Windows 10 teema

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas will111 »

microsoftilt pc'le rohkem op-süsteeme ei tule, vähemalt nii nad minuteada ise väitsid



Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas kaimex »

will111 kirjutas:

microsoftilt pc'le rohkem op-süsteeme ei tule, vähemalt nii nad minuteada ise väitsid

Kunagi õeldi ka, et tavainimene ei suuda elusees 1000kb ära kasutada. Tänapäeval iga fail kordades suurem. Eks aeg teeb oma töö. ;)

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Black »

See oli küll RAM'i kohta: "640k ought to be enough for anybody" :)


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas will111 »

ütleks selle kohta nii, et ega inimene, ammugi mitte tavainimene enamasti siiamaani ei kasutagi! kui failidest rääkida siis see reaalne content ehk sisu, mida üks konkreetne inimene reaalselt toota suudab on endiselt suht selline alla mega värk. ehk siis põhimõtteliselt tekst wordi dokumendis...mis teatavasti ei võta just palju ruumi :D
ruumi kasutab visuaalne informatsioon...ja mahud on niivõrd palju suurenenud põhimõtteliselt vaid seetõttu, et seda informatsiooni üritatakse edastada aina kõrgema resolutsiooniga. laias laastus kõik muu on suht sama, mis ta on olnud juba viimased 10 aastat. lihtsalt visuaalset möga on nüüd igalpool tohutus koguses, kõiksugu asjades aetakse peeneid piksleid taga. isegi telefoni ekraan peab olema minimaalselt fullhd, no millest me siis veel räägime.

Kasutaja avatar

jegesmesh
Postitusi: 648
Liitunud: 03 Veebr 2009, 18:37
Tsikkel: poolik veel
Asukoht: Jõgeva

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas jegesmesh »

Mingi paar kuud tagasi proovisin ise ka seda WIN10 preview versiooni, aga mul oli jama interneti ühendamisega. Ei tahtnud ta kuidagi mu EMT netipulka ära ühendada. Kas releasel on see viga parandatud?

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

jegesmesh kirjutas:

Mingi paar kuud tagasi proovisin ise ka seda WIN10 preview versiooni, aga mul oli jama interneti ühendamisega. Ei tahtnud ta kuidagi mu EMT netipulka ära ühendada. Kas releasel on see viga parandatud?

Mul oli jama arvutisse sisseehitatud 3G modemiga, lihtsalt ei olnud tema jaoks olemas. Võib-olla võis probleem olla selles, et mul on see modem tavaliselt välja lülitatud ja ehk kui oleks sees olnud upgrade ajal oleks selle ka omaks võtnud. Aga pigem kahtlustan, et probleem on selles, et Win 7-l on tavaliselt igasuguste wireless asjade sisse ja välja lülitamiseks ja ühenduse loomiseks arvutitootja enda väike proge, aga alates vist Win 8-st on nende haldamine opsüsteemi endasse sisse ehitatud. Ilmselt seal see kala algab.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas 426f »

Aceri lehel ei ole olemas aspire v5 131 jaoks ühtegi w10 draiverit.w8 ja 8.1 oli natuke aega prooviks.Tööle ei hakanud virtual wifi router.W7 küljes töötab kõik nii nagu vaja.

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui karta seda,et keegi saab sinu andmetele ligi,siis ei tohi netti ennast üldse ühendada,see on olenematta OP süsteemist ainus kindel võimalus seda vältida.Nii kui kaabli taha ühendad või wifi-sse lähed oled "saadaval"
Iseasi muidugi,mida sinult saada on ja mis infot sa haldad.Hoides jäigalt kinni win95-st,et olla mitte jälgitav ,aga kasutades brauseril funktsiooni kasutajanimede ja paroolide salvestamiseks,oled ikka samamoodi "saadaval".
Aga tekib lihtsalt küsimus,et kellele te vajalikud olete?Peab ikka mõtlema enne kui midagi neti avarusse paiskad.Ei pea sõbraga konfidentsiaalset infi jaga üle neti,saa kokku ja räägi silmast silma või krüpteeri kogu oma tegevus.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Black kirjutas:

See oli küll RAM'i kohta: "640k ought to be enough for anybody" :)

Mul täna RAM 8GB :mrgreen: ja ei tundu liiga kiire.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ega mind see tagaukse teema nii väga ei morjendagi, ilmselt igaüks saadab oma Androidi telefoniga rohkem infot Googlile. Samas tänu sellele saavad toimida näiteks paljud teenused, nagu Google Traffic näiteks jne.
Vaevalt, et pisipehmel sinu pangakonto paroole vaja on. Ilmselt toimib ikka üldiste kasutusprofiilide koostmine.
Aga häirib see, et kui lubati, et Win 7-lt üleminek on probleemivaba, siis tegelikkuses on neid rauaprobleeme ikka liiga palju. Ei viitsi Microsofti jaoks mingit katsejänest mängida. Pealgi oli see developer version ikka väga pikalt saadaval ja ilmselt ka kasutajaid terve maailma peale piisavalt, seega peaks kõik toimima aga ei toimi.

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

mx77 kirjutas:

Ega mind see tagaukse teema nii väga ei morjendagi, ilmselt igaüks saadab oma Androidi telefoniga rohkem infot Googlile. Samas tänu sellele saavad toimida näiteks paljud teenused, nagu Google Traffic näiteks jne.

Backdoor/tagauks ehk kolmanda osapoole täieliku kontrolli alla olev ligipääs kõigele, mis su kettal kirjas ja "hei, mu koordinaadid on... " on erinevad asjad. Loomulikult teab Google millal sa haigeks jääd ja millal sul kodus tüli või sul räige pohmakas või millal sa kiimas oled - see on tuletatav su käitumisest veebis.

Windpws 10 puhul on asi aga hoopis teisel tasemel sest absoluutselt kõik on kolmanda osapoole poolt loetav - ka su ketta nurgal "peidus" olev "varastatud" porr ja filmid, emailid, tabelid finantandmetega, dokumendid, veebilehitseja ajalugu, järjehoidjad, skype lõualõksutamised jne jne jne. Ühesõnaga kõik, mis pole sinu poolt enne kettale salvestamist krüpteeritud.

Kui sa peaks nüüd sinna midagi "illegaalset" salvestama, võib su eluke väga ootamatult ja jaburalt keeruliseks muutuda. Vahet pole, kas sa kllikkasid keelavaid nupukesi või mitte.

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

Priit_IZ
Postitusi: 901
Liitunud: 09 Veebr 2005, 17:25
Asukoht: Raasiku või Haapsalu
Tänatud: 12 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Priit_IZ »

Tasuta op.süsteemil MS poolt, on omad "võlud"

http://am.ee/node/4689

Mootorsportlased on ikka julged,
see kartmatus on kasvanud väsimatus töös,
läbi kurvide ja piki sirgeid,
meid sadu kordi kandnud on mootorite sööst.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kas keegi tahab väita,et kõik see ,mis win10-ga kaasneb on siiani olemattu?See,kes nii mõtleb ei tea vist arvutitest küll midagi.Kõike seda vältida saab ainult arvutit internetis kasutamatta ja mobiitelefoni(isegi Nokia 1610 on jälgitav) omamatta.
Keegi ei tunne sinu ja su tegemiste vastu huvi,kui elad seaduste piires.Kui tahad kriminaalset või mida iganes muud keelatud elulaadi viljeleda,siis pead ennast varjama nii tänaval,kui arvutis.Aga see ei ole see teema.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

urmas66 kirjutas:

Kas keegi tahab väita,et kõik see ,mis win10-ga kaasneb on siiani olemattu?See,kes nii mõtleb ei tea vist arvutitest küll midagi.Kõike seda vältida saab ainult arvutit internetis kasutamatta ja mobiitelefoni(isegi Nokia 1610 on jälgitav) omamatta.
Keegi ei tunne sinu ja su tegemiste vastu huvi,kui elad seaduste piires.Kui tahad kriminaalset või mida iganes muud keelatud elulaadi viljeleda,siis pead ennast varjama nii tänaval,kui arvutis.Aga see ei ole see teema.

See võis nii olla 10+ aasta tagasi aga need ajad on igaveseks läinud. Aga noh, ignoratsus pidi ju õnnistus olema ;)
urmas66, saada mulle oma e-mail ja sotsmeedia kontode ligipääsud. Ma vaatan veidi ringi. Luban, et sigadusi ei tee. Sul pole ju midagi peita.

Siia sobiks üks väga hea lause: "Arguing that you don't care about the right to privacy because you have nothing to hide is no different than saying you don't care about free speech because you have nothing to say"

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Black »

Nothing to hide nothing to fear. See võiks kõigest 2 minutiga asja poindi piisavalt hästi edasi anda. Kel aega rohkem, lugege Orwelli "1984".

Aga jah, see, mida teine inimene või mingi asutus su digitoimikuga peale suudab hakata, on veel kökimöki selle kõrval, kui mugav on AI-l (loodetavasti ei arva keegi, et see asuks mingi inimesekujulise roboti "peas"...) tulevikus nende andmete põhjal konkureerivat liiki hävitama või sulustama asuda. Ükski krüpto, ükski tulemüür ei ole absoluutsele botnetile takistuseks. Droonidel maru mõnus varasema liikumismustri järgi leida ja siis näiteks EKG diginäidiste järgi arvet pidada, kes lastud, kes veel lasta. Ulme? Muidugi...

Win 10 on suur samm edasi masside manipuleerimise lihtsustamiseks. Senine dressuur on juba piisavalt vilja kandnud. Sellise EULA eest oleks M$ 10-15a tagasi nii korralikult vastu päid-jalgu saanud, et tast poleks tänaseks enam midagi kuulda. Täna aga - suur osa arvabki juba, et tal pole midagi varjata.


sylla
Postitusi: 102
Liitunud: 07 Juul 2011, 11:03

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas sylla »

w5l1k9 kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Kas keegi tahab väita,et kõik see ,mis win10-ga kaasneb on siiani olemattu?See,kes nii mõtleb ei tea vist arvutitest küll midagi.Kõike seda vältida saab ainult arvutit internetis kasutamatta ja mobiitelefoni(isegi Nokia 1610 on jälgitav) omamatta.
Keegi ei tunne sinu ja su tegemiste vastu huvi,kui elad seaduste piires.Kui tahad kriminaalset või mida iganes muud keelatud elulaadi viljeleda,siis pead ennast varjama nii tänaval,kui arvutis.Aga see ei ole see teema.

See võis nii olla 10+ aasta tagasi aga need ajad on igaveseks läinud. Aga noh, ignoratsus pidi ju õnnistus olema ;)
urmas66, saada mulle oma e-mail ja sotsmeedia kontode ligipääsud. Ma vaatan veidi ringi. Luban, et sigadusi ei tee. Sul pole ju midagi peita.

Aga teeni mu e-maili ja sotsmeedia-konto ligipääs välja ja sa saad selle. Enne sellist rumalat lahmimist võiks kirjutada ka sellest, mis vastu antakse? MS ja FB pakuvad populaarseid teenuseid, mille eest saavad andmeid, aga sina? Miks keegi peaks sulle enda ligipääsu andma?
Paranoilised Androidi kasutajad võiksid service viewer'i Androidile installida ja vaadata, kas telefon käib erinevate folderite sisu SSL ühenduse kaudu Google't teavitamas või mitte.

Ehk privaatsus on tänapäeval nagu naisevõtt - võtad kogu paketi ja oled sellega nii heas kui halvas.

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Ma olen Black-iga täpselt sama meelt. :) :bsmile:

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

sylla, vaata Black poolt soovitatud videot :)

täiendus: ja loe soovitatud raamatule lisaks ka Bradbury kirjutatud "Fahrenheit 451"
Need aitavad silmaringi avardada.

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

Schizo
Postitusi: 486
Liitunud: 11 Veebr 2009, 23:36
Tsikkel: Kawa 636, Ktm 250sx
Asukoht: Rapla/Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Schizo »

mul peale 7-melt 10'nrle üleminekut ei tööta enam youtube'i videod. Keegi teab lahendust?

Never ride faster than your Angel can fly!
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Black »

Schizo kirjutas:

mul peale 7-melt 10'nrle üleminekut ei tööta enam youtube'i videod. Keegi teab lahendust?

Upgrade või clean? Mis brauser? Flash on installitud?

Kasutaja avatar

Pan
Postitusi: 289
Liitunud: 28 Mai 2011, 10:35
Tsikkel: Kawabusa
Asukoht: Viljandi

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Pan »

w5l1k9 kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Kas keegi tahab väita,et kõik see ,mis win10-ga kaasneb on siiani olemattu?See,kes nii mõtleb ei tea vist arvutitest küll midagi.Kõike seda vältida saab ainult arvutit internetis kasutamatta ja mobiitelefoni(isegi Nokia 1610 on jälgitav) omamatta.
Keegi ei tunne sinu ja su tegemiste vastu huvi,kui elad seaduste piires.Kui tahad kriminaalset või mida iganes muud keelatud elulaadi viljeleda,siis pead ennast varjama nii tänaval,kui arvutis.Aga see ei ole see teema.

See võis nii olla 10+ aasta tagasi aga need ajad on igaveseks läinud. Aga noh, ignoratsus pidi ju õnnistus olema ;)
urmas66, saada mulle oma e-mail ja sotsmeedia kontode ligipääsud. Ma vaatan veidi ringi. Luban, et sigadusi ei tee. Sul pole ju midagi peita.

Siia sobiks üks väga hea lause: "Arguing that you don't care about the right to privacy because you have nothing to hide is no different than saying you don't care about free speech because you have nothing to say"

Oletame et minult küsiks kontode ligipääsu naabri-Juss. Selline keskmiselt alkoholilembeline mees kes sõidab mootorrattaga ja kes peale lollide "naljade" midagi enamat selle infoga peale ei oska hakata. Loomulikult ma ei annaks talle ligipääsu sest siis tuleks mul veel mitu aega selgitada erinevatele inimestele et ma tegelikult ei ole viimase kuu jooksul ühtegi meili saatnud ega sotsiaalmeediasse ühtegi kommentaari lisanud.
See oleks minu jaoks ebameeldiv.
Samas võime oletada et ligipääsu küsib firma, ilma milleta oleks mu arvuti üsna kasutu ja mille tegevusel on siiski mingisugune leping ja kontroll.
Sellisel juhul ei näeks põhjust oma andmete varjamises. Esiteks ei usu et minu poolt salvestatud info oleks millegi poolest väärtuslikum kui ülejäänud 60 miljoni kasutaja andmed.
Teiseks: olen sama palju "jälgitav" kui pistan juhtme seina või kui astun hommikul voodist välja. Teadupärast olid meil ammu enne arvutit või internetti olemas asutused mis inimesi jälgisid kui seda vajalikuks peeti.
Kolmandaks: Erinevalt naabri-Jussist, ei saaks Bill Gates isegi kõikide minu kontode ligipääsu omades arvatavasti mitte kunagi teada et ma igal neljapäeval tema naist põrutan.

Elevandil ei ole vaja haukuda. Teda märgatakse niisamagi.

aaachilles
Postitusi: 8
Liitunud: 21 Aug 2013, 21:46
Tsikkel: Honda Hornet '01

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas aaachilles »

Teemat võib vast arutada üpris pikalt, kasulikkusest, turvalisusest, töötamisest, erinevate plussidest ja miinustest jne jne. Eks igal ühel omad kogemused, nõudmised, arvamused, .... .

Aga panen siia enda poolse Windowsi kasutamise emotsioonid alates XP:
Alates XP SP3 suht rahul töötas päris hästi, aga ajaga tekkis kuhi programme, mis ei tahtnud enam eriti hästi töötada (või uusimad versioonid ei toetanud enam XP'd).
Vista, isiklikus arvutis jätsin vahele, tööl oli see niigi paras peavalu :wack: .
7, nagu töötaks, aga vana riistvaraline pool jäi lahjaks ja pidi seda uuendama lõpuks. Aga põhiline teema oli, et iga 3-4 kuu tagant puhta installi vajadus. Üpris sagedasti osad programmid/seadmed mis jäid poolikult töötama (nagu töötaks, aga miski kala ikka sees kuskil) tekitasid lõpuks olukorra kus vaja puhast installi. Aga noh see polnud tavaliselt tingitud igapäevastest tegemistest, vaid ... :twisted: .
8, sai üle mindud suht kohe kui see tuli, päris palju asju mis ei töötanud, et pidi osade programmideta algul hakkama saama või alternatiivid leidma. Kiusatus oli tagasi 7 peale minna, aga tol hetkel polnud aega eriti ja siis kui aega oli lõpuks, siis oli OSi pool palju paremaks muutunud. Mis töötas oli stabiilne (või muutus stabiilseks peale mõnda updatei) ja puhta installi vajadust ei tekkinud enam kordagi. Kuigi igast imelikke asju vahepeal tehtud... et paneb lausa imestama.
8.1 peale sai ka kohe mindud kui see tuli, ei oska muud öelda kui 8 mugavam versioon, ja vähem asju mille kallal nuriseda. Küll esimene buutimine oli BSoD, aga pärast pole seda enam näinud.
10 peale sai mindud, ja no mõningaid vajakajäämisi on, aga ei midagi kriitilist. Midagi just rohkem ega vähem ei tee arvuti taga puhtalt antud OSi valiku pärast.

Suzuki Freewind ->Suzuki Savage->Honda Transalp+Hornet

tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas tazavi »

Pilt

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

w5l1k9 kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Kas keegi tahab väita,et kõik see ,mis win10-ga kaasneb on siiani olemattu?See,kes nii mõtleb ei tea vist arvutitest küll midagi.Kõike seda vältida saab ainult arvutit internetis kasutamatta ja mobiitelefoni(isegi Nokia 1610 on jälgitav) omamatta.
Keegi ei tunne sinu ja su tegemiste vastu huvi,kui elad seaduste piires.Kui tahad kriminaalset või mida iganes muud keelatud elulaadi viljeleda,siis pead ennast varjama nii tänaval,kui arvutis.Aga see ei ole see teema.

See võis nii olla 10+ aasta tagasi aga need ajad on igaveseks läinud. Aga noh, ignoratsus pidi ju õnnistus olema ;)
urmas66, saada mulle oma e-mail ja sotsmeedia kontode ligipääsud. Ma vaatan veidi ringi. Luban, et sigadusi ei tee. Sul pole ju midagi peita.

Siia sobiks üks väga hea lause: "Arguing that you don't care about the right to privacy because you have nothing to hide is no different than saying you don't care about free speech because you have nothing to say"

Sa saad sinna ilma minu abita ka sisse ,kui ka päriselt nii nutikas oled,kui siin väidad.Aga mul pole seal tõesti midagi sellist,mis kedagi võõrast millegagi aidata saaks.Sots meedia e FB on avatud kõigile,nii,et lets go,mine vaata.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Priit_IZ
Postitusi: 901
Liitunud: 09 Veebr 2005, 17:25
Asukoht: Raasiku või Haapsalu
Tänatud: 12 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Priit_IZ »

kaimex kirjutas:

Ma olen Black-iga täpselt sama meelt. :) :bsmile:

Mina ka.

Kusjuures see sotsiaalmeedia on üldse omapärane nähtus. Eks need kommenteerivad, kes seal Mordapiiblis arvel on, aga mul on küll tunne, et kui 70 aastat tagasi oleks sellised asjad olnud, siis suur osa NKVD/KGB personailst oleks töötud olnud. Mida sa veel tahad - kõik tunnistavad vabatahtlikult üles, kes on ta sugulane, sõber seltsimees ja vend, nagu vanasti öeldi, millega tegeletakse vabal ajal jne. Lisaks fotode ja videode näol tõestusmaterial seal juures. Ma võin kellegi meelest paranoiline olla, aga ma kuidagi ei usu, et need üleslaetud andmed on AINULT su enda kontol ja ei kusagil mujal.
Jah, töötute hulk oleks siis sel ajal väga suur olnud :ner:

Ma pole siiani aru saanud, mis vajadus, või sisemine tung, see tänapäeval sunnib iga oma sammu läbi sotsiaalmeedia ilmarahvale kuulutama :roll:

Aga no, eks ma olengi vanamoodne ja imelik.

Terviseks :bsmile:

Mootorsportlased on ikka julged,
see kartmatus on kasvanud väsimatus töös,
läbi kurvide ja piki sirgeid,
meid sadu kordi kandnud on mootorite sööst.
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas kris. »

Kas sa Priit ei arva, et oma mittekuulumisega sotsiaalmeediasse saad hoopis suurema tähelepanu ja jälgimise osaliseks? Kui muidu oleksid suvaline "jaan" siis nüüd oled kindlasti erilises nimekirjas :mrgreen: . Hmm ... mis mees see selline on, kelle kohta niivähe andmeid on ... kas tal on midagi varjata ... tuleb uurida :twisted: .
Privaatsus kui selline oli 20-nda sajandi privileeg. Püüda tänapäeval oma digitaalset jalajäge varjata on juba ette kaotatud ettevõtmine, nagu ka eespool mainiti. See et su telefonil ekraan ei helenda, ei tähenda et ta ei oleks (võiks olla) sisse lülitatud, jne. jne.
See ei tähenda, et võiks oma andmetega hoolimatult ümber käia, a la asukohainfoga fotosid postitama jne. Aga kaitsta saab ennast ainult n.ö. digitaalse tänavakuritegevuse eest. "Suurte poiste" eest varjuda ei ole võimalik.
PS. Peab vist veel ühe teema poolitamise tegema :wack: :wack: :wack: .

terv
Kris.

Riding with a King!
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Black »

Priit_IZ kirjutas:

Ma pole siiani aru saanud, mis vajadus, või sisemine tung, see tänapäeval sunnib iga oma sammu läbi sotsiaalmeedia ilmarahvale kuulutama :roll:

Edevus, soov kuuluda karja hulka ja näidata, et ollakse teiste karjaliikmetega vähemalt võrdsed. Täiesti inimlik. Kui saaks lugeda kokku kõik need cappuccinod, mis on ostetud peamise sooviga neist pilt teha ja postitada... Reisidest rääkimata.

Kasutaja avatar

Priit_IZ
Postitusi: 901
Liitunud: 09 Veebr 2005, 17:25
Asukoht: Raasiku või Haapsalu
Tänatud: 12 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Priit_IZ »

Olen mõlemaga nõus.

kris., ma ise olen vahel sama mõelnud :)

Black, see lisab tänapäeval jutule usutavust, kuna see on ju vandenõuteooria ja "see ei ole nii" :bsmile:

Mootorsportlased on ikka julged,
see kartmatus on kasvanud väsimatus töös,
läbi kurvide ja piki sirgeid,
meid sadu kordi kandnud on mootorite sööst.
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Ameerikas lubati ju kuidagi peatada ka kogu torrenti tõmbamis süsteem. Windows, millel saaks mõned kraanid kinni keerata, poleks paha alustus. :) Seal saaks kohe ju piraatlusega tegelejad kohtu alla ka anda jne...

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas 426f »

Torrent peab alles jääma,olen elus ostnud 3 pc mängu.Esimesed 2 olid jube kehvad ja kolmanda jaoks oli mu arvuti lahja,installides läks cd key raisku ja plaadid vedelevad kasutult.Iga kord sain lüpsi kui maksin raha ja ostsin legaalselt mängu.Edaspidi ma seda viga ei tee,et ostan 50eurise plaadi koju vedelema..Tõmban piraat tarkvara edasi ja raha eest ostan õlut.Kodus vedeleb 150euri eest mängude dvd plaate millega ei ole mitte midagi peale hakata.

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”