Motoürituste kajastamine ajakirjanduses.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

HeitiKender
Postitusi: 450
Liitunud: 24 Nov 2004, 08:32

Lugemata postitus Postitas HeitiKender »

oldmoped kirjutas:
Jaansi kirjutas:

Minu mõte asja juures oli see, et migit ütitust ei korralda või puuotsa ei sõda mingi müstiline "motomees" (ja ma ei tea miks ajakirjanduses kirjutatakse motomeestest mitte naistest lastest vktm:)) vaid mingi täiesti konkreetne isik.

Järgmine kord , kui motomehed üldise rollerimeeste "sõimamisega" tegelevad, võiks seda meelde tuletada.

:D

KULD :)

Aga mis kaamerate keelamisse puutub: minu arust tuleks elada nagu "Glamorama" peategelane: tunne, et keegi kogu aeg filmib teda kuskil.



Kasutaja avatar

tige päkapikk
Postitusi: 184
Liitunud: 26 Juul 2005, 19:30
Tsikkel: VN 1500 / tl1000R
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas tige päkapikk »

Margusxx kirjutas:

Kes prääksub nagu part, ja kõnnib nagu part, ja näeb välja nagu part, see ongi part... Asja mõte selles, et kui üritusel pole erilist sisu ja on palju joomareid siis ju jääbki kaadrisse sisutu üritus ja joomarid? Võibolla ma olen natuke imelik, a mulle tundub, et 10 aastat tagasi kokukatel oli seltskond teistsugune ja kuidagi organiseeritum oli asi. Mitte et praegused kokukad üdinisti jamad on, lihtsalt vahe on sees.

Painteddeath kirjutas:

Nii palju , kui mina olen tsikli üritustel käinud ja neid ei ole vaid kaks, siis valdav enamus(muidugi mitte alati) on praktiliselt rullnokad. Raske seda öelda, aga nii ju on. Segi peaga vaja istuda ratta selga ja näidata kui maru alfaisane ta on ja igast muud kammajaad teha. Samas jällegi võiks selle välja vabandada, et sellised üritused ongi selleks, et saaks end välja elada. Eks see ole igaühe enda arvamus ja inimene ise teab mismoodi ta käitub mõnes kohas.

Vat just sellsamasel põhjusel liigun mina aina vähem neid niinimetatud kokkutulekuid pidi. Kümmekond aastat tagasi kohtasid seal meeldivat seltskonda, kes olid isemoodi fanaatikud, enamasti intelligentsed inimloomad. Nüüdsel ajal aga ... enamasti kamp joodikuid, kellel kaks ühist omadust - nad on endale motika hankinud ja neil on hirmus suur ego. Selle jutu peale võib nüüd tulla hirmus hädakisa aga kodanikud mootorratturid, võtke julgus rindu ja vaadake oma ridu kriitilisema pilguga üle. Ikka oksendamiseni on meiesekka tekkinud neid ennastäis kõvatajaid tühikargajaid joodikuid. On see siis motokultuur Eesti moodi ?

Lahendusi asjaloole kaks :

  1. Teha kõik üritused eriti kinnisteks, keelata kaamerad, fotokad ja ka pildistavad moblad ning lakkuda end seaemaks. Kas sedapidi motokultuur ka areneb ja kuhusuunas, see on iseküsimus.

  2. Harida seda nn. tänapäevast motoseltskonda, vajadusel teha lihtsalt must nimekiri kodanikest, kelle inteligentsus ei võimalda avalikest üritustest osavõttu. Miskipärast tundub mulle, et motokultuur hakkaks natuke arenema (jõlesinisilmne minust :oops: )

Põleva tsikkliga ei ole tore sõita !
---------------------------------------
www.zoomfoto.ee/
Kasutaja avatar

baltroon
Postitusi: 865
Liitunud: 14 Okt 2006, 10:16
Tsikkel: Sõber
Asukoht: EESTI
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Maine ei ole enam AMMU oluline!

Lugemata postitus Postitas baltroon »

Kiire küsimus!

Miks on kõigile järsku see hoomamatu maine nii eluliselt oluline?

Eeldan, et vastused tulevad stiilis a`la , sest ma olen tsiklimees ja mulle ei meeldi kui mind teiste baikerinokatsite, rullnokatsite, rollerinokatsite ja muu pasaga ühte surutakse.

Tore! Mulle ka ei meeldi. Aga mingisugust olematut mainet ma kusagile väga tormama kah ei päästa. Kui kellelegi meeldib arvata minust, mind tundmata, halba vaid eeldusel, et oman tsiklit, no andku minna, tema on madalalaubaline.

Sõber mul küsis selle maine teema kohta paar päeva tagasi asjalikult: No aga ütle milline on pensionäride maine Eestis? Või kontoritööliste maine. Või tippjuhtide maine. Ja nii edasi. Selge on see, et igast eluvaldkonnast liigub tsikliga keegi ringi.

Ma teen omapoolse järelduse siinsete Biker.ee foorumi tekstide põhjal: Kõik Biker.ee foorumis kribajad on düsgraafid!

Pihelgas. Ma saan ilmselt Su probleemist aru, raske on korraldada midagi normaalset, kui iga Tsiklimeeste üritus liigitatakse kajastava pressi kohaselt Maast Viinalakkujate Ürituseks. Paraku püüad Sa tühja tuult väljal, esitades säärase üleskutse siin foorumis. Valdavas enamuses tormab siin iga-ma-ei-tea-mitmes kirjutaja koheselt tsiklimeeste mainet päästma, kui selleks võimalus antakse. Ehk siis siit võid tsiklimeeste maine politseinikke ja abi-politseinikke värvata!
Võibolla oleks lihtsam ajakirjanduse puhul uurida, kes on valesti kajastava või siis kõiki ühte patta suruva tüki autor ja vestelda nendega mingis võimalikus kontekstis või siis nagu arukamad on juba soovitanud, tõmmata nad endaga ühte paati. Kindlasti on Hälvik ajakirjanikke vähem ja lihtsam tuvastada, kui Hälvik mootorrattureid. Aga üks võimalus on veel! Ma laenan Sulle oma illegaalse kaheraudse kärbiku ja Sa võid nad kõik maha lasta! Kõik noh!

8)

ÄRGE HAKAKE JÄLLE HALAMA!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

K2bi kirjutas:

TO pihelgas

Tanelil ei kajasta EMMK ( eesti motomatkajateklubi) tegevusi .
ta kajastab EMM- klubi tegevusi pikkadel välisreisidel :)

deem, tõesti väga vabandan, et segi ajasin.

Baltroon, sa loe mu esimest postitust - seal on kirjas kelle või mille jaoks konkreetne teema tehtud on.

Kasutaja avatar

baltroon
Postitusi: 865
Liitunud: 14 Okt 2006, 10:16
Tsikkel: Sõber
Asukoht: EESTI
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Motoürituste kajastamine ajakirjanduses.

Lugemata postitus Postitas baltroon »

Pihelgas kirjutas:

Seda teemat sunnivad tegema viimasel ajal aset leidnud motoürituste kajastused Eesti ajakirjanduses.

Siinkohal olekski palve ka kõikidele motoürituste korraldajatele - palun suhtuge täie tõsidusega ajakirjanike lubamisse oma üritustele.

Sest see mõni minut tähelendu ekraanil võib kokku keerata müstiliselt palju jama ja tekitada palju raskusi kasvõi teie enda ürituse järjekordsel korraldamisel.

Loetud! Jutt jääb samaks. Mõistan Sinu probleemi ja proovin kaasa mõtelda. Paraku kaldun arvama, et Sul on piisavalt palju häid kontakte otse motoürituste korralajatega, kellede üritused on piisavalt adekvaatsed ületamaks uudistekünnist, et neile seda ISE otse ütelda :) Mitte, et ma ei arvaks, et Sa seda juba teinud ei oleks või siis lähitulevikus ei teeks!
Minu postituse esimene pool oli pigem mainearendajaile, kes selle Sinu tekstist kiiresti oma uudispalaks tegid.
Teine pool pigem retooriline. Vabandust, kui see retoorilisus Sind segas.

8)

ÄRGE HAKAKE JÄLLE HALAMA!
Kasutaja avatar

jami
Postitusi: 107
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:24

Lugemata postitus Postitas jami »

Tegelikult on põhjuseid mitu, miks säärased "uudised" eetrisse jõuavad.

Esiteks, inimesed tahavad selliseid asju näha ja lugeda. See on meie kõigi ühine süü. Tegelikult on ajakirjandus ju enamasti adekvaatne, ent siiralt turule orienteeritud. Kes loeb Sirpi, kes Horisonti ja kes Õhtulehte. (muide, üldse ei välista, et osadel need sõbralikult koos postkasti potsatavad!)
Tahaks lihtsalt mõtiskleda ajakirjanduse ja motonduse suhtest.
Vat tsiklivärk toimis toona hoopis teistmoodi kui tänapäeval, kus mine muudkui poodi, vali ratas välja, osta ära ja kima!! Vanasti said sõita vaid siis kui käsi küünarnukini õline ja pikemal reisil varumootor, kett, amordid, rehvid jms kaasas... ja traat ja näpitsad ja isokas... ja pea ja käed, mis mõistsid kogu eelnevat loetelu kasutada. Sellest piirist said üle vaid tehniliselt andekad.
Pole siis imestada, et igast tatist tsiklimeest ei saanud.
Täna võib iga mees osta hommikul tsikli ja lõunal juba kokkutulekule sõita ning sellele saavad viltu vaadata vaid "vanad olijad", muidugi tuleb siis aru saada nende prisma läbi visatud pilgust, kuid väidan kaljukindlalt, et tegude palett oli ka toona sama kitsas, nagu praegu. Lihtsalt polnud ajakirjanikke, kaameraid ja ebatervet üldsuse huvi mis annabki praegu tervele portsule nn "lapsajakirjanikele" tööd, leiba ja karjääriredelipulkadel balansseerimise ruumi.

Ei kutsu millelegi üles ega taha näpuga viibutada, lihtsalt põlvkonnaprobleemid on. Nii ajakirjanduses kui motonduses.

Aprillis Pegasuses!!!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

Baltroon, ühele olulisesele mõttele jäi sul viitamata - ürituste toetajad ning teised äriühingud või eraisikud, kellega tuleb motokogukonda esindades suhelda, suhtuvad järjest umbusklikumalt meie jutttu, et soovime arendada motokultuuri.

Nagu ma esimeses postituses ütlesingi, et ei ole tekkinud situatsioonis otsest süüdlast. Ühed langevad kiusatusse, teised teevad oma tööd. Paneks lihtsalt korraldajatele südamele, et mõelge enne, kui tele- või fotokaameraga ajakirjaniku piiramatult platsile lasete.

Kasutaja avatar

tige päkapikk
Postitusi: 184
Liitunud: 26 Juul 2005, 19:30
Tsikkel: VN 1500 / tl1000R
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas tige päkapikk »

Pihelgas kirjutas:

Baltroon, ühele olulisesele mõttele jäi sul viitamata - ürituste toetajad ning teised äriühingud või eraisikud, kellega tuleb motokogukonda esindades suhelda, suhtuvad järjest umbusklikumalt meie jutttu, et soovime arendada motokultuuri.

Nagu ma esimeses postituses ütlesingi, et ei ole tekkinud situatsioonis otsest süüdlast. Ühed langevad kiusatusse, teised teevad oma tööd. Paneks lihtsalt korraldajatele südamele, et mõelge enne, kui tele- või fotokaameraga ajakirjaniku piiramatult platsile lasete.

Oot oot, aga milles seisneb siis see müstiline motokultuuri arendamine ? Et avalikkusele räägime üht aga miskihetk tõmbame seljataga ukse kinni ja siis rebime maski eest ning lakume rõõmsalt asfaldilt viina edasi ? Kas silmakirjalik ei ole ?

Põleva tsikkliga ei ole tore sõita !
---------------------------------------
www.zoomfoto.ee/

motard
Postitusi: 95
Liitunud: 19 Mai 2005, 14:42
Tsikkel: Husqvarna 450TE KawasakiGPZ750
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas motard »

Kõikidel sündmustel, olgu selleks motospordivõistlus, kokkutulek või motomess, peab olema palgatud ja proffessionaalne pressiesindaja. Kõik ajakirjanikud akrediteeritakse ja pressiesidaja isiklikult saadab vajalikele ajakirjanikele kutsed. Akrediteerumise hetkel võtab pressiesindaja ajakirjanikul varrukast kinni, annab talle üle ettevalmistatud pressimaterjalid ja viib ajakirjaniku kõige tähtsamat atraktsiooni vaatama. Edasi soovitavalt eraldi pressinurk, kus on sööki ja jooki jne.
Soovitav on ka teha koostööd kohaliku päästeameti, kiirabi ja politseiga, et nemad asjatudi kommentaare ilma pressiesindajat hoiatamata ei annaks.

Selline kiirkursus siis mõtetu vaidluse keskele. Kui asjale läheneda proffilt, siis selliseid probleeme ei teki.
Pigem on ajakirjanik ise see kes lahkub väga kõrges joobes ja kirjutab artikkli pressimaterjali põhjal mille pressiesindaja talle kohe alguses pihku surus.

EDIT: ajakirjanike ja kaameraid ei tohi juba ainuüksi sponsorite koostööpartnerite pärast keelata!

Kasutaja avatar

Teema algataja
Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

tige päkapikk kirjutas:
Pihelgas kirjutas:

Baltroon, ühele olulisesele mõttele jäi sul viitamata - ürituste toetajad ning teised äriühingud või eraisikud, kellega tuleb motokogukonda esindades suhelda, suhtuvad järjest umbusklikumalt meie jutttu, et soovime arendada motokultuuri.

Nagu ma esimeses postituses ütlesingi, et ei ole tekkinud situatsioonis otsest süüdlast. Ühed langevad kiusatusse, teised teevad oma tööd. Paneks lihtsalt korraldajatele südamele, et mõelge enne, kui tele- või fotokaameraga ajakirjaniku piiramatult platsile lasete.

Oot oot, aga milles seisneb siis see müstiline motokultuuri arendamine ? Et avalikkusele räägime üht aga miskihetk tõmbame seljataga ukse kinni ja siis rebime maski eest ning lakume rõõmsalt asfaldilt viina edasi ? Kas silmakirjalik ei ole ?

päkapikk, miks sa arvad, et maast viinalakkujad ja motokultuuri arendajad on ühed ja samad inimesed?

motard kirjutas:

EDIT: ajakirjanike ja kaameraid ei tohi juba ainuüksi sponsorite koostööpartnerite pärast keelata!

tubli 5, istu! aga sinu teooria sobib 1 juuni Villi lastepäevale Loomaaeda.

Üldse - igale teoreetikule eraldi pole mul plaanis asja olemust rohkem selgitada. Jutt oli rohkem neile, kes reaalselt midagi ära teevad.

Kasutaja avatar

kais
Postitusi: 141
Liitunud: 12 Juun 2006, 16:13
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas kais »

See meedia "koolitamine" on suht mõttetu tegevus. Olen meediaga seotud üle 10 aasta juba ja näen seda iga päev. Räägin enda kogemustest ja seda, mida olen kirjameeste/naistega suheldes kõrva taha pannud.
Praegune tendents näitab selget suunda, et meedia muutub aina kollasemaks. Müüb ainult intriig (vaadake näiteks milliseks on läinud enne korralikke uudiseid teinud TV3). Kui palju on meil krimi- ja probleemsaateid (Võsareporter jne.) tekkinud. Miks Reporterist kadusid spordilood. Motospordiürituse asemel näidatakse hoopis tsiklikokkutulekute "adekvaatseid" reportaaze.

Ja mis puutub õpetamisse, siis olen nende 10 aasta jooksul korduvalt "professionaalseid" ajakirjanikke õpetanud. Kõige lihtsam näide (vabandan, et autospordi vallast) on siiani üks viga, mis ei lähegi minema vist. Alati võrdub kihutamine ralliga. Vaatad uudist, kus vormel sõidab asfaldi peal, aga jutt käib rallist :lol:
Paljud meediategelased ei vaevu süüvimagi asjadesse. Laksavad oma stereotüüpe edasi ja asi tahe. Viimane näide oli avariist Kandle ja Vanemuise tn. nurgal, kus minikrossikaga tehti avarii, aga terve meedia pasundas rollerimeestest :twisted:

Ja see stereotüüpsus suureneb, sest tänu internetile muutub uudise edastamiskiirus aina tähtsamaks, seega kaob sellesse süüvimine veelgi kiiremini.

See on mujal maailmas ammu käes juba. Õnneks pole meie selles olukorras, kus soomlased või ameeriklased näiteks. Seal on halbade kemikaalide turustamine ja muu vägivallatuste kordapanemine paljuski tsiklibandede teema ning motomeestel väga paha imago. Kuigi normaalseid ja ausaid tsiklimehi on kordades rohkem. Aga kes jõuab ajalehe esikaanele, kui on valida: A) Tsiklimehed sõitsid Tallinnast Kaplinna või B) Tskiklibandede vahelises madinas sai 3 meest kuuli?

Ja pahatihti on ka see teema, et kuigi ajakirjanikule mototeema meeldib jne, siis peatoimetaja (või vastutav toimetaja), keda tsiklid jätavad külmaks või suhtub üldse asjasse negatiivselt, ei lase lugu teha või siis muudab "õigeks ja müüvaks". Neid juhuseid olnud küll ja veel. Kahjuks :cry:

www.motorsport.ee - Where the action is, we're there!
Kasutaja avatar

Kri$o$
Postitusi: 558
Liitunud: 18 Okt 2005, 09:42
Tsikkel: rod ja pooleli xs
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Kri$o$ »

võibolla järgmine variant - kirjutaval ajakirjandus tehku oma tööd nagu soovivad.
visuaalse ajakirjanduse poolel kaamerad üritusel keelata ning keegi piisavalt võimekas ning tunnetusega "oma" inimene kaameratööd tegema. millest tuleneks et kui ajakirjandus-telendus soovib saada likuvat pilti, siis saab ta selle ürituse korraldajalt.

Sex is like a card game, if you don't have a good partner, then you better have a good hand ...
I don't give a shit, I don't take any shit, I'm not in the shit busines!
Kasutaja avatar

kais
Postitusi: 141
Liitunud: 12 Juun 2006, 16:13
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas kais »

See kehtiks ainult spordiürituse puhul, sest "uuriv" ajakirjandus tahab ise uurida :lol:

Ainuke mõistlik idee on akrediteerimine. Pressipealik otsustab, kes saab filmida ja kes mitte. Kontserditel jne on igal pool selline asi ning normaalne meedia saab sellest ka kenasti aru.

www.motorsport.ee - Where the action is, we're there!

motard
Postitusi: 95
Liitunud: 19 Mai 2005, 14:42
Tsikkel: Husqvarna 450TE KawasakiGPZ750
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas motard »

pihelgas kirjutas:

motard kirjutas:
EDIT: ajakirjanike ja kaameraid ei tohi juba ainuüksi sponsorite koostööpartnerite pärast keelata!

tubli 5, istu! aga sinu teooria sobib 1 juuni Villi lastepäevale Loomaaeda.

Üldse - igale teoreetikule eraldi pole mul plaanis asja olemust rohkem selgitada. Jutt oli rohkem neile, kes reaalselt midagi ära teevad.

no teooriast asi kaugel - 10 aastat üritusi korraldanud (motot küll ainult korra), sealjuures palju karmimas ja ühiskonnakriitilisemas valdkonnas kui seda on motondus. Ja asi töötab kui sellega tegeleda ja kui võrreldes sündmuse eelarvega olematu summa eest proffessionaalset abi palgata.

kais kirjutas:

Ja pahatihti on ka see teema, et kuigi ajakirjanikule mototeema meeldib jne, siis peatoimetaja (või vastutav toimetaja), keda tsiklid jätavad külmaks või suhtub üldse asjasse negatiivselt, ei lase lugu teha või siis muudab "õigeks ja müüvaks". Neid juhuseid olnud küll ja veel. Kahjuks

sellest ma räägingi, et pressiesindaja peab teadma kes on need ajakirjanikud keda moto teema huvitab ja neid personaalselt kutsuma , nendega tegelema ja neil aitama oma tööd teha.


kakupunn
Postitusi: 6
Liitunud: 24 Mär 2008, 14:06

Lugemata postitus Postitas kakupunn »

Teema on päris pikaks veninud - meenutab juba selle mehe tegevust, kes hispaanias tuuleveskitega kakles :lol:
Eks igaüks peab natuke ka enda sisse vaatama, ei ole nii et keelame kõik ära - las ma joon ennast rihmaks ja teen mis tahan. Kui on avalik koht, siis iga normaalne inimene arvestab sellega. Kui on privaatsem üritus, siis sealt ikka naljalt klippe telesse ei rebita, ilma et keegi küsiks. Pilte ju tehakse, video "kämm" on ka mõnel peos ja need jäävadki sellesse ringkonda ja pole hullu midagi. Ei olegi vist võimalikki ettekirjutisi teha, mida teles näidatakse. Kõigele lisaks on veel see tendents, et kes aru ei taha saada, see ei saa aru ka siis, kui motomehed lillekestega aasal ringi keksiksid, et nood on ka inimesed ja kes saab aru, see saab aru niikuinii. Üsna tihti on teles ka selline "augu koht", mis vajab täitmist, kui mingi plaanitud klipp ei jõua kohale või valmis ja siis "topitakse" see kenasti täis (võibolla) lõpuni töötlemata klipiga, kuhu juhtub vahest rohkem sisse, kui eetiliselt päris ilus oleks. Pakkuge meediale halbade klippide kõrvale ka head materjali ja ma olen täiesti kindel, et olulisel hetkel valitakse näitamiseks just see parem materjal ja viletsaga tehakse "cut off" :wink:

VX 800
Kasutaja avatar

Sadness
Postitusi: 301
Liitunud: 27 Juun 2004, 15:25
Tsikkel: Mutt
Asukoht: Põlvamaal põlvest põlve
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Sadness »

(Tsenseeritud)

----
Voshod 3M "Freyja"~Jawa 638 "Punane Needus"~Iž Planeta 5 "Sarvik"~ Kawasaki EN500 Vulcan "Etna"~(Yamaha XTZ Super Ténéré "Rühkija")~Suzuki LS650 Savage "Putukas"~Mutt Mushman "Krants"
Kasutaja avatar

mumm
Postitusi: 627
Liitunud: 12 Nov 2003, 15:34
Tsikkel: horney Helga
Asukoht: Kohatu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas mumm »

siin keegi viitas, et vale koht kus antud teemat arutada, et pigem ikka ürituste korraldajad on õige sihtrühm. ei saa sellise seisukohaga aga nõustuda, kuivõrd ilma nö lihtrahva harimiseta, asjale tähelepanu pööramata ei ole võimalik mingitki muutust saavutada. muidugi ei loe seda teemat kõik tsikliinimesed, aga eestimaa on piisavalt väike, et kui üks loeb, korra ka ehk mõtleb selle teema üle, siis järgmisel korral saunas või grillimisel võib sellest juttu tulla ja teema liigub laiemasse hulka. ehk siis tuleb hakata muutusi taga ajama juba rohujuure tasandil.

miks ajakirjandus kajastab alatihti asju ürituse negatiivsema tahu kaudu, siis, andke mulle teada, miks on võsapets nii paganama populaarne ja saade nii vaadatav? tuntub, et inimestele meeldib teiste musta pesu lapata... . ja kuigi see ei ole kvaliteetajakirjandus, on see paraku ikkagi ajakirjandus, millele annab ainest elu ise.

ega muud ei olegi öelda, kui et ennast kontrollides on võimalik kontrollida ka enda kohta kajastatavat. ja veel, vaevalt et too "viinalakkuja" nii igal üritusel käitub, vaid see oli situatsioon mis jäi kaamerasse (vähemalt ei mäleta mina et ta midagi taolist oleks eriti varem korda saatnud) ...

väike kuri mootorrattur

vilosius
Postitusi: 2066
Liitunud: 16 Aug 2006, 10:56
Tsikkel: R1200C
Asukoht: +3725045480

Lugemata postitus Postitas vilosius »

"Suicide Hotline...please hold."
+358458693818
Kasutaja avatar

baltroon
Postitusi: 865
Liitunud: 14 Okt 2006, 10:16
Tsikkel: Sõber
Asukoht: EESTI
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas baltroon »

Ärapanijas nägime jah: Seda häbi annab ikka maha pesta
Kevadel oli üks tsiklimees kokkutulekul neljakäpukil asfaldi peal maas ja jõi loigust viina!
Pärast nuusutas kaenla-alust peale!
Lisaks sõiduvarustusele võiksite endale ajud hankida!

(lol) :mrgreen: (lol) :D (lol) :mrgreen: (lol)

Eriti lahe kommentaar! Kas sellest Ärapanija lõigust ongi see teema siin alguse saanud!?

8)

ÄRGE HAKAKE JÄLLE HALAMA!
Kasutaja avatar

tokintmash
Postitusi: 114
Liitunud: 12 Juul 2006, 11:59
Tänatud: 4 korda

Re:

Lugemata postitus Postitas tokintmash »

tige päkapikk kirjutas:

Oot oot, aga milles seisneb siis see müstiline motokultuuri arendamine ? Et avalikkusele räägime üht aga miskihetk tõmbame seljataga ukse kinni ja siis rebime maski eest ning lakume rõõmsalt asfaldilt viina edasi ? Kas silmakirjalik ei ole ?

Polnud enne lugenud seda teemat. Täpselt minu mõte!

Sõidan täis peaga, jään vahele ja siis olen selle mendi peale tige, kes trahvi tegi :)

Kas ajakirjanikud on süüdi, et sellised vennad kaamera ette sattuvad?
Äkki tulebki nentida fakti, et motomehed ongi sellised nagu telekast näha on? Need ei ole õiged motomehed? On ju küll, neil on ju tsiklid. Raudselt kuuluvad osad ka klubidesse. Äkki peaks oma ridasid revideerima?

Visake välja klubidest siis tegelased, kes teile häbi teevad, mitte ärge sõimake ajakirjandust. Korraldage oma üritused nii, et motoklutuuri arendamine ei seisneks lausjoomises. :wack:

Kasutaja avatar

hannes
Postitusi: 682
Liitunud: 11 Mär 2004, 08:28
Tsikkel: Ducati Multistrada 1200S
Asukoht: Niinsaare
Tänatud: 1 kord

Re: Re:

Lugemata postitus Postitas hannes »

tokintmash kirjutas:

...Visake välja klubidest siis tegelased, kes teile häbi teevad...

Heh, naljammes! Siis need väljavisatud (või ka ise ära läinud) teevad oma klubi ja lakuvad viina laua pealt edasi. Terve klubiga koos, kui vaja.

tokintmash kirjutas:

Korraldage oma üritused nii, et motoklutuuri arendamine ei seisneks lausjoomises. :wack:

Motoüritustele juhtub alati igasuguseid inimesi. Kätt neile ette panna ei saa. Korraldaja võib ku korraldada midaiganes, aga alati leidub keegi, kes otsib lihtsalt põhjust kärsa likkupanemiseks. See kehtib ka kõikvõimalike muude avalike ürituste kohta, kui tegu ei ole just karskusseltsi aastakoosolekuga.

Ida-Virumaa – lähemal kui tundub, lahedam kui arvad!
Ducati Multistrada 1200S
Honda NC 750X DCT (müüdud, teenis mind truult täpselt 3 aastat ja 21000km)
Honda XRV 750 MooramaaPaar (müüdud, teenis mind truult 10 aastat ja 68000km)
Iga tsikli jaoks on oma tee!

Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Motoürituste kajastamine ajakirjanduses.

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

unustage ajakirjandus, nende arvamuse kujundamine ja harimine on samavõrra võimalik, kui metskassile labidaga või taguotsast sisse toppimine.

Kasutaja avatar

tokintmash
Postitusi: 114
Liitunud: 12 Juul 2006, 11:59
Tänatud: 4 korda

Re: Motoürituste kajastamine ajakirjanduses.

Lugemata postitus Postitas tokintmash »

Loe ja imesta. :mrgreen:

Meie joome ja häbistame ennast kaamerate eest, nii et pärast on piinlik üritustele toetust küsida.

Aga harima peaks ennast hoopis ajakirjanikud???? Kus see loogika siin on?

OK. Oletame, et see on loogiline. Kui nüüd seda loogikat järgida: Siin foorumis on hälvik autojuhtide ja mootorraturite topicud. Nüüd peaks ju nende hälvikute asemel ennast harima hoopis need, kes nendest hälvikutest kirjutavad. On ju jabur?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Motoürituste kajastamine ajakirjanduses.

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

tokintmash kirjutas:

Loe ja imesta. :mrgreen:

Meie joome ja häbistame ennast kaamerate eest, nii et pärast on piinlik üritustele toetust küsida.

Aga harima peaks ennast hoopis ajakirjanikud???? Kus see loogika siin on?

OK. Oletame, et see on loogiline. Kui nüüd seda loogikat järgida: Siin foorumis on hälvik autojuhtide ja mootorraturite topicud. Nüüd peaks ju nende hälvikute asemel ennast harima hoopis need, kes nendest hälvikutest kirjutavad. On ju jabur?

tule nüüd maa peale tagasi ja ära kilju nagu eit. Esialgne ettepanek oli ajakirjanikke üritustele valimatult mitte lubada, sest nemad teevad oma tööd ja jäädvustavad seda, mis neile huvi pakub. ja ürituse korraldajal on õigus otsustada KEDA ta oma üritusele lubab. Juuakse seal siis või mitte, aga piisab ühest töllist ja kogu teemal on ühene pitser küljes.

Kasutaja avatar

tokintmash
Postitusi: 114
Liitunud: 12 Juul 2006, 11:59
Tänatud: 4 korda

Re: Motoürituste kajastamine ajakirjanduses.

Lugemata postitus Postitas tokintmash »

Ma tean, mis oli esialgne mõte. Mitte lubada üritustele igasuguseid ajakirjanikke. Sa tahad, et motoüritusi kajastaksid ainult n.ö. usaldusväärsed ajakirjanikud, kes jätavad halvad asjad mainimata. Ehk siis asi oleks tsenseeritud mõnes mõttes. Kui mäletate, siis vanasti oli nii.
Aga mina ütlen (või nagu siin sai lugeda, et kiljun nagu eit :) ), et vaadake asju teisest küljest.
Kui meie ümber juhtub asju, mis meile ei meeldi, siis on tark ka ise hetkeks peeglisse vaadata ja endalt küsida, miks need asjad juhtuvad. Ilmselt ei ole siiski tegemist ainult ühe jobuga, kes igal pool endal marki täis teeb. Ju neid on ikka rohkem. Muidu see ei oleks probleem.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Motoürituste kajastamine ajakirjanduses.

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

tokintmash kirjutas:

Ma tean, mis oli esialgne mõte. Mitte lubada üritustele igasuguseid ajakirjanikke. Sa tahad, et motoüritusi kajastaksid ainult n.ö. usaldusväärsed ajakirjanikud, kes jätavad halvad asjad mainimata. Ehk siis asi oleks tsenseeritud mõnes mõttes. Kui mäletate, siis vanasti oli nii.
Aga mina ütlen (või nagu siin sai lugeda, et kiljun nagu eit :) ), et vaadake asju teisest küljest.
Kui meie ümber juhtub asju, mis meile ei meeldi, siis on tark ka ise hetkeks peeglisse vaadata ja endalt küsida, miks need asjad juhtuvad. Ilmselt ei ole siiski tegemist ainult ühe jobuga, kes igal pool endal marki täis teeb. Ju neid on ikka rohkem. Muidu see ei oleks probleem.

Sittagi ei saanud sa aru. Võid vaadata ennast peeglist igast küljest, aga meie mure ei ole mitte motoüritustel alkoholi tarbimine vaid selle kajastamine ajakirjanduses. Ehk see, et muidu mõistlikest inimestest saab edevus võitu ning kes foto- või telekaamera ees lolliks lähevad. või kui ei lähe, siis monteeritakse mingi ila kokku ja tulemus on sama.

Oma korraldatud üritust võin ma tsenseerida täpselt nii palju, kui pähkel võtab. Kuidas see sulle tundub, ei koti mind üldse. Sest ma teen seda osalejate ja ürituse jätkusuutlikuse huvides.


motard
Postitusi: 95
Liitunud: 19 Mai 2005, 14:42
Tsikkel: Husqvarna 450TE KawasakiGPZ750
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Kontakt:

Re: Motoürituste kajastamine ajakirjanduses.

Lugemata postitus Postitas motard »

Ajakirjanike üritusele mittelubamine põhjustab tavaliselt väga negatiivse järelkaja. Väga lihtne on ajakirjanikul kogu sündmusele negatiivset nooti anda ka ilma sündmust külastamata -kas või hilisema politseiraporti kogu sisu sinu korraldatud sündmuse kaela veeretades. Seda tehakse paljude üritustega - isegi Koplis toimuvas vägistamises on tavaliselt õllesummer süüdi.

Pealegi ei tea täna keegi täpselt kes on ajakirjanik - palju kirjutatakse artikkleid/uudiseid kaasluse alusel ja fotograafidega on lood üldse kehvad - iga mees on täna fotograaf kelle vähegi tillist pikem toru kaelas ja väljanded ostavad meeledi mitteproffidelt odavalt pilte ja uudisnuppe. Nii, et negatiivse pildi üritusest võib saata meediale ka mõni ürituse külaline. Selle vältimiseks ongi ainult kaks võimalust - käitu korralikult või kodusta juhtivates väljaannetes valveajakirjanik kes kajastamise enda peale võtab ja keda sa suunata suudad.

Kasutaja avatar

Surko
Postitusi: 111
Liitunud: 14 Mai 2007, 16:35
Tsikkel: Harley Davidson Electra Glide
Asukoht: Tartu

Re: Motoürituste kajastamine ajakirjanduses.

Lugemata postitus Postitas Surko »

t*** küll , mis siin segast on või mis siin vaielda on. Ei või jah ajakirjanikke, reporterid, kaameramehi jne sisse lasta kui ta muidugi juhuslikult hoolikalt kodustatud ei ole. SEST üks kõik kui tore ja vahva üritus ka poleks leiavad nad raisad ikka kellegi kuskilt aiaäärest narmastes tagiga viinapudel näpus röötsakil ja ainus mis meediasse jõuab ongi see õnnetu sell.
Erilised idioodid on veel need "mootoratturid" kes korraldavad mingi räige joomapeo ja kutsuvad ise külla Reporter´i , et siis kõigil äge vaadata oleks millega mehepojad tegelevad.
Asi polegi nii võrd joomises, kes ei jooks , isegi vanaema matustel on mõni onu lõõtsa lõpuks välja tõmmanud aga seda kõikke pole vaja reklaamida põhjustel millele Pihelgas siin eelnevalt korduvalt viidanud on ( kas peaks jämedalt ja punaselt kirjutama?).

SYL81
Kasutaja avatar

tige päkapikk
Postitusi: 184
Liitunud: 26 Juul 2005, 19:30
Tsikkel: VN 1500 / tl1000R
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Motoürituste kajastamine ajakirjanduses.

Lugemata postitus Postitas tige päkapikk »

Pihelgas kirjutas:

Sittagi ei saanud sa aru. ... aga meie mure ei ole mitte motoüritustel alkoholi tarbimine vaid selle kajastamine ajakirjanduses. Ehk see, et muidu mõistlikest inimestest saab edevus võitu ning kes foto- või telekaamera ees lolliks lähevad.

Oma korraldatud üritust võin ma tsenseerida täpselt nii palju, kui pähkel võtab. Kuidas see sulle tundub, ei koti mind üldse. Sest ma teen seda osalejate ja ürituse jätkusuutlikuse huvides.

MEGAIRW :wack: kodanik hingab nüüd 5 korda rahulikult aeglaselt sisse ja välja, unustab ära emotsioonid ja loeb oma "põhjenduse" või "väite" uuesti üle, kasutades kainet mõistust (kui endal pole, laenab naabrimehelt või selle koeralt) :wink: Mõtle, mis siis küll saab, kui see jora ajakirjandusse satub, mis sa praegast avaldasid ? Tsikklimehi hakatakse päris ajukääbikuteks pidama. Et siis probleem ei ole see, et mul on mokk töllakil, vaid hoopis see, et keegi teine näeb ja saab aru, et mul on mokk töllakil. Ja probleemi lahendus pole mitte see, et mokad kenasti koomale tõmmata, vaid tuleb pealtnägijal silm pääst torgata ja nuiaga mälukaotus tekitada :wack:

Põleva tsikkliga ei ole tore sõita !
---------------------------------------
www.zoomfoto.ee/
Kasutaja avatar

Teema algataja
Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Motoürituste kajastamine ajakirjanduses.

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

päkapikk, paku siis omapoolne lahendus välja?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”