Saade: Valveseadmed

Eestikeelsed motosaated ja õpetlikud videod.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Laisaar
Postitusi: 3558
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:34
Asukoht: Tallinn 5056777
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Saade: Valveseadmed

Lugemata postitus Postitas Laisaar » 23 Mär 2011, 09:05

tere,

Rääkisime eile Neemega valveseadmetest ning panen selle saate lingi nüüd siia ka. Vajalik teema ja äkki ongi kellelegi vaja: http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Tehni ... admed.aspx


Väinz


Aeglaselt saab kauem sõita.
Villis.ee
Wroomer.ee
laisaar.com
Kasutaja avatar

Teema algataja
Laisaar
Postitusi: 3558
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:34
Asukoht: Tallinn 5056777
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Saade: Valveseadmed

Lugemata postitus Postitas Laisaar » 29 Mär 2011, 09:23

Aeglaselt saab kauem sõita.
Villis.ee
Wroomer.ee
laisaar.com

userman

Re: Saade: Valveseadmed

Lugemata postitus Postitas userman » 29 Mär 2011, 11:46

Huvitav teema iseenesest- kommenteeriks veidi tagasi kuna endal ka kogemust natuke nende videovalvesüsteemidega ja saanud majandada just nende
videoski demonstreeriutud Axise IP kaameratega.

Peaks muidugi mainima, et kuigi IP kaamerad on uuema aja suund siis ainuüksi ühe selle Axise IP kaamera hind mida videos demotakse jääb kusagil 4500- 5000 eek vahele, mis on juba selline piir mis paneb tõsiselt mõtlema, kui oleks vaja paigaldada rohkem kui 1 kaamera.
Pealegi jutt pildi e-mailile saatmisest jne on samuti selline koduharrastaja teema. Axisel kui kvaliteettootjal on loomulikult olemas ka tarkvara mida annab kasutada tsentraalse salvestuse tarbeks eg kõiki neid Axise IP kaameraid saab tsentraalselt hallata ja nende pilti kusagile serveri kettale salvestada, kuid see omakorda lisab veel hinnale juurde ja ütleme, et ühe 4-5 kaamerast koosneva komplekti ja keskselt hallatava salvestusarhiivi maksumus jääb koos Axise tarkvaraga juba sinna 30-40 000 eek kanti.
Selline hinnatase on juba aga väga küsitav vähemalt eratarbija jaoks paigaldamaks paarist kaamerast koosnevat videovalvesüsteemi- profesionaalid nende väikeste "odavate" IP kaameratega niikuinii väga ei tegele arvestades hinnaklassi ja pea olematut optikat.
Muidugi- rõhutagem velkord, kui hinnas ei ole küsimus ja vaja kiiresti ja lihtsalt ülesseatavat videovalvesüsteemi ja annab ära kasutada olemasolevat võrgukaabeldust siis on asjal mõtet.

Mis oleks tuntavalt soodsam variant vähemalt asjahuvilisest kodutarbija vms jaoks, oleks osta üks korralik DVR kaart näiteks ebayst ca 60 dollari eest koos uusima Tecwelli kiibistikuga http://cgi.ebay.com/8Ch-120fps-4Audio-P ... 230ef9d96e

..ja kasutada täiesti vabavaralist tarkvara nende kaamerate haldamiseks ja nö videosalvestuse keskseadme jooksutamiseks. Olen proovinud tolleks tarbeks Zoneminderi nimelist linuxi distributsiooni, toimetab kenasti, palju seadistamisvõimalusi, http konsooli kaudu saab jälgida kaameraid kust iganes internetis jne http://www.zoneminder.com/

Kaamerate küsimus muidugi jääks... tolleks tarbeks leiab ebayst kaameraid alates 15 dollarist ja lõpetades mitmete sadadega, aga üldjoontes saab juba 1/5
IP kaamera raha eest hea optiga ja Sony Super HAD kiibistikul vms kaamera, mis suudab ka näiteks pimedas korraliku pilti edastada.
http://cgi.ebay.com/Professional-Sony-C ... 1c0dd5dfdd

...eelnev teema siisniisama tagasisideks ja teemaarenduseks, mitte et ma promoks mingeid odavaid made in china lahendusi, kui tegelikuses kasutavad ja müüvad ka meie poed 4-5 kordse hinnaga neisamu made in china kaameraid ja DVR kaarte poes. Seega oma lõbuks jääb sellise süsteemi kokkuehitamine aktsepteeritavasse hinnaklassi- tulemusega on kuidas on, võimalik et saab parem kui 10 kordi kallim branditootja lahendus, võimalik, et saab natuke lahjem- aga vähemalt kannatab ülesse ehitada.

Hardrocker
Postitusi: 956
Liitunud: 11 Sept 2007, 21:38
Tsikkel: Kawasaki Z900RS’18
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 2 korda

Re: Saade: Valveseadmed

Lugemata postitus Postitas Hardrocker » 17 Sept 2015, 22:42

Üsna vana teema ja kuna vahepeal on palju vett merre voolanud(loe:uusi tehnilisi lahendusi),siis ärataks teema uuesti ellu,kuna seisan peagi valiku ees...
Millist valveseadet soovitaks siinsed kasutajad kasutada garaazhi turvamiseks/valvamiseks?Mingit GSM-i värki?Kui siis millist?

P.S.Ei soovi teada teie garaazhide asukohti ja ülevaadet valveseadmetest :mrgreen:
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 1678
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 59 korda
Kontakt:

Re: Saade: Valveseadmed

Lugemata postitus Postitas bitter » 18 Sept 2015, 11:23

Soovitan lepingut asjaliku turvafirmaga. Seadmed koos paigaldusega on mõistlik tellida mõnelt nõrkvooluspetsialistilt ja turvad ühendavad oma saatja sinu süsteemi külge.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 5412
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1158 korda
Tänatud: 255 korda

Re: Saade: Valveseadmed

Lugemata postitus Postitas urmas66 » 18 Sept 2015, 12:09

Hardrocker kirjutas:Üsna vana teema ja kuna vahepeal on palju vett merre voolanud(loe:uusi tehnilisi lahendusi),siis ärataks teema uuesti ellu,kuna seisan peagi valiku ees...
Millist valveseadet soovitaks siinsed kasutajad kasutada garaazhi turvamiseks/valvamiseks?Mingit GSM-i värki?Kui siis millist?

P.S.Ei soovi teada teie garaazhide asukohti ja ülevaadet valveseadmetest :mrgreen:
Sa pead omale selgeks mõtlema,et kas tahad lihtsalt kaamerat,mis on sinu poolt nähtav sinu nuti seadmes või valve kaamerat,mis on ühendatud turvafirma võrku.Oleneb ,ka kus garaaž asub ja miks see üldse kaamera peaks olema.Piisab ka võibolla liikumis anduritest garaažis.
Minul on firma hoovis G4S videovalve ja kaameratesse on "joonistatud" perimeeter,kus liikumist tuvastades läheb süsteem häiresse ja G4S jälgib seda.Tegemist on spetsiaalsete kaameratega.Lisaks on veel ka nö enda tarbeks tava kaameraid,mis kõik ühes serveris ja on nähtavad ka nutiseadmes.Territoorium läheb valvesse telefoniga väravat sulgedes või äpiga pannes.Asja väga suur eelis on see,et kui on mingi häire ja tavaoludes,sõitis kohale ekipaaž asja tuvastama,siis sellisel juhul näeb valves olev operaator kohe ära ,kas tegemist oli näiteks kassiga,kes üle aia hüppas või inimesega.Ehk kahe aasta jooksul pole ühtegi valehäirest tingitud tasulist väljasõitu olnud.
Mina näen nutiseadmes sellelt platvormilt omi asju ja see tõesti toimib hästi
http://www.milestonesys.com/our-product ... are-suite/
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Jänx
Postitusi: 63
Liitunud: 17 Juul 2006, 16:13
Tsikkel: Kawasaki KLE 500, BMW 800GS
Asukoht: Tallinn> Eesti metsad

Re: Saade: Valveseadmed

Lugemata postitus Postitas Jänx » 18 Sept 2015, 20:18

Mõned asjad mida pead jälgima valvesüsteemi valikul:
Kui tegu ainult garaazi boxiga kuskil garaazi kompleksis maa peal või siis maaalune garaaz. Mis materjalist garaaz on, kas tegu külma või sooja ruumiga, mitu m2, kas on aknaid, kas on närilisi, kuidas soovid valvestada, kas häiretele reageerid ise või kasutad turvafirma patrulli abi.
Süsteemid on lihtsamad algavad (130€) ja suuremad (+300€) juhul kui soovid garaazi edasi suuremaks kasvatada või liita majaga. On olemas GSM baasil valvesüsteeme ja saab ka kasutada telefoni liini (elioni maakaabel) info edastust kellegile. GSM puhul on ainsaks probleemiks levi olemasolu. Hinnaklass on üldjuhul enamvähem sama ja valiku võidab rakendus-lahendus mida pead ise igapäevaselt kasutama.
mudas on laheVasta

Mine “TV”