Soome tsiklimehed

Tartu, Tallinn, Viljandi, Haapsalu, Kükametsa. Otsid sõidukaaslast või nägid mõnd tuttavata mootorratturit tänaval.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

kumar
Postitusi: 633
Liitunud: 06 Juun 2012, 11:24
Tsikkel: Hayabusa Turbo 2012//288 RWHP
Asukoht: Vantaa
Tänatud: 1 kord

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas kumar »

Tuono on oma võrri maha müünud juba ammu ja müüb ikka veel varustust ka. Või on kellelegi tasuta ära andnud.




kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Tere,kel vahepeal oleks plaan soomest norrast kaudu tiir teha, siis siia kirja :bsmile: ise arvan juuni paiku paneks minema

Kasutaja avatar

kumar
Postitusi: 633
Liitunud: 06 Juun 2012, 11:24
Tsikkel: Hayabusa Turbo 2012//288 RWHP
Asukoht: Vantaa
Tänatud: 1 kord

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas kumar »

Tere. Siit vaevalt saad endale reisikaaslast. Olen ka kahel aastal siia üleskutse pannud norra reisidele.aga pole keegi kaasa tulnud. Oli paar kõvatajat algul.siis kadusid needki ära. Aga huvi pärast küsin.et kuhu kanti plaani sõita.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas puna »

kumar lähed ise kaasa sinna

Kasutaja avatar

kumar
Postitusi: 633
Liitunud: 06 Juun 2012, 11:24
Tsikkel: Hayabusa Turbo 2012//288 RWHP
Asukoht: Vantaa
Tänatud: 1 kord

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas kumar »

Oleks peaele 12.juulit.siis võiks minna küll kaasa. Mis sest.et seal mitu korda käinud.aga läheks veel. Mulle meeldib norras sõita. Sealsed mäed ja teed on mõnusad.


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Sõidukaaslane on leitud :D vennaga lähme,mäletan jh seda teemat et sa otsisid kaaslasi,aga paraku ei klappinud need ajad,mina ise läheksin ka juulis muidu a vennale ei sobi,eks seal norras on käidud nii ja naa,ma ise pole kaugemale Oslost jõudnud kui 300 kilti.väimees elab Askimis,kas sa ise käisid Utsoki vüi Saarikoski kaudu,ja kus sa seal ööbisid.eks ma uurin veel tripist,pole aega arvutis olla olnud.

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas Vint »

Keda oli au näha, täna hommikul ( Ja vist ka õhtul... ) Helsingis Mannerheimintiel, suunaga kesklinna? :)
Oli selgelt näha et tahtsid liituda teiste kaherattalistega, samas kohas. ( Mis viisakalt ka võimaldati sulle. ) Jäid korraks seisma, valge Transiti kõrvale.

Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Siin nii mõnigi mees mainis Espoot, ehk teate kas seal mõni tõsisem motopood ka on? Võib-olla vaja seal natuke aega parajaks teha, vaataks "kübaraid".


900xj
Postitusi: 24
Liitunud: 02 Mai 2010, 11:45

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas 900xj »

Tere.
Nägin täna Espoos täpsemalt Suvelas sõitmas IZ 56,mis oli Eesti numbriga.
Endal on Jawa 360,võiks minna nostalgilisele ringile.
ühendust saab kiiresti2@hot.ee Ps voi 0465545846

Kasutaja avatar

The Lawbreaker
Postitusi: 47
Liitunud: 07 Apr 2017, 04:07
Tsikkel: Honda cbr
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas The Lawbreaker »

Keegi nädalalõpp turu/pori kandis ka liigub? :)

445CI V8 ja ZZR

ülari:)
Postitusi: 28
Liitunud: 11 Apr 2017, 14:39
Tsikkel: GSF 1200s Bandu 04
Tänanud: 46 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas ülari:) »

Tervist !
Palju teist koguneb ja muljetab Uusimaa piirkonnas? Ise asun Vantaal Leineläs (Ilola ja Koivukylä vahel siis).

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas kaimex »

The Lawbreaker kirjutas:

Keegi nädalalõpp turu/pori kandis ka liigub? :)

Ma olen 120km Porist Vaasa poole... Kui mingi hea plaan, siis võib täitsa mõelda. :)

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Siin kohal väike üleskutse ka, et mõtlesin ilmade soojenemisel teha väikse kokkutuleku. Juhul kui keegi siin kuskil lähedal asub ja tahaks ka osa võtta. Võib alati mulle kirjutada. Et kui saab veidi rohkem rahvast kokku, siis võiks midagi ära organiseerida. Hetkel arvan, et jääkski asukohaks Seinäjoki. Võib muidugi ka kaugemalt tulla. Võtaks ühe kohvi ja teeks pisikese ühissõidu. Eks kõik on lahtine muidugi, aga loodan et saaks veidi rahvast kokku. :)

Kasutaja avatar

The Lawbreaker
Postitusi: 47
Liitunud: 07 Apr 2017, 04:07
Tsikkel: Honda cbr
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas The Lawbreaker »

Mina ühineks, ja usun et üks lahe foorumikaaslane ühineks ka. :)

445CI V8 ja ZZR
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas kaimex »

The Lawbreaker kirjutas:

Mina ühineks, ja usun et üks lahe foorumikaaslane ühineks ka. :)

Ma arvan, et teiega olekski meid kolm :D

Kasutaja avatar

Bullrider
Postitusi: 216
Liitunud: 28 Juun 2005, 22:52
Tsikkel: Super Tenere, WR250, cr450f
Asukoht: Tuusula, Viljandi
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas Bullrider »

Jälle hädas.... Siit keegi Viljandi kandis käib lähiajal?? Rahval jäid krossisaapad sinna maha ja nüüd täitsa kuses.. ei saa sõita ega midagi....


Teema algataja
Tuono

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Hei! Kas siin keegi enam grupis6ite ei korralda, kultuuritoojate s6idud ei huvita, ainult m6istlikud s6idud?!

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas Vint »

Suht vaikseks on jäänud siin...


joha123
Postitusi: 227
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas joha123 »

saardes oli somme oma mitusada reede.laup. ikka megailm+22.


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Tuono kirjutas:

Hei! Kas siin keegi enam grupis6ite ei korralda, kultuuritoojate s6idud ei huvita, ainult m6istlikud s6idud?!

Terv.no sina olid siin yks suur organisaator..lykka asi käima ,nyyd ma usun on lendureid juurde tekkinud :bsmile:

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas puna »

FB on need grupid kolinud ja ka sõidetakse eraldi teatud gruppidega koos


Teema algataja
Tuono

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Need fb sõitjad sõitkugi fb, nende grupisõit ei sobi tavainimesele, kes tahab sõita normaalselt ja grupisõidu reeglite järgi, parem juba yksi sõita.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas puna »

Enam ei viitsita suvalistega väga sõitmas käija paljudel ilmselt kogemusi
ja seega ka ei kutsuta suvalisi sõitma keda ei tunta ja kellepeale kindel ei saa olla
Ja siis on need teistsorti sõitjad kes kuskilt bensukast bensukasse tiksumas käivad
Käijakse ka soomlastega sõitmas kes teab kus info üleval see teab


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Nii on jh.kunagi ei tea kes see suvaline on.äkki juhtub veel kleini rolfiga sõitma siis puhta p**s* saad mendid kh kaela kui mõne fooriette trygid,iial ei tea mis sõidukogemused kellel on.. Nii et tuono lase aga yksi edasi mõttetu siin midagi organiseerida :bsmi
le:
Eesti-soomes facebooki kohta ei oska midagi òelda sest tõmbasin sealt ammu juba minema.seal näidati ainult tsikli pilte :lol: kunagi isegi kutsusin seal et rahvas lähme himosele rockfestile ei tulnud mitte yhtegi vastust (togi) myideks see oli väga hea fest :bsmile:homme või juba täna saab jalle saku suurhalli minna :bsmile:


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Ahoi,

kuna pendelmigrandi elu viimasel ajal jälle rohkem Soomes, kui Eestis lubab olla...siis ilusate ilmadega loomulikult endalgi jälle kaherattaline kaasas.
Ning kui nüüd nädalavahetusel, eriti laupäeval, oli nii luks modrailm, et lihtsalt ei suutnudki tööle minna, nagu algselt plaanisin...vaid hoops õng seljakotti ja üle hulga aja pisut väljapoole Helsinkit jäävat Soomet ka avastama. Lihtsalt vaatasin kaardilt, mis võiks olla enamvähem normaalne nädalavahetuse trip, samas väikese landiheite võimalusega, ning nii saigi selline vahva sõõr, et pikki sirgeid vältides, eranditult mööda väiksemaid kurviteid Olkiluotosse välja, siis tasapisi allapoole tagasi Rauma, ranniku/saaristo teid pidi Uusikaupunkisse, kuhu jäin siis ka mingisse lambi hotelli öömajale (...et pisut sai ka ööeluga tutvuda jne :P ). No ja siis pühapäeval Uusikaupunki saaristos väike kalapüük, kuniks tervis taas hindele hea...ning hilislõunal, mööda vahvaid väiketeid, õhtuks ilusti Helsinkisse tagasi.

Kokku siis selline 700 km sõõr ja kõik olekski justkui viimase peal...kui vaid ei oleks olnud ühte suht ebameeldivat vahepala. Mille eest ma mõtlesin siis teisigi siin hoiatada, kuna see asi juhtus tegelikult ikka väga lihtsalt ja lollisti. Ühesõnaga oleks võinud Hki MP messil ikka pikemalt poliisi boksi juures ka peatuda ja pisutki meelde jätta, millega nemad siis kah algavale hooajale vastu lähevad, ning tõenäoliselt oleks alljärgnev seik olemata jäänud.

Lühidalt, kui te näete sellist, ülikoleda esitulega valget mootorratast oma tahavaate peeglist juba pikemat aega järgi sõitmas...siis ärge jumala eest arvake, et see on keegi teine, tavaline motoentusiast ja võiks koos pisut reipamat sõitu teha vms:

triumphcensored.jpg

...sest eks ole, mida pisikesest, pisut vibreerivast tahavaatepeeglist sõidu ajal suht võimatu eristada on, on kõikvõimalikud radarid ja lidarid ja siis loomulikult pisikesed tulukesed, mis tarvidusel kohe koledasti sinipunaselt sähmima hakkavad :/

Ehk minu puhul oli asjade kulg umbes järgmine: sõitsin mööda suurt teed Raumast Turu poole välja, et mingid kilomeetrid hiljem väiksemale (Pyhäranta vms?) rannikuteele ära keerata. Suurel teel ennem ärakeeramist märkasin toda koledat esituld siis esmakordselt, siis veel auto või paari jagu tagapool. Mõttes muigasin veel, et kas tegemist on mingi rõveda maksirolleriga või mis aparaat see nii rüübe välja näeb. Kuid väiksemal teel märkasin uuesti, et tegelane on vaikselt lähemale tõmmanud. Kuna seal oli veel asustust märgata, siis sõitsin vb selline 60-70...aga kui paar km oli sõidetud ja parema nähtavusega maanteelõik tekkis, ning mingit muud elu ka tee äres ei täheldanud,siis otsustasin eesolevast autost mööda sõita. No et suurusjärk sada tundus ilusa ilma ja hea nähtavusega antud teele palju paslikum kiirus olema, kui 60kmh miski auto taga tiksuda. Ja kui ongi mingi kohalik, kes sappa sõitis, et teise motomehega koos kurve painutada vms, ehk siis tuleb järgi...ja võibolla pigam sõidab eeski, kui teed hästi teab. Aga oh ebaedu, seda see motomunn ainult oodanud oligi, sest järgi ta tuligi, kuid sedapuhku juba värvimuusika saatel. Ning peale pisikest eelmängu, et miks mul taga üks suunatuli katki ja rehv keskelt üsna kulunud...serveeris siis "pearoa", ehk et antud teelõigul on jätkuvalt 60kmh piirang, kuid minu kiirus olla möödasõidul kahjuks täpselt sajani küündinud, ning kui sellest isegi 3kmh mingi "vikamäära" maha arvata, jääb ikka üle 30kmh ülekiirust alles, mis on "törkeä liikkenevaara toisien turvallisuudelle" vms, ning et asja tuleb edasi menetlema juba suuremat sorti trahviprinteriga autopatrull. Ja mõni aeg hiljem oli vaatepilt siis selline:

poliisi2.jpg

Ühesõnaga ei midagi ilusat. Sest trahvinumbrid, mis paberile said, tõmbasid küll suunurgad üsna alla...aga kõige hullem veel see, mis eesoleva tööperioodiga hästi kokku ei taha sobida: nimelt alates eile õhtust siis ( kuid et saaksin ikka koju ära sõita, jäeti siiski pühapäevaks veel kehtima!?) on mul väidetavalt seal maal "ajokielto", mis peaks kehtima siis poolteist kuni kolm kuud. Kui kaua siis täpselt, otustab paari nädala pärast peamaja. Soovitati vaid mingi "halakiri" sinna edastada, kui lühemat sõidukeeldu tahan, ning ühtlasi oma load sinna viia...ning eks vist tulebki nii teha, kuna tööasjad mind ikka enamus suve siinpool lahte veel hoiavad?

Vot sellised lood siis. Pikk jutt sai, aga äkki vähemalt kellelegi tulevikus abiks, kui siinpool paarutada plaanis :)

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kiri kirjuta kindlasti ja proovi põhjendade sellega,et auto on töötegemiseks vajalik ja sind lastakse muidu lihtsalt lahti. Aga lube ma ei viiks neile,sest see ajokielto on sul ikkagi ainult soomes,mitte terves maailmas. Soomlased saadavad sinu load pärast selle aja möödumist eestisse ARK-i ja siis mine veel sinna neile järgi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Soomes võetakse load suht lihtsalt ära, ja neid ei huvita kas sul on tööl käimiseks neid vaja v mitte. Ka rekajuhtidelt võetakse need käest sealmaal. Suure peal töötavatel ma tean, et antakse võimalus läbirääkida, et kuna neil niiöelda puhkus siis on, et puhkuse ajaks load ära anda, tööle naastes on jälle kätte saadud :D Aga jah, julmalt ranged on küll võrreldes eestiga. Ma panin kuuaega tagasi tartus turutänaval 50 alas tsikliga 80ga, kuna tegin pöörde kõrvaltänavalt suurele teele, ning oli vaja liiklusvooluga kohe kaasa saada, et mitte kamikazedele jalgu jääda. Samalhetkel kiirendades lasingi kohe radarisse. 160e trahv ainult, ja oli veel eelmise suve kiiruseületamine all. Olin kindel, et nüüd võtavad käest. Aga kasutaja nimi on küll hetkel kümnesse sul :mrgreen:

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas puna »

Ega neid väga ei huvita millejaoks sul neid lube vaja on
Kiri ikka kirjuta kuigi sellest väga abi ei pruugi olla
Kui lube kohe ära ei võetud siis neid ära ka viia pole mõttet
Kuskohast ja millal neid pärast tagasi saad kui ära annad on puhas loterii
ja võib pikalt aega minna kui need üles kuskilt leitakse kuskilt riiulist kui eesti näiteks ei saadeta


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas kaiman »

kui mina jain kiirusega vahele siis ise ei teadnudki palju mul üle oli siis näidati et üle 30-ne.60 alas sooritasin möödasõitu ju siis kiirus läks korraks üle 90.kurvis tuli mendibuss vastu et nagu ilusti otse kümpi.mult küsis siis lube näha ja tagasi enam ei antud :) mis mul ikka öelda enam oli ütlesin küll et ärge pliis lube ära võtke mul neid seoses tööga ikka vaja noh :lol: küsiti siis veel et kui suur pere ja sissetulek on mul ja öeldi kust ma need load kätte saan ükskord siis kui karistus kantud.kästi siis veel oma tööjuurest palgatõend saata menti.et siis oskavad karistust määrata :wack: siis küsiti et kui kaugel asun .sain siis paberi et 20 minutipärast algab mul sõidukeeld.eks mul plaanid kohe muutusid käisin kohe poest läbi et tähistada.. :mrgreen: sekretär kirjutas miinium palga.tuli vastus et 400eur trahv 2.5 kuupärast võin lubadele jargi minna.kättesaamine käis kiirelt ütlesin ainult tere oma nime ja head aega.algul lasin ikka edasi veokiga,siis jõudis kohale et krt mul ikka load läinud :roll: eestis lasin ikka nagu õige mees edasi :bsmile: hea seegi.


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Soome tsiklimehed

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Nojah, mul taheti igaljuhul ikka kohe seal autos see trahvi rahaline pool välja rehkendada. Eelnevalt tulistati veel printerist emakeelne (valida oli neil seal ikka üle kümne variandi, hiina keelest tsehhi keeleni vms :) ) tutvustav tekst välja, millega ma arvestama pean ja millest ma loobun jne, seal kohapealsel trahvimenetlusel. Ja seal siis sissetulekut puudutav rida oli umbes selline, et andmeid võrreldakse tuludeklaratsioonil esitatutega ja kui ilmneb olulisi erinevusi, st. üle 20-25protsendi, määratakse rahatrahv viimastele andmetele vastavaks. Seega päris lausflööti seal panna ei söendanud, vaid ütlesingi sellise pisut "ümmarguse" ja veerandi võrra vähema vastuse, ehk siis palk varieerub, aga umbes 2000€ (neto) peaks aasta lõikes keskmine olema. No ja kui veel üks alaealine laps koos lapseema kuidagi seal "ülalpeetavate" lahtrisse märkitud sai, moodustus umbes järgmine tehe, et 24 "päivamäära" annab 552€, pluss mingisugune minule arusaamatu "rikosuhrimaksu" (mingi krdi imelik, nagu enda sooritatud kuriteoohvriks langemise maks? :mrgreen: ) 40€...ehk siis kokku 592€.

Seega päris arvestatav summa siis ikka, kui arvestada, endalgi viimase taasaaktiivse (no ikka selliste 20tkm, või pigem pealegi hooaja kohta) motoviisaastaku raames kaks täiesti sarnast ületamist fikseeritud, ja siis olid tagajärjed sellised:

2014 Portugalis, Lissabonis, kui mingist veokilogust mööda kiirendasin, sattusin asulaalas +36 radarisse, ning trahviks koha peal 120€ (hoolimata "lisaloost", et mul tegelikult lube polnudki esitada, kuna need olid eelnevalt, suht reisi algfaasis Barcelonas koos tengelpungaga tuuri pandud...no lihtsalt usaldati, et ju siis on, kui kodunt ikka nii kaugel on kaherattalisel)

ja nüüd eelmine aasta Eestis, kui Tarvajahi nimel garaazi kiirustades Tallinnast Keila poole Hüürul liiga "vabahooga" allamäge 50 alasse veeresin ja isegi 38 ülekilomeetrit suudeti "ära fikseerida". Aga kuna Eestis oli kümmekond aastat puhast lehte igal rindel ees, siis piirduti ka miinimumi, elik 120€ (hoolimata, et siiski näppu viibutati ka ülevaatuse kohalt, kuna see oligi viimati 2014 tehtud...sest see Bandit oli mul kolm hooaega üldse mööda euroopat siin-seal vedelenud, aga vahepeal Eesti sattumata)

...ühesõnaga nii vaadatuna on siis Soome ikka motoentusiastile oma 5x kallim riik, võrreldes vähemalt muu euroopa "arengumaadega": trahvid korda viis, modra hooajakindlustus pigem neljakohaline number...samas head sõiduilma vb selline paari kuu jagu ongi!? Ei muud, kui müts maha siis põhjanaabrist motoentusiastide ees!

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Regionaalsed teemad mootorratturitele”