Kärnrehvide kasutamine tänaval

Kogu tõde mootorratta rehvidest, nende rõhust, tootjatest ja kulumisest. Kui mootorrattur tunneb huvi mootorratta rehvide vastu siis vastus tuleb siit. Ja küsimused samal teemal elik mootorratta rehvide kohta ka ikka siia.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Ants96

Kärnrehvide kasutamine tänaval

Lugemata postitus Postitas Ants96 »

Tere,
Rattaks on mul Suzuki DR125 SE ning hetkel all olevad rehvid pole just kõige parimates aastates
ja tekkis mõte alla panna krossirehvid. Ise sõidan enamjaolt linnavahel kuid tihti meeldib ka off roadi teha.
Tahaks teada teie arvamust kui hull siis nende krossirehvidega tänavapeal sõita on.
Kurvides sõitu, rehvide kulumist ning kas see mõjutab ka kiirust?
Ohh peaaegu oleks unustanud aga kas tänaval ültse tohib sõita kärnrehvidega ega politsei mind selleest juhuslikult rajalt maha ei võta? :roll:
Jagage oma kogemusi



Kasutaja avatar

Mait.V
Postitusi: 552
Liitunud: 30 Dets 2006, 12:56
Tsikkel: KTM 530 EXC-R
Asukoht: Kose
Tänatud: 5 korda

Re: Kärnrehvide kasutamine tänaval

Lugemata postitus Postitas Mait.V »

Ei ole hullu midagi aga kui on märge peal et (not for higway use) siis ei tohi sõita.


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kärnrehvide kasutamine tänaval

Lugemata postitus Postitas will111 »

rehvide peal on kiri "not for highway use" või "for racing purposes only". ma usun, et menti see reaalis ei koti, kuigi ametlikult nendega tänaval sõita ei tohi.

sõidetud saab kui vahemaad on lühikesed ja kiirused ei ole suured, ala 90+. aga nad kuluvad tänaval kiirelt ja pidamine ei ole kaugeltki sama hea kui tänavarehvil.

soovitan valida selle järgi kui suure osa ajast sõidad tänaval, kui palju metsas/liivas/mudas ja kus on sinu jaoks pidamine olulisem. kui offroad siis pole mingit küsimustki, mida peaksid alla panema.


Hr. Kaaru
Postitusi: 349
Liitunud: 14 Okt 2007, 19:22
Tsikkel: IZ
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kärnrehvide kasutamine tänaval

Lugemata postitus Postitas Hr. Kaaru »

Kasutatud kärnasi saab pea muidu eest pane alla ja anna minna,trahvi võid saada mille iganes eest :D

I love my bike, it´s amazing machine!
Kasutaja avatar

demineerija
Postitusi: 362
Liitunud: 15 Apr 2006, 20:30
Asukoht: Talsinki
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Kärnrehvide kasutamine tänaval

Lugemata postitus Postitas demineerija »

Ei oma sügavat mõtet, sest kuluvad jõhkralt kiiresti...


Teema algataja
Ants96

Re: Kärnrehvide kasutamine tänaval

Lugemata postitus Postitas Ants96 »

Muretsen parem siis enduro rehvid kuna enamjaolt sõidan ikka linnapeal


Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Kärnrehvide kasutamine tänaval

Lugemata postitus Postitas Tort »

Kui krossirehviga asfaldil lappi anda, siis puru lendab. Võta all-terrain/dual-sport. Üks näide: http://www.conti-online.com/www/motorcy ... 80_en.html

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kärnrehvide kasutamine tänaval

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kui kasutatud kärnasid tasuta saab ja ise alla paned, siis pole ju vahet, kas kuluvad kiiresti või aeglaselt. See "not for highway use" või "for racing purposes only" tekst lase kas lintlihvija või rällakaga siledaks ja ma pole veel Eestis asjapulga otsa sattunud, kes sellise asja pärast norima hakkaks. Kui kummid hambusse jäävad, siis reeglina kas mustri vähesuse/puudumise tõttu, naelad liiga suured ja/või suvel või suverehvid talvel. Ehk siis kõik sellised otseselt silma- kõrvatorkavad asjad. Olen kogu elu jooksul rehvide eest 2 trahvi saanud ja mõlemad selle eest, et rehvidel tilpnesid koordiniidid ja traadid sõna otseses mõttes välja.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Teema algataja
Ants96

Re: Kärnrehvide kasutamine tänaval

Lugemata postitus Postitas Ants96 »

Kas kärnrehvidega asfaldil kurvides kallutamine vähe ohtlik pole?

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kärnrehvide kasutamine tänaval

Lugemata postitus Postitas mella »

Sõltub kiirusest ja pinnasest.

Ants96 kirjutas:

Kas kärnrehvidega asfaldil kurvides kallutamine vähe ohtlik pole?

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Kärnrehvide kasutamine tänaval

Lugemata postitus Postitas yeekim »

pühak kirjutas:

Kui kasutatud kärnasid tasuta saab ja ise alla paned, siis pole ju vahet, kas kuluvad kiiresti või aeglaselt. See "not for highway use" või "for racing purposes only" tekst lase kas lintlihvija või rällakaga siledaks ja ma pole veel Eestis asjapulga otsa sattunud, kes sellise asja pärast norima hakkaks. Kui kummid hambusse jäävad, siis reeglina kas mustri vähesuse/puudumise tõttu, naelad liiga suured ja/või suvel või suverehvid talvel. Ehk siis kõik sellised otseselt silma- kõrvatorkavad asjad. Olen kogu elu jooksul rehvide eest 2 trahvi saanud ja mõlemad selle eest, et rehvidel tilpnesid koordiniidid ja traadid sõna otseses mõttes välja.

Vot selle kasutatud kärnrehvi kasutamine tänaval võib üllatavalt kulukaks osutada, eriti, kui ise rehvi ei vaheta.
Tänavale võtaks ikkagi mõne rahulikuma mustriga enduurorehvi. Kuulus K60, Sahara3, Mitase E-seeriast midagi.

See TKC ja samalaadne Metzeleri Karoo on käbedad kuluma asfaldil...

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kärnrehvide kasutamine tänaval

Lugemata postitus Postitas mella »

Kui enamjaolt linnas sõidab, siis ehk oleks mõistlik sinna tavalised tänavarehvid panna?

Pidamine on parem, kulumine ja vibra väiksem.
Niikuinii, kui mingi väga rahulik muster võtta, pole sellega metsas midagi peale hakata ja kruusateel saab ka tänavamustriga rahulikult sõites hakkama.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kärnrehvide kasutamine tänaval

Lugemata postitus Postitas pühak »

yeekim kirjutas:

Vot selle kasutatud kärnrehvi kasutamine tänaval võib üllatavalt kulukaks osutada, eriti, kui ise rehvi ei vaheta.
Tänavale võtaks ikkagi mõne rahulikuma mustriga enduurorehvi. Kuulus K60, Sahara3, Mitase E-seeriast midagi.

See TKC ja samalaadne Metzeleri Karoo on käbedad kuluma asfaldil...

edu

Ma pidasingi silmas seda, et kui kõik töö ise ära teed, siis otsest rahakulu pole, on vaid ajakulu.

mella kirjutas:

Kui enamjaolt linnas sõidab, siis ehk oleks mõistlik sinna tavalised tänavarehvid panna?

Pidamine on parem, kulumine ja vibra väiksem.
Niikuinii, kui mingi väga rahulik muster võtta, pole sellega metsas midagi peale hakata ja kruusateel saab ka tänavamustriga rahulikult sõites hakkama.

Enamvähem igal pool saab tänavarehviga hakkama, kui kiirus rehvile vastab.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Kärnrehvide kasutamine tänaval

Lugemata postitus Postitas tito »

mella kirjutas:

Niikuinii, kui mingi väga rahulik muster võtta, pole sellega metsas midagi peale hakata ja kruusateel saab ka tänavamustriga rahulikult sõites hakkama.

Supermoto mehed veel eriti edukalt :)
Ise eelmine aasta oleks pand "maoka" kärnadega, pidaminie on ikka kordades nigelam tänava rehvist!
Linke pilte oli just ükspäev teemaks ....
[youtube][/youtube]
Eks seal ka 1 põhjustest kärn, mis ei pea piisavalt kõvakattel (crash)

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kärnrehvide kasutamine tänaval

Lugemata postitus Postitas mella »

Ei saa. Suuremast liivaaugust ikka läbi ei lähe tänavarehviga ning vedela pori sees samuti, kui põhja all ei ole. Aga seda peaks juba sõitja aru saama, et sinna pole mõtet ronida.

Aga selleks suure läbivusega rehvi ostma hakata pole mõtet, et ÄKKI kunagi satud sellisesse kohta.

pühak kirjutas:

Enamvähem igal pool saab tänavarehviga hakkama, kui kiirus rehvile vastab.


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kärnrehvide kasutamine tänaval

Lugemata postitus Postitas will111 »

no kuulge...peab, mis ta peab. kui sa paned kärna alla ja lähed sellega tänavale siis niipalju võiks ju juhil endal mõistust olla, et enne kui hullumoodi pigistama hakata teeks omale selle rehvi piirid selgeks asfaldil?!
sõitsin sel nädalavahetusel erinevate metsade ja kärjääride vahel ning läbisin ka nii mõnedki kilomeetrid asfalti kärna peal. ei ütleks, et nüüd väga tagasi oleksin hoidnud ka nendel lõikudel, kusjuures tsikliks kõige äkilisem asi, mille seljas ma kunagi üldse olen istunud ehk 505sxf. ainuke kord kui tagumise otsa niipalju lippama sain, et enam päästa ei andnud, oli ikkagi kuskil metsavahel ja põhjuseks vististi kas märg roni või mingi lõik salakavalat lahtist muda. esiratas ei teinud kuskil, kordagi sellist nägu, et tahaks alt ära minna. samas olen sarnase tsikliga sõitnud metsavahel täiesti tavalise tänavarehviga ja vot siis on küll pidamisest rääkimine tabu!


Paralax
Postitusi: 124
Liitunud: 06 Okt 2004, 13:40
Asukoht: Tallinn,

Re: Kärnrehvide kasutamine tänaval

Lugemata postitus Postitas Paralax »

Minu kogemus kärnrehviga asfaldil küll hea. Kannatab kallutada ja kõike. Ainult kurvis tasub gaasi ja tagapiduriga vähe ettevaatlikum olla kui tänavarehviga. Mul üsna kõva seguga rehv mille nublud ei ole liiga pehmed et läbi vajuks. See annab ka kindlasti sõidukindlust juurde (kuigi pidamine ise ilmselt kõval segul halvem).
Sirgelt pidurdades kasutan esipidurit kärnaga julgemalt, kui tänavarehviga. Kärnrehv kulub tõesti asfaldil kiiresti. Tugevat kiirendust ja loha pidurdamist tasuks vältida, et rehv pisutki kestaks.

Kõik see võib olla täielik jama mis ma siia kirjutasin, ..lihtsalt minu kogemus on selline.

Kütus ja õlu ei ole kokkuhoidmiseks.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kärnrehvide kasutamine tänaval

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kui kõva raja rehv panna, millel pehmem segu on (Bridge 600 seeria või Dunlop Geomax 71) peaks ka asfaldil saama kenasti lasta.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Rehvid, rehvid, rehvid”