Rehvide ajaline aegumine

Kogu tõde mootorratta rehvidest, nende rõhust, tootjatest ja kulumisest. Kui mootorrattur tunneb huvi mootorratta rehvide vastu siis vastus tuleb siit. Ja küsimused samal teemal elik mootorratta rehvide kohta ka ikka siia.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
BeYourself
Postitusi: 6
Liitunud: 16 Mär 2014, 21:43
Tsikkel: Honda VT 600 C Shadow
Asukoht: Tallinn

Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas BeYourself »

Tere. Olen kuulnud, et isegi kui tsikli rehvid on täiesti kulumata ja riiulis vaid seisnud, siis 5 aasta möödudes on need sisuliselt aegunud. Samuti olen kuulnud, et tehnoülevaatusel võidakse rehvide tootmise aega ka vaadata ja mitte läbi lasta kui on liiga vanad, olenemata kui kulumata ja korraliku mustriga rehvid. Ise ostsin tsikli hiljuti, millel all lausa 1998 a. rehvid, täiesti kulumata, mustrit maksimaalselt. Kas sellistega on ohtlik sõita? Kas on kogemusi kellelgi? Mida peaks (algaja) arvestama? See nõue ju ei kehti niisama ma oletan. Mis soovitus oleks..? Kas on olemas mingi teoreetiline rehvi vanuse ja väljas oleva temperatuuri ohutu suhe?

Parimat ja tänud kui keegi vastab.

Pole olemas võimatuid unistusi, on vaid piiratud ettekujutus võimalikkusest.

Takel95
Postitusi: 31
Liitunud: 30 Aug 2013, 13:38
Tsikkel: Suzuki GSX 750EF
Asukoht: Tallinn

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas Takel95 »

Tere! ise sõidan ka vana ja kulunud rehviga, aga probleem vanade rehvidega on see et rehvi segu muutub plastseks ja seega pidamine muutub palju halvemaks, et igaljuhul kui on vähekenegi võimalik soovitan soetada uued rehvid.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Need rehvid siis rattaga ühe vanused ?Ehk tehases alla pandud?Kui seda ratast on hoitud garaazis päikese eest varjatult,siis võibolla saab nendega ka rahulikult kulgedes sõita,aga ise vahetaks ikka ära.Olen ostnud laos seisnud, uued rehvid, vanusega 4 aastat(autole)ja julgeks öelda,et polnud minu parim valik,lihtsalt hind oli väga hea.Pidamine märjal jättis soovida,aga võibolla olid need rehvid lihtsalt sellised,sest pole seda marki(pirelli) enne ega pärast kasutanud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

reimps

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas reimps »

BeYourself kirjutas:

Kas on olemas mingi teoreetiline rehvi vanuse ja väljas oleva temperatuuri ohutu suhe?

Ah?! :roll:

Igastahes, mine viska see 98-nda pastel minema ja osta uuem alla. Paar-kolm-neli aastat vana rehv on su ratta jaoks hea küll (kui ta just pidevalt päikese käes pole vedelenud) ja rohkem polegi vaja selle peale mõelda. Ärge mõelge asju mingiks tuumafüüsikaks..

Kasutaja avatar

tramm66
Postitusi: 2430
Liitunud: 14 Juun 2005, 01:37
Tsikkel: gixxer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas tramm66 »

Kuna tootja ei lähe piirimaid käppima nagu ruletti siis võtab ta aluseks riskivaba 5a realiseerimise tähtaja. Reaalselt saab päikesevalguse käes rehv "OTSA" Ibizzal äkki nädalaga aga 20 celsiuse juures olevas pimedas laos säilivad miinimumnõuded (EU standardid: veeretakistus, müratase ja märghaarduvus) ei teagi - 10-20 aastat? Minu m**n* on pehme nagu imikupepu juba üle selle kordi

Kasutaja avatar

ralf
Postitusi: 222
Liitunud: 20 Sept 2005, 00:01
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas ralf »

Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundile ja varustusele esitatavad nõuded
Grupp 5
Rattad (rehvid ja veljed)
Kood 501. Üldnõuded sõiduki rehvidele
Nõuded: 5) ei ole lubatud kasutada rehve, mille valmistamise ajast on möödunud rohkem kui 10 aastat.

Samas kui arvestada, et tsikli rehv PEAB olema töökindlam kui sõiduauto rehv, siis juba 5 aastat vanade tsiklirehvidega sõitjad on potensiaalsemad elunditoonorid, kui need kihutajad, kes elavad ennast välja vaid paar aastat vanade rehvidega.
Tsiklirehv pole mingi kuivtoodand, mis kannatab seista ka peale 3'dat maailmasõda. :D

Motopood BIKER24.EE

reimps

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma saan aru, et ühes kohas Mustamäel käis öösel väike pidu ( :mrgreen: ), aga... ta sõidab Shadow-ga..
Seega mingit megahüpersegurehvi pole väga mõtet kasutadagi, põlve ta maha ei kalluta, lihtsalt tavaline värskem papu on piisav. Tingimusel, et see pole plastikuks kätte ära läinud.

Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 552
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: 701 Enduro & Intruder 1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas Kox »

Sõita tuleb, siis ei mädane rehv ka kätte ära! :bsmile:

Omatud: Yamaha R6 99/Yamaha R6 02/Suzuki GsxR 600 04/Kawasaki Zx6R 03/Kawasaki Zx10R 04/Yamaha R1 04/Buell Xb9R Firebolt 02/Yamaha R6 07/KTM 950 SM 07/Kawasaki Zx10R 09/Buell Xb9S Lightning 04/KTM Super Duke 05/Aprilia Shiver 08/Yamaha R6 07/3x Yamaha FZ1N 07&08/Aprilia Tuono 07/Aprilia Tuono V4R 11/KTM 1290 Superduke R 14/KTM 1190 Adventure 14/BMW R 1250 GS Adventure 19/Husq 701Enduro 20 & Suzu VZR 1800 08
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

See on nüüd küll jama jutt, et vana rehviga sõitjad on elundidoonorid ja muu selline PASK!
Enda ratta esirehv on ka üle 10a vana-sõidetud nii vihmas kui lörtsis ja midagi ei juhtu.
Selge see, kallutama ma sellega ei hakka, ka ratas pole see.
Viimasele peigilisele sai ostetud kunagi 8a vana korralik esirehv-sellega sai ka kallutada ja siiani elus.
Eelmisel "projektikal" oli samuti mingi 8a vanune Avon esirehv-segu pehme ja mustrit piisavalt jne...
Ma ei tea'kas segud on sitemaks muutunud aga vanemad rehvid kestsid nii omaduste kui mustri poolest kauem.

Vähem paanikat :!:

edu

Viimati muutis yeekim, 29 Mär 2014, 11:27, muudetud 2 korda kokku.

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

BeYourself kirjutas:

Tere. Olen kuulnud, et isegi kui tsikli rehvid on täiesti kulumata ja riiulis vaid seisnud, siis 5 aasta möödudes on need sisuliselt aegunud. Samuti olen kuulnud, et tehnoülevaatusel võidakse rehvide tootmise aega ka vaadata ja mitte läbi lasta kui on liiga vanad, olenemata kui kulumata ja korraliku mustriga rehvid. Ise ostsin tsikli hiljuti, millel all lausa 1998 a. rehvid, täiesti kulumata, mustrit maksimaalselt. Kas sellistega on ohtlik sõita? Kas on kogemusi kellelgi? Mida peaks (algaja) arvestama? See nõue ju ei kehti niisama ma oletan. Mis soovitus oleks..? Kas on olemas mingi.

Tehnoülevaatusel ei hakka sind keegi vanade rehvide pärast pinnima. 5 aastat on ilmselgelt liialdatud, tõenäoliselt seisab laoruumis rehv 2x niikaua. Küll aga võiks tervele mõistusele tuginedes siiski 16 aastat vanade rehvidega mitte sõita vihmas ja jaheda asfaldiga. Kõikide eelduste kohaselt on rehv kaotanud suure osa oma plastilisusest ja ei tee kõike seda, mida tootja ette nägi enam nii hästi. Ehk siis pidamist on vähevõitu ja rehv muutub silmnähtavalt kõvaks. Kui rahakott kannatab, siis tasuks uued osta.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

arendaja
Postitusi: 285
Liitunud: 05 Mai 2007, 09:54
Tsikkel: Tenere 700
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas arendaja »

https://www.riigiteataja.ee/akt/85417
Grupp 5
Rattad (rehvid ja veljed)
Kood 501. Üldnõuded sõiduki rehvidele
5) ei ole lubatud kasutada rehve, mille valmistamise ajast on möödunud rohkem kui 10 aastat.

Slr 650 > Gsxr 600 > Hornet 919 > Cbr1000rr > Mt09 > Tenere 700

argo_1974
Postitusi: 320
Liitunud: 22 Mai 2005, 01:50
Tänatud: 2 korda

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas argo_1974 »

Meediast on mõned testid läbi käinud ... Metzeler testis millalgi 5a vanu tsiklirehve rinkal tulemusega, et sama head kui uued. Ajakiri "Oldtimer Markt" tegi 10a vanuste autorehvide testi, jällegi tulemusega, et polnud mingit vahet uute rehvidega. Mõlemal juhul eeldusega, et rehve oli ladustatud ettenähtud tingimustel. Samas on riike, kus üle 100 km/h loaga sõiduautohaagistel ei tohi olla rehvid seaduse järgi vanemad kui 6a.

Kasutaja avatar

arendaja
Postitusi: 285
Liitunud: 05 Mai 2007, 09:54
Tsikkel: Tenere 700
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas arendaja »

Kunagi sai ise huvi pärast testitud uusi vs kasutatud rehve. Rapla kardirajal, ajavõtusüsteemiga. Kaks jooksu rehve velgedel oli kaasas, ühed olid uued (michelinid) ja vanad(Dunlopid,4a vanused) olid 2-3mm mustrisügavusega, kahjuks ei olnud mõlemad sama tootja sama mudel. Autoks Toyota Celica. Mõned ringid, et rehvid ja ennast soojaks saada ning siis mõõtmised. Vanad rehvid nõudsid ikka päris tublit hoo maha pidurdamist enne kurve sest muidu oli metsik alajuhitavus ja rehvikiun. Uued olid täiesti teine tera, auto haakus kurvides, ei mingit sellist vilet ja libisemist. Ringiajad näitasid vanade rehvide kahjuks 26seki per ring ja no tee, mis tahad aga ei saanud kiiremini. Et omal nahal proovitud - on ikka mingi vahe küll.

Motika rehvidega ma ei pulli, need kaks kummijullat peavad mind hoidma teel ja elus. Võibolla jah vahetan välja rehvi, mis ei ole niivõrd kulunud aga see eest on 5a vana. Vähemalt tean, et olen teinud endast sõltuva, et ratas võiks püsida püsti ja teel.

Slr 650 > Gsxr 600 > Hornet 919 > Cbr1000rr > Mt09 > Tenere 700
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Üks liik sõidukeid,mille rehvid ka vananevad enne kui ära kuluvad on karavanid.Tuttav ostis mõned aastad tagasi karavani ja sellel olid all korraliku mustriga rehvid.Esimene reis Norrasse(ei olnud kuum aeg)läksid tal kõik rehvid üks haaval pauguga lõhki.Oli väga kallis reis,sest tuli osta 6 uut rehvi,norra hindadega.
Sama on ka tsikli ja eespool mainitud haagise rehvidega.Pidamine ja mustri olemasolu ei ole veel see,et selle rehviga ka ohutult sõita võiks.Väga vanadel rehvidel olid ka koorti materjalid kohati naturaalsed(mitte sünteetika) ja need on tänaseks võibolla juba täiesti pudedad,olenematta rehvi välisest korrasolekust.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kristjan128
Postitusi: 455
Liitunud: 11 Mai 2009, 21:42
Tsikkel: American Ironhorse Slammer
Asukoht: Tartu
Tänanud: 54 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas kristjan128 »

Rapla rajal 26 seki aeglasem vanade rehvidega??? Nii suur vahe nii väikesel rajal ei tundu küll võimalik.

Kasutaja avatar

lebokas
Postitusi: 213
Liitunud: 12 Apr 2013, 20:50
Tsikkel: RIP-Suzuki GSX600,´Thunderace´
Asukoht: Vantaa
Kontakt:

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas lebokas »

Mul selline kogemus, et 10 aasta vanused rehvid kannatasid kallutada jalaraudadeni, samas aasta vanused rehvid libisesid igal nurgal. Seda ei saa võtta üheselt, et vana on s**t ja uus hea, kõik oleneb rehvisegust.


madjs
Postitusi: 1458
Liitunud: 17 Juun 2005, 14:36
Tsikkel: VX 800
Asukoht: Läänemaa, Lihula; Kasari
Kontakt:

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas madjs »

Auto rehvid kõdunevad küll täiega ära, veljepealt maha surudes tunda, kui asi jäigaks läinud. Veel hullem kui rehv pehmeks mädanenud ja praguline juba. Olen näinud rehve mis veljelt lahti surudes ära lagunevad. Need on üle 5a vanad asjad olnud, täpset marki ja vanust ei mäleta. Ja tundub, et odavama otsa asjadel puudub se pidamine ka uuena, siin näide kuidas tutikas slikk auto all sulama hakkab ma ei hakka nime mainimagi.

Kõik mis ei tapa teeb tugevamaks, või siis sitaks haiget. Ps.Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
http://www.krracing.ee/
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

lebokas kirjutas:

Mul selline kogemus, et 10 aasta vanused rehvid kannatasid kallutada jalaraudadeni, samas aasta vanused rehvid libisesid igal nurgal. Seda ei saa võtta üheselt, et vana on s*** ja uus hea, kõik oleneb rehvisegust.

Muidugi peab kallutades ,kui rehvi pind korralik,aga 35-l kallutamisel kui juba rehvid soojaks läinud käib sosss ja ongi kõik.See ei pruugi nii olla,aga võib juhtuda.Vene ruletti võib ka mängida ja võita,aga mitte lõpmatuseni.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
BeYourself
Postitusi: 6
Liitunud: 16 Mär 2014, 21:43
Tsikkel: Honda VT 600 C Shadow
Asukoht: Tallinn

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas BeYourself »

Tere. Mu algatatud teemasse lisaks, et sõitnud olen küll ja veel, aga rehvid ikka peavad ja ei ole plastsed, vaid pidamine on olemas. 1998 a Bridgestone omad. Võib-olla asi selles, et suvi nii palav, aga toimivad. Ka 100 km/h + jne. Suurematel kiirustel tunnen "ujumist" , et kuidagi ujub ratas all, aga ma ujun kaasa :) Sõitmata ka ei raatsi jätta. Ahjaa, ärge küsige, miks ma siis uusi ei osta, noh, naise võtsin ju ja sinna neeldus kogu sissetulek, tsikkel on juba armukade.

Lihtsalt. Hämmastav 16 aastat vanad ja saab sõita küll. Kuigi nõue ju 5 aastat TÜV punktis jne.

PS ostsin jah, kasutatud , aga varjus seisnud ja seisma jäänud ratta, ehk siis UV tapab rehve kõige enam?

Pole olemas võimatuid unistusi, on vaid piiratud ettekujutus võimalikkusest.
Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas 426f »

kui kallutada nagu pussy siis on ükskõik kui vana rehv all,sel suvel peale vihma väiksel euro ringteel kallutades 2007a vee rubberi rehviga käisin külili.esi rehv läks libisema.taga oli 2001a bridgestone

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

arendaja
Postitusi: 285
Liitunud: 05 Mai 2007, 09:54
Tsikkel: Tenere 700
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas arendaja »

Eks igaüks teab, kuidas oma elunatukest väärtustab. Vähemalt on mul turgu, kuhu oma 5a vanused rehvid alati müüa :D

Slr 650 > Gsxr 600 > Hornet 919 > Cbr1000rr > Mt09 > Tenere 700

reimps

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas reimps »

BeYourself kirjutas:

Tere.

Ma sõidan ka teiste meeste vanade rehvidega, aga mingid standardid mul on. Hetkeilmadega kannatab sul jah sõita, aga oota mõni kastemärg hommik või vihmasadu ära ja saadki oma persega ära vaadata, mis tunne see siis ikka on, kui kanni vastu asfalti riivida. Olgugi, et sul on cruiser, alt läheb ikka.


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Rehvide ajaline aegumine

Lugemata postitus Postitas will111 »

"Ringiajad näitasid vanade rehvide kahjuks 26seki per ring ja no tee, mis tahad aga ei saanud kiiremini" väga aeglane mees ikka...raplas sai oma autoga sõidetud aega 55 sekundit ja üldse mitte mingi eriti hullu ringraja autoga, raske oli raibe ka veel. selle "seeliku" ringiaeg pidi vist hea rehviga olema siis kakspool ja sitaga kolm minutit :lol:

aga teemast, milleks heietada...rehvi tuleb katsuda, umbes nagu naist. samas võib ka surkida, venitada, kraapida. sellest saab aru üsna lihtsalt, kas on veel sõidetav asi või enam ei ole. võrdluseks võid minna poodi uut katsuma alguses! kusjuures, vähe vanema rehviga sõites on peamiselt vaid see vahe, et ta ei tööta päris nii naug peab ainult alguses - st. siis kui alles sõitu alustasid ja materjal pole veel ligilähedastki töötempi saavutanud. juba soojaks sõidetult on erinevus üsna olematu. kuigi jah, 16a võib olla juba liiga vana kui tõesti pole vaid parimates tingimustes seisnud.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Rehvid, rehvid, rehvid”