Räägiks petturitest ja privaatsusest.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Räägiks petturitest ja privaatsusest.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

--------------------------------------------------------------------------

Poolitatud teema
algab siit

--------------------------------------------------------------------------
marko233 kirjutas:

Broneeritud kasutajale Soultrain.

Müü jah Soultrainile = Lauri Nigula
http://www.postimees.ee/3180013/radar-a ... volaskeemi

Pilt



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Troll
Postitusi: 30
Liitunud: 05 Okt 2015, 10:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas Troll »

Kas tõesti ei tohiks keegi siin foorumis kasutajat oma reaalsete andmetega teha? Kunagi ei tea, millal mõnele modele su post ei meeldi ja kohe uuritakse järgi, kes sa oled - äkki saab kuidagi ära panna. Olen ka varem näinud, kuidas moded kuritarvitavad siin foorumis enda ligipääsu antud andmetele ja teevad need siis avalikuks... Hea töö kutid :wack:

Midagi reeglitest kah siis

Kasutajana nõustud sa, et kõiki sinu poolt sisestatud andmeid hoitakse meie andmebaasis. Kuna seda teavet ei avalikustata ühelegi kolmanda osapoole inimesele ilma sinu nõusolekuta, ei kanna veebihaldur, administraatorid ega moderaatorid vastutust ühegi häkkimiskatse eest, mis võivad andmeid ohustada.

Pange siis sinna ka kohe suurelt kirja a la " *Võime teie nime iga hetk avalikustada" vms. (togi)

PS. pole antud isikuga kuidagi seotud.

edit: Ei õigusta kuidagi antud indiviidi käitumist, aga foorumi moded ei tohiks selliseid andmeid suvaliselt välja anda.

Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas efendi »

Troll, sa oled juua täis v?
1) Peaksime pealt vaatama kuidas kodanik kellegi üle laseb järjekordselt?
2) Sellest seltsimehest kirjutas ka meedia pikalt-laialt, vaevalt see talle omale üllatus on, et paljud tema kangelastegudega kursis on.
3) Ma küll ei tea, et moded mingeid isiklikke andmeid kuskilt näevad (kui näevad, siis palun õpetage mind ka neid vaatama palun)

Ma saan muidugi tegelikult aru, et tõenäoliselt on sm Nigula ise selle trolli nime taga :P

Spoiler
Troll kirjutas:

Kas tõesti ei tohiks keegi siin foorumis kasutajat oma reaalsete andmetega teha? Kunagi ei tea, millal mõnele modele su post ei meeldi ja kohe uuritakse järgi, kes sa oled - äkki saab kuidagi ära panna. Olen ka varem näinud, kuidas moded kuritarvitavad siin foorumis enda ligipääsu antud andmetele ja teevad need siis avalikuks... Hea töö kutid :wack:

Midagi reeglitest kah siis

Kasutajana nõustud sa, et kõiki sinu poolt sisestatud andmeid hoitakse meie andmebaasis. Kuna seda teavet ei avalikustata ühelegi kolmanda osapoole inimesele ilma sinu nõusolekuta, ei kanna veebihaldur, administraatorid ega moderaatorid vastutust ühegi häkkimiskatse eest, mis võivad andmeid ohustada.

Pange siis sinna ka kohe suurelt kirja a la " *Võime teie nime iga hetk avalikustada" vms. (togi)

PS. pole antud isikuga kuidagi seotud.

edit: Ei õigusta kuidagi antud indiviidi käitumist, aga foorumi moded ei tohiks selliseid andmeid suvaliselt välja anda.

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!

Troll
Postitusi: 30
Liitunud: 05 Okt 2015, 10:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas Troll »

Efendi saadaksid sa oma 400 eurise telefoni mingisele kutile ilma, et oleksid raha saanud? See, et ta selle sinu (hüpoteetiliselt) käest laenatud raha eest ostab ei ole väga sinu probleem. Nagunii ta ei maksaks seda laenatud raha ju inimestele tagasi ja ostaks kellegi teise käest.

Alati võib ka loota, et inimene on arenenud/muutunud ja ostaks selle täitsa omalt (või emalt saadud) raha eest.

Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas efendi »

Nägid, et müüja pakub algses kuulutuses järelmaksuga tehinguvõimalust? Millist ohtu sellise tehingu puhul oskad prognoosida?

Leian, et hoiatamine on igati asjakohane.

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!

Troll
Postitusi: 30
Liitunud: 05 Okt 2015, 10:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas Troll »

Märkasid sõna "tagatisega". Aga ei, tehke mis tahate :)

Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas efendi »

Kle, kui selle seltsimehe tegevuse kohta veidi infot omada, siis võib selleks tagatiseks olla kolmanda isiku käest laenatud või välja petetud asi.

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!

Troll
Postitusi: 30
Liitunud: 05 Okt 2015, 10:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas Troll »

Jäta see seltsimehe olemus mängust välja. Pigem mõtle, kas sa tahaksid, et sinu ees- ja perekonnanimi kuskil postis mäki poolt välja tuuakse (vahet pole, mille hea/halva jaoks) ilma, et sina oleksid loa andnud. Mina ei tahaks...

Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas efendi »

Vaata siin on küsimus selles, et kõne all olev seltsimees on siinse foorumi kasutajaid korduvalt üle lasknud. Sellega seoses on hoiatamine omal kohal. Mis on sinu huvi selle inimese kaitsmisel? Tahad, et ta veel mõne kergeuskliku arvelt oma elustiili jätkaks?

Kui tunned, et sulle on liiga tehtud siis pöördu Piipzu või mäki poole. Kui arvad, et minuga on vaja suhelda, siis jätkame ES vahendusel.

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

Soultrain
Postitusi: 970
Liitunud: 29 Sept 2003, 18:28
Kontakt:

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas Soultrain »

Aga äkki soovis palgast osta või soovis keegi lähedane seda hoopis soetada, kes ei ole foorumiga seotud. Huumorimehed ausalt. PS eile käisin poes leiba ostmas, täiesti oma raha eest, isegi müüdi vaatamata "meedias" räägitule

Veelkord edit: keegi tark suutis ära kustutada ka postituse, kus "seltsimees Nigula" pakub väga soodsalt veini, ei küsi sellest ettemaksu, ei ole vanaema õunest keedetud peet vaid on korrektne toode üle 50% odavamalt kui poehind samal asjal on ja nõus isegi koju ja kontorisse kohale tooma., sest hr Nigula endiselt toob alkoholi maale ja kui kellegil on vastupidiseid tõendeid, siis jagagu ka minuga neid palun. Lihtsalt märkus sellest, et kui paar aastat tagasi sama pakkusin, siis oli mu postkast punane soovijatest, kuna vahepeal on lollustega tegeletud, siis isegi antud lehekülje moded, kellel mitte ühelgi pole minuga konkreetset seost, miinust, tehingut ega midagi, lahmivad süvenemata asju. Või nt hr Macintosh tahab väita, et ei ole minu käest alkoholi ostnud või tahab ta nt väita, et maksis mulle raha ette ja veini ei saanud?

Viimati muutis Soultrain, 05 Okt 2015, 14:52, muudetud 2 korda kokku.
Loud pipes save lives!!!

Troll
Postitusi: 30
Liitunud: 05 Okt 2015, 10:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas Troll »

Jäta see seltsimehe olemus mängust välja.

Ei üritagi teda kaitsta. Mingises väikeõllede pruulimise teemas lendas ka vististi mäkk (sorry kui mälu petab) infoga välja, et see on ju loomulikult konkureeriva ettevõtte see ja see tüüp. Leian, et teie andmebaasides olevat infot ei tohiks avaldada kolmandale osapoolele, nagu teie endi reeglites kirjas on.

Pealegi, kui antud tüüp päriselt on siin foorumis juba kedagi üle lasknud, siis miks pole bannitud? Pooldate tüssamist? (pealegi ei usu, et ta on siin foorumis kedagi tüssanud, muidu oleksid selle kohe esimeses postis välja toonud). Siiski leian, et eksite enda kehtestatud reeglite vastu (mitte sina efendi, sinuga pole miskit norida :lol: )


Tuono

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Soultrain kirjutas:

Aga äkki soovis palgast osta või soovis keegi lähedane seda hoopis soetada, kes ei ole foorumiga seotud. Huumorimehed ausalt. PS eile käisin poes leiba ostmas, täiesti oma raha eest, isegi müüdi vaatamata "meedias" räägitule

Veelkord edit: keegi tark suutis ära kustutada ka postituse, kus "seltsimees Nigula" pakub väga soodsalt veini, ei küsi sellest ettemaksu, ei ole vanaema õunest keedetud peet vaid on korrektne toode üle 50% odavamalt kui poehind samal asjal on ja nõus isegi koju ja kontorisse kohale tooma., sest hr Nigula endiselt toob alkoholi maale ja kui kellegil on vastupidiseid tõendeid, siis jagagu ka minuga neid palun. Lihtsalt märkus sellest, et kui paar aastat tagasi sama pakkusin, siis oli mu postkast punane soovijatest, kuna vahepeal on lollustega tegeletud, siis isegi antud lehekülje moded, kellel mitte ühelgi pole minuga konkreetset seost, miinust, tehingut ega midagi, lahmivad süvenemata asju. Või nt hr Macintosh tahab väita, et ei ole minu käest alkoholi ostnud või tahab ta nt väita, et maksis mulle raha ette ja veini ei saanud?

No see täiesti oma raha jutt sobib küll huumori rubriiki (lol)


sleepwalker
Postitusi: 17
Liitunud: 16 Aug 2012, 11:51

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas sleepwalker »

Minul isiklikult on piisavalt tõendeid, et kodanik Nigula ei ole pikka aega mingi muu äri, kui inimeste petmisega tegelenud.
Vastuseks trollile ütlen, et mind isiklikult on see kodanik petnud ja mul on salvestatud päris suur hulk tema erinevaid valesid.
Hetkel on talle pankrot välja kuulutatud ning kaitstud nõudeid on väheke alla 75KEUR.
Suure tõenäosusega on umbes sama suurusjärk võlgasid, mida erinevatel põhjustel pankrotimenetlusse ei olnud võimalik esitada.

Kasutaja avatar

Soultrain
Postitusi: 970
Liitunud: 29 Sept 2003, 18:28
Kontakt:

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas Soultrain »

Hr Sleepwalker võib DeMulleri veine osta kontorisse või koju toomisega, nagu talle seda korduvalt on tehtud varasematel aastatel - kõik muu, millest härral aimugi ei ole, ei tähenda, et seda ei eksisteeri.

Loud pipes save lives!!!

sleepwalker
Postitusi: 17
Liitunud: 16 Aug 2012, 11:51

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas sleepwalker »

Kas peaksin ehk postitama võlglaste nimekirja koos kontaktidega.
Samuti võin postitada "ärimehe" ettevõtete viimaste aastate kontoväljavõtted.


Troll
Postitusi: 30
Liitunud: 05 Okt 2015, 10:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas Troll »

Cmon mehed, ma ei vingugi siin seda, et ostja "Soultrain" on süütu. Tropp ja mongol täielik.

Mis mind häirib on see, et biker.ee andmebaasis olevaid isiklikke andmeid loobitake avalikkuse ette omavoliliselt. Kui olukord nii hull on siis bännige kasutaja ja saatke müüjale privaatne sõnum hoiatusega (ilma nimeta). Kas tõesti tegid kõik, kes reaalse nimega regasid suure vea, sest igal momendil, kui tekib mõni vastuolu saab mode hõigata "Ah see Peeter Peet töötab ju maximas ja teda ei tasu üldse kuulata." Äärmuslik näide jah aga täpselt sama sisu.

edit: Juhul kui mäkk lihtsalt teab seda meest mõnelt ürituselt (ja seost kasutajanimega) siis pole mul miskit öelda :mrgreen:

Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas efendi »

Foorumisse regamisel nime ja isikukoodi ei küsita, fotot ka ei pea postitama. Vanad kasutajad teavad enamasti üksteist nägupidi, vahel ka pärisnimesid pidi. Eeldan, et sealtkaudu see info ka mäkini jõudis.

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas puna »

Selleks ei ole vaja oma nimesi kirjutada kuhugi, et teada kes on kes
Vägagi õigustatult laus petturite teemad nimed ja muu asjasse seonduv välja tuuakse.
Mille üle siin kurta, et admin suutis võimaliku pettuse ennetada ja andmed välja tuua.
Eks seda saab ikka omarahaks nimetada mis on kuskilt älja petetud.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 128 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma täpsustaks, need andmed ei ole foorumist pärit, vaid viide on pigem tingitud kasutaja varasemast tegevusest ja ilmsiks tulnud kasutajate omavahelise infovahetuse käigus.
Ma olen kasvõi foorumi surmani Mäki liigutuse poolt, kui see sinna välja peaks viima.

Jälgime väga rangelt kasutajate andmete hoidmise reeglit (jah, üks eksimus hiljuti oli, just suhtkoht sarnane juhus, nagu Trolli Maxima näide), kuid sama rangelt hoiame foorumit petturivabana ning leiame, et see käik oli vägagi õigustatud.
Moded on ka inimesed ja teevad vigu, ma veelkord toonitaks, mode on täpselt samasugune kasutaja edasi nagu ta enne modeks saamist oli, tal on rohkem õiguseid sellepärast, et tema nimele on võimalik ka pilt juurde panna.
Troll, saan su murest aru, kuid bännimine tänapäeva IT maailmas on suhteliselt kasutu tegevus. Vähegi IT teadlik inimene saab esineda 20 erineva kasutajana nii, et keegi aru ei saa.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Need andmed, mida ma ülapool jagasin ei saanud mulle teatavaks foorumis "ametlikke tööülesandeid" täites.
Kui täpne olla, siis pole foorumist võimalik kuidagi nende kahe isiku samasust tuvastada. Küll aga väärib märkimist, et Lauri Nigula on minu käest üritanud raha laenata aga tehing jäi pooleli, kuna tagatiseks pakutav sõiduk ei kuulunud talle vaid kellegile kolmandale (paljudele, nagu olen aru saanud on just Laurile mittekuuluv sõiduk laenu tagatiseks antud - soovitan lugeda Postimehe artiklit).

Sellised sullerid saavad tegutseda just tänu sellele, et kõik ümberringi vaikivad. Miks ma peaksin oma suu koomal hoidma, kui ma tean, et ta on inimesi (korduvalt) petnud? Kelle heaks see vaikimine peaks siis töötama? Ehk teema on laiem: kui tead ja tunned petturit siin foorumis, siis kas sa peaksid vait olema? Arvesta sellega, et nii mõnegi ohvri või potentsiaalse ohvri on ta just siit leidnud ning vaikimine võimaldab tal edasi tegutseda.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas Black »

Kui minagi selles õlleteema kommenteerija isiku avaldamises positsiooni väärtarvitamist nägin ja seda seal ka mainisin, siis hetkel oleksin Mac'i poolt isegi siis, kui ta selle nime profiilis olevast emailist tuletanud oleks.

Kasutaja avatar

marko233
Postitusi: 200
Liitunud: 18 Sept 2007, 13:47

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas marko233 »

Minu poolt müügiteema maas ja lukku.
Selgituseks niipalju, et olen ostja isikuga kursis. Nimelt müüs sõber mõned nädalad tagasi oma telefoni läbi biker.ee foorumi kasutajale Soultrain.Järelmaksuga.
Nagu eelkõnelejad ka viitasid, on see nimetatud isikule müümine suur riskitegur, mis antud juhul ka rakendus.
Kodanik tasus deposiidi ning peale seda ei järgenud enam lubatud maksed - ainult tühjad lubadused. Ja sedasi mitu nädalat. Hakates kasutajat otsima selgus kellega on tegu.
Tekkis ajend ja soov kodanikuga kohtumiseks.
Sõbra palvel lisasin foorumisse enda telefoni müüki (ka järelmaksuga), et saada sellisel viisil Soultrainiga ühendust ning tekiks võimalus silmast silma härraga vestelda ja lahkelt paluda selgitust tekkinud olukorrale.
Nagu võis eeldada oli järgmisel päeval juba kontakt olemas...
Siin aga muutusid asjaolud niipalju, et vahepeal sõber teavitas Soultraini asjale ametliku käekäigu andmisest (politsei). Tegevus kandis vilja. Samal päeval lubati summa tasuda ning selle kättesaamiseks pidi minema
kusagile hotelli vastuvõttu, kuhu oli jäetud ümbrik sularahaga. Nii ka oli, kuigi lubatud summast tasuti vaid 70%.
30% osas taas lubadused...
Kuna aga suurem kahju sai ära hoitud, siis võib antud teemale ENDEXi välja kuulutada ning Hr Nigulale teadmiseks,et sihipärane inimeste petmine ei ole üleliia perspektiivikas amet. Võib valusalt lõppeda.

CBR F3; CBR 954rr; Tuono 1000; MT-01
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: M:iPhone 6

Lugemata postitus Postitas villy »

Black kirjutas:

Kui minagi selles õlleteema kommenteerija isiku avaldamises positsiooni väärtarvitamist nägin ja seda seal ka mainisin, siis hetkel oleksin Mac'i poolt isegi siis, kui ta selle nime profiilis olevast emailist tuletanud oleks.

Njah alati on võimalus, et soultraini info ei tulnud seekord sealtmööda ja ma ei kaitse kindlasti Soultraini hetkel vaid lihtsalt kuidagi Déjà vu moment tekkis ka mul.

Ma samuti ei saa aru miks mu postid kadusid, kui ma seda mainisin seal õlleteemas samuti. Siiamaani närib see, et adminid käivad "privaatse " infoga omavoliliselt ringi. Selle asemel, et Mac oleks vabandanud ja viga tunnistanud, muutis Mac oma esijalgset postitust vaikselt ja Piipz astus lavale ja kukkus ähvardama ja poste kustutama. :wack:

Niih nüüd öeldud mis südamel. Ja ei ole ma siin enda pärast mures, mu kasutaja on pärisnimega, olen korduvalt oma tel. numbrit jaganud ja paljudega isiklikult tuttav. See tähendab, et ma ei hooli enda isiku privaatsusest antud juhul, et vingun. Asi on põhimõttes ja eetikas. Ja kui nüüd on imestus, et kuidas see jama pinnale ujub jällegi, siis oleks ju loogiline järeldus, et see ei saadud korrektselt lõpetatud.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Räägiks petturitest ja privaatsusest.

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Olen ka kokku puutunud soultraini "raha laenamine kiire ja tulusa äri tarbeks" juhtumiga. Õnneks laekus kiirelt info tema
"Biznisi" tagamaadest. Tuttavad hoiatasid.
Aga mind paneb imestama, et ta tervelt ja rahulikult veel ringi jalutab. Ja ikka üritab oma "äri" teha.
Polegi veel sandiks pekstud????

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Räägiks petturitest ja privaatsusest.

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mul jälle on sotsiaalmeediast selle koha pealt tõesti kasu, et ma pole isiklikult kõnealuse härraga kokku puutunud. Eks tuleb leppida, et olen sedavõrd väike kala, et ebafektiivne püüda.

Aga ma leian, et foorumi andmekaitse pole pihisaladus ja kui ikka teisi tsiklimehi pettasaamine ähvardab, on andmete avalikustamine holistilisel põhjendusel õigustatud. Minu meelest võiks sellise avalikustamise "oht" lausa foorumi reeglites sees olla, annab juba eos hoiatuse. Isiklikult eelistangi edaspidise pättuse võimaluse elimineerimist füüsilisele keretäiele, kuigi ka viimane võib mõnikord isegi kasuks tulla, kui see kodaniku mõtlema paneb. Avalikustamise läbi antud "moraalne keretäis" seevastu võtab ära võimaluse vanas vaimus jätkata ja igasuguse usaldusväärsuse minetanud suller on seeläbi relvituks muudetud.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Räägiks petturitest ja privaatsusest.

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Miks peaks isikuandmete teema üldse seda inimest huvitama, kes on oma elu ausalt elanud ja oma äri ausalt ajanud?

Pilt
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Räägiks petturitest ja privaatsusest.

Lugemata postitus Postitas Yerba »

rannamees kirjutas:

Miks peaks isikuandmete teema üldse seda inimest huvitama, kes on oma elu ausalt elanud ja oma äri ausalt ajanud?

Ikka huvitab. Võib-olla mõni tahab elada rahus ja vaikuses, mitte "uute tuttavate ja sõprade" tulva all.

Aga isikuandmete avaldamine igasuguste petuskeemide ja huijarite puhul on minu meelest 100% põhjendatud. Nii hoitakse tihtipeale ära suuremat kahju. Mida varem pettasaanute ring üksteise olemasolust teada saab, seda väiksem võimalus uute pettuste ahelreakstioonide käivitumiseks on.

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 128 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Räägiks petturitest ja privaatsusest.

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Villy, misasja, millal ma kedagi ähvardasin :shock:
Adminnid (keda on tegelikult ainult kaks) ei käi privaatse infoga omavoliliselt ringi, vaid lähtuvad inimlikust faktorist, nagu praegu.
Ma ei viitsi jälle seda õlleteemat üles kütta, sest on inimesi, kes niikuinii ei usu, et tegemist oli meie jaoks omakasupüüdmatu üritusega ja seetõttu seda ka nii kiivalt kaitsesime.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

reimps

Re: Räägiks petturitest ja privaatsusest.

Lugemata postitus Postitas reimps »

Piipz, villy on sust lühem ja väiksem, ehk ajas teda segadusse su "suur ja hirmuäratav" tiitel. Nii kui sõna võtad, kõlab see ähvardavalt. Sa peaks ninarõnga ka panema, siis oled veel jõledam adminn :mrgreen:


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Räägiks petturitest ja privaatsusest.

Lugemata postitus Postitas oil »

Mu arust on omas lolluses süüdi need, kes müüvad mingeid asju järelmaksuga või veel taga targemaks, võtavad mingi (kolmanda osapoole) eseme panti...

Raha käes --> annad kauba üle
Raha pole käes --> ei anna kaupa üle

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”