Millist poodi usaldada?

Info kaupmeeste ja nende tegemiste kohta, kaupmeeste mootvarustuse pakkumised. Kasutajate avastatud head diilid ja grupiostud.

Moderaator: Moded


Teema algataja
volber
Postitusi: 35
Liitunud: 16 Sept 2015, 20:39
Tsikkel: FZ-S
Tänatud: 1 kord

Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas volber »

Tere,

Olen oma esimese ratta otsingul ning käinud ka TLNs paaris kohas sõidukeid katsumas. Samas üle Eesti poode, üks vist isegi Puhjas?!
Äkki oskavad kogenumad aidata milliseid kohti tasuks usaldada ning milliseid vältida. Ma muidugi annan aru endale, et ma ei lähe uut ratast ostma ja probleeme võib ikka tulla aga millise kohaga neid kõige vähem tuleks? Ainult Bikepoint?

Edu!

V.


jott
Postitusi: 18
Liitunud: 19 Nov 2014, 15:11

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas jott »

Tere!
Mina julgen soovitada motard-it. www.motard.ee
Ostsin sealt oma esimese ratta ja esitasin neile seal kindlasti palju lolle küsimusi, milledele vastates nad ilmselt peenikest naeru pidasid. Lubasid mulle tol korral ka 6 kuud garantiid ja tegid esimese õlivahetusegi tasuta(ei tea kas see "diil" enam kehtib), seega esimese ratta puhul on see kindlustunne igati abiks.
Samuti tõid nad ratta mulle koju(Tallinn) ilusti ära, kus rattaga oli juba ARK-is käidud ning minul piisas vaid sinna paberitega tagasi minna ja pass kätte saada.
Mine astu läbi sealt kui aega saad ning vaata kas hind/teenindus ka sulle sobib.

Ole terve!
Jott

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Arvan et ega suurt vahet ju pole. Ratta puhul on ilmselt kõige tähtsam ajalugu. Aga seda üldjuhul pood ei tea..Kui siis mõne üksiku ratta puhul. Tegu on ilmselt rohkem lotoga.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Bike700
Postitusi: 19
Liitunud: 19 Mär 2016, 17:48
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 3 korda

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas Bike700 »

Kõige rohkem tasub ilmselt usaldada ennast st.osta eraisikult ja vaata auto24 saad asja kõvasti odavamalt kätte lase lihtsalt enne kuskil üle vaadata tsikkel ei ole auto et ilmneb palju varjatud vigu.pigem soovitan poode vältida tavaliselt keeravad km maha kuidagi väga vähe sõitnud need rattad seal mis tüüpi marki ratast otsid.

Z 750

kopu
Postitusi: 293
Liitunud: 11 Mär 2005, 15:04
Tsikkel: KTM 250 EXC-F
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas kopu »

Ma just usaldaks poodi rohkem. Jääb vähemalt võimalus probleemide korral tagasi minna ja õiglust nõuda. Eraisik kehitab õlgu, keerab selja ja astub edasi. Ja see rataste kerimise jutt- päriselt?

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

kopu kirjutas:

...... Ja see rataste kerimise jutt- päriselt?

Enamus rattaid pärit Itaaliast, kus saab aasta läbi sõita ja siia jõudes ilmneb, et aastane läbisõit on a'la 800km :roll:

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Gerd
Postitusi: 91
Liitunud: 25 Nov 2015, 09:26
Tsikkel: Yamaha XV1700 Warrior
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas Gerd »

Ma võtsin ka eraisikult esimese ratta... Siiamaani maksan kooliraha... Korda pole ratast veel saanud...Uhkus ei luba asja suure kella külge ka panna... Poest ostes oleks kindlasti lihtsam :)


reimps

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas reimps »

No aga kui kõik nii hirmus on, tasuks ehk tutikas ratas võtta poest?

Kasutatud asjade puhul kehtib üks reegel: raha - täpselt raha liikumine sinu taskust müüja taskusse, vahendeid valimata. Mõnikord joppab ja vahendeid polegi vaja olnud, kaup on aus. Mõnikord ei joppa ja ausaks kaubaks tegemisel on vahendeid vaja läinud, enamjaolt ikka mitte vähe..

(Tõe huvides: pole nii rikas, et uut ratast osta, kõik on mingi second-third-tenth-hand olnud. Üks oli Leedu kunstiteos, ülejäänud täitsa tavalised kasutatud rattad oma vigade ja läbikuluvate/-kulumislõpus osadega.)

Kasutaja avatar

pritz
Postitusi: 74
Liitunud: 26 Nov 2012, 19:48
Tsikkel: k12R

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas pritz »

Kui teemat ei valda, saad alati üle. Ükskõik millega. Vii end natuke mudelitega ning nende omapära ja tüüpvigadega kurssi. Uuri erinevaid, mine vaata ja tutvu erinevate pakkumistega ning jälgi turgu. Pooleldi loto on kõik siin elus. Mida rohkem kokkupuudet, seda selgem pilt.

Mina olen ostnud masinaid nii eraisikutelt kui ka "poodidest" ja ei saa siin kumbagi eelistada ega maha teha.

Usalda sisetunnet ka ;)

"He who shall be last, shall be sideways and smiling"

Sülearvutid maaletooja hinnaga! priidik@notebooks.ee Küsi julgelt! Vaata http://www.notebooks.ee
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Mina omalt poolt pakuks, et usalda neid, kes lasevad sul tisklit proovida. Bikepointis pandi mind kohe tsikli peale istuma ja sellesamaga ma sealt paar päeva hiljem ka ära sõitsin. Sõber sai sama kohtlemise osaliseks Motardis.
See pole isegi oluline niiväga tehniliseks kontrolliks, vaid just tagumiku ja mugavuse ja sobivuse kontrolliks. Kui väga palju kogemusi pole, siis vigade avastamine on nii kui nii joppamise teema ja see, kas probleeme tekib või mitte on nii vanade kui tutikate tsiklite puhul 50-50 võimalus..

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas AzA »

kopu kirjutas:

Ja see rataste kerimise jutt- päriselt?

Absoluutselt kõik Itaaliast tulnud 6-7 aasta vanused rimakad omavad kellal 20k. Seal on hooaeg 365 päeva ... 3k aastas?
Vaatad ratta üldist seisukorda ja kratsid aga kukalt ... pidurikettad, kas vahetatud või läbi, kummiosad näbrastunud või vahetet jne. jne.

Ma olen müünud 2 ratast, sealjuures veidi alla nö. auto24 hinna, alati rääkinud ausalt kõik endale teadaolevad vead ära .... enamik vaatajaid peab liiga rimakaks - vigadeks on kriips siin, poole peal piduriklotsid, puhastamist vajavad karpad jms. :bsmile:
Aga pimesi minnakse ja ostetakse 200 euri odavam ... muidugi saab sellise stiiliga tünga ja heietatakse kui äge on poest seesama ratas koos poepoolse protsendiga osta ... vahet tegelikult pole, kui sa ise tehnikat ei tunne, saadki puust kolbidega mosse.

Aga mulle meeldib.

Magician
Postitusi: 198
Liitunud: 20 Aug 2008, 11:21
Tsikkel: Triumph Speed Triple 955i

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas Magician »

Läbisõit on küll viimane asi mille järgi ratast valida. Vaata üldist seisukorda ikka ja saad aimu kas see võib reaalne olla või mitte. Poodidega selles osas lihtsam, et hiljem on kuhu minna kui probleemid tekivad. Eraisikutega üldiselt seda võimalust ei ole. Enamik poode vist annab ka mingi lühikese garantii, kui midagi väga kriitilist on viga siis tuleb see üldjuhul välja. Kuluosade seisukorra saad visuaalselt ise kindlaks teha, tüüpvigadest soovitan Honda puhul pingeregulaatorit kontrollida(laadimispinge kontroll ca 5000rpm juures peaks olema üle 14V) ning nukaketi klõbinat kuulata külma mootoriga ca 3000rpm juures. Need 2 asja, mis lähevad varem või hiljem vist kõikidel enamlevinud Honda mudelitel.

Delta-Kavrovets 175-Yamaha FZS600-Suzuki SV1000S-CBR1100XX-Triumph Speed Triple 955i

mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas mega1 »

millist ratast otsid ?

Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R

Teema algataja
volber
Postitusi: 35
Liitunud: 16 Sept 2015, 20:39
Tsikkel: FZ-S
Tänatud: 1 kord

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas volber »

Vaatan hinnas kuni 2,5k Hornet, Fazer ja Bandit.

Ma arvan, et see poe garantii mingi turvalisuse annab aga üldjoontes oled ikka ise "süüdi". Olen mõlenud ka eraisiku käest ostmist aga mulje on jäänud, et töökodadel ntx Streetmoto pole väga aega ülevaatamist teha? Parandage palun kui eksin!

Üks näide - http://www.mototehnika.ee/used/2194762 - läbisõitu arvestades peaks ikka mingi korralik viga küljes olema :)

Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 552
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: 701 Enduro & Intruder 1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas Kox »

Palun seleta miks?

Omatud: Yamaha R6 99/Yamaha R6 02/Suzuki GsxR 600 04/Kawasaki Zx6R 03/Kawasaki Zx10R 04/Yamaha R1 04/Buell Xb9R Firebolt 02/Yamaha R6 07/KTM 950 SM 07/Kawasaki Zx10R 09/Buell Xb9S Lightning 04/KTM Super Duke 05/Aprilia Shiver 08/Yamaha R6 07/3x Yamaha FZ1N 07&08/Aprilia Tuono 07/Aprilia Tuono V4R 11/KTM 1290 Superduke R 14/KTM 1190 Adventure 14/BMW R 1250 GS Adventure 19/Husq 701Enduro 20 & Suzu VZR 1800 08
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

No ei saa minna ostma läbisõitu või aastaarvu,kui nii siis saadki lüpsta.Ja mis pooest osta pole ka suures piirdes vahet.
Kui juba oled otsustanud omale ratta osta,siis võiksid omada natuke tehnilist taipu.
Mida loeb läbisõit või aastarv,kui mootor töötab korralikult ,kõik hooldused on tehtud(õli puhas )ja ka kõik kuluosad-klotsid, kettad, kett,hammakad,amordid,sidur,kiigepuksid jne on korras?????Elektroonikat pole just võimalik kontrollida ja selle viga võib juhtuda lambist.Kui ,aga ratas on korraliku välimusega hooldatud ja igati sile,siis vaevalt,et seal ka midagi selle elektroonikaga just tehtud on.
Kõik peale läbisõidu ja elektroonika, on kohapeal kontrollitav.Proovisõit annab ka juba enamvähem arusaamise ratta seisukorrast.
Mis Itaaliast või mujalt soojemalt maalt(ka saksa lõunapool näiteks)ratta toomisse puutub,siis seal on ka erineva läbisõiduga isendeid.Kui ratas on olnud kasutuses linnavahel nö igapäevaskes liikumiseks,siis ei pruugi läbisõit olla mega,aga see pole ka samas välistatud.Kui mõni omab seal maal ratast nö pühapäeva sõitajana,siis võib olla ka ebanormaalslt väikese läbisõiduga rattaid.Inimesi on erinevaid ja kõigil ei ole aega iganädal sõitmas käia.
Kui ise asjast ei taipa võta mõni sõber või tuttav kaasa ja lase tal asi üle vaadata.Ei ole vahet kust poest osta,kui ise oled teemast null arusaamisega.Kui tehniline taip olemas,tee omale lihtsalt selgeks ,kuidas teatud asju kontrollida ja mida vaadata.Kui see tehtud,siis võid iga ratta ise üle vaadata.Minu praeguse ratta proovisõit oli umbes 150-200m ja lõime müüjaga käed.Asi oli ka ilma pikema sõitmisetta selge.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Raiku
Postitusi: 29
Liitunud: 10 Mai 2009, 14:32
Tänanud: 4 korda

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas Raiku »

volber kirjutas:

Üks näide - http://www.mototehnika.ee/used/2194762 - läbisõitu arvestades peaks ikka mingi korralik viga küljes olema :)

Seal on ju selgelt kirjas, et tegemist on läbisõidu näidikul oleva numbriga (mitte aga läbisõiduga)... seega, piisava vanusega tehnika puhul ostad seisukorda, mitte mingeid numbreid.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Nu mul on 2.5k hornet müügis, 2k6 aasta. klapivahed, karpad puhastamisse, esiamordid hooldusesse homme.
Sõidab, tõstab isegi nokka.
Aga mitte krmuse kuidagi ei saa garanteerida seda, et ülehomme annab näiteks pingeregulaator või nukaketi automaatpinguti suusad.
Enamikul sõitjatest pole aimugi, mis mootoris toimub, 10kw võimsuse vahet ja siduri piskest libisemist tunnevad vaid õhuässad.
Seda ei garanteeri ükski pood ka.

Aga mulle meeldib.

mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas mega1 »

selle raha eest saad eraisikult jub auuema mudeli sissepritsega ja puha peaaegu oli ju eelnevalt kirjas et eraisikult saab odavamalt

poegarantii ei ole tehasegarantii!!!

Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Millist poodi usaldada?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Kindlasti, aga kes mõlemiga sõitnud on, see horneti puhul seda uuemat sissepritset ei taha.
Niisama kruiseerimiseks on palju paremat selle raha eest, z750 näiteks :)
2k6 on viimane sebari konega versioon, 2k7-mest totaalselt teine mootor. Horneti legendi sel enam pole ja ei tule ka.

Aga mulle meeldib.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kaupmehed, kaubandus & ühisostud”