liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

tok-tok
Postitusi: 393
Liitunud: 17 Nov 2005, 10:13
Asukoht: Tallinn

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas tok-tok »

Minul on kuue kuu liikluskindlustuse makse ca 900 eeki (regatud ikka Tallinnasse) ning see ei tapa, aga seisva sõiduki eest seda maksta ka ei sooviks, asi on põhimõtteline. Ei saa aru, mille eest ma seda maksan, parem tasuks kommunaalarvet selle summaga ja saaks väga hästi aru, mille eest maksan. Ning tõepoolest, kui 1000 liisingutsiklit (millegi pärast kahtlustan, et neid tsikleid on mõned tuhanded rohkem ikka) talveks sõisma jäävad, maksavad ümmarguselt 1 k poole aasta eest kindlustust, siis saabki kindlustussektor 1 milj riskivaba raha, sest need seisvad sõidukid ei põhjusta neile liikluses sellel perioodil ühtegi senti kulu.

Kana: omanik saabki lepingu maksevabaks muuta ehk siis mingiks perioodiks kindlustuse katkestada, liisingu puhul ongi liising omanik ning sõitja on vastutav kasutaja.

Võib siis samahästi ka kõik need 1000 tsiklivõtit koos nimesiltidega kasti panna ja viia kevadeni panka liisingu valve alla (lol)



Mul on väiksem kui Sul!
Benelli TNT 1130

katusemees

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas katusemees »

mehed võtame kokku ja kaua võib või siis võsapets.... :evil: jube närvi ajab see jama.

Kasutaja avatar

mofomofo
Postitusi: 139
Liitunud: 30 Juun 2008, 11:47

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas mofomofo »

tok-tok kirjutas:

Minul on kuue kuu liikluskindlustuse makse ca 900 eeki (regatud ikka Tallinnasse) ning see ei tapa, aga seisva sõiduki eest seda maksta ka ei sooviks, asi on põhimõtteline. Ei saa aru, mille eest ma seda maksan, parem tasuks kommunaalarvet selle summaga ja saaks väga hästi aru, mille eest maksan. Ning tõepoolest, kui 1000 liisingutsiklit (millegi pärast kahtlustan, et neid tsikleid on mõned tuhanded rohkem ikka) talveks sõisma jäävad, maksavad ümmarguselt 1 k poole aasta eest kindlustust, siis saabki kindlustussektor 1 milj riskivaba raha, sest need seisvad sõidukid ei põhjusta neile liikluses sellel perioodil ühtegi senti kulu.

Kana: omanik saabki lepingu maksevabaks muuta ehk siis mingiks perioodiks kindlustuse katkestada, liisingu puhul ongi liising omanik ning sõitja on vastutav kasutaja.

Võib siis samahästi ka kõik need 1000 tsiklivõtit koos nimesiltidega kasti panna ja viia kevadeni panka liisingu valve alla (lol)

Natuke ot-d ka.

Lihtsalt huvipärast küsin, et palju sul näiteks kasko makse kuus tuleb ligikaudu ?

Kui ei sobi avalikult öelda, siis PS aitab :)

Tänan tähelepanu eest.

Kasutaja avatar

Tom
Postitusi: 93
Liitunud: 16 Mär 2005, 20:44
Tsikkel: GS500->SV650->Monster696
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Tom »

Nüüd tuli uudiskõlks neilt:

""Tänaseks päevaks on otsustatud, et anname mootorratastele maksevabastust talveperioodiks ajavahemikul 01.11.2009 kuni 01.03.2010, küll aga on selleks vaja allkirjastada kahepoolne kokkulepe. Hetkel ei ole veel see dokument valmis klientidele saatmiseks, kuid valmib kindlasti selleks hetkeks, kui on võimalik maksevabastust anda.""

Üsna uhke bürokraatia neil :). Vähemalt midagigi.

Kasutaja avatar

tok-tok
Postitusi: 393
Liitunud: 17 Nov 2005, 10:13
Asukoht: Tallinn

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas tok-tok »

Ok, edastan siia enda vastuskirja, mille viimati läkitasin Swedbank Liising haldurile ning millele nüüdseks pole juba kaks nädalat mitte kui midagi vastatud, ju said argumendid otsa. Eile sai mul liikluskindlustus läbi ning uue poliisi eest arvet ei tasu, tsikkelgi kindlasse kohta ära viidud (mitte liisingu koostööpartneri juurde). Ühtlasi teavitasin ka kindlustust sellest, et ei kavatse arvet tasuda ning Swedbank Liising antud tingimustega läheb kehtivate õigusnormidega vastuollu, mistõttu mina nende nõudeid ei tunnista.

Vastuskiri neile järgmine:

Nõustun Teie poolt vastuskirjas toodud väitega, et vastavalt liikluskindlustusseadusele on sõidukite kindlustamine kohustuslik ning tegemist on vastutuskindlustusega, kus hüvitamisele kuulub teisele õnnetuses osalenud osapoolele tekkinud kahju. Lepingu kohaselt minu valdusse ja kasutusse antud liisingueseme (mootorratas Honda CBR600RR reg.nr xx xx) suhtes kohaldub pidev kindlustuspoliisi vormistamise kohustus. Kindlustuspoliisi ei pea vormistama juhul, kui leping on muudetud maksevabaks. Liikluskindlustuseseaduse § 19 lg 1 järgi on lepingu maksevaba periood aeg, millal leping kehtib, kuid kindlustusvõtjal ei ole kindlustusmakse tasumise kohustust. Varasema praktika kohaselt võttis Swedbank Liising AS arvesse, et talveperioodil on mootorrattaga liiklemine raskendatud, kui mitte võimatu ja andis kindlustusandjale (Ergo Kindlustus AS) nõusoleku lepingu talveperioodiks maksevabaks muutmiseks. Selline käitumine on kooskõlas LKindlS § 19 lg 3 ls 1 ja liisinguvõtja suhtes mõistlik, kuna ei too kaasa ebamõistlike kulutusi kindlustusmaksete kujul perioodi eest, millal liisingueset kasutada ei ole võimalik.

Vastuskirjas märgite samuti, et "Arvestades liikluskindlustuse maksevabaks muutmise riski maksimaalset suurust on Swedbank Liising AS võtnud seisukoha, et saame muuta Teie vara liikluskindlustuse lepingu maksevabaks ainult juhul, kui sõiduk on hoiustatud meie poolt aktsepteeritud koostööpartneri juures. Koostööpartner peab allkirjastama dokumendi, millega võtab vastutuse liikluskindlustuse vabastuse perioodiks."

Sooviksin Teie tähelepanu juhtida VÕS § 362 lg-le 1, mille sisulise mõtte kohaselt ei tohi liisinguandja takistada liisinguvõtjat liisingueseme valdamast ja kasutamast. Seetõttu ei saa nõustuda Teiepoolse ettepanekuga, mille kohaselt Swedbank Liisng AS nõustub andma nõusoleku liikluskindlustuse maksevabaks muutmiseks eeldusel, et hoiustan talveperioodiks minu valduses ja kasutuses oleva mootorratta (liisingueseme) Teie koostööpartneri juures. Nimetatud ettepanekuga nõustumine tooks kaasa selle, et liisinguvõtjal tekiks õigus liisinguleping ülesse öelda, kuna liisinguandja takistab liisingueseme valdamist ja kasutamist. Tekkinud olukorras on liisinguvõtjal õigus kasutada ka alternatiivset õiguskaitsevahendit, keelduda omapoolsete liisingumaksete tasumisest perioodi eest, millal ta ei olnud võimalik liisingueset vallata ja kasutada. Samuti võib liisinguvõtja valida mõne sellise liisinguandja, kes nõustub talveperioodiks liikluskindlustuse maksevabaks muutmiseks.

Võimalike riskide osas, mis võivad tekkida lepingu maksevaba perioodi ajal, palun Teid võtta ka arvesse, et juhul, kui liisinguvõtja kasutab liisingueset maksevaba perioodi ajal ja tekitab liiklusõnnetuse, mille tagajärjel tekib liikluskahju on kindlustusandja tulenevalt LKindlS § 19 lg-st 7 kohustatud hüvitama tekitatud liikluskahju.

Inimlikult om mõistetav Teiepoolne mure liikluskindluste maksevabaks muutmisega kaasnevate võimalike riskide ees, kuid laiemas plaanis ei ole tegemist minu personaalküsimusega. Kõnealuse probleemi ees on lisaks minule nii mõnedki minu tuttavad.
Seetõttu ma palun Swedbank Liising AS-l kaaluda kõiki asjaolusid ja võimaluse korral jätkata väljakujunenud praktikat, mille kohaselt Swedbank Liisng AS andis liisinguvõtja vastavasisulisel taotluse alusel nõusoleku kindlaks perioodiks liikluskindlustus maksevabaks muutmiseks. Ühtlasi ei kaotaks senise tava jätkamine Swedbank Liising AS'i atraktiivsust olemaolevatele ja potentsiaalsetele klientidele võrreldes konkureerivate liisingfirmadega.

Mul on väiksem kui Sul!
Benelli TNT 1130
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Väga hea.
Muidu jääb mulje, et pankade ja nende tütarde arvates kehtivad EW seadused ainult ühele osapoolele.

Kasutaja avatar

tok-tok
Postitusi: 393
Liitunud: 17 Nov 2005, 10:13
Asukoht: Tallinn

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas tok-tok »

Tom kirjutas:

Nüüd tuli uudiskõlks neilt:

""Tänaseks päevaks on otsustatud, et anname mootorratastele maksevabastust talveperioodiks ajavahemikul 01.11.2009 kuni 01.03.2010, küll aga on selleks vaja allkirjastada kahepoolne kokkulepe. Hetkel ei ole veel see dokument valmis klientidele saatmiseks, kuid valmib kindlasti selleks hetkeks, kui on võimalik maksevabastust anda.""

Üsna uhke bürokraatia neil :). Vähemalt midagigi.

Liisinguvõtjal on siiski liisingeseme kasutamise perioodi valikul vaba voli. Liisinguandja ei saa dikteerida liisingeseme valdamise ja kasutamise aega. Antud juhul on liisingeseme puhul tegu mootorratastega, mis omakorda tähendab seda, et sõltuvalt tsiklite eripärast on nende kasutamise võimalused meie kliimas seotud üsna erineva ajaperioodiga. Ka seetõttu pole sellisel perioodistamisel mõistlikku põhjendust.

Mul on väiksem kui Sul!
Benelli TNT 1130
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas kris. »

Nüüdseks on vist ka lepingu tekst valmis. Igatahes sai minu kaasa liisingult sellise teate:
Vastavalt Swedbank Liising AS-i otsusele anname mootorratastele maksevabastust talveperioodiks ajavahemikul 01.11.2009 kuni 01.03.2010, küll aga on selleks vaja allkirjastada kahepoolne kokkulepe, mis sätestab liisinguandja ja liisinguvõtja kohustused ja õigused maksevabal perioodil ning selle lõppedes. Kas Teil on võimalik seda dokumenti digitaalselt allkirjastada?

terv
kris.
XVZ-13 TF Big Blue Light

Kasutaja avatar

tok-tok
Postitusi: 393
Liitunud: 17 Nov 2005, 10:13
Asukoht: Tallinn

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas tok-tok »

kris. kirjutas:

Nüüdseks on vist ka lepingu tekst valmis. Igatahes sai minu kaasa liisingult sellise teate:
Vastavalt Swedbank Liising AS-i otsusele anname mootorratastele maksevabastust talveperioodiks ajavahemikul 01.11.2009 kuni 01.03.2010, küll aga on selleks vaja allkirjastada kahepoolne kokkulepe, mis sätestab liisinguandja ja liisinguvõtja kohustused ja õigused maksevabal perioodil ning selle lõppedes. Kas Teil on võimalik seda dokumenti digitaalselt allkirjastada?

terv
kris.
XVZ-13 TF Big Blue Light

Ma arvan, et kuna esialgselt sõlmitud liisinglepingute tingimustes olid õigused ja kohustused lepitud kokku selliselt, et liisinguandjal polnud õigust vastavaid tingimusi liisinguvõtjale peale sundida, siis püütakse nüüd allkiri välja meelitada. Kui nad väidavad, et liikluskindlustuse aastaringsus või koostööpartneri juures tsikli hoidmine on preventatiivne meetod selleks, et kui midagi juhtub ja kindlustuskate puudub, siis küsitakse esmajärjekorras liisinguandjalt ehk omanikult tekkinud kahju hüvitamine. Ja kui nüüd sõlmitakse maksevabastuseks mingid eritingimused, siis kuidas sel juhul stsenaarium läheb, kui see liisinguvõtja tõepoolest ilma kindlustuskatteta tsikliga talvel avarii põhjustab? Siis liisinguandja ja -võtja kokkuleppest lähtuvalt küsitakse see summa KOHE teo sooritanud isikult? Kus see praktika on? :D Sisuliselt ei muuda ju praegune kokkulepe seaduse silmis mitte midagi ning kui selles kokkuleppes sisalduvad tingimused seadusega vastuollu lähevad, siis on ka need tingimused õigustühised. Justkui puuduks liisinguandjal võimalus kahju tekitajalt see kahjusumma sisse nõuda ilma vastava kokkuleppeta? Päris huvitav kino.

Mul on väiksem kui Sul!
Benelli TNT 1130
Kasutaja avatar

Tom
Postitusi: 93
Liitunud: 16 Mär 2005, 20:44
Tsikkel: GS500->SV650->Monster696
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Tom »

Leping ise selline:

KOKKULEPE LIIKLUSKINDLUSTUSE MAKSEVABAKS MUUTMISEKS
Swedbank Liising AS (edaspidi “Liisinguandja”), äriregistri kood 10434248, aadress Liivalaia 8,Tallinn, mida esindab xxxxxxxx, kes tegutseb volikirja alusel ühelt poolt ja XXXX (edaspidi “Liisinguvõtja”), isikukood: xxxxxxxxxxxx, aadress xxxxxxxx,xxxxx TALLINN teiselt poolt, keda edaspidi nimetatakse ühiselt kui Pooled ja eraldi kui Pool sõlmisid alljärgneva kokkuleppe (edaspidi Kokkuleppe).
Võttes arvesse, et Liisinguvõtja ja Liisinguandja vahel kehtib liisinguleping nr xxxxxxxxx(edaspidi Liisinguleping), mille esemeks on mootorratas XXXX xxxxx,tehasetähis xxxxxxxxxxxxxxxx, reg nr xxxxx (edaspidi Sõiduk), samuti
võttes arvesse, et
Liisingulepingust tulenevalt on Liisinguvõtja kohustatud tagama Sõidukilekohustusliku liikluskindlustuse kogu iisingulepingu perioodi jooksul, samuti
võttes arvesse, et
Liisinguvõtja on kinnitanud, et ei soovi kasutada Sõidukit teeliikluses jasoovib, et Liisinguandja annab nimetatud erioodiks 01.11.2009 kuni01.03.2010 oma nõusoleku kohustusliku liikluskindlustuse maksevabaksmuutmiseks,
võttes arvesse, et
Liisinguandja on valmis nimetatud nõusoleku andma vaid juhul, kui Liisinguvõtja on valmis vastutama kõikide Sõiduki kasutamisest tekkida võivate võimalike kahjude eest, siis on Pooled kokku leppinud alljärgnevas:

  1. Liisinguvõtja vastutab kõikide kahjude ja nõuete eest, mis võivad tekkida asjaolust, et maksevabaks muudetud liikluskindlustuse lepinguga Sõiduk osaleb teeliikluses.
  2. Liisinguvõtja kohustub maksevabastuse perioodi lõppedes tagama Sõiduki suhtes kohustusliku liikluskindlustuslepingu poliisi kehtivuse.
  3. Vastava kahjunõude esitamise korral Liisinguandja vastu kohustub Liisinguvõtja viivitamatult sissenõutavaks muutunud nõude täies osas Liisinguandja eest ja nimel hüvitama. Nimetatud kohustuse mittetäitmise korral on Liisinguandjal õigus Liisinguleping ühepoolselt üles öelda ning nõuda Liisingulepingust tulenevate kohustuste kohest täitmist.
  4. Käesolev kokkulepe ei muuda Liisinguvõtja ja Liisinguandja vahel Sõiduki osas kehtivat Liisingulepingut, kui käesolevas kokkuleppes ei ole sätestatud teisiti. Kokkulepet saab muuta osapoolte kirjalikul nõusolekul.
  5. Kokkuleppest tulenevad vaidlused lahendatakse vastastikuste läbirääkimiste käigus. Kokkuleppe mittesaavutamise korral antakse vaidlus lahendada Harju Maakohtu Kentmanni kohtumajale.
Kasutaja avatar

Putukas
Postitusi: 75
Liitunud: 03 Apr 2007, 18:06
Tsikkel: R6
Asukoht: Pealinn

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Putukas »

tok-tok kirjutas:

Ok, edastan siia enda vastuskirja, mille viimati läkitasin Swedbank Liising haldurile ning millele nüüdseks pole juba kaks nädalat mitte kui midagi vastatud, ju said argumendid otsa.

Oled vahepeal uudiseid ka saanud? Jõudsin siis mina ka nüüd järjega sinnamaale, et liikluskindlustust ei nõuta kuni 1. märtsini :evil: Mitte ei tahaks alla kirjutada, kui ma tean, et nagunii nii varakult sõitma ei hakka. Täielik lolluse tipp ikka! Eelmine aasta ei olnud mingeid probleeme ju...

You're Driving Me Mad
Kasutaja avatar

Raino84
Postitusi: 186
Liitunud: 01 Sept 2009, 17:18
Tsikkel: Z1000
Asukoht: Tallinn

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Raino84 »

vähemalt on parem variant kui üldse koguaeg maksta :bsmile:

2005 Kawasaki Z1000
tel: 56622443
Kasutaja avatar

bigdog
Postitusi: 1314
Liitunud: 11 Sept 2005, 21:43
Tsikkel: HD
Asukoht: Euroopa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 10 korda

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas bigdog »

Putukas kirjutas:
tok-tok kirjutas:

Ok, edastan siia enda vastuskirja, mille viimati läkitasin Swedbank Liising haldurile ning millele nüüdseks pole juba kaks nädalat mitte kui midagi vastatud, ju said argumendid otsa.

Oled vahepeal uudiseid ka saanud? Jõudsin siis mina ka nüüd järjega sinnamaale, et liikluskindlustust ei nõuta kuni 1. märtsini :evil: Mitte ei tahaks alla kirjutada, kui ma tean, et nagunii nii varakult sõitma ei hakka. Täielik lolluse tipp ikka! Eelmine aasta ei olnud mingeid probleeme ju...

Miks ma endiselt arvan et kõik on siiski läbirääkimiste küsimus? Kevadel kui ma liikluskindlustuse lepingu sõlmisin siis avaldasin koheselt soovi see sügisel maksevabaks muuta. Haldur helistas septembris ja küsis üle et kas mu soov on ikka jõus. Saanud jaatava vastuse, leppisime kokku et kui mul tuleb kevadel tahtmine jälle sõitma hakata siis helistan ja teatan tööpäeva jagu ette. Ja pole nad rohkem mingeid lepingu muudatuse soove saatnud.

Your choice is Your half chance.
Kasutaja avatar

ht99
Postitusi: 681
Liitunud: 26 Apr 2007, 10:51
Asukoht: Tartu

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas ht99 »

Märksõnaks on vist liisingu tsikkel.
Endal pole ka probleeme, lõpeb ära 15 nov, ja alustan kevadel uuesti maksmist.

Kasutaja avatar

bigdog
Postitusi: 1314
Liitunud: 11 Sept 2005, 21:43
Tsikkel: HD
Asukoht: Euroopa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 10 korda

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas bigdog »

RaPtile kirjutas:

Märksõnaks on vist liisingu tsikkel.
Endal pole ka probleeme, lõpeb ära 15 nov, ja alustan kevadel uuesti maksmist.

Deem, ja millest ma siis räägin? :evil:

Your choice is Your half chance.
Kasutaja avatar

Putukas
Postitusi: 75
Liitunud: 03 Apr 2007, 18:06
Tsikkel: R6
Asukoht: Pealinn

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Putukas »

Samas algses liisingulepingus on tõesti järgnevad punktid:
11.8 Ostjal ei ole kohustusliku liikluskindlustuse lepingu maksevabaks muutmise õigust ning tal ei ole õigust esitada kindlustusandjale vastavat avaldust. Liikluskindlustuse lepingu maksevabaks muutmine toimub liisingfirma nõusolekul.
11.9 Ostja kohustub sõlmitud kohustusliku liikluskindlustuse lepingut ilma liisingfirma nõusolekut mitte lõpetama.

Eelmine aasta sai küll vaid kindlustuses öeldud, et sooviks maksevabaks ja kohe oli tehtud :roll: Aga kui nüüd sellised punktid mustvalgel kirjas on, siis ei näe eriti võimalust ka vastuvaidlemiseks :wack:

You're Driving Me Mad
Kasutaja avatar

qwerin
Postitusi: 180
Liitunud: 09 Juun 2005, 12:34
Tsikkel: 1190
Asukoht: Tallinn/Rapla/Vigala
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 5 korda

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas qwerin »

Eelmisel nädalal tuli lõpuks meelde, et ammu juba tahtsin sügisest toimingut, liikluskindlustuslepingu maksevabaks muutmine, teha. Saatsin siis, nagu tavaliselt swedbanki teate, et soovin nende nõusolekut selleks, nii olin seni alati toiminud. Vastust ei tulnud. Astusin siis mõned päevad sisse IF-i Järve severis ja ütlesin, et vot sellist asja tahan ja kas pangast on neile mingit nõusolekut laekunud. Ei olnud, kuid teenindaja palus ära täita taotlus maksevabaks muutmise kohta.

Täna vaatasin, et ongi laekunud lõpetatud liikluskindlustuse jäägi summa mulle arvele kenast.

Seega, ei mingit lislepingut, üldse mingit vastus swedbankilt, mis mulle muidugi sobib. :bsmile:

Ja kevaditi pole mingit nõusolekut vms seni vaja läinud, teen uue kindlustuse ja sõitma.

FZR 600-> FZS 1000 Fazer-> TT 600R-> ZX600F-> DL1000-> 1190S


henri.
Postitusi: 37
Liitunud: 11 Apr 2008, 11:55
Asukoht: Tallinn

...

Lugemata postitus Postitas henri. »

...

Viimati muutis henri., 30 Aug 2011, 18:00, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

tok-tok
Postitusi: 393
Liitunud: 17 Nov 2005, 10:13
Asukoht: Tallinn

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas tok-tok »

henri. kirjutas:

Küsiks siin teemas, kust saab veel kaskot mootorrattale, peale IF ja ERGO.

Tänud ette.

Kunagi sai kasko tehtud Parex Kindlustuses ja ainult positiivne kogemus.

Mul on väiksem kui Sul!
Benelli TNT 1130
Kasutaja avatar

tok-tok
Postitusi: 393
Liitunud: 17 Nov 2005, 10:13
Asukoht: Tallinn

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas tok-tok »

Putukas kirjutas:

Aga kui nüüd sellised punktid mustvalgel kirjas on, siis ei näe eriti võimalust ka vastuvaidlemiseks :wack:

Natuke siiski oleks, sest tingimused, mis on ühele osapoolele ilmselgelt mitte-mõistlikud ning koormavad, on kehtetud. St. ükski liising ega pank ei saa enda juristide poolt välja mõeldud liisingfirmat kaitsvaid tingimusi lugeda EV õigusaktide suhtes ülimuslikuks. Kui liising on varasemalt käitunud ühtmoodi ning korraga tahab käituda risti vastupidi, siis tegelikkuses on nad oma varasema käitumisega aktsepteerinud talveperioodiks tsiklite liikluskindlustusest vabastamise. Nüüd seda käitumist risti vastupidi muuta peab olema ikka mõjuvalt põhjendatud. See, et keegi kusagil talvel läkski sõitma ja tekitas avarii, mille kahjud esmalt liisingu käest sisse nõuti, ei anna veel alust kõikide tsikliliisijate käest kindlustust nõuda. Pealegi eeldatakse sellega kellegilt tulevikus õigusvastase teo toimepanekut, mis on võlaõigusseaduse (peaks olema § 6 ja § 7) hea usu põhimõtte ja mõistlikkuse põhimõtte rikkumine. Seega tekib küsimus, kui suva see liisinguandja suva saab olla liisinguvõtja suhtes.
Swedbankiga vedasin selles küsimuses sügisel kaigast ning lõpuks ei viitsinud enam seinaga rääkida ja nad pole ka tahtnud rohkem seda teemat tõstatada. Nii et jäi sedasi nagu varasemalt on olnud ja ei mingit paanikat, kuigi mõtlesin küll et peaks talvel kui hanged olid katuseni, tegema tsikliga hange taustal pilti ja saatma haldurile, et näete kus kihutan lumetormis! :wack:

Ehk kokkuvõttes on kõik arusaadav ja selge see, et äririskide suurenedes püüavad oma nahka kaitsta, aga sellel peavad olema ka mõistlikud piirid.

Mul on väiksem kui Sul!
Benelli TNT 1130
Kasutaja avatar

Möku
Postitusi: 597
Liitunud: 23 Veebr 2007, 16:04

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Möku »

Kindlustusfirmad tunduvad ka pisut puisena. Ma tahtsin registris olevat ktm exc võistlusendurokat varguse vastu kindlustada. Aga riskijuht ütles et kaskot ei tehta sellistele mudelitele. Ainuke võimalus on et kaetakse 5% koduse vara kindlustusest mis seisab varjualustes. Ehk siis ma peaksin koduse vara 2 milli peale kindlustama, et tsikkel kuuri all vargusevastast kindlustuskatet omaks. Aga niipalju tsehhi kristalli mu sektsioonkapis küll ei ole et saaks 2 milli väärtuses kindlustatavat vara kokku.

Ehk oskab keegi soovitada, et kuidas oma registreeritud kergekaalulisele metsahaldjast kallimale ikka kindlustuskatet saada?

Usinus-Kasinus-Cosinus
Kasutaja avatar

gabriel
Postitusi: 207
Liitunud: 15 Aug 2007, 17:17
Asukoht: Tartu

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas gabriel »

minul oli liisitud ratta ja kindlustusega selline kogemus-
eelmine suvi oli kuu aega Rootsis ja just sellel ajal lõppes rattal kindlustus ja ma ei hakanud tegema.
siis helistati pangast- teil ei ole kehtivat kindlustust. ütlesin et ei ole jah, tean.
siis tehti selgeks et peab ikka olema küll ja pakkusid et teevad ise ära, valivad kõige soodsama ja kindlustus makse jagati 12-eks osaks ja maksanseda nüüd igakuiselt pangale, koos liisingu maksega.
minu arust väga mugav ja ei pea ise korraga kindlustuse summat välja käima.

tähtis pole suurus, vaid osavõtt...
Kasutaja avatar

tanelm
Postitusi: 23
Liitunud: 02 Mai 2008, 16:49
Tsikkel: HD
Asukoht: Harjumaa

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas tanelm »

henri. kirjutas:

Küsiks siin teemas, kust saab veel kaskot mootorrattale, peale IF ja ERGO.

Tänud ette.

Gjensidige olen kunagi teinud

Kasutaja avatar

annukas
Postitusi: 58
Liitunud: 16 Aug 2008, 23:04
Tsikkel: Kawasaki zx10r
Asukoht: Saku vald
Kontakt:

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas annukas »

Vana teema, aga ärataks uuesti ellu... kuidas on teil ratta kindlustusega lood sellel aastal? Kas olete saanud kohustuslikust liikluskindlustuse maksevabaks muuta?

Ise suhtlesin SEB Liisinguga ja sealt tuli karm vastus:

Tulenevalt lepingust peab varal (mootorrattal) olema kohustuslik
liikluskindlustus kogu liisingu perioodil. Põhjenduseks, meil puudub võimalus
kontrollida, kas Te kasutate sõidukit või mitte. Juhul kui mootorratast
kasutatakse, aga kindlustus puudub, lasub vastutus meil kui omanikul. Seetõttu
peab mootorrattas olema kindlustatud kogu liisingu perioodil.

http://www.wima.ee
Täiuslik hullumeelsus ja täiuslik ettevaatus on üks ja seesama!
Kasutaja avatar

Snuffit
Postitusi: 272
Liitunud: 02 Veebr 2009, 19:50
Tsikkel: Suzuki GSX1250 FA
Asukoht: Rapla
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Snuffit »

ee.. mul pole liisingus ja kindlustatud Ergos.
Kindlustus sai oktoobri algul läbi ja käisin Ergo kontoris ning andsin teada, et talvel sõita ei kavatse. Tehti maksevabaks kuni jälle sõita soovin. :D

Liisinguga peakski minu teada olema see jama et kindlustus peab olema koguaeg, nii autol kui tsiklil. Või ehk keegi teab mingit nippi, kuis saada maksevabaks?

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Sõidad tsikliga panka halduri kabinetti sisse ja ütled et pargin nüüd siin kuni kevadeni, siis saavad kontrollida, kas sõidad või mitte :)

:wack:

Kasutaja avatar

Snuffit
Postitusi: 272
Liitunud: 02 Veebr 2009, 19:50
Tsikkel: Suzuki GSX1250 FA
Asukoht: Rapla
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Snuffit »

Kri§to kirjutas:

Sõidad tsikliga panka halduri kabinetti sisse ja ütled et pargin nüüd siin kuni kevadeni, siis saavad kontrollida, kas sõidad või mitte :)

:wack:

(w)

Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

Sweed andis üllatuslikult, esmakordselt 4 aasta jooksul, vabastuse ilma kakluseta.
Edit: täpsustuseks, igal aastal olen vabastuse saanud, aga hirmsa kaklemise hinnaga :P

Viimati muutis ishijupp, 18 Nov 2010, 18:13, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 246
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Jannes »

annukas kirjutas:

.../Põhjenduseks, meil puudub võimalus
kontrollida, kas Te kasutate sõidukit või mitte. Juhul kui mootorratast kasutatakse, aga kindlustus puudub, lasub vastutus meil kui omanikul. Seetõttu
peab mootorrattas olema kindlustatud kogu liisingu perioodil.

Naljakas - nii kui liisingobjektiga midagi juhtub, käänatakse ju kohe esimene vastutus kasutaja kaela. On ju sellepärast ka liisinguvõtja vastutav kasutaja.
Äkki edaspidi jäetakse liisingobjekt kontorisse hoiule, sest liisinguandja ei saa ju kuidagi kontrollida, et kasutaja ei lähe joobes olles sõitma, näiteks...
Või ei kasuta kuritegelikul eesmärgil antud vahendit...
Natuke segaseks jääb see loogika... (crash)

Sui generis

mart211

Re: liisitud mootorratas ja liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas mart211 »

Lihtsam on mitte küsida!
Minul liisitud Parex pangast, siiamaani ei küsi keegi midagi, et miks viimase 2 aasta jooksul kindlustatud 1 kuu on :D Ära küsi ja ära kindlusta, kui neil midagi ei sobi, siis küll nad ise sulle teada annavad. Iseasi kui midagi juhtub. Parex pangast niipalju, et kui keegi teine pank liisida annab, siis jumala eest ärge Parexist liisige.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”