Arvuti/nutitelefoni abi vaja

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Nüüd oleks küll kõvade arvutimeeste abi vaja.
Probleem nimelt selles, et Windows Explorer näitab C ketta kasutatud mahuks 127 GB, Slimcleaner Disk Analyzer ja ka Windirstat näitavad ca 80,5 GB. Kuhugi on müstiliselt kadunud ca 45 GB kõvaketta mahtu. vaatasin ka kõik folderid ja hidden folderid läbi - suurused vastavad kõvaketta analüüsiprogede näidatule.
Tahaks väga oma vaba kettamahu üles leida - HELP!



Kasutaja avatar

metsakolla
Postitusi: 1
Liitunud: 23 Juun 2012, 22:12
Tsikkel: suzuki GSX 1100G

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas metsakolla »

Kasutaja avatar

Teema algataja
mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas mx77 »

metsakolla kirjutas:

Need suured failid on kenasti listis olemas ja ketta analüsaatorite poolt arvesse võetud

Kasutaja avatar

Steev
Postitusi: 31
Liitunud: 16 Mai 2012, 09:27
Tsikkel: Yamaha FZ8 WR250 GasGas TXT-E
Asukoht: Tallinn

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas Steev »

Sul on peal ilmselt hibernation esiteks ja teiseks paralleelselt RAMi suurusele sama suur sektor HDDst broneeritud.
Olenevalt operatsioonisüsteemist on nende väljalülitamine erinev.

Kasutaja avatar

Teema algataja
mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Steev kirjutas:

Sul on peal ilmselt hibernation esiteks ja teiseks paralleelselt RAMi suurusele sama suur sektor HDDst broneeritud.
Olenevalt operatsioonisüsteemist on nende väljalülitamine erinev.

hibernation fail on täitsa olemas ja see arvestatud mahu hulka, aga RAM on 8 GB, kuidas saab erinevus olla 40-50 GB???

Täpsustaks veel, et tegemist SSD kettaga. Kas võib olla võimalik et ketas on lihtsalt vigane?

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Helista mulle, kui arvuti taga istud, ma täna 10 ja 13 vahel ei pruugi ise küll olla, kuid saan kaugelt su küsimusele vastuse anda.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Keiss klõusd, uuemad windowsid oskavad peita oma system restore pointid nii ära, et osad ketta-analüüsimise programmid neid näha ei oska.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Teema algataja
mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Suurimad tänud Piipzule, proff on ikka proff :)

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Pilt

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas pühak »

Küsin tahvelarvuti ostualast nõu, (lõpuks teen ikka nii, nagu ise tahan :lol: ) aga vähemalt on hea teiste arvamusi teada.

Minu tingimused on, et tahvel oleks windowsipõhine ja 10-11 tollise ekraaniga, et A5 dokument täissuuruses ekraanile ära mahuks. Klaviatuuri liitmise võimalus on täna vist enamustel tahvlitel, täismõõdus USB pesa oleks suur pluss. SIM-kaardi pesa on tahvlist rääkides minu arvates kohustuslik. Windowsit tahan sellepärast, et sügisest saadik üks androidiga tahvel on, aga ma liiga vana ja arvutikauge inimesena pole sellest siiamaani eriti aru saanud. Ausalt öeldes, absoluutselt ei viitsi seda selgeks õppima hakatagi, parem sõidan androidi õppimise asemel hoopis tsikliga või lähen kalale.

Netis surfates jäi silma Lenovo Thinkpad 10. Maksab küll päris palju, aga üldiselt ostan ma selliseid asju pikemaks ajaks, kui keskmine elektroonikavidinate kasutaja. Oma läpakas on juba rohkem, kui 6 aastat vana ja arvan, et mõned aastad käib see veel küll (naine ostis enda poole noorema läpaka asemele just uue :D ). Seega, paluks arvamusi Lenovo Thinkpad 10 või usaldusväärsete konkureerivate toodete kohta, mis täidavad minu tingimusi ja soove. Thinkpad 10 kohta olen vist kõik googeldades leitud artiklid läbi lugenud, seega neid pole mõtet enam soovitama hakata. Kui kellelgi on isiklik kasutuskogemus, siis sellest jutustamine oleks kõva sõna.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Ma ostaks nii kiire protsessoriga kui võmalik.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma ostsin tütrele sellise,ta väga rahul.SIM kaarti ei saa panna,aga Wifi ja bluethoot olemas.Neti saab üle telefoni(kuumkoht-hot spot) ka täna igalpool teha kui vaja.Ei pea tegema lisa liitumist vaid võta telefonis olevale kaardile suurema mahuga pakett,kui seda just sagedasti vaja kasutada.Samas pesad ja win 8.1 peal.
https://www.klick.ee/asus-t100ta-transf ... -6285.html

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Mul on Lenovo Thinpad Tablet2, see vist selle Thinkpad 10 eellane. Olen rahul, suur pluss on see, et kui su raua nimi on Thinkpad, oled sa kunn ja saad probleemide korral alati parima kohtlemise osaliseks, mitte ei pea jooksma sellesse putkasse, kust sa selle ostsid ja ootama lõputult, millal midagi tehakse.

Igatahes soovitan

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas 426f »

vaata,et ram mälu oleks vähemalt 2gb.sisemälu 4gb ei kõlba,see on alati täis ja kõik uimane.alates 16gb sobiks.kindlasti peab mälukaart sisse käima

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

bandiit
Postitusi: 111
Liitunud: 20 Jaan 2015, 11:08
Tsikkel: GSF600 ´97 & R35 ´47
Asukoht: tln
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas bandiit »

426f kirjutas:

vaata,et ram mälu oleks vähemalt 2gb.

kehtib androidi puhul. wini puhul ei ole see nii kriitiline.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas puna »

On nii mõndagi proovitud ja ikka olen tagasi õunte juures nii tel kui taflitega
Läppar on win põhiline kuna sisaldab kõike vajalikku ühes tükis

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas:

Ma ostsin tütrele sellise,ta väga rahul.SIM kaarti ei saa panna,aga Wifi ja bluethoot olemas.Neti saab üle telefoni(kuumkoht-hot spot) ka täna igalpool teha kui vaja.Ei pea tegema lisa liitumist vaid võta telefonis olevale kaardile suurema mahuga pakett,kui seda just sagedasti vaja kasutada.Samas pesad ja win 8.1 peal.
https://www.klick.ee/asus-t100ta-transf ... -6285.html

Ma julgen sama seadet soovitada. Lisaks muudele headele omadustele peab aku tõepoolest lubatud 10-11 tundi ja väike protsessor on haruldaselt võimekas.
Kui tahad kasutad tahvlina, kui vaja pistad klaviatuuri ka külge.
SIM-i osas pead Win platvormil (juhul, kui sa Windows Surface ei taha - tark ei taha) leppima kas pulgaga või jagama seda mobiilist.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas mella »

Millest sa seda võimekust järeldad? Kui seal on Z3775, siis jõudlus on võrreldav umbes 5 aastat tagasi kasutusel olnud keskmise Core2Duoga. Ja see jääb praegu isegi XP vedamisega jänni. Võimalik, et tableti versioon 8.1-st on nii palju nuditud, et jõudludt ei vajagi.

Macintosh kirjutas:

väike protsessor on haruldaselt võimekas.


reimps

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas reimps »

No mul on Transformer 300, SIM-variandiga. Teist aastat rahul, akugi peab 10-15 tundi sõltuvalt tegevustest (seda koos klaveriga, ilma saab poole vähem hinnanguliselt). Soovitan, vastupidavus on 5+, sest mu oma on seljakotis kaasa loksunud väga paljudes kohtades ja pole teda ka just siidkinnastega käsitletud. Prosevõimekuse kohta ei oska midagi öelda, ostes oli ta igati kiidetud, seega läksin Asuse nime peale välja. Ei pettunud.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas pühak »

mella kirjutas:

Millest sa seda võimekust järeldad? Kui seal on Z3775, siis jõudlus on võrreldav umbes 5 aastat tagasi kasutusel olnud keskmise Core2Duoga. Ja see jääb praegu isegi XP vedamisega jänni. Võimalik, et tableti versioon 8.1-st on nii palju nuditud, et jõudludt ei vajagi.

Mis puudutab Windowsi op-süsteeme, siis mu läpakal oli ostes peal Vista. Kui see mind totaalselt ära tüüdanud oli, aga arvuti ise kenasti toimis, sai netist Windows 8 ostetud. Tundub et 8 kulutab vähem ressurssi, kui Vista, kuna vahetusega läks arvuti kiiremaks. Võimalik, et kiiruse lisandumise põhjused on mujal, aga efekt oli selline. Muudest 8 eelistest Vista ees pole vist mõtet rääkima hakatagi.

Pool aastat hiljem tuli update 8.1 peale, millel oli start menüü jälle olemas, aga see pool aastat ilma on mind start menüü kasutamisest täiesti võõrutanud, ei oska sellega tänaseni enam midagi peale hakata.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas AzA »

Tahvel on midagi muud kui pc siiski. Kogu süsteem istub mingite nand mälude otsas. Multitasking pole ka päris selline nagu pc-l. Last but not least aplikatsioonid on väga optimeeritud ja nuditud.
Selleks, mida tahvliga teha piisab vanast heast c2d-st maa ja ilm.
XP vedamisega ei jää c2d küll jänni. Sõltub muidugi, mis appe sinna otsa laduda.
Ma ei leia mingit vahet op süsteemide kasutamisel, pisut õppida ja saab asjad ära aetud.

Mis vahet seal on, kas kruiser või bike ... peamine, et 2 ratast on :bsmile:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas mella »

Ei ole mõtet lisandumise põhjuseid mujalt otsida. Ebaõnnestunumat windowsi, kui vista, pole Microsoftil õnnestunud siiani teha. Ma pole lubanud Vistat ühtegi haldusalas olevasse masinasse osta.
Aga minu võrdlus käis siiski XP ja vastava prose kohta ning Vistaga oleks nood masinad praegutotaalselt koomas. ista algusaegadel ehk kannatas kasutada, praegu mitte.
win8 on kiiruselt võrreldav nii XP kui W7-ga. Võrreldes Vistaga on need kõik kasutatavad.
[quote="pühak"]Tundub et 8 kulutab vähem ressurssi, kui Vista, kuna vahetusega läks arvuti kiiremaks. Võimalik, et kiiruse lisandumise põhjused on mujal, aga efekt oli selline.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas mella »

Paned XP SP3-ga C2D (E5700 näiteks) kaasaegse firefoxi peale,võtad mõned ohtra flashiga lehed lahti ja juba tahaks masinat vahetada. Ja kui "tasuta" viirusetõrje ka peal on, siis muutub elu eriti uniseks.

AzA kirjutas:

XP vedamisega ei jää c2d küll jänni. Sõltub muidugi, mis appe sinna otsa laduda.
Ma ei leia mingit vahet op süsteemide kasutamisel, pisut õppida ja saab asjad ära aetud.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas puna »

No XP on nagu ajast ja arust ka juba seda nagu ei kannata väga välja tuua
Muidugi on veel ka masinaid mis 98 otsas jooksevad, aga see ei ole nagu tänase päeva maailm enam

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1061
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas villy »

Mul siiani C2D E8400 at 3.6 ja käib win 7ga väga hästi. Ja samade prosede hinnad on ka viimase poolaasta jooksul kerkinud, nii et ootame järgmise põlvkonna jälle ära. 8GB mälu ja ssd ka abiks. :bsmile:

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma tulen tagasi Asus T100TA Transformer Book juurde ja väidan, et see on võimekas vidin (neile, kes ikka veel aru ei saanud, siis see on tablet mitte deskop või notebook või subnotebook) mis jooksutab Win 8.1 ja teeb kõike seda mida üks Win põhine tablet tegema peab mäkimisväärselt särtsakalt. Soovitan.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Windowsi maailmast võtaksin kindlasti Thinkpad 10. Hinda on jah, kuid tahvlit on ka. Ei laida ka Maci pakutud varianti maha.
Androidi maailmast aga Nexus 9 või Nokia N1, pigem siiski Nexus, sest ma ei salli eriti ümberehitatud androide

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas bitter »

Loodan, et sobib teemasse - kuidas viisakalt tuua monitori toide ja signaal läbi laua? Miks mitte ka usb. Arvutilaud läheb tihedalt vastu seina. Tagant saaks tuua ainult seina lõhkudes või lauale sisse freesides. Otsisin midagi sellist http://www.architonic.com/pmsht/square- ... ne/1303571 aga kõik väikesed paneelid, mis ma leian, on ilma DVI-ta :(. Ilma USB-ta saaks hakkama aga monitor vajab signaali.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas Piipz »

bitter kirjutas:

Loodan, et sobib teemasse - kuidas viisakalt tuua monitori toide ja signaal läbi laua? Miks mitte ka usb. Arvutilaud läheb tihedalt vastu seina. Tagant saaks tuua ainult seina lõhkudes või lauale sisse freesides. Otsisin midagi sellist http://www.architonic.com/pmsht/square- ... ne/1303571 aga kõik väikesed paneelid, mis ma leian, on ilma DVI-ta :(. Ilma USB-ta saaks hakkama aga monitor vajab signaali.

Miks sa lihtsalt auku sisse ei freesi ja seda katet ei kasuta:
http://www.mooblifurnituur.ee/et/products/64/198
Edit: võiksin ikka teiste teksti korralikult läbi lugeda :oops:

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

bandiit
Postitusi: 111
Liitunud: 20 Jaan 2015, 11:08
Tsikkel: GSF600 ´97 & R35 ´47
Asukoht: tln
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas bandiit »

bitter kirjutas:

Loodan, et sobib teemasse - kuidas viisakalt tuua monitori toide ja signaal läbi laua? Miks mitte ka usb. Arvutilaud läheb tihedalt vastu seina. Tagant saaks tuua ainult seina lõhkudes või lauale sisse freesides. Otsisin midagi sellist http://www.architonic.com/pmsht/square- ... ne/1303571 aga kõik väikesed paneelid, mis ma leian, on ilma DVI-ta :(. Ilma USB-ta saaks hakkama aga monitor vajab signaali.

http://www.bachmann.com/en/produkte/facility-solutions/ vaata kas leiad siit midagi sobivat, saan vbolla isegi hinna paremaks tegemisel aidata

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”