Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas pühak »

Täna nähtu ajendas tegema uue teema. Mind iseenesest asi ei puudutanud, nähtu oli minu jaoks isegi natuke naljakas, aga rongijuhi jaoks ilmselt vist mitte. Kui sobib, olgu see teema siis jalakäijate, jalgratturite ja muude sedasorti liiklejate hulgast hälvikute täheldamiseks.

Seisin raudtee ülesõidu tõkkepuu taga ja igavlesin. Eemalt kostus juba rongi rataste raginat. Teiselt poolt raudteed uimerdas ülekäigu suunas sigaretti imev vanamees. Kui ta rongi eemalt nägi, siis selle asemel, et seisma jääda, alustas ta sellist "kiiret" vanainimese sörkjooksu üle raudtee. Jõudsin juba mõelda, et jama, alati saab verd siis näha, kui ise seda just eriti ei tahaks, aga vanamees suutis end siiski niipalju kokku võtta, et kahe mahvi vahel hädavajalikud kiired sammud ära teha ja rongi eest napilt üle raudtee jõuda. Siis loivas ta oma algsel uimasel sammul edasi. Rong oli suht lühike ja kui vanamees oleks enne ülekäiku hetkeks seisatanud ja koni lõpuni tõmmanud ning siis pärast rongi vähe pikema sörgi teinud, poleks ta ajaliselt vähimatki kaotanud. Rongijuht sai tõenäoliselt mõned hallid karvad jälle juurde...



"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

pahadeplaneet
Postitusi: 432
Liitunud: 25 Juun 2006, 22:56
Tsikkel: t*** seda teab,aga liigub!
Asukoht: Raja 31, Tartu 50417, Tartumaa, Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas pahadeplaneet »

Ma kalkuleerin praegu selle üle kes on hullem hälvik kas see kes jooksis rongi eest läbi või see kes teeb sellest motofoorumisse teema :?: :roll:

1%bad ass REAL BIKER never dies!
www.facebook.com/realbikerid

Sandra
Postitusi: 152
Liitunud: 13 Sept 2013, 19:11
Tsikkel: Honda CBR600F
Asukoht: Muraste
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas Sandra »

Täiesti okei teema on :)

Tissidega uss
Kasutaja avatar

RaulK
Postitusi: 636
Liitunud: 17 Dets 2012, 20:55
Tsikkel: Suzuki RF900r
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 15 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas RaulK »

Jep .. On. Täna keeras üks veloga tropp trts aardla tänaval mulle ette. Sõitis mööda kõnniteed ja järsku tõmbas ülekäigu raja peale. Hea et kiirus suht väike oli (30 - 40) ja asflat kuiv. Kuna oli kiire ei hakanud järgi ka sõitma et veits vestelda...

Kasutaja avatar

pahadeplaneet
Postitusi: 432
Liitunud: 25 Juun 2006, 22:56
Tsikkel: t*** seda teab,aga liigub!
Asukoht: Raja 31, Tartu 50417, Tartumaa, Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas pahadeplaneet »

vikiii kirjutas:

Jep .. On. Täna keeras üks veloga tropp trts aardla tänaval mulle ette. Sõitis mööda kõnniteed ja järsku tõmbas ülekäigu raja peale. Hea et kiirus suht väike oli (30 - 40) ja asflat kuiv. Kuna oli kiire ei hakanud järgi ka sõitma et veits vestelda...

Tead mis ma oleks sulle öelnud! Tattnokk pane ona! hull vestleja tuli välja,mine kurna õli läbi marli.

1%bad ass REAL BIKER never dies!
www.facebook.com/realbikerid
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas franz125 »

pahadeplaneet kirjutas:
vikiii kirjutas:

Jep .. On. Täna keeras üks veloga tropp trts aardla tänaval mulle ette. Sõitis mööda kõnniteed ja järsku tõmbas ülekäigu raja peale. Hea et kiirus suht väike oli (30 - 40) ja asflat kuiv. Kuna oli kiire ei hakanud järgi ka sõitma et veits vestelda...

Tead mis ma oleks sulle öelnud! Tattnokk pane ona! hull vestleja tuli välja,mine kurna õli läbi marli.

Mis sul seoti käed selja tagant lahti või? Jalgrattur võib ülekäigurajal sõita jalakäija kiirusega või jalutada üle tee.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Teema algataja
pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas pühak »

pahadeplaneet kirjutas:
vikiii kirjutas:

Jep .. On. Täna keeras üks veloga tropp trts aardla tänaval mulle ette. Sõitis mööda kõnniteed ja järsku tõmbas ülekäigu raja peale. Hea et kiirus suht väike oli (30 - 40) ja asflat kuiv. Kuna oli kiire ei hakanud järgi ka sõitma et veits vestelda...

Tead mis ma oleks sulle öelnud! Tattnokk pane ona! hull vestleja tuli välja,mine kurna õli läbi marli.

Tahad Sa oma sellealastest kogemustest täpsemalt rääkida, kullake? :wink:

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Ma ise kah aeg-ajalt veloga liikvel ja (auto)juhtidel on välja kujunenud väär arusama jalgratturi õigustest :-)
Seadus ütleb:
ülekäigukoht on sõidutee, jalgrattatee või trammitee ületamiseks jalakäijale ettenähtud, arusaadavalt rajatud ja asjakohaselt tähistatud teeosa, kus jalakäijal ei ole sõidukijuhi suhtes eesõigust, välja arvatud juhul, kui jalakäija ületab ülekäigukohal sõiduteed, millele sõidukijuht pöörab. Ülekäigukohal võib sõidutee ületada jalgrattaga või tasakaaluliikuriga sõites, kuid jalgratturil ega tasakaaluliikuri juhil ei ole sõidukijuhi suhtes eesõigust, välja arvatud juhul, kui jalgrattur või tasakaaluliikurijuht ületab ülekäigukohal sõiduteed, millele sõidukijuht pöörab. Ülekäigukohal sõiduteed ületades ei tohi jalgrattur ega tasakaaluliikuri juht ohustada sõiduteed ületavat jalakäijat;
ülekäigurada on jalakäijale sõidutee, jalgrattatee või trammitee ületamiseks ettenähtud asjakohaste liiklusmärkide või teekattemärgisega tähistatud sõidutee, jalgrattatee või trammitee osa, kus juht on kohustatud andma jalakäijale teed. Ülekäigurada on reguleeritav, kui liiklejate liikumise järjekorra määravad foorituled või reguleerija märguanded. Muul juhul on ülekäigurada reguleerimata. Ülekäigurajal võib sõidutee ületada jalgrattaga või tasakaaluliikuriga sõites, kuid sel juhul ei ole reguleerimata ülekäigurajal jalgratturil ega tasakaaluliikuri juhil sõidukijuhi suhtes eesõigust, välja arvatud juhul, kui jalgrattur või tasakaaluliikuri juht ületab ülekäigurajal sõiduteed, millele sõidukijuht pöörab. Ülekäigurajal sõiduteed ületades ei tohi jalgrattur ega tasakaaluliikuri juht ohustada sõiduteed ületavat jalakäijat;
Ehk siis sadulas teed ületava jalgratturi "tohib alla ajada" ainult juhul, kui ta sulle sirgel teel ette sõidab. Kui sooritad pööret (vasakule, paremale, või sõidad maha ringteelt), siis pead sõites teed ületava ratturi läbi laskma.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

See teema ei lõppe ilmselt kunagi otsa.Sest neid :wack: on palju.
Omal viimane "juhtum" jalgratturiga oli selle nädala algul selline.
Tallinnas Smuuli teel ,Maksimarketi ja Kaupmehe ladude vahel, oleval ülekäigu rajal sõitis jalgrattur mulle täpselt ette.Pidin üsna järsult pidurdama.Ma tulin silla poolt ja minu taga ega ees ei olnud kedagi.Andsin talle signaali,mille peale tüüp kukkus vehkima ja ronis ratta seljast maha.Ma siis jäin ka tee ääres seisma,tüüp viskas ratta maha ja lidus minu poole.Ma tegin kunde poolse akna lahti ja küsisin ,et mis juhtus?Kohe tuli hirmus sõna laviin teemal ,et mul on eesõigus jne.Mina jäädes rahulikuks ütlesin,et loe seadusi ja tegelikult ma poleks pidanud pidurdama vaid sind maha sõitma,siis saaksid pädevamate tegelaste käest teada kellel oli õigus.Selle peale tüüp jäi nagu mõttesse ja küsis,et kas ma päriselt oleks ka nii teinud?Mille peale ma vastasin,et kui veel mulle nii ette jääd teen ära.Ta oli sellises meeldejäävas "profi"riietuses ja ka ratas oli kallis maantee ratas.Mida ma talle ka ütlesin.
See peale hakkas kutt arendama teemat,et kui tubli ta on,et sõidab hommikul rattaga tööle ja hoiab sellega loodust ning koormab vähem tänavaid jne blaa,blaa,blaa....ma ei viitsinud ,seda kuulata vaid sõitsin edasi öeldes talle,et ma tõsiselt teen seda, mida lubasin.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Lehtlaan_R
Postitusi: 269
Liitunud: 04 Aug 2012, 11:23
Tsikkel: Keeway TX 50 supermoto
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas Lehtlaan_R »

eks neid hälvikuid ole palju,fakt on see et näe ise teiste vigu ette.Siis ei juhtu suurt midagi :)

Clearly says more oil gives more Power
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas wicked »

pahadeplaneet kirjutas:
vikiii kirjutas:

Jep .. On. Täna keeras üks veloga tropp trts aardla tänaval mulle ette. Sõitis mööda kõnniteed ja järsku tõmbas ülekäigu raja peale. Hea et kiirus suht väike oli (30 - 40) ja asflat kuiv. Kuna oli kiire ei hakanud järgi ka sõitma et veits vestelda...

Tead mis ma oleks sulle öelnud! Tattnokk pane ona! hull vestleja tuli välja,mine kurna õli läbi marli.

Oleks meil siin linnas ka kõik nii kõvad mehed, oleks pronksöögi olemata, aga ei, siin ainult tussutatakse.

Kasutaja avatar

Ahto3
Postitusi: 43
Liitunud: 15 Apr 2008, 11:28

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas Ahto3 »

Jäi mulle autosilma ette Akadeemia ringteel. Mõtlesin, mida selle jupiga teha aga see on vist hea koht näitamiseks!

Autojuht kas nägi või ei näinud jooksjat, igatahes ei näinud ohutu (kuna inimene jookseb kõnni teel) ja hakkab jälgima Akadeemia teelt ringile sõitvaid autosid, samas vasakusse peeglisse ilmub segama veel punane toyota. Inimene pöörab 3-4 jooksu sammuga ülekäigurajale veendumata, et kas autojuht teda on märganud! Autojuht on arvatavasti juba 2 sekundit jälginud vasakult tulevat liiklust (vähendades kiirust ja suunatuligi on juba sees). Ja siis on üllatus kui suur mõlemal.
Ei süüdista kedagi!

Olgem tähelepanelikumad!

Ohutut liiklemist!

Kasutaja avatar

Palm.
Postitusi: 108
Liitunud: 03 Mär 2013, 10:00
Tänanud: 11 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas Palm. »

Süüdistada saab siinkohal tegelikult autojuhti tähelepanematuses. See, et sa vasakult lähenevaid autosid piilud, ei tähenda, et võid lihtsalt ülekäigurajale sõita. Jalakäijatel on ülekäigurajal siiski eesõigus :bsmile:

Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

See jalakäia tuli ju jooksuga teele, mismoodi autojuht teda nägema peaks?

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

Raits66
Postitusi: 274
Liitunud: 08 Mai 2009, 19:17
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 14 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas Raits66 »

Osad jalakäijad on suitsiidlike kalduvustega - jalutavad ja kui kedagi tulemas näevad siis jooksevad ette, et sõiduk kindlasti peatuma peaks :)
Aga no see jooksja siin videos on ju täielik idioot.

Kasutaja avatar

Kuzmitz
Postitusi: 763
Liitunud: 30 Mai 2005, 10:00
Tsikkel: Täitsa olemas.
Asukoht: Tarvanpää

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas Kuzmitz »

Mustavõitu huumor, aga ega need jalakäijad ja kirjud pedaalitallajad loetud pole... Peale kaotust ilmuvad kohe uued.

Pilt
Raibe, Rakvere Raibe.

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Palm. kirjutas:

Süüdistada saab siinkohal tegelikult autojuhti tähelepanematuses. See, et sa vasakult lähenevaid autosid piilud, ei tähenda, et võid lihtsalt ülekäigurajale sõita. Jalakäijatel on ülekäigurajal siiski eesõigus :bsmile:

Mine tea, mine tea ...
LS paragrahv 25 lg 7 ütleb, et reguleerimata ülekäigurajal peab jalakäija enne sõidutee ületamist hindama läheneva sõiduki kaugust ja kiirust, andma juhile võimaluse kiirust sujuvalt vähendada või seisma jääda ja veenduma, et juht on teda märganud ning sõidutee ületamine on ohutu.
See puudutab siis liiklusseadust. Aga siinkohal kannatab alati meeles pidada, et üldisest õigusprintsiibiist tulenevalt vastutab kõrgendatud ohuallika valitseja alati. Ehk siis LS järgi võib avarii puhul olla tegemist jagatud süüga kuid võlaõigusseadusest tulenevalt saab jalakäija alati nõuda sõidukijuhilt tekitatud kahju hüvitamist.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Tarts kirjutas:

LS paragrahv 25 lg 7 ütleb, et reguleerimata ülekäigurajal peab jalakäija enne sõidutee ületamist hindama läheneva sõiduki kaugust ja kiirust, andma juhile võimaluse kiirust sujuvalt vähendada või seisma jääda ja veenduma, et juht on teda märganud ning sõidutee ületamine on ohutu.

Kõik õige, aga loe edasi kah :wink:
§35 lg 4: Reguleerimata ülekäigurajale lähenedes peab juht sõitma sellise kiirusega, mis on piisavalt väike, et mitte ohustada jalakäijat, kes on astunud või astumas ülekäigurajale. Vajaduse korral peab juht seisma jääma, et võimaldada jalakäijal sõiduteed ületada.
Ehk siis igal medalil on 2 külge, aga viga saab alati jalakäija. Samas on kohe ka (auto)juhi päev rikutud, kuna vigastatuga õnnetuse korral tuleb politseile teatata, jne.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Minu kirjutatu oli vastuseks väitele, et süüdistada saab autojuhti. Mitte alati ei ole autojuht LS järgi süüdi. Kuigi VÕS järgi vastutab autojuht printsiibis alati. On vaid üks erand, mil autojuht VÕS järgi ei vastuta. See ongi see koht, kus (tõendatult) jalakäija on sõna otseses mõttes viskunud tahtlikult auto ette. Mõningatel juhtudel seesama LS § 25 lg 7 või selle analoogia aitabki kaasa, et tõesti-tõesti süütu autojuht VÕS mõistes ka süütuks jääks.


davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Sõitsin mina täna külavahel sõbra poolt koju, ei paugutanud, suht rahulikult kulgesin. Kurvi taga nägin kaht jalutajat, naine koeraga ja mees kõndimise keppidega. Tõmbasin hoo täitsa maha, et neist vaikselt mööduda. Eite-taati aga jäid keset teed seisma, jäin siis mina ka, taat kukkus lõugama, et kas sa tead et siin on kolmkümmend ja et see sul küll kolmkümmend ei olnud. Ma nagu esimese hooga ei osanud ööd ega mütsi öelda, taat lõugas edasi oma kolmekümnest. Soovitasin tal keset teed mitte tuiata ja sõitsin edasi. Paar korda keerasin veel tagasi, et minna tagasi taadiga vestlema, et pärida, mis mees ta üldse on ja kus ta lasi enda silmadesse paigaldada taadeldud radari. Lõin käega ja sõitsin ikka kodupoole, et mitte kallist sõiduaega sellise peale raista. Mõistlikku juttu sealt nagunii ei oleks tulnud. Oma küla inimesi tean enam-vähem kõiki nägupidi, aga too vist oli viimase ehitusbuumi ajal tekkinud kipsküla asukas, kes arvab 0,2 hektarise krundi juurde kuuluvat kogu ümbruskonna. Kepikõnd mõjub ajudele ikka sitemini, kui seni arvatud. Tasub ettevatlik olla. :wack:

Sellised isehakanud mendid tuleb lihtsalt joonelt v**u saata, kõvemad mehed võivad pipiks ka teha, siis ei tuia enam tee peal ees. :mrgreen: .


triplekix
Postitusi: 851
Liitunud: 23 Mai 2005, 17:06
Tsikkel: Suzuki GSX-R 1000 K8 2008a.
Asukoht: Tallinn, WSK
Kontakt:

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas triplekix »

Teadmine, et sul oli õigus, võib kirstus või ratastoolis kuidagi mõrudavõitu tunduda.

Kui sa ikka kõike oskad, siis ei ole karta miskit.

Õigusabi.

Perekonnaõiguslike probleemide (elatise määramine, suhtluskorra määramine, elukoha määramine jms) puhul, saate abi siit:
http://www.puurits.ee
Hagide koostamine, konsultatsioonid, kohtus esindamine jms.

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas koi »

Kulla seadusemees! Näib, et tead hästi kõikvõimalikke seadusi. Pidevalt toonitad, et kellelgi on ka ÕIGUS teha seda ja teist!
Reaalses elus on igal inimesel ka KOHUSTUS! Kõige elementaarsem kohustus on ka teistega arvestamine! Ei ela üksinda siin maailmas need õigusi omajad!

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Sul on absoluutselt õigus! Üldreeglina käivadki õigused ja kohustused käsikäes. On naiivne enesele ette kujutada, et õigus osaleda avalikus liikluses ei kätke eneses kohustust taluda kaasliiklejaid. Eriti veel selliseid kaasliiklejaid, kes kasutades liikluses osalemise õigust järgivad liiklusreegleid.
Või soovid sa sellele vastu vaielda?


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas koi »

No jopp antonio!! Jälle ÕIGUS!!
Narkoärikad punnisid ka riigilt(loe maksumaksjalt, meilt,minult, sinult, temalt...) korraliku papi välja, oma õiguste eest omada vanglas korralikku elamispinda!? Nende õnneks ei otsusta asja mina, sest muidu magaksid sellised vennikesed ühel ruutmeetril püsti asendis! Ja toitu saaks vaid siis,kui nad oleks selle ise tööga välja teeninud!
Õigus,demokraatia! Krt räägid sa seda juttu pilku pööramata ka ohvritele?
Tundub lõputu tobe väitlus ja ma ei taha seda jätkata!
Ka ebolahaigel on õigus reisida mistahes maale ja.....

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.

Tuono

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas Tuono »

koi kirjutas:

No jopp antonio!! Jälle ÕIGUS!!
Narkoärikad punnisid ka riigilt(loe maksumaksjalt, meilt,minult, sinult, temalt...) korraliku papi välja, oma õiguste eest omada vanglas korralikku elamispinda!? Nende õnneks ei otsusta asja mina, sest muidu magaksid sellised vennikesed ühel ruutmeetril püsti asendis! Ja toitu saaks vaid siis,kui nad oleks selle ise tööga välja teeninud!
Õigus,demokraatia! Krt räägid sa seda juttu pilku pööramata ka ohvritele?
Tundub lõputu tobe väitlus ja ma ei taha seda jätkata!
Ka ebolahaigel on õigus reisida mistahes maale ja.....

Kui narko ostjad/tarbijad kinni panna siis kaoks narkoäri väga ruttu ära, muidugi lahedas teemas käib jauramine (lol)

Kasutaja avatar

Teema algataja
pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas pühak »

Sobiks ka hälvik-autojuhtide teemasse, aga elustame vahelduseks hullude jalakäijate teemat:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=82073455

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas Fox »

RaulK kirjutas:

Jep .. On. Täna keeras üks veloga tropp trts aardla tänaval mulle ette. Sõitis mööda kõnniteed ja järsku tõmbas ülekäigu raja peale. Hea et kiirus suht väike oli (30 - 40) ja asflat kuiv. Kuna oli kiire ei hakanud järgi ka sõitma et veits vestelda...

Tartu inimesena võin öelda, et siin linnas ongi inimesed liikluses aegajalt sellised... suidsidaalsed :) No korra kuus tekib mõni ärev olukord, viimane oli kui jalakäia jalutab minu eest diagonaalis üle tee, ja isegi ei vaevu vaatama, kas mõni sõiduk tuleb. A noh, Tallinnaga võrreldes sõidavad autod ka palju uimasemalt, nii et vast võivad jalakäiad seda endale lubada :D


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas Prets »

Eile suutis ühel ristmikul ühe manöövri ajal kaks gruppi mulle korralikult halle karvu tekitada.
Juttu siis Tartus Vabaduse pst - Laia tänava ristist. Ma tulin Kaarsilla poolt, tahtsin teha vasakpööret Laiale. Seal ootas mingi paarike üle Vabaduse pst saamist, aga seal loll foor, nii, et otsesõitjad saavad punase, kui vasakpööre roheliseks läheb. Paarike näeb, et kõrvaltulev auto juba aeglustab ja siis täpselt minu nina all punasega hakkasid üle minema, kui mul roheliseks läks. Ja vasakpööret sooritades siis sõidab kõrvaklappidega ja päikeseprillidega jalgrattur suvaliselt üle Laia tänava, endal punane tuli fooris. Poleks esimene paarike nii mul paar sekundit pöörde algusest aega võtnud, oleks mu kapotil jalgrattur maandunud. Sel hetkel küll viskas üle ja signaalitasin korralikult. Rattur ei pannud tähelegi -_-

Hea, et autoroolis silmad igal pool lahti ja rahulik olen, huligaanitsemised saab metsa vahel tsikliga ära tehtud, aga no krt ajab kettasse küll raisk.

(togi)

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas Luxor »

1 keskmiselt asjalik, kuid kahjuks anonüümne, heietus kergliiklejate teemal. Vaadates nende kamikadzelikku käitumist, siis on üldse ime, et neid nii vähe viga saab. Markantne näide eelmisest suvest kus 2 eltõuxijat kolaki kokku sõitsid kuna mõlemad olid käärsooleni oma telefonis. https://epl.delfi.ee/artikkel/93470965/ ... ini-soitma
NB! Kui siinsed tšinovnikud leiavad parema teema selle jaoks, siis tõstke aga julgelt ümber.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-jalakäijad ja -kondimootoriga kulgejad

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

See nutihoolikute haigus on jah suht rämedalt ka jalgratturiteni jõudma hakanud, tõuksidest rääkimata..
Aga noh, ma nägin juba ära ka esimese tsiklimehe, kes uhkelt oma emalaevaga Paldiski maanteel kruiisis, avatav kiiver lahti ja telefon käega kõrva juures... Pole ka meie ise immuunsed :D

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”