PayPal

Info kaupmeeste ja nende tegemiste kohta, kaupmeeste mootvarustuse pakkumised. Kasutajate avastatud head diilid ja grupiostud.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Oleks seal Omniva valikus oleks kõik kiki-miki. Mul näitab miskipärast UK postivõimalusi (ja seda naelades) ning ma ei leidnud/ei saanud aru, kuidas seda muuta.



Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas Maaks »

reimps kirjutas:

Olge ikka patrioodid ja võtke Omniva. Elamus garanteeritud.

Mulle on Omniva kõik asjad kohale toonud, mida olen teadnud oodata ja kõik asjad mille olen ära saatnud on ka adresaadini jõudnud nii et ei saa aru vihjest :wink:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: PayPal seller protection

Lugemata postitus Postitas Maaks »

nitro kirjutas:
Macintosh kirjutas:

Lähed eBaysse avad seal müügikonto, sisestad toote (võimalikult täpse informatsiooni igasuguste vaidluste vältimiseks) ja saadad lingi müüjale. Müüja maksab ära, eBay saab omad tasud, sina raha ja ostja kauba.
Või siis https://www.escrow.com/ (ei ole ise kasutnaud)

Ostja tuli mujalt, mitte eBay kaudu. Ei taha eBay abil ka praegust küsimust lahendada, sest lisanduks veel üks protsendiga vahendaja. PayPal üksi juba võtab 3,4% summalt.

Usun, et PayPal kaitseb mõlemat poolt, aga kuidas? Müüja pool muidugi hetkel huvitab rohkem:)

Sinu kreeklane?
https://lounapostimees.postimees.ee/116 ... 1520837099

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kreekas ilmselgelt on mootorsaanid nõutud kaup :lol: Tootjate poolt ju täiesti hüljatud piirkond.


mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas mega1 »

Pole pointi aega raisata olen inglise ebays müünud piisavalt asju tead nad ostavad siis ainult väljaspoolt inglismaad kui see on ikka sigaodav
Ka siis saad neg feedbacki sest 7 päeva on neile ülemõistuse pikk kättetoimetamise aeg.

Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas simp »

mega1 kirjutas:

Pole pointi aega raisata olen inglise ebays müünud piisavalt asju tead nad ostavad siis ainult väljaspoolt inglismaad kui see on ikka sigaodav
Ka siis saad neg feedbacki sest 7 päeva on neile ülemõistuse pikk kättetoimetamise aeg.

Ostsin kunagi Inglismaal olles ebay'st mingi kruvikakomplekti. Lennujaamas korjati enda oma ära ja oli vaja.

1,5h ja kuller koputas uksetaga.

Kasutaja avatar

nitro
Postitusi: 19
Liitunud: 27 Jaan 2016, 13:22
Tsikkel: R1
Asukoht: Harjumaa, Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: PayPal seller protection

Lugemata postitus Postitas nitro »

Ei. Mu tegelane on meiliaadressi, nime ja kirjaviisi järgi otsustades inglane. Kaup tuleb saata Horvaatiasse (Kreeka panin enne siia ekslikult).

Mul pole mingit alust ostjat kahtlustada pettuses, aga samamoodi pole põhjust pimesi usaldada. Nii ka tema poolt vaadatuna ma usun.

Transpordi osas on mul kokkulepe, et saan saadetise vahelaos peatada kui makse pole laekunud.

Y=Yamaha/Z=racing/F=4stroke
Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Ebays müümise kohta pärisin Omnivalt, et ega pole mingit lahendust-rakendust, kuidas saaks müüdavale objektile automaatselt transpordihindasid lisada.

Mina kirjutas:

Tere
Kirjutan, et uurida, kuidas oleks võimalik lisada Ebay oksjonikeskkonnas automaatselt Omniva transpordi hinnad oma müüdavale objektile.
https://www.omniva.ee/public/files/fail ... e-2017.pdf
Siit on näha küll kehtiv hinnakiri, kuid uurin, kas on olemas mingisugune lahendus.
Kõike paremat

Omniva vastus kirjutas:

Hea klient
Täname saadetud e-kirja eest.
Kahjuks antud küsimusele meie vastata ei oska. Selle küsimusega palume Teil pöörduda Ebay oksjonikeskkonna poole, kas ja kuidas selline asi on võimalik.

Mina tegin sellise triki, et vaatasin Omniva kodulehelt hinnad ning valisin ebay portaalis mingi suvalise "Royal mail, economy posting" teenuse ja määrasin FIX hinna 25 naela.

Kui transport on "not specified", siis su kaup ilmub otsingutes reeglina lõpus (viimase lehe lõpus). Pärast transpordi määramist kaks päeva hiljem mu müüdav kaup osteti ära.
Kaup maksis 60 £ + 25£ transa ehk 85£ on mu paypali kontol, millest teenustasu võeti 4,2£, hetkel on veel ebaselge, kas ebay lisab veel mingi komisjonitasu või paypal-ebay asjad on juba koos.

EDIT: Ebays kuni 20. kuulutuse lisamine ühes kalendrikuus on tasuta, kuid Ebay võtab asja hinnast+transpordi summast 10% komisjonitasu. Ehk siis summa summaarum saadud 85£-st Ebayle tuleb 8.5£ ära maksta ning Paypal võtab laekunud summalt 5% ehk 4,2£ vahelt. Kuna juhuse tahtel listin ma müüdava asja naelades, siis Paypal võtab veel € konvertimise eest mingi raha vahelt. Lisaks hoiab Paypal raha kuni 30 päeva kinni juhul kui teine osapool peaks mu kohta mingi kaebuse esitama.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas bitter »

Värske kogemus Paypaliga. Müüja: Briti veebisait. Tellisin toote (dispatch time 7-14 päeva), sain kinnituse ... tarneaeg 13-17 NÄDALAT. Tühistasin, sain kinnituse: "Order cancelled ... Kindly allow 3-5 working days for your refund to clear into your account." See oli 13.10. 21.10 saatsin PP-le nõude. Kirjutasin miks ja millal tühistasin, pastesin müüja lubaduse. Screenshotid ei olnud nõutud ja ma ei lisanud neid.

23.10. tuli keeldumine:
We reviewed all the details of your claim. Based on the information we have to date, we'll have to deny your claim. This decision was made because your billing dispute doesn't match our qualification for a billing dispute.
...
If you have any additional information please send it to us.
...

Jääb mulje, et PP käitumismudel on sellistele nõuetele (müüja venitab tagasimaksega, ostja saadab nõude aga faile ei lisa) automaatselt ära öelda ja põhjenduseks üldine pläma. Saatsin neile nüüd screenshotid kirjavahetusest ja müüja lubadusest.

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas Turist »

Mul oli selline juhtum, et tellisin kaupa (tsikli varuosad) ja tasusin ära, kuid müüjaga mingit ühendust ei õnnestunud saada 3 nädala jooksul ja loomulikult ka kaupa ei saabunud. 10 päeva peale PayPal-ga ühendust võtmist kanti raha tagasi.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas bitter »

bitter kirjutas: 24 Okt 2021, 12:56

Saatsin neile nüüd screenshotid kirjavahetusest ja müüja lubadusest.

Täna ehk siis 8 päeva hiljem tuli uus keeldumine, põhjendus ikka sama. Paypali arvates selline olukord - müüja lubab tagasi maksta AGA ei tee seda - ei kvalifitseeru vaidluseks "billing dispute". Kasutajaleping on muide ka eestikeelne https://www.paypal.com/ee/webapps/mpp/u ... resolving1
Loodan, et PP siiski võtab ise ka müüjaga ühendust sellistel juhtudel. Igatahes paar h hiljem tuli sõnum: tagasimakse laekus.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kaupmehed, kaubandus & ühisostud”