Kasutatud rehv või mitte?

Kogu tõde mootorratta rehvidest, nende rõhust, tootjatest ja kulumisest. Kui mootorrattur tunneb huvi mootorratta rehvide vastu siis vastus tuleb siit. Ja küsimused samal teemal elik mootorratta rehvide kohta ka ikka siia.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
kiisuke
Postitusi: 51
Liitunud: 28 Juun 2010, 15:39
Tsikkel: Suzuki GSX600F
Asukoht: Tartu/Rapla

Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas kiisuke »

Tervitus!
Olen oma rattale esimest korda rehvi ostmas ning olen dilemma ees: kas osta kasutatud esirehvi või mitte? Kuna finants seab omad piirnagud, siis eelistaksin head odavat vähekasutatud rehvi... Tahaks targemate tsiklistide abi ja soovitusi, mida, millist ja kust valida.
Üks vähekasutatud rehv jäi hea hinnaga silma siin: http://www.auto24.ee/products/detail_pr ... ?id=850967.
Mida arvate?
Teiseks avastasin, et hetkel on all 120/70 17 rehv, kuid tehasemõõt on 110/80 17. Kas peaksin järgima pigem tehasemõõtu?


reimps

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Siukese raha eest on seda rehvi seal küllalt ja su rattale täitsa sobilik. See 110vs120 on suva - väikesed plussid-miinused mõõtudes on sissearvestatud.
Kui lähedki sellele pastlale järgi, siis vaata, ega seda remonditud pole (seene või nööriga, küll sa aru saad, kui seespool mingit veidrat nöörijuppi või ümmargust talda näed). Kui on remonditud, saada tüüp pikalt.
Igasugu sisselõiked ja praod servadel-külgedel on esirehvil ka üpris halb mõte. Kui tüüp sellega äärekivisse sõitis (mida ta niikuinii ei tunnista), siis on oht, et karkass on vigastatud, aga seda silmaga väga ei tuvasta.
Sellega mu "tarkused" rehvide osas otsa saidki, pädevamad võivad täiendada :)

Siin foorumis pole midagi hetkel pakkuda? Saaksid ehk riigikeeles hakkama ja võimaluse sita kauba korral kellegi biker.ee-ego täis si**uda :mrgreen:

Tingi 20 või 25 euri peale, siis on hind täitsa OK ja võid äriga rahule jääda. Kui väga hätta satud, leidub siin kindlasti rüütellikke kodanikke, kes heameelega suga kaasa tulevad, kui ostma lähed :)


Tuono

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Usun, et insenerid on üpris targad ja mina paneks tehase soovitatud mõõdu ja pigem uue.
http://www.rehvipost.ee/?p=1&id=6&start ... |110|80|17|


mart76

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas mart76 »

Tundub kuidagi ebaühtlaselt kulunud.Võib lenksule mõjuma hakkata.


joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas joel »

120/70-17 on täiesti OK sellele rattale, sõites pole originaalmõõdus rehviga mingit vahet tunda. Been there, done that...

Joel
Kasutaja avatar

sivar
Postitusi: 76
Liitunud: 01 Okt 2012, 22:04
Tsikkel: Yamaha TT600R
Asukoht: Viljandimaa

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas sivar »

Kindlasti vaata aastaarvu rehvil. Väga vana ja kuivanud ketsiga vähe ohtlik sõita. Muidu pildi pealt tundub igati vinge rehv olevat. Pole selle kasutatud rehvi ostmises nii paha midagi kui kaup aus on :bsmile:

Suzuki RF600R
Yamaha FZR600R
Honda CB750 Seven-Fifty
Yamaha TT600R

Kasutaja avatar

DGAF
Postitusi: 437
Liitunud: 07 Okt 2007, 11:49
Tsikkel: Yamaha R1 track only
Asukoht: Tallinn | Nõmme

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas DGAF »

See rehv ei ole ju mitte ainult kasutatud vaid otseselt vigane! See pragu, mis seal sees jookseb on kohe kindlasti ohtlik!

born under a bad sign

Tuono

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas Tuono »

DGAF kirjutas:

See rehv ei ole ju mitte ainult kasutatud vaid otseselt vigane! See pragu, mis seal sees jookseb on kohe kindlasti ohtlik!

Tundub, et reedeõhtu on sul ikka täieshoos, seal ei ole mingit pragu aga kulunud on see rehv küll!

Kasutaja avatar

smtasku
Postitusi: 127
Liitunud: 26 Apr 2013, 11:59
Tsikkel: VTX 1800, Tracer7GT
Asukoht: Kuressaare
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas smtasku »

See ei ole pragu vaid valuriba, mille vari tekitab pildil prao mulje.

Põetud ja kroonilised haigused- Riga 16, Jawa 350/634-7, Iž 56, Honda VT600, Honda CB600F, Honda VTX1800, Yamaha Tracer 7GT

vtm
Postitusi: 121
Liitunud: 15 Sept 2011, 20:52
Tsikkel: VN2000
Tänatud: 1 kord

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas vtm »

Tuono kirjutas:
DGAF kirjutas:

See rehv ei ole ju mitte ainult kasutatud vaid otseselt vigane! See pragu, mis seal sees jookseb on kohe kindlasti ohtlik!

Tundub, et reedeõhtu on sul ikka täieshoos, seal ei ole mingit pragu aga kulunud on see rehv küll!

Pilt
Peab seda vist silmas..
Osta parem uus


Tuono

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas Tuono »

See ei ole ju pragu (lol)


vtm
Postitusi: 121
Liitunud: 15 Sept 2011, 20:52
Tsikkel: VN2000
Tänatud: 1 kord

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas vtm »

Tuono kirjutas:

See ei ole ju pragu (lol)

No muud prao sarnast asja ma nendelt pildidelt ei leidnud :(


Hardrocker
Postitusi: 988
Liitunud: 11 Sept 2007, 21:38
Tsikkel: Kawasaki Z900RS’22, GasGas 250
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 2 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas Hardrocker »

Kas ma olen ainus,kellele see rehv kandiline tundub :roll: ?
Prao moodi pragu on ehk tõesti valuriba,aga krt on ju kandiline ja isegi tasuta ei soovitaks sellist alla panna.


Tuono

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Hardrocker kirjutas:

Kas ma olen ainus,kellele see rehv kandiline tundub :roll: ?
Prao moodi pragu on ehk tõesti valuriba,aga krt on ju kandiline ja isegi tasuta ei soovitaks sellist alla panna.

Ei ole, esimesel pildil on hullult kantis aga teistel nii ei tundu.

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Pildilt ju selgelt näha, et motomatkaja on aint õkva sõitnud ja rehv korralikult juba treppi kulunud :idea:
Pilt

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...

ummip
Postitusi: 161
Liitunud: 09 Sept 2008, 00:39
Tsikkel: honda cbr900rr suzuki gsf600
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas ummip »

kiisuke kirjutas:

Tervitus!
Olen oma rattale esimest korda rehvi ostmas ning olen dilemma ees: kas osta kasutatud esirehvi või mitte? Kuna finants seab omad piirnagud, siis eelistaksin head odavat vähekasutatud rehvi... Tahaks targemate tsiklistide abi ja soovitusi, mida, millist ja kust valida.
Üks vähekasutatud rehv jäi hea hinnaga silma siin: http://www.auto24.ee/products/detail_pr ... ?id=850967.
Mida arvate?
Teiseks avastasin, et hetkel on all 120/70 17 rehv, kuid tehasemõõt on 110/80 17. Kas peaksin järgima pigem tehasemõõtu?

Tere, auto24-s väheke edasi liikuda siis leiab sealt AVONI rehve,uued. Kui nad on ka 3-4a. vanad ei tee see neile midagi. Eeldatavasti ei käi sa selle rattaga rinkal kallutamas? Minu arvamus, et pane 20euri juurde ja võta uus. See sinu välja toodud rehv on ka minu silmis kahtlane, muidugi pilt võib petta.
Palju ohutuid kilomeetreid.

Kasutaja avatar

koik
Postitusi: 83
Liitunud: 14 Juul 2012, 22:43
Tsikkel: Ducati st4
Asukoht: Haapsalu

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas koik »

Kasutatud rehve müüakse ju palju,võib saada väga head staffi.See rehv on küll rämps.

Kasutaja avatar

pets138
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mär 2012, 12:59
Tsikkel: Yamaha XJ900S

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas pets138 »

Kuna rehv on see mis meid teel hoiab, siis osta ikka uus rehv. Saan aru, uued rehvid on kallid aga see ei ole koht kus kokku hoida.


kuli

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas kuli »

Nõustun täielikult eelneva kirjutajaga, et rehv hoiab teel ja omab suurt tähtsust. Pidurisüsteem ja rehvid on need mille pealt ei tasu kokku hoida. Olgu nende teiste asjadega kuidas on. Sellise rehviga tänavale ei läheks.

Kasutaja avatar

rix
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Sept 2003, 19:35
Tsikkel: HD Street Bob
Asukoht: 5039862
Tänanud: 2 korda

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas rix »

[/quote]
Tere, auto24-s väheke edasi liikuda siis leiab sealt AVONI rehve,uued. Kui nad on ka 3-4a. vanad ei tee see neile midagi. Eeldatavasti ei käi sa selle rattaga rinkal kallutamas? Minu arvamus, et pane 20euri juurde ja võta uus. See sinu välja toodud rehv on ka minu silmis kahtlane, muidugi pilt võib petta.
Palju ohutuid kilomeetreid.[/quote]

Kui neid avoni rehve osta siis kindlasti peab kohapeal kriitilise pilguga rehvi üle vaatama sest osad rehvid on juba vanadusest mõradega.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kui rehvi pole parandatud, on see täiesti OK rehv!
Kui endal vaja oleks, ostaks :bsmile:

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas joel »

pets138 kirjutas:

Kuna rehv on see mis meid teel hoiab, siis osta ikka uus rehv. Saan aru, uued rehvid on kallid aga see ei ole koht kus kokku hoida.

Sa oma rattal vahetad rehvi ära, kui paar mm kulunud on, sest selleks ajaks on ta juba kasutatud? Kui rehvil mustrit veel on ja muus osas ka korras on, siis mis vahet seal on, millise ratta all ta oma eelneva elu on elanud?

Mis rehvi kandilisust puudutab, siis teemaalgataja ei tundu mulle vähemalt jutu ja rattamargi põhjal kõva rinkal kallutaja olevat, ehk siis uue rehvi võib ju osta, aga kulub ta täpselt sama moodi kandiliseks.

Joel
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2454
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 192 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Sellise kulumisastmega esirehve on meil maja taga prügihunnikus hulgi. Lähevad otseteed prügimäele ja kui keegi leiab sealt enne äraviimist enda nõudmistele vastava, siis olen ülimalt rahul, sest hunnik väheneb ja mul vähem vedada. Aga sobramiseks tuleb luba küsida, sest hunnikud peavad tagasi korrektseks ka saama.

Antud Pilot Road 3 ei ole vigane ega praak aga üsna treppi kulunud on ta küll. 110/80-17 mõõdu saab soodsaimalt uuena u 50 euroga. Kui on raha kütuse jaoks, siis võiks olla ka rehvi jaoks - selle ratta all kestab uus rehv üle 20 tuhande km.

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee

lemps80
Postitusi: 50
Liitunud: 23 Sept 2008, 18:52
Tsikkel: SUZU INTRUDER 1400, Honda VFR

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas lemps80 »

Ma ei saa aru, kas teema on ikka tõsine või tahetakse nalja teha. Sellist rehvi enda tsiklile osta,- no ma ei tea. Ärge krt mängige oma eludega!

Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Ei ole sel rehvil häda ju tegelt midagi. Isegi olen sõitnud ja sõidan kasutatud tagumiste rehvidega, mis kestavad veel 3000-5000km. Samas ekstreemsõitu ka ei harrasta. Selline väike rajal vuristamine omas tempos ning linnas autode vahel sipsimine - selle jaoks on kasutatud rehvid kõik olnud ok.
Aga samas - kui see kasutet rehv on 30 eur siin ning Neeme pakub uut juba 50 euroga, siis - iga kell uus. HInnavahe on ju tõesti üsna väike. Aga kui kasutet tagumine Pilot Road3 on näiteks 15 eur ning sõidetav veel mitu tuhat km, siis võrreldes uue hinnaga 180 eur, siis otsustan kasutatud rehvi kasuks.
Üldiselt - võiks öelda nii, et kui hinnavahe on juba üle kolme korra koos rehvi vahetamise tasudega, siis kaldun kasutatud rehvi eelistama. Ning kasutatud rehv ei peaks olema mitte üle 3 aasta vana. Samas selliseid korralikke ja soodsaid leide tuleb suhteliselt harva ette. Enamik odavaid kasutatud rehve on siiski vanusejärgus 5+ aastat.
Ja esirehvi koha pealt veel - kuna see kulub tavaliselt tunduvalt aegalsemalt kui tagumine, ning samas on pidamise osas minu jaoks tunduvalt olulisem kui tagumine rehv, siis olen esirehvi valinud küll uuena. Ja võimalikult Eesti kliimale vastava - midagi sellist, mis töötaks hästi jaheda ilmaga ning vihmasajus. Pilot Road 3, Pirelli Angel vms. Tsikli tagumine pool võib kiirendamisel ja pidurdamisel küll vänderdada aga see ei sega. Samasugust vänderdamist esirattale ei soovi küll.
Selline jutt siis, loodan et on abiks ja mõtlemisaineks.

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

Teema algataja
kiisuke
Postitusi: 51
Liitunud: 28 Juun 2010, 15:39
Tsikkel: Suzuki GSX600F
Asukoht: Tartu/Rapla

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas kiisuke »

wow... vastused on väga vastandlikud. Ühest arvamust siit küll ei leidnud. Eks ma siis mõtlen edasi. Arvatavasti ostan ühe odavama uue rehvi siiski ära.
Aga aitäh vastajatele! :bsmile:

Kasutaja avatar

Kuzmitz
Postitusi: 763
Liitunud: 30 Mai 2005, 10:00
Tsikkel: Täitsa olemas.
Asukoht: Tarvanpää

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas Kuzmitz »

Minu tagashoidlik soovitus on võtta poest uus rehv. Aga mis minusugune ka teab... Ega ma ju mingi mootorrattur pole.

Pilt
Raibe, Rakvere Raibe.
Kasutaja avatar

-PitBull-
Postitusi: 1186
Liitunud: 10 Mär 2006, 21:59
Asukoht: Ida-Virumaa

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas -PitBull- »

kiisuke kirjutas:

wow... vastused on väga vastandlikud. Ühest arvamust siit küll ei leidnud. Eks ma siis mõtlen edasi. Arvatavasti ostan ühe odavama uue rehvi siiski ära.
Aga aitäh vastajatele! :bsmile:

Võib juhtuda, et see odavam ( oleneb muidugi kui odav on odav ) uus rehv on sitem kui samas hinnas kasutatud rehv. Ise võtaks pigem siis juba kasutatud :wink:

Pilt


Riga->Planeta 5 1991->Jupiter 2K 1968-> R1 2005->Honda CBR600RR 2004
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas Yerba »

-PitBull- kirjutas:
kiisuke kirjutas:

wow... vastused on väga vastandlikud. Ühest arvamust siit küll ei leidnud. Eks ma siis mõtlen edasi. Arvatavasti ostan ühe odavama uue rehvi siiski ära.
Aga aitäh vastajatele! :bsmile:

Võib juhtuda, et see odavam ( oleneb muidugi kui odav on odav ) uus rehv on sitem kui samas hinnas kasutatud rehv. Ise võtaks pigem siis juba kasutatud :wink:

No niisama ringi töristades ja mitte uusi rekordeid üritades on kõik uued rehvid sama piisavalt heade omadustega :)

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Pakun, et ENAMUS laseb selliste 5000-15 000 km (oleneb sõidustiilist) sõitnud esirehvidega ringi, ilma möginata ja oma rehvi lähemalt pildistamata :wack:
Aga kui kasutatud rehvi ostmiseks nõu küsitakse, siis on terve ilm moraalijüngreid ja enesetapu kuulutajaid täis (togi)

Aastaarvust-olen sõitnud ja sõidan praegugi 8-10 aasta (esirehv on vist 11a vana)vanuste rehvidega ringi ja ei näe põhjust, miks peaksin korraliku rehvi ära vahetama sellepärast,et DOT'i kummardajad muud väidavad.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Rehvid, rehvid, rehvid”