Kohustuslik kindlustus, milline firma parim?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Hans
Postitusi: 1242
Liitunud: 14 Sept 2004, 11:53
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kontakt:

Kohustuslik kindlustus, milline firma parim?

Lugemata postitus Postitas Hans »

Siin saab igaüks ise võrrelda erinevate kindlustusfirmade hindu: http://www.e-kindlustus.ee/delfi/index. ... t_id=21424

Hans
Viimati muutis Hans, 25 Sept 2006, 21:30, muudetud 2 korda kokku.



Raigo
Postitusi: 1844
Liitunud: 29 Sept 2003, 19:23
Tsikkel: Iž Planetad, Iž Jupiterid
Asukoht: Rakvere

Lugemata postitus Postitas Raigo »

QBE näol on tegemist siis Nordicumi uue nimega.
Nordicum Kindlustuse Eesti AS muutis ärinime

Tallinna Linnakohtu registriosakonna äriregistri 20.aprilli 2005 kandeotsusega kinnitati kindlustusseltsi uueks ärinimeks QBE Kindlustuse Eesti AS (reg.kood 10811194)
Kasutaja avatar

Andrez
Postitusi: 513
Liitunud: 05 Mai 2004, 09:30
Tsikkel: KTM 990 Supermoto
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Andrez »

Tegin kindlustuse märtsi lõpus Ingeses ja makse 6 kuu eest oli tiba madalam, kui hetkel QBE pakuks. Mitte palju ehk siis umbes sama hinnaklass.
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Nagu ma aru saan on tegemist endise Nordika=Nordea=Nordicum kindlustusseltsiga.
Olen nendega kunagi tööalaselt piisavalt kokku puutunud, et soovitan kõigil sealt suure kaarega mööda käia.

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Lugemata postitus Postitas Erci »

Miks nendest kaarega mööda käia? Kasulikum ikka teha seal leping kus odavaim ju, avarii korral ei ole niikuinii oma kindlustusandjaga tegemist.
___________________________
Kasutaja avatar

Teema algataja
Hans
Postitusi: 1242
Liitunud: 14 Sept 2004, 11:53
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Hans »

Mu meelest ka pole oluline milline firma, kui tegemist kohustusliku=riiklikult kehtestatud kindlustusega-reeglid on kõigile firmadele ühised. Vaid hind määrab. Või ma eksin :roll: ? CB500, ehk kommenteerid?

Hans
Kasutaja avatar

zombie
Postitusi: 105
Liitunud: 07 Juun 2004, 20:14
Tsikkel: FZ6-S
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas zombie »

Nini on muidugi asjalik valitud QBE- hääldatakse ju ikka KUBE !!! Hea siis öelda, et minu kindlustus on tehtud kubemes.
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Kohustuslik kindlustus, QBE

Lugemata postitus Postitas piiks »

Virago535 kirjutas:
Avastasin, et odavaim (kordi) on tsiklikindlustus firmas QBE Estonia - http://www.qbe-estonia.com/ . Endal on hetkel tehtud If-s ja täna ja kohe teen asja ringi :). Ilmselt paljud tsklistid juba teavad eeltoodut, kuid ehk on siiski kellelegi abiks. QBE klienditeenindaja teatas, et tõepoolest on enamus tsikliste juba neil tänu madalatele hindadele, kuid lubas ka, et see pidu lõpeb ilmselt õige pea :cry: .

Siin saab igaüks ise võrrelda erinevate kindlustusfirmade hindu: http://www.e-kindlustus.ee/delfi/index. ... t_id=21424

Terv,
Hans
Seesam miski 12 kuu peale 30.- kallim. kordadest siin küll juttu pole.
Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

Teema algataja
Hans
Postitusi: 1242
Liitunud: 14 Sept 2004, 11:53
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kontakt:

Re: Kohustuslik kindlustus, QBE

Lugemata postitus Postitas Hans »

Seesam miski 12 kuu peale 30.- kallim. kordadest siin küll juttu pole.[/quote]

On küll :)

Riskikoefitsient: 1,2
Võimsus 20 kW
Arvel Tallinnas
Aeg: 6 kuud
EI leping

Maksed:
ERGO - 555 eek
If - 924 eek
QBE - 370 eek
Salva- 602 eek
Seesam - 564 eek

Hans

Ylss

Lugemata postitus Postitas Ylss »

Minu tsikli aasta kindlustuse hinnad:
ERGO- 285.-
IF bürood- 382.-
IF iseteenindus- 267.-
IGNES- 234
QBE- 174.-
Loomulikult tegin QBE :)

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Lugemata postitus Postitas Erci »

Mul aasta
If: 2105
QBE: 871
:(
___________________________
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Virago535 kirjutas:
Mu meelest ka pole oluline milline firma, kui tegemist kohustusliku=riiklikult kehtestatud kindlustusega-reeglid on kõigile firmadele ühised. Vaid hind määrab. Või ma eksin :roll: ? CB500, ehk kommenteerid?

Hans
Ütleme siis nii, et ma loodan et te Kubelased (ja kõik teisedki) kellegagi avariid ei tee.. :) sest Nordika/Nordea/Nordicumist pärit remonti vajav sõiduk remondifirmas erilisi rõõmuovatsioone ei tekita. Mitte et katkine sõiduriist kedagi rõõmustaks, aga see kui remofirma tööd juurde saab, neid kurvaks kah ei tee.
Esiteks tahab nordea kõik sendid ka kirvega pooleks lüüa.. s.t. senikaua kuni kindlustus hinda alla tingib, seisab teie sõiduriist niisama, lihtsalt seisab... Enne garantiikirja saatmist reeglina varuosasid ei tellita. Teiseks jätsid vanasti ka nende maksmiskombed remofirmadele soovida.. vaevalt et nad siiski korrektselt asju ajavad kui on tarvis sõiduk omanikule välja maksta.
Seaduse järgi on neil otsuse langetamiseni aega vist 30päeva ja olen kokku puutunud juhusega kus kindlustusselts seda ka ära on kasutanud stiilis "selle otsuse langetamisega on veel aega.." = sõiduriist seisab ikka niisama!!

Niipalju siis telgitagustest, see on küll 2a vana info, aga kui seal suuremat verevahetust toimunud pole siis ma sealt midagi paremat ei loodaks.
Pealegi minus ei tekita usaldust firma mis nii tihti omanikku&nime vahetab.

EasyRover
Postitusi: 21
Liitunud: 21 Apr 2005, 12:21
Tsikkel: Suzuki V-Strom 650A
Asukoht: Harjumaa
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas EasyRover »

Jah - kindlasti ei ole vahet sinnani kuni sa oma mõne tuttava masinat ära ei rihi. Aga siis selle tuttava jaoks on ikka vahe küll, kui mittekindlustusselts asja käsitlema hakkab.

Ise teen seal, kus tean, et kui ma kellelegi kahju teen siis ei pea ma selle inimese ees silmi maha lööma nagu oleksin kõige suurem süüdlane siin ilmas. Lihtsalt ei taha teistele rohkem jama ka juurde tekitada. Ega kokkuhoid ei ole koonerdamine :D

Tervitustega

Avo

vilkur

Lugemata postitus Postitas vilkur »

olen isiklikult kahe käega selle poolt, et selliseid kindlustusseltse, mis ainult s...a kokku keeravad ja oma tegevusala (kindlustusteenuse) on ära unustanud, tuleks lihtsalt vältida.
ise oma kindlustust sinna tegema ei läheks ka siis mitte kui see on kõige odavam.
parem oleks kui sellised firmad üldse ära kaoksid.
mis need odava (ja paraku kriitikat mitte kannatava teenuse) taga ajajad siis teevad, kui neile endale tekitab kahjujuhtumi mõni QBE-s või muus sarnases kohas kindlustatud sõiduriist? eriti õnnelikud ilmselt ei ole.
palju õnne siis neile, ise ei tahaks küll, et mõne "kubemes" kindlustatud sõiduvahendiga õnnetul kombel tegemist peaksin tegema. aga noh, eks igaüks ise teab, mis firmat ta toetab, seni kuni näeb, kellega tegelikult tegu on.
jõudu!

Skyrunner
Postitusi: 102
Liitunud: 16 Okt 2004, 23:55
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Skyrunner »

alaande kirjutas
Ise teen seal, kus tean, et kui ma kellelegi kahju teen siis ei pea ma selle inimese ees silmi maha lööma nagu oleksin kõige suurem süüdlane siin ilmas.

Müts maha sinu ees,oleks sinusuguseid siin ilmas rohkem,et sa peale enda ka teistele mõtled.Paraku aga olen 99% kindel,et suuremosa sõiduvahendite omanikest teeb kindlust või mistahes tehingut (nt.sõiduki remonti) ikka sellises kohas,mis on tema rahakotile soodsam.Täpselt sama teevad ka kindlusused sõiduvahendi remontimisel (otsivad odavamaid kohti),olgu see siis mistahes kindlustus.
Kuna minul negatiivsed kogemused selle QBE kindlustusega (loe KUBE) puuduvad,siis kindlustan ma ikka oma sõiduvahendeid seal,mitte et ma koonerdaks vaid see on mulle soodsam:). Silmad löön maha ja süüdi tunnen ma end igaljuhul,kui mina kellegile kahju tegin,olgu mu sõiduk kindlustatud kustahes.Positiivne on selle asja juures see,et kannatanu sõiduk saab igal juhul korda,kuna mul oli kehtiv kindlustus,mis tehtud KUBEs:)

stonefree
Postitusi: 542
Liitunud: 22 Mai 2004, 14:08
Asukoht: Tallinn

Re: Kohustuslik kindlustus, QBE

Lugemata postitus Postitas stonefree »

Virago535 kirjutas:
Seesam miski 12 kuu peale 30.- kallim. kordadest siin küll juttu pole.
On küll :)

Riskikoefitsient: 1,2
Võimsus 20 kW
Arvel Tallinnas
Aeg: 6 kuud
EI leping

Maksed:
ERGO - 555 eek
If - 924 eek
QBE - 370 eek
Salva- 602 eek
Seesam - 564 eek

Hans

Muidex infot kaaskannatajatele:


Salvas pakuti mulle 7 kuu kindlustust hinnaga ~ 1200 EEK. Olin juba valmis maksma (kilovatte ikkagi parasjagu, kartsin hullemat) aga igaks juhuks seadsin sammud veel
Ergosse ja seal on maksumus 500 millegagi :)

Salvas olevatki tsiklikindlustus nn ametlikult 2x kallim kui ergos. Ja Ergost mul siiani positiivsed koegemused.
ZX-9R. Vahel sõidan kiiresti aga rullnokk ei ole :)
Kasutaja avatar

Olts
Postitusi: 405
Liitunud: 22 Okt 2005, 10:04

Lugemata postitus Postitas Olts »

Soovitan kindlustada kindlustusmaaklerite juures. Tehakse leping sellega kellega parasjagu kõige odavam on. Pole vaja ise otsida kes kõige paremat hinda pakub. Omal positiivne kogemus KindlustusEst-ga.
Kasutaja avatar

loonik
Postitusi: 163
Liitunud: 25 Dets 2004, 19:26
Asukoht: Aruküla,TLN / Husqvarna FE350

Lugemata postitus Postitas loonik »

Olen viimasel ajal kasutanud arvuti vahendusel e-kindlustuse teenuseid.
Just täna leidsin postkastist pühapäeval tellitud poliisi. Mootori võimsus 95 kW, periood 6 kuud (15 aprill - 14 oktoober) ja kindlustusmakse kokku 285 krooni. Eelmisel suve lõpupoole sai suvalises bensiinijaamas kindlustus tehtud ja sama summa eest sai ainult 2 kuud. Seega on vahe märgatav.

Zidist
Postitusi: 878
Liitunud: 15 Aug 2004, 09:47
Asukoht: Viimsi

Lugemata postitus Postitas Zidist »

Ühel mõnusal esmaspäeva õhtul oli telerist selline saade nagu Võsareporter.
Seal oli üks intsident, kuidas ühele autole oli sõidetud külje pealt sisse ning auto uks oli mõlkis. Sisse saanud auto ei olnud süüdi. QBE ei maksnud selle auto remonti enne, kui auto omanik käibemaksu maksaks. Uuriti ja puuriti aga QBE ütles ikka, et peate maksma 6000.- , siis maksame remondi või midagi sellist. Süüdlase kindlustus oli QBE-s sõlmitud.

Leidsin ka midagi lingitaolist.
www.tv.ee
Vasakul olevalt menüült valid kanal2 logo alt Võsareporter.
Siis avaneb uus aken, milles avaneb viimane eetris olnud osa.
Tuleb valida uues aknas 13.03 kuupäev ja saade kerida 21 minuti ja 20 sekundi kohale.

Võibolla on see kasuks.
Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas tfr »

See kindlustusehindade värk on müstika. Minule (riskikoefitsent 1.2 :(, Tallinn, 63kw) pakub see eelpoolmainitud E-kindlustuse kalkulaator 6 kuuks:

Ergo: 1721
If Eesti: 1721
QBE: 1776
Salva: 2295
Inges: 1684
Seesam: 2157

Tegin täna Statoilis ja Ifi, 8 kuud ja 1900.- :x
TransAlp '02
Kasutaja avatar

Olts
Postitusi: 405
Liitunud: 22 Okt 2005, 10:04

Lugemata postitus Postitas Olts »

Pead kannatama kuni risk langeb. Omal 0.51, mida keegi ei usu, vanust arvestades :). 7 kuud 74 kW ca 400. Ja muidugi ärge jumala eest ühtegi sõidukit Tallinna registreerige. Ikka Põlva on eesti kõige autorikkam linn :D

stonefree
Postitusi: 542
Liitunud: 22 Mai 2004, 14:08
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas stonefree »

Olts kirjutas:
Pead kannatama kuni risk langeb. Omal 0.51, mida keegi ei usu, vanust arvestades :). 7 kuud 74 kW ca 400. Ja muidugi ärge jumala eest ühtegi sõidukit Tallinna registreerige. Ikka Põlva on eesti kõige autorikkam linn :D

0.5 mu silmad ilmselt kunagi ei näe. :shock: Realisttlik eesmärk on ikkagi ta all 1.0 hoida :)

Kui Põlvasse kõik registreerivad, siis kyllap seal ka varsti see koefitsent tõuseb? :) Jabur süsteem igatahes, samas sissekirjutust saab ju ka muuta. Minul vähemalt registreeritud vanemate koju. Kusjuures esimesel korral panin valesti ja maksin 200 ARK tädidele vahetamiseks, muidu oleks vist vähemalt sama raha kindlustusele kukkunud.
ZX-9R. Vahel sõidan kiiresti aga rullnokk ei ole :)

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Lugemata postitus Postitas Erci »

Sissekirjutust pole vaja muuta, sa ei peagi kuskil sissekirjutatud olema. Arkis ütled elukohaks mida soovid ja selle nad ka kirja panevad.
___________________________

stonefree
Postitusi: 542
Liitunud: 22 Mai 2004, 14:08
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas stonefree »

Erci kirjutas:
Sissekirjutust pole vaja muuta, sa ei peagi kuskil sissekirjutatud olema. Arkis ütled elukohaks mida soovid ja selle nad ka kirja panevad.

loomulikult, ma lihtsan ytlesin et isegi kui tsiklil peaks registreerima sinna kus oled sisse kirjutanud, siis saaks ka mööda nihverdada(ainult tülikam).
ZX-9R. Vahel sõidan kiiresti aga rullnokk ei ole :)
Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas tfr »

Olts kirjutas:
Pead kannatama kuni risk langeb. Omal 0.51, mida keegi ei usu, vanust arvestades :)
Ma absoluutnumbrite üle ei imestanudki - pigem selle üle, et mul on vahed mõnekümnekroonised, samas kui teistel on ligi kolmekordsed.

Eelmine aasta sai kindlustus tehtud aprilli viimastel päevadel - nüüd siis koefitsent kukub ka sellel ajal. Eks ma vaatan, üks variant on kuu aja pärast leping ära katkestada, lasta kasutamata aeg tagasi maksta (seda tehakse nüüd päeva täpsusega, mitte enam täiskuude eest) ja siis järgmisel päeval 7 kuuks 1.0-iga uuesti teha. Aga samas sellega võidaks ilmselt mingi 100-150 krooni maksimaalselt.

Eks ma pean kannatama jah kuni see risk kukub vaikselt. Autod on piisavalt kaua olnud firmade nimel, et kui nüüd oma nimele ratta ostsin, siis oli see kunagi 0.6 peale saadud koefitsent sujuvalt vasakule läinud. :(
TransAlp '02

-joel

kindlustus

Lugemata postitus Postitas -joel »

teema jätkuks siis niipalju, et kui keegi oskab öelda kuidas minul sai tehtud 6 kuud 130 eek-i - ERGOS, kui antud lingist kalkuleerides andis igatmoodi pea 2 korda suurem summa? Võib vabalt proovida valemitega, ise arvutada- aga kas siis see kalkulaator ei oska arvutada, või ei näita ta midagi? Ah ja niipalju vihjeks et KW siis 34.
Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 246
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas Jannes »

tfr kirjutas:
Eks ma pean kannatama jah kuni see risk kukub vaikselt. Autod on piisavalt kaua olnud firmade nimel, et kui nüüd oma nimele ratta ostsin, siis oli see kunagi 0.6 peale saadud koefitsent sujuvalt vasakule läinud. :(
Tfr, kusjuures sellest oleks veel vähe abi - kui muretsed endale uueliigilise (näit. L-kat) sõiduki, siis hakkab koef. jooksma 1.20st. Hoolimata sellest, et sul autodega võib see 0.40 olla. Seda siis kui sul eelnevalt seda liiki sõidukit pole olnud.
LKF
Sui generis

stonefree
Postitusi: 542
Liitunud: 22 Mai 2004, 14:08
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas stonefree »

Jannes kirjutas:
tfr kirjutas:
Eks ma pean kannatama jah kuni see risk kukub vaikselt. Autod on piisavalt kaua olnud firmade nimel, et kui nüüd oma nimele ratta ostsin, siis oli see kunagi 0.6 peale saadud koefitsent sujuvalt vasakule läinud. :(
Tfr, kusjuures sellest oleks veel vähe abi - kui muretsed endale uueliigilise (näit. L-kat) sõiduki, siis hakkab koef. jooksma 1.20st. Hoolimata sellest, et sul autodega võib see 0.40 olla. Seda siis kui sul eelnevalt seda liiki sõidukit pole olnud.
LKF
Nyyd selge miks mul tsiklikindlustus suht odav tuli. Tsiklil koefitsent 0.96, autol peale väikest avariid libedaga aga 1.4. :( Keegi teab kuidas neid koefitsentide arvutatakse?
ZX-9R. Vahel sõidan kiiresti aga rullnokk ei ole :)
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

naabritädi, kes statoilis töötab, rääkis, et ka 3 pidi täitsa tuttav koefitsent olema ;)
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

joel
Postitusi: 1800
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Lugemata postitus Postitas joel »

Jannese antud aadressil on arvutamise õpetus olemas. Põhimõtteliselt on nii, et algab 1.2-st, kui aasta jooksul on 182 päeva või rohkem kindlustatud, siis aasta pärast korrutatakse koefitsienti 0.8-ga (1.2->0.96->0.77->jne). Kui paugu paned, siis korrutatakse 1.5-ga, aga olemasolev poliis jääb kehtima. Uue saad kõrgema koefitsiendiga. Min. on 0.4 ja max on 3.2.

Aga asjal on väga palju igasuguseid nüansse. Minul kulus julgelt üle tunni aja ja n korda selle dokumendi lugemist, enne kui ma hakkasin enam-vähem aru saama, et kuidas see asi ikka täpselt käib.

Jannes ise pole vist ka veel väga hoolega lugenud seda :P Kui ostad sõiduki, millega samaliigilist varem pole omanud, aga samas omad mõnda teist liiki mitte välja renditud sõidukeid, siis saad koefitsiendi olemasolevate sõidukite koefitsientide järgi. Aga seal on veel igasugused määratlused ja keskmised jms BS. Igatahes täie mõistuse juures see kollektiiv ei olnud, kes sellise kräpi suutis genereerida. Näiteks sõidukite ostu ja müügi korral sõltub kõik tehingute järjekorrast ja kui seadust peensusteni ei tunne, võid täiega orki lennata selle riskikoefitsiendiga.
Joel
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”