Vargapüük

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Vargapüük

Lugemata postitus Postitas Tarts »

ploom kirjutas:

t***, kui loll jutt

Ja kui siin teemas tekib veel mõni loll jutt, läheb see teema prügikasti tükkis kõikide sabasulgede ja karvadega.
Vaba teema vabaks teemaks aga mootorratta foorum on siiski mootorratta foorum, mitte idiootsuste genereerimise kolhoos. :evil:




Martään
Postitusi: 323
Liitunud: 01 Okt 2003, 18:58
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Vargapüük

Lugemata postitus Postitas Martään »

Jah, on ette tulnud, nii endal kui tuttavatel. Ei lasku detailidesse, ei soovita ka teema algatajal selliseid teemasid avalikesse foorumitesse teha.
Ühesõnaga enne mõtle välja mida teha tahad. Kui omakohut, siis pole mõtet hiljem politseid kutsuda. Kui tahad politseid (nt. et vandaal kahjustatud vara hüvitaks, et varga eluase läbi otsitaks vms) siis pole mõtet sinikatest kaugemale minna.

Tarts muide liialdab pisut selle varga provotseerimise teemal. Vargus on siiski vargus. Provotseerimsega tuleb ettevaatlik olla siis kui sa pätile kohe selga ei lenda, vaid dialoogi püüad arendada.


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Vargapüük

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Martään kirjutas:

Tarts muide liialdab pisut selle varga provotseerimise teemal. Vargus on siiski vargus. Provotseerimsega tuleb ettevaatlik olla siis kui sa pätile kohe selga ei lenda, vaid dialoogi püüad arendada.

Huvitav seisukoht. Põhjendad äkki? Mõni RK lahend? Viide karistusseadustikule?
Kiillausena aitan mõne vihjega: võrdle KarS § 215 vs KarS § 199 ja mõistata, kuidas see võiks olla provotseeritud vargusega seotud ja kuidas võiks välja näha selline vaidlus kohtus? Kas ikka on vargus alati vargus? Kuidas kuritegu kvalifitseeritakse? Nagu eelpool nimetasin, emotsioonid tuleb siin kõrvale jätta ja ajada näpuga kirjapandus järge. Kui on antud võimalus seletada isiku tegu ühte või teist moodi, siis minnakse alati pehmemat teed. Vaata ka KrMS § 7, loe kõrvale lahendeid ja mõistad, miks ma nii väidan.

Vaata näiteks RKKK 3-1-1-74-04 RT III 2004, 22, 245 p. 7 "Varguse koosseisu realiseerimiseks on nõutav, et isik tahaks teadvalt võõrast asja enda vara hulka pöörata. Sellise tahtluse esinemine või puudumine kuulub tõendamisesemesse ning KrMK § 274 p 3 kohaselt tuleb kohtuotsuses esitada motiivid selle kohta miks ja millistele tõenditele rajab kohus selles osas oma otsuse. Kohtuotsuses motiivide puudumine on aga AKKS § 39 lg 3 p 7 kohaselt kriminaalmenetluse seaduse oluline rikkumine ja toob kaasa kohtuotsuse tühistamise."
Ehk siis ära tõlgituna: Kui taburett seisab tänaval ja võtmed on ees, ning ma soovin selle käima panna, et kuulata mis häält teeb 150cc jaapanlane ja hetk hiljem mind kui varast pikali joostakse, siis on vargapüüdja astunud korraliku ämbri. Isegi kui ma tahtsin taburetti ära varastada, siis jääb mulle sellisel moel alati võimalus väita, et ma ei soovinud varastada. Igasugune edasine vaidlus sellel teemal on aga ajaraiskamine ning viib välja vaid sinna maani, et vargapüüdja peseb oma kulu ja kirjadega puhtaks mu määrdunud riided, maksab kinni mu ravi ja Kuslapi kombel veel valuraha pealekauba pluss kohtukulud. Väärt business?
Hoopis teine asi on, kui ma olen ilma võtmeteta tabureti käima pannud ja sellega oma garaageni jõudnud ...
Seda pidasin varguse provotseerimise all silmas.


Lcf666

Re: Vargapüük

Lugemata postitus Postitas Lcf666 »

Olen ise olnud osaline ühes vargapüügis.Mõni aasta tagasi helistas öösi naabrimees.Oli aknast näinu kõrvalhoones taskulambi valgusvihke.Maakohas politsei oleks ehk hommikuks jõudnud ja seega vaja enestel kaema minna.Rabasi puuriida mant 2meetrise lati ühen ja jooksuga naabri juure.Naabrimees suur ja jäme mees.Joosta ei jõua ja nii sai üks minema,aga teisele ma äsasi latiga pikku küüru.Pätt küljetsi maan ja lõugab,et ta on invaliid ja teda ei tohi peksta.Ja temal olla oma õigused! :roll: Ootasime siis politseid ja naaber tõi külmakapint õlled.Pätt nii ülbe,et küsis ka õlut.Naaber ütles,et saab jalaga näkku mitte õlut!Pätt lubas selle peale avalduse kirjutada. :evil: Seega pättel on mendist savi ja peksa teist ja kogemede miskit ära lõhud võid ise krimmasja kaela saada.

Kasutaja avatar

Teema algataja
indrek91
Postitusi: 138
Liitunud: 08 Juun 2005, 22:31
Tsikkel: sinine ja paljas
Asukoht: Tallinn

Re: Vargapüük

Lugemata postitus Postitas indrek91 »

Eks ma lähen käin politseige vestlemas ning vaatan mis nemad asjast arvavad. Mu eesmärk pole kedagi niisama läbi peksa või vigaseks lüüa()isegi vargapoissi mitte). Eks ta õigem ole selliseid teemast tõesti vist avalikes foorumites arutada. Eks ma siis annan teada mis toimuma hakkab ning mis politsei seisukoht on, enne pole mõtet siia vist midagi kirjutada. (w)

Life may begin at 50, but it doesn't get real interesting until about 150

Martään
Postitusi: 323
Liitunud: 01 Okt 2003, 18:58
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Vargapüük

Lugemata postitus Postitas Martään »

Tarts, kui tahtlusest piisab, siis 150cc jaapanlase käimapanekut võibki tõlgendada tahtlusena, ta ei pea selle oma garaaži tassima, et me tahtlust tuvastada saaks. Nii loll pole ükski kohtunik et sellist jama usuks.

Indrek, jutu järgi tundud noor mees olevat. Pea nõu parem mõne vanema, mõistliku ja kogenud sõbra või sugulasega, mitte politseiga. Politsei saadab su sellise idee peale perse, lähtuvalt nende tööülesandest. Ausaltöeldes, kui ma oleks politseinik, siis ilmselt teeks sama.

Arvesta ka seda, et sa võid enne ära tüdida kui sellise söödaga mõne kaagi kätte saad ning tõenäoliselt ei ole see seesama kaak. Ja kui kätte saad siis peab sul plaan olema valmis. Kui kolgid, ära politseid kutsu, kui politseid tahad kutsuda, ära kolgi. Üldiselt on sul üldse vähe võita sellisest tegevusest ja palju kaotada.


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Vargapüük

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Martään kirjutas:

Tarts, kui tahtlusest piisab, siis 150cc jaapanlase käimapanekut võibki tõlgendada tahtlusena, ta ei pea selle oma garaaži tassima, et me tahtlust tuvastada saaks. Nii loll pole ükski kohtunik et sellist jama usuks.

Oehh....
Kas avalikus foorumis on ikka mõistlik diletantlik soolapuhumine?
Siin võiks ja tuleks pidada nüüd elupikk loeng. Aga proovin teha lühidalt.

Kerime lindi tagasi ja vaatame kaasust uuesti. Ma näen taburetti, millel on võtmed ees ja siiralt soovin kuulata tööhäält ja mul pole mõtteski sellega objektiivsel põhjusel sõitma minna, sest ma ei oska taburetiga sõita. Seda tõendavad hiljem minupoolest või katsed või siis mind tundvate inimeste ütlused.
Sina väidad, et ma tahtsin puhtalt käivitamisega toime panna varguse. Tahtlikult, kus juures. Mis on tahtlus? Kui isik paneb teo toime kavatsetult, seades eesmärgiks süüdeokoosseisule vastava asjaolu teostamise ja teab, et see saabub või peab seda võimalikuks. Ehk siis peaksin taburetti käivitades seadma omale eesmärgiks tabureti varguse, teadma, et käivitamisega ma varastan või leidma, et see on üksnes käivitamisega võimalik. Hm. Mulle tundub, et Su teooria jooksis juba rappa, ilma mootorit käivitamata. Aga et asi oleks selgem, räägime lahti, mis on vargus. Vargus on võõra vallasasja äravõtmine selle ebaseadusliku omastamise eesmärgil. Mis on ebaseaduslik omastamine? Hästi lühidalt öeldes asja valduse üle võtmine vastu omaniku tahtmist. Mis on valdus - olgu Sulle koduseks tööks.
Nüüd kerime veelkord tagasi. Mina, kes ma ei oska taburetiga sõita ja isegi pole seda kavatsenud, kuid oman siirast soovi kuulda mootori häält, käivitan tabureti ja samal hetkel kargab põõsastest välja kodanik, kes trambib mu suuremat sorti mutrivõtmega oimetuks, sest ma olla tahtnud taburetti varastada. Üks päev ma ärkan koomast ja mis Sa arvad, mis on mu esimene liigutus? Loomulikult hagi selle trampija vastu, sest mul puudus eesmärk tabureti käivitamisega võõrast vallasasja ebaseaduslikult omastada, ma ei teadnud, et ainult käivitamisega on võimalik võõrast vallasasja ebaseaduslikult omastada ja ma isegi ei pidanud seda võimalikuks. Nii lihtne see ongi, comprende?
Ja mis puudutab tahtluse tõlgendamisse, siis kiillausena vahele, kas tead, kui mitut erinevat tõlgendamise meetodit on olemas? Oskad Sa nimetada, mitme tõlgendamismeetodi kasutamisega on võimalik jõuda sinna maani, et sooviga mootori häält kuulda on tõendatud valduse üleminek?
Sul on õigus - ükski kohtunik ei ole loll. Vastupidi. Kohtunik on väga, and I mean VÄGA erudeeritud inimene ja teab täpselt, mis on seadus, mis on õigus ja kust maalt lähevad õigluse ja õiguse vahel balansseerimise piirid.
Kui see jutt meie mõttetut vaidlust ei lahendanud, siis on edasine vaidlus veelgi mõttetum, sest me mängime erinevates liivakastides.

Kasutaja avatar

bigdog
Postitusi: 1314
Liitunud: 11 Sept 2005, 21:43
Tsikkel: HD
Asukoht: Euroopa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Vargapüük

Lugemata postitus Postitas bigdog »

Väike klipp sellest kuidas ratturit ja kaasreisijat käekoti varguse eest omakohtu korras karistati:
http://biertijd.com/mediaplayer/?itemid=20638
Rohkem infot kahjuks ei ole, tundub nagu oleks tegevus Hiinas.

Your choice is Your half chance.
Kasutaja avatar

Thesaarlane
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Okt 2008, 22:41
Tsikkel: Kawasaki 636
Asukoht: Saaremaa - Tallinn - Saaremaa
Tänatud: 1 kord

Re: Vargapüük

Lugemata postitus Postitas Thesaarlane »

Kuidas läinud on ? Oled kellegi kätte ka saanud ?

Kasutaja avatar

Teema algataja
indrek91
Postitusi: 138
Liitunud: 08 Juun 2005, 22:31
Tsikkel: sinine ja paljas
Asukoht: Tallinn

Re: Vargapüük

Lugemata postitus Postitas indrek91 »

Korra ootasin, aga ei näkkinud. Eks tuleb uuesti proovida.

Life may begin at 50, but it doesn't get real interesting until about 150

Angel

Re: Vargapüük

Lugemata postitus Postitas Angel »

No võtaks asja oopis varga seisukohalt : Varas mõtleb, et läheb paneb miskit vasakule. Järelikult võtab ta riski - nimelt ta teab, et vahelejäädes ootab teda jube koslep + kohtumine mundrikandjatega. Sellest küsimus - Milleks tema ootusi petta, jättes koslepi vahele? :d


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Vargapüük

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Angel kirjutas:

bla-bla-bla

Oppanaaa! Foorumis on uus Ilja Muromets!
Kah mõni kitarrist? (togi)


isonts
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Mai 2004, 17:37
Asukoht: eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Vargapüük

Lugemata postitus Postitas isonts »

vargad ei meeldi kellegile. Isegi kaabad ise ei salli neid. Aga sellise aktsiooni korraldamine on lühinägelik. Samas ka variant , et inimene , kes selle korraldab on rumal või suht erilisema tuleviku perspektiiviga .
Eelpool kõnelenud on juba rääkinud raske kehavigastuse tekitamisest, grupiviisilisest ja alkoholi raskendavatest asjaoludest ning nendega kaasnevatest jamadest.
Kahjuks on pätid üsna nupukad ja oma naha päästmseks ei kõhkle oma vara ja tervise eest seisvale inimesele lisaprobleeme tekitama.
Sõber satus aastad tagasi tavalises liiklus situatsioonis sellisesse olukorda, kus lihtsast reastumisel veoauto ettetrügimisest ja viimase signaalitamise peale näpunäitamine lõppes paar ristmiku hiljem sellega, et foori taga rohelist oodates oli järsku sama rekka vend ukse kõrval ja sikutas seda lahti. Kohe peale ukse avamist sai ta mu sõbra käest nii kõvasti vastu vahtimist et kukkus sinna sama külili ja löögi tagajärjel purunesid vist hamabd võ isegi lõualuu. Täpselt ei mäleta mis, aga pole oluline. Oluline on , et sõber ja kõik me ise arvame , et tal oli õigus ennast ja samas autos olnud lapsi ja naist kaitsta. Kohus aga ostustas , et nii see ikkagi ei olnud ja tekitati rasked kehavigastused. Rekka mees oli endine vang. Ja ehitas asjast päris suure jama. Et pääseda krimkorras karistusest, millega oleks kaasnenud eluks ja tööks vajalikud litsentside tühistamised, maksis ta selle päti ravikulud. Kas ka lisaks midagi kompenseeris ei tea. Aga tõenäoliselt oleks ta ka seda teinud , et sellest jamast pääseda.
Mida ma öelda tahan on see , et kui su tulevik ei näe ette téenistust avalikus sektoris või elukutse iseenesest kriminaalkaristustest puhast mineviku võid sellse jamaga tegeleda. Aga segi iseneda ja oma perekonna tuleviku ei paneks mina küll kaalule selle pärast , et mingile alaealisele rollerivargast tsurkale kerepeale anda. Ja juba varastatud masinat see nagunii tagasi ei too.


onu Kobras

Re: Vargapüük

Lugemata postitus Postitas onu Kobras »

Soovitan mingi kohalik "autoriteet" närvi ajada...küll need teavad kuskohast otsida...

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Vargapüük

Lugemata postitus Postitas Piipz »

töökaaslane ütles et kuulis uudistest, nagu oleks mingit motopoodi röövitud?
ma küll kuskilt sellist infi praegu ei leia. äkki ta kuulas vanu uudiseid (togi)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

GM6969
Postitusi: 19
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:22

Re: Vargapüük

Lugemata postitus Postitas GM6969 »

paar aastat oodates...see pill ei ole ?

http://www.auto24.ee/used/1011323

Gallo

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”