Wikipedia

Mõtted, ettepanekud, vead, teadaanded mootorratturite foorumi, külastajate ja postituste kohta. Koht kus küsida või teada anda.

Moderaator: Moded


Teema algataja
nors

Wikipedia

Lugemata postitus Postitas nors »

Tekkis mõte, et kas poleks aeg foorumi kõrvale üks korralik mototeemaline wiki luua. Eestikeelses wikipedias pole praegu mootorratas mitte just üleliia tugevalt esindatud.

Olen mõne välismaise foorumi juures teemakohaseid wikisid näinud ja minu meelest on nendest kõvasti abi, eriti nii laiahaardelise teema, nagu motondus juures. Sest olgem ausad, ega see foorumiformaat just kõige süstemaatilisem ja mugavalt kasutatavam infoallikas pole. Tõenäoliselt aitaks see oluliselt vähendada topeltteemasid ühesugustel teemadel ja vastuseid stiilis "kasuta otsingut." Olen tähele pannud, et otsingu juures on kõige suuremaks probleemiks õige väljendi välja mõtlemine. Wikipedia aitaks ehk mõnedel mõistetel ühtlustuda ja teeks kommunikeerumise lihtsamaks.

Tehnilise poole pealt ei oska ma kahjuks midagi öelda. Selle koha pealt leidub tõenäoliselt siin foorumis minust oluliselt targemaid.

Üks näide ka sarnasest asjast:
http://www.communitymanuals.com/shiii/i ... =Main_Page
Kasutaja avatar

munaz
Postitusi: 200
Liitunud: 16 Veebr 2007, 14:43
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas munaz »

poolt!

sys
Postitusi: 735
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:17
Tsikkel: Yamaha R6 "Raven"
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas sys »

Idee pole paha... Vaatan natuke, et kas ja kuidas saaks sellise asja ka bikeri juurde punuda (wiki kood on ju vabavarana saadaval). Või peaks see olema midagi täiesti omaette seisvat?
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

kas mitte ei ole nii, et kasutajad ise saavad seda modida?
http://et.wikipedia.org/wiki/Mootorratas

ja näiteks vabalt saaks teha sinna ka biker.ee teemalise lehe.
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Rene
Postitusi: 190
Liitunud: 06 Okt 2005, 12:40
Asukoht: Tln/Prn

Lugemata postitus Postitas Rene »

M6te on igati 6ige ning olen samuti moto teemalise wiki loomise peale paar korda m6elnud. Eelk6ige sellep2rast, et kasutan wikit isiklikuks otstarbeks ja ka paljudes projektides dokumentatsiooni jms koostamisel/hoidmisel ning tegemist on t6esti hea asjaga. Siiani pole ise seda ideed v2lja pakkunud, sest pole eriti aega sellega tegeleda.

Aga varainte on p6him6tteliselt kaks:
1) MediaWiki, millele viitas ka teema algataja. See on kyllalt v6imas mootor, kuid vajab kindlasti kedagi, kes seda l2hemalt tunneb, et asi 2ra seadistada, struktuur tekitada ning asja kontrolli all hoida. Vajab MySQL baasi.
2) DokuWiki on oluliselt lihtsam nii yles seada (ei vaja isegi baasi) kui ka suvalisel kasutajal sinna infot lisada. Kogemus n2itab, et umbes 10 minutiga suudab esmakordene DokuWiki kasutaja juba info sisestamise ja struktureerimise p6hinipid selgeks saada.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Foorumist. Ettepanekud ja kriitika”