"Alasti" sõitmine

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Vasta
Kasutaja avatar

Teema algataja
SheN
Postitusi: 34
Liitunud: 16 Mai 2009, 15:38
Tsikkel: Yamaha MT-03
Asukoht: Tallinn, Nõmme

"Alasti" sõitmine

Lugemata postitus Postitas SheN »

Ilm on mega ja linn on täis need mehikesi, kes sõidavad lühikeste rietega, ilma et mingid kaitsmed seljas oleksid. Tekibki, küsimus, et mida küll need mehed/naised mõtlevad`? Ise ple küll julgenud tsikli selga niiviisi ronida, aga ehk see on mu enda viga või siiski hoolin endast.

Päikest

Kasutaja avatar

Janar55
Postitusi: 276
Liitunud: 28 Mär 2008, 13:05

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas Janar55 »

Kõik teavad, kui vajalik on nn "varustuse kandmine" aga miskipärast paljud riskivad oma enese tervisega ainult selleks, et oleks hea mõnus sõita. Pean tunnistama, et olen 2x isegi sõitnud linnaringi lühikeste pükste ja t-särgiga oi kui mõnus oli. Olen aga näinud ka kukkumise tagajärgi ilma varustuseta ja see pole eriti äge a nohh ühesõnaga te kes te sõelute ridade vahel ja lasete "tatti lendu" alasti siis, palju õnne teile :D
kes tahab teada mis tunne see kukkumine on siis isiklikult soovitaks panna käe vastu töötavat käia ihiii :mrgreen:

xj600´89->cbr600´94->r1´02->gsxr1000 "weisse wölf"´03
Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas tali »

Üleeile vaatasin õudusega autoaknast, kuidas üks mu töökaaslane sõitis tonnise baigiga lühkarid ja tossud jalas. Ja paugutas mõnuga. (crash) Ja nüüd on tal ai-ai. Esimene mõte, mis läbi pea jooksis- kutt pole vist kukkunud enne ega tea, kui valus see võib olla... :cry: Kui Sa nüüd seda foorumit juhtud lugema ja ennast ära tundsid, siis head paranemist Sulle. :bsmile:

18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!
Kasutaja avatar

Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Aga minule meeldib täisvarustust kanda sest minu arvates näeb see truvakraam ülbe välja 8) Ja selle nimel olen ma ju ometigi valmis palavust ja mõningat ebamugavust taluma. :) Täna sai omal nahal järgi katsetatud seegi, et lisaks badass väljanäegemisele on turvisest, nahktagist, korralikest kinnastest, põlvekaitsmetest, saabastest ja kiivrist kasu kukkumise korralgi.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

marx350
Postitusi: 157
Liitunud: 12 Juun 2004, 20:03
Tsikkel: Transalp 600, Suzuki RF900
Asukoht: Tartu
Tänatud: 6 korda

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas marx350 »

Minuarust pole eriti vahet kas sõita ilma varustuseta linnas mingi suurema baigi või rolleriga. Rolleriga sõidavad ju enamus kaitsmeteta, väike ots poodi palava ilmaga ei hakka ka kõike selga toppima.


H.P
Postitusi: 397
Liitunud: 08 Juul 2008, 09:13
Tsikkel: Tiger 800 XCA
Asukoht: Tallinn

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas H.P »

Kukkumise korral pole vahet, kas on pikk või lühike ots :wack:

Ex: Yamaha FZ6

Huck
Postitusi: 181
Liitunud: 17 Okt 2006, 11:44
Tsikkel: zr550 "Zephyr"
Asukoht: Tln-Kur
Kontakt:

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas Huck »

Eriti masohistlikud paistavad jah rolleriga liiklejad- lühiksed püksid, plätud, paljad käed, bikiinides tips taga otsapeal. Hea kui kaassõitjale on korralik kiiver antud- tihti on see mingi pooletoobine rulluisukiiver vms.

Eriti ei usu, et asfalt isegi linnakiirusel veel pehme on ning veel ei "riivi". Aga noh- kes siis teiste vigadest õpib:D

Puud hüppavad teele väliskurvist!
Kawa zr550 "Zephyr", Honda CBR1000f "Hurricane"
Kasutaja avatar

Janar55
Postitusi: 276
Liitunud: 28 Mär 2008, 13:05

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas Janar55 »

H.P kirjutas:

Kukkumise korral pole vahet, kas on pikk või lühike ots :wack:

eelmise suve näite põhjal võin öelda, et oli ka ühel vaja sõita paarsada meetrit ja kahjuks ristmikul sõitis auto talle ette ja oligi olemas ja 0 varustus

xj600´89->cbr600´94->r1´02->gsxr1000 "weisse wölf"´03
Kasutaja avatar

kaska
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Okt 2006, 10:59
Tsikkel: 900 Hornet / 650 Scrambler
Asukoht: Bern / Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas kaska »

Pean tunnistama, et olen ka ise lühkarite, T-särgi ja plätudega natuke ringi sõitnud - kuumal suveilmal miks mitte niimoodi kolmekümnega kiltsa kaugusele poodi käristada. Loomulikult olen siis eriti ettevaatlik ja mingist paugutamisest pole juttugi, aga no tõesti ei viitsi iga kord kui väljas +30 selle kiltsa pärast kogu tavaari selga ajama hakata, et siis päikse käes higistada.
Sama moodi võiks küsida kas sõidad gore riietega (saksa autobahnil) 250 ga, või paned alati üheosalise võistluskombe selga. Minuarust goredega selline kiirus on suht sama, kui linnakiirusel teksadega sõitminegi :?

Kui nüüd jäi mulje, et ma ei propageeri varustuse kandmist siis seda ma kindlasti ei üritanud, sõidan ikka alati nii palju kui võimalik täisvarustuses aga teen seda teadmisega, et parim "kaitsevarustus" on ikkagi istme ja lenksu vahel. :bsmile:

Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas spinna »

Mingit statistikat lugesin kunagi ja tuli välja, et enamus jamasid juhtubki kohe sõidu alguses mitte ootuspäraselt peale pikka sõitu. Võiks ju arvata, et õnnetusi põhjustavad väsimus ja maantehüpnoos jms, aga tuli välja, et kaalukauss on pigem just esimesel pooltunnil. Võib olla selle pärast et alguses paugutad rohkem või et enamus sõitusid ongi lühikesed. Aga asfalt on ühtmoodi kare jah, ega tal eriti vahet pole kas oled sarves olnud 3minutit või 3 tundi.

Suzuki GSX 750 Inazuma

e-thug

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas e-thug »

@spinna, see oli statistika, et väga paljud tõsiste vigastustega õnnetused toimuvad esimese paari sõiduminuti jooksul nt. sellised 'lähen poodi piima ostma' sõitjad kes pistavad kiivri pähe ja mõtlevad, et ah selle paari kilomeetri peal midagi ei juhtu vast, tõesti päris kehva on vaadata selliseid tegelasi, eile nägin ka ühte gixxeriga tegelast kes oli lühikeste pükste ja särgi väel sõelus kesklinna poole sõites ning siis sõitis end ka kiirust ületades politsei kaamerasse.

Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 315
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: MT-09
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 7 korda

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas Romka »

Oot, kas kellelgi on äkki sellel lehel olevad pildid veel siiani nägemata> http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas sepp »

Romka: kirjutas:

Oot, kas kellelgi on äkki sellel lehel olevad pildid veel siiani nägemata> http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm

ma võin näidata Sulle uppunud inimestest pilte. kas Sa ei lähe nyyd enam kunagi ujuma? :mrgreen:

Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

sepp kirjutas:
Romka: kirjutas:

Oot, kas kellelgi on äkki sellel lehel olevad pildid veel siiani nägemata> http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm

ma võin näidata Sulle uppunud inimestest pilte. kas Sa ei lähe nyyd enam kunagi ujuma? :mrgreen:

Ilma ujumispüksteta enam kindlasti mitte- ilgelt piinlik ju kui sind sinise näo ja nokuga eksponeeritakse (togi)

Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas kris. »

Kas jalgrattaga sõites laote ka omale "turvise" ümber või ütlete, et maanteel jalgrattaga ei sõida?

terv
Kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light

Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas spinna »

kris. kirjutas:

Kas jalgrattaga sõites laote ka omale "turvise" ümber .....

Ma ise küll jalgrattaga peaaegu üldse ei sõida, küll aga teevad seda mu mudilased. Ja neil on käe sisse harjunud liigutus esikukapilt kiivrid haarata ja need ilusti pähe panna ;)
Muid turviseid küll ei kasuta jah.

Hmmm..ja ma olen teismeeas vähema katvusega, aga üsna selline välja näinud nagu nendel kolepiltidel. Sõidukiks oli jalgratas Ukraina, esipakikaga ja puha :lol: Vastu tuli aga asfalt kunagise ABC 6 juures, Tallinnas (crash)

Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Gixxer750
Postitusi: 110
Liitunud: 10 Jaan 2004, 12:40
Asukoht: Tallinn

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas Gixxer750 »

Sõitke, ärge roomake! Kannan varustust ja sõidan ilma, nii nagu parajasti vaja :nono:

JAWA 638 92a -> Yamaha SRX 600 84a -> Honda CBR 600 93a -> Suzuki GSX R 750 97a -> Suzuki GSX R 1000 K2 -> Suzuki GSX R 1000 K6-> BMW K1300R

Kawasaki KFX 700 -> Suzuki KingQuad 750axi

ulmefm

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas ulmefm »

kaska kirjutas:

Pean tunnistama, et olen ka ise lühkarite, T-särgi ja plätudega natuke ringi sõitnud - kuumal suveilmal miks mitte niimoodi kolmekümnega kiltsa kaugusele poodi käristada. Loomulikult olen siis eriti ettevaatlik ja mingist paugutamisest pole juttugi, aga no tõesti ei viitsi iga kord kui väljas +30 selle kiltsa pärast kogu tavaari selga ajama hakata, et siis päikse käes higistada.
Sama moodi võiks küsida kas sõidad gore riietega (saksa autobahnil) 250 ga, või paned alati üheosalise võistluskombe selga. Minuarust goredega selline kiirus on suht sama, kui linnakiirusel teksadega sõitminegi :?

Kui nüüd jäi mulje, et ma ei propageeri varustuse kandmist siis seda ma kindlasti ei üritanud, sõidan ikka alati nii palju kui võimalik täisvarustuses aga teen seda teadmisega, et parim "kaitsevarustus" on ikkagi istme ja lenksu vahel. :bsmile:

Kui v'ljas nii soe siis ma l'heks juba jala et saaks tagasi teel jalutades k[lma ]lle juba lasta :bsmile:

Kasutaja avatar

Painteddeath
Postitusi: 203
Liitunud: 16 Aug 2007, 02:33
Tsikkel: Aprilia Tuono
Asukoht: Jõgeva/Tallinn

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas Painteddeath »

Pläkutan ka siis veidi.

Enamus inimesi kes propageerib tuliselt pidevalt täis varustuses sõitmist on suhteliselt pühapäeva sõitjad (kes tunneb puudutatult - jus siis on põhjust :roll: ) . Ärge saage valesti aru, pooldan ise ka kaitsmete kandmist ja turvalist sõitu aga püüa sa sõita oma täis varustuses linnas kui on ligi 30+ kraadi sooja. Sind hakkab rohekm see meeletu kuumus segama, mistõttu tahetakse jälle kiirendada , et ruttu tuult saada näkku ja muututakse närviliseks. Olen ise seda pidevalt kogenud ja ma arvan , et pole ainuke. Loomulikult ütlevad targemad mehed kohe, et igale ilmale õige sõiduvarustus. Täiesti nõus. Ütlen selle peale, et tüüpilisele töömehele (kes olen ka ise) võbibolla ei jätku sellist pappi , et osta igale ilmale vastav riietus selga. Iga inimese enda asi mismoodi ta sõidab(peaasi , et kiiver peas on) ja ärge hakake rääkima, et teie maksate tema haiglakulud jms kinni, sest tema on ka eluaeg neid samu makse maksnud.

Väike seik minu hiljutisest elust:Kukkusin kuu aega tagasi kurvis kiirusel 40km/h kus üks laps jooksis üle tee, ja eesolev auto pani blokki ja seejärel kohe mina, kuid kurvis kadus maanteega kontakt ja külili ma olingi ja auto all ärkasin üles. Tsikkel ise ei puutunudki autot. Ise jäin õnneks terveks tänu seljakaitsmele ja põlvekaitsmetele. Lisaks olid veel kindad ja kiiver ka peas. Kusjuures kiivril polnud ühtegi kriimugi, see eest olid püksid korralikult lõhki. Jalas mingid tavalised botad ja tänu neile oligi mul jalg siiamaani valus. Asi on selles, et läksin ligi kahe kildilsele ringile, et a la poodi minna ja kohe koju tagasi. No lihtsalt ei suutnud toppida räigeid goresid sellise ilmaga selga. Hiljem muidugi pritsisin tatti korralikult ja vihane sain ainult enda peale olla. Räägiti statistikatest siin ees pool ka ja tavaliselt toimuvad sellised õnnetused väga kodu ligidal ja teedel mida hästi tuntakse. Loogiline ka tegelikult.

Mõtleme ikka inimlikult ja hoiame pead selged nii liikluses kui ka siin samas foorumis.
Hea küll ma rohkem ei mulise.

Sa kukud selle varustusega mis sa enne sõitu selga panid. :bsmile:

Lõpuks muutume paratamtult nendeks, kelleks teised meid peavad - Julius Ceasar.
http://www.pohjatuultepojad.net
Kasutaja avatar

Rat-Roy
Postitusi: 231
Liitunud: 21 Mai 2004, 21:40
Asukoht: Tallinn, Pirita

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas Rat-Roy »

See statistika peab paika jah, et enamus õnnetusi ikka kodu läheduses kipuvad juhtuma.
Olen ise selle asfaldi kareduse teksaste ja potastega ära katsetanud. Ütlen ausalt, et kukkumine ei ole valus, vaid valus ja vaevaline on ikka see paranemise protsess. Olen endale alles hoidnud kiivri, mis mööda asfaldi lohisedes on hakkanud küljepealt sulama, niinimetatud meeldetuletuseks, et juhul kui hakkab asi meelest minema.

Jänes vänta ei löö...
Kawasaki Ninja<Suzuki GSXR750<Kawasaki Kx125<KTM LC4, Suzuki SV650S, Husqvarna Te610
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Noh, pühapäevasõitjaks end ei pea. Varakevad,suvi ja sügis mööduvad tsikli seljas, kuna autot ei oma. Tööle-koju-mujale tsikliga. Aga tagi-kindad-kiiver-saapad alati jalas. Pükstest on suve ajal linnas tihti ICONi sõiduteksad. Maanteele minnes läheb goretex käiku juba.
Saabasteta on eriti imelik (loe: alasti) tunne. Ei tea ise ka, mis kiiks see on, aga saapad peavad olema alati jalas :wack:

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

sunny
Postitusi: 28
Liitunud: 31 Mai 2004, 09:52
Tsikkel: BMW R1200S
Asukoht: Jüri-Tallinn-Saue

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas sunny »

Alguses sai sõidetud pelgalt kiivriga ning õhemate töökinnastega. Alanud hooajal sai korra laenatud sõbra tagi, pükse, saapaid ja kindaid. Oma osa mängis ka motokool kus alati täis laks seljas pidi olema ja seda head harjumust veelgi süvendas. Nüüd on küll selline tunne, et ilma ühegi nimetatud komponendita on kohe väga paljas ja kõhe tunne sõita. Hetkel on oma varustusest puudu veel saapad, mida täna agaralt otsin. Alasti ei tahaks enam ratta selga istudagi.

Kasutaja avatar

dragstar
Postitusi: 22
Liitunud: 03 Nov 2008, 00:50
Tsikkel: Shadow

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas dragstar »

ma ei läheks ületee poodi ka ilma turvisteta, esiteks olen Nozzuga nõus et täis lax näeb väga seff välja, ja teiseks kui sa kasvõi kohapeal peaxid rattaga kukkuma, ja kogu ratas su jala peale külili kukub pole just meeldiv. Enda kodarad pääsesid libedaga niimoodi, 240 kilo pole ikka mis kerge asi.

Kasutaja avatar

Kaukaaslane
Postitusi: 259
Liitunud: 30 Mai 2008, 10:01
Tsikkel: Yamaha XT600
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 6 korda

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas Kaukaaslane »

statistikutele niipalju, et statistiliselt on ohtlikeim koht kodus voodis, kuna seal sureb enamik inimestest. (togi)

varustuse koha pealt olen mitme eelkõnelejaga nõus, aga tegeliku tõe selgitab igaühe jaoks välja siiski aeg. :ner:

NO GOOD ROADS!

jan22
Postitusi: 377
Liitunud: 02 Mai 2006, 11:46
Tsikkel: R1100RT
Asukoht: TLN,

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas jan22 »

Mõned aastad tagasi sai ostetud roller,et kogeda natukenegi liikumist mootori abiga kahel rattal ja enne kui motika ostan. Siis sõitisn lihtsalt nahkpükstes ja nahktagis, ise arvasin et on üsna mugav.Isegi aastakese sõitsin nii ja siis avastasin et tervis ei kannata tavalises nahas sõita ja ostsin motoriided (mitte nahast), algul tundusid natuge ebamugavad ja kippusid liikumist piirama. Autokoolis täis A kat'i tehes soovitati motoriideid kanda,et tunne oleks ikka tõeline ja turvaline. Peale autokooli jäi harjumus ja nüüd ei tunne end ilma motoriideta enam mugavalt.
Nüüd kui näen kedagi vastu tulemas lühkarites siis tulevad laksust külmavärinad peale.Kummaline on kedagi teksades sõitmas näha.

BMW R1100RT
Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas VWman »

jan22 kirjutas:

Kummaline on kedagi teksades sõitmas näha.

Miks? Äkki on need teksad http://www.vajalik.ee/index.php?id=4 või on teksade all http://www.vajalik.ee/dj.php?cat=11&PHP ... 73ad5fb272 , seda viimast tahaks ise ka kangesti, aga, masu krt ja raha ei ole :(

Sõidan ise alati täisvarustuses, ei tule nagu pähegi, et ilma saab ka.
Aga eks ma olen omad vitsad kätte saanud ka :P . Aastal 88 või 89 sai pandud ca 80 laulu pealt külg maha, mis varutsus sellel ajal oli võite ise arvata. Minu õnneks tulin "töölt", olin siis lehmakrjas :P jalas olid kirsad ja seljas pikk presendist mantel.Kirsad päästsid mu hüppeliigesed, present enamus külje nahka. Kiivriks oli siis Läti kodukootud "kiilukas", mis lihtsalt kulus mööda asfaliti libisedes ära. Kogu seljas olunud staffist, kõlbas pärast kasutada kirsasid, mu olli ikka suht räbal.Märga asfalti kardan tänaseni.

KÄIN JALA JA JOON VETT

mart211

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas mart211 »

Selle ilma varustuseta sõidust arvan ma niipalju: Ise ei sõida ilma, siiamaani on see tervislik olnud. Kui keegi sõidab lühkarite ja plätudega, siis see tema asi. Kui keegi ilma kummita asju ajab, siis ma vahele ei sega, pole minu asi. Igaüks hoolitseb iseenda eest. :bsmile:


madjs
Postitusi: 1458
Liitunud: 17 Juun 2005, 14:36
Tsikkel: VX 800
Asukoht: Läänemaa, Lihula; Kasari
Kontakt:

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas madjs »

Kodukandis kruusateedel lühemaid otsi täristades, või metsavahel, põllul ukerdades palava ilmaga ma peale kiivri küll mingit varustust ei kasuta, kindad ikka kipuvad kätte tegelt, pikematel otstel ja asfaldil kest ümber. Ärge hakake moraali lugema, mina olen nii harjunud ja asi ants :bsmile: tegelt soovitan alati kaitsmetega sõita, paraku olen ise selle tegemiseks liiga laisk ja mugav.

Kõik mis ei tapa teeb tugevamaks, või siis sitaks haiget. Ps.Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
http://www.krracing.ee/

Kroox
Postitusi: 38
Liitunud: 13 Juun 2009, 10:44
Tsikkel: Thunderace, Africa Twin

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas Kroox »

Painteddeath kirjutas:

Pläkutan ka siis veidi.

Enamus inimesi kes propageerib tuliselt pidevalt täis varustuses sõitmist on suhteliselt pühapäeva sõitjad (kes tunneb puudutatult - jus siis on põhjust :roll: ) . Ärge saage valesti aru, pooldan ise ka kaitsmete kandmist ja turvalist sõitu aga püüa sa sõita oma täis varustuses linnas kui on ligi 30+ kraadi sooja.

Eestis on selles mõttes isegi hea kliima et soosib varustuse kandmist. Eelmisel aastal juuni keskel Lissabonis nägin ühtainust meie mõistes 'täisvarustuses' ratast ja see oli prantsuse motomatkaja. Rollumehed kulgesid lühiksed püksid + T-särk, tsiklistid teksad teksad + särk.. Kui päeval on 30+ ja öösel 20 kraadi sooja ning kaherattaline igapäevaseks liikumiseks mitte lõbusõiduasi siis ma ei kujuta ette kuidas see igaks sõiduks täisvarustusse ronimine käiks. Portugali motopolitsei stiilinäide ka -


tarx76

Re: ``Alasti`` sõitmine

Lugemata postitus Postitas tarx76 »

U. nädal tagasi tuli vastu juuste lehvides (ilma kiivrita) u. 16-aastane vend pocketbike-iga autoturu juures mustamäel. Mul jäi karp lahti, tüübil oli oma 50 km/h sees ja komplekt oli T-särk ja lüh püksid ja vist sandaalid olid ka. See tee on ikka päris kuumaastik, krt aru peas ei ole noortel.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”