Trosside/kõride valmistamine

Info kaupmeeste ja nende tegemiste kohta, kaupmeeste mootvarustuse pakkumised. Kasutajate avastatud head diilid ja grupiostud.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Tervist

Kas keegi teab kedagi kuldsete kätega trossivalmistajat? Oleks vaja gaasitrossid (1 pikk ja 2 lühikest) teha. Originaalid maksavad 220eur. Kui keegi korralikult teeb, jätaks raha Eestimaale.

Ette tänades,

Märt




hmm
Postitusi: 423
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas hmm »

TLN teeb neid teletorni juures olevas motopoes. hinnad väga OK. Probleemiks võib osutuda valdmistamise aeg...
Minul tegi ta vanale rattale 8€ piduritrossi lisaks sama hinnaga gaasi ja dekompressiooni trossi.
Kui kõrid on korras, siis võib hind olla veel odavam... aga eks tegija ütleb millise hinnaga teeb

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Ka mina olen sealt abi saanud ja mul vedas suisa nii, et tegi koheselt, minu silme all valmis.

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Sama siin. Teletorni omad töötavad. Tal olemas ka igast üleminekuid jm, et sobitada originaali asemele. Oli vaja ka pikemaid seoses lenksukõrgendustega ning sealt tulnud trossid töötavad juba murevabalt 2 aastat.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tänaseks päevaks pole rohkem,kui paari nädala jooksul õnnestunud sealt Kloostrimetsast kedagi kätte saada ja telefonid on ka mõlemad väljas.
Nii palju olen leidnud,et kui vaja trossi tegemiseks osasid,siis neid saab Starmotost Mustamäelt. Lähen ja ostan sealt ning teen ise, see pole raketi teadus,kuigi ilma õigete riistadeta läheb mul nende kolme trossiga ilmselt terve päev, aga tehtud ma nad saan ja mitte kehvemad kui OEM tross.
https://starmoto.ee/et/2709-universaal- ... lmistamine
Kloostrimetsa tegelane ostab ise ka sealt. Kui nüüd kuulata veel paari sealt töö tellinu kogemust, et trossiga läheb paar kuud,sest on midagi puudu jne, siis ma olen loobunud sealt millegi tellimisest, isegi kui uks lahti oleks. See viimane teises teemas pandud arvamus on ka samasse auku. viewtopic.php?f=58&t=28617&p=850777&hil ... ab#p850718

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas Ronk »

urmas66 kirjutas: 20 Juul 2020, 14:26

Tänaseks päevaks pole rohkem,kui paari nädala jooksul õnnestunud sealt Kloostrimetsast kedagi kätte saada ja telefonid on ka mõlemad väljas.
Nii palju olen leidnud,et kui vaja trossi tegemiseks osasid,siis neid saab Starmotost Mustamäelt. Lähen ja ostan sealt ning teen ise, see pole raketi teadus,kuigi ilma õigete riistadeta läheb mul nende kolme trossiga ilmselt terve päev, aga tehtud ma nad saan ja mitte kehvemad kui OEM tross.
https://starmoto.ee/et/2709-universaal- ... lmistamine
Kloostrimetsa tegelane ostab ise ka sealt. Kui nüüd kuulata veel paari sealt töö tellinu kogemust, et trossiga läheb paar kuud,sest on midagi puudu jne, siis ma olen loobunud sealt millegi tellimisest, isegi kui uks lahti oleks. See viimane teises teemas pandud arvamus on ka samasse auku. viewtopic.php?f=58&t=28617&p=850777&hil ... ab#p850718

Ainuke variant ongi ise kõrval olla ja utsitada tagant. See eeldab aga seda et ta on kohapeal olemas :mrgreen:

Kuigi jah, valmistamine ei tundunud mingi raketiteadus olevat. Lihtsalt hilisema otste jootmisega võib mõni hätta jääda kui pole head kuumapuhurit. :)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ronk kirjutas: 20 Juul 2020, 15:54
urmas66 kirjutas: 20 Juul 2020, 14:26

Tänaseks päevaks pole rohkem,kui paari nädala jooksul õnnestunud sealt Kloostrimetsast kedagi kätte saada ja telefonid on ka mõlemad väljas.
Nii palju olen leidnud,et kui vaja trossi tegemiseks osasid,siis neid saab Starmotost Mustamäelt. Lähen ja ostan sealt ning teen ise, see pole raketi teadus,kuigi ilma õigete riistadeta läheb mul nende kolme trossiga ilmselt terve päev, aga tehtud ma nad saan ja mitte kehvemad kui OEM tross.
https://starmoto.ee/et/2709-universaal- ... lmistamine
Kloostrimetsa tegelane ostab ise ka sealt. Kui nüüd kuulata veel paari sealt töö tellinu kogemust, et trossiga läheb paar kuud,sest on midagi puudu jne, siis ma olen loobunud sealt millegi tellimisest, isegi kui uks lahti oleks. See viimane teises teemas pandud arvamus on ka samasse auku. viewtopic.php?f=58&t=28617&p=850777&hil ... ab#p850718

Ainuke variant ongi ise kõrval olla ja utsitada tagant. See eeldab aga seda et ta on kohapeal olemas :mrgreen:

Kuigi jah, valmistamine ei tundunud mingi raketiteadus olevat. Lihtsalt hilisema otste jootmisega võib mõni hätta jääda kui pole head kuumapuhurit. :)

Gaasipitsiga saab ideaalselt. Ma teengi ilmselt vase sulamiga. Mulle üks tema tuttav ütle,et ta on ära nädalakese. Aga see nädal on juba kolmandaks nädalaks saanud sujuvalt. Ei tulnud küll selle peale,et leknksu vahetus nii pikaks venib :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Gaasipits on riskivärk. Kohe kui kiud roosat tooni näitab on pidu läbi ja tee peal olek kindel. Tina on väga OK.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kauri kirjutas: 20 Juul 2020, 17:12

Gaasipits on riskivärk. Kohe kui kiud roosat tooni näitab on pidu läbi ja tee peal olek kindel. Tina on väga OK.

Paned pitsi sisuliselt propaani pealt kerge leegiga ja saab väga hästi teha. Soojendad,mitte ei kuumuta. Kui hakkad hapnikuga hullama,siis loomulikult on asi ühelpool. Nõuka ajal oli poest saada neid trosse mida vaja polnud ja kõik sai ise tehtud,otsi ise valatud ja kestsid väga hästi. Mul pole lihtsalt suurt tinutuskolbi ja selle ühe töö jaoks ei hakka ostma ka.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

oot kas seal staarmotos seda kõri meetriga ka müüakse või peab 30 meetrise rulli ligi võtma ja tervele külale valmistama hakkama? kuna hiljuti õnnestus ühel rattal kõri puuksu keerata siis tuleks too kah vist tegelikult välja vahetada

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 22 Juul 2020, 01:26

oot kas seal staarmotos seda kõri meetriga ka müüakse või peab 30 meetrise rulli ligi võtma ja tervele külale valmistama hakkama? kuna hiljuti õnnestus ühel rattal kõri puuksu keerata siis tuleks too kah vist tegelikult välja vahetada

Gaasitrossile 1,5mm oli meetriga müügis,aga sidurile 2mm ei olnud. Sain aru,et vist hetkel kohapeal ei olnud. Just tund tagasi käisin seal. Sain hoopis sellise lahenduse,et ostsin 3 valmis õige mõõduga(jämedusega) trossi,mis on palju pikemad ja millel üks ots sobib kohe paika. Teise otsa lammutan laiali ja ajan oma vidinad õiges järjekorras peale. Lisaks ostsin ühe trossiparandus komplekti kus on kaks trossi 1,5mm ja 1,3mm ning terve kilekotitäis otsasid. Sealt saab nö uued otsad kerge vaevaga teha. Selles komplektis on terasest otsasid,mida saab joota ning kruviga keeratavad nö remondi otsasid. Kokku läks see maksma mingi alla 40€. Nüüd laup teen ise trossid ära ja saab sõitma. Kloostrimetesa mehe kohta oli ka seal sama jutt,et vahel nad saavad ta kätte vahel mitte.

Edit: Motonetis on ka kõrisid-trosse valmis tükina(pikkust kirjas ponud,aga vist üle meetri kindlasti ja otsade remondi komplekt ka olemas,kuigi hinnad vist suts kallimad kui Starmotos.

Viimati muutis urmas66, 22 Juul 2020, 20:30, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

See on ka võimalus jah. Mul neid kruviga keeratavaid otsasid tegelikult juba kodus endal olemas ka karbi sees, aga need tunduvad tegelikult väheke kahtlased. gaasi puhul muidugi mitte, aga just siduri, kus on siiski väga reaalne jõud taga. peab ka vist seda jootmise asja uurima...

Kloostrimetsas minuteada need ruumid on mahajäetud ja ära vandaalitsetud. Vähemalt hiljuti just nägin mingeid pilte...aga võibolla siis oli mingi teine maja osa :D


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas Luxor »

will111 kirjutas: 22 Juul 2020, 15:38

See on ka võimalus jah. Mul neid kruviga keeratavaid otsasid tegelikult juba kodus endal olemas ka karbi sees, aga need tunduvad tegelikult väheke kahtlased. gaasi puhul muidugi mitte, aga just siduri, kus on siiski väga reaalne jõud taga. peab ka vist seda jootmise asja uurima...

Kloostrimetsas minuteada need ruumid on mahajäetud ja ära vandaalitsetud. Vähemalt hiljuti just nägin mingeid pilte...aga võibolla siis oli mingi teine maja osa :D

Suhtlus nendega oli paras ikaldus juba ennem viimast rahareformi. Aeg-ajal seal mingi kaootiline liikumine on ja uksed/aknad oli veel eelmisel nädalal omal kohal.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Luxor kirjutas: 22 Juul 2020, 16:08
will111 kirjutas: 22 Juul 2020, 15:38

See on ka võimalus jah. Mul neid kruviga keeratavaid otsasid tegelikult juba kodus endal olemas ka karbi sees, aga need tunduvad tegelikult väheke kahtlased. gaasi puhul muidugi mitte, aga just siduri, kus on siiski väga reaalne jõud taga. peab ka vist seda jootmise asja uurima...

Kloostrimetsas minuteada need ruumid on mahajäetud ja ära vandaalitsetud. Vähemalt hiljuti just nägin mingeid pilte...aga võibolla siis oli mingi teine maja osa :D

Suhtlus nendega oli paras ikaldus juba ennem viimast rahareformi. Aeg-ajal seal mingi kaootiline liikumine on ja uksed/aknad oli veel eelmisel nädalal omal kohal.

Pood on täitsa olemas, peamaja kõrval väike maja ja isegi midagi seal läbi akna näha,kuid kolm korda käinud,miljon korda üritanud helistada ja tulemus null. Milleks mulle sellist asja vaja.
Ehk kes oskab teeb ise ja kes ei oska tellib custom trossid https://www.motionpro.com/c/custom-cables ,kuid usast pidi kauba saamisega ka asjad pees olema ehk jääd sealt ka ootama teadmata ajaks. Seepärast ei hakanud sealt isegi uurima,kuigi saab sealt ilmselt tõesti super asjad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tegin siduri trossi valmis kolmveerand tunniga,millest suurem osa ajast kulus OEM trossilt kaitse rüüsi eemaldamiseks,mis oli mootori kohal suts kõri külge kinni kleepunud. Vanalt trossilt tuli alumine metallist reguleerimis osa lihtsalt tõmmates ära ja läks uuele trossile lükates otsa. Trosside rem komplektis oli sobiv joodetav alumine ots olemas ja ülemine ots jäi sama mis küljes. Välimus sai OEM trossist eristamatu.
Gaasitrosside jaoks jääb selles remondi komplektis üks joodetav ots puudu. Seal küll terve rida erinevaid otsaid,kuid osad otsad on ükshaaval. Just see mida mul oleks 2-e vaja on üks. Homme veelkord Motonetist 9.99 ja saab ka need tehtud. Töö on kordades lihtsam,kui arvasin. Ostsin Motonetist ka trossilõikamise tangid 6,99 eest ja need on väga mugavad ning teevad ilusa puhta lõike.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas Ronk »

urmas66 kirjutas: 22 Juul 2020, 21:48

Tegin siduri trossi valmis kolmveerand tunniga,millest suurem osa ajast kulus OEM trossilt kaitse rüüsi eemaldamiseks,mis oli mootori kohal suts kõri külge kinni kleepunud. Vanalt trossilt tuli alumine metallist reguleerimis osa lihtsalt tõmmates ära ja läks uuele trossile lükates otsa. Trosside rem komplektis oli sobiv joodetav alumine ots olemas ja ülemine ots jäi sama mis küljes. Välimus sai OEM trossist eristamatu.
Gaasitrosside jaoks jääb selles remondi komplektis üks joodetav ots puudu. Seal küll terve rida erinevaid otsaid,kuid osad otsad on ükshaaval. Just see mida mul oleks 2-e vaja on üks. Homme veelkord Motonetist 9.99 ja saab ka need tehtud. Töö on kordades lihtsam,kui arvasin. Ostsin Motonetist ka trossilõikamise tangid 6,99 eest ja need on väga mugavad ning teevad ilusa puhta lõike.

Kas nüüd võib hakata pöörduma erinevate trossimuredega su poole? :ner:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ronk kirjutas: 23 Juul 2020, 09:09
urmas66 kirjutas: 22 Juul 2020, 21:48

Tegin siduri trossi valmis kolmveerand tunniga,millest suurem osa ajast kulus OEM trossilt kaitse rüüsi eemaldamiseks,mis oli mootori kohal suts kõri külge kinni kleepunud. Vanalt trossilt tuli alumine metallist reguleerimis osa lihtsalt tõmmates ära ja läks uuele trossile lükates otsa. Trosside rem komplektis oli sobiv joodetav alumine ots olemas ja ülemine ots jäi sama mis küljes. Välimus sai OEM trossist eristamatu.
Gaasitrosside jaoks jääb selles remondi komplektis üks joodetav ots puudu. Seal küll terve rida erinevaid otsaid,kuid osad otsad on ükshaaval. Just see mida mul oleks 2-e vaja on üks. Homme veelkord Motonetist 9.99 ja saab ka need tehtud. Töö on kordades lihtsam,kui arvasin. Ostsin Motonetist ka trossilõikamise tangid 6,99 eest ja need on väga mugavad ning teevad ilusa puhta lõike.

Kas nüüd võib hakata pöörduma erinevate trossimuredega su poole? :ner:

:mrgreen: ja-ja
Starmoto müüja leidis mulle väga sobilikud asendused kõigile kolmele trossile, millest saab lihtsalt teha. Sisuliselt peab ainult ühed otsad ringi tegema ja pikkuse õigeks. Ehk kui oma vana tross kaasas, siis sealt sai tõesti pädevat abi. Neil müügil rollerite trossid,mis on a´2m pikad ja sealt saab peaaegu kõigele midagi teha. Siduriks läks mingi piduritross,mille kõri välismõõt oli 6,9mm ehk identne minu omaga ja gaasitrossidega saama teema vist oli 4,8mm. Siduri trossi sisu on küll 2mm asemel mingi 2,2-3 ja gaasitrossideks 1,5mm asemel 1,3mm. Kui OEM jublakas ei lähe kõriplastikule peale,siis saab plastiku natuke maha võtta ja termokahanevaga selle pealtpoolt kinni panna. Kui väga originaaliks tahaks ajada,siis peaks uued otsad ise tinast valama,mida on ka kunagi ammusel ajal tehtud,aga ma ei pea vajalikuks. Terasest otsad joodetuna on ka igati head. Mul jäävad siis ülemised otsad vabriku omad ja alumised joodan ise.
Mis piduri voolikusse puutub,siis sellele sain parema kui enne oli või OEM oleks. Peterburi tee Hydroskandist pandi kolmiku ühendused pööravad,mis teeb banjo poltide nurga asendi sättimise üli lihtsaks. Ma ütlesin veel, et vaata et banjode nurgad omavahel õigeks jääks, aga tüüp muigas ja ütles, et sellepärast pole vaja muretseda. Mul mõlemad banjod nurgaga. OEM voolikul on kõik kinnine ja jäik.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Hydroscandi pidurivollaga tuli meelde kellegi ütlus. Et tasub võtta sealt jupp voolikud ja keeratud banjo otsad. Sobitada see tsikli küljes paika ehk õige pikkus ja nurgad. Märkida markeriga banjo ja volla peale triibud peale ning minna hydroscandi pressima.

Endal lasin teha kohe kohapeal pressitud otsaga ning natuke tegu oli see õige nurga alla istuma. Kuid siiamaani 3 aastat on püsinud.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mulle tehti selline voolik,kus selle kolmiku küljes olevad otsad pööravad ka kinni keeratud olekus ehk ongi kohe sellised otsad kolmikusse keeratud.
Pildidl siis OEM voolik,kus jäik ühendus.

TDM piduri voolik.jpg
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Trosside/kõride valmistamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sain lõpuks oma trossid tehtud,sest puhkus hakkas. Enne polnud aega. Trosside parajaks tegemine, vanade küljest vajalike osade eemaldamine ja tinutamine kõik kokku ehk paar tundi. Keeravad otsad piduri pidurivooliku vahetüki küljes olid küll mugavad ja see sai paika minutitega. Otste tinutamine trossidele oleks ka kiirem olnud,kui oleks viitsinud tinutushapet nende uute otste jaoks hankida.Pastaga läks natuke ega kuni kõik tinaga kaetud sai. Kummiluttide asemel,mis enne olid metalli ja kõri ühendusel peal, panin termokahaneva rüüsi.
Trossid said sellised ehk originaal trossidega sarnased ja istusid paika ka kenasti.

Trossid (2).jpg
Trossid (1).jpg
Trossid (3).jpg
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kaupmehed, kaubandus & ühisostud”