Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
ghost-r
Postitusi: 217
Liitunud: 07 Veebr 2008, 19:10
Tsikkel: SV (63,91€) S
Asukoht: Eestimaa

Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas ghost-r »

seoses sellega et ma ise veidi afganistaanis viga sain ja nyyd inglismaal veidi kykitama pean (seet6ttu pole ka t2pit2hti=)
hakkasin siin m6tlema et eestis pole yhtegi rahva poolt tehtud yritust mis toetaks haavarud v6i vigastatud s6dureid ja p22steametnike/politseinike v6i muude j6ustruktuuride esindajaid.
V6iks ju olla yks s6it mis n2itaks motomeeste toetust sellise t66 tegijatele....
asi pole selles et ma use haavatud s6dur ja motomees yhes isikus ja ma endale t2helepanu vms tahaks vaid pigem tahaks toetada m2rksa raskemini haava saanud kolleege ja kaasv6itlejaid.

nii et oodatudk6ik arvamused,ettepanekud ideed.

ps: mul puruks kannaluu ja 2-3 kuup2rast korras ja sadulas :bsmile:

These things we do.That others may live!
Kasutaja avatar

raintuul
Postitusi: 190
Liitunud: 01 Jaan 2007, 23:53
Asukoht: tartu

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas raintuul »

No täna on meil ju paraad. Äkki aitab nendest sõdadest juba.

Bombing for peace, is like fucking for virginity

GSXR600 K1"Yellow edition"---GSXR600 K5"Black edition"
Kasutaja avatar

sakala84
Postitusi: 80
Liitunud: 25 Sept 2007, 17:54
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas sakala84 »

Minu arvates okupatsioonivägedest osavõtjad ei peaks tunnustama. Kahjuks eestlastel mälu lühike ja ei suudeta meenutada, mis tunne oli olla ise okupeeritud.

Thunderace; VFR 800
Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas sang »

sakala84 kirjutas:

Minu arvates okupatsioonivägedest osavõtjad ei peaks tunnustama. Kahjuks eestlastel mälu lühike ja ei suudeta meenutada, mis tunne oli olla ise okupeeritud.

SHUT THE F***K UP

Need on tavalised eesti poisid, kes on pühendunud oma tööle, kaitstes vajadusel ka sinu õrna persenahka. Küsimus ei ole mitte selles, kus nad on olnud ja mida nad on teinud ja kui õige see sinu arvates on olnud. Selle eest võid sa sõimata ansipit, savisaart, laari, ilvest või keda iganes, mitte aga neid mehi. Nad on Eesti riigi nimel täitnud ränkraskeid ülesandeid ja selle käigus tõsiselt viga saanud. Neile kulub ära austus ja meelespidamine.

Lepime kokku, et selles teemas ei aruta seda, kes oli okupant kus ja kuidas ning mida arvab sellest kõigest progressiivne üldsus. Selliste asjade jaoks on Defli kommentaarium ja Kuku raadio Vox Populi.

Aga teemasse. Mõte hea! Küsimus on eelkõige, mis kujul, mis vormis seda teha ja mis võiks kandev idee olla. Mujal maailmas on sellelaadseid üritusi päris palju, kusjuures väga erinevalt lahendatud: on nii mälestusmärkide läbisõitmisi, veteranide klubidel külaskäike, heategevuslikke (korjanduse eesmärgil) jms.

Mis su enda mõtted oleksid, mis kujul see võiks olla? Mage oleks ju niisama kokku tulla ja vaadata üheskoos, et on jah jalg alt ära. Võiks ikka mingi kandvam sisu üritusel sees olla. Pmst kui teostatav idee tekib, siis leiab ehk ka orgunnijaid ja toetust sellele.

Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas isakene »

Sang 10 points. :bsmile:

Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

See patsifistipoiss võiks mõneks ajaks nendega sinna kaasa minna afgaani.
Nendest sõdurpoistest on päris palju rattureid. Ei oleks tegelikult üldse raske neid näiteks sellistel üritustel nagu Motoexotica või Jõgeva treff või motohooaja avamine vms meelde tuletada jne. Korraldada mingeid sõbralikke võistlusi või midagi taolist. Eeskujuks võiks võtta näiteks OCC ettevõtliku perekonna ülesastumisi oma veteranide või sis aktiivteenistujate perede vms poole ja heaks. Ghost-r ile soovin aga täiega kiiret paranemist ja hullu vedamist ka tulevikus ja muus elus.
See, et "peaaegu" ikke ühte tükki jäid oli suht jopastus. Endalgi mul tädipoeg seal Helmandis - aegajalt saab ka msn-i ligi sis üritab 5 minutiga viimase nädala jutu tast alati välja pressida :mrgreen: . Ja ta ka üks ratturlastest.

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!

Kasutaja avatar

Teema algataja
ghost-r
Postitusi: 217
Liitunud: 07 Veebr 2008, 19:10
Tsikkel: SV (63,91€) S
Asukoht: Eestimaa

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas ghost-r »

camp wahidis on praegusel hetkel julgen 9elda 5 selle foorumi aktiivset kasutajat kyll :bsmile: ma sain lihtsama elu peale tulema.briti med6ed ja oad :wack:
kellele ei meeldi mingi s6jateema siis vaadaku asja eestis olevate politseinike ja p22stet99tajate poolelt. see yritus oleks ka nende auks ja t2nuk t2htud t99 eest!

seeasemel et vinguda v6iks pead kokku panna ja teha midagi meeldej22vat ja kena inimeste jaoks kes riskivad eluga et teised saaksid foorumites nende pihta m8liseda :roll:

Yks idee oleks kylastda haavatasaanud s6dureid ja hukkunud s6durite hauaplatse.kuid kahtlustan et see oleks liiga suur amps mida hammustada ja igale poole tahest tahtmata ei j6ua ja kellelegi tehtaks nii liiga.
Teine kylg oleks l2bi s6ita m6ni m2lestusm2rk aga kahjuks pole neid just palju mis kajastavd t2nap2eva j6ustruktuuride t99tajte ponnistusi.
Kolmas suund oleks konkreetselt raha koguda ja koost99s Vigastatud s6jameeste yhinguga midagi v2lja m6elda.

nii et k6ik ideed ja ettepanekud oodatud
vabandan et t2ppit2hti pole...brittidele pole see sajand veel k2tte j6udnud (togi)

Emil

These things we do.That others may live!
Kasutaja avatar

sakala84
Postitusi: 80
Liitunud: 25 Sept 2007, 17:54
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas sakala84 »

sang kirjutas:

SHUT THE F***K UP

Need on tavalised eesti poisid, kes on pühendunud oma tööle, kaitstes vajadusel ka sinu õrna persenahka. Küsimus ei ole mitte selles, kus nad on olnud ja mida nad on teinud ja kui õige see sinu arvates on olnud. Selle eest võid sa sõimata ansipit, savisaart, laari, ilvest või keda iganes, mitte aga neid mehi. Nad on Eesti riigi nimel täitnud ränkraskeid ülesandeid ja selle käigus tõsiselt viga saanud. Neile kulub ära austus ja meelespidamine.

Lepime kokku, et selles teemas ei aruta seda, kes oli okupant kus ja kuidas ning mida arvab sellest kõigest progressiivne üldsus. Selliste asjade jaoks on Defli kommentaarium ja Kuku raadio Vox Populi.

Esiteks teemasse olid oodatud kõik arvamused, ettepanekud ja ideed,

ghost-r kirjutas:

nii et oodatudk6ik arvamused,ettepanekud ideed.

seega selline on minu arvamus ja kui ei soovita negatiivseid, hukkamõistvaid arvamusi, siis tuleks sellest ka selgelt märku anda.

Samuti pole mina väitnud, et need mehed pole pühendunud oma tööle, vaid minu mõte seisnes selles, et enne tuleks vaadata millega tegeleda. Palgamõrvar on ka pühendunud oma tööle, kuid selle tegevuse sündsus omaette küsimus. Ilmselt adekvaatne hinnang sellele tegevusele andakse tulevikus ajaloolaste poolt. Kui oli Hitleri võimuperiood, ega siis teda ka olulisel määral hukka ei mõistetud (pigem kirjeldatakse kui kangelast), kuid siiski tänaseks päevaks on jõutud seisukohale, et tegu oli jõhkra ja julma diktaatoriga, kes tappis hulganisti süütuid inimesi.
Lisan selguse mõttes, et mul pole midagi nende inimeste vastu, kuid minu silmis nende tegevus leiab hukkamõistu. On ka mul tuttav Iraagis surma saanud, inimesena oli väga tore, kuid tegu osaleda sealses sõjas ei leia minu silmis mingisugust õigustust.

Thunderace; VFR 800
Kasutaja avatar

Bladyhell
Postitusi: 1024
Liitunud: 12 Apr 2006, 19:25
Tsikkel: K1200S

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas Bladyhell »

Oma riik on väärtus, mida tuleb hinnata ja kaitsta. Need mehed on seda teinud. Kui sa oma nabast kaugemale ei suuda vaadata, siis sellest on kahju. Ära keera seda teemat mingiks jogaks hakates võtma sõdurite kallal, kes meie riigi nimel ja huvides on oma kohust täitmas. Head paranemist poistele ja selle hea ettepaneku realiseerime kindlasti mingi ühise sõitmise vmt tähelepanu avaldusega.

K1200S
Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas sang »

Süüdista mõrvades, sõjakuritegudes jms neid konkreetseid isikuid, kes on neid tegusid sooritanud, mitte ära loobi mudaga kõiki, kes ette satuvad. Kaitseväelased täidavad oma kohustust, olles oma riigi (juhtide) tööriistadeks. Kui sul on konkreetseid andmeid mingite kuritegude kohta, siis pöördu prokuratuuri. Kui ei ole, siis jätkuvalt STFU.

Tuletan meelde, et pärast II maailmasõda ehitasid needsamad relvaSSi, wehtmachti, punaarmee, Royal Air Force'i jm teeninud endised sõdurid Euroopa üles selliseks, nagu me seda praegu tunneme. Süüdista hitlerit, churchilli, roosvelti, stalinit, süüdista konkreetseid kuritegusid korda saatnud sõjaväelasi, aga mitte ühe mütsiga löödult kõiki neid, kes sõdisid. Neil oli kõige raskem ja nemad pole milleski süüdi, ütleb meile ajalugu.

Jah, ajalugu annab arutust. Aga ei meie ega meie lapsed ei suuda neile asjadele vaadata tagasi emotsioonitult, nö objektiivse ajaloolise tõe spektirst, meil on ikka omad arvamused ja suhtumised (kes sõimab w.bushi, kes kaltsupäid). Kui eesmärk on märgata inimest, mitte teha suuri sõnu, siis tuleks see poliitline värk täiesti kõrvale heita.

Saa üle ning näe poliitika taga inimest. Mul endal on isiklik arvamus nii Iraagist kui Afganistanist kui USAst ja Venemaast, aga see ei puutu praegu asjasse. Praegu on oluline inimesi meeles pidada.


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas koi »

Jajaa. Mõtlesin tükk aega ja ikkagi kriban. Meeldib see või mitte.
Kõik see jutt vigastatud sõjameestest ja puha, enam-vähem ok. Hapuks minule muutus asi, kui tuli variant koguda kuhugi raha ja siis "midagi" mõelda!! Olen andnud ja annan edaspid raha kodututele lastele, haigetele lastele,kodututele loomadele...
Eesti sõjamehed? Kas afgaanid kuulutasid eestile sõja? Kas sinna lähevad tavalised ajateenijad?
Mul üks väga hea sõber - tsiklimees käis sellest põrgust läbi siis, kui afgaanidele käis korda ja rahu viimas venemaa. Vot siis oli sinna minek hoopis teisiti.Ja seda tsilklimeest tunnevad väga paljud siinse foorumi kasutajad. Ta on vaid korra veidi rääkinud, mis seal toimus - see teema on talle pea-aegu tabu. Aga ta ei tunne mingit uhkust, ega pea ennast mingiks kangelaseks, et seal sõjas osales! Mehel on hea meel, et kaitseingel suutis ta kõrval püsida ja ta tuli sealt tagasi. Mina näen, et ta hingest on rebitud suur tükk, aga mille nimel?
Ka "pingviinide paraadil" küsitleti kahte sõdurpoissi, kes olid seal haavata saanud ja ma ei lugenud nende jutust ega miimikast kuidagi patriotismi eesti kaitsmisel välja.Poisid tunnistasid, et nad teadsid, millega riskisid, kui sõtta läksid - nad on palgalised sõdurid.Ja vot siin ongi see point!
Ma olen valmis tegema mistahes ühise sõidu või kokkusaamise selliste poiste meelespidamiseks, aga nagu mainisin, läks asi hapuks raha küsimisest peale.Vot elamiseks ja raviks peavad nad saama piisavalt raha sellelt riigilt, kelle "nimel" nad sinna sõtta läksid! Kogu selle "usu viimise" on eesti maksumaksja juba täiega kinni tagunud, tahab ta seda või mitte! Ja pole vaja jahuda, et see aitab tagada rahu maailmas!
No sorri, vast aitab, sest karv läheb muidu liiga turri.

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.

vilosius
Postitusi: 2066
Liitunud: 16 Aug 2006, 10:56
Tsikkel: R1200C
Asukoht: +3725045480

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas vilosius »

koi kirjutas:

...

Minu mõtted Sinu peas (w)
Pole nagu ühtegi üldmobilisatsiooniteadet näinud välismissiooni kohta..

"Suicide Hotline...please hold."
+358458693818
Kasutaja avatar

kaval
Postitusi: 895
Liitunud: 12 Juul 2007, 23:42
Tsikkel: rattatuu
Asukoht: tln,mõigu
Kontakt:

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas kaval »

koi kirjutas:

Jajaa. Mõtlesin tükk aega ja ikkagi kriban. Meeldib see või mitte.
Kõik see jutt vigastatud sõjameestest ja puha, enam-vähem ok. Hapuks minule muutus asi, kui tuli variant koguda kuhugi raha ja siis "midagi" mõelda!! Olen andnud ja annan edaspid raha kodututele lastele, haigetele lastele,kodututele loomadele...
Eesti sõjamehed? Kas afgaanid kuulutasid eestile sõja? Kas sinna lähevad tavalised ajateenijad?
Mul üks väga hea sõber - tsiklimees käis sellest põrgust läbi siis, kui afgaanidele käis korda ja rahu viimas venemaa. Vot siis oli sinna minek hoopis teisiti.Ja seda tsilklimeest tunnevad väga paljud siinse foorumi kasutajad. Ta on vaid korra veidi rääkinud, mis seal toimus - see teema on talle pea-aegu tabu. Aga ta ei tunne mingit uhkust, ega pea ennast mingiks kangelaseks, et seal sõjas osales! Mehel on hea meel, et kaitseingel suutis ta kõrval püsida ja ta tuli sealt tagasi. Mina näen, et ta hingest on rebitud suur tükk, aga mille nimel?
Ka "pingviinide paraadil" küsitleti kahte sõdurpoissi, kes olid seal haavata saanud ja ma ei lugenud nende jutust ega miimikast kuidagi patriotismi eesti kaitsmisel välja.Poisid tunnistasid, et nad teadsid, millega riskisid, kui sõtta läksid - nad on palgalised sõdurid.Ja vot siin ongi see point!
Ma olen valmis tegema mistahes ühise sõidu või kokkusaamise selliste poiste meelespidamiseks, aga nagu mainisin, läks asi hapuks raha küsimisest peale.Vot elamiseks ja raviks peavad nad saama piisavalt raha sellelt riigilt, kelle "nimel" nad sinna sõtta läksid! Kogu selle "usu viimise" on eesti maksumaksja juba täiega kinni tagunud, tahab ta seda või mitte! Ja pole vaja jahuda, et see aitab tagada rahu maailmas!
No sorri, vast aitab, sest karv läheb muidu liiga turri.

(w)
jutt jummala õige,keegi pole neid sinna vägisi saatnud(emva),vabatahtlike palgaarmee,krt ja ma ei näe küll põhjust miks peaks näiteks mentide tööd hindama ,keeegi pole süüdi,et nad saamatud on ja ei suuda ise ennast toitada/riietada vaid elavad minu kui maksumaksja kulul ja siis selle eest sind ka igapäevaselt nus..ivad ?
'mina neist lugu ei pea igatahes !!!
sama käib ka sõjaväelaste kohta muideks,kes muidu elus läbi ei löö läheb tegevväelaseks või tööle menti !

http://www.arcar.eu odavad rendiautod al.5 euri päev
anda rendile koos tehnikaga garaaz Mõigus kaaskasutusse.500 euri
allar 56291000
umbe ull miis

reimps

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas reimps »

kaval kirjutas:

sama käib ka sõjaväelaste kohta muideks,kes muidu elus läbi ei löö läheb tegevväelaseks või tööle menti !

See nüüd küll ilusti öeldud ei ole..

On mingeid fakte ka, et tegevteenistujad on rumalamad kui tsiviilsfääris tegutsejad? Muidu võtab seda päris mitu kodanikku siin isikliku solvanguna :nono:

Kasutaja avatar

mustaoja
Postitusi: 33
Liitunud: 04 Juun 2006, 14:36
Tsikkel: Kawasaki GPX600
Asukoht: Viljandimaa

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas mustaoja »

On teada ,et kes muud ei oska litsub puitu kokku.

Kasutaja avatar

Kuzmitz
Postitusi: 763
Liitunud: 30 Mai 2005, 10:00
Tsikkel: Täitsa olemas.
Asukoht: Tarvanpää

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas Kuzmitz »

Ghost-r on teinud tegelikult väga hea algatuse. Samuti on ju alati võimalus osaleda igal aastal Toris toimuval Eesti sõjameeste mälestustseremoonial. Aga hukkunute puhkepaikade külastamist pooldan. On ju ka üks biker.ee foorumi kasutaja Afgaanis hukkunud :cry: :cry:

PS. Ghost-r, kui loed, siis kirjuta kuzmitz@biker.ee Mul oleks päris hea meel sel teemal suhelda.

Pilt
Raibe, Rakvere Raibe.
Kasutaja avatar

kaval
Postitusi: 895
Liitunud: 12 Juul 2007, 23:42
Tsikkel: rattatuu
Asukoht: tln,mõigu
Kontakt:

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas kaval »

mustaoja kirjutas:

On teada ,et kes muud ei oska litsub puitu kokku.

ja mitte ainult,aga vähemalt pole ment :ner:

http://www.arcar.eu odavad rendiautod al.5 euri päev
anda rendile koos tehnikaga garaaz Mõigus kaaskasutusse.500 euri
allar 56291000
umbe ull miis
Kasutaja avatar

kaval
Postitusi: 895
Liitunud: 12 Juul 2007, 23:42
Tsikkel: rattatuu
Asukoht: tln,mõigu
Kontakt:

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas kaval »

reimps kirjutas:
kaval kirjutas:

sama käib ka sõjaväelaste kohta muideks,kes muidu elus läbi ei löö läheb tegevväelaseks või tööle menti !

See nüüd küll ilusti öeldud ei ole..

On mingeid fakte ka, et tegevteenistujad on rumalamad kui tsiviilsfääris tegutsejad? Muidu võtab seda päris mitu kodanikku siin isikliku solvanguna :nono:

obišenõhh v šopu jebut......... räägitakse

pole maininud,et keegi rumalam oleks,lihtsalt saamatud ja äpud,kuid on ka kindlasti nende hulgas põhimõttelisi sõjardeid (w)
"kahjuks"samas enamus neist saavad enda lapsepõlve traumasi ja solvanguid solvajate peal täna välja elada(tagasi teha) kuna nüüd on nad "võimu esindajad"
tean päris mitut aga jätan sel kohal nimed nimetamatta !

võibolla tõesti sõjardid tunnevad end solvatuna ja .....vaht pole,see on minu arvamus/nägemus/teadmine ja ei pea kellelegi korda minema,kel läheb,kontakt on all ja võime seda asja arutada mujal kui foorumis

ull on rääkinud
päris segast peksan ja jummala OT. juba,sry läbu,jätkake palun

http://www.arcar.eu odavad rendiautod al.5 euri päev
anda rendile koos tehnikaga garaaz Mõigus kaaskasutusse.500 euri
allar 56291000
umbe ull miis
Kasutaja avatar

uljasvaluvelg
Postitusi: 475
Liitunud: 12 Aug 2008, 19:33
Tsikkel: Honda Transalp
Asukoht: Tallinn

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas uljasvaluvelg »

V6iks ju olla yks s6it mis n2itaks motomeeste toetust sellise t66 tegijatele....

Olles ise seoses oma tööga , käinud suurema osa taasiseseisvunud Eesti sõdurite matustel arvan, et neile võiks suuremat tähelepanu pöörata küll. Miks küll käia mälestamas 90 aastat tagasi langenud sõdureid detsembri varahommikutel ja pöörata tähelepanu ainult 100 aastat tagasi toimunud sündmustele, kui ka praegu on sõjaväelasi, kes annavad oma elu Eesti riigi eest. Need(ellujäänud ja vigastatud) sõjaväelased on tulevikus inimesed, kes on läbinud reaalse sõjakogemuse ja seega adekvaatsed õpetama tulevasi kaitseväelasi läbi oma kogemuste. (Mootorratta sõitu ei tohiks õpetada inimesed, kes seda ainult teoorias teavad!)
Ma ei pooldaks mingit raha kogumist, sest nende heaolu eest peaks seisma Eesti riik aga mingi toreda tsiklisõidu võiks nende meeste heaks teha küll.

Honda Transalp

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Minu isiklik arvamine on see, et tänasel päeval välisriikides relvad peos ringi tuustivate palgasõdurite tegemised ei ole kaugeltki võrreldavad Vabadussõjas langenud sõdurite tegemistega. Minu jaoks on see sõrme võrdlemine peenisega. Ühed kaitsesid oma ema, naist ja lapsi, teised läksid relvad peos raha teenimise eesmärgil võõrriigi territooriumile. Need on faktid. Kogu poliitiline mull siinjuures on tühi möla ja kannab eneses käitumise õigustamise mõtet. Nii on!

Aga mis puutub sõitmisse, siis pole ju vahet, mis mõtted kiivri sees keerlevad, kui sõit toimub. Pealegi on selge see, et igal meist on õigus omale arvamisele. Kes leiab, et tänase päeva relvakandjad väärivad tähelepanu - andke minna! Kes seda ei poolda, no sõitkem meie siis teises suunas ja mõelgem omades kiivrites muid mõtteid. Siin foorumis sellel teemal kiikesid kiigutada ei anna kunagi mingit tulemust. Mind ei veena keegi, et täna afgaanis olijad on kangelased, neid aga ei veena keegi, et nad rumalalt käitunud on. Kas on siis mõtet selle pärast oma vahel tülli pöörata?

Ja sellepärast teen ettepaneku, jätkaku siin teemas kirjutamist need, kellele meeldib mõte relvavendade toetuseks mida iganes korraldada. Kellele see mõte ei meeldi, saavad omale meelepärastel teemadel foorumi muudes teemades sõbralikult edasi toksida.


Willie
Postitusi: 150
Liitunud: 17 Jaan 2004, 09:14
Tsikkel: FLH
Asukoht: Pärnu

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas Willie »

Tavaliselt on sellised mälestussõidud ja memoriaalüritused jäänud pisemate kildkondade huvialaks. Mingil hetkel tõusevad nad huviorbiiti kuid aja möödudes osalejate arv väheneb ning jääb sarnase (ühise-) saatusega isikute omavaheliseks ringsõiduks.

Pisut kange paralleelina meenuvad sellega ka kunagi kohustuslikud olnud paraadid, kuhu meid kui õpilasi klasside kaupa aeti ja ka kohalolek oli vabatahtlik-sunniviisiline.

Käesolev teema tuli jutuks tuttavate tsikli- ja automeestega kuid suuremat kaasaelamist ei leidnud. Küll aga tõdeti, et korra selline trip kaasa teha oleks huvitav vaheldus. Pikemat tiirutamist sama seltskonnaga oleks juba raskem ette kujutada, kuna oslejate taust oleks väga erinev ja siseringi läbielamistest ning arusaamadest ei saaks asjasse mittepuutuvad kaasreisijad lihtsalt aru. Asi muutuks paljudele igavaks ning vajuks ära enne, kui see pihta on hakanud.

Samas oleks huvitav leida näiteks kaart, kuhu märgitud siis erinevate mäletamist väärivate inimeste-sündmuste kohad ning soovi korral saaks iga tsiklist ise käia-vaadata-olla neis kohtades, mis talle selle temaatikaga seoses huvitavad tunduvad.

Vahel saanud isegi peatusekohta otsides mõelda, et mis siinkandis huvitavat võis juhtuda ning seljasirutamise ajal ühendada meeldiv kasulikuga. Eks igaühele oma ja vastavalt huvidele ka puntideks kogunetakse, kuigi see poleks ka minu esimene valik kaasa kulgemiseks.

Pilt
Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas sang »

Pakuks välja konkreetse ettepaneku ürituseks.

Ühissõit mälestamaks neid, kes on langenud meie kaitsel.

Idee: Vabadus tuli meile küll kätte veretult, aga vabaduse hoidmise eest oleme pidanud verd valama. Mälestussõiduga peame meeles neid, kes on saanud surma või viga oma teenistusülesandeid täites: kaitseväelasi, politseinikke, päästeametnikke.

Aeg: 20. august

Marsruut: Tallinn - Piibe mnt - Mäo - Tori - Igaüks oma koju. Pikkus (Tallinn - Tori): 190km. Mujalt kui Tallinnast tulijatega saaks kokku kas Piibe mnt-l Tapa ristis (Viru poolt tulijad) või Mäos.

Mälestuskohad: Mäos: langenud politseinike mälestusmärk, Toris: Eesti sõjaväelaste mälestuskirik.

Pakun marsruuti pikki Piibet, sest esiteks on see rahulikum grupisõiduks, teiseks huvitavam ja kolmandaks saavad Virumaa poolt tulijad liituda Tapa lähedal. Torist (Pärnu lähedal) jagunetaks juba gruppideks vastavalt sellele, kes kuhu poole sõidab.

Kerge kitsaskoht on päästeametnike mälestamisega, neil ei ole ühte keskset mälestusmärki. Tallinna kahel kalmistul (Rahumäe, Hiiu) on hauaplatsid ning ka Tartus ja Rakveres kuskil. On näiteks variant, et igast piirkonnast tulijad alustavad organiseeritud liikumist kõige lähema mälestusmärgi/kalmistu juurest. Ootaks siinkohal päästjate enda arvamust, kus ja kuidas seda teha.

Korraldaja: MTÜ Mootorrattur

Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

Primo kirjutas:
ishijupp kirjutas:

suure karu eemalhoidmise hind on osavõtt missioonidest

Hmm, ja mina arvasin, et see on "viisavabaduse" hind...

Viisavabadust pakub EL, kes oma tagumikku ühe väikeriigi eest tulle ei pista. Kui NATO ja selle missioonidel osalemine on tolle mikidemaa poolpeeretava viisavabaduse pärast, siis vastuküsimus- miks julgeb karu Gruusia, Armeeni ja teiste exNSV-de õuel s*tal käia, aga Balti riikide peale ainult lõriseb ja möliseb? Vaevalt, et meie ilusate siniste silmade pärast ;)
Aga jah, paneme siin kõik rämedalt OT-kut...


Metsanotsu
Postitusi: 126
Liitunud: 27 Dets 2003, 16:15
Tänatud: 2 korda

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas Metsanotsu »

aga las see jääda, igaüks mõtleb nii kui nii mida ise tahab :wack:
kõigepealt Ghost-r -ile head paranemist, "vedas" sul, said moosipalle sööma:D aga ex mais näeme kui ma ka järgi tulen eesti, loodetavasti ikka ühes tükis:D:D :bsmile:

aga nüüd teemasse:
et too mõte saab minult kindel 10 point (w)
ja kasutaja Sang´a mõte oleks täiesti väärt mõte. eks seda oleks võibolla algul kohe liiga palju tahetud et asi saaks nagu traditsiooniks, igaastaseks, aga kui saaks seegi aasta ühe sõidugi ära tehtud, eks siis järgmine aasta vaataks juba edasi. ise ma enne maid ei saa kuidagi kasulik olla, aga kui tagasi eestisse jõuan, siis aitaks nii kuidas oskaks, saaks. ma nüüd ei ole üritustega kursis, aga kas eestis ei toimu mingeid suuri üritusi kaitsejõududel, päästeametil, politseil. kus oleks a la näitus, sõdurisupp ja mudu väljapanek. et mõte selles, äkki on võimalik see sõit ühendada mõne teise militaarse üritusega. jõudu ja loodame et asja ikka liikuma saab (crash)

Viimati muutis Metsanotsu, 06 Mär 2010, 05:24, muudetud 1 kord kokku.

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas Tarts »

munk kirjutas:

kas kõik on nõus sellega et eestis on demokraatia. tähendab rahvas (sina, mina ja kõik teised eesti riigi kodanikud) valib valitsuse. valitsus otsustab kui palju kedagi kuhugi välismissioonile saadetakse. täpselt niipalju inimesi ka läheb, ei ole vahet kes sinna lähevad, keegi peab nii kui nii siis minema. nii et mõtteainet nüüd, kes ikkagi inimesi võõra riigi territooriumile missioonile saadab...

Totaalne BS!

Mina ja minu perekond ning ka sugulased ei ole osana rahvast ja valitsuse valijaskonnast sind ühegi võõrriigi territooriumile saatnud. Isegi mitte hüpoteetiliselt. Oleme kõik selle vastu olnud ja võimalusel selle vastu ka hääletanud. Oleks see ainuisikuliselt minu teha, leiaks ma võõrriigis relva kandvate meeste füüsilisle jõule muu rakenduse.

"Keegi peab nii kui nii siis minema" my ass! Mõtleks korra natukene laiemalt kui oma ninaesine. Kas ikka PEAB? Milles väljendub see sundus?

"Missioonile" oled sa läinud omast vabast tahtest. Täpselt nõndasamuti kui mina olen jätnud võõrriikides relvaga vehkimas käimise vahele ja olen omast vabast tahtest panustanud tegevusele oma maa territooriumil. Sügavas veendumuses, et sellest on mu perele oluliselt suurem kasu, kui võõrsil sõda mängimas käia ja võimalik, et kasti pakituna koju jõuda. Teisest küljest. Kui meie oma maa peaks sattuma löögi alla, siis mina olen see, kes piiril seisab ja kodu kaitseb. Mitte see mees, kes kuskil mägedes kaltsupeadega kempleb.

Siin kõlanud väited on nõrk enesekaitse. Kokkuvõtvalt lihtsalt vesised, kunstlikud ja ei mõju autoriteetselt. Olin siiani neutraalne selle teema suhtes foorumis ja püüdsin ka fleimi ära hoida. Praegu mulle hakkab aga tunduma, et vähemalt mingi osa siinsetest "avtomachikutest" on lihtsalt leidnud enese arust sobiliku ettekäände oma tegevusele ja rumala uhkuse/ülbusega on asutud sellega edvistama. Sellega kaotas see teema minu silmis vaikiva lugupidamise ja fleim alaku!

PS. Minu lugupidamine meestele, kelle tegevus võib olla et isegi on vajalik, mis siis, et mina seda ei poolda ja kes suudavad oma vabatahtlikult valitud tööd (just nimelt tööd!) teha selle eest avalikuse tähelepanu nuiamata. Aga rumalust peaks varjama. Eriti selliste teemade puhul.


reimps

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas reimps »

Tarts kirjutas:

Totaalne BS!

Mina ja minu perekond ning ka sugulased ei ole osana rahvast ja valitsuse valijaskonnast sind ühegi võõrriigi territooriumile saatnud. Isegi mitte hüpoteetiliselt. Oleme kõik selle vastu olnud ja võimalusel selle vastu ka hääletanud. Oleks see ainuisikuliselt minu teha, leiaks ma võõrriigis relva kandvate meeste füüsilisle jõule muu rakenduse.

Aga kas demokraatia pole mitte enamuse tahe? Senikaua kui sa elad demokraatias, senikaua oled sa ka selle osa, meeldib see või mitte.

Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Ja miks(ja kes) minu postitused kustutati? Ajuvaba moderaatorite töö siin foorumis.

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee

Kasutaja avatar

mustaoja
Postitusi: 33
Liitunud: 04 Juun 2006, 14:36
Tsikkel: Kawasaki GPX600
Asukoht: Viljandimaa

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas mustaoja »

Kipsi kirjutas:

Ja miks(ja kes) minu postitused kustutati? Ajuvaba moderaatorite töö siin foorumis.

See on modede demokraatia.Nemad ongi enamus. :)


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Kipsi kirjutas:

Ja miks(ja kes) minu postitused kustutati? Ajuvaba moderaatorite töö siin foorumis.

Mina kustutasin koos teiste postitustega. Sest siis veel tundus mulle, et on kogunemas miski asjalik seltskond kes kannab oma tegevuses võib olla head mõtet. Lootuses teema puhas hoida. Eksisin. Siin on samasugune pläust nagu igal pool mujalgi. Seega sorri ja andke tuld.
Kipsi, moderaatorite tööd ära selliselt üldista...

Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Hukkunud ja haavatu s6jameeste,politseinike ja muude ...

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

Tarts kirjutas:

Eksisin. Siin on samasugune pläust nagu igal pool mujalgi. Seega sorri ja andke tuld.

Kas pisut ebaküps suhtumine pole? Kõik, mis sinu "üksik saar keset tühjust" vaadetega kokku ei lähe, on BS.
p.s. loen sinu eelviimast postitust väga rumalaks, aga kõva häälega seda kõigile ütlema ei tule :roll:
p.p.s. näen sinu kasutajanime juures märget "mode", kas see võiks tähendada seda, et sinu võimuses on teema poolitada ja sellega puhas hoida?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”