Sõit ühel rattal?

Stunt'n'stuff

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas poison »

Clemm, selleks on vaja aeglast silda, mitte suuremat kui 18" tagaratast, hästi sooja ja karedat asfalti, muidugi korras mootorit ja kõige rohkem hulljulgust, sest ural on VÄGA eblakas püstise nokaga...ise pole proovind, aga näind olen....aga ses suhtes sul õigus, et rahuliku sõidu pill on see :D



Teema algataja
Clemm

Lugemata postitus Postitas Clemm »

minu mäletamist mööda on sellel pillil niiöelda "mendi differ" taga.. st kiireks sõiduks. eks kui kunagi liikuma uuesti saab siis peaks asfaldil proovima veel.

praegu masin seisab meistrimehest elektriku tõttu, kes kontrollib juba poolteist aastat kas genekas ja releeplokk töötavad korralikult. (aku tühjenes märgatavalt aga mingi maa sai sõita..seega kohe tühjaks ei saanud).. usalda veel krt tuttavate kätte midagi tegemiseks.. järgmine kord viin elektriasjandused mujale, kus "veidi" kiiremini valmis saavad.
ära said vahetatud kõik laagrid, tihendid silindri juures (peale seda pole kordagi sõita saanud) aga hõre tundub ikkagi..rõngad, kolvid ja silkud kulunud ikka :( .. seda siis võrreldes naabri uraliga millel käivitushooba vajutades on ikka tunda et mootoris on kompressiooni. )
Kasutaja avatar

afs
Postitusi: 35
Liitunud: 04 Juul 2005, 10:56
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas afs »

Tere!

Mind huvitab, kas GSX 600 F omanikud ka oma tsikliga tagarattal sõitu proovinud on? Kuidas on edenenud/välja tulnud?

Tervisi,

afs
Suzuki GSX 600 F
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2453
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 191 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Hirmsasti tahaks vältida sellesse teemasse kirjutamist aga ei saa endast võitu. Kas tagarattal sõitmine on mingi eriline näitaja, et kõik seda taga ajavad. Analoogne teema autofoorumis võiks olla - "kas saad sapakal kummi suitsema". Ja siis lehekülgede kaupa arutlust, millisel hetkel tuleks sidurit lahutada, libistada ja äkki on vaja hoopis sport poolassid selleks panna. "Aga mul läheb lihtsalt gaasi keerates." "Ma saan ka vabalt papu ringi, kui rehvid eelnevalt siise määrin"...

Kui kodanikud omavad ratast vaid selleks, et seda tagarattasse ajada, siis igasugused arutlused teemal "teeme kampaania, et meisse paremini suhtutaks" on juba eos hukkumisele määratud.

MITTE ühegi tsikli tagarattasse ajamiseks EI OLE ühest soovitust, sest igaühel on erinev sõidustill, tsikkel jne. Seda ei pea tingimata foorumis arutma. Kui see tagarattal sõitmine on unelmate soov, siis proovige kuskil kinnisel platsil nii, et endale ja teistele ohtlik ei oleks aga ärge oodake kindlaid juhiseid selle tegevuse edukaks läbiviimiseks. Miks ma sel teemal targutan? Sellepärast, et kogu tegevuse taga on inimese psühholoogia. Kui oled sel teemal algaja (oma arust muidugi asine mees), siis kipud esinema ja ei hinda olukorda ümbruses adekvaatselt. Palju on netis klippe ebaõnnestunud wheelidest, stoppiedest ja muust ilgelt funnist aga ebaõnnestunud tegevusest? Milline võib olla ühe plikadele esinemise tagajärg :?:
StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

InterFace
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Juun 2005, 04:43
Asukoht: tln / pääsküla
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas InterFace »


Teema algataja
taavik

Lugemata postitus Postitas taavik »

Kuule mees, vähem targutamist. Arvan, et tagarattal sõitmist õppida tasub küll, sest see annab palju tunnetust ja arendab tasakaalu tundmist. Kas keegi on siin rääkinud, et on alles amatöör ja siis laseb linnavahel igal ristmikul ja õpib nii. Arvan, et ka kõige lollim algaja saab aru, et harjutamiseks on vähesõidetavad teed ja mingid platsid. Ise käin pidevalt harjutamas Pärnu ringrajal ja siis ühel kõrvalisel teel.
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2453
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 191 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Kas keegi on siin rääkinud, et on alles amatöör ja siis laseb linnavahel igal ristmikul ja õpib nii. Arvan, et ka kõige lollim algaja saab aru, et harjutamiseks on vähesõidetavad teed ja mingid platsid.
Inimesed ei ole paraku just kõige nutikamad ja laiskus on edasiviiv jõud alati olnud. Ole hea ja viska pilk eelnevale 3-le lehele ja veendu selles, kas ennast ühel rattal kindlalt sadulas tundjad siin juba mitmendat päeva teemat arutavad. :D :D

Tegelikult ei kipu ma sugugi vaidlema. Proovige, mida heaks arvate. Tasakaalu, lennukuse või mõnel muu püha eesmärgi nimel. Kõik peaks olema juba ammu aru saanud minu postituste sisust biker.ee-sse. Üldiselt kirjutan siis, kui saan inimest tema mures aidata. Kui aga jutt kisub ohtlikuks mölaks, siis ei saanud seekord vaiki olla. "See kõige lollim algaja" ei oska ettegi aimata, et kõrvalisel ja tühjal tänaval äkki midagi ootamatut juhtuda võiks. Usun, et kõik tsiklimehed on kursis statistikaga, millisel juhul toimuvad rohkem kui pooled motoõnnestued :?
StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

remy
Postitusi: 350
Liitunud: 07 Juul 2004, 00:56
Asukoht: Reval/Kristiine

Lugemata postitus Postitas remy »

sõidad oma rattaga seni kuni tunned, et valdad teda täiesti kahel rattal ning siis pyya hakata esimest ratast maast lahti saama. Kas siis rulli keerates või jõnksutades või siduriga - vastavalt KW'dele.

See, et noored kõik tahavad tagarattal sõita ja kummi põletada on ju täiesti normaalne. Vanemad jõmmid tuletage meelde, et ise olite noortena täpselt samasugused.

Noortele niipalju aga, et ikka väga väga ettevaatlikult!

Teema algataja
Rauntz

Lugemata postitus Postitas Rauntz »

Aga kuidas FZR 600 '92 on, ega pole ise eriti julgend proovida, aa nõuandeid kuulaks küll :roll:
Kasutaja avatar

InterFace
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Juun 2005, 04:43
Asukoht: tln / pääsküla
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas InterFace »

üldiselt need "aga kuidas" küsimused ei lähe mitte.

ratas sul on siis proovi järgi! kõik mis 600cc+ ja ~200kg või vähem lähevad vabalt rattasse.

isegi mina oma 65kg ja 3kw'ga saan hakkama, kuigi seal hoida on raske.

Julge
Postitusi: 1009
Liitunud: 17 Dets 2004, 15:27
Tsikkel: HD VRSCDX Night Rod Special
Asukoht: Riia, Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Julge »

StreetMoto kirjutas:
Hirmsasti tahaks vältida sellesse teemasse kirjutamist aga ei saa endast võitu. Kas tagarattal sõitmine on mingi eriline näitaja, et kõik seda taga ajavad. Analoogne teema autofoorumis võiks olla - "kas saad sapakal kummi suitsema". Ja siis lehekülgede kaupa arutlust, millisel hetkel tuleks sidurit lahutada, libistada ja äkki on vaja hoopis sport poolassid selleks panna. "Aga mul läheb lihtsalt gaasi keerates." "Ma saan ka vabalt papu ringi, kui rehvid eelnevalt siise määrin"...

Kui kodanikud omavad ratast vaid selleks, et seda tagarattasse ajada, siis igasugused arutlused teemal "teeme kampaania, et meisse paremini suhtutaks" on juba eos hukkumisele määratud.

MITTE ühegi tsikli tagarattasse ajamiseks EI OLE ühest soovitust, sest igaühel on erinev sõidustill, tsikkel jne. Seda ei pea tingimata foorumis arutma. Kui see tagarattal sõitmine on unelmate soov, siis proovige kuskil kinnisel platsil nii, et endale ja teistele ohtlik ei oleks aga ärge oodake kindlaid juhiseid selle tegevuse edukaks läbiviimiseks. Miks ma sel teemal targutan? Sellepärast, et kogu tegevuse taga on inimese psühholoogia. Kui oled sel teemal algaja (oma arust muidugi asine mees), siis kipud esinema ja ei hinda olukorda ümbruses adekvaatselt. Palju on netis klippe ebaõnnestunud wheelidest, stoppiedest ja muust ilgelt funnist aga ebaõnnestunud tegevusest? Milline võib olla ühe plikadele esinemise tagajärg :?:
Miks siis kohe nii kurjalt??? :shock:
Lääne-Euroopas on üsna mitmeid "koolitusi", kus tagarattal sõitmist õpetatakse. Eesmärgiks ikka see, et teavitada osalejaid selle tegevusega seotud riskidest ja juhtida tähelepanu õigetele sõiduvõtetele. Mina arvan, et kui kogenumad tagarattal sõitjad siin oma õpetussõnu jagavad, siis see just vähendab õnnetuste riske, sest minu arvates ei kutsunud siin keegi üles tagarattal sõitma, vaid anti nõu neile, kes seda niikuinii proovida kavatsevad. Ja kui saab teoks siin juba jutuks olnud ühine õppimine, siis ei tehta seda kindlasti kuskil liikluses, vaid minnakse ikka turvalisele territooriumile.

Ja kui rattur juba oskuslikult tagarattal sõita oskab, siis on tema ratta valitsemine ka tavaliikluses kindlasti kindlam.
Kasutaja avatar

WR
Postitusi: 164
Liitunud: 04 Veebr 2005, 10:53
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas WR »

Mis selles tagarattal või esirattal sõidus ikka nii keerulist on, kõik on ikka kinni sõitja peas (psühholoogiline piiraja) ja harjutamises...kunagi sai rolleriga ikka pulli pärast harjutatud ja tsikliga nüüd seda julgem nii esirattal kui ka tagarattal sõita ;)

Julge
Postitusi: 1009
Liitunud: 17 Dets 2004, 15:27
Tsikkel: HD VRSCDX Night Rod Special
Asukoht: Riia, Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Julge »

Kuna sain siit kõvasti innustust, siis käisin õhtul ühel tühjal teeleõigul spetsiaalselt harjutamas :-) Ja tõesti on ikka väga psühholoogiline see asi. Lõpuks sai juba esimese käigu lõpuni ratta lahti :-) Ja 600-ne ikka väga lihtsalt üle tulema ei kipu, kui mingigi kiirus tõstmise hetkel juba üleval (nii 6-7000 pööret esimese käiguga). Ainult mootorist hakkab lõpuks kahju - pidevalt esimese käiguga 7000-11000 vahemikus... Ja kuuldavasti ei pidavat ka esiamortidele see harrastus väga tervislikult mõjuma...

Kusjuures arvasin, et olin eile viimane mohikaanlane, aga ei! Viimsi Statoilis nägin ca 18.30 paiku veel üht bike'i venda! Aga külm oli küll! Eriti Pirita teel tahtis külm näpu otsad ja varbad ära võtta. Ja mul olid väga soojad kindad...

Fazer
PS. MA EI KUTSUNUD SIIN KEDAGI ÜLES MITTE MIDAGI TEGEMA!!!
Kasutaja avatar

pacaan
Postitusi: 976
Liitunud: 25 Veebr 2005, 12:15
Tsikkel: ZX12R turbo
Asukoht: Tallinn / Eesti
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas pacaan »

Fazer kirjutas:
Kusjuures arvasin, et olin eile viimane mohikaanlane, aga ei! Viimsi Statoilis nägin ca 18.30 paiku veel üht bike'i venda! Aga külm oli küll! Eriti Pirita teel tahtis külm näpu otsad ja varbad ära võtta. Ja mul olid väga soojad kindad...
sõitjaid on jah väga väheks jäänud juba, ple kellegile käppagi visata :(
täna oli teel Roadspirit MC kleebistega sõiduk - paraku AUTO.

pacaan@ikka veel igapäev rattaga tööle

ps. Pirita teelt puhub jah mingi rõvedalt jahe tuul, eriti õhtuti hilja, brrrr...
8,64 @ 1/4 - Kawasaki ZX12R turbo
9,09 @ 1/4 - Suzuki Hayabusa turbo
9,8x @ 1/4 - Kawasaki ZX6R
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Lugemata postitus Postitas sepp »

ehhh unista edasi....
ma igapäev rattaga tööl,hommikul tõusen varem ja teen väikse tiiru ja tööle,õhtul jälle ringiga koju!
ikka vaja rehv lasta õhtule veel sellel aastal :bsmile:
"soojendan" kyll teda igal pool kus võimalik :mrgreen:

Julge
Postitusi: 1009
Liitunud: 17 Dets 2004, 15:27
Tsikkel: HD VRSCDX Night Rod Special
Asukoht: Riia, Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Julge »

sepp kirjutas:
ehhh unista edasi....
ma igapäev rattaga tööl,hommikul tõusen varem ja teen väikse tiiru ja tööle,õhtul jälle ringiga koju!
ikka vaja rehv lasta õhtule veel sellel aastal :bsmile:
"soojendan" kyll teda igal pool kus võimalik :mrgreen:
Ära oma rehvi lõpuks pauguga lõhki põleta. Spetsialistid teadsid rääkida, et pidi rõvedalt velje külge kinni sulama ja jube s**t on kätte saada...

Mis teid pidi sa siis liigud, et sind tähele pole pannud?
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Lugemata postitus Postitas sepp »

Fazer kirjutas:
.

Mis teid pidi sa siis liigud, et sind tähele pole pannud?
sõiduteid :mrgreen:
õika,paldiski mnt peenex,kristiine,linn,mustamäe tee või sõpakas peenex, mustamäe,tammsaare tee peenex,ehitajate tee uuem osa (arctiku juures)peenx,õismäe

tampige mind nyyd :mrgreen:

Julge
Postitusi: 1009
Liitunud: 17 Dets 2004, 15:27
Tsikkel: HD VRSCDX Night Rod Special
Asukoht: Riia, Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Julge »

sepp kirjutas:
Fazer kirjutas:
.

Mis teid pidi sa siis liigud, et sind tähele pole pannud?
sõiduteid :mrgreen:
õika,paldiski mnt peenex,kristiine,linn,mustamäe tee või sõpakas peenex, mustamäe,tammsaare tee peenex,ehitajate tee uuem osa (arctiku juures)peenx,õismäe

tampige mind nyyd :mrgreen:
Kurat sellepärast seal teedel enam autoga sõitma ei mahugi, et Sepp on need kõik oma tsikliga peeneks sõitnud!
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

Sepp tuleb toppida kolmeka otsa ja mööda jalgrattateid sõidutada :mrgreen:
Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Lugemata postitus Postitas sepp »

talvel võite mind kelguga ka vedada :bsmile:

Julge
Postitusi: 1009
Liitunud: 17 Dets 2004, 15:27
Tsikkel: HD VRSCDX Night Rod Special
Asukoht: Riia, Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Julge »

sepp kirjutas:
talvel võite mind kelguga ka vedada :bsmile:
Miks alles talvel? Kas see ei olnudki siis sina seal jõuluvana kostüümis, keda Pärtelpoeg Haapsalus kiirendamiste vaheajal kelguga järgi vedas? :roll:
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Lugemata postitus Postitas sepp »

irwww... vat ei mäleta kyll et tema olex mind vedanud :D
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Stuntriding”