Kortermaja ees (öine) parkimine

Siia kõik talvise, suvise või mis iganes perioodi garaaži otsingud või pakkumised. Kui sa tahad mootorratta parkimisest rääkida siis see on täpselt õige koht.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
jazz1
Postitusi: 31
Liitunud: 13 Apr 2012, 11:43

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas jazz1 »

Nõmmik kirjutas:

Ma loen seda teemat ja ei saa aru miks inimesed ei taha rahulikult magada!
Kas siis ühtegi parklat ja renditavat garaazi läheduses pole?
Miks üldse elada nii eba turvalises rajoonis?
Kas pole ühtegi mõttekaaslast kellega kopereeruda, et paigaldada rahn kus lasipuud tugevdatud terasest?
Kas ühistu lubaks kasutada tugevdatud terasest nn. lasipuid mis kinnituksid läbi soklikorruse vundamendi jne.?
Võib olla ma ei saa sellest aru seepärast, et mul on nii s*** ratas, mida keegi ei taha põrutada! (togi)

aga loe ehk uuesti ja rahulikumalt.
Küsimuste hulga ja loomu tõttu võib välja lugeda, et sa ei oska väga järeldusi luua. Sellegipoolest vastan kuna paneb ehk kellegi teisegi pisut analüüsitumalt mõtlema.

Tõepoolest ei ole. Lähim parkla on 1+km, garaazid on lähemal kuid sinna on vaja omaniku nõusolekut, et paigaldada ankur, ilma milleta võib ratta kenasti välja sealt tõsta. Nõusoleku olemasolul, tuleb teha investeering (töö+ankur). 1+km on pikk tee parklani. 15min kõndimist rattani ja tagasi on üsna pikk tee vastavates saabastes ja varustuses.
Miks üldse elada ebaturvalises rajoonis? Eks sa sellele suudad ka ise mõne loogilise vastuse välja mõelda. Põhjuseks võis olla nt. korteri olemasolu enne ratast?

Mõttekaaslasi leiab aga mitte parasjagu just selles majas. Leidmiseks ümbruskonnast peaks tegelema spämmimisega, aja leidmisega kuidas postkastide ligi pääseda jms.

Ühistu nõusoleku saamine, paberitöö töö teostamiseks ja materiaalne investeering on üsna mahukas ja alternatiivkulu sellise tegevuse jaoks on üsna kõrge.
Lisaks, kes soovib oma akna alla motikat, mis iga hommiku ja õhtu klaasid värisema paneb.



Kasutaja avatar

Old Rookie
Postitusi: 13
Liitunud: 04 Sept 2013, 00:21
Tsikkel: TDM 850 " 91
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas Old Rookie »

Kasutaja avatar

Teema algataja
jazz1
Postitusi: 31
Liitunud: 13 Apr 2012, 11:43

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas jazz1 »

Nagu juba koolis mainiti, et enamus mootorratta õnnetusi juhtub kodu lähistel ja "tuttavatel" teedel. Põhjuseks liigne enesekindlus ja hooletus.

Samuti nagu käesoleval juhul. Arvati, et on "piisavalt" turvaline "tuttavas" kandis. Tasub ratas ikkagi pikema peatuse puhul lukustada.

Sellepeale meenub üks tuttava paariaasta tagune (pisut ekstreemsem) seik, kus ta jättis Tallinnas magalarajoonis oma sõbra silmapaistva S Audi 30min´ks maja ette, et toas ära käia. Tagasitulles avastas, et autol olid mõningad vajalikud osad puudu.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas AzA »

http://www.auto24.ee/used/1736842
Natuke nokitseda .... iseliikuv garaas.

Aga mulle meeldib.

vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

AzA kirjutas:

http://www.auto24.ee/used/1736842
Natuke nokitseda .... iseliikuv garaas.

Pätipoisid kindlasti kiidavad kui ei pea ratast kaubikusse upitama vaid saavad koos kaubikuga võtta:D

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas AzA »

Et remondivad selle prantsuse ime enne ära ja siis sõidavad minema?
Külje peale võib ju spreiga lasta näitaks "Kui liigub, siis järelikult on varastatud".
Sellist kolakat minema viia on oluliselt keerukam kui ratast, lukunduse võib ju mistahes sisse ehitada.

Aga nagu enne mainitud, mis tahetakse pihta panna, see pannakse ka.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas Black »

Parim kaitse varale on selle võõra silma alt ära hoidmine. Kuni keegi ei tea, võid vabalt miljon € diplomaadikohvris mööda linna jalutada. Kui selle kaubahallis või ühistranspordis avad, tekib juba kindlasti huvilisi. Samamoodi on ratast garaažis - olgu see siis liikuv või liikumatu - hoides see konkreetselt kurjade mõtetega ringi sõitjaile või jalutajatele märkamatu. Suvalist kaubikut või garaaži hakatakse lihtsalt õnne peale ikka palju harvem lahti kangutama. Nagu eespool kirjutatud, on kate ka just selles mõttes hea vahend - raskendab vähemalt hindamist.

Maaalune garaaž on selles mõttes parim, et sinna üldjuhul juhuslik möödakäija pilku heitma ei juhtu sel ajal kui oma boksi sõidad. Saad ka selle uksele lisaks paar varjatud isasemat lukku ja GSM-valve paigaldada. Mul isiklikult pole seda mõtet küll kunagi tulnud, et peaks veel garaažis sees ka tsikli seina külge siduma. Mustamäel on maaaluseid garaaže päris palju ja teinekord üsna ootamatutes kohtades. Jaluta ümbruskonnas lahtiste silmadega ringi - teinekord on suvalise laste mänguväljaku all katakombid. Ise kaardistasin enda ümberkaudsed konkreetselt ära ja olen ka oma rendikaga järjest kodule lähemale liikuda suutnud.

Kui garaaž on kaugemal, on variant seal nagi seina lüüa ja ka saapaid, kiivrit ja tunkesid seal hoida. Jalutad nagu normaalne inimene nii sinna kui pärast koju. Naabrid ei teagi, et vahel ebanormaalseks moondumas käid.

Muide, kui keegi teab, et sul kallis 9mm-ne hõlma all või kodus on, võidakse sind ootamatult rünnata või koju sisse murda ka ainuüksi selle kätte saamiseks. Ei tasu neid väga niisama liputada.


RistoQ
Postitusi: 46
Liitunud: 14 Mai 2017, 12:54
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas RistoQ »

Tere
Esimene tsikkel ostetud ja samuti hakkan valmistuma selle hoiustamiseks akna all. Pole küll kortermaja vaid pigem paarismaja ning samuti ei asu suuremas linnas mis on minu arust hea. Talvel läheb ta tuttava eramaja garaaži.
Võiks arvata, et polegi palju turvameetmeid vaja kuid ei taha mitte midagi juhuse hooleks jätta.
Plaan siis paigaldada metallist aas läbi vundamendibloki. Jäme keermelati otsa aas keevitada ja seestpoolt mutriga kinni. Siis jämeda ketiga ja tabalukuga esiratta külge kinni. Baigilisel ei näe muud kohta kuhu kinnitada.Plaan ka kate osta ning sellele lisaks mingisugune signalisatsioon.
Kas see tundub piisav olema?
Tulevikus plaanis ka GPS jälgimisseade peale panna.
Ei ela absoluutselt kusagil ebaturvaliselt kohas. Pigem pensionäridest ümbritsevas :lol: .
Lihtsalt tahan minimaliseerida varguse riske sest päevad ja ööd on pikad ning kogu aeg ka kodus ju pole.


reimps

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kui väga just sinu ratast tahetakse, viiakse niikuinii minema. Enda rahustuseks võid ju majandada, aga kui su esimene ratas pole Ducati Diavel vms äge pill, siis ma ei näeks vaeva.
Samas mine tea, äkki viiakse just minu rollu täna öösel minema niimoodi, sest ma ei saa kortermaja ees nii naljalt vundamenti puurida.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas Krl »

Juhiks ainult tähelepanu sellele, et tabalukul ja tabalukul on suur vahe. Olen krtteabmispõhjusel Joutube`ist sattunud hulgaliselt vaatama paari "lukumuukimise" kanalit ja ikka päris korralikult on silmi avanud see, kuidas oskajad mehed teevad odavamad(pigem isegi tavalised) lukud reaalselt 10sekundiga lahti.


RistoQ
Postitusi: 46
Liitunud: 14 Mai 2017, 12:54
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas RistoQ »

Ratas on tavaline cbr F4i jah. Pole väga eksootiline kuid minu jaoks ikkagi väärtuslik. Tabalukkudel on tõesti vahe sees. Eks seda tuleb hoolikamalt valida.
Seda ma tean, et kui kellegil on raudkindel plaan ära viia siis seda ka tehakse mistahes viisil.
Sellist planeeritud vargust ei kardagi. Piisab kui peale vaadates esmane varguse isu kaob.


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

oskajad mehed teevad nii tavalised kui ebatavalised lukud täpselt ühtmoodi 10 sekundiga. kui ratast tullakse ära viima, siis see saab ära viidud. lukk lihtsalt lõigetakse küljest ära...või lõigetakse midagi muud ära kui tarvis. selles suhtes on minu arvamus vingesse lukku panustamisest täpselt vastupidine (kuigi jah, neil tõesti on vahe sees) ehk et üle 20 euro pole mingit pointi luku peale kulutada. suvaline tont kruvikaga seda nagunii ei ava kuskil pimedas lolli nurga alt nikerdades ja järgi tulijaid ei koti absoluutselt kas sul on 2 või 200 eurone taba seal küljes.

kui su ratas ei maksa rohkem kui 3k (tundub sedamoodi) ja ei näe väga edev välja siis see on ilselt parim garantii, et "järgi tulijad" ei tunne selle vastu erilist huvi. suvalised jorsikud peletad eemale erinevate üllatustega a'la topeltlukk, tsikkel katte all, mingi alarmindus...tsikkel kuskil imelollis kitsas kohas pargitud jne.


RistoQ
Postitusi: 46
Liitunud: 14 Mai 2017, 12:54
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas RistoQ »

Täpselt nii Will!

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Milleks Sa tahad vabatahtlikult läbi vundamendi külmasilda tekitada?

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


RistoQ
Postitusi: 46
Liitunud: 14 Mai 2017, 12:54
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas RistoQ »

Ei teki sealt mis mingit külmasilda. Keermelatt on niivõrd väike faktor ja kelder on soe

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

RistoQ kirjutas:

Tere
Esimene tsikkel ostetud ja samuti hakkan valmistuma selle hoiustamiseks akna all. Pole küll kortermaja vaid pigem paarismaja ning samuti ei asu suuremas linnas mis on minu arust hea. Talvel läheb ta tuttava eramaja garaaži.
Võiks arvata, et polegi palju turvameetmeid vaja kuid ei taha mitte midagi juhuse hooleks jätta.
Plaan siis paigaldada metallist aas läbi vundamendibloki. Jäme keermelati otsa aas keevitada ja seestpoolt mutriga kinni. Siis jämeda ketiga ja tabalukuga esiratta külge kinni. Baigilisel ei näe muud kohta kuhu kinnitada.Plaan ka kate osta ning sellele lisaks mingisugune signalisatsioon.
Kas see tundub piisav olema?
Tulevikus plaanis ka GPS jälgimisseade peale panna.
Ei ela absoluutselt kusagil ebaturvaliselt kohas. Pigem pensionäridest ümbritsevas :lol: .
Lihtsalt tahan minimaliseerida varguse riske sest päevad ja ööd on pikad ning kogu aeg ka kodus ju pole.

Juhiks tähelepanu asjaolule, et kett ei ole tugevate tangide jaoks mingi takistus, kui just laeva ankruketti ei kasuta.
Tross samuti ei piisa, sest akurellakas saab sest jagu loetud sekunditega.
Ise sinu olukorras panustaks pigem "üleküla"röökivale alarmile, liikumisanduritega eredad prosed ja ennetavalt valvekaamera hoiatussildid.

Pilt

madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas madmax »

RistiQ, ma arvan, et elad suve üle ja läheb pabin mööda

allways mad!

reimps

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kesse ikka mingit tsebarit tahab :)


rocker
Postitusi: 37
Liitunud: 20 Apr 2014, 21:57
Tänatud: 1 kord

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas rocker »

rannamees kirjutas:
RistoQ kirjutas:

Tere
Esimene tsikkel ostetud ja samuti hakkan valmistuma selle hoiustamiseks akna all. Pole küll kortermaja vaid pigem paarismaja ning samuti ei asu suuremas linnas mis on minu arust hea. Talvel läheb ta tuttava eramaja garaaži.
Võiks arvata, et polegi palju turvameetmeid vaja kuid ei taha mitte midagi juhuse hooleks jätta.
Plaan siis paigaldada metallist aas läbi vundamendibloki. Jäme keermelati otsa aas keevitada ja seestpoolt mutriga kinni. Siis jämeda ketiga ja tabalukuga esiratta külge kinni. Baigilisel ei näe muud kohta kuhu kinnitada.Plaan ka kate osta ning sellele lisaks mingisugune signalisatsioon.
Kas see tundub piisav olema?
Tulevikus plaanis ka GPS jälgimisseade peale panna.
Ei ela absoluutselt kusagil ebaturvaliselt kohas. Pigem pensionäridest ümbritsevas :lol: .
Lihtsalt tahan minimaliseerida varguse riske sest päevad ja ööd on pikad ning kogu aeg ka kodus ju pole.

Juhiks tähelepanu asjaolule, et kett ei ole tugevate tangide jaoks mingi takistus, kui just laeva ankruketti ei kasuta.
Tross samuti ei piisa, sest akurellakas saab sest jagu loetud sekunditega.
Ise sinu olukorras panustaks pigem "üleküla"röökivale alarmile, liikumisanduritega eredad prosed ja ennetavalt valvekaamera hoiatussildid.

Läbi keti annab lasta näiteks 12 volti voolu mille katkemise puhul käivitub lisa alarm seade. Eeldusel et on kaks ankur punkti.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas Krl »

Igasuguse relakaga metalli lõikamine pole just vaikne tegevus.


volber
Postitusi: 35
Liitunud: 16 Sept 2015, 20:39
Tsikkel: FZ-S
Tänatud: 1 kord

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas volber »

Tundub, et ratas on kullatud :)
Arvan, et ei tasu väga põdeda. Endal ratas TLN kortermajahoovis, ptüi ptüi ptüi....


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas Tort »

reimps kirjutas:

Enda rahustuseks võid ju majandada, aga kui su esimene ratas pole Ducati Diavel vms äge pill, siis ma ei näeks vaeva.

RistoQ kirjutas:

Ratas on tavaline cbr F4i jah.

will111 kirjutas:

kui su ratas ei maksa rohkem kui 3k (tundub sedamoodi) ja ei näe väga edev välja siis see on ilselt parim garantii, et "järgi tulijad" ei tunne selle vastu erilist huvi

Valepidine loogika teil. Kui ma oleks tark varas, siis ma varastaks just laiatarbekaupa, mida on lihtne turustada tervikuna või osadena, sest ratas on piisavalt vana, et juppe nõuda.


reimps

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Oleks nagu loogiline jah, aga vot pole täheldanud, et meil selliselt tsiklivargustele lähenetakse. Veel.
Või on meil tsiklivargad lihtsalt liiga paljude kromosoomidega.

Mida vanem ja väärtusetum "laiatarbepill" (emotsionaalne väärtus ei loe), siis seda mõttetumaks muutub rahaliselt see übertuvaliseks parkimiseks erinevate vahendite sebimine. Suht sama nagu tsiklile kaskot Eestis teha, mul on ka 5kilo ringis hinnaga ratas, rahaliselt minu jaoks ikka väga kallis (emotsionaalselt ka muidugi), aga vot kaskovärdjad tahaksid aastase kasko eest ca 3kilo või sinnakanti. Ma kevadel korra uurisin, siis pidin ära lõpetama, sest kassid hakkasid oksendamises alla jääma.


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

Tort, kus sa neid juppe siis müüksid? lihtne narkomaan välismaale neid müüma ilmselt väga ei hakka. eestis suht võimatu müüa minumeelest. tõsisem varas jällegi ei viitsiks never tegeleda mingite juppide müügiga pärast...ma arvan.

olen ise otsinud mõnedele vanematele ja tavalistele tsiklitele juppe, küll siit, portaalidest, suht igaltpoolt. praktiliselt null, vahel mingi jube suure joppamisega võid midagi leida, aga siis ka pigem müüb keegi mingit paari üksikut osa.

Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

will111 kirjutas:

Tort, kus sa neid juppe siis müüksid? lihtne narkomaan välismaale neid müüma ilmselt väga ei hakka. eestis suht võimatu müüa minumeelest. tõsisem varas jällegi ei viitsiks never tegeleda mingite juppide müügiga pärast...ma arvan.

olen ise otsinud mõnedele vanematele ja tavalistele tsiklitele juppe, küll siit, portaalidest, suht igaltpoolt. praktiliselt null, vahel mingi jube suure joppamisega võid midagi leida, aga siis ka pigem müüb keegi mingit paari üksikut osa.

Sul on kuritegevusest nagu selline lihtsustatud arusaam. See on tööstusharu, igaüks teeb oma töölõiku. Varas ei müü mingeid juppe, varas varastab. Varga ülemus lükkab kaubad kuskile edasi, keegi lammutab, lükkab jupid edasi, keegi müüb jne. Tegelikult vahepeal toimub veel nö pesemine ehk mingis etapis liigub kaup legaalsesse ringlusesse, näiteks sõiduki jupid liiguvad lammutustesse ja ladudesse, mis müüvad peamiselt legaalsel teel hangitud juppe.

See aga ei tähenda, et on mõtet väriseda ja ennast igasugu kettide ja alarmidega varustada. Just samal põhjusel - et tegemist on süstemaatilise tööstusega - ei aita kogu see kraam. Kohalikud lapsed ärandavad $1000 banditeid ja horneteid ja need, kes varastavad $30000 multistradat ja roadkingi, jätavad need ketid, alarmid ja GPS trackerid ilusti sinna samasse maha kust ratta kaasa võtavad.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Klge sry aga mitu tsiklit Eestis üldse varastatud on, näiteks viimase aasta jooksul? Siiralt huvitaks, mitte ei targuta, ma näen kahte kuulutust, eks kõik kindlasti ei jõua foorumisse. Paljud kindlasti hoiavad sellel FB tsiklivärgensil ka silma peal, kas seal on oluliselt rohkem?

Mulle on siiani mulje jäänud, et motikast sel viisil lahti saamiseks peab selle väevõimuga mingi jalgratta, makipaneeli või suitsupaki külge aheldama, nii et vargal lihtsalt pole muud varianti kui lisaks oma soovitud esemele tsikkel ka kaasa tarida.

Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Täiesti õige, ma tegelikult tahtsingi lisada, et Eestis reaalselt seda tööstust minuteada ei toimu. See on sama hea kui siin maisi kasvatada, palju kisa vähe villa. Loomulikult spetsialist töötab parem Pariisisi või Berliinis kus nii tooraine kui tarbija on lähemal. Vahel mingid Leedukad eksivad siia ära, ju on siis amatöörid ja ei julge suures linnas, kuna seal on ka üks oluline miinus. Olemas on selline riiklikult rahastatav politsei teenus, mis reaalselt tegeleb varavastaste kuritegudega, sõidab isegi suht ruttu kohale kui saab teate jne. Neil pidada lausa olema autod, bensiin ja töötajad palgatud selleks ja, I shit you not, seda kõike on võimalik maksumaksja raha eest ilma probleemideta teha :shock:

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas Krl »

Puudub igasugune info või alus arvamuse avaldamiseks, aga mis te arvate, mitu protsenti varastatud ratastest või mobiiltelefonidest siis näiteks Pariisis, või Berliinis omanikuni tagasi jõuab tänu sellele unistustepolitseile?


reimps

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Poh. Meie liivakast on siinpool Poolat.

Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Kortermaja ees (öine) parkimine

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Krl kirjutas:

Puudub igasugune info või alus arvamuse avaldamiseks, aga mis te arvate, mitu protsenti varastatud ratastest või mobiiltelefonidest siis näiteks Pariisis, või Berliinis omanikuni tagasi jõuab tänu sellele unistustepolitseile?

Vaevalt et varastatud asja enam tagasi saab, lihtsalt varaste elu on raskem. Eestis on Politsei peadirektor ausalt välja öelnud, et juhtumitega tegeletakse vastavalt sellele, kui palju ressurssi on ja see tähendab, et mitte kaugeltki kõik juhtumid ei jõua uurija kätte. Paljudes riikides on aga vastupidine süsteem, tegeletakse kõikide juhtumitega maksku mis maksab ja kui palju maksab, siis kuskilt see raha leitakse, tõstetakse kasvõi makse. Selline paradigma erinevus toob kaasa erineva avaliku korra, turvalisuse ja kuritegevuse vahelise tasakaalu.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kõik, mis mootorratta parkimise/ garaažiga seotud”