Rollerite teema saatus

Mõtted, ettepanekud, vead, teadaanded mootorratturite foorumi, külastajate ja postituste kohta. Koht kus küsida või teada anda.

Moderaator: Moded

Kas kustutada rollerite teema täielikult?

Ei, rollerite teema võiks olla endiselt alles.
79
51%
Jah, rollerite teema võiks kustutada siit foorumist.
76
49%
 
Hääli kokku: 155
Kasutaja avatar

C4
Postitusi: 379
Liitunud: 03 Mai 2004, 11:19
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas C4 »

Tarts kirjutas:
100% rolleri teema sulgemise poolt! Kustutada seda polegi vaja, sest sealt võib ka miskit noortele lugemist väärivat leida.
Põhjendan:
1. Rolleristidel on oma foorum olemas.
2. Erksamad rolleristid, kelle IQ tase on suurem Ph tasemest ning kes ennast mootorratturitena tunnevad saavad biker.ee foorumit edasi lugeda/külastada.

:twisted: Aga kui rolleristidele teema jääb, siis hakkan hobi korras rolleri modeks ning kustutan valimata kõik postid, kus kasvõi üks kirjaviga või mis kasvõi pool sekundit kaldub teema kursist kõrvale! :twisted:

Siinkohal avaldan omapoolset lugupidamist neile üksikutele rolleristidele, kes on väärt biker.ee liikme nimetust.
tarts rollerite modeks :) jätke teema alles :!: :!: :!:
Have a nice day !
Kasutaja avatar

Alv15
Postitusi: 374
Liitunud: 05 Aug 2003, 00:28
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Alv15 »

Taiesti nous "Habe" ga.Aga jallegi siis voiks lihtsalt mingisugused vaga labustajad blocki alla panna v mis?

PS:Enne oli ehtne naide rolleristide labustamisest.(See vaidlus)
Isiklikult olen erapooletu.

Alv. :bsmile:
Kasutaja avatar

Raitz
Postitusi: 544
Liitunud: 13 Aug 2003, 23:59
Asukoht: Rakvere / MT10 dnepr

Lugemata postitus Postitas Raitz »

Midagi pole teha, elus on hetki kus tuleb öelda EI. (kui seda õigel hetkel öelda ei suuda, on tagajärjed üldiselt jamad)
Siinkohal olen poolt, et EI tuleb öelda rollerimeestele.

Mind mitte niiväga ei häiri see, et nad teemas rollerid läbustavad, las läbutavad, ma peaaegu kunagu ei vaata sinna.
Häirib see, et nad ei oska mujal suud kinni hoida.

Ise oleks selliste variantide poolt: Kui puuduv usaldatav soovitaja, tuleks regamine muuta olulisemalt raskemaks, esseed jne...
Kui ikka nokavahelt lolli juttu tuleb rohkem kui korra tuleks kasutajat kuidagi ahistada, nädalane postitamiste keeld (või pikem), korduva karistamise korral kasutaja kustutada.

Mul ei ole midagi isiklikku rollerite vastu, kuid roller EI OLE mootorratas.

Tehku oma foorum.
Kui und ei tule loen lambaid ja nende 125cm3 postitusi
Kasutaja avatar

slinki
Postitusi: 443
Liitunud: 18 Nov 2003, 10:42
Tsikkel: Yamaha
Asukoht: Saku
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas slinki »

OK...! Palun lõpetame selle rollerite kritiseerimise ära...! Teeme nii ,et kuulame Motopaksu arvamuse ära..! Kui ta arvab ,et jäeb alles, siis saavad modedeks eespool nimetatud nimed..! Kui ei.. siis ma hakkan tegema RC Speedi foorumit(praegust ei saa kasutada ,kuna on halvasti tehtud).. Kui foorum saab valmis, kolime sõbralikult üle ja unustame omavahelised tülid...!
Loodan ,et linnavahel ikka viipate meile(rolleritele) veel... :( ..!
slinki / Krossikad / Yamaha Neo`s 70ccm / Pocket Bike / Yamaha R6 / MT-03 / GSX-R 600 / Yamaha YZ250F / Yamaha Fjr 1300 / Yamaha XT1200Z Super Tenere

Parody

Lugemata postitus Postitas Parody »

:lol: Vabandage, et ma jälle naerma praegu hakkasin aga mulle torkas silma kuidagi tuttav teema. Elu on karm aga õiglane, mis teha, jolleristid andke andeks. Kustutage muidugi ära ja visake kõik välja. Teevad oma foorumi ja oma kultuuri. Las siis praevad omas mahlas ja kehtestavad omad reeglid. Keegi ei keela, keegi ei käsuta, keegi ei õpeta - elu nagu paradiisis onju? Assa kui hea oleks veel see kui rolleristid kodust ka veel välja visatakse - mitte kunagi ei peaks inimeseks õppima.

Appikene. Inimene õpib kogu elu. Ega siis vanemad ka last tänavale ei viska kui too 3-aastasena vanusekohaselt rääkida ei oska.

"Pada sõimab katelt..." ütleks selle üldise paanika kohta praegu. Igal asjal on kaks poolt.

Järgnev on siis pärit teemast kus see "catfight" pihta hakkas ja miks ma jälle naerma hakkasin...mul lihtsalt pole sõnu.
parody kirjutas:
Äkki kustutame Biker.ee-st üldse sellise alateema nagu "Rollerid"? No offence
sys kirjutas:
võtan pakutud idee rollerite teema täielikust kustutamisest kaalumisele.
Lihtsalt mõtlesin, et paneks sõna sekka. Kui see nüüd praegu tundus kellelegi läbu või muu taolise korduva teksti moodi siis ilmselt on tal õigus...tal on alati õigus...

PS! Kui tulevadki moded siis olen ka nende poolt kes juba pakuti.
Kasutaja avatar

C4
Postitusi: 379
Liitunud: 03 Mai 2004, 11:19
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas C4 »

olen sinuga nõus :wink: :!:
Have a nice day !

-innu-87-
Postitusi: 46
Liitunud: 03 Juun 2004, 00:34
Tsikkel: aprilia sxv 550
Asukoht: Rapla

Lugemata postitus Postitas -innu-87- »

Igas tahes jätke alles.kas teil südant pole tahate rolleri mehed foorumist välja visata, häbi teil olgu. :!:
Kasutaja avatar

Laisaar
Postitusi: 3558
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:34
Asukoht: Tallinn 5056777
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Laisaar »

tere,

siin siis minu nägemus:

mina ei poolda KUSTUTAMIST. Küll aga pooldan eraldamist. Ehk siis paneme üles uue foorumi põhja kas biker.ee/roller või roller.biker.ee aadressile. Tõstame sinna ümber kõik kasutajad ja Rolleri teema. Praeguse foorumi avalehele jääb link mis sinna klikkijad otse uude rollerifoorumisse suunab. Rolleri modedeks lisame slinki, panic ja justhmike'i.
Siis on rollerihuntidel oma koht kus omi asju ajada. Biker.ee tavafoorumi kasutajad kes rolleriteemast ei huvitu saavad rahus ilma vahepaladeta ratta asju arutada.
Kokuvõtteks on meil 2 eraldi foorumit. Rollerifoorum kus rollerihundid saavad rahus uute modede pilgu all omi asju arutada ja biker.ee tavafoorum ilma rolleri teemata. Kasutajad jäävad mõlemasse foorumisse samadeks ja nii ka moded.
Karmistame ulmemeeste kontode kustutamist ja bännimist.

Uurime tehnilisi võimalusi.

minu arvamus

motopaks
Aeglaselt saab kauem sõita.
Villis.ee
Wroomer.ee
laisaar.com
Kasutaja avatar

Jack
Postitusi: 381
Liitunud: 29 Jaan 2004, 20:05
Tsikkel: CBR 1100 XX
Asukoht: Aruküla
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Jack »

Motopaksuga 100% nõus!

Saalomonlik otsus
Harva kodus
Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

Parody kirjutas:
Kustutage muidugi ära ja visake kõik välja. Teevad oma foorumi ja oma kultuuri. Las siis praevad omas mahlas ja kehtestavad omad reeglid. Keegi ei keela, keegi ei käsuta, keegi ei õpeta - elu nagu paradiisis onju? Assa kui hea oleks veel see kui rolleristid kodust ka veel välja visatakse - mitte kunagi ei peaks inimeseks õppima.

Appikene. Inimene õpib kogu elu. Ega siis vanemad ka last tänavale ei viska kui too 3-aastasena vanusekohaselt rääkida ei oska.
mugav vend oled Parody - esiteks on nagu absoluutselt selge, et tsiklimeestel lasub ühiskondlik kohustus rollerimehi kasvatada.

ja enamgi - kasvatust vajavad dikteerivad ise, mismoodi neid kasvatada :twisted:

sõjaväes oled käinud?
Kasutaja avatar

slinki
Postitusi: 443
Liitunud: 18 Nov 2003, 10:42
Tsikkel: Yamaha
Asukoht: Saku
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas slinki »

Lepiks ära nüüd? :cry:
slinki / Krossikad / Yamaha Neo`s 70ccm / Pocket Bike / Yamaha R6 / MT-03 / GSX-R 600 / Yamaha YZ250F / Yamaha Fjr 1300 / Yamaha XT1200Z Super Tenere
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

Paistab, et kaklus lõppenud, mõlemad osapooled on rahul (loodetavasti) ning elu biker.ee's läheb edasi :D :twisted:

primo
Challenge the Adventure.Ride The World

Siller
Postitusi: 1001
Liitunud: 11 Apr 2004, 18:52
Tsikkel: Rattatu
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Siller »

Mõtekas on see teema jah siit foorumist ikkagi ära kustutada.Kindlasti on teisi kohti näiteks www.50cm.tk/ ,kus rääkida oma rolleritest.see siin ju ikka tsikli foorum mitte mingi laste foorum kus arutatakse mingeid mõtetuid probleeme, millest on väga kerge jagu saada omal jõul.Ma olen ka selle poolt et see teema siit foorumist kustutakse. :arrow: :!: Ja ma olen ka 100% Motopaksuga nõus
Kasutaja avatar

eintz
Postitusi: 199
Liitunud: 09 Jaan 2004, 18:35
Tsikkel: DR650 "Sinine Kits"
Asukoht: LAITSE
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas eintz »

ei kustuda, ei kakle, jääb nii nagu motopaks ütles!

PS! võibolla on see ainult minu tähelepanek, kuid siin teevad ka muud mehed "ilma" peale rollerimeeste...
Suuu Zuuu Kiiiiiiii - aga kui ma suureks saan, siis kiman teist kõigist mööda :d <- nüüd ka mudas :)
Kasutaja avatar

Laisaar
Postitusi: 3558
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:34
Asukoht: Tallinn 5056777
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Laisaar »

ega ma mingi kuningas ei ole. See oli minu mõte mida kirjutasin. Arutage edasi. Parim lahendus läheb käiku.

motopaks
Aeglaselt saab kauem sõita.
Villis.ee
Wroomer.ee
laisaar.com
Kasutaja avatar

eintz
Postitusi: 199
Liitunud: 09 Jaan 2004, 18:35
Tsikkel: DR650 "Sinine Kits"
Asukoht: LAITSE
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas eintz »

Keegi peab ju kuningas olema, muidu lambakari(näitlik sõna lihtsalt, ei solva kedagi) jookseb niisama pead otsas laiali ringi ja mis sellest kasu on!? Peab olema keegi keda kuulata. Edasine arutelu on muidugi teretulnud, kuid lõpuks peab keegi ka selle karmi sõna välja ütlema.
Suuu Zuuu Kiiiiiiii - aga kui ma suureks saan, siis kiman teist kõigist mööda :d <- nüüd ka mudas :)
Kasutaja avatar

Soultrain
Postitusi: 970
Liitunud: 29 Sept 2003, 18:28
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Soultrain »

viinas pidi tõde peituma :lol:
Loud pipes save lives!!!

henri7

Lugemata postitus Postitas henri7 »

Motopaksu ideega täiesti nõus!
Kasutaja avatar

Karupoeg puhh
Postitusi: 603
Liitunud: 19 Okt 2003, 18:37
Asukoht: Laagri

Lugemata postitus Postitas Karupoeg puhh »

Motopaksu idee...5+ lahendus minumeelest. :)

raynu

Lugemata postitus Postitas raynu »

kulla tsiklimehed...kas siis mitte rollerimehed ei olegi tulevased tsiklimehed? kuskohast peaksid nad siis tarkade tsiklistide nõu veel kuulda saama kui mitte Teie käest? või on parem kui mõni isehakanud tarkpea neid õpetama kukub? paluks ennem ikka asi läbi mõelda. siis võiks ju ka vene tsiklitega sõitvad vennad juba välja visata sest need on sama erinevad kui rollerid ja pealegi vene tsiklite kohta oma foorumidki olemas või mis?


Tervitades
Raynu
Kasutaja avatar

Nobody56
Postitusi: 46
Liitunud: 27 Juun 2004, 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Nobody56 »

Mina, kui üks idamaiste tsiklite lehekülje ja foorumi edasiviijatest [Motokuur] puutun ka tihti kokku mopimeestega, kes on analoogid mingil määral rolleristidele. Ma leian, et paari inimese järgi üldistada, on vale. Kas meie armsad tsiklistid oleme ise KÕIK nii puhtad? Kas pole mootorratturite hulgas samuti neid eputajaid, lolle ja idioote? Samuti on tsiklifoorumites samad tüübid, kes ka mopeedides või rollerites. Kui te mõtlete, kust sai alguse teie tsiklipõli, kas see oli 1100 ccm Kawa sinu esimeseks rattaks? Kui nüüd on sul tekkinud mototõbi juba 13-14 aastaselt, ehk aju ei ole niipalju arenenud ka, kuid siiski viid näpud oma ratta külge ja ÕPID. Selleks on lehekülg, kust seda õppida. Nüüd tuleb mõni isik, kes peab ennast teisteks paremaks ärplema ja teisi maha tegema, siis leitakse, et mis see meie mure on, kustutame parem kõik ära. Need rolleristid teevad oma lehed jne.. ükskõik mida 3-4 aastat tsiklihaigust veel on nad 16-18 ja mida na´d teevad? Ostavad tsikli, teevad load aga kus nad suhtlevad, foorumis, kus neid minevikust minema visata, kuna ei suudetud mõnda tüüpi ohjeldada? Ma kardan et mitte. Rollerimeeste äralöömisega ei saavutata tõelise tsiklifoorumi kuulsust vaid rollerimehi põlgavat kuulsust. Just 2-3 läbustaja pärast. Parim oleks teha alaliigitus aga mitte totaalne deletimine.

Vabandan pika teksti pärast, kuid hommikul sõbralt maili saades, et loe biker.ee rollerifoorumi deletimise kohta, avaldas ka minus mõte arvamuse. Kuid mõnusat suve:) Pole olemas halba ilma, on vaid kehv varustus 8)

http://moto.bilanss.ee
2 ratast, iga kell!
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas kris. »

On tore lugeda kuidas paljud suisa isalikult (ja loomulikult ka emalikult, sõltuvalt soost :) ) kasvatustööga tegelevad ... vähemasti enda väitel. No tore ju iseenesest ... aga nagu ka eelpool kirjutasin tuleks biker.ee-le "rollumeest foorumi" imagost lahtisaamine igati kasuks.
Rolleriga sõitjad lihtsalt on teistmoodi seltskond, kasvõi juba finantside hankimise viisi poolest ...
Ei hakka siin kellegile ette ütlema mida kustutama või ära keelama peaks, kuna biker.ee on minu jaoks teadetetahvel millele jäetud post-it'e ajaviiteks loen ja vahest ka ise midagi lisaks riputan. Lugedes osade kirjutajate tulihingelist võitlust siis ilmselt nende jaoks on tegemist sisuliselt klubiga (tean Motopaks, biker.ee ei ole ega saa kunagi klubiks :) ) ning on mille nimel võitlust pidada.

Lihsalt nii mõnedki tõelised motogurud, kellel oleks asjalikku nõu või kogemusi rääkida, vaatavad praegu biker.ee-st kui liivakastist suure kaarega mööda ... Äriliselt (no mitte päris õige sõna ... võibolla, aga sisu on sama) on suur liikmete arv loomulikult ahvatlev, aga liikmeks olijate jaoks on oluline ka kvaliteet, mitte kvantiteet.

terv
Kris
XVZ-13 TF - Big Blue Light
Kasutaja avatar

Equ
Postitusi: 408
Liitunud: 17 Juul 2003, 13:55
Tsikkel: KTM 790 Adventure
Asukoht: Ei mäleta
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Equ »

Tre

Krt loen ma seda juttu siin ja vägisi tuleb nõukogude aeg meelde. Piirame, kehtestame keelde, ütleme et nii tohib ja nii ei tohi, ütleme et kuskil on Stalin kes on suur ja tugev ning kes tuleb meiega sooja suve otsima..nu ma ei tea. Nujah..mina arvan, et paar inimese pärast ei tohiks teha üldistusi..pigem reguleerige rollerite alateemat- opide, karistuste näol.

Equ

Live long and prosper!
MINI 50 '8x->Jawa 250 '61->Honda MBX125F '84->Honda CM400T '83->Yamaha XJ600 '90->Kawasaki ZX10 '88->Honda CBR1000F '91->BMW R1200GS '05->KTM 790 Adventure '20

Kasutaja avatar

eintz
Postitusi: 199
Liitunud: 09 Jaan 2004, 18:35
Tsikkel: DR650 "Sinine Kits"
Asukoht: LAITSE
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas eintz »

Muide see foorum peaks võimaldama IP bännimist ja kasutajale peaks saama ka staatuse "aeg maha" määrata, nagu tehti HV foorumis. Et vältida selliste kasutajate regamist kes tahavad suurest vihast midagi öelda, sest nende eelmine konto ei funktsioneeri, selleks peaks regamise protsessi natuke keerulisemaks tegema. Kohe alguses võiks kirja panna päris mitu asja, et saada inimesest ülevaade. "Klõps ja valmis" on natuke liiga lihtne minumeelest. Peale selle võiks kasutusele võtta sõnafiltrid, nagu miski imelik sõna tuleb, asendub see automaatselt "hea sõnaga :lol: ".

pikk ja segane, aga loodan et saite mu mõttest aru...
Suuu Zuuu Kiiiiiiii - aga kui ma suureks saan, siis kiman teist kõigist mööda :d <- nüüd ka mudas :)
Kasutaja avatar

ural
Postitusi: 418
Liitunud: 05 Aug 2003, 15:17
Tsikkel: Bläku
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas ural »

Loomulikult ära kustutada.

wolli

las jääb alles

Lugemata postitus Postitas wolli »

las ta jääb alles, ega ta süüa ei küsi. paar asjalikumat rolleristi modereerima ja lauslolluste lahmijailt kirjutamisõigus ära ja peaks toimima küll.

ja veel üks asi -- <b>kõiki</b> uusi postitusi ei pea ilmtingimata läbi lugema. mina näiteks kiikan rollerifoorumisse <b>ainult</b> siis, kui sinna on mõni tõsiselt intrigeeriva pealkirjaga uus sõnum tekkinud. ja elan väga rahulikult :)
Kasutaja avatar

eintz
Postitusi: 199
Liitunud: 09 Jaan 2004, 18:35
Tsikkel: DR650 "Sinine Kits"
Asukoht: LAITSE
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas eintz »

Lgp. kaastsiklimehed ja -naised.

Mõni aeg tagasi (isegi mõni kuu) olin mina ka selline kes tsiklitest eriti midagi ei teadnud ja siit foorumist abi otsisin omale kaherattalise sõbra leidmisel. Tegin ka võibolla mõne mõtetu posti.

Päris ära seda rolleri teemat ikkagi kustutada ei saa, see oleks umbes sama kui keelata ilma tsilita kasutajatel postitada.

Täpselt ei tea, aga arvan, et ega neid läbustajaid ikka nii palju ei ole. Mõni üksik tegelane kes elab oma rasket ja suhtlemisvaegusega lapsepõlve siin välja, neid tuleks jahtida.

Moded võiksid lihtsalt rolleriteema "mida värki" ja sisuga "mul naabripoiss ostis ka omale rolleri" ära kustutada. Esiteks ei huvita eriti kedagi mille su naabripoiss sai ja teiseks soetas selle rolleri mitte naabripoiss vaid tema papa.

Senikaua kustutame mõtetuid poste kuni nende autorid hakkavad aru saama, et nii ei tehta või kuni nad ükskord suureks saavad :lol:

lihtsalt üks mõttetera...
Suuu Zuuu Kiiiiiiii - aga kui ma suureks saan, siis kiman teist kõigist mööda :d <- nüüd ka mudas :)
Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

eintz kirjutas:
Moded võiksid lihtsalt rolleriteema "mida värki" ja sisuga "mul naabripoiss ostis ka omale rolleri" ära kustutada. Esiteks ei huvita eriti kedagi mille su naabripoiss sai ja teiseks soetas selle rolleri mitte naabripoiss vaid tema papa.

Senikaua kustutame mõtetuid poste kuni nende autorid hakkavad aru saama, et nii ei tehta või kuni nad ükskord suureks saavad :lol:

lihtsalt üks mõttetera...
eintz, sa ei kujuta ette kui närvesööv see on - kustutamisest üksi ei piisa, kohe tuleb saata ka erasõnum postitajale, sest muidu tehakse see post uuesti ja uuesti.

Olen nõus Motopaksu ettepanekuga teha eraldi alaleht biker.ee/rollerid vms. aga siit lehelt on minek. kui mõni nüüd nutma puhkeb a la kes mind edasi kasvatab siis soovitan siin leheküljel toimuval silma peal hoida ja üritada tabada millest ja kuidas jutt käib. ning üldiselt asjalike postituste vastu pole kellelgi midagi. pealegi on praeguste kasutajate hulgas küllaldaselt rollerimehi, kes on aktsepteeritavad.

p.s. kris. 100% sinuga nõus.
Viimati muutis Pihelgas, 13 Juul 2004, 14:23, muudetud 1 kord kokku.

Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Rein »

Uute liikmete regamisel võiks olla soovitaja. :roll:

TnX
Postitusi: 134
Liitunud: 14 Juun 2004, 01:45
Asukoht: saue

Lugemata postitus Postitas TnX »

Rein kirjutas:
Uute liikmete regamisel võiks olla soovitaja. :roll:
Aga mina näiteks ei teadnud ühtegi motmomeest/naist, kes oleks siia foorumisse registreeritud! Seega näiteks minul puudus võimalus siia tulla ja oleks võtnud aega kah jube kaua leida mõni inimene kes mind oleks siia soovitanud!
Suletud

Mine “Foorumist. Ettepanekud ja kriitika”