Valvekaamera

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Tort kirjutas:

Vana teema, uus aeg. Kuidas saaks kõige lihtsamalt eramajja valvekaamera, mis on juhtmega toitel, wifis ja äpp´iga jälgitav? See tundub praegu kõige etem, aga kas on soodsamat? Miinuseks alltoodul, et kaart on sees ja ei salvesta pilve, st minu meelest data on võimalik füüsiliselt ära varastada.

https://ezvizlife.ee/ezviz-c4s-vandaali ... vekaamera/

EDIT: Igaks juhuks mainin, et Hiinakad ja Aliexpress on ka oodatud soovitused, ei pea kohal olema. Ülaltoodu on vist mingi Hikvisioni sub-bränd.

Sama lehe peal on sul kirjas, et toetab ka pilve:
https://us.ezvizlife.com/cloud-play.html

Aga miks Hikvision ei sobi? Ise olen Hikvisioniga aastaid tegelenud ja on parima hinna-kvaliteedi suhtega.



  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas AzA »

Kui juba eramaja (oma kodu) teha, siis pigem mingi tsentraalne seade, kaamerad kaablitega otse küljes. Kaamera asukohta elektrit vedada on palju ebameeldivam kui võrgukaablit.
Vandaalikindel kaamera? Sellist asja pole olemas, esimese asjana lüüakse kuvaldaga kaamera minema. Lammasvarastest enamiku peletab 2 eurine kaameravalve silt eemale, päris vargad segavad sujuvalt wifi ja mobiilisignaali, lõikavad siseneva keerupaari läbi.

4mp tänapäevase 265+ algoritmiga pakitud pildi maht on üsna kolossaalne, sõltub kui palju salvestada, aga räägime terabaitidest, kui üle paari nädala 4 kaamera kohta tagasi vaadata. Eeldan, et eramaja puhul on 4 perimeetrit.

Hindadest - keskseade + 1TB ketas ca 150€, kaabeldamine ca 50€, ups ka miski 50€ ning 4mp kaamera umbes 100€ tükk.
Milleks nende hindade juures oma ajusid mingi wifi ja pilvesalvestusjamaga vaevata?
Ainus mure on keskseade korralikult ära peita.
Lisadena saab pimedaid alasid tekitada, liikumisanduri alasid kinni panna (ntx tuules lehviv lipp) jne. jne.

Alusta sellest:
http://www.aki.ee/sites/www.aki.ee/file ... cle_files/ kaamerate%20juhis%20(01.07.2016).pdf

Aga mulle meeldib.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas Tort »

Sukusuku, tänud vihje eest.

Piipz, sobib Hikvision muidugi. Lihtsalt mainisin, et vist on sub-brand. Uurin seetõttu, et mul on vaja 2 kaamerat ja äkki on mingeid Hiina kloone olemas, mida soodsalt saab.

Aza, võrgu vedamine on välistatud, vool on olemas. Tsentraalset süsteemi ei tee, ei plaani valvestatud ja kindlustatud maja puhul 500 eur mänguasjadele kulutada. See ongi point, et odav oleks.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, odav on tore, aga kui mingi vidin jalad alla võtab, siis saame järjekordselt imetleda mingit 125x30px resoga mustvalget pilti varastest, all kiri et "äkki keegi tunneb ära"...

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas AzA »

Sellisel juhul vali siiski mingi selline vidin, millel on võimalus ka keskseade ühendada. Lihtsalt tuleviku mõttes. Ju never know :)
Mul ka valvestatud kindlustatud kuut, aga kaamera point pigem vandaalid ja aias vedelev kola. Ehk siis maja enda valvesüsteem suurt asja ei puutu.

Loe see aki dokustaat kindlasti läbi. Naabriaeda vaadata ei tohi, avalikku ruumi kasvõi veidigi vaatad, peab teavitama. Ehk kui sul jääb miskit peale enda maa peale, siis uuri kindlasti, et musti alasid teha saaksid.

Jesperi point on mõtlemist väärt .... liikumisanduriga valgustus kaasata pole üldsegi paha mõte, olgu öine infra kuitahes vahva, jääb ta siiski mustvalgeks käkiks.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mul HikVision
Pilt enamvähem (ka öösel)
Video hakib ja eriti just liikumise peale. St näed, et midagi tuleb kaadrisse siis jääb pilt seisma ja näed kuidas kaadrist välja läheb. Algul arvasin, et see vaid live view problem aga salvestab samamoodi. Käidi ja sätiti ei sittagi. Liikumisettuvastus on paras bs st leian sealt kõike muud kui seda mida vaja.
Kaabakas käis hoovis leidsin vaid suure kerimise peale (no ei ole sujuv ja kiire) Aga mingeid tuvastamata liikumisi on küll ja küll. Sättisid seda ka ei läinud paremaks.

Nüüd on nagu on. joppamise peale saab kaabaka kätte.
Need vist, mis tõesti on sujuvad ja hästi töötavad asjad, mille pildilt on võimalik ka kolm sammu eemal olev inimene ära tunda maksavad tõenäoliselt rohkem kui valvatav vara. Lisaks õnnestu mul veel Kaameravalve (HikVisioni müüjaga) tülli minna.
Enne paigaldus oli nagu südamesõber, suhtles ja tuli kohale, et parimat pakkumist teha. Peale paigaldust lõpuks ütles, et ära enam kunagi helista. Aparaat jooksis kokku ja unustas passwordi ära ja enam sisse ei lasknud. Reseti eest (mileks ei pea kohale tulema) tahtis 50€ saada. Ühesõnaga töötab aga maailma parim lahendus ei ole ja peale paigaldust muutud tülikaks ning iga sammuke hakkab imelike hindasi maksma.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas Piipz »

madlobster, firmware'i uuendused on seadmetele tehtud? Mul on hallata kuskil 4 salvestit ja 60 kaamerat, ei haki ükski asi mingistki otsast.
ma ei saa muidugi ühtegi näidist tuua, kuid uued kaamerad on juba sellise pildiga, et näeb kaugelt ninakolle.

p.s. hikvisioni ametlik esindus on tegelikult BK Eesti, teised toovad neid asju mitteametlikult ja paljud firmad on nn ühemehefirmad, kes oskavadki ainult paigaldada, ülejäänud pole enam nende probleem.

et kui sul tõepoolest mingi vigane seade pole, siis ma saan ka üle vaadata ja näppida, rohkem pekki vast ikka ei keera :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

eks lepime mingi hetk kokku kui mahti saad siis vbl tõesti vaadata asi üle
tegemist on 4k kaameratega ja tahaks ka ninakolle näha :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

oopisteinepoiss
Mode
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Mai 2018, 17:48
Tsikkel: Hornet, R1
Asukoht: Tööl
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas oopisteinepoiss »

Mul on kodulahenduseks Synology NAS DS216J, seal jookseb kaks terast ketast raidis ja saab kasutada lisaks kõigele ka failiserverina, maili serverina jne, saab ka luua kodukootud "dropboxi",mis syngib kaustasid. Suudab tekitada VPN tunnelit ja muidugi põhiline, survaillance station. Igasugu põnevaid äppe on võimalik kasutada seal. Mul on külge ühendatud kaks IP kaamerat ja salvestamiseks ning järelvaatamiseks, ka live view'ks, on oma interface. Saab määrata liikumise piirkondi, mitte midagi ülemäära fääntsit muidugi. Mu HD kaamera jõnksutab pistu pimedas salvestamisel, aga tundub, et see on kaamera enda viga.

Video tollest survaillance station'st:

Kasutaja avatar

Perry
Postitusi: 58
Liitunud: 15 Juun 2016, 17:11
Tsikkel: Honda Varadero xl 1000
Asukoht: Tartu
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas Perry »

Mina võtsin Aliexpressist SANNCE Home Security IP Camera Wi-Fi Wireless kaamera prooviks ja töötab täitsa hästi. Odav ja lihtne kodulahendus kuskile akna peale toppida. Kui perimeetris liikumine toimub saadab telefoni äppi pildi ja saab kohe vaadata mis toimub. Salvestab mälukaardi peale aga kuna mul ka kodus Synology server siis saab ka sinna kõvakettale salvestama panna. Lisafunktsioonina on sellel ka olemas kahepoolne audio, ehk võid telefonist kaamera kõlarisse midagi rääkida ja ka kaamera juures olevat heli kuulata. Lisaks saab telefonist kaamerat pöörata ca 340 kraadi ulatuses nii horisontaalis kui ka vertikaalis. Toiteks tahab tavalist micro usb toidet. Selle raha eest - ca 20 eurot, on vidinat maa ja ilm. Pildikvaliteet on nii enam-vähem rahuldav nii päeval kui ka öösel infrapunaga. Hikvisionide ja Dahuate pilt on muidugi parem aga hind ka hoopis teisest maailmast.

Kasutaja avatar

Perry
Postitusi: 58
Liitunud: 15 Juun 2016, 17:11
Tsikkel: Honda Varadero xl 1000
Asukoht: Tartu
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas Perry »

Ahjaa, lisaks veel eelnevale, et sisuliselt on võimalik seda kaamerat ka valveandurina kasutada, kuna äpist saad kodust/objektilt lahkudes liikumisanduri/helianduri aktiveerida ja tagasi koju saabudes siis vastavalt deaktiveerida.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”