"Alasti" sõitmine

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


hotsepp
Postitusi: 260
Liitunud: 01 Mai 2009, 22:32
Tsikkel: Suzu DL1000
Asukoht: Saku külje all

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas hotsepp »

No ei ole midagi, küll tulevad varsti ka nõuded turvavarustusele, pean silmas mootorrattureid. Nii nagu hetkel on kohustuslik kiivri kasutamine ning eksamisõidul veel omad nõuded turvatoetusega saabastele jne, varsti tulevad muudatused õigusaktides, et kohustuslikuks saavad kaitsmed küünarliigestel, põlvedel jne, ehk levinumad standartsed varustuses olevad kaitsmed. Miks? Ega see varustuse kandmine ei ole päris nii, et igaüks tahab mis teeb. Riigil on kohustus hoolitseda oma kodaniku eest ning nii nagu see ei luba juua, ei luba kiiresti sõita ning ka näiteks ei luba oma maja põlema panna - sest see tegevus ja selle tagajärjed on ohtlikud ning ressursi nõudlikud riigile. Miks mina pean kellegi marrasperset ja tema ravi oma sotsmaksust kinni taguma? Seega, kui inimesel on väga savi oma tervisest ning ta käitub täiesti üldiselt heakskiidetud tavade vastu siis on tegemist inimesega kes on potentsiaalne kurjategija. Ärgu nüüd solvugu need, kes on korra ja mingi lühikese otsa kuskil maakohas tsipsti ära teinud. Rohkem pean silmas neid, kes on linnas ja maanteel teadlikult ilma kaitsmeteta.

Kasutaja avatar

kaska
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Okt 2006, 10:59
Tsikkel: 900 Hornet / 650 Scrambler
Asukoht: Bern / Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas kaska »

milleks vaadata nii kaugele et näha t-särgis motopolitseinikku.
Nägin sellist venda alles neljapäeval Riias. Motopolitseinikku siis.
Ainus reaalne kaitsevarustus oli kiiver ja enam vähem tundusid ka saapad olevat. pükste all mingeid põlvekaitsmeid vähemalt ei paistnud ja kindad rippusid välja pükste taskust.

Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas Primo »

hotsepp kirjutas:

No ei ole midagi, küll tulevad varsti ka nõuded turvavarustusele, pean silmas mootorrattureid. Nii nagu hetkel on kohustuslik kiivri kasutamine ning eksamisõidul veel omad nõuded turvatoetusega saabastele jne, varsti tulevad muudatused õigusaktides, et kohustuslikuks saavad kaitsmed küünarliigestel, põlvedel jne, ehk levinumad standartsed varustuses olevad kaitsmed. Miks? Ega see varustuse kandmine ei ole päris nii, et igaüks tahab mis teeb. Riigil on kohustus hoolitseda oma kodaniku eest ning nii nagu see ei luba juua, ei luba kiiresti sõita ning ka näiteks ei luba oma maja põlema panna - sest see tegevus ja selle tagajärjed on ohtlikud ning ressursi nõudlikud riigile. Miks mina pean kellegi marrasperset ja tema ravi oma sotsmaksust kinni taguma? Seega, kui inimesel on väga savi oma tervisest ning ta käitub täiesti üldiselt heakskiidetud tavade vastu siis on tegemist inimesega kes on potentsiaalne kurjategija. Ärgu nüüd solvugu need, kes on korra ja mingi lühikese otsa kuskil maakohas tsipsti ära teinud. Rohkem pean silmas neid, kes on linnas ja maanteel teadlikult ilma kaitsmeteta.

On väga lihtne reglementeerida piirkiirust, joobes juhtimist või tahtlikku - kas siis enda või võõra - vara rikkumist.Katsu aga sõnastada konkreetselt, mida peetakse turvavarustuse all silmas.Kas krossikinnas on pädev käekate või peab kasutama kevlari ja titaantugevdusega võistluskindaid?Kas püksil peab olema peale põlvekaitsmete ka reiekaitsmed?Kas nahk või tekstiil?Kas ühe- või kaheosaline kombe?
Ringrajavõistluse reeglites võib konkreetselt sätestada kaitsevarustuse taseme, olemuse, miinimumnõuded tehnoloogiale (üheosalised kombed, double D kinnitus kiivril, jne.) ja neid täidetakse vastuväideteta.Katsu aga LE'sse tuua punkt, kus ka pühapäevasõitjatelt nõutakse minimaalselt üheosalist kombet, titaankaitsmetega kindaid ning kannatoestusega võistlussaapaid.Ilmselt siis tuleb ikka väga suur ja väga negatiivne vastukaja :wink: .

Challenge the Adventure.Ride The World

hotsepp
Postitusi: 260
Liitunud: 01 Mai 2009, 22:32
Tsikkel: Suzu DL1000
Asukoht: Saku külje all

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas hotsepp »

Eks ta ebamugavust ja vastukaja ikka tekitab. Aga kindlasti ei tuleks ka mingid ulemlised asjad sisse. Reeglina on standartselt olemas põlve, küünarliigese ning õlakaitsmed. Kõik mis jääb turvalisema valiku sisse on juba isiku enda teema ja see ainult tervitatav. Olen nõus, et see kerge ei saa olema aga see seaduseladvik mida mee valinud oleme saab head palka ning nende asi ongi see asi läbi hammustada :mrgreen:


M&M

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas M&M »

Issand jumal, miks teile sellised asjad ette jäävad? Vahest väikevenna rolleriga sõitnud siis samuti lühikeste pükste ja plätudega, kõvasti mõnusam kui täisvarustuses. Pealegi kui ma paneks oma varustuse selga rolleriga sõites, siis 95% inimestest vaataks mind kui idiooti. Väikevend sõidab mul samuti teksade ja t-särgiga, enne sõits mingi käraka can'i kiivriga kah veel. Õnneks ostis endale vähemalt nüüd korraliku kiivri ja kindad, pärast kukkumist (jalaluu katki ja värki) kaalus kah sõiduvarustuse ostmist, pani mingis netipoes juba ostukorvi mingit alpinestar kraami täis ja küsis vanematelt raha, pärast raha kättesaamist läks tellimus hoopis kusagil scooter attacki vms. ja sealt tuli päris suur kastitäis mingeid malossi ja polini juppe rollerile, et seda kiiremaks "tuunida".
Aganoh, ega oleks natuke imelik olnud vaadata kah mingit 15 aastat tatti mingi 15 000.- alpinestar võidusõidu varustus seljas (arvatavasti oleks need talt jõuga käest võtnud ja enda varustuseks kuulutaud :twisted: ).
Vahest kui kuskile poodi või kuhugi lähen siis samuti ei vaevu varustust selga panema, mida ma higistan selles, varustust kasutan siis kui õhtul sõpradega lihtsalt tsikkliteg kruiisima või mõne pikema sõidu ette võtan.


hotsepp
Postitusi: 260
Liitunud: 01 Mai 2009, 22:32
Tsikkel: Suzu DL1000
Asukoht: Saku külje all

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas hotsepp »

Rollerite kohta jutt ei käinud kui korralikult loed. Üldse kaunis vastuoluline tekst on. Isegi vend sai aru peale kukkumist, et kaitsmed on vajalikud, kuid teda mõjutati ning nüüd on ju veel lahedam roller millega kukkuda :lol:
Mida iganes. Samas küsiks ju siis miks sa õhtul tsikkliga sõitma minnes kaitsmed peale paned, lase siis juba koguaeg ilma kui nii šheff on, ela teiste arvamuste jaoks mitte enda?!

Kasutaja avatar

Karutapja
Postitusi: 157
Liitunud: 26 Apr 2006, 22:03
Tsikkel: EuroPannoonia
Asukoht: Tartu

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas Karutapja »

VWman kirjutas:

teksade all http://www.vajalik.ee/dj.php?cat=11&PHP ... 73ad5fb272 , seda viimast tahaks ise ka kangesti

Need draggingud on pisut nii-ja-naa - tulin just 2000 km reisult Soomest ja kogu tee sellistega sõitsin. Puudused: * kaitsmeid sees ei ole (võib panna takjaga kevlari külge, aga kaitsmetaskuid pole selle raha eest raatsitud sisse ehitada); * kevlarkangas p-rse all, eriti palavas ja higistades, hakkab oma tekstuuriga mustrit naha sisse vajutama ja lõpuks ka hõõruma (ilmselt aitaks kui panna näiteks jooksuretuusid alla. kuigi ka tootja oleks võinud selle raha eest miskit vähe siledamat sisse õmmelda); * selline lotendava säärega (iga vabalt jalas olev teksajas püks tegelikult) ilmselt kukkudes-libisedes suure tõenäosusega keriks püksisääred üles ja ei pakuks kaitset.
Aga ilmselt linnakiirustel ja mõistliku ilmaga igal juhul paremad kui lühkarid või dressipüksid.

Ja mis puutub varustuse kandmisesse, siis minu poolt +1 (olgugi, et nii mõnigi kord võib mind linnas leida pisut kergemas varustuses) - täna näiteks 30 km enne oma matka lõppu panin ühele rebasele kümnesse. Oleks mõni suurem elukas olnud, siis ehk nii hästi ei oleks läinudki.

Kasutaja avatar

cool200
Postitusi: 657
Liitunud: 15 Okt 2005, 13:19
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas cool200 »

linnavahel täisrinkavarustuses sõita on ikka koom kyll,
sama kui 2-3 preskut igaks juhuks otsa tõmmata,
see täh. et on olemas ka mitte nii radikaalseid mooduseid riietumiseks :D

jawad,dnepr soolo,suzukiT500 2 takti,suzuGSXR750F,honda CBR900RR,yamuR1,suzuGSXR1000 K4 :)
Kasutaja avatar

Painteddeath
Postitusi: 203
Liitunud: 16 Aug 2007, 02:33
Tsikkel: Aprilia Tuono
Asukoht: Jõgeva/Tallinn

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas Painteddeath »

Ise kannan üldjuhul alati termoriideid all mis on tugevdatud teatud kohtades kevlariga. Isegi suhteliselt palava ilmaga , sest see riietus püüab hoida keha temperatuuri ja hindab suurepäraselt.

Hotsep - aga kui sina kukud veidi joogise peaga trepist alla ja jääd invaks(ptüi ptüi ptüi), miks siis mina peaksin plekkima neid sots kulusid? Sest see on ühiskond ja see on kõigi meie huvides, et me üksteist toetaksime.

Teksadega sõidan ka tihti kuid kannan alati kaitsemid seal all.Mina jällegi vaatan veidi imelikult neid vendi kes ei kanna seljas koorikut. Kannavad küll põlve ja küünarnuki jms, kuid selg täiesti kaitsetu mis on vaat veel kõige suurem ohuallikas invaks jäämisel(ja ärge tulge rääkima, et see pehme pläust seal sõidujopedes kaitseb löögi eest). Kuna mugavus on selline tüüpiline voorus mille ohvriteks me langeme siis on vaja kompromisse teha. Eales ei soovitaks ma mingi plätude ja lihtsalt lühkaritega sõita, rääkimata veel ilma kiivrita, kuid põrgupalavust taluda tipptunnil täisvarustuses on ka minu arust idiootsus. Kui sa sõidad peaaegu iga päev ajades oma igapäevaseid asju tsikliga(nagu mina) siis tasub loomulikult mõelda erinevatele sõiduriietele vastavalt ilmale.
Ise sooviksingi veel vaid võrgus ülakeha kaitsemeid ja siis oleks see palava ilma probleem ka lahendatud.

PS: Ma tahaks näha neid politseinikke kes tulevad sind läbi kompama, et aru saada kas sul ikke on kõik kaitsmed olemas.
*kas sul poiss seal all pool ikka kaitse olemas, ah las ma ise :ner: *

Lõpuks muutume paratamtult nendeks, kelleks teised meid peavad - Julius Ceasar.
http://www.pohjatuultepojad.net
Kasutaja avatar

Jambolaya
Postitusi: 179
Liitunud: 19 Juun 2008, 09:03
Asukoht: Tallinn

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas Jambolaya »

Kroox kirjutas:
Painteddeath kirjutas:

Pläkutan ka siis veidi.

Enamus inimesi kes propageerib tuliselt pidevalt täis varustuses sõitmist on suhteliselt pühapäeva sõitjad (kes tunneb puudutatult - jus siis on põhjust :roll: ) . Ärge saage valesti aru, pooldan ise ka kaitsmete kandmist ja turvalist sõitu aga püüa sa sõita oma täis varustuses linnas kui on ligi 30+ kraadi sooja.

Eestis on selles mõttes isegi hea kliima et soosib varustuse kandmist. Eelmisel aastal juuni keskel Lissabonis nägin ühtainust meie mõistes 'täisvarustuses' ratast ja see oli prantsuse motomatkaja. Rollumehed kulgesid lühiksed püksid + T-särk, tsiklistid teksad teksad + särk.. Kui päeval on 30+ ja öösel 20 kraadi sooja ning kaherattaline igapäevaseks liikumiseks mitte lõbusõiduasi siis ma ei kujuta ette kuidas see igaks sõiduks täisvarustusse ronimine käiks. Portugali motopolitsei stiilinäide ka -

Bukarestis olen ma täheldanud variante seinast seina. Kui temperatuuri järgi tekiks endal kiusatus teksad-õhuke tagi-kiiver-kindad varustuses sõita, siis liikluspildis on kombinatsioone erinevaid. Sõidusaapaid ei ole täheldanud ühelgi, kiivreid kannab ilmselt 99.5%. Püksid alates shortsidest, jätkates katkiste teksade ja lõpetades õhemapoolsete, ilmselt ilma kaitsmeteta sõidupükstega. Seljas... t-särgist sõidutagini. Kindaid enamasti ei kanta. Väga sageli on näha kombinatsiooni kiiver-särk-seljakaitse-teksad-tossud.
Issanda loomaaed on kirju :) Samas vaadates seda minu jaoks ülisegast liiklust, kus neljarealisele sõidusuunale mahutab ennast 5-6 autot, tahaks ennast nii kukkumiskindlaks teha kui see vähegi võimalik on.

Hetkel mootorrattatu
Kasutaja avatar

sunny
Postitusi: 28
Liitunud: 31 Mai 2004, 09:52
Tsikkel: BMW R1200S
Asukoht: Jüri-Tallinn-Saue

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas sunny »

mootrattaga sõites ei ole küsimus selles kas sa kukud või mitte vaid see, millal sa kukud.
see võib olla lihtsalt külavahel või linnas täristades või hoopis suurel kiirusel maanteel.
varustus ikka alati selga!

Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Tundub, et valdava osa siinsete inimeste jaoks on mootorrattaga sõitmine lihtsalt ettekäändeks, et saaks kas liibuvad nahkriided või uhkete kirjadega värvilised tekstiilid selga ja plastmasstükid ümber keha erinevate kohtade panna.
Krt, oma fetishit ei pea nüüd niipalju ka häbenema ja võib sellega ka niisama tegeleda, ilma et selleks vaja selline kolehirmus ja ohtlik asi nagu mootorratas hankida.

(togi)

hälvik

Jaanu5

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas Jaanu5 »

Teema on kohati nagu slogan mõne vana roika tagastangel: "Tõelised mehed surevad ilma turvavööta" vms.

Siiamaani ei ole veel nii palav hakanud, et poleks kannatanud varustusega sõita ja ilmselt kui hakkab, siis on see minu enda valik, kas jätan sõitmata või kannatan vägisi.

Täpselt 2 x olen viimase 7a jooksul turvavöö autos lahti jätnud (kõrvalistmel) ja täpselt 2 x olen ma siis ka peaga klaasi lennanud! Elul on komme siis hammustada, kui me seda kõige vähem loodame.

Samas eks inimesed sõidavad ju ikka nii nagu neile meeldib, aga minuarust on parem teistele haiglasse kommi viia kui ise kipsis olles külalisi oodata :ner:


hotsepp
Postitusi: 260
Liitunud: 01 Mai 2009, 22:32
Tsikkel: Suzu DL1000
Asukoht: Saku külje all

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas hotsepp »

oldmoped kirjutas:

Tundub, et valdava osa siinsete inimeste jaoks on mootorrattaga sõitmine lihtsalt ettekäändeks, et saaks kas liibuvad nahkriided või uhkete kirjadega värvilised tekstiilid selga ja plastmasstükid ümber keha erinevate kohtade panna.
Krt, oma fetishit ei pea nüüd niipalju ka häbenema ja võib sellega ka niisama tegeleda, ilma et selleks vaja selline kolehirmus ja ohtlik asi nagu mootorratas hankida.

(togi)

Eks näljane räägib ikka leivast :mrgreen:


reimps

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Jaanu5 kirjutas:

Teema on kohati nagu slogan mõne vana roika tagastangel: "Tõelised mehed surevad ilma turvavööta" vms.

"Selles autos ei kinnitata turvavööd, vaid surrakse nagu mees."

Lihtsalt täpsuse huvides :)

Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas spinna »

oldmoped kirjutas:

Tundub, et valdava osa siinsete inimeste jaoks on mootorrattaga sõitmine lihtsalt ettekäändeks, et saaks kas liibuvad nahkriided või uhkete kirjadega värvilised tekstiilid selga ja plastmasstükid ümber keha erinevate kohtade panna.
Krt, oma fetishit ei pea nüüd niipalju ka häbenema ja võib sellega ka niisama tegeleda, ilma et selleks vaja selline kolehirmus ja ohtlik asi nagu mootorratas hankida.

(togi)

No ei tea kas asi ikka nii hullusti on? Ega see varustus tegelikult ju muud ei ole kui samalaadne asi nagu autol turvavööd, -padjad ja -kardinad. Tülikam kasutada lihtsalt, aga kes iseennast hoiab, seda hoiab vanajumal ka.

Suzuki GSX 750 Inazuma

rattaletõmmatud
Postitusi: 451
Liitunud: 23 Juul 2007, 22:01
Tsikkel: vfr
Asukoht: tallinn

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas rattaletõmmatud »

sellegipoolest ei peaks see teiste asi olema, mis kellelgi seljas on

...nagu ratta peal...
Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

rattaletõmmatud kirjutas:

sellegipoolest ei peaks see teiste asi olema, mis kellelgi seljas on

Tegelikult nii ongi, aga kui mõni kena seljakott (või lenksuhiireke ;) ) jääb tänu sellistele aruteludele hööveldamata ja saab meid ka tulevikus rõõmustada linnavahel minis jalutades, siis pole arutelu asjata olnud. :bsmile:


rattaletõmmatud
Postitusi: 451
Liitunud: 23 Juul 2007, 22:01
Tsikkel: vfr
Asukoht: tallinn

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas rattaletõmmatud »

mul pole midagi arutelude vastu, ja ka selle vastu kui SOOVITATAKSE kanda varustust, mis iseenesest on loomulikult õige, küll aga ajab närvi kui keegi arvab et võib mu riietust valida minu eest ehk siis igatseb varustust kohustuslikuks muuta. Kui on palav ilm siis sõidan t särgiga kui tahan ja punkt. Kes tahab keerake munadele ka armatuurtraat ümber ja valage betooni ja toppige kolm varustust üksteise otsa, mul pole mitte midagi selle vastu kui teie kuumarabandust minu sotsiaalmaksust ravitakse, kui see on teie soov

...nagu ratta peal...
Kasutaja avatar

GoodCat
Postitusi: 208
Liitunud: 20 Mär 2008, 12:35
Tsikkel: SV650s, CRF450

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas GoodCat »

Täpselt, mõte on siiski saavutada arutelu, et võibolla mõtleb siiski mõni rattur ümber ja paneb varustuse selga, mine sa tea, äkki tänu sellele teemale jääb mõnel nahakulu olemata. Aga mis sa ikka vanale koerale õpetad.

edit: et teemas püsida, algul sõitsin ainult tagi, kiivri ja kinnastega, ülejäänud tavariided... asfalt pani ümber mõtlema.

56654209

harimal
Postitusi: 1071
Liitunud: 30 Mai 2007, 12:57
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas harimal »

Ei jäänud silma, et keegi oleks maininud turvavesti T-särgi peal või all.

Ise ostsin 4700 eest Bike&Boat Worldist mõned aastad tagasi sellise asja ning pole vahet, kas seljas T-särk või ülikond (pintsaku alla mahtus kenasti ära):
http://www.besportier.com/archives/moto ... acket.html
Saab vajadusel ülikonnas tööle sõita, paar krõpsuriba ning üks tõmblukk lahki teha ja ongi turvis läinud. Ei mingit muret ega ebamugavust.

Kui keegi tahab, siis paari nädala pärast müün sarnase, aga ilma küünarnuki- ja kaelakaitsmeteta 2500 eest maha. Sai Saksa eBayst tellitud, aga algne ostja jäi rahahätta.
http://www.wikio.co.uk/guide/dainese-im ... 20530.html

Kui keegi väga põeb oma tagumiku pärast, aga tahab siiski lühkarites ringi lasta, siis sellele ka lahendus olemas:
http://www.wikio.co.uk/guide/dainese-pr ... 20515.html

Mõnusat sõiduilma :bsmile:

CarbTune karburaatorite sünkronisaator: http://nagi.ee/photos/harimal/7766255/in-set/125775/
ColorTune küttesegu kontrollija: http://nagi.ee/photos/harimal/7776475/in-set/125775/
Kaupo Toom kaupo.toom@gmail.com 50 90 643, 52 20 897
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas bitter »

harimal kirjutas:

...Ise ostsin 4700 eest Bike&Boat Worldist mõned aastad tagasi sellise asja ning pole vahet, kas seljas T-särk või ülikond (pintsaku alla mahtus kenasti ära):
http://www.besportier.com/archives/moto ... acket.html
Saab vajadusel ülikonnas tööle sõita, paar krõpsuriba ning üks tõmblukk lahki teha ja ongi turvis läinud. Ei mingit muret ega ebamugavust...

See Dainese turvis on ilmselt mõeldud esmajoones tihedalt ümber hoidvate sõiduriiete alla sest küünarnukikaitseid hoiab seal vaid võrk ja väike takjariba randme juures. Küünarnukk võib kukkudes suht kergelt paigast ära minna. Nt. Sinisalo Projet turvis, mida ma ise kasutan, peaks lehvivate riietega kombineerituna teoreetiliselt turvalisem olema:
http://www.sinisalogear.com/popuplargei ... y%20Armour

Kasutaja avatar

christian
Postitusi: 220
Liitunud: 07 Veebr 2009, 21:14
Tsikkel: K3 fighter

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas christian »

See Dainese ülakeha kaitsmete komplekt on mind siiamaani väga turvalisena hoidnud ja parasjagu olen ka kukkunud sellega, tavaliselt on selle all olnud ainult t-särk ja peal täitsa tavaline pusa.
Julgeksin soovitada :wink:

pahadeplaneet kirjutas:
Aga kuidas käib 1000 bike kui on 25kw piirajad :shock:
on sellega võimalik üldse sõita nii et kiivrit märjaks ei nuta :?:
Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas sang »

Mingit statistikat lugesin kunagi ja tuli välja, et enamus jamasid juhtubki kohe sõidu alguses mitte ootuspäraselt peale pikka sõitu.

See statistika peab paika jah, et enamus õnnetusi ikka kodu läheduses kipuvad juhtuma.

On väiksed valed, suured valed ja statistika :). Iga statistiline uurimus tuleb panna konteksti ning tulemusi analüüsida sellest lähtuvalt. Ma arvan, et antud juhul te mõlemad tsiteerite ühte kunagi 90ndate alguses USAs tehtud tsikliõnnetuste statistilist uuringut. Seejuures tuleb see uuring panna USA konteksti. Sealmaal nimelt ei käida tsikliga piima järel või ka tööl, tsikkel on ülivaldavalt üksnes hobivahend, millega sõidetakse pärast tööd ja suuremas osas kodu lähistel. Ning õnnetused juhtuvadki seal, kus kõige rohkem sõidetakse: kodu lähedal. Ehk siis selle uurimuse järgi väita, et suurem osa tsikliõnnetusi toimub kodu lähedal on samaväärne väide kui et suurem osa inimesi lööb kukkudes oma pea vastu peldikupotti vetsus.


M&M

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas M&M »

hotsepp kirjutas:

Rollerite kohta jutt ei käinud kui korralikult loed. Üldse kaunis vastuoluline tekst on. Isegi vend sai aru peale kukkumist, et kaitsmed on vajalikud, kuid teda mõjutati ning nüüd on ju veel lahedam roller millega kukkuda :lol:
Mida iganes. Samas küsiks ju siis miks sa õhtul tsikkliga sõitma minnes kaitsmed peale paned, lase siis juba koguaeg ilma kui nii šheff on, ela teiste arvamuste jaoks mitte enda?!

Kui korralikult loed siis mainiti siin teemas rollereid kah.
Õhtul tsikkliga sõitma minnes panen varustuse selga selleks, et siis on kiirused tükkmaad suuremad ja ma lähen sõitma selleks, et lihtsalt sõita.. ehk muud tegemised on tehtud ja ei pea selle varustusega kuskil poe järjekorras higistama.
Enamasti käin poes ja mujal autoga aga kui on isu bike välja ajada ja poodi minna siis ei, ma ei pane varustust selga... puht mugavuse pärast. Randa minnes panete ka kõik kaitsmed ja varustuse selga? Päikest.

Kasutaja avatar

alopex
Postitusi: 45
Liitunud: 17 Mai 2005, 21:27
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas alopex »

No ega lolliks ei maksa ka minna, kõigepealt vaadake kes ja millega ka sõidab,
mul näiteks 4 ratast + 2 uunikumi (Vjatka+M1A)
kui lähen poodi 125-sega, siis ikka väga koomiline on oma 193 cm ja 100 kg juures hakata mingit turvavarustust peale kiivri kasutama
kui lähen sõitma 25 KW, panen nõksu varustust juurde
45 KW juures juba peaaegu täisvarustus ja kui oma musirulli marakrati (1600 ccm) otsa ronin, noh siis on ikka täisvarustus.
Seega asjale peab lähenema ajudega :ner:


Jorma
Postitusi: 320
Liitunud: 18 Aug 2008, 02:55
Asukoht: Harjumaa

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas Jorma »

Hommikul kooli minna on täis varustusega suht raske ikka, aga kui minna niisama kuhugi metsa või "kihutama", siis ikka täis varustus selga. Mis siis, et mul on ainult 50cc.


V.S

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas V.S »

alopex kirjutas:

No ega lolliks ei maksa ka minna, kõigepealt vaadake kes ja millega ka sõidab,
mul näiteks 4 ratast + 2 uunikumi (Vjatka+M1A)
kui lähen poodi 125-sega, siis ikka väga koomiline on oma 193 cm ja 100 kg juures hakata mingit turvavarustust peale kiivri kasutama
kui lähen sõitma 25 KW, panen nõksu varustust juurde
45 KW juures juba peaaegu täisvarustus ja kui oma musirulli marakrati (1600 ccm) otsa ronin, noh siis on ikka täisvarustus.
Seega asjale peab lähenema ajudega :ner:

Sinu ajud on siis kuskil puhkamas? Ega kw ei näita kui suur õnnetus tulemas on!!! Keegi teine sõidab sulle sisse või jookseb loom ette, kas siis 50cc libiseb vähem mööda maad ja peaaegu ei saagi haiget? :wack:

Kasutaja avatar

Rat-Roy
Postitusi: 231
Liitunud: 21 Mai 2004, 21:40
Asukoht: Tallinn, Pirita

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas Rat-Roy »

Eks igaüks on oma õnne sepp. Mõned kasutavad koguaeg kaitsmeid ja on osad, kes hakkavad pärast kukkumist kaitsmeid kasutama.
Omast kogemusest võin õelda, et viimasest nahariivimisest asfaldil pole armid mul 3 aastaga veel ära kadunud.

Jänes vänta ei löö...
Kawasaki Ninja<Suzuki GSXR750<Kawasaki Kx125<KTM LC4, Suzuki SV650S, Husqvarna Te610

racerx
Postitusi: 955
Liitunud: 13 Okt 2004, 15:56

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas racerx »

Alustada tuleks lihtsatest küsimustest iseendale, kas sõidan selleks et kukkuda või sõidan selleks et püsti püsida ?
Kui ühele neist või mõlemale jaatavalt vastad on turvavarustus mitte ainult vajalik, vaid lausa nõutav.

Üleüldiselt on igaühe isiklik asi mida selga topib, kiivrinõue on ju täitsa piisav. Prillid või kaitseklaas võiks ka must be listis olla.
Igasugune turvavarustus teeb vahest sõidu nii ebamugavaks, et võib kukkuda juba ainuüksi sellepärast.
Eesti kliimas aga jopest goretexist või nahast ei pääse nii või naa kui tahta veidigi mingit advekaatset tervislikku olukorda säilitada. Siin on nii külm kogu aeg, et ainuke võimalus ongi soojade riietega kiirustada kuhugi, kiirusepiirang on järgmine turvavarustuse aste, kah kohustuslik muide.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”