Õnnetused mootorratastega [2015]

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Eesti elav taanlane tegi novmebri alguses Lahemaa jäisel teel highsideri, lõhkus rangluu, korjas tsikli üles ja sõitis kiirabisse.
Ise ta kirjutas nii: http://goo.gl/Om7Sk1

Pilt



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2014]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Huvitav, ma ei olegi näinud selliseid niite või traate.


eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Õnnetused mootorratastega [2014]

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Olen ise rangluud murdnud minul ei lapitud kruvidega, sest rangluu oli imekombel 3'ks tükiks pudenennud, lõhestunud luud tõmmati traadiga kokku ja ülejäänud tükid titaan varda otsa nagu šašlõki liha. Väga hästi mäletan kuis mu õlg oli alla kukkunud, käel tõste jõudu polnud absoluutselt ja mis põhiline rakendades tervet kätt just kuidagi läks pingesse haige pool ja terav valu, tõenäoliselt kildudest. Ei kujutagi ette kuidas peaks tõstma 230kg ratast kui mitte võimatu tõsta. Olen lugenud ka vene foorumis kus mongoolias stepi kõrbes mees oli sellise käbla pannud et murdis mõlemad käed, suutis ratta kokku lappda nii et liikuma saada ja sõitis 300km lähimasse asulasse. Olid hämmastavad pildid kah koos kruvidega ja traatidega.

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2014]

Lugemata postitus Postitas simp »

eerikkarts kirjutas:

Olen ise rangluud murdnud minul ei lapitud kruvidega, sest rangluu oli imekombel 3'ks tükiks pudenennud, lõhestunud luud tõmmati traadiga kokku ja ülejäänud tükid titaan varda otsa nagu šašlõki liha. Väga hästi mäletan kuis mu õlg oli alla kukkunud, käel tõste jõudu polnud absoluutselt ja mis põhiline rakendades tervet kätt just kuidagi läks pingesse haige pool ja terav valu, tõenäoliselt kildudest. Ei kujutagi ette kuidas peaks tõstma 230kg ratast kui mitte võimatu tõsta. Olen lugenud ka vene foorumis kus mongoolias stepi kõrbes mees oli sellise käbla pannud et murdis mõlemad käed, suutis ratta kokku lappda nii et liikuma saada ja sõitis 300km lähimasse asulasse. Olid hämmastavad pildid kah koos kruvidega ja traatidega.

Adrenaliin teeb imesid.


petz
Postitusi: 1443
Liitunud: 20 Juun 2005, 11:29
Tsikkel: KMZ sidecar, Super Tenere
Asukoht: Lilli-Nuia-Viljandi-Emmaste
Tänatud: 2 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2014]

Lugemata postitus Postitas petz »

...muidugi teine võimalus oleks olnud tal sinna kõrbe steppi jäädagi

Kasutaja avatar

Junzu
Postitusi: 478
Liitunud: 27 Aug 2007, 23:11
Tsikkel: KTM EXC 300 ja 890 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2014]

Lugemata postitus Postitas Junzu »

Ma käisin ka käna kunagi bikega. Murdsin rangluu, (teise käega oli kohe tunda, kuidas luu otsad turritasid välja). Ratas vedeles keset autoteed, tõstsin ka ratta püsti ning lohistasin teeäärde ja läksin võtsin auto, sõitsin haiglasse ning siis alles tahtis pilt eest ära minna. Seega pole hullu midagi, adrenaliin teeb tõesti imesi.

SM570R 04' ->Z750 05'->Z1000 03'->R1 04'->R1 04'->GSX1300R 00'->Z750 04' & CB600f 01'->Z1000 03'->Z1000 03'->Buell XB9R->ZX10R 05'-> KTM SM950 04' & R6 07'->KTM 950SM 07'->KTM 990SD 07' ->Z1000 2011'->TE300i 19'->EXC300 22' & 890 Adventure R 23' & FE350 20'

pendix
Postitusi: 3
Liitunud: 24 Veebr 2015, 11:02
Tsikkel: Hyosung GV-250 Aquila

Re: Õnnetused mootorratastega [2014]

Lugemata postitus Postitas pendix »

Nii, loen, et paljudel on rangluu lapitud. Mul juhtus kuskil 4-aastat tagasi selline jama, et tsikkel k- 750 lõi tagasi. Pani kohe nii, et puusast käis valu läbi. Arvasin, et mis seal ikka, paar päeva ja läheb üle. Lõpuks hakkas rohkem tundma andma ja neelasin tööl käimiseks valuvaigistit. Käisin eelmise aasta lõpus siiski röntgenis ja leiti, et ilma proteesita läheb asi veel hullemaks. Nõustusin ja nüüd kuu aega tagasi tehti opp ära. Nii et olen natuke raudmees. Tsikli sõitu ei tahaks küll lõpetada. Selleks tahakski teada, kas kellelgi on selline asi läbi elatud.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ega me nüüd küll hästi aru ei saanud, mis sul siis tegelikult juhtus, aga aitähh jagamast.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas AzA »

Paar tuttavat mängivad kunstpõlvega lauatennist, üks kunstpuusaga.
Tsikliga on võimalik ühe käega sõita. Tahtmises on asi :)

Aga mulle meeldib.

Lauri-R
Postitusi: 45
Liitunud: 09 Aug 2008, 14:15
Tsikkel: F800GS
Tänanud: 3 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2014]

Lugemata postitus Postitas Lauri-R »

pendix kirjutas:

Nii, loen, et paljudel on rangluu lapitud. Mul juhtus kuskil 4-aastat tagasi selline jama, et tsikkel k- 750 lõi tagasi. Pani kohe nii, et puusast käis valu läbi. Arvasin, et mis seal ikka, paar päeva ja läheb üle. Lõpuks hakkas rohkem tundma andma ja neelasin tööl käimiseks valuvaigistit. Käisin eelmise aasta lõpus siiski röntgenis ja leiti, et ilma proteesita läheb asi veel hullemaks. Nõustusin ja nüüd kuu aega tagasi tehti opp ära. Nii et olen natuke raudmees. Tsikli sõitu ei tahaks küll lõpetada. Selleks tahakski teada, kas kellelgi on selline asi läbi elatud.

Tere,

Mul vasak puus 2013 kevad vahetatud. Paigaldati too tsemendita variant mis luu külge kasvab. Peale kuute kuud taastumist olin tagasi sadulas (tegelikult sai juba neljandal kuul paar sõitu tehtud). Oluline on, et taastumisel ning ka peale seda jalgadele korralikult harjutusi teed.

Mootorrattaga sõitmine pole soovitatav vibratsiooni tõttu. Samas 4+ pütaga rattal vibra juba pea olematu.
Kukkuda pole ka soovitatav, aga eks seda sa tead juba isegi.

Lauri


Jallo
Postitusi: 57
Liitunud: 26 Apr 2006, 09:50

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas Jallo »

Kaudselt teemaga haakuv aga esmaspäeval nägin järvevanal kevadekuulutajat, hommikud on ju üsna libedad :? :? :?

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas pühak »

Jallo kirjutas:

Kaudselt teemaga haakuv aga esmaspäeval nägin järvevanal kevadekuulutajat, hommikud on ju üsna libedad :? :? :?

Kui nii mõelda, siis mul mitu kuud juba iga päev õnnetus mootorrattaga. See, et ratas niisama seisab, on minu meelest suur õnnetus. See, kui keegi tsiklile värsket õhku annab, on puhas õnn nii tsiklile, kui sõitjale.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

pendix
Postitusi: 3
Liitunud: 24 Veebr 2015, 11:02
Tsikkel: Hyosung GV-250 Aquila

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas pendix »

Tere jälle! Vabandan, et mu sõnum jäi vähe ebatäpseks. See jama puusaga juhtus K-750 käima löömisel, unustasin süüte hilisemaks keerata ja oligi mats käes. Seega on vahetatud puusa liiges, samuti tsemendi vaba varjant. Muidugi kõige ohutum oleks külgkorviga tsikkel. Mul neid kuuri all kolm varjanti, M-72, Dnepr MT 10-36 ja K-750 kõik töökorras. Kardan, et oma puusaga neid käima taguda ei riskiks. On veel üks starteriga soolo tsikkel Hyosung. Kuna enne sai sõidetud korviga tsiklitega, siis soologa olen alles algaja.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas AzA »

Mine sõida, siit sa vastust ei saa ;)

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas AzA »

Aga mulle meeldib.

reimps

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Looduslik valik. Tasuks väheke mõelda ka enne ratta väljaajamist, hoolimata suhteliselt inimsõbralikest temperatuuridest on siiski meil veel talv. See tähendab, et asfalt on külm ja liiva on rohkem teedel. Samas sellise rattaga nagu matsu pandi, saaks sõita juba küll, mõistust on vaja.
Mina küll ootan veel, tahaks päikese ka sel aastal ära oodata, enne kui ratast sitasesse Tallinnasse luban.

Kasutaja avatar

m2ikret
Postitusi: 316
Liitunud: 30 Mär 2010, 13:52
Tsikkel: Yamaha yzf-r1 2005
Asukoht: Pärnu

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas m2ikret »

Eile varahommikul rekkaga töölt tulles soolapuisturid kimasid vastu.Ettevaatlikult muidu osad alustavad katkiste ratastega või kas üldse.

Kasutaja avatar

renXx
Postitusi: 361
Liitunud: 31 Mär 2007, 21:57
Tsikkel: Aprilia Tuono RSV 1000r
Asukoht: Karjamaa

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas renXx »

reimps kirjutas:

Looduslik valik. Tasuks väheke mõelda ka enne ratta väljaajamist, hoolimata suhteliselt inimsõbralikest temperatuuridest on siiski meil veel talv. See tähendab, et asfalt on külm ja liiva on rohkem teedel. Samas sellise rattaga nagu matsu pandi, saaks sõita juba küll, mõistust on vaja.
Mina küll ootan veel, tahaks päikese ka sel aastal ära oodata, enne kui ratast sitasesse Tallinnasse luban.

Like! :D

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas pühak »

AzA kirjutas:

Artikli põhjal rohkem, nagu juhtimisviga, tingitud vähesest kallutamisest. Julgen sellepärast arvata, et ise korra samal põhjusel risu pannud. Kas mingil põhjusel ei jõua või ei julge kallutada ning tulemuseks ongi kaldumine teekattelt maha, nagu artiklis seisab.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas tfr »

Macintosh kirjutas:

Eesti elav taanlane tegi novmebri alguses Lahemaa jäisel teel highsideri, lõhkus rangluu, korjas tsikli üles ja sõitis kiirabisse.
Ise ta kirjutas nii: http://goo.gl/Om7Sk1

Ma kohtusin selle tüübiga tööasjus mingi paar nädalat varem just ehk novembri keskel. Siis tuli ka meile koosolekule, gore seljas ja kiiver näpus. Asjalikud jutud aetud, puhusime tsiklijuttu ka - rääkis, et elab jah Lahemaa kandis ja sõidab 12 kuud aastas tsikliga sealt Tallinna töö vahet. Aga no tõenäoliselt praeguseks on juba ammu sadulas tagasi. :)

TransAlp '02
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 128 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Noormees, kes sa täna 15 ajal Sõpruse pst. Lukoili juures külje maha viskasid, kas kiivrikaamera videot saab ka?
Aga vedas sul, et oli korralik varustus seljas ning et küljeradikad terveks jäid :) :bsmile:

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

reimps

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Tahtmata kõlada kibestunult, pakun, et õhtuks on veel paar-kolm tarkpead küljed maha pannud. Ega oskused ja kogemused muud moodi tulegi :)


memento13
Postitusi: 18
Liitunud: 06 Mai 2009, 04:05
Tsikkel: KTM 450 EXC

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas memento13 »

Rangluumurdudest ja sõitmisest rääkida, siis adrenaliini najal annab sõita küll. Natuke vähem kui aasta tagasi murdsin ka Jõelähtme enduurorajal vastu puud sõites parema rangluu 4-ks fragmendiks. Kuna sõitsin üksinda, siis tuli ennast ka kuidagi metsast välja sõidutada, ratast ei raatsinud metsa jätta.

Algul üritasin ratast käekõrval välja talutada siduriga mängides, aga kes Jõelähtmet tunneb, siis on üpris palju ronimist seal ja kuidagi ei õnnestunud. Ega muud üle ei jäänud kui tuli rattaselga istuda, valu ära kannatada ja välja sõita. Lõpuks jõudsin mingi maantee äärde, sinna vahele jäi veel kahjuks veel mingi kraav, millest läbi ronimine tundus mõistlikum kui mööda rada edasi turnida.

Lõpuks käruni jõudsin, siis seal olid õnneks mõned abivalmis kaassõitjad, kes ratta kärule aitasid ning pakkusid ka abi auto sõidutamisel ja haiglasse viimisel. Neile tagantjärge suured tänud! Kuna auto oli automaatkastiga, siis otsustasin ise sõita.

Haiglasse jõudsin, siis tehti röngen ära, aga kuna arsti polnud, siis saadeti koju, kui võimalus operatatsiooniks tekib, siis kutsuvad. 36h hiljem saingi omale plaadi õlga, mis senini seal. Sügisel sai juba esimesed sõidud ka tehtud ja hetkel uue hooaja ootuses.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas pühak »

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ehk üritati nokka rebida, see ju must :D


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas koi »

Oi kurja! Seda tüdrukut ma tean :cry:
Loodan, et väga katki ei tehtud...
Kena väike tüdruk...
Kiiret paranemist!

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

madz_ZX-9R
Postitusi: 94
Liitunud: 12 Okt 2008, 11:02
Tsikkel: GSXR K8
Asukoht: Tallinna läheduses

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas madz_ZX-9R »

mu naise vend viibis kõrvalautos ning nägi toimunud pealt... räägib et motorattas hakkas sujuvalt liikuma kui äkki naine kukkus maha ja jaigi sinna selili vedelema... oletada võib et motoratta ohutu kasutamise õppe jäi hooajaks tegemata..

Kawasaki ZX-10R 08
Suzuki GSX-R600 K8
_______________________________________________
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas pühak »

Täna Rakveres oli keegi valge baigiline Tartu tn rehvitöökoja ees mingi linnamaasturiga tiiba ripsutanud: tsiklil paremalt eestpoolt vähemalt gondel puruks. Kuna sinised mehikesed olid juba kohal ja tsiklimees seisis ning seletas koos teistega, ei jäänud rohkem passima.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas pühak »

Virumaa teataja on artikli teinud, ainult et selle lukku suutnud panna :evil:
Pealkirjast vähemalt sai lugeda, et autojuht oli pime olnud.

Viimati muutis pühak, 12 Mär 2015, 23:13, muudetud 1 kord kokku.
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2015]

Lugemata postitus Postitas pühak »

---
Viimati muutis pühak, 12 Mär 2015, 23:34, muudetud 1 kord kokku.
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Suletud

Mine “Vaba teema”