Õnnetused mootorratastega [2016]

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas yeekim »



Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

No ei imesta, et nende tänavaratturitega nii palju õnnetusi on.
Ükspäev nägin koduaknast järgmist pilti: mingi tüüp harjutas Tondi tänaval sõitmist (tegemist ei olnud autokooli sõiduõppijaga) ja tal oli ikka täielik probleem ringristmikul ringi tegemisega. Ilmselt oli aru saada, et inimene ei saanud üldse aru, kuidas mootorrattaga pööratakse. Ja ilmselt polnud ka tegemist isikuga, kes võõra rattaga proovisõitu teeb, sest varustus oli pealaest jalatallani olemas.
Aga rattaks oli muidugi mingi tonnine bike :D

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas AzA »

Selle kevadine uus trend on partpoisid, kannad paikide jalustel kruiseerimas .... vahva vaatepilt :bsmile:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas M.T. »

mx77 kirjutas:

No ei imesta, et nende tänavaratturitega nii palju õnnetusi on.
Ükspäev nägin koduaknast järgmist pilti: mingi tüüp harjutas Tondi tänaval sõitmist (tegemist ei olnud autokooli sõiduõppijaga) ja tal oli ikka täielik probleem ringristmikul ringi tegemisega. Ilmselt oli aru saada, et inimene ei saanud üldse aru, kuidas mootorrattaga pööratakse. Ja ilmselt polnud ka tegemist isikuga, kes võõra rattaga proovisõitu teeb, sest varustus oli pealaest jalatallani olemas.
Aga rattaks oli muidugi mingi tonnine bike :D

Aga minnud ja jaganud õpetussõnu, et tonnisega tuleb ikka 2x kiiremini ringristmikku võtta, siis hulga kergem juhtida :mrgreen:

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Millegi pärast on väga paljudel arvamus, et alguses tonnine ja pärast suurem. Ise tean päris mitut, kes 250-ga kaks aastat u sõitnud ja siis 600 peale üle läinud. Aga eks kõik oleneb inimesest ka. Ega kuubikud õnnetust põhjusta, eks seal ikka inimerror enamasti on. (crash)


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Kust kohast see tonnise jutt tuli? Alguses oli juttu ikka Tondi tänavast, ja ratta kubatuuri ei täpsustatud :D ja nüüd läks lahti 500 600 1000. Mu sõber alustas 1200 buldogiga ja ta oli minuarust palju pehmem kui minu 600 :D

Ja no load võivad ju olla aga kogemust ei pruugi olla. 5 aastat paus peale lubade saamist näiteks kui üldse sõidetud pole jne. Kui ma esimest korda gsxri selga istusin enne sõitsin klassikatega siis olin ka nagu lehm jääl :D ja puusad lõi krampi. Suht kiiresti sai aru mis ja kuidas ja minuarust jummala ok sõita sellega.

PS: Lubadeta liikluses harjutamist ei tolereeri :bsmile:

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ardilla kirjutas:

Mu sõber alustas 1200 buldogiga ja ta oli minuarust palju pehmem kui minu 600 :D

Ja jõudimegi selle koha peale, kus "tonnised mehed" kivi alt välja ronivad ja kiidavad, kuidas alates kolmandast eluaastast tuleb igal juhul 1K ratta otsa ronida. Kõik väiksem on imikutele ja nõrkadele. [suur hulk irooniat] (ei midagi isiklikku, Ardilla (togi) )

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Macintosh kirjutas:
Ardilla kirjutas:

Mu sõber alustas 1200 buldogiga ja ta oli minuarust palju pehmem kui minu 600 :D

Ja jõudimegi selle koha peale, kus "tonnised mehed" kivi alt välja ronivad ja kiidavad, kuidas alates kolmandast eluaastast tuleb igal juhul 1K ratta otsa ronida. Kõik väiksem on imikutele ja nõrkadele. [suur hulk irooniat] (ei midagi isiklikku, Ardilla (togi) )

Ma ei õigusta tonnist gixerit algajale. Ma pigem tahtsin seda öelda, et tonnisel ja tonnisel on vahe, ja sõitjal ja sõitjal ka 50kg vs 136kg jne jne jne. Ning, seda, et teemast veidi kõrvale kalduti :P [Ja ma ei võta südamesse :D]

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma tahaks algaja lahti siduda kubatuurist. Tonnine ei tähenda alati võimast ning enne paneks ma algaja uue Hayabusa selga istuma, kui näiteks SXV550 otsa. Viimasega ma siiamaani ei taha hästi julgeda sõita eriti, kui piirajad maas on, ajuvaba ratas.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Ardilla räägib nii lolli juttu et peab vist jalle peitu minema (lol) :bsmile:


cmc2001
Postitusi: 4
Liitunud: 09 Apr 2016, 17:25
Tsikkel: 701 SM, TT600E, XT600 & SXV550
Tänatud: 1 kord

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas cmc2001 »

@Piipz, Ma täesti nõustun selle jutuga. SXV550 on asi millega end linnas katki sõita on tükkmaad lihtsam kui liitrise CRF1000L-iga. Kui keegi minu käest küsib, siis kubatuur üksi ei ole üldse määrav. vääne ja kaalu suhe mängib rohkem rolli. Samas, ega tippkiirust ei saa ka mängust välja jätta.

Ise alles õpin sxv-ga sõitma ning austust asja vastu on päris kõvasti.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Isver isver :D mis mu jutus nii lolli, et pead peitu pugema jälle ? (lol) Niisama sportlikust huvist küsin :bsmile: :ner:


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Ma niisama vastan et pole mõted siin targutada,see mis juhtub juhtub niguinii,sa võid siin sõita millega iganes soovin head ratta algust :bsmile:

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ardilla kirjutas:

Kust kohast see tonnise jutt tuli? Alguses oli juttu ikka Tondi tänavast, ja ratta kubatuuri ei täpsustatud :D

(togi) loeb nüüd veelkord viimase lauseni

mx77 kirjutas:

No ei imesta, et nende tänavaratturitega nii palju õnnetusi on.
Ükspäev nägin koduaknast järgmist pilti: mingi tüüp harjutas Tondi tänaval sõitmist (tegemist ei olnud autokooli sõiduõppijaga) ja tal oli ikka täielik probleem ringristmikul ringi tegemisega. Ilmselt oli aru saada, et inimene ei saanud üldse aru, kuidas mootorrattaga pööratakse. Ja ilmselt polnud ka tegemist isikuga, kes võõra rattaga proovisõitu teeb, sest varustus oli pealaest jalatallani olemas.
Aga rattaks oli muidugi mingi tonnine bike :D

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas pühak »

Irw, mis andmine käib. Kui muidu arvasin, et pärast 20+ aastast tsiklipausi on 1500 kuubikut parasjagu, siis selle jutu peale tuli tahtmine minna 2k Vulcanit ostma. :ner:

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas Tort »

Noh jah, keskastmejuhi pekiratas ehk kroom ja baik on ikka vähe erinevad asjad. Rahuliku lödistaja võiks 3 liitrise ka osta, kui selliseid oleks.

Edit: Tundub et piipzul on selles mõttes õigus, et rookied ongi vist kubatuurimehed, kes näiteks suuri pekirattaid kardavad, aga 300cc 2t ratta pahaaimamatult lahti keeraks, esimest ja viimast korda. Kubatuuri ju pole :)

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas tfr »

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=74258127 - eile:

Kella 15.45 ajal toimus liiklusõnnetus Ida-Viru maakonnas Vaivara vallas Tallinn-Narva maantee 194. kilomeetril, kus kõrvalteelt peateele liikunud sõiduauto Volkswagen Passat, mida juhtis 68-aastase mees, ei andnud teed peateel otse liikunud mootorrattale Suzuki GSX 1300R, mida juhtis 44-aastane Igor. Mootorrattur toimetati Ida-Viru keskhaiglasse.

Kella 22 ajal toimus liiklusõnnetus Kuressaare linnas Tallinna tänav 84 Olerex tankla alal, kus mopeed Yamaha DT 50, mida juhtis 16-aastane Mihkel, sõitis tankla parklas küljelt otsa paremalt poolt tanklasse sisse sõitnud Audi 80, mida juhtis 29-aastane Remo. Mopeedijuht toimetati Kuressaare haiglasse.

TransAlp '02
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas franz125 »

pühak kirjutas:

Irw, mis andmine käib. Kui muidu arvasin, et pärast 20+ aastast tsiklipausi on 1500 kuubikut parasjagu, siis selle jutu peale tuli tahtmine minna 2k Vulcanit ostma. :ner:

Toetan mõtet.Keskeakriis paneb täiega-ise soetasin sügisel Vtx1800Ri ja ilma sõitmata jäi väheks ning soetasin Bigbore kiti ka kohe juurde(1943ccm) :mrgreen: :bsmile:

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Kaukaaslane
Postitusi: 259
Liitunud: 30 Mai 2008, 10:01
Tsikkel: Yamaha XT600
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas Kaukaaslane »

http://parnu.postimees.ee/3664101/tsikl ... -haiglasse

Mis asi on mootorratas ATM? :shock:
Ja kui see ongi päris tsikkel, siis soovitaks sellel tüübil ilma kiivrita sõita. :wack:

NO GOOD ROADS!
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kaukaaslane kirjutas:

http://parnu.postimees.ee/3664101/tsikl ... -haiglasse

Mis asi on mootorratas ATM? :shock:
Ja kui see ongi päris tsikkel, siis soovitaks sellel tüübil ilma kiivrita sõita. :wack:

ATM on 125-ne pitbike, mida ei saa ei tsikli ega rollerina registrisse võtta, kuid klassifitseerub vist ikka tsikli alla. Tänaval ei oleks tohtinud sellega olla.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Piipz kirjutas:
Kaukaaslane kirjutas:

http://parnu.postimees.ee/3664101/tsikl ... -haiglasse

Mis asi on mootorratas ATM? :shock:
Ja kui see ongi päris tsikkel, siis soovitaks sellel tüübil ilma kiivrita sõita. :wack:

ATM on 125-ne pitbike, mida ei saa ei tsikli ega rollerina registrisse võtta, kuid klassifitseerub vist ikka tsikli alla. Tänaval ei oleks tohtinud sellega olla.

Veel vähem terviserajal :wack:

Viimati muutis yeekim, 21 Apr 2016, 09:29, muudetud 1 kord kokku.

Saadetud kettaga lauatelefonist!


ats97
Postitusi: 135
Liitunud: 02 Mai 2005, 13:09
Asukoht: Pärnu

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas ats97 »

Seal olen mitu korda näinud kahte ajukääbikut kergliiklus tunnelist läbi sõitmas ning mitte vaikselt! Käin pidevalt seal jalgrattaga sõitmas ning tihti koos naise ning lastega - oleksin eelmine kord tahtnud neile paar krõbedamat sõna öelda, kuid olin õnneks tol hetkel natuke eemal veel. Aga õnneks saatus karistas juba ise!

Ats.

................

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

http://tallinncity.postimees.ee/3670 387/fotod-ja-video-mootorratas-soitis-veokile-sisse Kiiret paranemist

Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas tuman »

Ardilla kirjutas:

http://tallinncity.postimees.ee/3670 387/fotod-ja-video-mootorratas-soitis-veokile-sisse Kiiret paranemist

Korrektne link : http://tallinncity.postimees.ee/3670387 ... kile-sisse

Kasutaja avatar

timotelli
Postitusi: 38
Liitunud: 27 Veebr 2015, 12:05
Tsikkel: SXV 550/Tuono 1000R/Beta390RR

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas timotelli »

cmc2001 kirjutas:

@Piipz, Ma täesti nõustun selle jutuga. SXV550 on asi millega end linnas katki sõita on tükkmaad lihtsam kui liitrise CRF1000L-iga. Kui keegi minu käest küsib, siis kubatuur üksi ei ole üldse määrav. vääne ja kaalu suhe mängib rohkem rolli. Samas, ega tippkiirust ei saa ka mängust välja jätta.

Ise alles õpin sxv-ga sõitma ning austust asja vastu on päris kõvasti.

Ei ütleks, et SXV-ga ennast kergem katki sõita ;) Eks tõesti on ta kerge oma võimsuse kohta, kuid sama kerge on temaga manööverdada ja seisma jääda.
Muide väga kahju oli enda endist SXV Liipri hoolduse ees näha, sitasena ja katkisena. Ning kui kleepsud pealt ära kraapisid, oleks võinud ka liimi eemaldada, jube rott näeb välja :wack: Siduri palusin sul juba alguses välja vahetada :bsmile:
Aga ohutuid kilomeetreid SXV seljas!


vurduu
Postitusi: 22
Liitunud: 15 Apr 2013, 22:23
Tänatud: 2 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas vurduu »

Paar nädalat tagasi juhtusin jalutama Bergeni ülikooli [norra] parklast mööda,tsikleid seisis seal ca 80-100tk. Nägin seal ainult kahte tonnist ratast,nelja-viite 600st ja ülejäänud rattad olid 250-450 cm3.Kõige rohkem KTM sm,Kawa 300 ja väikseid hiina kroome. Kas on see mingi maksude teema või norra noortel raha vähem,igatahes nemad ei põe kuubikute pärast.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas AzA »

See on sellepärast, et linnades lihtsalt pole suurema kui 300sega mitte midagi teha, eriti fäänsi veel kui ühepütane on.
Loomulikult mängib rolli ka hind, kütusekulu, hoolduse kulu jne jne.
Tegu on transpordivahendiga, meil aga on mootorratas rohkem hobi, sõidetakse rinkaratastega linnades ringi :bsmile:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Üks suur faktor heaolu riikides on veel kindlustus. Korralikul rattal ikka väga kallis. :)

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1939
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2016]

Lugemata postitus Postitas Vint »

Jep, Soomes on tsikli kindlustus täiesti arulageda hinnaga. Auto oma natuke leebem, selle aga nullib autode maksustamine.
Näiteks iff kindlustus väntab siin pea sajakordse hinna, aasta kindlustuse eest. ( Jutt siis paarist- kolmest tuhandest. )

Vurduu kirjeldatut esineb siingi, enamasti mopedide näol. Hinakad, KTM'id jne, sellised krossika tüüpi, rolleritega lasevad plikad ringi.
Need on odavad ja sobivad paremini, vanemat rahakotile. ( Odav kindlustus, juhiluba, ei maksustata. )
Üheltpoolt on hea kui juba noorest peale õpivad nendega ümber käima, teisalt on suht levinud nähtus, kus töölt tulles on mingi ilge autode kolonn
venimas ja paar nolki, selle ees.
Vähemalt teavad ise tulevikus, kuidas ei tohiks käituda, kui vanemaks saavad.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”