E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Info kaupmeeste ja nende tegemiste kohta, kaupmeeste mootvarustuse pakkumised. Kasutajate avastatud head diilid ja grupiostud.

Moderaator: Moded


kasper
Postitusi: 70
Liitunud: 10 Sept 2015, 17:34
Tänatud: 5 korda

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas kasper »

urmas66 kirjutas:
kasper kirjutas:

Konkreetset case teadmata ja kedagi süüdistamata... Need hoiul olevad rattad on seal täpselt nii kaua hoiul, kuni vara arestitakse. Siis tuleb hakata igal ühel eraldi tõendama, et ei ole kaamel.

Seal hoitav vara ei puutu kohe kindlasti asjasse,keegi ei saa seda seal lihtsalt kellegi kasuks arestida.See on sama nagu tasulises parklas hoitavad asjad ei kuulu teenuse osutajale.Olen kunagi aastaid seda teenust osutanud ja tean,et see nii on.
Iseasi on komisjoni müügis olnud rattad ,kui nad on kahepoolse lepingu järgselt maha müüdud ja sealt saadud raha.Selle kohta ei oska öelda.
Veel müümata ja ARK-s omanikku vahetamatta ,ei tohiks ka probleeme olla.Keegi ei saa arestida võõrast vara ,kellegi kolmanda isiku kasuks.

Selles osas sa eksid. Seal hoitav vara puutub asjasse. Kunagi on suhteliselt analoogne case olnud Eestis ühe autoremonditöökojaga. Ma ei väida, et keegi seal millegist ilma jääb pikas perspektiivis, kuid ei ole sugugi meeldiv käia oma omandit tõestamas.


mrostnik
Postitusi: 18
Liitunud: 02 Nov 2015, 15:10

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas mrostnik »

Piipz kirjutas:

Huvitav, kas keegi on enda ratta müügist ära ka viinud juba?

Mina viisin :)


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Huvitav, kas kaupade tellimise kogemus on ka kellelgil olemas? Kuradi kurb lugu.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kasper kirjutas:
urmas66 kirjutas:
kasper kirjutas:

Konkreetset case teadmata ja kedagi süüdistamata... Need hoiul olevad rattad on seal täpselt nii kaua hoiul, kuni vara arestitakse. Siis tuleb hakata igal ühel eraldi tõendama, et ei ole kaamel.

Seal hoitav vara ei puutu kohe kindlasti asjasse,keegi ei saa seda seal lihtsalt kellegi kasuks arestida.See on sama nagu tasulises parklas hoitavad asjad ei kuulu teenuse osutajale.Olen kunagi aastaid seda teenust osutanud ja tean,et see nii on.
Iseasi on komisjoni müügis olnud rattad ,kui nad on kahepoolse lepingu järgselt maha müüdud ja sealt saadud raha.Selle kohta ei oska öelda.
Veel müümata ja ARK-s omanikku vahetamatta ,ei tohiks ka probleeme olla.Keegi ei saa arestida võõrast vara ,kellegi kolmanda isiku kasuks.

Selles osas sa eksid. Seal hoitav vara puutub asjasse. Kunagi on suhteliselt analoogne case olnud Eestis ühe autoremonditöökojaga. Ma ei väida, et keegi seal millegist ilma jääb pikas perspektiivis, kuid ei ole sugugi meeldiv käia oma omandit tõestamas.

Ei ma ei eksi.Autoremondiga on asjad natuke teised,kui seal on selle autoga migagi tehtud ja on üleval mingid rahad.siis võlaõigusseaduse alusel on võimalik seda vara kinni hoida,kuni raha makstud.Kui,aga seal hoitakse vara lepingu alusel(eeldan,et ikka on lepingud),siis ei saa keegi midagi arestida.See üle talve hoidmine on sisuliselt sama ,mis tasuline parkla ja siin ei tohi sa midagi kinni pidada,kui raha makstud.Kui raha maksmatta, olen ka Swed liisingu vara kinni hoidnud ja kõik viimse sednini on makstud ja siis vara väljastatud omanikule.Mul neid keisse olnud rohkem kui küll

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

kasper
Postitusi: 70
Liitunud: 10 Sept 2015, 17:34
Tänatud: 5 korda

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas kasper »

urmas66 kirjutas:

Ei ma ei eksi ...

Me räägime erinevatest asjadest. Kui ettevõtte varale kohaldatakse arest, siis viiakse asjad minema, kõik mis kätte saadakse. Pärast vaadatakse, mis kellelegi kuulub. Ma ei räägi sellest, et seal hoiustatud tsiklit saab arestida, vaid selle saab minema viia. See konkreetne case millele ma viitasin puudutas just nimelt autoremonditöökojas hoiustatavaid autosid. Ma ei tea, kas arestimisel viitsitakse esimeses osas vahet teha, et see asi on siin remondis, aga see on hoolduses ning selle eest on arve tasutud...

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Härg kirjutas:

Omandiõigus sõltub ostu-müügi lepingust, mitte ARKi kandest. Nii olen mina aru saanud.

Saab paar korda läbi sõprade edasi müüa ja polegi enam sellest ostu-müügilepingust sooja ega külma sest viimane omanik on heauskne ostja.


xrax
Postitusi: 40
Liitunud: 04 Dets 2015, 12:35
Tsikkel: Kawasaki Z750
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas xrax »

Ardilla kirjutas:

Huvitav, kas kaupade tellimise kogemus on ka kellelgil olemas? Kuradi kurb lugu.

Tellisin omale juba jaanuari keskpaigas sealt bellypani. Vahepeal olen saanud vastuseks kõigest, et küll hooajaks kätte saad. Endale, seda teemat vaadates, tundub küll, et olen oma 64 eurikust ilma. Kahju aind, et ise pange astusin, teadsin juba tellimisel, et asjad tiba hapud on, kuigi lootsin, et vast saan ikka oma vidina kätte. Oli plaanis igatahes veel hulga asju sealt tellida, aga teist korda sama reha otsa astuda ei tahtnud.

Kasutaja avatar

Andrea
Postitusi: 741
Liitunud: 29 Mär 2004, 07:54
Tsikkel: Ducati Streetfighter V4S '21
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 8 korda

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas Andrea »

Kinnitan Teile, et kolmandate isikute vara ikka arestitakse vahel. :D Seepärast ongi olemas TMS § 222.

Suzuki SV650 S 2001 -> Yamaha YZF750R 1995 -> Aprilia RSV 1000 Tuono 2003 -> Ducati 999 Biposto 2005 -> Ducati 1098 Streetfighter S 2009 -> Ducati Diavel Carbon 2011 -> Aprilia Tuono V4R APRC 2012 -> KTM SuperDuke 1290 R 2015 -> Kawasaki KX250F 2008 -> Aprilia Tuono V4R APRC ABS 2014 -> Aprilia Tuono V4 1100 RR 2017 -> KTM Superduke 1290 R 2020 -> Ducati Streetfighter V4 2020 -> Ducati Streetfighter V4S 2021

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Oh seda meie riigikest ja seadusandlust. Äri on suurema lolli otsimine ja seadused on kottimiseks (siinkohal ei räägi Biker24-st) Aga üleüldse. :evil: Saad perse lähed kaebad kohtusse ja saad suhu ka veel takkaotsa kohtus. Ja see ei ole ainult antud teema kontekstis. Vahepeal on küll tunne, et mõndadel on privileeg kusta teistele keevat uriini silma ja sa pead vaid vastu naeratama. Näiteid on sitaks, Infoautost alates kuni kindlustusteni ja meie meditsiinini välja (v.a emo), ootad arsti järjekorda ja hoiad hinge kinni, et see seest välja ei läheks. Lihtsalt kotitakse läbi ja sa ei tõesta midagi isegi kui sul on leping taskus ja jääd veel võlgu ka.

Vaimuhaige tuleb sulle kallale, teda klasifitseeritakse vaimuhaigena, lööd ta mättasse selle eest, et ta sind ründas ja jääd süüdi kuna ületasid enesekaitse piire. Ja isegigi kui pannakse selline ohtlik tegelane haiglasse siis paari kuu pärast on ta väljas, kuna riigikassas pappi pole jne. jne. jne. jne. Ühesõnaga kõigil on pohlad.

Ja kui oled oma ettevõttega sattunud puhta perse, siis ega sealt välja enam ei saa. Ettevõtjana tean täpselt kui keeruline on tasumata arvetelt pappi kätte saada. Ja kõik mis juhtuda saab on see, et liigud spiraali mööda aina sügavamale persse ega muujale väga liikuda ei saagi. Tuleb pankrott ja uus jurrkeha ja hunnik võlanõudeid ja mitte keegi ei võida sellest. Lihtsalt ühel hetkel on mõistlik üle vaadata oma sügavusaste sitapotis ja otsustada, et äkki nüüd oleks vaja tõmmata piir ja lõpetada endale valetamine, et küll läheb paremaks. Ja ega keegi ei saa kedagi väga aidata ka, ettevõtja peab ise oma riske hindama. Pigem teeb hinge täis see, et kui sind omad partnerid mta ja muud tegelased ahnusest uputavad.

PS: toonitan veelkord minu emotsioon ei käi otseselt biker24 suunas, kuna ma ei tea kõiki üksikasju ja poiste tegelikku seisu. Aga jah eks selle teema kohta ka natuke...

Kasutaja avatar

TankSlapper
Postitusi: 159
Liitunud: 29 Jaan 2012, 12:14
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas TankSlapper »

Mina ootan oma tuuleklaasi eelmise aasta novembrist. Olen veel kannatlik. Tore on kuulat neid veidraid põhjendusi. Leedukate pikkad pühad, tootjal probleemid, tootja saadab suurema hulga kaupa korraga, tuleb veebruari alguses, 2 nädala pärast tuleb jne.... ise aga olen veel optimistlik :mrgreen:
Ja tuttav ootab sabakondlit vist 3 kuud.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas AzA »

12 päevaga 3 kilo maksuvõlga juurde tiksunud :(
Maksuvõlg 37k, vähemalt kaks ratast vast 10k + juppe tonni kahe eest siit juba läbi jooksnud.
50k veel ehk lahendab ära?
Võiks igatahes, b24 on siinsel maastikul asjalik ja vajalik.
Lähen silkan läbi, äkki jääb laokaubast miskit silma.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ardilla kirjutas:

Oh seda meie riigikest ja seadusandlust. Äri on suurema lolli otsimine ja seadused on kottimiseks (siinkohal ei räägi Biker24-st) Aga üleüldse. :evil: Saad perse lähed kaebad kohtusse ja saad suhu ka veel takkaotsa kohtus. Ja see ei ole ainult antud teema kontekstis. Vahepeal on küll tunne, et mõndadel on privileeg kusta teistele keevat uriini silma ja sa pead vaid vastu naeratama. Näiteid on sitaks, Infoautost alates kuni kindlustusteni ja meie meditsiinini välja (v.a emo), ootad arsti järjekorda ja hoiad hinge kinni, et see seest välja ei läheks. Lihtsalt kotitakse läbi ja sa ei tõesta midagi isegi kui sul on leping taskus ja jääd veel võlgu ka.

Vaimuhaige tuleb sulle kallale, teda klasifitseeritakse vaimuhaigena, lööd ta mättasse selle eest, et ta sind ründas ja jääd süüdi kuna ületasid enesekaitse piire. Ja isegigi kui pannakse selline ohtlik tegelane haiglasse siis paari kuu pärast on ta väljas, kuna riigikassas pappi pole jne. jne. jne. jne. Ühesõnaga kõigil on pohlad.

Ja kui oled oma ettevõttega sattunud puhta perse, siis ega sealt välja enam ei saa. Ettevõtjana tean täpselt kui keeruline on tasumata arvetelt pappi kätte saada. Ja kõik mis juhtuda saab on see, et liigud spiraali mööda aina sügavamale persse ega muujale väga liikuda ei saagi. Tuleb pankrott ja uus jurrkeha ja hunnik võlanõudeid ja mitte keegi ei võida sellest. Lihtsalt ühel hetkel on mõistlik üle vaadata oma sügavusaste sitapotis ja otsustada, et äkki nüüd oleks vaja tõmmata piir ja lõpetada endale valetamine, et küll läheb paremaks. Ja ega keegi ei saa kedagi väga aidata ka, ettevõtja peab ise oma riske hindama. Pigem teeb hinge täis see, et kui sind omad partnerid mta ja muud tegelased ahnusest uputavad.

PS: toonitan veelkord minu emotsioon ei käi otseselt biker24 suunas, kuna ma ei tea kõiki üksikasju ja poiste tegelikku seisu. Aga jah eks selle teema kohta ka natuke...

[youtube][/youtube]

Kasutaja avatar

tramm66
Postitusi: 2430
Liitunud: 14 Juun 2005, 01:37
Tsikkel: gixxer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas tramm66 »

Oh issand, tuleb kirjutada, et kohati absurdsusesse kalduv reaalsusesse tagasi saaks. Minu viga, oleksin varem kirjutama pidanud aga tõsisõna - lõpetan just praegusel kellaajal eilset tööpäeva, järgmine algab mõne tunni pärast ja nõuab jäägitut pühendumust. Reaalsus on selline, et hetkel on firmal aeg raske aga talve jooksul ei ole see mitte halvenenud, pigem stabiliseerunud või pisut isegi paranenud. Olukorra tagamaadest: eelmise aasta veebruari lõpust algas halvim majandusaasta selle ettevõtte ajaloos - müük kukkus nagu vabalanguses. Motoäri on ilmatundlik selge see, lisaks minu tihe töölt puudumine seoses ringrajameeskonnaga võistlustel käimisega. Mu loomuses on teha asju pühendunult ja kahele asjale korraga mu aju mõelda ei oska. Müük jäi utsitamata ja finantsilistes asjaajamises hakkas esinema apsakaid. Viimase võimaldasid asjaolud - uskuge või mitte aga meie moodne motopood kasutab kiviajast pärit, korraga kolme erinevat kassa-laoprogrammi mis omavahel ei suhtle muudmoodi kui lugematute exelitega mida käsitsi vorpida tuleb edasi-tagasi e-poodide ja laoprogrammide vahet. Lauslollus ja tohutu töötundide raiskamine, jälle üks faktor juures mis aitab hädade tekkimisele kaasa. Niisiis keris aegade halvim müügihooaeg üles paraja puudujäägi, tekkisid makseraskused ehk siis viivitused millega kaasnesid omakorda viivised. Normaalse majandustarkvaraga oleks saanud ennetada ja optimeerida ja planeerida ja midaiganes aga meie võimalused olid näha möödunud kuu asju tagantjärele alles kahe nädala möödudes kui raamatupidamine pildi kokku sai. Samuti ei olnud mul südant katkestada motospordi toetamist sest nende tublide poiste pühendumus läks mulle sügavale hinge. Teisalt oli käega katsutavad Baltic Battle peavõit (oli vist 6000eur) ja väga kopsakas rahanumbris reklaamileping. Võitsimegi aga tordile tuli kirsse nii, et peavõidu rahaga lasti lihtsalt üle ja teisest jäime ka ilma (tõenäoliselt kuna maksuametis olime punased). Kuna firma seisud kiskusid halvaks siis hooaja viimased etapid said finantseeritud mujalt kokkukraabitud rahadest (minu kuupalgad sealhulgas näiteks). Sellega sai motosport mõneks määramata ajaks ka punkti. Kõik edasised pingutused läksid firmasse kuhu laenasid kõik funktsionärid ennast ka püksinööbini paljaks ja oktoobri alguseks sai müügi kontrollimatu vabalanguse pidama ehk siis kogu aastast täitusid müügiplaanid jaanuar, veebruar, oktoober, november, detsember. Ülejäänud kuude müügipuudujääk, suurenenud kulud ja üüratud trahvid ning viivised tõid kaasa ettevõtte ajaloo esimese kahjumiga lõppenud aasta.
Tuli hirmus pikk jutt aga vähe asjalikku infot. Püüan selle asjaliku osa siis lühemalt kirja panna.
Praegu on meie makseraskused siiski makseviivitused. Keegi ei ole millestki ilma jäänud ja kedagi ei ole üle lastud. On kahetsusväärne, et keegi peab oma raha ootama. Probleem on selles, et kogu müük jookseb ühte patta pangaarvele kust sundtäitmistega ära võetu keerab maksete järjestuse peapeale. Sellega on juba tegeletud ja edaspidi on sellised probleemid välistatud. Juba tekkinud probleemidega lahendamisega tegeleme ja nagu varasemalt mainisin siis neid on siin kahe hooaja vahel lahendatud rohkem kui juurde tekkinud. Ettevõtte üldisest majanduslikust olukorrast - meil on juulini kehtiv ajatusgraafik maksude tasumiseks. Hetkeks oleme sunnitud võtma prioriteediks number üks graafikujärgse ja tegeliku maksuvõla vahelise summa tasumise. Vastasel korral võidakse graafik tühistada ja see on ka ettevõttele hetkel suurim oht. Pärast seda seame tagasi prioriteediks number üks tasumata väljamaksed.
Peaaegu võib kanda ka lahendatud probleemide nimekirja meie kiviaegse majandustarkvara ja pimesi finantsjuhtimise - kogu kompott on nüüd kokku tõstetud kaasaegsesse programmi mis on olnud meeletu-meeletu töö alates jõuludest sisuliselt 20/7. Sellel oli kahjuks ka üks totter negatiivne kõrvalmõju - uuele lülitumine võiks õnnestuda ca. nädala pärast, seni töötame "arvelauaga" sest vana süsteem läks nüüd täitsa pekki, e-poed ei saada arveid välja jms. probleemid. Järgmised etapid on tõsta ümber täitmata tellimused, teha hanked (sh. ka tellitud kaubad) ja kui asjad ilusasti jooksma saavad siis asenduvad mõne aja pärast ka e-poed normaalselt toimivatega. Loodan mõistvale suhtumisele, lähen magan oma 4 tundi ja lülitun seejärel tööle mis edasi viib.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas mx77 »

R.I.P.

Kasutaja avatar

Cado
Postitusi: 873
Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
Asukoht: Keila lähistel.
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 6 korda

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas Cado »

Väga tore
Selgitusi oleks pidanud andma kohe muidu nagu siingi inimesed hakkavad kohe spekuleerima ja teie vaikimine teeb teile palju kahju

Teiseks mis hetkle imlselt kõige teravam küsimus on rattad mis maha müüdud aga inimesed pole oma raha saanud
Teie "ühiskompotist" (nagu sa seda nimetad) saaks arestida või mis iganes ainult teie vaheltkasu osa või kuidas kuna ainuke teie teenus(raha) on seal ju võõra vara vahendamine?
Inimesi oleks igaljuhul pidanud teavitama sellest kui isegi nende osa arestiti selle tegamata jätmine jätab väge kehva maigu asjale.

No igaljuhul loodan siiralt ,et saate ree peale ja oma jamad kaelast :bsmile:

--R1-- / Polaris Scrambler 500 4*4 / KTM 450 EXC & VTX 1800 ja nende vahel natuke USA rauda
Kasutaja avatar

M2
Postitusi: 607
Liitunud: 24 Mai 2007, 11:47
Tsikkel: CB1000R
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas M2 »

Minu kontaktid Biker24-ga on olnud alati meeldivad ning näpuga näitamiseks põhjust ei näe. Ikka tuleb ettevõtetel ette keerulisemaid perioode, kuid tugevad tulevad neist võitjaina välja. Hooaja eel püüan anda selleks oma panuse - rattale uusi susse vaja ja hotelli eest tuleb ka lisa maksta. Teen seda kõike suurima hea meelega ning soovin kogu meeskonnale oludest hoolimata rõõmsat meelt ning kindlameelsust.
Antud teemas kajastub palju huupi lahmimist sisulist tausta ja asjaolusid teadmata, mis bikerite seni ühtset kogukonda just hästi ei valgusta. Olen üllatunud. Loodan, et need, kes liiga varakult sõna võtnud, pisut ka häbi tunnevad. Omasid tuleb hoida, mitte hurjustada. Iial ei tea, millal samasuguses olukorras ise toetust vajate. Pisut empaativõimet, härrased!

ELUST TULEB LÄBI MURDA, MITTE PUGEDA!
http://www.animalistika.ee
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Ma isiklikult ei ole nendega kuidagi seotud ja ei ole ka kunagi seal poes käinud. Ei ole mõtet näinud lihtsalt Tallinna sõita. Selle Trammi postituse pärast aga suvel, kui uut varustust ostan, võtan tee ette. Minu poolt ainult edu ja loodan, et tulete välja sellest. :bsmile:


reimps

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas reimps »

Eks see jääb nüüd igaühe enda otsustada, kas kannab B24 enda jaoks maha või võtab selle kerge riski ja kasutab nende teenuseid edasi. Vähemalt on nüüd B24-poolne kommentaar tulnud ja pilt peaks selgem olema.
Ma pole küll kõige erapooletum (Trammi ja Co suhtes), seega vajaduse korral astun sealt läbi ka edaspidi.

Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas makuke »

Uue jooksu rehve, kindad ja nipet näpet võib veel sealt osta, et omapoolse panusega toetada.

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas villy »

Nähtamatu elevant ruumis: Et siis inimestel on lootust oma rataste eest raha saada alates august?


oil
Postitusi: 774
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas oil »

Vaevalt küll. Kasutaja M2 rääkis siin omade toetamisest ja empaatiavõimest. Äkki ta on valmis mõne ratta müügist saamata raha omast taskust kinni maksma kuniks muud rahad liikuma saavad? Noh neile, kellel pole ratast ega raha.

Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas tali »

Hei, Mati & Sinu team!
Te saate hakkama, ma tean. Olen ikka oma varustust ja värki teie majast võtnud ja teen seda ka edaspidi, mis sest, et 130 km kaugusel. Kui on rasked ajad (ja paljudel on rasked ajad), tuleb lihtsalt oma kohv kaasa võtta ja ikka on jästi :bsmile: . This too shall pass :)
Näeme!
Tambet

18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!
Kasutaja avatar

Kaukaaslane
Postitusi: 259
Liitunud: 30 Mai 2008, 10:01
Tsikkel: Yamaha XT600
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 6 korda

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas Kaukaaslane »

Cado kirjutas:

Teie "ühiskompotist" (nagu sa seda nimetad) saaks arestida või mis iganes ainult teie vaheltkasu osa või kuidas kuna ainuke teie teenus(raha) on seal ju võõra vara vahendamine?
Inimesi oleks igaljuhul pidanud teavitama sellest kui isegi nende osa arestiti selle tegamata jätmine jätab väge kehva maigu asjale.

Oleks huvitav teada, mida MTA ja täiturid sellest heast mõttest arvavad. (crash)

NO GOOD ROADS!
Kasutaja avatar

Django
Postitusi: 9
Liitunud: 17 Veebr 2014, 23:56
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 6 korda

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas Django »

Spoiler
tramm66 kirjutas:

Oh issand, tuleb kirjutada, et kohati absurdsusesse kalduv reaalsusesse tagasi saaks. Minu viga, oleksin varem kirjutama pidanud aga tõsisõna - lõpetan just praegusel kellaajal eilset tööpäeva, järgmine algab mõne tunni pärast ja nõuab jäägitut pühendumust. Reaalsus on selline, et hetkel on firmal aeg raske aga talve jooksul ei ole see mitte halvenenud, pigem stabiliseerunud või pisut isegi paranenud. Olukorra tagamaadest: eelmise aasta veebruari lõpust algas halvim majandusaasta selle ettevõtte ajaloos - müük kukkus nagu vabalanguses. Motoäri on ilmatundlik selge see, lisaks minu tihe töölt puudumine seoses ringrajameeskonnaga võistlustel käimisega. Mu loomuses on teha asju pühendunult ja kahele asjale korraga mu aju mõelda ei oska. Müük jäi utsitamata ja finantsilistes asjaajamises hakkas esinema apsakaid. Viimase võimaldasid asjaolud - uskuge või mitte aga meie moodne motopood kasutab kiviajast pärit, korraga kolme erinevat kassa-laoprogrammi mis omavahel ei suhtle muudmoodi kui lugematute exelitega mida käsitsi vorpida tuleb edasi-tagasi e-poodide ja laoprogrammide vahet. Lauslollus ja tohutu töötundide raiskamine, jälle üks faktor juures mis aitab hädade tekkimisele kaasa. Niisiis keris aegade halvim müügihooaeg üles paraja puudujäägi, tekkisid makseraskused ehk siis viivitused millega kaasnesid omakorda viivised. Normaalse majandustarkvaraga oleks saanud ennetada ja optimeerida ja planeerida ja midaiganes aga meie võimalused olid näha möödunud kuu asju tagantjärele alles kahe nädala möödudes kui raamatupidamine pildi kokku sai. Samuti ei olnud mul südant katkestada motospordi toetamist sest nende tublide poiste pühendumus läks mulle sügavale hinge. Teisalt oli käega katsutavad Baltic Battle peavõit (oli vist 6000eur) ja väga kopsakas rahanumbris reklaamileping. Võitsimegi aga tordile tuli kirsse nii, et peavõidu rahaga lasti lihtsalt üle ja teisest jäime ka ilma (tõenäoliselt kuna maksuametis olime punased). Kuna firma seisud kiskusid halvaks siis hooaja viimased etapid said finantseeritud mujalt kokkukraabitud rahadest (minu kuupalgad sealhulgas näiteks). Sellega sai motosport mõneks määramata ajaks ka punkti. Kõik edasised pingutused läksid firmasse kuhu laenasid kõik funktsionärid ennast ka püksinööbini paljaks ja oktoobri alguseks sai müügi kontrollimatu vabalanguse pidama ehk siis kogu aastast täitusid müügiplaanid jaanuar, veebruar, oktoober, november, detsember. Ülejäänud kuude müügipuudujääk, suurenenud kulud ja üüratud trahvid ning viivised tõid kaasa ettevõtte ajaloo esimese kahjumiga lõppenud aasta.
Tuli hirmus pikk jutt aga vähe asjalikku infot. Püüan selle asjaliku osa siis lühemalt kirja panna.
Praegu on meie makseraskused siiski makseviivitused. Keegi ei ole millestki ilma jäänud ja kedagi ei ole üle lastud. On kahetsusväärne, et keegi peab oma raha ootama. Probleem on selles, et kogu müük jookseb ühte patta pangaarvele kust sundtäitmistega ära võetu keerab maksete järjestuse peapeale. Sellega on juba tegeletud ja edaspidi on sellised probleemid välistatud. Juba tekkinud probleemidega lahendamisega tegeleme ja nagu varasemalt mainisin siis neid on siin kahe hooaja vahel lahendatud rohkem kui juurde tekkinud. Ettevõtte üldisest majanduslikust olukorrast - meil on juulini kehtiv ajatusgraafik maksude tasumiseks. Hetkeks oleme sunnitud võtma prioriteediks number üks graafikujärgse ja tegeliku maksuvõla vahelise summa tasumise. Vastasel korral võidakse graafik tühistada ja see on ka ettevõttele hetkel suurim oht. Pärast seda seame tagasi prioriteediks number üks tasumata väljamaksed.
Peaaegu võib kanda ka lahendatud probleemide nimekirja meie kiviaegse majandustarkvara ja pimesi finantsjuhtimise - kogu kompott on nüüd kokku tõstetud kaasaegsesse programmi mis on olnud meeletu-meeletu töö alates jõuludest sisuliselt 20/7. Sellel oli kahjuks ka üks totter negatiivne kõrvalmõju - uuele lülitumine võiks õnnestuda ca. nädala pärast, seni töötame "arvelauaga" sest vana süsteem läks nüüd täitsa pekki, e-poed ei saada arveid välja jms. probleemid. Järgmised etapid on tõsta ümber täitmata tellimused, teha hanked (sh. ka tellitud kaubad) ja kui asjad ilusasti jooksma saavad siis asenduvad mõne aja pärast ka e-poed normaalselt toimivatega. Loodan mõistvale suhtumisele, lähen magan oma 4 tundi ja lülitun seejärel tööle mis edasi viib.

Kuna mul on alati raskusi olnud BSi lugemisega, siis võtan herr trammi jutult BS filtri maha. Et lugejad aru saaks, mida tegelikult öelda taheti. Vabandan, kui ebatäpsusi sisse on tulnud.
Näpuga ma ka ei näita ja olen täiega B24 poolt.

Ma käsisin siin vahetavahel seda lollust vaatamas. Nõme. Saage palun aru, ma teen väga-väga-väga rasket ja tänamatut tööd mis nõuab hävituslenduri kontsentratsioonivõimet. Magada saab vaid neli tundi ööpäevas. Kuna ettevõtte käis tõsiselt alla, siis otsustasin ettevõtte juhtimisest loobuda ja muude asjadega tegeleda. Lootsin, et läheb ise paremaks. No kurat, ei läinud.

Aeg-ajalt käisime panags saldot kiikamas aga ei tahtnud uskunud seal nähtut ning jäime äraootavale seisukohale. Kahe kuu möödudes saime raamatupidamisdokumentidest teada, et raha kohe päriselt pole. s**t lugu. Kordasime seda operatsiooni veelkord. Kahe kuu möödudeses oli tulemus ikka sama. Raha puudumine oli põhjustatud kolmest erinevast tarkvarast ja Excelist.
Kuna kõik käis alla, siis panustasime rinkasõidule lootuses, et võidame 6000€ ja reklaamidiili mis maailma uueks teeb. Kuri saatus oli meie vastu. Diili ei saanud ja auhinda ka mitte. Mõtlesime, et panustame nüüd ka Bingo lotosse aga loobusime. Kui enam ka söögi jaoks raha ei jätkunud, siis loobusime raske südamega üle jõu käivast hobist. Pärast 10 kuud kestnud hävingut ja pohhuismi otsustasime tegutseda.

Hetkel on kõik jälle päikeseline, tilluke, 8 kuu pikkune viivitus on küll tasumistega aga muidu läheb kõik lepase reega ülesmäge. Kui muidugi välja arvata ebaoluline fakt, et me ikka veel ei tea, palju meil raha on, millised on laovarud ning kellel ja kui palju me võlgu oleme ning millal ära suudame maksta. Olgem ausad, me ei tea oma finantsseisu kohta täna mitte sittagi. Kõik selgub alles kahe nädala pärast. Ja pärast seda kahe nädala pärast. Vist. Aga muidu läheb elu kogu aja muudkui paremaks. Saage palun aru, et maailmas on kaks kindlast asja: surm ja maksud. Me tegeleme maksudega, see on kõige tähtsam. Kui kõik hästi läheb, siis kunagi pärast maksuametit saate ka teie ka oma osa kätte. Ilmselt augustis või septemberis või oktoobris aga mitte hiljem, kui detsembris. Vist. Meil on tegelikult jube head kavatsused. Ja kuna kõik läheb muudkui ülesmäge, siis kohe, kui e-pood saab jälle arveid välja saata hakkab raha tulema uksest ja aknast.

Muuseas, minu elu on raske nagu galeeriorjal, sest raban puhkepäevadeta ja korraliku uneta ränkrasket tööd ühiskonna hüvanguks. Ma olen märter. Tavaliselt õmblen öösel saapaid ja motoülikondi ning valan kuullaagreid, vahetult enne koitu tõstan Exelis ühest tabelist numbreid teise, sest sel viisil tekib meile pärisel raha juurde. Täna öösel ei saanudki magada, sest tegin kogu öö tööd ja pidin siin veel foorumisse ka kirjutama aga nüüd kohe lähen magan natuke. Seejärel lähen teen oma tähtsat tööd.

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas sepp »

Django kirjutas:
Spoiler
tramm66 kirjutas:

Oh issand, tuleb kirjutada, et kohati absurdsusesse kalduv reaalsusesse tagasi saaks. Minu viga, oleksin varem kirjutama pidanud aga tõsisõna - lõpetan just praegusel kellaajal eilset tööpäeva, järgmine algab mõne tunni pärast ja nõuab jäägitut pühendumust. Reaalsus on selline, et hetkel on firmal aeg raske aga talve jooksul ei ole see mitte halvenenud, pigem stabiliseerunud või pisut isegi paranenud. Olukorra tagamaadest: eelmise aasta veebruari lõpust algas halvim majandusaasta selle ettevõtte ajaloos - müük kukkus nagu vabalanguses. Motoäri on ilmatundlik selge see, lisaks minu tihe töölt puudumine seoses ringrajameeskonnaga võistlustel käimisega. Mu loomuses on teha asju pühendunult ja kahele asjale korraga mu aju mõelda ei oska. Müük jäi utsitamata ja finantsilistes asjaajamises hakkas esinema apsakaid. Viimase võimaldasid asjaolud - uskuge või mitte aga meie moodne motopood kasutab kiviajast pärit, korraga kolme erinevat kassa-laoprogrammi mis omavahel ei suhtle muudmoodi kui lugematute exelitega mida käsitsi vorpida tuleb edasi-tagasi e-poodide ja laoprogrammide vahet. Lauslollus ja tohutu töötundide raiskamine, jälle üks faktor juures mis aitab hädade tekkimisele kaasa. Niisiis keris aegade halvim müügihooaeg üles paraja puudujäägi, tekkisid makseraskused ehk siis viivitused millega kaasnesid omakorda viivised. Normaalse majandustarkvaraga oleks saanud ennetada ja optimeerida ja planeerida ja midaiganes aga meie võimalused olid näha möödunud kuu asju tagantjärele alles kahe nädala möödudes kui raamatupidamine pildi kokku sai. Samuti ei olnud mul südant katkestada motospordi toetamist sest nende tublide poiste pühendumus läks mulle sügavale hinge. Teisalt oli käega katsutavad Baltic Battle peavõit (oli vist 6000eur) ja väga kopsakas rahanumbris reklaamileping. Võitsimegi aga tordile tuli kirsse nii, et peavõidu rahaga lasti lihtsalt üle ja teisest jäime ka ilma (tõenäoliselt kuna maksuametis olime punased). Kuna firma seisud kiskusid halvaks siis hooaja viimased etapid said finantseeritud mujalt kokkukraabitud rahadest (minu kuupalgad sealhulgas näiteks). Sellega sai motosport mõneks määramata ajaks ka punkti. Kõik edasised pingutused läksid firmasse kuhu laenasid kõik funktsionärid ennast ka püksinööbini paljaks ja oktoobri alguseks sai müügi kontrollimatu vabalanguse pidama ehk siis kogu aastast täitusid müügiplaanid jaanuar, veebruar, oktoober, november, detsember. Ülejäänud kuude müügipuudujääk, suurenenud kulud ja üüratud trahvid ning viivised tõid kaasa ettevõtte ajaloo esimese kahjumiga lõppenud aasta.
Tuli hirmus pikk jutt aga vähe asjalikku infot. Püüan selle asjaliku osa siis lühemalt kirja panna.
Praegu on meie makseraskused siiski makseviivitused. Keegi ei ole millestki ilma jäänud ja kedagi ei ole üle lastud. On kahetsusväärne, et keegi peab oma raha ootama. Probleem on selles, et kogu müük jookseb ühte patta pangaarvele kust sundtäitmistega ära võetu keerab maksete järjestuse peapeale. Sellega on juba tegeletud ja edaspidi on sellised probleemid välistatud. Juba tekkinud probleemidega lahendamisega tegeleme ja nagu varasemalt mainisin siis neid on siin kahe hooaja vahel lahendatud rohkem kui juurde tekkinud. Ettevõtte üldisest majanduslikust olukorrast - meil on juulini kehtiv ajatusgraafik maksude tasumiseks. Hetkeks oleme sunnitud võtma prioriteediks number üks graafikujärgse ja tegeliku maksuvõla vahelise summa tasumise. Vastasel korral võidakse graafik tühistada ja see on ka ettevõttele hetkel suurim oht. Pärast seda seame tagasi prioriteediks number üks tasumata väljamaksed.
Peaaegu võib kanda ka lahendatud probleemide nimekirja meie kiviaegse majandustarkvara ja pimesi finantsjuhtimise - kogu kompott on nüüd kokku tõstetud kaasaegsesse programmi mis on olnud meeletu-meeletu töö alates jõuludest sisuliselt 20/7. Sellel oli kahjuks ka üks totter negatiivne kõrvalmõju - uuele lülitumine võiks õnnestuda ca. nädala pärast, seni töötame "arvelauaga" sest vana süsteem läks nüüd täitsa pekki, e-poed ei saada arveid välja jms. probleemid. Järgmised etapid on tõsta ümber täitmata tellimused, teha hanked (sh. ka tellitud kaubad) ja kui asjad ilusasti jooksma saavad siis asenduvad mõne aja pärast ka e-poed normaalselt toimivatega. Loodan mõistvale suhtumisele, lähen magan oma 4 tundi ja lülitun seejärel tööle mis edasi viib.

Kuna mul on alati raskusi olnud BSi lugemisega, siis võtan herr trammi jutult BS filtri maha. Et lugejad aru saaks, mida tegelikult öelda taheti. Vabandan, kui ebatäpsusi sisse on tulnud.
Näpuga ma ka ei näita ja olen täiega B24 poolt.

Ma käsisin siin vahetavahel seda lollust vaatamas. Nõme. Saage palun aru, ma teen väga-väga-väga rasket ja tänamatut tööd mis nõuab hävituslenduri kontsentratsioonivõimet. Magada saab vaid neli tundi ööpäevas. Kuna ettevõtte käis tõsiselt alla, siis otsustasin ettevõtte juhtimisest loobuda ja muude asjadega tegeleda. Lootsin, et läheb ise paremaks. No kurat, ei läinud.

Aeg-ajalt käisime panags saldot kiikamas aga ei tahtnud uskunud seal nähtut ning jäime äraootavale seisukohale. Kahe kuu möödudes saime raamatupidamisdokumentidest teada, et raha kohe päriselt pole. s*** lugu. Kordasime seda operatsiooni veelkord. Kahe kuu möödudeses oli tulemus ikka sama. Raha puudumine oli põhjustatud kolmest erinevast tarkvarast ja Excelist.
Kuna kõik käis alla, siis panustasime rinkasõidule lootuses, et võidame 6000€ ja reklaamidiili mis maailma uueks teeb. Kuri saatus oli meie vastu. Diili ei saanud ja auhinda ka mitte. Mõtlesime, et panustame nüüd ka Bingo lotosse aga loobusime. Kui enam ka söögi jaoks raha ei jätkunud, siis loobusime raske südamega üle jõu käivast hobist. Pärast 10 kuud kestnud hävingut ja pohhuismi otsustasime tegutseda.

Hetkel on kõik jälle päikeseline, tilluke, 8 kuu pikkune viivitus on küll tasumistega aga muidu läheb kõik lepase reega ülesmäge. Kui muidugi välja arvata ebaoluline fakt, et me ikka veel ei tea, palju meil raha on, millised on laovarud ning kellel ja kui palju me võlgu oleme ning millal ära suudame maksta. Olgem ausad, me ei tea oma finantsseisu kohta täna mitte sittagi. Kõik selgub alles kahe nädala pärast. Ja pärast seda kahe nädala pärast. Vist. Aga muidu läheb elu kogu aja muudkui paremaks. Saage palun aru, et maailmas on kaks kindlast asja: surm ja maksud. Me tegeleme maksudega, see on kõige tähtsam. Kui kõik hästi läheb, siis kunagi pärast maksuametit saate ka teie ka oma osa kätte. Ilmselt augustis või septemberis või oktoobris aga mitte hiljem, kui detsembris. Vist. Meil on tegelikult jube head kavatsused. Ja kuna kõik läheb muudkui ülesmäge, siis kohe, kui e-pood saab jälle arveid välja saata hakkab raha tulema uksest ja aknast.

Muuseas, minu elu on raske nagu galeeriorjal, sest raban puhkepäevadeta ja korraliku uneta ränkrasket tööd ühiskonna hüvanguks. Ma olen märter. Tavaliselt õmblen öösel saapaid ja motoülikondi ning valan kuullaagreid, vahetult enne koitu tõstan Exelis ühest tabelist numbreid teise, sest sel viisil tekib meile pärisel raha juurde. Täna öösel ei saanudki magada, sest tegin kogu öö tööd ja pidin siin veel foorumisse ka kirjutama aga nüüd kohe lähen magan natuke. Seejärel lähen teen oma tähtsat tööd.

jäta saapad rahule :mrgreen:


reimps

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas reimps »

Django kirjutas:

Kuna mul on alati raskusi olnud BSi lugemisega, siis võtan herr trammi jutult BS filtri maha. Et lugejad aru saaks, mida tegelikult öelda taheti. Vabandan, kui ebatäpsusi sisse on tulnud.
Näpuga ma ka ei näita ja olen täiega B24 poolt.

Oot, ma ei saa nüüd aru, mis saast see kokku soperdatud on ja mis eesmärgil?


joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas joel »

Reimps, mis sinuga juhtunud on? Vanasti sa said ikka huumorist aru :-|||

Joel

mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas mega1 »

Mõni inimene on säilitqnud ka ridadevahelt lugemise oskuse :bsmile:

Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Tegelt, ma loodan, et mehed saavad jamadest üle. Eks olukord on ebameeldiv. Eriti nende jaoks kes raha ootama peavad. Kujutan ette, et selline olukord võtab silma nurga ikka vesiseks küll. Tegelikult kes on sellise jama üle elanud on järgmises äris tunduvalt tugevam kui just vigadest õppida oskavad. Osades riikides ei võeta inimest jutulegi juhtivale positsioonile kandideerides kui seljataga ei ole paari pankrotti. Eks tegemist on kangete tüüpidega, lööge mind või risti, niimõnigi oleks juba pankrott kui selline koorem kaelas oleks, aga kutid rabelevad oma ühise ettevõtmise nimel.

Rotid põgenevad uppuvalt laevalt, nendel aga töö veel käib. See on küll filosoofiline teema aga samad näod teenindavad. Võib spekullida, aga sellises seisus kus raha ei ole siis tüübid väga palga eest ka tööd praeguses olukorras tööd ei tee. Tõsine pühendumus. Sellised ustavad inimesed võtaks ka endale ettevõttesse (kui võimalust oleks).

Ma mäletan ma oma esimest kombeostu, kui vennad alles ehitasid oma ruume. Mati mulle selle selga ajas ja ära seletas mis ja kuidas :) Tegemist oli messi kombega. Sellega on seotud paar asfaltiga amelemist jne. Ehk ikka nostalgia :D

Kahju muidugi, et kahjurõõm on kõigesuurem rõõm :(

Kasutaja avatar

Pinchu
Postitusi: 372
Liitunud: 01 Veebr 2005, 18:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: E-Meister OÜ (motokaubamaja) maksehäired!

Lugemata postitus Postitas Pinchu »

oh, mul on siis kah lootust sügisel oma 60€ tagasi saada :)

... hetkel rattatu ...
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kaupmehed, kaubandus & ühisostud”