Lahe seltskond mootorratastel või mootorrattaklubi

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Bladyhell
Postitusi: 1024
Liitunud: 12 Apr 2006, 19:25
Tsikkel: K1200S

Re

Lugemata postitus Postitas Bladyhell »

On vale ette kujutada, et mootorratturid on üks homogeenne mass, kelle ühtsustunnet kinnitav klubipilet on saadud koos rattaga. Igaüks nokitseb oma parema äranägemise järgi ja kuna Eesti mootorrattakultuur on alles kujunemas, siis las ta arenebki rahulikult omas tempos.

Areng saab toimuda ainult erinevate inimeste tegevuse ja suhtluse läbi. Kui kellegi on mõte teha klubi siis proovigu ja toimetagu oleks minu soovitus. Kui ei toimi, eks siis tuleb asju muuta. Kriitikuid ja teadjaid on alati rohkem kui tegutsejaid.Mulle ei tundu väga mõistlik kui keegi peab ennast "tõe" maaletoojaks.



K1200S
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

Sae käimatõmbamine on nagu traditsioon juba Pilt

Challenge the Adventure.Ride The World

Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Rein »

Põhilised asjad nendest arusaamistest ongi nii, et ratas hakkab meeldima, ostetakse ära, siis vaadatakse, et oi teistel sõitjatel on ägeda pildiga joped, minnakse kadaka turule ja ostetakse ka omale suure HD pildiga riietusese. Siis ei saada hiljem aru, et kusagil baaris, tanklas, või jumal teab kus teda tõsiselt ei võeta, kui ta jumal teab mis marki rattaga minema sõidab, ise on ennast HD meheks riietanud. Oma autole ei pane eriti keegi kunagi naljalt teise margi ilukilpe külge, aga ennast ehitakse küll rattamargiga mitte kokku kuuluva sümboolikaga :?
Või teine näide on see, kus kamp küla mootorrattureid saavad kokku, teevad klubi, panevad kõik kirjad, logod vestide peale, ja minnakse piiritaha suurele kokkutulekule, seal mõni avastab, oi laheda pildiga vest, vahetame jumal teab, mille vastu, ja teadmata telgitaguseid, annabki klubi värvid ära, teadmata, millega hakkama sai. Mina saan asjast niimoodi aru, et see on nagu õpetlik lugu, et tehke endale ikka enne selgeks, mis maailmaga te ennast seote. Nii leebest :D:D kohast, nagu vikerkaarevärvilisest baarist hoiavad küll kõik eemale, aga kui on õli ja bensu lõhna, siis tormatakse pea ees tundmatusse. Parandage minu mõtet, kui eksisin.

Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Asja point on lihtne : ole see kes sa oled ja ära häbene iseennast.
Tuletis sellest on : ära ehi ennast võõraste sulgedega.
Nende kahe põhimõtte järgimisel peaks igastühest enam vähem respektaabel isiksus välja kujunema.
See käib kokku ka emca lehelt loetuga, aga ma ei saa aru miks see MC lühendi kasutamine probleemne on? Kas sõna mootorratas on kah keelatud ja peaks kasutama hoopis Carnot valemi rakenduse abil edasi liikuv sõiduvahend? või ottomootoriga ratas? :lol:
Samas ei saa ma aru ka nendest inimestest, kellel on vajalik ilmtimngimata ingliskeelseid väljendeid kasutada : emm sii mees pani sii dii pleieri mängima ja läks dabljuu siisse liikima :roll:

Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

Spinna, mida tähendab MC?

Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

No kui ta motoklubi ei tähenda, siis seleta rumalale. Vähemalt EMCA väidab end emakeelsema Eesti Mootorrattaklubide Ühendus olevat.
EMCA kodulehelt on ka lugeda, mis vahe on Motorcycle Club ja Mootorrattaklubi puhul. Aga mis vahe on mootorrattal ja motorcycle'l? Või paadil ja boat'il? Klubil ja klubil võib jah vahe olla, club'il ja club'il samuti, ka klubil ja club'il. Aga see vahe saab olla ainult sisuline . Nagu ManU ja Flora äkki?

Suzuki GSX 750 Inazuma

K2bi
Postitusi: 649
Liitunud: 01 Apr 2005, 16:51

Lugemata postitus Postitas K2bi »

te lähenetye nagu nati valest nurgast asjale . teie kes te nöuate tahate et MC oleks üks ja kindel teema ja muud oleksid mis iganes tähelühendid siis...
et asi korda saada kolige köik 10-15 aastat tagasi kui meil olidki ainult MK e. motoklubid. aga siis tuli meile LÄÄNEMAAILM ja köik hakkasid rääkima inglismanni keelt. samasuguseid väärkasutamisi on igal pool ja igasvaldkonnas. meie teie ja köik ülejäänud on ise selles süüdi et me läänestume sihukese hooga .

minge ja küsige et kus ja kellena ta söidab . enamus ütleb ..... motoklubis. kuigi seljapeal on kiri .....mc . mitte keegi ei ütel ..... motoklab e. ..... mc.
ja seda teete teie ka kuigi olete ametlikult kuuluvad sinna MC de hulka.


harimal
Postitusi: 1071
Liitunud: 30 Mai 2007, 12:57
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas harimal »

Enne, kui kurjustama hakkad, paned end äkki korraks isa rolli nagu sa kodus oled.

Saan aru, et minu süljepritsimine tekitas vastava reaktsiooni, aga üldise diskussiooni huvides oleks kasulik, kui täiendaksid seda, mis EMCA lehel puudulik või mitmetimõistetav on.

Sind ennast tsiteerides: "Kui niiväga tahetakse rääkida ühtsest motoperest, siis peaks olema eelduseks vastastikune mõistmine. EMCA poolt on asi olnud algusest peale väga viisakas ja arusaadav."

Kui pole arusaadav, siis selgita vähemalt korra lisaks enne kui kulm kortsu kisub.

Üldiselt, nagu mainisin sulle endalegi, tõmbas Ain minu meelest asja kenasti kokku - kes tahab olla konnatiigis, olgu, kes tahab kuuluda suuremasse seltskonda, võib enda read ja tegevuse üle vaadata ning abi saab EMCAst. Osa sellest mõttest kostus ka teema esimeses postituses välja.

Rahulikku meelt

PS! Avalikult teatan, et võtan maha oma esimesed postitused, sest need olid solvavad. Oma mõtte sain edastatud ka mittesolvavate postitustega. Vabandan kõikide vastavate osapoolte ees.

Viimati muutis harimal, 22 Apr 2008, 13:01, muudetud 1 kord kokku.
CarbTune karburaatorite sünkronisaator: http://nagi.ee/photos/harimal/7766255/in-set/125775/
ColorTune küttesegu kontrollija: http://nagi.ee/photos/harimal/7776475/in-set/125775/
Kaupo Toom kaupo.toom@gmail.com 50 90 643, 52 20 897
Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

MK Vändavollid tahavad teha endale võõrkeelseid visiitkaarte- milline näeb välja korrektne tõlge inglise keelde?

Kasutaja avatar

saqu
Postitusi: 1051
Liitunud: 30 Aug 2005, 14:05
Tsikkel: Yamaha WR400F
Asukoht: Saku

Lugemata postitus Postitas saqu »

ishijupp kirjutas:

MK Vändavollid tahavad teha endale võõrkeelseid visiitkaarte- milline näeb välja korrektne tõlge inglise keelde?

MC DickJack's või siis MC CrankJack's, oleneb, kuda vänta tõlkida... :D

SAQU

WR400F
Opinions are like assholes – everybody has one.

jussuf
Postitusi: 133
Liitunud: 15 Veebr 2005, 03:01

Lugemata postitus Postitas jussuf »

Mind huvitab ka, kes ja mis alustel on endale registreerinud tähekombinatsiooni MC kasutamise õigused ning teistele vastavaid lubatähti jagab?
Tõmmates paralleele näiteks spordiklubidega - kas jalgpalliklubi nimes FC kasutamiseks tuleb suurte võllide käest luba küsida?

Mina näen, et FC, BC, MC on üldnimetused, mitte kellegi privaatses omanduses. Võib-olla ma eksin, valgustage palun.

Kasutaja avatar

anarhismikaplan
Postitusi: 147
Liitunud: 11 Mär 2005, 15:29
Asukoht: tartu

Lugemata postitus Postitas anarhismikaplan »

mu meelest nimesid ei tõlgita ja see peaks kehtima kõikide nimede puhul ju...

Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

ishijupp kirjutas:

MK Vändavollid tahavad teha endale võõrkeelseid visiitkaarte- milline näeb välja korrektne tõlge inglise keelde?

sõltub miks nad klubi tegid. Kui on mõnus seltskond, kes käivad koos üritustel ja sõitmas võiks olla MCC (Motorcycle riding club). Kui kõikidel on Iźid ja tahetakse teha margiklubi siis RC (riding club) või OC (owners club). Kui lisaks EMCA lehel toodud põhiväärtustele tahetakse suhelda piiritaguste MC-dega, omatakse klubiruume, pakutakse (teistele MCdele eelneva etteteatamise põhjal) majutust, hommikusööki, remondivõimalusi ja korraldatakse sõite ja üritusi, ollakse aktsepteeritud, siis MC (motorcycle club).

Viimati muutis Pihelgas, 22 Apr 2008, 13:07, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

saqu kirjutas:
ishijupp kirjutas:

MK Vändavollid tahavad teha endale võõrkeelseid visiitkaarte- milline näeb välja korrektne tõlge inglise keelde?

MC DickJack's või siis MC CrankJack's, oleneb, kuda vänta tõlkida... :D

Muig, nime ennast ei tõlgita :lol: Aga tahtsin juhtida tähelepanu sellele, et Eesti konnatiigiklubi, kes tahaks ennast tutvustada oma sõsar konnatiigiklubile mujal maailmas, oleks paksus pasas- taas leiab ta ennast ninapidi koos selle va keelatud viljaga- MC :roll: Natuke jabur tundub üldkasutatava sõnapaari unifitseerimine, aga mo poolest tekko vai kuradit, mul ütskõik :bsmile:
EDIT: Pihelgas jõudis vastata enne.

Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

ishijupp kirjutas:

Natuke jabur tundub üldkasutatava sõnapaari unifitseerimine, aga mo poolest tekko vai kuradit, mul ütskõik :bsmile:

sõna neeger oli Eestis pikalt kasutusel ilma igasuguse alavääristava sisuta. Nüüd, tänu läänemaailma uudistele saame aru, et musta nahavärviga inimesi see solvab. Kui arukas teile tundub mustale mehele tänasel päeval neeger öelda, teades täpselt kuidas see teda solvab? Vaadata talle silma ja öelda:"aga see on ju üldkasutatav sõna!!?" Võib-olla tuleks vahel iseendale restart teha ja vaadata, mis ümberringi toimub.

Kasutaja avatar

sixkiller
Postitusi: 59
Liitunud: 25 Aug 2007, 21:23
Tsikkel: Suzuki Bandit GSF600N
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas sixkiller »

Pihelgas kirjutas:
ishijupp kirjutas:

MK Vändavollid tahavad teha endale võõrkeelseid visiitkaarte- milline näeb välja korrektne tõlge inglise keelde?

sõltub miks nad klubi tegid. Kui on mõnus seltskond, kes käivad koos üritustel ja sõitmas võiks olla MCC (Motorcycle riding club). Kui kõikidel on Iźid ja tahetakse teha margiklubi siis RC (riding club) või OC (owners club). Kui lisaks EMCA lehel toodud põhiväärtustele tahetakse suhelda piiritaguste MC-dega, omatakse klubiruume, pakutakse (teistele MCdele eelneva etteteatamise põhjal) majutust, hommikusööki, remondivõimalusi ja korraldatakse sõite ja üritusi, ollakse aktsepteeritud, siis MC (motorcycle club).

Ma ei saa ikkagi aru, kas sõnalühendit MC ja/või värve ei tohi isegi konteksti väliselt kasutada? Näiteks: kui ema õmbleb MC nimelisel õmblusmasinal Monaco riigilipu...siis on see tabu?

Suzuki Bandit GSF600N
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Pihelgas kirjutas:

Kui on mõnus seltskond, kes käivad koos üritustel ja sõitmas võiks olla MCC (Motorcycle riding club). Kui kõikidel on Iźid ja tahetakse teha margiklubi siis RC (riding club) või OC (owners club). Kui lisaks EMCA lehel toodud põhiväärtustele tahetakse suhelda piiritaguste MC-dega, omatakse klubiruume, pakutakse (teistele MCdele eelneva etteteatamise põhjal) majutust, hommikusööki, remondivõimalusi ja korraldatakse sõite ja üritusi, ollakse aktsepteeritud, siis MC (motorcycle club).

No näed sa! Mõte ei ole ju halb. Antakse tähekombinatsiooniga edasi asja olemust. Aga miks ei ole EMCA lehel üleval näiteks sellist samasugust "spikrit"? Ma pakun, et enamus kohalikke MC-sid ei oma halli aimugi sellisest süsteemist ja keegi ei vaevu ka päevade pikkust teadustööd netis tegema. Eriti kui sisse tiksub 5....15kbs.

Ja mõnes mõttes ei saa ma ikkagi aru, miks on vaja võõrkeelset lühendit kasutada kui asi pole piireületav. Ja muidugi on õige see, et ega lihtsalt sõpruskonnaks olemiseks ei pea üleüldse ilmtingimata organisatsiooni looma.

Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

spinna kirjutas:

No näed sa! Mõte ei ole ju halb. Antakse tähekombinatsiooniga edasi asja olemust. Aga miks ei ole EMCA lehel üleval näiteks sellist samasugust "spikrit"? Ma pakun, et enamus kohalikke MC-sid ei oma halli aimugi sellisest süsteemist ja keegi ei vaevu ka päevade pikkust teadustööd netis tegema. Eriti kui sisse tiksub 5....15kbs.

Ja mõnes mõttes ei saa ma ikkagi aru, miks on vaja võõrkeelset lühendit kasutada kui asi pole piireületav. Ja muidugi on õige see, et ega lihtsalt sõpruskonnaks olemiseks ei pea üleüldse ilmtingimata organisatsiooni looma.

jah, minu viga - Eesti siseselt on kohe päris kindlasti aktsepteeritav ka MK ehk motoklubi.

EMCA tegeleb MC teemaga. Muude ühenduste jaoks käib koos Eesti Mootorratturite Ümarlaud (praeguse nimega) mida hetkel reformuleeritakse just selle teemaga seotud põhjustel. Kuid sügiseks peaks olukord muutuma konkreetseks ja arusaadavaks ning Ümarlaud on just see, kust alustavad klubid nõu ja abi võivad küsida. Seda siis kõikidel mototeemadel (sport ei puutu meisse :) ) Esindatud on nii EMCA liikmesklubid, kui ka paljud Eesti tuntud sõidu- ning matkaklubid.

Viimati muutis Pihelgas, 22 Apr 2008, 13:24, muudetud 1 kord kokku.

jussuf
Postitusi: 133
Liitunud: 15 Veebr 2005, 03:01

Lugemata postitus Postitas jussuf »

Suzumen kirjutas:

Näiteks ükski seadus ei keela Sinul oma parima sõbra naist krõpsutada. Järelikult Sinu südametunnistuse kohaselt on see lubatud, kuna ükski seadus, juhtkiri jne ei reglementeeri seda.

http://piibel.net/?q=5Ms+5&s=21#21


harimal
Postitusi: 1071
Liitunud: 30 Mai 2007, 12:57
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas harimal »

Kuidagi imelik on suurele mehele selgeks teha lastetoa puudujääke.

Ain, ei ole imelik. Enamik siin foorumis pole ise amordiõligi vahetanud, kaasa arvatud mina. On natukese palju tahta neilt MC osas seisukohta omada. Nõustun mõttega, et enamik kohalikke klubisid ei oma tõesti halli aimu MC ega MK osas.

Arvan, et nii mõnelgi tekkis ka küsimus teema alguses toodud punase ja valge värvi osas ehk kuidas saab üks osapool öelda, et need on soovitatavalt reserveeritud, siis EMCA nagu toetab teoorias seda mõtet, samas on EMCA enda lehel juba teine klubi samades värvides. Kõrvaltvaatajale on tegemist vastuoluga.

Kasutaja avatar

Tips
Postitusi: 285
Liitunud: 09 Aug 2007, 16:59
Asukoht: Kawa zx-6r

Lugemata postitus Postitas Tips »

jussuf kirjutas:
Suzumen kirjutas:

Näiteks ükski seadus ei keela Sinul oma parima sõbra naist krõpsutada. Järelikult Sinu südametunnistuse kohaselt on see lubatud, kuna ükski seadus, juhtkiri jne ei reglementeeri seda.

http://piibel.net/?q=5Ms+5&s=21#21

Kle ma ei leidnud sinu antud lingist, kus on seadused, ühtki sõna ei kiiruse piirangute, täispeaga sõitmise ja üleüldse liikluskorralduse kohta... Täna 250-ga töölt koju!

Ja mai saa aru, kui on nii häda seda MC nime kasutada, kasuta. Õhtul kluppi minnes ole DJ. Vaevalt kedagi kotib väga. Lihtsalt ma ei saa aru, ühiskond elab ikka tava ja moraali arvestades (lisaks kirjutatud seadustele) ja MC on ikkagi tavast tulnud aunimetus nendele klubidele, kes on hästi organiseeritud ja välja selle teeninud. Mis kasu on ise endale pagunite panemisest?

Kasutaja avatar

saqu
Postitusi: 1051
Liitunud: 30 Aug 2005, 14:05
Tsikkel: Yamaha WR400F
Asukoht: Saku

Lugemata postitus Postitas saqu »

Ei tea kas ettevõtlusvormi lühendid OÜ, AS, TÜ, UÜ, MTÜ, hooneühistu või elamuühistu on ka broneeritud? Järsku ei või neid ka juurde teha?
Ei taha kedagi solvata, aga natuke liiga egoistlik tundub selline nõue.
Nimi on ja peab olema kaitstud, aga vormiline lühend? Neeger on muidugi hea võrdlus, ilmselt Ameerikas ei oleks seda tervislik kasutada (kui just ise neeger pole), aga omas kultuuris ei peaks küll nüüd liigapalju ka kõigile pugema ja kummardama hakkama ning mingeid totrusi väljamõtlema. Palju neid nimesi seal ameerikamaal on juba neegrite kohta mis ka ei sobi? Black ei sobi neile ka enam.... Vägisi tuleb nõukaaegne jutt meelde, kus keegi olla vene rahvusest kodanikule öelnud kuradi venelane ja see oli teda sellepärast kohtusse kaevanud. Mees siis küsinud kohtult, kas ta oleks pidanud teda lumeinimeseks kutsuma või?
Mina ei ole solvunud isegi siis kui mind venelased "kurat'iks" kutsuvad rääkimata sellest kui rahvuse või rassi värvi järgi kutsutakse. Ja usun, et enamik ei oleks, eneseväärikust peaks ikka ka olema natuke. Kaldus nüüd vähe kõrvale teemast.... :roll:

SAQU

WR400F
Opinions are like assholes – everybody has one.
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Rahu! Tegelikult ongi tegu pseudoprobleemiga. Mitte keegi polegi lühendit MC endale ainuõiguslikku kasutusse võtnud vaid on tekkinud süsteem. Meie puudus ja vaidlusaine on see, te need kes teavad süsteemist, ei ole seda lihtsalt arusaadavalt edasi andnud. Loodetavasti see väike puudus likvideeritakse. Sellega peaks kaasnema ka omamoodi äratundmine ja ärkamisaeg. Vaevalt küll, et täie aruga inimene tahab oma telkimisplatsi ilmtingimata viie tärni hotellina tutvustada ja asjast aru saades peaks MC-de pilv ka muutuma hakkama. EMÜ'le ja EMCA'le mõtlemist ja häbenemist ;) Küsimus on selgitustöös, ei muus. Inimesed lihtsalt ei saa aru mis asjast te üleüldse räägite :wack:
Tegelikkuses võiks olukorda vist võrrelda sellega, nagu sõidaks suvalise välismaalase silmis meie teedel ringi hulgaliselt mossesid, millel on bemmi märgid külge kleebitud ja jht on ise veel uhke ka oma apstraadi üle :lol:
Kui ma nüüd sellest lühendite teemast ikka ise lõpuks õigesti aru sain.

Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

spinna kirjutas:

Kui ma nüüd sellest lühendite teemast ikka ise lõpuks õigesti aru sain.

väga õigesti said aru :) eks selgitustööd tehakse jõudumööda edasi ja mis kõige tähtsam - teema eesmärk ei olnud kellegiga tüli norida või varba peale astuda. Vaid ikka selgitusöö tegemiseks. Ja mida suurem on omavaheline austus, seda lihtsamat elu me elame.

Kasutaja avatar

nostrak
Postitusi: 133
Liitunud: 23 Apr 2007, 15:03
Tsikkel: K1200GT
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas nostrak »

saqu kirjutas:

Ei tea kas ettevõtlusvormi lühendid OÜ, AS, TÜ, UÜ, MTÜ, hooneühistu või elamuühistu on ka broneeritud? Järsku ei või neid ka juurde teha?
Ei taha kedagi solvata, aga natuke liiga egoistlik tundub selline nõue.

Mis puutub ülal toodud tähtede kombinatsiooni ja nende kasutuse vabadusse, siis on see kirjas äriseadustikus ja pole mõtet heietada seda neile kes neid kunagi kasutama nagu nii ei hakka, et mis nad tähendavad ja mis tingimustel oma tegevust alustades neist omale sobiva valiku teha võib.

Motoklubide klassifitseeringus ma kodus ei ole, aga arvan, et seal kehtib umbes sama süstee, et mis tingimustel millist nimelisa kasutada võid.
Ei ole siin vast midagi egoistliku, lihtlabane kord, mis iseloomustab mingi ühingu tausta võõrale isikule.

Kas ongi mõtet seda asja siin foorumis arutada, arenev ühiskund nagu me oleme...
Oli kunagi koperatiivide aeg, siis tehti kõikjal aktsiaseltse. Osa neist tehase tasemel ja mõnes neist üks mees nokitses niisama kodus põlve otsas midagi. Oli vaja selgust saada, kus suurtes eraldati väiksed, kehtestati tingimused ja väiksed AS-id, mis sinna raamidesse ei mahtunud lihtsalt nimetati ringi OÜ-ks või kustutati registrist, ehk pidid tegevuse lõpetama.
Asi lihtne.

Kasutaja avatar

capten
Postitusi: 220
Liitunud: 04 Mai 2007, 11:14
Asukoht: Viimsi

Lugemata postitus Postitas capten »

saqu kirjutas:

Ei tea kas ettevõtlusvormi lühendid OÜ, AS, TÜ, UÜ, MTÜ, hooneühistu või elamuühistu on ka broneeritud? Järsku ei või neid ka juurde teha?
:

mnjahhh...vaata saqu, nüüd oled küll ämbris... :lol: Tee omale OÜ või whatsoever, aga esiteks ei saa sa teha mis nimega pähe tuleb ja teiseks, kui registreerid näiteks OÜ, siis pead ka alluma äriseadustikule jne. Muidu on jama kohe jurtas, tikuvad ehk puurigi pistma, kui oled lollustega hakkama saanud (vana hea Weroli ja Aaviku trikk näiteks):!: :idea:

Ehk oleks mõte seegi, et MC registreerija/registri pidaja ei rega ära puuduliku vormistusega ainult koossõitva seltskonna nn uitmõtet. Ja kui lõpuks ka regatud MC asi soikku kipub jääma ning ei täida MC-le esitatud tingimusi, siis tsauki - heal juhul jääb kodumaine motoklubi (MK) staatus alles??! :shock: :?

Peace!

Gääk!!! Jõuti ette :lol:

Üksik on nõrk...

Julge
Postitusi: 1009
Liitunud: 17 Dets 2004, 15:27
Tsikkel: HD VRSCDX Night Rod Special
Asukoht: Riia, Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Julge »

Minu meelest hakkab nagu iva vaikselt välja tulema siin ja taas selgus tõde vaidluste käigus! :-)

ehk:

  1. Keegi ilmselt ei näe probleemi selles, et "inglite", "paksude mehhiklaste" ja teiste tuntud motojõukude SÜMBOOLIKAT ei ole ilus kasutada. Pigem on ilmselt uudiseks (ka minu jaoks) see, et täheühend MC ka midagi muud peale lihtsa lühendi Motorcycle Club tähendab. Aga ilmselgelt on selles iva, sest HD enda sanktsioneeritud klubidel nagu näiteks need Harley Davidson xxx club, kus xxx tähistab kohta, on minu teada lausa rangelt mitte soovitav kui mitte keelatud klubi sümboolikas lühendit "MC" kasutada.

  2. Indrek Soomest ja Harimal rääkisid "punasest ja valgest" ilmselt täiesti totaalselt erinevates tähendustes. Ma kaldun arvama, et mõeldud ei ole mitte värve värvipaletis vaid ikka gi HA sümboolikat koos sinna juurde kuuluvaga. Ma ei usu, et keegi selles probleemi näeb, kui endale kiirabi auto vesti seljale paned ja "Keskhaigla Kõvatajad" nimelise klubi teed...

Aga Sonny Barger'i "Hell's Angel" on ka väga lahe lugemine lisaks "ainult Liikmetele"

PS. Ise olen nende MC-de ja MCC-de suhtes absoluutselt neutraalne kõrvalvaataja

Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Just, just! Väljendiga värvid on tõlkeapsakas sisse tulnud ja eesti keelele omaselt kiputakse aru saama, et jutt käib puhtalt värvitoonidest. Tegelikult käib ikka jutt "Adibas" asjadest :lol:

Nostrakile aga vaidlen selles osas vastu, et minu arvates võiks üks inimene, kes arvab endal silmaringi kah natuke olevat, põhitõdesid ikka teada. Ja nagu näha, ei teadnud me ( no vähemalt mina) suurt midagi. Teema läks kärinal põlema nagu kadakatuli ja seda puhtalt ettekujutuse tasemel. Ettekujutus osutus valeks ja madin absurdseks. Järeldus : peaks ikka midagi elementaarset teadma. Mulle oli küll väga kasulik inff, kuigi minu sutumine on pea äravahetamiseni sarnane Suzumeni omaga. Mõtlesin kah siin millalgi Öseli omad üles otsida ( need leidsid enne minu üles :) ), aga tõdesin omaette, et minust pole neil küll mitte midagi tolku ja vaevalt ma ka kõva ühistegevuses kaasalööja oleks, seega pole ka mingit mõtet endale lihtsalt embleemi seljale kleepida ja teiste askeldustega ennast määratleda. Mis minu arust küll ei tähenda seda, et nüüd peaksime siis üksteist vastastikku mõtetuteks meesteks pidama.
Aga jah, kõva madin õngede pärast apelsiniletis oli meil siin :lol:

Suzuki GSX 750 Inazuma

Intruder
Postitusi: 349
Liitunud: 30 Sept 2003, 14:07
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas Intruder »

Kuulge äkki aitaks järjekordse öka tekitamisest?
Kari klubitud kisavad klubiteemal (või ongi biker.ee fenomen selles, et pihelgale ja suzumenile meeldivad öka teemad hoitakse alati lahti ning need mis ei meeldi pannakse karmi käega kinni või kustutatakse lihtsalt pooled postitused)
Pole ju antud teemas ükski EMCA tegelane sõna võtnud, ainult kari klubituid kes ilmselt teavad mc'st ning "mc respektist" ainult midagi tänu lugemisoskusele (kaasaarvatud mina) - ainus minu teadaolev klubiline isik kes on siin väheke midagi on öelnud on kris ning krisi klubi pole ju ka emca liige (vabandused nende eest keda ei oska mingi asise klubiga seostada)
Kui küsimusi siis krt küll küsige seda emca'st - ning kui kohe suur kihk on klubi teha tehke MK....või tegelt minul isiklikult on pohlad tehke MC - niikuinii on emca oma moodustamisega eestis kuskil 2-3 aastat hiljaks jäädud ja samas kui MC teete siis ärge imestega, et mõnel üritusel võite klubivärvides äkki väravataha jääda - eks need asjad hakkavad ka muutuma siin väikesed demokraatlikus rahvavabariigis.


Jaanus966

Lugemata postitus Postitas Jaanus966 »

spinna kirjutas:

Aga jah, kõva madin "õngede pärast apelsiniletis" oli meil siin :lol:

Väga hea ütlemine! :lol:

Suletud

Mine “Vaba teema”