui nad ei tõendada, et nemad ei ole roolis istunud ja tõestada, kes autot juhtis, selgitas Lang.

Minu küsimus juurat tundvale inimesele... Kas õigusriigis käib siis asi niipidi? Kui mind süüdistatakse, siis ei pea ju MINA tõendama enda süütust, vaid "nemad" peavad tõestama minu süüd. Ei käi need asjad niipidi või? Muidugi see 1,5 promilli teema on küll tervitatav minumeelest :wink: .


triplekix
Postitusi: 851
Liitunud: 23 Mai 2005, 17:06
Tsikkel: Suzuki GSX-R 1000 K8 2008a.
Asukoht: Tallinn, WSK
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas triplekix »

Minuarust on jälle ok, kui trahv tuleb omanikule või siis vastutavale kasutajale.
Sest valdav enamus autoomanikke peaks ikka teadma, kelle käes nende auto mingil hetkel oli (kas siis volituser järgi vms), ning igaüks saab ise omavahel rahaasjad ära klaaritud.
Kui on oht, et "sõber" su autoga trahvi saab ning ei kavatse seda hiljem maksta, siis on ju selge, et sellisele "sõbrale" autot usaldada ei saa.
Liisinguautodega veel lihtsam, sest neid sa ju ise edasi anda ei tohigi ilma panga volituseta.

Minuarust see süsteem, kus peab olema auto number ja juhi nägu näha on ikka väga mäda.
Kuijutan ette, neid sadu ja tuhandeid pilte, kus juhil käsi näoees radari juures:))

Viimati muutis triplekix, 13 Dets 2007, 15:25, muudetud 1 kord kokku.
Kui sa ikka kõike oskad, siis ei ole karta miskit.

Õigusabi.

Perekonnaõiguslike probleemide (elatise määramine, suhtluskorra määramine, elukoha määramine jms) puhul, saate abi siit:
http://www.puurits.ee
Hagide koostamine, konsultatsioonid, kohtus esindamine jms.
Kasutaja avatar

Teema algataja
spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Seda nn omanikuvastutuse teemat on siingi foorumis mitmeid kordi puudutatud. Kindlasti on sellel mingisugune positiivne mõju ka : mõnele inimesele, kellele varem laenasid oma sõidukit ütled tulevikus "käi jala!"

Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Bladyhell
Postitusi: 1024
Liitunud: 12 Apr 2006, 19:25
Tsikkel: K1200S

re

Lugemata postitus Postitas Bladyhell »

http://eoigus.just.ee/?act=6&subact=1&OTSIDOC_W=197421

E-õiguses on eelnõud küllalt varakult üleval, lisaks Riigikogu menetluses olevate seaduseelnõud on nende kodulehelt saadaval.

K1200S
Kasutaja avatar

Tips
Postitusi: 285
Liitunud: 09 Aug 2007, 16:59
Asukoht: Kawa zx-6r

Lugemata postitus Postitas Tips »

Ai siis tuleb leida sama aasta ja sama värvi auto/tsikkel mis endal. Paned numbri pihta ja lased ringi nii mis tolmab. Õige numbri omanik tõestab oma süütust niikaua kuni auto numbrit muudab või maha müüb. Lõpuks on tõestamisest saavutanud ise juba advokaadi teadmised. Kui keegi väidab, et numbri varguse politseisse regristreerimine midagi muudab siis panen oma numbrid kohe suve alguses pänna. Pärast hea öelda, sry, kellelgi teisel kah täpselt samasugused numbrimärgid.


Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Lugemata postitus Postitas Tort »

Suzumen kirjutas:

Sinu toodud näidet kohaldatakse (süütuse presumptsioon, põhiseaduse § 22) kriminaalmenetluses, kuna süü tõstamise kohustus lasub riigi esindajal. Ülejäänud juhtudel lasub kodanikul kohustus oma süütust- õigust tõestada.

Selge, tänud info eest.

Triplekix, ma ei küsinud, kas see sinu meelest normaalne on, vaid püüdsin uurida, kas ka legaalne.

Tips, ära aja ulmet.

Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

Tips kirjutas:

Ai siis tuleb leida sama aasta ja sama värvi auto/tsikkel mis endal. Paned numbri pihta ja lased ringi nii mis tolmab. Õige numbri omanik tõestab oma süütust niikaua kuni auto numbrit muudab või maha müüb. Lõpuks on tõestamisest saavutanud ise juba advokaadi teadmised. Kui keegi väidab, et numbri varguse politseisse regristreerimine midagi muudab siis panen oma numbrid kohe suve alguses pänna. Pärast hea öelda, sry, kellelgi teisel kah täpselt samasugused numbrimärgid.

On selline ütlemine, et eks igaüks mõtleb oma rikutuse astme järgi. Tundub, et sa oled väga rikutud inimene. On normaalne eeldada, et kodanikud on seadusekuulekad, mitte aga eranditult pätid kõik. :evil:

Kasutaja avatar

Tips
Postitusi: 285
Liitunud: 09 Aug 2007, 16:59
Asukoht: Kawa zx-6r

Lugemata postitus Postitas Tips »

Ei räägi kuidagi sellest, et teen seda. Püüdsin tuua välja paar puudust, et äkki keegi on targem ja seletab kuidas need puudused kõrvaldatud on. Imelihtne on öelda, et tõesta. Kui aga tõesti keegi minu numbrid pihta paneb ja mõmest fotokast mööda lendab siis kuda moodi ma tõestan, et see polnud mina?

Kasutaja avatar

Teema algataja
spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Tips kirjutas:

Kui aga tõesti keegi minu numbrid pihta paneb ja mõnest fotokast mööda lendab siis kuda moodi ma tõestan, et see polnud mina?

Tõestad nii nagu uudistes ikka aeg ajalt lugeda on, kus inimene seisab kohtu ees ja ei suuda kätega vehkides ja suuga rääkides kuidagi ära tõestada et ta surnud pole. Ma ei usu, et see numbrite varastamine nüüd seetõttu populaarsemaks muutub kui ta seda täna on. Sellise asjaga vahele jääd, saad võltsimissüüdistuse lisaks liiklustrahvile. Kas varastatud numbri puhul üleüldse antakse lihtsalt dublikaat ja kogu lugu? Kui palju on pätt valmis riski võtma pelgalt kihutamisrõõmu nimel? Targem on selliste mõtete korral numbritõstja paigaldada kui varastatud number.

Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Tips
Postitusi: 285
Liitunud: 09 Aug 2007, 16:59
Asukoht: Kawa zx-6r

Lugemata postitus Postitas Tips »

Ei saa nagu hästi aru. Ok ärme räägi sellest, et keegi igapäevaselt võõraste numbritega ringi tiirutab. Kui keegi aga öösel vaikselt keerab minu autolt numbrid küljest, teeb nende numbritega Tallinnale 6 tiiru peale, nii et kaameratest igasugune film/mälu otsas on ja hommikuks keerab mulle numbrid tagasi siis saan mina midagi aimamata ühe toreda kirja. Ma ei püüa väita, et lahe on nii teha ja tehke. Mind lihtsalt häirib, et selline teoreetiline võimalus on jäetud. Igal juhul peab kiiruse ületamisest tehtud fotol olema juht tuvastatav. Kui selline auk seaduses on tuleks protesti märgiks üks musta värvi kallim auto võtta, numbrid küljest keerata, eesti vapp numbrite asemele kleepida ja tuld anda! Eks siis Kadriorus saab mõni mees pikki näppe, et kihutab ringi.


ollo
Postitusi: 285
Liitunud: 23 Apr 2004, 11:31
Asukoht: Tln

Lugemata postitus Postitas ollo »

spinna kirjutas:

Kas varastatud numbri puhul üleüldse antakse lihtsalt dublikaat ja kogu lugu?

Ei anta. Vähemalt mõned aastad tagasi küll ei antud, just selsamal põhjusel, et ühte numbrit ei oleks ringluses rohkem, kui ühe sõiduki jaoks ette nähtud.
Ehk varastatud või kadunud number tähendab omaniku jaoks sõiduki numbri vahetust koos selle juurde kuuluva teh. passi vahetuse ja riigilõivudega.

Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas efendi »

Tips, keegi võib salaja öösel sinu naist panna ja hommikuks minema hiilida ja 9 kuu pärast on sul laps, tõesta siis et seda surakat just sina ei pannud.

Ära aja absurdiks asja - samamoodi võidakse praegu sult numbreid varastada ja tankida ilma maksmata jne. Sa protestid protestimise pärast.

BTW - Mingi aeg tagasi oli sellest ka juttu, et sinna seadusse kirjutatakse sisse punkt, mis annab õiguse kodanikul eeldada seda et teised kodanikud käituvad õiguspäraselt? Kas see säilis seal? Või sain mina, juuravõhik jälle asjast valesti aru?

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

Space
Postitusi: 136
Liitunud: 04 Mai 2006, 14:16
Tsikkel: GSR600
Asukoht: Pirita
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Space »

ollo kirjutas:
spinna kirjutas:

Kas varastatud numbri puhul üleüldse antakse lihtsalt dublikaat ja kogu lugu?

Ei anta. Vähemalt mõned aastad tagasi küll ei antud, just selsamal põhjusel, et ühte numbrit ei oleks ringluses rohkem, kui ühe sõiduki jaoks ette nähtud.
Ehk varastatud või kadunud number tähendab omaniku jaoks sõiduki numbri vahetust koos selle juurde kuuluva teh. passi vahetuse ja riigilõivudega.

Töökaaslasel oli konkreetne case. Vana number oli suht kulunud ja läks otse tootja juurde uut numbrit tellima. Seal tehti uus nr. valmis ja vana jäi talle kah alles. Ta pidi selle ise purustama.

Rohkem ilusaid ilmasid!

Intruder
Postitusi: 349
Liitunud: 30 Sept 2003, 14:07
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas Intruder »

Offtopic - tips, enamus teatud perioodil registreerituid mootorrattaid on kas mustad või hõmedased (ark pani passi raami värvi - tuttava punane ratas on passis must, raam must) - seega värv pole ültse oluline.
Aga seadus on muidu igati OK, aitab jamast ja jõmmlusest.

Kasutaja avatar

Teema algataja
spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

ollo kirjutas:

Ehk varastatud või kadunud number tähendab omaniku jaoks sõiduki numbri vahetust koos selle juurde kuuluva teh. passi vahetuse ja riigilõivudega.

Seega tähendab see vargale ka seda, et teoreetiliselt peab ta varguse avastamise hetkest kartma suvalist "online politseiautot" ja/või kiiruskaameraid niikui aidsi.
Küll aga on mu kogemustes näiteks selline juhtum et üks varastatud tsikli välimusega tsikkel jäi kellegile tänavu suvel mandril silma ja mulle helistati ning küsiti kas meie perest see number äkki ära varastatud on. Ei olnud. Seega oli keegi endale ise numbri meisterdanud ja ringluses oligi kaks ühesugust numbrit. Ka siin on muidugi risk - antud juhul oli seale käo number külge poogitud olnud.
Nii et Tips, numbrifoobia valguses võid ka ilma selle seadusemuudatuseta juba täna õhtul teki alla pugeda ja homme hommikul ärgata pangaröövlina ;)

Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Nongrata
Postitusi: 374
Liitunud: 19 Juul 2005, 10:25
Tsikkel: Kawasaki ZZR1100
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Nongrata »

Tips kirjutas:

Mind lihtsalt häirib, et selline teoreetiline võimalus on jäetud. .

Teoreetilisi võimalusi sulle käru keerata on sadu- sinu nimel (SMS) laenu võtmine tuleb esimesena meelde, rohkem ei viitsi kirjutada...


Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Lugemata postitus Postitas Tort »

Intruder kirjutas:

enamus teatud perioodil registreerituid mootorrattaid on kas mustad või hõmedased (ark pani passi raami värvi - tuttava punane ratas on passis must, raam must) - seega värv pole ültse oluline.

Ma olen siis erand. Tsikli raam pole mitte kollane, aga passis on värviks siiski kollane 8) . Ma ka aru ei saa, jälle mingi mölin ja invaolümpia käib. Seda numbrivargust saab igal ajal teha, ennem seda seadust, selle ajal ja ka tulevikus.


Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

"BTW - Mingi aeg tagasi oli sellest ka juttu, et sinna seadusse kirjutatakse sisse punkt, mis annab õiguse kodanikul eeldada seda et teised kodanikud käituvad õiguspäraselt?"

Ma isegi ei tea, kas sellist asja peab kirjutama sisse sinna seadusse. See on niivõrd üldine põhimõte, et see kehtib ka ilma sellesse konkreetsesse seadusse sisse kirjutamata. Ka mul on veidi ebaselge, kas nimetet seaduseuuendus ikka järgib täielikult seda printsiipi. Kui ei, on oodata ridamisi kohtuasju. Kusjuures, arvan, et riik kaotab.

Veel vene ajal oli juhtum Tartus, kus keegi üritas kas Vanemuise või Tiigi tänavat pidi sõita üle Kastani tänava. Kastani tänav on ühesuunaline. Juht vaatas lubatud sõidusuunda, sealt autot ei tulnud, ja andis minna. Aga samal ajal surus mingi kolhoosibuss vastuvoolu minna ja nii nad kokku said. Liiklusinspektsioon tegi süüdlaseks autojuhi, et miks ta ei vaadanud ka teisele poole. Asi läks kohtusse ja see sohver võitis justnimelt selle sama klausliga, et tal on õigus eeldada, et ka teised täidavad seadust.
Lisaks, selle juhtumi (ka raadio kajastas seda) saab alati kasutusele võtta kui kohtupretsedendi.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?
Kasutaja avatar

Tips
Postitusi: 285
Liitunud: 09 Aug 2007, 16:59
Asukoht: Kawa zx-6r

Lugemata postitus Postitas Tips »

Naised naisteks, eks kui tahab kellegi teisega olla siis on. Point aga selles, et praegu numbrit varastades ja sellega bensiini varastades on tegemist ikka ju kuriteoga ja prokurör peab tõestama sinu süüd mitte sina oma süütust. Kui aga keegi fotole satub sinu numbriga siis hakkad sina oma süütust tõestama. Iseenesest ideega päri aga minu meelest pole jõmmlus mitte 20-30 km/h kiiruse ületamine vaid täis peaga sõitmine ja teiste liiklejate rammimine ja iga hinna eest vahele trügimine vanema S-klassi poolt. See muidugi minu arvamus ja ei loe. Loomulikult on ka praegu võimalusi keegi süüdi lavastada aga ma arvan, et selline seaduse auk hakkab natukene jõmme meelitama.

Kasutaja avatar

Teema algataja
spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Tips kirjutas:

Iseenesest ideega päri aga minu meelest pole jõmmlus mitte 20-30 km/h kiiruse ületamine vaid täis peaga sõitmine ja teiste liiklejate rammimine ja iga hinna eest vahele trügimine vanema S-klassi poolt. See muidugi minu arvamus ja ei loe. Loomulikult on ka praegu võimalusi keegi süüdi lavastada aga ma arvan, et selline seaduse auk hakkab natukene jõmme meelitama.

Mil moel ta neid meelitama hakkab? Omanikuvastutus kehtib ka nende puhul ja kui on laenatud auto, siis ilmselt nad seda peale ühte-kahte jama enam kasutada ei saa. Täis peaga sõitmine aga karmistus: 1,5 promilli on kohe esimesel korral kriminaal ja alumine ots on diferentseeritud.
Kahju, et veapunktisüsteemi ei kehtestatud.

Suzuki GSX 750 Inazuma

ollo
Postitusi: 285
Liitunud: 23 Apr 2004, 11:31
Asukoht: Tln

Lugemata postitus Postitas ollo »

Space kirjutas:
ollo kirjutas:
spinna kirjutas:

Kas varastatud numbri puhul üleüldse antakse lihtsalt dublikaat ja kogu lugu?

Ei anta. Vähemalt mõned aastad tagasi küll ei antud, just selsamal põhjusel, et ühte numbrit ei oleks ringluses rohkem, kui ühe sõiduki jaoks ette nähtud.
Ehk varastatud või kadunud number tähendab omaniku jaoks sõiduki numbri vahetust koos selle juurde kuuluva teh. passi vahetuse ja riigilõivudega.

Töökaaslasel oli konkreetne case. Vana number oli suht kulunud ja läks otse tootja juurde uut numbrit tellima. Seal tehti uus nr. valmis ja vana jäi talle kah alles. Ta pidi selle ise purustama.

X aastat tagasi (X= suurusjärgus 5-7) vahetasin ma ka korduvalt roostes numbrilapakaid ja alati korjati Tartu tehases vanad numbrid ära, kui uued kätte anti. Hiljem on tuttav vahetanud teh. passi kadunud numbri tõttu... saa siis nüüd aru. Võibolla uuemal ajal on TREVis kontroll vanade numbrite suhtes nõrgem?


Taud

Lugemata postitus Postitas Taud »

Teh.passi vahetusest nii palju ,et mul endal oli selline juhtum 18 kuud tagasi . Nimelt tõmmati meil kahel autol korraga tagumised reg.numbrid.Registreerinud sündmuse ka igaks juhuks politseis siirdusin ARK-i ja sealt sain mingi aja pärast lihtsalt uued komplektid(tagastasin alles olnud vanad) ja oligi JOKK. Võta siis kinni kuidas see täpselt käib?

Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

Käesoleval aastal olen olnud sunnitud kahel sõidukil vahetama välja numbrimärgid (ühel juhul kulumus teisel tagant otsasõit) ja mõlemal korral võeti vana numbrimärk ARK-is ära. Eriti hästi on meeles see, kui läksin järelhaagise numbri järele aga olin unustanud vana kaasa võtta ning mind saadeti puutaha, too vana, siis saad uue vastu. Vot! See siis toimus Tartus.
Teisest küljest: on täiesti legaalne omada ühte lisa numbrimärki. Seda on võimalik tellida ARK-st vaid 100 EEK eest, minul selline olemas, et vedada jalgrattaid kärukonksu otsas. Seega võiks teoreetiliselt üks liigne numbrimärk sattuda ka sedapidi ringlusesse.


Intruder
Postitusi: 349
Liitunud: 30 Sept 2003, 14:07
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas Intruder »

Miks peab ostma numbrimänrgi ark'ist 100 krooniga - kui rev'ist saab numbri oluliselt odavamalt ja kui veab siis teenustööna.

Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Intruder kirjutas:

Miks peab ostma numbrimänrgi ark'ist 100 krooniga - kui rev'ist saab numbri oluliselt odavamalt ja kui veab siis teenustööna.

Sest kõik ei tea seda.

Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

Intruder kirjutas:

Miks peab ostma numbrimänrgi ark'ist 100 krooniga - kui rev'ist saab numbri oluliselt odavamalt ja kui veab siis teenustööna.

Sest sellekohta teeb ARK oma andmebaasi märke, et sulle on väljastatud lisanumber, REV-is tehtu oleks libanumber :D. Kui on ausalt asi aetud, siis on kergem kohtuees seista ja tõestada, et sa pole süüdi. Sellest ju see teema alguse sai.

Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

kas pilt tehakse eest või tagant?

Lugemata postitus Postitas creativ »

kas pilt tehakse eest või tagant? kuidas tsikli numbrit tuvastatakse kui foto tehakse eest?
või kõik pildid tulevad tagantvaates?
on selle kohta infi?

minu teada saksas tehakse eest. brasiilias panin tähele et tagant. kuidas erinevates riikides see on?

hea eest/ tagant panemise teema! :D

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure
Kasutaja avatar

nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas nolev »

Tips kirjutas:

Ei räägi kuidagi sellest, et teen seda. Püüdsin tuua välja paar puudust, et äkki keegi on targem ja seletab kuidas need puudused kõrvaldatud on. Imelihtne on öelda, et tõesta. Kui aga tõesti keegi minu numbrid pihta paneb ja mõmest fotokast mööda lendab siis kuda moodi ma tõestan, et see polnud mina?

Ega see nii keeruline ka ei ole. Kui sult numbrid rotti lastakse, siis teed avalduse politseisse. Kui rikkumine toimub enne, kui avalduse teed, siis leiad kindlasti tunnistajad, kes tõendavad sinu juttu, et sel ajal sa ei saanud autoga selles kohas olla. Igasuguse haldusakti võib igal ajal kohtus vaidlustada ja see ei maks sulle midagi. Kui kasutad kaitsja abi, siis võid võidu korral kaitsekulud kostjalt välja nõuda. Ja see, et keegi sinu varastatud numbrid sinu auto külge hiljem tagasi paigaldab on utoopia. Kui selline asi juhtub, siis küsi seda kindlasti oma naabrimehe käest, et kas sinu poolt tema naisel külaskäimine on tõesti sellist karistust väärt.

Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)
Kasutaja avatar

nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas nolev »

Õnnekas kirjutas:

Käesoleval aastal olen olnud sunnitud kahel sõidukil vahetama välja numbrimärgid (ühel juhul kulumus teisel tagant otsasõit) ja mõlemal korral võeti vana numbrimärk ARK-is ära. Eriti hästi on meeles see, kui läksin järelhaagise numbri järele aga olin unustanud vana kaasa võtta ning mind saadeti puutaha, too vana, siis saad uue vastu. Vot! See siis toimus Tartus.
Teisest küljest: on täiesti legaalne omada ühte lisa numbrimärki. Seda on võimalik tellida ARK-st vaid 100 EEK eest, minul selline olemas, et vedada jalgrattaid kärukonksu otsas. Seega võiks teoreetiliselt üks liigne numbrimärk sattuda ka sedapidi ringlusesse.

Selline numbrimärk peaks lisatatama selle 100 krooni eest ka auto passi. Seaduses täpselt kirjas, et võidakse lisanumbrimärk väljstada aga kirje tehakse passi.

Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”