Saade kasutatud ratta ostmisest Bike Motors TV

Eestikeelsed motosaated ja õpetlikud videod.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Laisaar
Postitusi: 3558
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:34
Asukoht: Tallinn 5056777
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Saade kasutatud ratta ostmisest Bike Motors TV

Lugemata postitus Postitas Laisaar »

hei,

tulles vastu korduvatele palvetele, tegime kaheosalise saate kasutatud ratta ostmise protseduuridest. Mida vaadata, millele mõelda ja mis midagi maksta võiks.
http://tv.motors24.ee/artiklid/Placemen ... osa+1.aspx

Täna on esimene osa, teine juba pühapäeval.

väinz

Aeglaselt saab kauem sõita.
Villis.ee
Wroomer.ee
laisaar.com
Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Saade kasutatud ratta ostmisest Bike Motors TV

Lugemata postitus Postitas Vidget »

See odomeetri näit jäi kripeldama. Olen ilmselt äärmiselt skeptiline, kuid alla 2000km aastas sõita ei ole reaalne! Mina olen pühapäevasõitja, kes töristab sisuliselt üks päev nädalas ja seda suuresti ka linnavahel ja 2 kuuga näitab odomeeter 1800km. Palju reaalsem on selle ratta puhul 137 000, mis teeb keskmiseks aasta läbisõiduks 7K kopikatega.

Let the good times roll.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Saade kasutatud ratta ostmisest Bike Motors TV

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Esisuunad olid ka lääbakil...

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Saade kasutatud ratta ostmisest Bike Motors TV

Lugemata postitus Postitas sang »

See odomeetri näit jäi kripeldama. Olen ilmselt äärmiselt skeptiline, kuid alla 2000km aastas sõita ei ole reaalne!

Vastaks statistilise analüüsiga (mis teatavasti ei valeta :wink: ). Motomaania lugejaküsitlusele vastanud 289 tsiklistist nimetas 36% oma aastaseks läbisõiduks 1000-5000 km, 7% aga alla 1000km. Järeldus: paljud ei sõida sinu moodi ühe päevaga 200km, vaid oluliselt vähem.

Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2454
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 192 korda
Kontakt:

Re: Saade kasutatud ratta ostmisest Bike Motors TV

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Hmm, eks skeptikuid ikka jagub :-) Sinna pole miskit parata. Enamus inimesi ei sõida Eestis aastaga 6000km hooldevälpagi täis. Näen seda ise väga selgelt teeninduses, sest meilt läbi käinud tsiklite odomeetrinäidud ja kuupäevad jäävad meil arvutisse alles. On päris palju neid, kes iga aasta käivad ja odo näit on muutunud 2-3 tuh. Kui rääkida konkreetsest videos olnud tsiklist, siis see ratas on sel aastal sõitnud alla 100km, eelmisel aastal alla 1000 ja üle-eelmisel aastal sama lugu. Minu enda tsiklid on suht samas staatuses ja arvan, etminusuguseid on päris palju. Mul on krossikas, mis alates uuena ostust 2007 novembris on tänaseni sõitnud 29 tundi. Oli Yamaha Tenere, mis viimase 3 aasta jooksul leidis kasutust kokku u 500km ja enne seda seisis ka eelmisel omanikul müügieesmärgiga vähemalt aasta. Inimesi, kes suure hurraaga tsikli ostavad ja siis kui vaimustus üle läheb jääb ratas garaazi aastaks-kaheks või rohkem, on päris palju.

Kokkuvõttes - tegelikult ei näita see odo number suurt miskit. Kui kõik muu on OK ja korras, siis võib see olla kasvõi 100 tuhat kuigi 90% tsikleid sellise läbisõiduni ei jõuagi - enne lähevad vanarauaks ja "hapuks". Seega kuuekohaline näit tsikli puhul on küllalt haruldane ja peegeldab tugevalt vähemust.

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee

thundercat

Re: Saade kasutatud ratta ostmisest Bike Motors TV

Lugemata postitus Postitas thundercat »

Alla 2000km aastas sõita ei ole mingi probleem. Mul näiteks eelmine suvi, kui enamasti oli vihmane tuli miski 1600km. Sel aastal kah alles miski 600 sõidetud.

Kasutaja avatar

fotek
Postitusi: 637
Liitunud: 26 Mai 2005, 09:42

Re: Saade kasutatud ratta ostmisest Bike Motors TV

Lugemata postitus Postitas fotek »

see intros mängiv "immigrant song" kõlab juba veits kummaliselt nende uuemate ja moodsamate tastalugude kõrval :)
mis ei tähenda muidugi, et see poleks hea lugu...

Siim
#609
Kasutaja avatar

Teema algataja
Laisaar
Postitusi: 3558
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:34
Asukoht: Tallinn 5056777
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Saade kasutatud ratta ostmisest Bike Motors TV

Lugemata postitus Postitas Laisaar »

fotek kirjutas:

see intros mängiv "immigrant song" kõlab juba veits kummaliselt nende uuemate ja moodsamate tastalugude kõrval :)
mis ei tähenda muidugi, et see poleks hea lugu...

Väga õige tähelepanek. Ma võtan juba mõnda aega hoogu, et teeks uue alguse. See ju esimesest saatest samasugune :D

väinz

Aeglaselt saab kauem sõita.
Villis.ee
Wroomer.ee
laisaar.com
Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Saade kasutatud ratta ostmisest Bike Motors TV

Lugemata postitus Postitas Vidget »

sang kirjutas:

Vastaks statistilise analüüsiga (mis teatavasti ei valeta :wink: ). Motomaania lugejaküsitlusele vastanud 289 tsiklistist nimetas 36% oma aastaseks läbisõiduks 1000-5000 km, 7% aga alla 1000km. Järeldus: paljud ei sõida sinu moodi ühe päevaga 200km, vaid oluliselt vähem.

Statistika: 43% sõidab alla 5000km aastas ja ülejäänud 57% üle 5000km aastas

Let the good times roll.


kana

Re: Saade kasutatud ratta ostmisest Bike Motors TV

Lugemata postitus Postitas kana »

Nüüd vaatama, aga ma tegin enne praktikas oma 1.osa juba ise ära :D :bsmile:

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Saade kasutatud ratta ostmisest Bike Motors TV

Lugemata postitus Postitas sang »

Statistika: 43% sõidab alla 5000km aastas ja ülejäänud 57% üle 5000km aastas

Jah, täiesti õigus. Kuid sotsioloogilise uurimuse tulemusi ei ole õige tõlgendada väga matemaatiliselt ehk jäigalt suurem-väiksem. Jah, 5000 või rohkem sõitajaid on rohkem, aga siiski väga oluline osa, peaaegu pool vastanutest sõidab vähem kui 5000. Arvesta ka küsitluse statistilist viga +/-5%!


pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Saade kasutatud ratta ostmisest Bike Motors TV

Lugemata postitus Postitas pyta »

uskumatulut värske nägi see ratas selle kilometraazi kohta välja.jaladtoed on küll kindlapeale uued,polnud kulumisjälgigi.
ja olen näinud küll,kus vanast kaunast saad väga kena aparaadi väikse küürimise,kerge värvikihi ja paari uue jupiga

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Kasutaja avatar

Oil-Cooled
Postitusi: 994
Liitunud: 04 Sept 2006, 21:20
Asukoht: Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Saade kasutatud ratta ostmisest Bike Motors TV

Lugemata postitus Postitas Oil-Cooled »

Läänemaailmas on palju igasuguseid "kollektsionääre" kes kas mitte üldse, või siis haruharva sõidavad.

Präegu müügis Saksamaal: 1982 aasta 1100 Katana, läbisõit 5.687 km. Nagu uus.
Hind on ka nagu uuel: 13 800 Euri.
Pilt

Müügis Hollandis: uus, 0 km, 1980 aasta Kawa Z1R, hind kokkuleppel.
Pilt

BMW R100RS
Varem: CB750K6, K75S, Katana/GSXR hübriid, GSX1100S Katana, XJ600, GPZ900R, GSX600F, GSXR750

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “TV”