Parkimine Kristiines majade vahel.

Siia kõik talvise, suvise või mis iganes perioodi garaaži otsingud või pakkumised. Kui sa tahad mootorratta parkimisest rääkida siis see on täpselt õige koht.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Mihkel555
Postitusi: 111
Liitunud: 09 Veebr 2010, 18:42
Tsikkel: Gsx-r
Asukoht: Tallinn

Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas Mihkel555 »

Kuna elukoht vahetus, kadus ka garaaži kasutamise võimalus. Pole peale garaaži ratast kuskil mujal hoidma pidanud. Nüüd peab parkima hakkama Kristiines majade vahel ja ainult katte all.
Kuidas kokkupuuted on sellega? Tasub otsida pigem tasuline parkla ja 5 min jala koju kõmpida? Läheduses pole siiamaani kohanud ühtegi ratast mis oleks pargitud öösel majaees enda maja ümbruses. Neid kaubiku versioone kus lihtsalt ratas peale tõstetakse olen näinud youtubest ja välismaal.
Ehk siis mõtetu muretsemine või tasuline parkla?


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas will111 »

vaevalt, et keegi sellele sinu eest vastata oskab.

ma arvan, et esiteks katsu hinnata seda oma kanti, et kuidas see ümbrus on, kas lihtne oleks ratas maja eest veeretada kohe kuskile väga kõrvalisse kohta, võssa või suvaliste pimedate garaazide vahele. kui nii siis ilmselt päris riskantne oleks selline ratta hoidmine.

samas ise hoian ratast maja ees juba 3ndat hooaega (3 erinevat ratast küll ka, aga ühtegi neit pole veel minema veeretatud kellegi muu kui minu enda poolt). okei, see on pigem maja taga või majade vahel aga täpselt sama avalik koht nagu sinu maja esine ilmselt. kunagi pole lootnud lihtsalt rooliluku peale, alati ketiga ümber esiratta ja teiselt pool ümber jämeda maasse valatud raudposti. kett on kah selline 10ne, et päris säästumarketi poldilõikajaga ikka pole põhjust rambot tegema tulla.

isiklik arvamus on see, et varastatakse rohkem neid liikureid, mida eriti lihtne tuvastada ei ole ja mida on ka hõlpsam ja kiirem varastada. jalgrattad, motorollerid siis eeskätt.


Teema algataja
Mihkel555
Postitusi: 111
Liitunud: 09 Veebr 2010, 18:42
Tsikkel: Gsx-r
Asukoht: Tallinn

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas Mihkel555 »

Ümbrus suht ok ja roolilukk alati peal ka, et niisama lükata ära pole vast võimalik.
Tuleb kõigevägevama peale lootma jääda ja 01 aasta ratas vb niipalju silma ei hakkagi:)


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas will111 »

roolilukuga hakkama saada on osade juttude kohaselt ikka päris lihtne. ei tea kinnitada, ise proovinud ei ole, kuid isiklikult siiski ainult ühe nö. blockeri peale ei panustaks, tükk korralikku ketti ja üks sama korralik tabalukk maksis mulle kokku mingi 20 eurot vast, pole hirmus investeering. tasulises parklas maksab vist üks kuu rohkem...

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas tfr »

Siin Kristiine/Mustaka piiri peal on üllatavalt palju rattaid tänaval. Ma isiklikult soovitaks selles järjekorras:
1) korralik Xena alarmiga pidurilukk
2) ratas akna alla
3) kui võimalik, siis "lehmaketi" tüüpi lukuga kuskile kinni ka

Mingiltmaalt kusjuures hakkab see turvalisus, ma arvan, endale ka vastu mängima - kui 10 ratast seisab niisama paneelmaja ees ja siis üks on hirmus ära turvatud lukkude-kettide-katetega, siis isegi, kui ta on tegelikult 3x odavam kui ümberkaudsed, tekib pätil arvamus et "see peab üks hirmus hinnaline riist ikka olema".

Tasuline parkla - sõltub rattakasutusest. Minu jaoks on ta igapäevane sõiduvahend, seega ma küll 2x päevas 5 minutit tsikliriietuses, kiiver näpus, edasi-tagasi vantsida ei viitsiks. Kui korra nädalas tiirul käid, siis ehk küll.

TransAlp '02

will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas will111 »

sellisel puhul ma kuskilt otsiks sõbra, kelle eramaja kinnises koeraga hoovis saab oma ratast hoida selle ülejäänud nädala näiteks :) point selles, et minumeelest pole enam väga vahet kui kaugel või lähedal see "parkla" asub kui tõesti kord nädalas tiiru tegemas käia lihtsalt


Teema algataja
Mihkel555
Postitusi: 111
Liitunud: 09 Veebr 2010, 18:42
Tsikkel: Gsx-r
Asukoht: Tallinn

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas Mihkel555 »

Mind see 1 korda nädalas sõitmine ei puuduta Liiklen siiski igapäevaselt ja ei viitsiks ka kuskilt kaugemalt kõmpida seda maad koguaeg. Panen alarmi ka peale ja eks siis näha ole kui huvitav ratas ta varastele on. Need tsikli vargused eestis vist päris tavalised asjad ei ole ka. Vähemalt kuulnud küll pole et neid koguaeg igalt poolt minema viiakse. Ilmselt otsitakse ikkagi kallemaid ja väärtuslikemaid rattaid. 13 aastase ratta omanikuna võib ju enda lohutuseks nii mõelda:)


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas will111 »

muretsemiseks pole põhjust jah, mul isegi 3aasta jagu värskem ratas alles veel :D

Kasutaja avatar

Veiko
Postitusi: 45
Liitunud: 19 Apr 2008, 09:44
Tsikkel: BMW 1150GS Adventure
Asukoht: Rapla/Tallinn

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas Veiko »

Ise hoian Kristiines maja ees ja pole probleemi olnud, kuigi jah, pole ka ratas enam esimeses nooruses.

GSX 600F
BMW 1150GS Adventure

Teema algataja
Mihkel555
Postitusi: 111
Liitunud: 09 Veebr 2010, 18:42
Tsikkel: Gsx-r
Asukoht: Tallinn

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas Mihkel555 »

Sõber ütles sellepeale, et kui ära viiakse, ju siis polnud vaja. Müüakse neid ju veel:)

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas 426f »

mul ninja seisis Kristiines sinika 3 maja ees akna all,paari nädala pärast helistas politsei,et saadavad kellegi teisaldama kuna seal parkimiskeeld,ajasin masina teisele poole tee äärde autode vahele,keegi miskit näppimas ei käinud.ratas oli pärast ilgelt kleepuv ja karvane peale puu all seismist.katet ei kasutanud ja piduriketta lukku ka polnud vaja,signat polnud ka

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

Teema algataja
Mihkel555
Postitusi: 111
Liitunud: 09 Veebr 2010, 18:42
Tsikkel: Gsx-r
Asukoht: Tallinn

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas Mihkel555 »

Saan aru et asi päris turvaline siin Tallinnas. Kellelgi midagi juhtunud ka üldse?


reimps

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ikka on, alles eelmine aasta lasti Kalamajast kellegi Divekas vms rotti. Aga arvestades, palju rattaid tänavatel pargitakse, on Tallinnas siiani sitaks ohutu olnud. Pigem on oht selles, et mingi debiil lükkab ratta ümber (2 korda on olnud) või teeb mingit muud huumort (oli kord 50 m veeretatud teise laternapostini, ei teagi miks). Alarmid-pidurikettalukud-katted on mu arvates hetkel küll täitsa piisav. Hardcore-mehed pargivad niisama :)


kenno173
Postitusi: 7
Liitunud: 14 Apr 2014, 21:47
Tsikkel: z750

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas kenno173 »

Tartus küll ei julge jätta oma ratast tänavale. Ühekorra jätsin, et käin korra toas ära (päeval veel). Nägin aknast, et juba mingid vennad rattaseljas. Igaljuhul oleks kindlam kusagil garaažis või hoovis hoida. Endal ka parem uni ja kindlam tunne. Vähemalt see minu arvamus :)


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas will111 »

nublääd, ülikoolilinn ju ikkagi! midagi vähemat ei oskaks oodatagi :D

aga eks vb ongi mõnes mõttes asi ka selles, et tallinnas on lihtsalt valik nii lai, pättidel iga öö kuskil tööd jagub ja samas kõiki lihtsalt ei jõuta laiali vedada või siis pole neid kuskil realiseerida. viimane kusjuures tundub mulle üks üsna arvestatav põhjus kuna see tsiklikommuun on selline küllaltki tihe vist veel praegu...ehk ka kardavad, et veeretatav kellegi eriyti karvase venna ratta minema ja siis ilmub mingi bande uksetaha ning lüüakse pätipoisid lihtsalt maha!


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Ärge seletage selle Tartu kohta midagi, tean rattaid, mis seisavad juba aastaid igapäeva- ja öiselt õues ja pole nad sealt kusagile kadunud :D
Mu enda oma seisab ka tavapäraselt maja ees, pole veel midagi näpitud :) Kõige suurem saavutus siiani on raekoja platsi juures peeglile saadud "musiplekk".

(ptüi-ptüi-ptüi)


Teema algataja
Mihkel555
Postitusi: 111
Liitunud: 09 Veebr 2010, 18:42
Tsikkel: Gsx-r
Asukoht: Tallinn

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas Mihkel555 »

Ainuke asi mis ise ka näinud olen on see, et mingid idioodid istuvad selga esimesel võimalusel ja hakkavad omaarust kõvasti pöördeid peale keerama. Ühe korra olen teolt tabanud ja siis vend jooksis lihtsalt väga kiiresti minema. Minujaoks on see sama, et su auto uks on lahti ja ma korra istun sisse keeran rooli veits. Ühe korra ka peegleid poe parklas tagurpidi keeratud, musisuid pole kahjuks olnud.
Aga nagu netis lugedes siis vana ratta ärandamine ei too suht mingit kasumit juppidena müügis et pigem lähevad uuemad ja väärtuslikumad rattad.


Jaan_S
Postitusi: 94
Liitunud: 05 Okt 2011, 22:48
Asukoht: Pärnu

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas Jaan_S »

Yamaha RD250lc, Kawasaki ZR750f, Suzuki SV1000S, Yamaha YZF-R1 2005, Aprilia RSV1000

will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas will111 »

ärge naerge, mul oli plaan täpselt samasugune asi ära teha, rõdu oli suur ja kõigest teisel korrusel :D tõsi küll, tookord mõtlesin pigem jalgratta jaoks, et viskad maja ees konksu otsa ja üleval vajutad nuppu ning hommikul jälle alla

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas puna »

Kasko peal siis ei pea vast muretsema väga.


Tuono

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas Tuono »

puna kirjutas:

Kasko peal siis ei pea vast muretsema väga.

Kaskole makstud raha eest saad juba teise samasuguse ratta osta, sest eestis on kasko meeletult kõrge

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas puna »

siis mõtekam kuskil valvega kohas ikka hoida

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ükskõik kus sa ka ei pargiks, siis alusta sellest, et paned katte peale. Tõenäosus, et katte all olevat ratast minnakse varastama kukub drastiliselt.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

fisher
Postitusi: 84
Liitunud: 28 Mär 2006, 13:45
Tsikkel: 1999 Triumph Sprint ST

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas fisher »

Minu soovitus oleks, nagu enda ratast tänaval vahepeal pidin hoidma:

  • alarmiga pidurikettalukk, Abus näiteks
  • mingi kahepoolne signa, mul oli 60 eurtsine hiinakas, aga tundus töötavat ja oli jõle tundlik
  • ratas katte alla
  • esiratas, mille küljes abus mitte-eriti-painduva trosslukuga tänavaposti külge, toda on jõle kehva läbi nüsida, kui pidurikettalukk hakkab iga väikse liigutamise peale kisama.

Mina, kellel mul üks kaherattaline kunagi pandi tuuri rohkem ei osanud välja mõelda ja isegi kõrgendatud paranoialeveli juures oli mõningane hingerahu.

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas tfr »

fisher kirjutas:

Minu soovitus oleks, nagu enda ratast tänaval vahepeal pidin hoidma:

  • alarmiga pidurikettalukk, Abus näiteks
  • mingi kahepoolne signa, mul oli 60 eurtsine hiinakas, aga tundus töötavat ja oli jõle tundlik

Kui Sul kõik korteri aknad just teisel pool maja ei ole, siis mina asendaks need kaks asja Xena pidurilukuga. Teeb umbes kolm korda kõvemat häält kui Abus. Ja ainus, mida ma üle-eelmisel rattal peal olnud odava alarmiga sain, olid aku- ja sellest tulenevad käivitusprobleemid vähegi pikemal seismisel, kuna voolutarve oli jube suur.

TransAlp '02

Teema algataja
Mihkel555
Postitusi: 111
Liitunud: 09 Veebr 2010, 18:42
Tsikkel: Gsx-r
Asukoht: Tallinn

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas Mihkel555 »

Ma olen ka näinud netist, et need hiinakad jäävad teistele ikka alla. Aga endal pole olnud niiet pead ei anna. Aga järgmisel nädalal lähen ostan ühe kallima variandi ära igaljuhul.


fisher
Postitusi: 84
Liitunud: 28 Mär 2006, 13:45
Tsikkel: 1999 Triumph Sprint ST

Re: Parkimine Kristiines majade vahel.

Lugemata postitus Postitas fisher »

tfr kirjutas:
fisher kirjutas:

Minu soovitus oleks, nagu enda ratast tänaval vahepeal pidin hoidma:

  • alarmiga pidurikettalukk, Abus näiteks
  • mingi kahepoolne signa, mul oli 60 eurtsine hiinakas, aga tundus töötavat ja oli jõle tundlik

Kui Sul kõik korteri aknad just teisel pool maja ei ole, siis mina asendaks need kaks asja Xena pidurilukuga. Teeb umbes kolm korda kõvemat häält kui Abus. Ja ainus, mida ma üle-eelmisel rattal peal olnud odava alarmiga sain, olid aku- ja sellest tulenevad käivitusprobleemid vähegi pikemal seismisel, kuna voolutarve oli jube suur.

Mul kahel sõbral olid Xena lukuga pidevalt valehäired ning üks suri peale paari aastat lihtsalt ära, teine võttis patarei välja ja kasutab ilma karjumiseta. Abus on mul kolmandat aastat kasutuses, tööötab ja pole patareidki vahetanud. Aga eks nad mõlemad ajavad oma asja ära. See hiina signa, voolu ta võttis tõesti, mul siklil vana akuga oli täiesti võimalik, et 1,5 nädalaga tõmbas mahlast tühjaks. Aga noh, siis peab lihtsalt rohkem sõitma!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kõik, mis mootorratta parkimise/ garaažiga seotud”