Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab rohkem?

Info kaupmeeste ja nende tegemiste kohta, kaupmeeste mootvarustuse pakkumised. Kasutajate avastatud head diilid ja grupiostud.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
claw
Postitusi: 505
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 78 korda

Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab rohkem?

Lugemata postitus Postitas claw »

Mul tekkis selline rumal küsimus, et Tartus keegi kodanik müüb suhteliselt suurel hulgal tsikleid erinevates portaalides, ilmselt tegeleb tsiklite toomisega seega.
Taust paljudel piltidel sama (lattaed, jne). Isiklikult mul au teda tunda ei ole.

Kas selle müüja kohta on ka foorumis teema (mul leida ei õnnestunud)? Või oskab keegi kommenteerida, kuidas varasem tehing on olnud?
Head kogemused, halvad kogemused?

Ehk osab keegi juhatada mind juba olemasolevasse teemasse või jagada oma kogemusi?
:bsmile:
Ivo.

Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Mingis teemas keegi tahtis mingit ratast temalt osta. Keegi siis veel joonistas paintis jooni rattafotole, näitamaks et esiamordid olid täiesti kõverad.

フーリガン
Kasutaja avatar

Allar
Postitusi: 112
Liitunud: 21 Sept 2006, 22:45
Tsikkel: VFR750
Asukoht: Skandinaavia
Tänanud: 1 kord

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas Allar »

U 2a tagasi ostsime kaasale ühe cb600 sealt ning ei oska küll ühtegi halba sõna öelda. Rattad arkis juba ette näidatud ning minule jäi vaid vormistamise vaev. Ratas siiani alles ja kurta ei oska. Eks sõltub suuresti konkreetsest rattast kuid müügi poolelt ei oska küll millegi üle kurta.

"God Damn it I'd Piss on a Spark Plug if I thought it'd do any good!"
Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas Martinez »

Kuna kuulutuse linki ei ole siis ei tea konkreetse müüja kohta kaasa rääkida.

Samas tean, et Tartu kandis tegeleb üks nö sahkerdis küll (rattaid oli garaažis paarikümne kanti).

Umbes aasta tagasi soetas tuttav endale välismaalt toodud ratta. Tegemist naisterahva ja tema esimese rattaga.
Algselt oli jutt, et toodud Itaaliast. ARK'is ilusti käidud ja asjad korras.
Kuna lumi oli veel maas sai bussiga järgi mindud. Sõit ei olnud pikk ja istusin ratta seljas see aeg.
Imelikuna tundus miilides spidomeeter.
Lähemal uurimisel selgus, et ka esituli on "valekäe" liikluse jaoks.

Kuna ostjaks oli naisterahvas ja tahtis ise asju ajada helistas müüjale, et mis värk on?
Vastuseid tuli mitmeid, stiilis:
"Ega see ju sõitmist ei sega"
"Sellest ei tule ülevaatusel/politseiga probleeme"
"Tegelikult on tegemist reguleeritava tulega, et saad mõlemale poole timmida"

Lõpuks ütles, et kui ei sobi tooge ratas tagasi.

Väike soovitus sõbrannale. Ütle, et käime homme ARK'st rattaga läbi ja kui tõesti probleeme ei ole jätab ratta endale aga kui probleemid tekkivad toome tagasi.
15 min hiljem helistas müüja uuesti, et ärge ARK'i minge, tulen vahetan tule ümber.

Ratas ise maksis 2000€ ja uus tuli 500€.

Sarnaseid rattaid oli tal toona vist 3tk. Ehk sai keegi teine siis selle nö vale tulega masina.
Kes teab kas ARK'is käpp sees või riiulis tuli mida ühelt rattalt teisele tõstab.

Fakt on see, et nö ARK's kontrollitud ja nö ausalt müüdud rattaga võib mõni tehnikavõõras inimene kaasliiklejatele meelehärmi tekitades teadmatusest ringi sõita kuni saab politseilt trahv, korduvülevaatuse ning peab veel uue tule raha välja käima (antud juhul 1/4 ratta hinnast).

Asi mida edaspidi kindlasti jälgida.

Lugupidamisega
Martin

Kasutaja avatar

sepprait
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Apr 2013, 17:38
Tsikkel: Suzuki DR750S
Asukoht: Tallinn, Valga
Tänanud: 1 kord

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas sepprait »

Spoiler
leimps kirjutas:
claw kirjutas:

Mul tekkis selline rumal küsimus, et Tartus keegi kodanik müüb suhteliselt suurel hulgal tsikleid erinevates portaalides, ilmselt tegeleb tsiklite toomisega seega.
Taust paljudel piltidel sama (lattaed, jne). Isiklikult mul au teda tunda ei ole.

Kas selle müüja kohta on ka foorumis teema (mul leida ei õnnestunud)? Või oskab keegi kommenteerida, kuidas varasem tehing on olnud?
Head kogemused, halvad kogemused?

Ehk osab keegi juhatada mind juba olemasolevasse teemasse või jagada oma kogemusi?
:bsmile:
Ivo.

Tere!

Kuna kuulutuse linki ei ole siis ei tea konkreetse müüja kohta kaasa rääkida.

Samas tean, et Tartu kandis tegeleb üks nö sahkerdis küll (rattaid oli garaažis paarikümne kanti).

Umbes aasta tagasi soetas tuttav endale välismaalt toodud ratta. Tegemist naisterahva ja tema esimese rattaga.
Algselt oli jutt, et toodud Itaaliast. ARK'is ilusti käidud ja asjad korras.
Kuna lumi oli veel maas sai bussiga järgi mindud. Sõit ei olnud pikk ja istusin ratta seljas see aeg.
Imelikuna tundus miilides spidomeeter.
Lähemal uurimisel selgus, et ka esituli on "valekäe" liikluse jaoks.

Kuna ostjaks oli naisterahvas ja tahtis ise asju ajada helistas müüjale, et mis värk on?
Vastuseid tuli mitmeid, stiilis:
"Ega see ju sõitmist ei sega"
"Sellest ei tule ülevaatusel/politseiga probleeme"
"Tegelikult on tegemist reguleeritava tulega, et saad mõlemale poole timmida"

Lõpuks ütles, et kui ei sobi tooge ratas tagasi.

Väike soovitus sõbrannale. Ütle, et käime homme ARK'st rattaga läbi ja kui tõesti probleeme ei ole jätab ratta endale aga kui probleemid tekkivad toome tagasi.
15 min hiljem helistas müüja uuesti, et ärge ARK'i minge, tulen vahetan tule ümber.

Ratas ise maksis 2000€ ja uus tuli 500€.

Sarnaseid rattaid oli tal toona vist 3tk. Ehk sai keegi teine siis selle nö vale tulega masina.
Kes teab kas ARK'is käpp sees või riiulis tuli mida ühelt rattalt teisele tõstab.

Fakt on see, et nö ARK's kontrollitud ja nö ausalt müüdud rattaga võib mõni tehnikavõõras inimene kaasliiklejatele meelehärmi tekitades teadmatusest ringi sõita kuni saab politseilt trahv, korduvülevaatuse ning peab veel uue tule raha välja käima (antud juhul 1/4 ratta hinnast).

Asi mida edaspidi kindlasti jälgida.

Lugupidamisega
Martin

Kui me räägime nüüd kõik samast kohast ja samast müüjast siis olen minagi sealt ratta ostnud kuid odava hinna eest sain ning remondiga olin arvestanud.
Asub natukene maad Tartu linnast Viljandi poole.

Pidurid olid täielikult kinni mille peale vädieti ainult, et tuleb natukene sõita et siis hakkavad taas liikuma, kuid hoolduse käigus selgusid mõned tõsisemad vead mis said ikka ennem hooaja algust remonditud ;)
küünlad olid 3 erinevast sordist peale pantud rattal ning ei imestanud isegi arvestades, et üht teist rattast käivitades valati suurest topsist küünlad mööda õue laiali ning siis hakkati katsetama millise küünlaga see neljas pütt käima hakkab, aga nad ei saanudki toda rattast korralikult käma :P
Minul sama moodi on inglase tuli ees kuigi ta algul väitis küll et tuli vahetatud kuid õnneks pole veel probleemi olnud sellega. tuld on lihtsalt kuidagi nii muditud müüja poolt et näitab enamvähem sama moodi nagu ülejäänud euroopa rataste tuled.
Muidugi rattal oli käigukasti rikke mida ma ostes teadsin ning hind oli ka selle tõttu vastav.

Kuigi seal on vahetevahel väga huvitavaid rattaid müügil, siis mina ise sinna ostma küll ei lähe

Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas Martinez »

sepprait kirjutas:

Kui me räägime nüüd kõik samast kohast ja samast müüjast siis olen minagi sealt ratta ostnud kuid odava hinna eest sain ning remondiga olin arvestanud.
Asub natukene maad Tartu linnast Viljandi poole.

Jah, Haage kandis (Viljandi mnt'lt Külitse peale keerata).


v301060
Postitusi: 450
Liitunud: 07 Juul 2008, 20:14
Tsikkel: HD Bobik 103
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas v301060 »

Jumal küll, mis imeline esituli see siis oli, mis kohe 500 eur-i maksis? Reeglina on seal miskised klassikud-kruiserid müügis, millel kõige tavalisem ümargune esilatrern - osta Kloostrimetsast sinna Iž-i või Jawa esituli ette ja asi korras :D

HD Bobik 103 & 2x Jawa 638
varem: KMZ 650 Dneprr; HD XL 1200 Sportster; TransAlp 650; HD 883 Sportster Roadster; HD 1200 Sportster Custom; KTM 390 Duke; Triumph Thunderbird 1600

Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas Martinez »

v301060 kirjutas:

Jumal küll, mis imeline esituli see siis oli, mis kohe 500 eur-i maksis? Reeglina on seal miskised klassikud-kruiserid müügis, millel kõige tavalisem ümargune esilatrern - osta Kloostrimetsast sinna Iž-i või Jawa esituli ette ja asi korras :D

Gondlitega CBF600.
Kui oleks hiljem avastanud siis odavam oleks tulnud naked'iks teha kuid selleks tulnuks jällegi terve nina ümber teha (lisakulutused).
See aeg ei oleks saanud/tohtinud rattaga sõita jne. Sõidupäevi (tavainimese) jaoks meie kliimas niigi vähe.
Ja mis vahet seal on mis rattaga tegu oli. Fakt on see, et müüja teadlikult komposteeris ostjat (naisterahvast). Kui ei oleks sellele kohe jälile jõudnud oleks hilisemad kulutused + aja- ja närvikulu suhteliselt ebameeldiva üllatusena tulnud.

Küsiti kogemusi ja tõin välja ühe negatiivse ning seda kõike selleks, et järgmised potentsiaalsed ostjad oskaksid sellisele asjale tähelepanu pöörata.

Lugupidamisega
Martin

Kasutaja avatar

-Piilu-
Postitusi: 141
Liitunud: 17 Apr 2011, 21:22
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas -Piilu- »

Tõenäoliselt samast kohast ka ise ühe ratta toonud. Minu teada ostavad inglismaa oksjonilt neid ning siis lasevad Eestisse tuua. Enamus rattaid valepidi tulega.
Kui vaatamas käisin, siis oli kahe ratta vahel valida ja üks oli küll minu arust uppunud. 1/3 juppidest oli paksu rooste katte all. Sain õnneks parema sealt normaalse hinnaga kätte ja Tallinnas sai tehtud täishooldus ( pidurid, õlid, küünlad, vajalikud asjad puhastatud, uued rehvid jne).

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Jutt käib ilmselt sellest müüjast?
http://goo.gl/iFK7xX

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas retro »

-Piilu- kirjutas:

Tõenäoliselt samast kohast ka ise ühe ratta toonud. Minu teada ostavad inglismaa oksjonilt neid ning siis lasevad Eestisse tuua. Enamus rattaid valepidi tulega.
Kui vaatamas käisin, siis oli kahe ratta vahel valida ja üks oli küll minu arust uppunud. 1/3 juppidest oli paksu rooste katte all. Sain õnneks parema sealt normaalse hinnaga kätte ja Tallinnas sai tehtud täishooldus ( pidurid, õlid, küünlad, vajalikud asjad puhastatud, uued rehvid jne).

Inglismaalt tulevadki tihtipeale rattad, mis on kõvasti roostes - ilmselt mereõhk ja aastaringne kasutus jätab oma jälje. Sai eelmine talv kõvasti UK oksjoneid nillitud - sellest selline mulje :)

Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Olen ratastega (4 erineva) nii umbes 5 korda käinud ülevaatusel (3 eri kohast vist kui mälu ei peta) ja ei mäleta küll, et keegi kunagi oleks erilist tähelepanu pöörand tuledele ja viledele. Enamus kordadel on ratast vahtud ja aetud juttu, et ohh äge ma kunagi sõitsin ka iz-iga jne. Vaadatud et suunad ja pidurituli põleb võetud raha ja löödud tempel passi. Ei siiski siiski kui hästi meenutan, siis üks kord nuriseti, et tagumise porika peal polevat helkurit ja see pidavad ilmtingimata olema. Tegin lolli nägu ja kehitasin õlgu, kiitsin takka kõigele, mis öeldi ja templi sain passi ka helkuri puudumisel.
Ma üldse ei imesta, et meie teedel sõidab rattad, mille tehniline seiukord tegelikult seda ei lubaks. Rehvimustri jääk, imelikud kolinad mootoris, olematud pidurid, kulunud keti/rihmakomplektid, keevitatud jalarauad ja heeblid jne. Ülevaatusel ju ei kontrollita mitte midagi. Mõned aastad tagasi näiteks kontrolliti pidurite tööd, nii et paluti hoovi peal teha väike tiir ja pidurdada. Ratas oli mul siis täiesti korras aga antud "testist" oleks saand ka läbi puuduvate esipiduriteta näiteks, liikluses aga ainult tagumiste piduritega....noo ma ei tea. Selliseid näiteid on veel. Ma arvan et inglismaalt pärit esituli on küll köömes ülevaatusel. Aga võib olla on mul lihtsalt joppand ja igal pool mujal on pedandid kes kõik sõlmed ise läbi kontrollivad.
Ok nii palju minu kogemusest ülevaatustega.

Antud müüja juures olen isegi käinud. Tuttav otsis endale ratast ja käisin kaasas. Ütleme nii, et midagi korraliku me sealt ei leidnud. Tegutseb see müüa juba vist 2-3 aastat ja mine tea võib olla see aasta on kvaliteet tõusnud.
Kugi lihtne matemaatiline tehe näitab, et kui "heast hinnast" lahutada ratta transport (kus iganes see siis toodud pole), kasum ja elementaarne hooldus/remont, siis jääb alles summa, mille eest võibki saada mõne rikkega, avariilise või uppunud ratta.

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas Martinez »

Macintosh kirjutas:

Jutt käib ilmselt sellest müüjast?
http://goo.gl/iFK7xX

Samast hoovist sai see ratas toodud jah.


Magician
Postitusi: 198
Liitunud: 20 Aug 2008, 11:21
Tsikkel: Triumph Speed Triple 955i

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas Magician »

Minuarust on ta siin foorumis kasutajanime Bukz all. Vähemal mulle pakkus ta ükskord ühte ratast müüa.

Delta-Kavrovets 175-Yamaha FZS600-Suzuki SV1000S-CBR1100XX-Triumph Speed Triple 955i
Kasutaja avatar

kristjan128
Postitusi: 455
Liitunud: 11 Mai 2009, 21:42
Tsikkel: American Ironhorse Slammer
Asukoht: Tartu
Tänanud: 54 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas kristjan128 »

Mul sõber ostis eelmine aasta sellelt müüjalt Yamaha Thundercati omale esimeseks rattaks. Ratas siiani alles ja oli/on korralik, aga tookord oli jama arvelesaamisega. Ratas oli UK-st toodud Leetu ja sealt siis siia. Vin kood raamil ei kattunud paberil olevaga, pikas numbrijadas oli numbri keskel kolme nulli asemel neli. 2 kuud jamas ark-ga, nood saatsid UK-sse päringuid, milledele ei vastatud ning siis lõpuks öeldi, et ahh, niikuinii näpuviga ja võeti arvele :wack: Aajaa hinda andis ka normaalselt algselt maha tingida, kuigi ratas ja kuluosad olid head.

Kasutaja avatar

Sadness
Postitusi: 303
Liitunud: 27 Juun 2004, 15:25
Tsikkel: Mutt
Asukoht: Põlvamaal põlvest põlve
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas Sadness »

Minu teada nad (isa ja poeg) tegelevad ka vahendamisega ehk ostavad või vahetavad mõne ratta endale soodsa hinnaga Eestist, klopsivad veidi üles, löövad kroomi läikima ja müüvad kallimalt maha. Kui leidub inimesi, kes ostavad, siis vai nott, nagu lõunaeestlased ütlevat.

Olen nendega mitu korda kokku puutunud ja mu meelest täitsa mõistlikud tegelased on, suhelda oskavad, otse saasta pähe ei määri ja kompromissideks on valmis. Kui enda teadmistes kindel pole nende juurde minnes, siis võta asjatundja kaasa.

----
Voshod 3M "Freyja"~Jawa 638 "Punane Needus"~Iž Planeta 5 "Sarvik"~ Kawasaki EN500 Vulcan "Etna"~(Yamaha XTZ Super Ténéré "Rühkija")~Suzuki LS650 Savage "Putukas"~Mutt Mushman "Krants"
Kasutaja avatar

luik88
Postitusi: 1
Liitunud: 12 Dets 2013, 21:50
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Kilingi-Nõmme/Pärnu

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas luik88 »

Ma ostsin ka neilt ratta.Lund veel siis maas ei olnud, et sain teha ka prooviringi, ei tuvastanud ühtegi viga,
silmaga vähemalt mitte :D pole ühtegi halba sõna nende kohta öelda. Avatari pilt on mul seal samas hoovi peal tehtud.


madjs
Postitusi: 1458
Liitunud: 17 Juun 2005, 14:36
Tsikkel: VX 800
Asukoht: Läänemaa, Lihula; Kasari
Kontakt:

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas madjs »

Pruugitud masinat ostes on alati teatavad riskid, tutikaid asju saab mujalt.

Kõik mis ei tapa teeb tugevamaks, või siis sitaks haiget. Ps.Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
http://www.krracing.ee/

tomtomm
Postitusi: 27
Liitunud: 27 Aug 2009, 21:15
Tsikkel: suzuki dr500

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas tomtomm »

Minu tenere toimib kll väga hästi ja km ka omajägu aastatega kogunenud. Müüa kohta kll ühtegi halba sõna ei ütle ja rattal tuled viled ka õiget pidi küljes. :roll:

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Eraiskust müüja Tartus, palju tsikleid. Keegi teab teab

Lugemata postitus Postitas pühak »

Enda Vulcani ostsin ka Tartust, Aivari-nimelise mehe käest. Peale minu ostetu oli tal paar tsiklit veel ja rääkis, et käib vahetevahel Hollandist kellegi oma hollandlase käest neid toomas. Andis kenasti veidi tingida, kuigi hind oli juba niigi maas. Vaatan vahest kuulutusi, et võrdluskõlbulike tsiklite hinnad ikka omajagu kõrgemad. Moraal see, et eestlane ostab reeglina aastaarvu ja minu tsiklil see 1987, aga savi, sõitu ei sega.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kaupmehed, kaubandus & ühisostud”