R1200GS maanteerehv

Kogu tõde mootorratta rehvidest, nende rõhust, tootjatest ja kulumisest. Kui mootorrattur tunneb huvi mootorratta rehvide vastu siis vastus tuleb siit. Ja küsimused samal teemal elik mootorratta rehvide kohta ka ikka siia.

Moderaator: Moded


Teema algataja
JAWAmees
Postitusi: 200
Liitunud: 12 Mai 2010, 02:32
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: Läänemaa/Harjumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

R1200GS maanteerehv

Lugemata postitus Postitas JAWAmees »

Tere,

Rattaks '04 aasta GS. Hetkel on ees Heidenau K60 ja taga Metzeler Tourance(pead ei anna)- mõlemad suht kulunud.
Konkreetse rattaga sõitnud kokku vast 2kKm, millest 98% maantee. Kuna eesti ilm kipub olema vihmane ja teed sellest
tulenevalt märjad ja libedad(eriti varajastel hommikutundidel), siis päris mitmel korral olen saanud papu ringi ilma, et oleks väga
kõvasti rulli keeranud. Kuna reaalsus on see, et sügavale metsa ma selle rattaga ronida ei kavatse ning omades eelnevat ülipositiivset
kogemust Pilot Road 3-ga, mis pani märjal teel küsimusteta Busa jõua maha, siis vägisi tahaks sellesama Pilot'i alla keerata.
See aga tundub sama jabur, kui Mitsu L200 madaldamine... Või mitte?

Mis oleks see rehv, mis:

  • Peab märjaga
  • Ei unda/värista meeletult
  • Säilitab mõistliku kruusateel sõitmise võimekuse

Konkreetsed müügipakkumised on samuti teretulnud :bsmile:

J.



Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: R1200GS maanteerehv

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Ise olen suht rahul just Selle touranzega. Pole veel täheldanud et libe oleks. Ja kruusal väga hea lasta.

dr800 2x
Kasutaja avatar

Üllar
Postitusi: 124
Liitunud: 21 Dets 2005, 16:02
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: R1200GS maanteerehv

Lugemata postitus Postitas Üllar »

Ise küll varadero sõitja-aga ikka Metzeler tourance ja ei miskit muud.
Tellida saab igalt poolt,olen võtnud reifendirekt lehelt.

Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: R1200GS maanteerehv

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

JAWAmees kirjutas:

Tere,

Mis oleks see rehv, mis:

  • Peab märjaga
  • Ei unda/värista meeletult
  • Säilitab mõistliku kruusateel sõitmise võimekuse

J.

Pirelli SCORPION™ Trail II

Natuke juttu ka -> https://www.pirelli.com/tyre/ww/en/news ... -motorrad/

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: R1200GS maanteerehv

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

JAWAmees kirjutas:

Tere,

Rattaks '04 aasta GS. Hetkel on ees Heidenau K60 ja taga Metzeler Tourance(pead ei anna)- mõlemad suht kulunud.
Konkreetse rattaga sõitnud kokku vast 2kKm, millest 98% maantee. Kuna eesti ilm kipub olema vihmane ja teed sellest
tulenevalt märjad ja libedad(eriti varajastel hommikutundidel), siis päris mitmel korral olen saanud papu ringi ilma, et oleks väga
kõvasti rulli keeranud. Kuna reaalsus on see, et sügavale metsa ma selle rattaga ronida ei kavatse ning omades eelnevat ülipositiivset
kogemust Pilot Road 3-ga, mis pani märjal teel küsimusteta Busa jõua maha, siis vägisi tahaks sellesama Pilot'i alla keerata.
See aga tundub sama jabur, kui Mitsu L200 madaldamine... Või mitte?

Mis oleks see rehv, mis:

  • Peab märjaga
  • Ei unda/värista meeletult
  • Säilitab mõistliku kruusateel sõitmise võimekuse

Konkreetsed müügipakkumised on samuti teretulnud :bsmile:

J.

Mis seal ikka jaburat on,kui paned need rehvid,mis on sinu teedele sobivad.ma olen Saksas ja Itaalias näinud analoogset olukorda küll ja veel,et analoogsetel ratastel on asfaldi rehvid all.
Rallis pannakse ka asfaldi katseks slikid alla,mitte ei lasta kruusakatega.Või siis Supermoto,seal ei sõideta ju kärnadega.Kui sa 98% sõidad asfaldil,siis tee ka rehvivalik selle järgi.Sina ju sõidad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: R1200GS maanteerehv

Lugemata postitus Postitas simp »

Nii Pilot Road 3 kui ka nt Metzeler z8 on nö sport-touring rehvid. Need on jumala okeid asjad GS'ile alla panna ja tavalisel kruusal on sellise rehviga ka täitsa ok sõita. Liivas on juba nõme.

Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2453
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 191 korda
Kontakt:

Re: R1200GS maanteerehv

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

JAWAmees kirjutas:

vägisi tahaks sellesama Pilot'i alla keerata.
See aga tundub sama jabur, kui Mitsu L200 madaldamine... Või mitte?

Ega tegelikult rehvi mõttes ei ole jabur, sest PilotRoad4 (3 järeltulija) tehakse justnimelt GS-i jaoks Trail versioonis ja ongi ette nähtud matkaendurole. Nüüd on muidugi jõudmas juba Pilot Road 5 mudelid Eestisse järgmisel nädalal. Seetõttu kukub kohe alla PR4 hind ja mõte on igati teostatav ning soodsama hinnaga kui varem.

Jabur võib olla lihtsalt see, et GS-i kasutatakse mittesihtotstarbeliselt ehk maanteesõiduks :-)

Kui hinnast huvitatud, siis tead kuhu pöörduda - allolev meiliaadress on abiks :-)

Ja muidugi tulevad juba kuu aja pärast 2 Eesti ainsat motomessi, kust vähemalt meie boksidest saab rehvihinda tublisti kaubelda.

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee

Teema algataja
JAWAmees
Postitusi: 200
Liitunud: 12 Mai 2010, 02:32
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: Läänemaa/Harjumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: R1200GS maanteerehv

Lugemata postitus Postitas JAWAmees »

StreetMoto kirjutas:
JAWAmees kirjutas:

vägisi tahaks sellesama Pilot'i alla keerata.
See aga tundub sama jabur, kui Mitsu L200 madaldamine... Või mitte?

Jabur võib olla lihtsalt see, et GS-i kasutatakse mittesihtotstarbeliselt ehk maanteesõiduks :-)

Eks ise arvasin ka ostes, et oleks äge ka metsateid lasta ja värki, aga selle kolakaga on metsarada, mida
JAWAga kunagi täitsa rahulikult sadulas istudes sõitsin, päris korralik kätetrenn. Tõsi- kiirused võisid vähe
erineda :mrgreen: Samas töristades saab vast igal teel iga rattaga sõita(mõistuse piires).
Kui mugavusvahe 954->Busa oli kilomeeter, siis vahe Busa->GS oli väehmalt 5km minu puhul- täitsa selgus,
miks palju inimesi GS-dega kaugele/palju sõidavad :mrgreen:

Üritan Tallinna messil platsis olla siis :)

Aga tänud kõigile, kes vaevusid kirjutama- hetkel on sisemine kindlus sport-touring rehvi poole kallutatud.
:bsmile:

J.

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: R1200GS maanteerehv

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Kui Gs-iga tunduvad metsateed ebamugavad ja ratas tundub raske, on probleemiks täiesti kindlalt sõitja oskused. tean seda omast kogemusest. eriti kui enne gessut kondlis [Motobot: õige on "gondlis"] tsikliga sõitsid. ära veel alla vannu ja täis asfalti rehvi alla pane kuna piisab vaid mõnest nõksust mida pead teadma püsti sõitmise kohta (sest istudes kruusa või pinnasteed sõita on märksa keerulisem) ja metsateed (ja ka raskem maastik) on puhas rõõm sõita.
kui enamus sõidust asfaltil siis mina soovitaks Mezeler Tourance Next rehve. täiesti teine asi kui vana tourance. ise sõitnud neid 2 jooksu ja ka vihmastel Norra mägiteedel ei olnud nendega pidamise probleeme. täiesti ideaalne asfalti rehv millega kannatab ka asfaltilt maha keerata. juba märkimisväärsete kruusasõidu omadustega on Continental TKC70 mille pidamine asfaltil on samuti eeskujulik. Suvel sai Alpides vägagi sportlikult proovitud mõne korra. kui tahad siis mul üks täiesti viisakas kasutatud jooks jääb seisma kuna endal soov jälle midagi uut proovida ja praegu tkc80 all.
kokkuvõtvalt, tänapäevased 80/20 või 90/10 rehvid on asfaltil oluliselt parema pidamisega kui tavasõitja jõud üle käib ja pole küll pointi 100% asfalti rehvi alla panna Gessule. Krt nagu munad lõikaks maha loomal ju :)

5248653
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: R1200GS maanteerehv

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Kui asfaltile siis valiks nende vahel:

Pirelli SCORPION™ Trail II - mõne testi võitnud (arvestatavat kasutajate tagasisidet pole leidnud)
CONTINENTAL TRAIL ATTACK 2 - sportlik (asfaltil muidugi)
Mezeler Tourance Next - kõige universaalsem. mina arvan, et saab asfaltilt maas olles kõige paremini hakkama.

5248653

peemut
Postitusi: 5
Liitunud: 16 Veebr 2013, 11:06
Tsikkel: honda varadero xl 1000 04
Tänanud: 2 korda

Re: R1200GS maanteerehv

Lugemata postitus Postitas peemut »

Anakee 3 on ka väga hea pidamisega asfaldil.Ja kestab suht kaua.Minu varadero all 15000

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Rehvid, rehvid, rehvid”