Aidake teha teadust!

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Saab
Postitusi: 8
Liitunud: 15 Okt 2012, 12:43
Tsikkel: puudub

Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas Saab »

Tere motosõbrad

Loodetavasti leidub siin foorumis neid inimesi, kes oleksid nõus ja huvitatud vastama küsimustikule! Nimelt kirjutan hetkel lõputööd ja uurin isiksuse omadusi ning seksuaalkäitumist.

olge head, andke oma panus teadusesse ja täitke ankeet :

https://rainer1.typeform.com/to/sxMpvx

Proovisin muuta küsimustiku täitmise võimalikult kasutajasõbralikuks. Aega võiks varuda ca 20-30.

Kui on küsimusi, andke aga teada - rainerm@tlu.ee, postitades teemasse või sõnum privasse.

Ikka head soovides
Rainer




Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Äkki võiks nii teha, et küsitlusi, mis otseselt tsiklite/sõitmise/sõiduvarustusega seotud ei ole, siia siiski ei postita?

Muidu suundub siia varsti terve TÜ geograafia osakond, kes tahavad oma inimgeograafilise uurimisteema just küsitlusega ära lahendada ja siis on terve foorum neid täis.


Teema algataja
Saab
Postitusi: 8
Liitunud: 15 Okt 2012, 12:43
Tsikkel: puudub

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas Saab »

Bastard kirjutas:

Äkki võiks nii teha, et küsitlusi, mis otseselt tsiklite/sõitmise/sõiduvarustusega seotud ei ole, siia siiski ei postita?

Muidu suundub siia varsti terve TÜ geograafia osakond, kes tahavad oma inimgeograafilise uurimisteema just küsitlusega ära lahendada ja siis on terve foorum neid täis.

Tere Bastard

Respekteerin Sinu seisukohta ning mõistan Sinu muret! Juhul, kui moderaatorid leiavad, et teema on täiesti kohatu, siis võib selle teema siit eemaldada. Kui aga suurt tüli ei tee, siis kutsun ka Sind osalema. Iga inimese andmed on minule suureks abiks :)

Ikka head soovides
Rainer

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Tere tere, vabas teemas võib vaba juttu rääkida küll :)
Kui väga ülekäte läheb, eks siis modereerime.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Olen isegi küsitlustega tegelenud (eriala natuke nõuab), seega ma pahaks ei pane :D Aga motofoorum ei ole ilmselt vist kõige parem koht selle jaoks, tunduvalt laiemat vastukaja leiaks see teema ehk Perekooli foorumis :D

Edu lõputööl!


Teema algataja
Saab
Postitusi: 8
Liitunud: 15 Okt 2012, 12:43
Tsikkel: puudub

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas Saab »

Hei! Aitäh heade soovide eest, Bastard! Kui ma paneks selle perekooli üles, olen kindel, et saaksin sealt palju vastuseid. Samas, tõenäoliselt ei käi perekoolis väga meessugu esindajaid (julmalt eeldan praegu) ja seega oleksid minu andmed väga naiste poole kaldu. See ka üks põhjustest, miks bikeri foorumisse üles visaksin :) Naised on üldiselt aktiivsemad küsitlustele vastajaid, mehi otsi kui tikutulega taga :) Olen käinud siin paar aastat piilumas, ise sõna pole võtnud. Tunduvad olevat mõistlikud inimesed

(PS! naissoost bikeri külastajad, otseloomulikult olete ka teie oodatud vastama küsimustikule :D)

Ikka head
Rainer

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas pühak »

Teaduse tegemisse oma panus antud. Selgus, et olen maniakk. :twisted:

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas mella »

Bakalaureuse lõputöö kirjutamine ei ole teadus.
Baka saamiseks on vältimatu teha mingi uuring ning teadusega pole ENAMASTI sellel mingit pistmist.
Ainult sellega, et baka saamiseks on asi vaja kaelast ära saada.

Samamoodi oleks teadus ka sel juhul Piipzu õlleuuring, kui sellest järeldusi teha.

Saab kirjutas:

olge head, andke oma panus teadusesse ja täitke ankeet :

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kuskil seltskonnas sai targutatud sel teemal. Järelduseks jäi, et bakatase on lihtsalt sissejuhatus kõrgharidusse. Magistritasandil on mingisugused teaduse alged olemas, vähemalt ideaalis. Kuigi selle vastu räägib asjaolu, et Juku-Kalle Raid on kunagi kuskil intervjuus avaldanud, et ta on mitu magistritööd valmis kirjutanud, kusjuures kõrgharidust tal pole. Aga noh, Juku-Kalle on üldse mingi eri frukt. Doktoritöö kaitsnud inimesed võivad end juba teadusetegijateks pidada. See alguses mainitud vestlus toimus veel ajal, kui 3+2 süsteemi alles kehtestati ja magistrid olid teadusmagistrid, mitte sellised akademilised magistrid, nagu praegu. Lõpetuseks tuleb ikkagi konstateerida, et kõigepealt võiks kasvõi selle akadeemilise tasemenigi kuidagi välja venitada enne, kui teisi paika panema hakkan. :oops:

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Teema algataja
Saab
Postitusi: 8
Liitunud: 15 Okt 2012, 12:43
Tsikkel: puudub

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas Saab »

Tänud Sulle pühak ja ka teistele, kes on juba jõudnud panustada.

@mella, tagasiside igati teretulnud. Täpsustan siis, et antud töö puhul ei ole tegemist bakalaureuse lõputööga :)

Ikka head
Rainer


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas Bastard »

No eks siin saab muidugi isiklikku arvamust ka hulgi sisse tuua, sest näiteks minu meelest algab teadus alles siis, kui tegu on reaal-, loodus- või meditsiinivaldkonnaga :D

Kasutaja avatar

Kaukaaslane
Postitusi: 259
Liitunud: 30 Mai 2008, 10:01
Tsikkel: Yamaha XT600
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas Kaukaaslane »

igasugu statistika tegemise aluseks on õige valimi valimine.
kardan, et siin on liigselt kallutatud isiksused (togi)

NO GOOD ROADS!
Kasutaja avatar

tormavtellis
Postitusi: 1070
Liitunud: 22 Aug 2011, 13:54
Tsikkel: KTM 890 AdvR
Tänatud: 40 korda

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas tormavtellis »

Kaukaaslane kirjutas:

igasugu statistika tegemise aluseks on õige valimi valimine.
kardan, et siin on liigselt kallutatud isiksused (togi)

siis tuleb autofoorumisse see teema panna, autod ei kalluta.


Teema algataja
Saab
Postitusi: 8
Liitunud: 15 Okt 2012, 12:43
Tsikkel: puudub

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas Saab »

Tänud tagasiside eest ja kaasa mõtlemast!

Minu eesmärk on võrdlemisi ambitsioonikas. Idee kasutada võrdlemisi laia populatsiooni, kuna eelnevalt läbiviidud uuringute puhul on üheks probleemseks aspektiks valimi representatiivsuse küsimuse probleem. Nimelt suur osa uuringutest on vaadelnud tihti vaid psühholoogia üliõpilaste seksuaalkäitumist. Selline valim ei ole representatiivne, kuigi uurija seisukohalt lähtudes võrdlemisi mugav rakendada.Seega olen veendunud, et antud foorumi kasutajate näol on tegemist väga adekvaatse sihtgrupiga. :)
Teise puudusena tooks esile rahvusvaheliste uuringute vähesuse, st põhiliselt on uuringud läbi viidud anglo-ameerika kultuuris. Siinkohal aitaksid eestlastelt saadud tulemused vastavalt kas kinnitada või kummutada eelnevalt saadud tulemusi.

Suhtun andmete kogumisse täie tõsidusega. Kui tahaks lihtsalt teemat "kaelast ära" saada, paneksin antud küsimustiku ülikoolide meililistidesse ringlema ja saaks võrdlemisi ruttu andmed kätte, see aga pole minu eesmärk

Näen, et vastajaid on kenasti lisandunud ning siinkohal paslik tänada kõiki, kes on juba jõudnud panustada.
Ikka head
Rainer

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas yeekim »

..ja küsitlusest nähtub, et on vajadus biker'i kondoomi järele (togi)
(kui nüüd paralleel ühe teise küsitlusega tõmmata)

Üldiselt jäi minul see täitmata: tunded, lähedused, õrnused....

Aga edu teadlastele :bsmile:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas pühak »

yeekim kirjutas:

..ja küsitlusest nähtub, et on vajadus biker'i kondoomi järele (togi)
(kui nüüd paralleel ühe teise küsitlusega tõmmata)

Üldiselt jäi minul see täitmata: tunded, lähedused, õrnused....

Aga edu teadlastele :bsmile:

Einoh, ma panin nii, nagu on. Ja millest halli aimugi polnud, läks, et ei oska öelda. Seda sai omajagu...

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Laur
Postitusi: 377
Liitunud: 18 Nov 2005, 18:37
Tsikkel: VTX1800R
Asukoht: Muhv nõudmiseni
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas Laur »

Ja jäi minust teadus tegemata, üks ja sama küsimus 10 eri võtmes.

M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Kasutaja avatar

Sten
Postitusi: 822
Liitunud: 14 Mai 2011, 08:39
Tsikkel: ZX10R Fighter
Asukoht: Tallinn - 56934211
Tänanud: 6 korda

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas Sten »

Ilmselgelt silmapaistva iskisusena täitsin küsimustiku ära aga jõmpsikas kes minus elab kurvastas lõpuks , et tark küsimustik ei andnud hinnangut mu seksuaalkäitumise kohta :D

Pooleldi ise tehtud , pooleldi hästi tehtud ...
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas pühak »

Sten kirjutas:
Spoiler

Ilmselgelt silmapaistva iskisusena täitsin küsimustiku ära aga jõmpsikas kes minus elab kurvastas lõpuks , et

tark küsimustik ei andnud hinnangut mu seksuaalkäitumise kohta :D

Kuidas ei andnud hinnangut?! Mul hakkasid juba poole testi peal punased tulukesed ekraani nurkades vilkuma ja kui valmis sain, ilmus ekraanile sõnum kelleltki, kes end veebipolitseinikuna tutvustas ning pidas oma pühaks kohuseks mind igaks juhuks hoiatada. Nii preventsiooni mõttes. :ner:

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Miks puudub väide - ei oska öelda - alljärgneva küsimuse juures?

Milline allpool esitatud väidetest iseloomustab Teie seksuaalset orientatsiooni kõige paremini (kuivõrd erutute seksuaalselt sama- ja/või vastassoolisest inimesest, kas seksuaalsuhted on olnud sama/vastassoolise partneriga jne)*

Ega ma ise ei muretsegi, üks sõber tahtis teada. :ner:

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!

tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas tazavi »

Yerba kirjutas:

Miks puudub väide - ei oska öelda - alljärgneva küsimuse juures?

Milline allpool esitatud väidetest iseloomustab Teie seksuaalset orientatsiooni kõige paremini (kuivõrd erutute seksuaalselt sama- ja/või vastassoolisest inimesest, kas seksuaalsuhted on olnud sama/vastassoolise partneriga jne)*

Ega ma ise ei muretsegi, üks sõber tahtis teada. :ner:

juba omandatud hariduse valikutes tuleb toppama jääda: pole ei ametiharidust ega rakenduslikku kõrgharidust, tuleb ilmselt improviseerida

Kasutaja avatar

Kaukaaslane
Postitusi: 259
Liitunud: 30 Mai 2008, 10:01
Tsikkel: Yamaha XT600
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas Kaukaaslane »

Laur kirjutas:

Ja jäi minust teadus tegemata, üks ja sama küsimus 10 eri võtmes.

nii peabki olema, et oma m***i suureksrääkijad vahele jääks.

NO GOOD ROADS!

Teema algataja
Saab
Postitusi: 8
Liitunud: 15 Okt 2012, 12:43
Tsikkel: puudub

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas Saab »

Tervitused!
@ Laur - Selleks, et mõnd peidetud/latentset omadust või konstrukti mõõta, küsitakse tavaliselt sama asja erinevate nurkade alt. Eks küsimustiku koostajad proovivad koostada küsimusi nii delikaatselt kui võimalik aga vastajal võib jääda ikka mulje, et on juba antud küsimusele vastanud.

@ sten ; @ badandevil - kahjuks või õnneks ei saa kedagi kohe peale ankeedi täitmist sotsiopaadiks tituleerida. Järelduste tegemine eeldab suure hulga andmete olemasolu ja nende mahukat töötlust. Kuigi mul ei olnud plaanis kellelegi personaalset tagasisidet anda, on siin nii meeldivad inimesed, et põhimõtteliselt saaks seda ka teha. Kui on huvi saada enda kohta tagasisidet, siis saatke mulle oma andmeid, et saaksid teid kuidagi vastajaga siduda (nagu sugu, vanus, seksuaalne orientatsioon, kaaslase olemasolu ja pikkus jne).

@ Yerba - laias laastus kaks põhjust. Kui sa paneksid vastuseks "ei oska öelda", pole minul selle infoga analüüsi mõttes midagi teha (analüüsija seisukohast lähtudes :) ). Ja teine põhjus, peamine põhjus, põhineb eeldusel, et täitja on täisealine elukogemustega inimene ning on juba olnud suhetes ja omab enda kohta ka teadmisi, milline sugupool teda erutab (kui mitte mõlemad).

@ tazavi - tänud tagasiside eest! Loodan, et muus osas laabus.

Tänud veelkord kõigile, kes juba täitnud.

Ikka head
Rainer


reimps

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas reimps »

Tegin ka, aga kuna ma olen niivõrd erakordne inimene, siis mu tulemused vist korjatakse välja kui liiga perfektse isiku tunnused, seega ilmselgelt väljamõeldud :(


koma2
Postitusi: 94
Liitunud: 21 Mai 2014, 20:51
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas koma2 »

Mind on alati huvitanud, kas selliste küsimuste vahele sättimine on tagamõttega välja peilida tõsiseltvõetavaid vastuseid? A'la Kas Sa pole mitte kunagi valetanud või kas Sa sooviksid inimestele meeldida jne. Või siis kas sellistele keegi kunagi vastab ka "ausalt" eitavalt? Ja siis veel sellised hallid tsoonid küsimuste juures, kus on tegelikult ainult jah/ei vastus võimalik tundub kummaline.

Kasutaja avatar

Kaukaaslane
Postitusi: 259
Liitunud: 30 Mai 2008, 10:01
Tsikkel: Yamaha XT600
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas Kaukaaslane »

koma2 kirjutas:

Mind on alati huvitanud, kas selliste küsimuste vahele sättimine on tagamõttega välja peilida tõsiseltvõetavaid vastuseid? A'la Kas Sa pole mitte kunagi valetanud või kas Sa sooviksid inimestele meeldida jne. Või siis kas sellistele keegi kunagi vastab ka "ausalt" eitavalt? Ja siis veel sellised hallid tsoonid küsimuste juures, kus on tegelikult ainult jah/ei vastus võimalik tundub kummaline.

absoluutselt on. unustad, et tegemist on psühholoogiaga, mis pole ju teadus, vaid posimine, ja seal on väga tähtsad igasugused küsimused, eriti sellised, mis tunduvad täiesti mõttetud. :P

NO GOOD ROADS!

reimps

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kusjuures ei olegi väga posimine, seal on täitsa vettpidavaid asju ka. Enamik "teadust" taandub muidugi kõhutundele ja puhtalt joppamisele.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas pühak »

Küsitlusega uuritaksegi inimese arvamust. Antud juhul iseenda kohta, et millisel arvamusel keegi enesest on. Mida laiapõhjalisem küsitlus, seda lähemale tõele jõutakse, aga päris tõeni välja jõudmine jääb ka kõige kõrgematasemelises teaduses unistuseks. Samas on see ikkagi vajalik teaduse arenguks.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Kaukaaslane
Postitusi: 259
Liitunud: 30 Mai 2008, 10:01
Tsikkel: Yamaha XT600
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas Kaukaaslane »

reimps kirjutas:

Kusjuures ei olegi väga posimine, seal on täitsa vettpidavaid asju ka. Enamik "teadust" taandub muidugi kõhutundele ja puhtalt joppamisele.

Ütleks, et täpselt ristivastupidi. Teaduse alustaladeks on faktipõhisus, mõõdetavus, taaskorratavus. Kõhutundel ja joppamisel (ehk huupi täppipanemisel) pole teaduses kohta olemas.
Ülejäänu on kõik tinglikult öeldes posimine. See, millega hr Saab hetkel tegeleb, on suure hulga subjektiivsete asjaolude statistiline töötlemine ehk mõõdetavuse loomine. Iseküsimus on, mida selle kõigega peale hakata? Vat siit hakkab juba teadus.

NO GOOD ROADS!
Kasutaja avatar

Sten
Postitusi: 822
Liitunud: 14 Mai 2011, 08:39
Tsikkel: ZX10R Fighter
Asukoht: Tallinn - 56934211
Tänanud: 6 korda

Re: Aidake teha teadust!

Lugemata postitus Postitas Sten »

Saab kogub siit juba selliseid psühholoogilisi pärleid , et lõpuks see testküsitlus kahvatub :D

Ära muretse , ei ole mul neid tulemusi tegelikult tarvis . ( Ausalt öeldes kardan )

Pooleldi ise tehtud , pooleldi hästi tehtud ...
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”